li SPORI SPORI I0RI SPORTAGENDA Walter van Rossum snel Hans Jonker terug naar Hermes DVS MSV>71 sloot mm s®§Sl Tt - IllglPP - r Spirit en Oranje Nassau oefenen I Ex cel si or "2O viert kampioenschap uitbundig Sportieve cursussen in Maassluis dinsdag SS aeguihm 1M1 VD/SC/WW iKoos Gouka: 'T erugkeer in hoofdklasse goede zaak Captain Koos GoukaBüj met kampioenschap"... I Schiedam Tot diep in de nacht vierde Excel- I sior' 20 zondag het kampioenschap. Na een jaar I onder grote druk te hebben gespeeld viel einde- I lijk, in de laatste en beslissende cricketwed- I strijd tegen VUC, de beslissing. Een hele op- I luchting voor de spelers. I Captain Koos Gouka weet er alles van. Al een I groot aantal jaren maakt hij deel uit van het I eerste team van Excelsior'20. Tot viermaal toe moest hij lijdzaam toezien hoe zijn team vier I seizoenen aar achtereen net niet de titel behaal- de. Nu het kampioenschap en de promotie naar I de hoofdklasse een feit is, is ook hij opgelucht. I „De stemming na afloop was enorm uitgelaten. I Het is nogal wat, dat pas op de laatste wed- I strijddag de beslissing valt. En neem dan de pu- I blïeke belangstelling. Zeker zo'n vierhonderd I Schiedammers waren in Den Haag aanwezig I om ons aan te moedigen. Dat is voor cricket toch echt een unicum.1 Rembert Ascension, op deze archieffoto naar het tweede honk duikend, bleef met MSV'71 tegen The Ar rows nipt aan de goede kan van de score. De Nederlandse cricketbond is maar wat blij met de terugkeer van Excelsior'20 naar de hoofdklasse. Koos Gouka verklarend: „Het cricket leeft gewoon in Schiedam. Bij welke door Chris Woerts vereniging maak je het mee dat er enkele hon derden supporters langs de lijn staan? Voor de ontwikkeling van het cricket in Nederland is het gewoon een goede zaak dat wij terug zijn In de hoofdklasse." Het feest begon al in Den Haag, onmiddellijk na afloop. De champagnekurken knalden al snel in de namiddag. Een uitgelaten menigte trok vervolgens naar de kantine in sportpark Thurlede. Daar kregen de spelers een koud buffet aangeboden van sponsor Landman. Na het etentje volgde een uitermate druk bezochte receptie. Zo was sportwethouder Herman Posthoorn aanwezig om de kampioenen de hand te schud den en te toasten op het kampioenschap. Ook Manus Stolk, de voorzitter van Hermes DVS. kwam even langs en had lovende woorden voor 'concurrent Excelsior'20. Uiteraard had hij liever gezien dat 'zijn' Hermes DVS kam pioen was geworden, maar hij was toch oprecht blij dat een Schiedamse vereniging het kam pioenschap had binnen gehaald. Geschenken Ook veel spelers van Hermes DVS waren aan wezig om de kampioenen te feliciteren. De spe lers werden overladen met geschenken. Zo hadden de veteranen nog een aardige verras sing in petto. Zij schonken een aantal helmen voor het eerste team. Koos Gouka, met een glimlach rond zijn lippen: „Ja, die zullen we volgend jaar wel nodig heb ben in de hoofdklasse. Daar wordt ongetwijfeld anders gegooid dan in de eerste klasse. Erg leuk van de veteranen." Ook werd er nog een com plete cricketuitrusting aangeboden. De receptie, die door ongeveer zeshonderd mensen werd be zocht, groeide na het officiële gedeelte uit tot een waar feest. Als afsluititng van het succesvolle seizoen ver trekt het eerste team van Excelsior'20 over twee weken naar Wales. Daar wordt aangetre den tegen de Engelse Village-kampioen. De wedstrijd wordt gespeeld in Wrexham. De spe lers maken er direct een leuk uitstapje van, want ook de vrouwen maken de overtocht mee. Maassluis Na de forse ne- derlaag bij Groenoord, kre gen de honkballers van MSV'71 de kans zich te re vancheren in de thuiswed strijd tegen hekkesluiter The I Arrows. Pas in de negende en laatste slagbeurt konden de mannen van coach Marcel van de Nagel de winst met 6- 5 naar zich trekken. Het begin was prima. Een driehonkslag van Kees Moerkerk in de eerste de beste slagbeurt, gevolgd door I vier wijd voor Frank Rein- ders opende perspectieven. De klap van Ludwig Ascen sion was vervolgens goed voor 1-0 via Kees Moerkerk, waarna Iwan van Sichem zorgde voor 2-0 door Frank j Reinders binnen te slaan. Twee slagbeurten later ston den de Maassluizers al met 5- 0 voor en lijkt de wedstrijd beslist.Frank Reinders be reikte de kussens na een foutje en kreeg gezelschap van Iwan van Sichem. Broer Cees Reinders sloeg daarna een tweehonkslag waarop beiden kunnen thuislopen. I Ook Cees Reinders bereikte nog veilig de thuisplaat met behulp van tikken door Pe ter valkenburg en Carl Wigt. De thuisclub zakte hierna volledig weg en de gedoodverfde degradant kwam langzaam terug. Via een punt in de vierde en zes de innings en twee punten in de zevende innings werd de stand teruggebracht naar De laatste innings moest de beslissing brengen. The Ar rows kwam naast MSV'71 door Legrand, waardoor ook de thuisclub de negende slag- beurt nodig had. Frank Reinders kreeg vier wijd, stal het tweede honk en kon op de honkslag van Ludwig As cension voor 6-5 zorgen en daarmee de winst veilig stel len. »wii Vlaardingen Fortuna-atleet Walter van Rossum heeft zijn persoonlijk record op de 1.500 meter scherper gesteld. Hij bracht de tijd van 3 minuten 58.2 seconden terug naar 3 minuten 55.3 seconden. Walter van Rossum bleef slechts 0.4 seconden van het clubrecord verwijderd, dat nog steeds op naam staat van Aat Steijlen. De 1.500* meter loop in Den Haag was erg sterk bezet. Maarten van Gorter ook al van Fortuna liep de wedstrijd niet uit. Hij hield het na één kilometer voor gezien omdat hij last kreeg van darmstoomissen. Al voor de wedstrijd had Gorter daar last van. i Walter van Rossum...persoonlijk record... Schiedam Hans Jonker ver dedigt dit seizoen toch niet het doel van het Goudse ONA, maar keert terug naar Hermes DVS. Tegen Fortuna stond de geblokte sluitpost al weer in het tweede van de Schiedamse eersteklasser onder de lat en is bereid de concurrentiestrijd met de huidige eerste doelman Bob Molendijk in alle hevig heid aan te gaan. De in Moerkapelle woonachti ge Jonker over zijn plotselinge besluit: „Hermes heeft mij ge vraagd terug te komen. Omdat Koos van Elleswijk naar Olympia ging en de doelman van het derde ging verhuizen, had de club nog maar één kee per (Bob Molendijk) in de se lectie". Toch is Jonker's terugkeer op Harga vérwonderlijk, hetgeen hij beaamt. „Omdat ik een me ningsverschil met Hermes had. ben tk deze zomer naar ONA gegaan", vertelt Jonker. „Daar heb ik echter maar één wed strijd meegespeeld, uit tegen ODS". Bij ONA moest Hans Jonker concurreren voor een plaats in het eerste met Ton Overbeek, maar die slag had de Moerka- pellenaar best aangedurfd. Hij: „Overbeek is een lijnkeeper en in een aanvallend ingestel de ploeg die ONA toch is, heb je meer aan een doelman die een groter gebied bestrijk- t".En: „Omdat ik hoger heb gespeeld, ben ik taktisch ster ker. Bij de spelers geeft dat een bepaald vertrouwen". Het feit dat Hermes DVS twee klassen hoger speelt dan ONA was voor Jonker aanleiding om - nadat de problemen wa ren uitgepraat - naar de Schie damse club terug te gaan. Cor Feitsman kan inderdaad optreden in de voorrondes van de Show Bizz Kwïs. De TROS hiedt hem nu de gelegen heid om op 1 september zijn kunnen en kunsten te tonen. Eerder was deze voorronde vastgesteld op 29 augustus, maar dat was voor 'De Peifcs' niet haalbaar, omdat hij tege lijkertijd met SW in Dordrecht tegen DS*79 moet voetbal len. De tijd van jaarvergaderingen is nu voor bijna alle sportclubs aangebroken. Het Maassluiscr Excelsior doet dat op maandag 3ï augustus. Aanvang in het clubgebouw 19.45 uur. Aftredende en niet herkiesbare bestuursleden zijn Piet van de Heijden en Loii van de Burg. Wel herkiesbaar zijn Karei Parre en Martien vah Gelderen. Ook DRZ werkt de jaarlijkse bijeenkomst af en wel op vrijdag 28 augustus (aanvang 20.08 uur). Voorzitter C. Bruinsel stelt zijn funktie ter beschikking, hetgeen voorts geldt voor mevrouw Warnawa (wedstrijd-secretaris), de heer Kauwinkel en mevrouw Winkels. Ook moet er een an dere secretaris worden gevonden. Met klem wordt er in de weekbrief van De Roode Zon op aan gedrongen de ledenvergadering bij te wonen. Indien geen oplos sing wordt gevonden, zo wordt gemeld, om tot een volledige be st uursbezet ting te komen, dan kan dit verstrekkende konselt- wenties hebben. Wegens het enorme succes van vorig jaar, kunnen de se nior- en dameselftallen van Fortuna Vlaardingen wedcroi$ aan de slag in de kantine. Iedere week neemt een elftal het op zich het clubhuis een flinke schoonmaak beurt te geven. Het eerste en tweede elftal van de Vlaardingers hebben hup ■werk al gedaan. De eer is nu aan de overige elftallen. De competitie is nog niet eens goed van start of er wordt al weer volop feest gevierd. Bij Fortuna Vlaardingen staat de eer ste festavond gepland op 5 september. De muzikale omlijsting is in handen van de 'Willies'. De kleedlokalen van HBSS zijn hard aan vervanging toe, Het ontbreekt de Schiedamse club echter aan voldoende fi nanciële middelen. Vandaar dat er nu weer een actie op po ten wordt gezet Een doelpunten actie wel te verstaan. Alle seniorelftallen en eventueel de supporters betalen voor ié der gescoord doelpunt tijdens de wedstrijd een dubbeltje. Toen het 40-jarig jubileum gevierd moest worden was de doelpuntcnactle een groot succes. dit seizoen danig gewijzigd. de begintoss mag nu ook de palen dat zijn partij de afslag neemt. De beginslag mag op elke wijze worden genomen. Sticks (te hoog slaan) wordt afgeschaft. Bij een bal over de zijlijn mag men nu andere slagvormen dan alleen de push toepassen. De lange cor ner wordt een voetbalcorner. De verdediger en aanvallers hoe ven niet meer achter de doellijn en cirkellijn te wachten, Het tweede damessoftbalteam van Schiedam is eindelijk kampioen geworden. De wedstrijd tegen concurrent Alexan dria '66 eindigde in een 8-8 gelijkspel. De laatste wedstrijd tegen Sparta werd echter gewonnen, waardoor het kam pioenschap een feit werd. John Gordijn (VDL), zo blijkt nu pas, heeft in het oefendütl tegen ASW, tijdens het toernooi van OVV, een gebroken juk been opgelopen. Gordijn trainde maandag nog en speelde vorige week ook de oefenwedstrijd tegen Zwaluwen normaal mee. Hij kreeg echter pijn en vond het toen raadzaam een dokter te raad plegen, die hem direct doorstuurde naar het Holy-ziekenhuis. Edward van Pelt is weer terug bij Vlaardingen. De talent volle voetballer had eerst overschrijving aangevraagd naar HVO, maar heeft spijt gekeregen en keerde terug naar zijn oude vereniging. Zaterdag deed Van Pelt alweer een helft mee in het eerste. Cok Mudde de nieuwe trainer van waterpoioheren van SZC heeft besloten zijn nieuwe club ook in het water te gaan verster ken. De oud jeugd - international heeft zijn spelers loopbaan bij HZ&PC dan ook opgegeven. Voor het eerst sinds jaren zullen dit seizoen weer waterpo- lowedstrijden in het Schiedamse Sportfondsenbad gespeeld worden. De ZRO-teams van SZC zullen alle thuiswedstrijd in de eindelijk in de eigen stad kunnen spelen. Wanneer volgen de bondszeventallen van SZC? Het grote jubileumtoernooi van VV Vlaardingen voor lagere senoi ren teams is gewonnen door Vlaardingen 2elf. Fortuna Vlaardingen legde beslag op de tweede plaats. De overige klasse ringen waren: 3. VFC; 4. Hermes DVS en 5. MVV'27. Het toer nooi werd gespeeld over twee weekeinden en de elftallen 3 tot en met 10 namen deel. Wegens een technisch defect zijn in onze maandagkrant enkele karakteristieken van oefenwedstrijden weggevallen: De uitslagen waren: Hardinxveld-Vlaardingen 2-0, Smits- hoek-GSS 1-0 en WK-Lombardijcii 1-6 (doelpunt Jaap Scharloo). Tips voor deze rubriek kunt tj doorgeven aan de sportredaktle van deze krant. Brede Havenstraat (3131 AC) of Postbus 110 (3131 BC) te Vlaardingen. De sportredaktle is telefonisch bereikbaar onder nummer 010-34.52.09. Dinsdag 25 augustus: Voetbal: 19.00 uur RKWIK-SVV 2 in sportpark 't Nieuwelant te Vlaardingen, 19,00 uur Satelliet-Zwart Wit in sportpark 't Nieuwelant te Vlaar dingen, 19.00 uur HBSS-Excelsior'20 in sportpark Harga te Schiedam, 19.00 uur Zwaluwen Vl-Spirit aan dc Zwa luwenlaan te Vlaardingen, 18.45 uur SVDPW-Xerxes in sportpark Harga te Schiedam, 19.00 uur Hollandiaan- Hermes DVS in sportpark 't Nieuwelant te Vlaardingen, 19.00 uur Ursus-FCN'66 in sportpark Harga te Schiedam, 19.00 uur Hoekse Boys-CVV aan de Harwichweg te Hoek van Holland, 19.00 uur HVO-RFC aan de Zwaluwenlaan te Vlaardingen, 19.00 uur GSS-DVC in sportpark Harga te Schiedam, 19.00 uur VDL(zo)-Alexandria'66 aan de Sportlaan te Maassluis, 19.00 uur Hellevoetsluis- VDL(zat). Woensdag 26 augustus: Voetbal: 19.00 uur 's-Graven- 2andse SV-Schiedam, 19.00 uur Vlaardingen-Hillegers- berg'32, 19.00 uur Fortuna Vl-TSB aan de Marathonweg te Vlaardingen, 19.00 uur Excelsior M-Nieuwenhoorn aan de Lavendelstraat te Maassluis, VDL(zat)-Excelsior M combinatie aan de Sportlaan te Maassluis; Handbal: 19.00 uur DWS-HEC (dames) in sportpark Thurlede te Schiedam. Donderdag 27 augustus: Voetbal: 19.30 uur SVV-Excel sior in sportpark Harga te Schiedam, 19.00 uur PHS- Sparta 2 in sportpark Schiedamseweg te Schiedam, 19.00 uur DRZ-EDS in sportpark Schiedamseweg te Schiedam, 19.00 uur PPSC-Hermes DVS in sportpark Thurlede te Schiedam, 19.00 uur VFC-Westlandia aan de Sportlaan te Vlaardingen. Vlaardingen Spirit en Oranje Nassau speelden dit weekeinde een oefenwedstrijd. Oranje Nassau en Hoekse presteer den matig. De straffe wind speel de beide teams par ten en belette de aanval om tot hoge scores te komen. Daarnaaast blijft Hoekse een lastige tegenstander, want de Hoekse heren zijn vaak een kop groter en dit lever de een probleem voor de kleinere Nassau-heren. De teams hielden el kaar op 5-5. Spirit ging in Ba- rendrecht in de slag met Vitesse. In de eerste helft kon den de teams moei zaam tot goed spel komen. De tweede helft ging het Spi-„ rit beter af en ook Vitesse draaide bec-; ter. Het werd ten slotte 5-4 voor de thuisploeg, een uit slag die precies het verschil tussen de. teams aangaf. Maassluis - De sportwereld roept al jaren om geschoold kader. Deze kreten zijn door de overkoepelende sportbonden gehonoreerd met diverse sport- technische cursussen- Om de verenigingen ten dienste te zijn, organiseren gemeentelijke en provinciale sportbureaus regelmatig sportieve opleidin gen in de verschillende steden. In Maassluis werkt de Maassluise Sportraad al zo'n vier iaar samen met het Christelijke Vormingscentrum De Maaskant Ook het komende najaar kunnen de sporters weer terecht in Maassluis. Er gaan in de komende maanden drie cursussen van start, als de belangstelling tenminste voldoen- de is. 's-Maandagsavonds start de recreatiesportleiders-A-cursus. Een cursus van honderd uur, waaronder 25 uur stage binnen de recreatiesport. Om te kunnen deelnemen aan de cursus moet men zeventien jaar zijn en een ABO-diploma bezitten. De kosten bedragen ongeveer 350 gulden. Omdat de cursus een toelichting vereist, wordt op 7 september 1981 een informa tieavond gegeven in het vormingscentrum (vlakbij station West), Lijster laan 11 te Maassluis. Woensdagavond start voor de tweede maal een bestuurskadercursus, voor bestuurlijk kader en beginnende bestuursleden. De cursus omvat 8 lesa- vonden en kost 65 gulden, inclusief boeken. De bestuurskadercursus start op 16 september 1981. Donderdagavond gaat voor de tiende achtereenvolgende maal een ABO cursus van start. Dit is de basiscursus voor het sporttechnische kader en voor de cursussen van de sportbonden. De cursus omvat dertien avonden en begint op donderdag 10 september 1981. De kosten zijn 67,50 gulden, inclusief boek. Geïnteresseerden kunnen zich aanmelden bij de afdeling sport en recrea tie van de gemeente Maassluis, tel. 01899 - 19111 en bij het vormingscen: trum De Maaskant, tel 01899 - 13510.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 4