Ik _.tteeai l dè proef (Sitton haalt rolstoel- dansen naar Schiedam Bouwplannen 125 huizen Touwbaan in ver stadium krant Spijbelaars moeten de werkgroep uit Verschuiving capaciteit Sint Joris naar Nieuwe Waterweg-Noord Gemeente kan hek bij golfcourse niet verwijderen 1 Unicum voor de Rijnmond: Wolfs per 1 januari 9 volle" directeur Toekomstige bewoners vanavond bijeen Muziek vergunning winkel centrum op lange baan Stichting RIGG weldra een feit iil SCMIEOAilS :he courant Dinsdag 25 augustus 1981- - ONAFHANKELIJK DAGBLAD- -105de jaargang no. 165 1PAGINA'S 31U EA SCHIEDAM EN KETKEL I Vlaardingsecommissle moppert door over gewaakte VOP- advertentie. Pagina drie, GS wil veerdienst Maassluis-Rozenburg toch inkrimpen. Pagina drie. Provincie zuinig op terrein Vlaardingen De gemeente Vlaardingen heeft geen wet telijke mogelijkheden het hekwerk, bij hst golfterrein in de Broekpolder te verwij deren. Drie gemeenteraads leden hadden hier schrifte lijk op aangedrongen bij het college van burgemeester en wethouders. Henk Krabben, Hans Ver- sluys (beiden PvdA) en Rien Lensvelt (SGP) verbaasden zich over het feit dat wande laars aan het eind van de Watersportweg niet in het aldaar gelegen proefbos kon den komen:Het tussenlig gende golfterrein is namelijk door middel van een hek af gesloten. Burgemeester en wethouders stellen in de beantwoording dat de directievoering van de golfcourse in handen is van Provinciale Waterstaat. De provincie wil de banen afge sloten houden totdat het vere nigingsgebouw is opgeleverd. B en W moeten de bouwver gunning echter nog goedkeu ren. Zolang het clubhuis niet is opgeleverd blijft de provincie aansprakelijk voor aangerichte schade. Iets dat toen het hek nog geopend was al meerdere malen gebeurde. Reden der halve om voorlopig geen onge wenste bezoekers meer toe te laten. Het college attendeert de vra genstellers er op, dat de wan delroute van zes kilometer (waar het hek in is opgeno men) tijdelijk is omgelegd. Daarnaast blijft het proefbos ook vanaf de westelijke zijde bereikbaar. De provincie zal binnen afzienbare tijd over gaan tot de aanleg van een fiets/wandelpad aan de zuid zijde van het proefbos. Hierin zal een ontsluiting worden op genomen. waarna een verbin ding langs de golfbanen met de Watersportweg gerealiseerd kan worden. Psychiatrisch ziekenfeisis moet 250 bedden tellen Corrie van Hugter» dansend met Evert Kastelein „ik zweef weer net zo over de vloer i als vroeger." Schiedam Dansschool H Sitton brengt nog het ko~ mend seizoen het rolstoel- Ambtenaren socu-plan treden hard op Schiedam De ambtenaren die zich bezig houden met het so ciaal-cLiltu reel willen met drastische maatregelen proberen de impasse die er rond dat plan heerst te doorbreken. Die impasse onstond doordat nauwelijks meer aan het plan kon worden ge werkt De centrale werkgroep die voor het 'socu-plan* was inge steld, zag herhaaldelijk vergaderingen niet doorgaan omdat te weinig instellingen kwamen opdagen. In de toekomst willen de ambtenaren zoiets bestraffen. Wie twee keer achtereen van de vergadering wegblijft, zonder dat tevoren te melden, wordt uit de werkgroep gezet. Woedend waren de ambtena ren der gemeente op de verga dering van de werkgroep nog de vorige week donderdag. De werkgroepsvergaderingen kunnen pas doorgang vinden als tweederde van de leden aanwezig is. Die donderdag was dat bij lange na niet het geval en moest een ieder weer onverricht terzake huiswaarts keren. De zenuwen der ambtenaren worden voor wat betreft het socu-plan toch al danig op de proei gesteld. De federatie van Schiedamse instellingen boy cot het plan stelselmatig en be legde zelfs een alternatieve avond voor sociaal-culturele werkers. En ook de politiek heeft laten weten allerminst tevreden te zijn met wat zij op het bord kreeg. PvdA-raadslid Jan Simons beklaagde zich een vergadering van de com missie voor financiën en eco nomische zaken dat het info matiepakket over het socia: cultureel plan veel te dik wa— Dat zou zelfs een goede be sluitvorming in de raad belem meren, meende Simons bij die gelegenheid. De maatregel tegen spijbelen, zoals de nieuwe richtlijn van CSJ al gekscherend is ge noemd, is volgens ambtenaar Ben Hakkenbroek hard nodig. Volgens hem moet ermee wor den voorkomen dat mensen die wel regelmatig verschijnen op vergaderingen van de werkgroep, er uit frustratie het bijltje bij neer gooien. De nieuwe maatregel gaat maandag 31 augustus in, als de werkgroep een hernieuwde poging tot vergaderen gaat doen. dansen naar Schiedam. Volgens de dansschoolei genaar is hij de eerste in de Rijnmond die invali den les gaat geven in stijl dansen. Het rolstoeldan- sen werd enkele jaren te rug in Engeland uitge vonden. Daar is het ra zend populair en worden zelfs wedstrijden gedanst. In Nederland zijn al dans lessen voor invaliden in Amstelveen en Katwijk. Volgens de mensen daar met daverend succes. De lessenserie bij Sitton zal worden gegeven door Irma Gast, die in Schie dam ook actief is op het gebied van de invaliden- sport. Ook dansschoolei genaar Cees Sitton zelf zal wellicht komend jaar ïs gaan geven in het rol- toeldansen. Eerst echter zullen beiden een 25 uur durende cur sus volgen bij Evert Kas telein, de man die het rol- stoeldansen naar Neder land haalde. Volgens Kastelein bete kent het dansen voor in validen 'een absolute nieuwe dimensie'. De ge handicapten kunnen er mee uit hun isolement worden gehaald. „Al kun nen ze maar een heel eenvoudig dansje, het be langrijkste is dat ze nu weer ergens komen. Ze kunnen weer ergens naar toe. Ze kunnen naar plaatsen waar valide mensen naar toe gaan om te dansen." Dat laatste gebeurt vol gens Corrie van Hugten, zelf sinds zes jaar invalide en een van de promotors van het rolstoeldansen, nog niet, „maar het is ze ker wei de bedoeling." Practise he problemen zijn daarbij de drempels in de meeste gelegenheden en de afwezigheid van een invalidentoilet. Corrie van Hugten en Evert Kastelein zijn op het moment dansen voor invaliden met validen aan het ontwerpen. „Daar staat nog niets over op pa pier", vertelt Kastelein, dat moeten we helemaal zelf verzinnen." Cees Sitton is van het be lang van het rolstoeldan sen overtuigd geraakt tij dens een congres van Ne derlandse dansleraren, tij dens een demonstratie. „Toen vier paren daar het dansen demonstreerden werd het ijskoud stil en iedereen werd erg vochtig achter de ogen, zelfs de allergrootsten onder de dansleraren." Volgens Irma Gast, die de lessen in eerste instantie zal gaan leiden gaat de cursus in Schiedam in ie der geval van start. „Al geven slechts vier invali den zich op, dan beginnen we er gewoon mee." Schiedam Een toe komstig psychiatrisch ziekenhuis voor Schie dam, Vlaardingen en Maassluis zal 250 bedden moeten, tellen. De op richting ervan zal moe ten leiden tot een gelijk matige inkrimping van het Sint Joris Gasthuis in Delft. Bovendien zul len de twee psychiatri sche afdelingen van het Schielandziekenhuls dan wellicht worden opge heven, waarbij het de bedoeling is dat het hui dige personeel wordt overgenomen. Deze uitgangspunten voor het helpjH zijn gistermid dag op tafel gelegd tijdens een toelichting, die de be trokken wethouders van de drie Waterweggemeen ten in het Schiedamse stad huis gaven. In de loop van 1982 zal pas duidelijk wor den, of de minister van volksgezondheid en mi lieuhygiëne voor de op richting van een algemeen psychiatrisch ziekenhuis (APZ) toestemming geeft. Toch willen Schiedam, Vlaardingen en Maassluis samen met de provincie Zuid-Holland en Sint Joris al de nodige voorbereidin gen treffen. Zo zal een 'zware' stuur groep binnen een jaar met adviezen moeten komen. De vijf leden ervan gaan bekijken of het Nolet-com-* f)lex aan de Stadhouders- aan als onderkomen voor het nieuwe instituut ge schikt is. Tenslotte komt dat flatgebouw rond 1990 leeg te staan, als het Schie- landziekenhuis bij de loca tie-Burgemeester Knap- pertlaan een nieuwe vleu gel mag gaan bouwen. Ook 2al de stuurgroep bezien, of hei nieuwe ziekenhuis ge heel zelfstandig gaat opere ren of dat het onder de vleugels van het Delftse Sint Joris gaat draaien. Bij de toelichting gistermid dag door de drie wethouders voor volksgezondheid. Riet Taverne, IJsbrand van der Velden en EUy Coenen, wa ren ook vertegenwoordigers van Sint Joris aanwezig. Zij maakten bekend dat de stuurgroep voor een APZ in het gebied Nieuwe Water weg-Noord zal bestaan uit de algemeen directeur van het Schielandziekenhuis, dr. ir. F. Sonneveld; GGD-direc- teur dr. E. H. E. Wolfs en zijn staffunctionaris Hans Piepenbrink; en twee direc tieleden van Sint Joris, te weten de algemeen directeur drs. Kees van Huygevoort en medisch directeur dr, Dick van Buren. Deze vijf topfunctionarissen zullen met een planning in tijd en ruimte moeten komen en ook met een zogenaamd functieplan. De personele consequenties voor Sint Jo ris en de twee psychiatrische afdelingen van Schieland (PAAZ) zullen eveneens op tafel moeten komen. En voorts moet de stmjrgrftep aandacht schenken aan de relatie die er in de toekomst zal moeten zijn tussen het APZ en het toekomstige re gionaal instituut voor de geestelijke gezondheidszorg (RIGG). Dit RIGG zal een samenwerkingsverband zijn tussen alle organisaties op dit gebied. Zie ook pagina drie. De 'zware' regeling voor de GGD in de drie Waterweg gemeenten zal per 1 januari 1982 van kracht worden. Dat maakte de waarnemend di recteur dr. E. H. E. Wolfs gis termiddag bekend. Wolfs is al jarenlang directeur van de geneeskundige en gezond heidsdienst in Vlaardingen en sinds zeer geruime tijd neemt bi* ook waar veer dc GGD in Schiedam. Na de jaarwisseling zal hij dan gel den als officiële, zware top functionaris in de regionale gezondheidszorg. Als meest recente locatie voor de regionale GGD is de locatie-Hargalaan in Schie dam, nabij het Kethelplein, besproken. Vlaardingen De planvorming voor het nieuwbouwproject Touwbaan in de Oostwijk is in een stadium gekomen dat ook de toekomstige bewoners gehoord kunnen worden. Het Vlaardingse bureau huisvesting heeft 120 kandidaten aange wezen, die voor één van de 125 woningen in aanmerking kunnen komen. Vanavond buigen zij zich voor het eerst over de bouwplannen. Verwacht wordt dat over ongeveer een jaar de eerste paal de grond in zal gaan. De te bouwen woningwetwo ningen komen tegenover het in uitvoering zijnde project Kaalslag, ten noorden van de le Van Ley den Gaelstraat Opdrachtgever is de woning bouwvereniging Samenwer king '77, terwijl als architect het bureau Ridder en Vermeer is gekozen. Het nieuwbouwproject Touw baan zal bestaan uit 39 vier en vijfkamerwoningen en 75 driekamerwoningen. Daar naast zal maximaal tien pro cent bestemd zijn voor kleine huishoudens. Er wordt ge streefd naar een gemiddelde huur van 390 gulden per maand (exclusief servicekos ten). Dit bedrag is gelijk aan dat van de Kaalslag-woningen. Indien de planvorming voor spoedig verloopt kunnen de definitieve plannen in het voorjaar van 1982 bij het mi nisterie gedeponeerd worden. Blijft getreuzel daar uit, dan kan rond augustus volgend jaar met de bouw gestart wor den. Sinds februari bestaat er al een werkgroep Touwbaan, maar de projectgroep stadsver nieuwing Oostwijk wil hier graag ook enkele toekomstige bewoners zitting in laten ne men, iets dat tijdens de bijeen komst van vanavond, in wijk centrum Oost, wellicht al haar beslag kan krijgen. De gega digden voor de nieuwe huizen krijgen vanavond veel infor matie (waaronder dia's) uit de sterk vergelijkbare Kaalslag voorgeschoteld. Vlaardingen De aanvrage van Koopcentrum Vlaardingen om een nieuwe vergunning voor het ten gehore te mogen brengen van achtergrondmuziek in het winkelcentrum zal voorlopig nog niet worden gehonoreerd. Gisteravond is in de raadscom missie voor algemene zaken afgesproken, dat er op de vol gende vergadering van die commissie, volgende maand, eerst een discussie komt over die achtergrondmuziek. Wel licht gebeurt dat daarna ook nog in een breder kader. Dat werd afgesproken naar aanlei ding van een brief, die aan de commissieleden is gestuurd door de Werkgroep Geluid be wust, een groep mensen die wil proberen van het voor hen hinderlijke muzikale behang in het centrum af te komen. Die werkgroep was al in 1979 actief. Sinds korte tijd wordt door de groep weer hard ge werkt aan de problematiek, vooral omdat nu duidelijk is geworden dat het Koopcen trum momenteel geen vergun ning meer voor de achter grondmuziek heeft In haar brief aan de commissieleden wordt er op aangedrongen, dat eerst een brede discussie op gang komt over de wenselijk heid van die achtergrondmu ziek, voor de nieuwe vergun ningsaanvraag wordt beoor deeld. „Deze muziek wordt passanten, werkers en bewo ners in de binnenstad en ande re winkelcentra opgedrongen en men kan zich er niet aan onttrekken," aldus het schrij ven. De werkgroep richt zich overigens niet alleen tegen de achtergrondmuziek in het Koopcentrum, maar tegen alle 'hinderlijke en/of overbodige geluidsproductie": „Het gaat ons om de principiële afwij zing van overbodig geluid," al dus coördinator Bert Kandel van de werkgroep. De werkgroepleden die in de commissievergadering van gis teravond aanwezig waren, kregen van voorzitter Kie- boom de gelegenheid geduren de een halve minuut een stuk je achtergrondmuziek te laten horen via een meegebrachte cassetterecorder. Waldo de los Rios had nog maar enkele se conden door de vergaderzaal geklonken, voor commissielid Henk Krabben naar zijn hoofd greep en verzuchtte: „Walge lijk! Kun je dat ding niet afzet ter}?" JL Dit nieuwsblad. waarin u al bet nieuws Uit eigen omgeving kunt vinden, wordt zonder extra kosten bezorgd m combinatie met het Rotterdams Nieuwsblad. 10ÜW toe) O» 7 ï\op Vlaardingen Rond de jaarwisseling wordt een stichting opgericht, die de komst van een regionaal in stituut voor de geestelijke ge zondheidszorg (RIGG) in het Waterweggebied zal gaan voorbereiden. Een staffunc tionaris of coördinator zal binnen enkele maanden aan het werk moeten gaan. Om over een beginkapitaal te kunnen beschikken komen Schiedam, Vlaardingen en Maassluis met een subsidie van samen 50.000 gulden over de brug. Ook wordt 55.000 gulden gestort door andere betrokken instellin gen: het Sint Joris Gasthuis in Delft, verpleeghuis Drie- maasstede in Schiedam, de stichting algemeen zieken fonds (SVM) en het nationaal fonds voor geestelijke volks gezondheid. Morgenavond vergadert hierover de raadscommissie yoor volksgezondheid in het stadhuis van Vlaardingen. ,,d»w i**

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 1