SCHIEDAMSCHE COURANT Bowling-B V faillietmaar Van Rijsbergen vecht door famte *Jr tft N ieuwbouwpro j eet Touwbaan populair Ik „neem., cl f f 'jj pf V£>- krant Kunstenaars en popgroepen zijn wachten zat Inbrekers teisteren Maassluise wijk iiiiiii V Directeur wil met eigen BV verder gaan Café wordt niet verpacht Beelaerts pleit op valreep rijksweg 19 voor Veel belangstelling bij eerste bijeenkomst Bewoners brengen beveiliging aan Nog geen kijk op andere huisvesting voor OC West Parkeer garages voor drie beleggers Voorlichter kan 'dubbele' pagina niet betalen daqetl Woensdag 26 augustus 1981- - ONAFHANKELIJK DAGBLAD - -105de jaargang no. 166 -6 pmmha-s 3111 EA SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam De spanning stijgt in Musis Sacrum. De eigenaar, BV Bowling Musis Sacrum, is door de Rotterdamse rechter-commissaris mr. F. W. van den Berg dan wel failliet verklaard, maar het hoeft niet direct in te houden dat het bowlingcentrum aan de Lange Haven ook sluit. Met de laatste restjes hoop die nog in hem zijn, hoopt Musis-directeur Frans van Rijsbergen zijn bowling door alle dreigingen van de laatste maan den heen te slepen. Er is een kans dat hij met zijn eigen BV, die op zijn naam staat en waarmee hij voor een derde deel in de nu failliete BV deelnam, mag doorgaan met de exploitatie en bedrijfsuit- voering. Maar het kan ook anders uitpakken en dan moet Van Rijsbergen weg: zelfs zijn ernaast staande woning moet hij dan uit Alle ellende, die Van Rijsbergen nu al meer dan een half jaar te doorstaan heeft, is veroorzaakt door de zwendelpraktijken rond de amusements gigant Rekreon. Van de Rekreon-directie maak ten de Monsterse oud-VVD-wethouder André Krol en aannemer Daniel Kreuger deel uit. Zij za ten ook in de top van de Raamgroep Schiedam, een bundeling van tamelijk kleine BV'tjes waar van er ook al vijf over de kop zijn ten gevolge van duistere overeenkomsten met Rekreon. De zesde BV, die in de Raamgroep was ondergebracht en nu bankroet is. was de Bowling Musis Sacrum BV. Deze constructie van besloten vennootschappen verklaart ook het adres van de BV BowlJng'Musis Sacrum: niet Lange Haven 117, maar Raam 3. Van Rijsbergen heeft herhaalde malen getracht banken en curatoren duidelijk te maken hoe hij het slachtoffer is geworden van de handel en wandel van zijn medevennoten Krol en Kreuger. Op zeer korte termijn zal hem blijken ot die po gingen inderdaad ook vruchten afwerpen. Om hem moreel te steunen nam een aantal vrienden van Van Rijsbergen enige tijd geleden een eerste initiatief tot de oprichting van een vereniging Vrienden van Musts Sacrum. Onder de twee curatoren, die de bowling-BV voor faillissement aanbevolen bij de arrondissements rechtbank. bevond zich de Schiedamse advocaat mr. A.Caïjé. De ander was diens collega bij het Rotterdamse advocaten- en proeuratiekantoor van Koedam, Den Hartog, Caijé en De Wit aan de Westzeedijk, te weten mr. L. A. S. Boersen. in Viaardingse jager moet fazanten laten gaan. Pagina drie. Hermes nog niet voldoende in vorm. Pagina vijf. Schiedam De kelners van ft Vierkantje kunnen voorlo pig blijven werken onder hun huidige werkgever, café-eigenaar Barend Was- man. De Rotterdammer, die het café in Schiedams cen trum zou gaan pachten, maar het personeel op straat wilde zetten, heeft te horen gekre gen dat de transactie niet door kan gaan. De reden, die Wasman hem opgaf, was een bedrijfsecono mische omstandigheid die zijn oorzaak vindt in een piepjonge weL Deze beschermt horeca- personee) en maakt het niet mogelijk bij overname van een etablissement het personeel zo maar de laan uit te sturen. Tenminste voor één jaar blijft de eerste exploitant in zo'n ge val voor het personeel verant woordelijk. Voor Wasman was dit hoogst onaantrekkelijk. Volgens Wasman is de wet In gesteld met het oog op grote horecabedrijven, waar transac ties veel werknemers de baan zouden kunnen gaan kosten. In de praktijk blijven echter de 'kleine' exploitanten hier door met lastige problemen kampen, aldus Wasman. Zelfs een 'gouden handdruk' wordt in de jonge wet buiten be schouwing gelaten. Aan de overkant van de Koe markt is café 't Sterretje na een week durende sluiting in middels weer open gegaan. Ei genaar Jan Brussé heeft zijn papieren weer 'rond' kunnen maken door iemand aan te stellen met de benodigde di ploma's. Den Haag Het provinciebe stuur van Zuid-Holland moet zijn streekplannen zodanig wijzigen dat rijksweg 19 door Midden-Delfland alsnog kan worden aangelegd. Dat stelt minister Beelaerts van Blok land (volkshuisvesting) in een brief aan gedeputeerde staten. De minister baseert zich op een advies van de rijksplano logische commissie. De al lang omstreden rijksweg 19 is wel opgenomen in het structuur schema verkeer en vervoer van het rijk, maar niet in het streekplan Zuid Holland-West. Over de noodzaak van de weg wordt op het ogenblik een nieuwe studie gedaan door de provincie. „Zodra die studie is afgerond, wordt het overleg over de rijksweg 19 met de mi nister weer geopend," aldus de provincie. Gedeputeerde sta ten tekenen bij de mededeling van de demissionaire minister Beelaerts van Blokland aan, dat zij met belangstelling het handelen van de nieuwe mi- Qister zullen afwachten, met wie zij nader overleg zullen plegen. Oude de taifhandelschoc I Westhaven lira d e gekraakt YW s^lÉÉfl Toekomst/ge bewoners van het nieuwbouwproject Touwbaan luisteren en kijken aan dachtig. Leden van de projectgroep stadsvernieuwing Oostwijk en afdeling inspraak vertellen aan de hand van een bouwtekening over de volgend jaar te bouwen woningen. VTaardingen De bovenzaal van het wijkge- bouw van de Viaardingse Oostwijk puilde gis teravond uit. Een groot aantal geïnteresseerden voor een nieuwbouwwoning in het project Touwbaan was naar de eerste informatiebijeen- gekomen. De 125 woningwetwoningen zijn gesitueerd te genover het thans in aanbouw zijnde project Kaalslag. De potentiële gegadigden kregen gis teravond een portie informatie over de wonin gen, de kosten en de te starten inspraakproce dure voorgeschoteld. Sinds enige maanden is er al een werkgroep Touwbaan. maar daar had den nog geen toekomstige bewoners zitting in. Mensen die na de informatieavond besloten hebben zich definitief in te schrijven, kunnen dan zitting nemen in deze werkgroep. Er waren 120 gegadigden voor een van deze woningen aangeschreven. Een aanzienlijk deel hiervan had inderdaad aan de oproep naar de bijeenkomst te komen gehoor gegeven. Niet al lemaal komen ze echter in aanmerking voor deze huizen. Ongeveer de helft van de huizen is, onder voorbehoud, al uitgeven. Maassluis In de Maasslui se Dalenbuurt is paniek ontstaan onder de bewoners nu zondagnacht opnieuw in vier huizen is ingebroken. De dieven gaan dermate professioneel te werk dat de bewoners er eigenlijk wei nig tegen kunnen doen, maar door zelf aangebrach te beveiliging proberen ze het de inbrekers in ieder geval zo moeilijk mogelijk te maken. De dieven maken gebruik van een methode die enkele jaren geleden haar intrede deed. Er worden kleine gaatjes bij een raam ge boord, waarna met een-ij zerdraadje de afsluïthendel wordt opgelicht Ze opere ren voornamelijk in de Da lenbuurt en af en toe ook in de Maassluise Westwijk. In de vakantie werd al een aantal huizen bezocht, waarbij de ongewenste be zoekers hun aandacht voor al richtten op geld en siera den. In die periode maakten zij onder meer voor ruim vijfduizend gulden aan sie raden buit In de nacht van zondag op maandag werd ingebroken in huizen in het Populieren dal (twee maal), Wilgendal en Berkendal. Alle vier de woningen werden door zocht en in totaal namen zij een bedrag van ongeveer vijftienhonderd gulden mee. De politie spreekt over „een identieke werkwijze, waar ook door de bewoners geen rekening mee te houden is". De bewoners van de Dalen - buurt weigeren zich daar echter zomaar bij neer te leggen. De afgelopen dagen zijn ze koortsachtig bezig geweest de nodige voorzie ningen te treffen. Speciale beveiliging moet het de in brekers in ieder geval min der eenvoudig maken bin nen te komen. Zo zijn in veel huizen bij ramen spe ciale schroeven met sloten aangebracht, waardoor het raam niet meer door middel van een boor en een ijzer draadje te openen is. VJaardingen Wethouder Cees Bot heeft deze week in de vergadering van de com missie voor sociaal-culturele aangelegenheden laten we ten, dat er helaas voorlopig nog geen kijk is op andere huisvesting voor het Ont moetingscentrum West, het buurthuis van de Westwijk en de Indische Buurt. Het huidige onderkomen van het OC is er erbarmelijk aan toe: daarvan is zelfs de ge meente langzamerhand over tuigd. Voor een drastische op knapbeurt is zeker geen geld, temeer omdat dit een aardig kapitaaltje zou kosten. Onlangs werd in de soctaal- culturele commissie de sugges tie gedaan, uit te zien naar leegstaande schoollokalen, die voor dit doel geschikt zouden zijn. Volgens wethouder Cees Bot heeft dat tot nu toe nog niets opgeleverd. „Als je het hele ontmoetingscentrum, wilt verplaatsen, dan heb je een complete leegstaande school nodig; een paar lokalen is niet voldoende. Een hele school komt met zo snel leeg." Vanuit de commissie kwam dan ook het aarzelende voor stel, om als er op diverse scho len klaslokalen leegkomen te bezien of het mogelijk is de be treffende scholen samen te voegen in één gebouw, om zo een ander gebouw leeg op te kunnen leveren. Het is echter duidelijk dat zo'n operatie in- j grijpende consequenties zou den hebben. Zo'n samenvoe- ging is waarschijnlijk zeer moeilijk te realiseren. Vlaardingen Ruim twintig jongeren hebben de voorma lige detailhandelschool aan de Westhavenkade gekraakt. De leden van Viaardingse popgroepen, kunstenaars, theatergroep Krijt en de stichting Assurancetourix zeggen uit pure nood tot deze actie te zijn gekomen. De be hoefte aan repetitieruimte en ateliers is al vele iaren nij pend, Ze zijn van plan in het schoolgebouw te blijven en willen dit weekend al met een programma starten. Voor het pand is meteen een heel (ver)bouwplan gemaakt dat aan het gemeentebestuur als suggestie overhandigd zal worden. In deze bouwtekening wordt onder meer uitgegaan van een filmzaal en expositieruimten. Volgens één van de actievoer ders is de kraak noodzakelijk om een aantal acute proble men op te lossen. Zo zitten di verse kunstenaars te springen om atelierruimte. Ook de thea tergroep Krijt, die over zes weken het eerste optreden heeft, zit nog altijd zonder oe fenruimte. Zij hadden al di verse malen bij het gemeente bestuur gevraagd een deel van het pand aan de Westhaven kade te mogen huren. De stichting Assurancetourix (na mens sociëteit B'Bwana, de Filmliga en het maandblad Podium) en de Viaardingse popgroepen kampen met het zelfde probleem De voormalige detailhandel- school biedt de mogelijkheid om al die problemen in één keer op te lossen. De gemeente heeft echter andere plannen. Het pand moet gesloopt wor den en op die plaats dient een bejaardentehuis te verrijzen. De krakers hebben daar ande re ideeen over. Volgens hen is de nu geboden oplossing veel goedkoper (de gemeente had toch op zoek gemoeten naar een behuizing voor hen) en is de gekozen locatie voor een bejaardencentrum gewoon on gunstig. Er zou dan een slechte verbinding naar de binnenstad blijven en een situatie als in Holy zou het gevolg 2ijn. Vlaardingen De gemeente Vlaardingen hoopt bij de bouw van de drie parkeergarages in zee te kunnen gaan met drie verschillende beleggers. Wethouder Goudriaan zei gis teravond in de commissie voor stadsontwikkeling goede hoop te hebben dat aan het eind van dit jaar bekend is wie de gara ges gaat bouwen. Volgens hem bestaat er van de kant van de bouwers veel belangstelling voor de garages. „Dus kunnen we met drie verschillende be leggers gaan draaien", aldus de wethouder, die er van over tuigd is dat het project door gang zal vinden. „Het zal moeilijk worden, maar het lukt. Dat weet ik zeker", zo sprak hij. Schiedam Gemeentevoor- lichter Dolf Bus- chkens komt met zijn weke lijkse voorlich- tingspagma in de knoei, nu Het Nieuwe Stads blad vanaf van daag zijn for maat gaat ver groten. Kon de gemeentelijke voorlichting in Schiedam voor heen precies op één pagina, van af vandaag is de berichtgeving van dc plaatse lijke overheid gedoemd tussen andere adver tenties te belan den. Volgens Buschkens laat zijn budget het niet toe om de voorlichting een hele. op dus verdubbelde, pa gina te blijven brengen. Met burgemeester John te Loo, die de voorlichting m zijn porte feuille heeft, zal dit probleem worden bespro ken. In Vlaardingen speelt dit pro bleem niet voor de gemeente- voorlichting. Hoewel gisteren ook hier de plaatselijke Randstad Editie, Groot-Vlaardm- gen, het dubbele formaat lanceer de, had chef voorlichting Han Spruijt al begin dit jaar in zijn budget re kening gehou den met veran deringen. De Viaardingse be groting van de gemeentevoor- lichters is overi gens veel ruimer dan de Schie damse, die min der mogelijkhe den heeft. JL Dit nieuwsblad. waarin u ai hei nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, woidt zonder extra kosten bezorgd m combinatie met het Rotterdams Nieuwsblad. fcdrt»- ;oet t De: o»aT* .034. Mfl Ü'ltfl i|1 lift i

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 1