SCtl iIII /ISC IE COURANT I f I mm Herwig bereid tot discussie over federatie Ik „neem~ dêpfoet CRM en defensie eens over kosten Staelduinsebos Ook reconstructiecommissie vindt: Onderzoek behoefte aan kinderopvang Bezwaar tegen opspuiting in Oost- Abtspolder krant Beschonken man botst haven in Vn I'll Afiloon van Bijnen begin! m Schiedam-Oost. Zijn prioriteit; de Pagina drie. Kelderboxen moeilijk te beveiligen. Ab Bruinekool vol optimisme over strijd tegen Bloerrtendasl. Kunst veiling levert Schiedam koopje op Schriftelijke enquête beter: 'Kul!' Gevaarlijke stoffen ook in 's-Graveland De Pias moet voor zieningen toch aanbrengen Donderdag 27 augustus 1981- - ONAFHANKELIJK DAGBLAD - -105de jaargang no. 167—t PAGINA'S 3111 EA SCHIEDAM EN KETHEL Doftina via* ragina fier. Den Haag De ministeries van CRM en defensie zijn het eens over do kostenverdeling voor de ontruiming van de munitie-opslagplaats in het Staelduinse bos. Beide ministe ries nemen de helft van de acht miljoen gulden voor hun rekening. De VVD heeft hier over vragen gesteld aan staats secretaris W. F. van Eekelen van defensie. Probleem is de opstelling van de provincie, CRM draagt het feld over aan deze instelling, ie uiteindelijk moet beslissen over de ontruiming. De moei lijkheid is dat dit tot nu toe is geweigerd omdat men in het provinciehuis andere zaken bovenaan de prioriteitenlijst heeft staan. Daar komt bij dat ook voor de provincie kosten ontstaan, zoals de overname van de grond. De provincie zit financieel in moeilijkheden door het uit de hand gelopen Kiltunnel-project. Erica Verkerk-Terpstra, Tweede Kamerlidv voor de WD, vraagt Van Eekelen een bevestiging van deze gegevens. Zodra er in principe overeen stemming is bereikt met dë provincie moet defensie het beroep tegen het 's-Graven- zandse bestemmingsplan Pape- dijk intrekken, stelt Erica Ver- ij kerk. Het ministerie van de fensie is in beroep gegaan te gen het bestemmingsplan, dat de vestiging van caravans vlak bij de munitie-opslagplaats in het Staelduinse bos toestaat. Daarnaast moet de dienstwo ning bij de opslagplaats dan zo snel mogelijk worden betrok ken, stelt de VVD. De partij hoopt de provincie hiermee Schiedam Het stedelijk museum in Schiedam heeft op een kunstveiling in Amsterdam tegen een wel zeer zacht prijsje het werk van een oude mees ter op de kop kunnen tik ken, Voor de bescheiden somma van 301,60 werd een stadsgezicht van Kees Verweij gekocht dat, als er meer kenners op de vei ling waren geweest, al gauw ƒ5000 had opge bracht, zo hield museum directeur Hans Paalman gisteravond de museum commissie voor. Het aangekochte werk van Verweij, van wie het mu seum al kunst in bezit heeft, laat het Proveniers huis anno 1943 zien. Kees Verweij, geboren in 1900, schilderde het doek vanuit .het huis van de vroegere custos van het museum, Coert Schwagermann. Het is dat er bij het schil derij een briefje zat met ;het handschrift van „de ouwe Coert" en dat de museumdelegatie uit .Schiedam het handschrift :Van de voormalige con ciërge ook kende, anders was het doek wellicht toch hog in andere handen ver dwenen. Op de veiling van Mak van Waay kon name lijk niet met zekerheid worden gesteld, of het hier hm een echte Verweij -ging. Achter de naam -stond een vraagteken, dat •volgens Paalman waar- .sehijnlïjk andere potentie- ie kopers heeft doen aar- .zelen een hoger bod te 'doen dan die 301 gulden en 60 cent onder druk te zetten, zodat de beslissing uiteindelijk positief zal uitvallen. 'Planvorming voor Lickebaert moet nu snel plaatts vinden te.v/vs,-. vtsftï.\ïf~fi <v i VV&fr*. Het oeverbos Lickebaert is het enige dat van de vroegere plannen is gerealiseerd. Al het andere wacht op de reconstructiecommissie. Vlaardingen Duizend ou ders van kinderen in de leef tijd van 0 tot 12 jaar ontvan gen in de loop van de ko mende week het enquêtefor mulier dat door de Stichting Welzijn Vlaardingen (SWV) wordt gebruikt om inzicht te krijgen in de behoefte aan kinderopvang. Die ouders zijn geheel willekeurig geko zen uit het Vlaardingse be volkingsregister, De ver wachting is, dat als voldoen de aangeschreven mensen reageren, die groep represen tatief mag worden geacht voor de gehele bevolking. Het onderzoek is door de SWV opgezet in overleg met de peuterspeelzalen in de stad, met het kinderdagver blijf en de gemeente. Men wil een goed inzicht krijgen in de vraag, of de opvangmo gelijkheden in Vlaardingen voor de diverse leeftijdsgroe pen voldoende bekend zijn en of ouders van de gelegen heid gebruik willen maken. De wijze van enquêteren is overigens aanleiding voor heel wat discussie geweest. De SWV had geadviseerd geen schriftelijke enquête te houden, maar de te onder vragen personen persoonlijk te laten benaderen. Het col lege van B en W besloot on langs dat toch voor een schriftelijke ondervraging gekozen moest worden, om dat dit onpartijdiger zou zijn. „Kul!", noemde het raadslid Leo ten Have (PvdA) dit ar gument heftig. „Dat is ge woon kul!" Schiedam Leo Herwig, coördinator van de Sehïe- damse federatie van instel lingen voor sociaal-cultureel Schiedam Transport van gevaarlijke goederen door in dustriegebied 's-Graveland is voortaan toegestaan via Rin- gersstraat, Van Heekstraat, Scholtenstraat en 's-Grave- landseweg. In alle gevallen zullen vrachtwagenchauffeurs van de af- en oprit van rijks weg 20 gebruik moeten ma ken. Deze nieuwe route voor ge vaarlijke stoffen is mogelijk geworden door een besluit van burgemeester en wethouders. Vóór dat besluit gold in dit deel van Schiedam alleen rijksweg 20 zelf als algemene doorvoerroute voor transpor teenheden met gevaarlijke stoffen. werk en samenlevingsop bouw, is ten volle bereid met de gemeente te praten over opheffing van de federatie, maar hij meent dat dan de gemeente het initiatief moet nemen. Hij zou het verfoeien als besluiten in die richting voorbereid worden over zijn hoofd heen. Een gemeenteraadslid riep onlangs uit, over de federa tie: „Opdoeken die hap!" Volgens deze stadsbestuurder kan het club- en buurthuis werk ook op een andere wij ze ondersteund worden, bij voorbeeld via de POOK, de provinciale instantie die ge vestigd is aan de Tuinlaan in Schiedam. Herwig staat de opheffing van de federatie niet voor, maar hij denkt dat een dis cussie hierover „heel aardig" zou kunnen zijn. Hij bena drukt dat het strijdig zou zijn met zijn beroepsopvatting om over eventuele opheffing niet te willen praten. Herwig staat dan ook bekend als be roepsvergaderaar. Toch: „Ik zou geen moeite hebben met een goed beargu menteerde opheffing. Ik zit ook niet zo aan mijn baan vast Voor mijn medewer kers zal dat veel moeilijker zijn, zii zijn jonger, hebben waarschijnlijk ook meer am bitie. En dan, het werk moet natuurlijk wel gedaan wor den, dat is een blijvende fac tor. Daarom vind ik goede argumentatie beslist noodza kelijk." Den Haag De reconstruc tiecommissie Midden-Delf land gaat bij de afdeling rechtspraak van de raad van state in beroep tegen de ver gunning, die gedeputeerde staten van Zuid-Holland hebben verleend tegen ver dere opspuiting van de Oost- Abtspolder ten noordoosten van Schiedam. Schiedam Een 31-jarige Schiedammer heeft een bestelauto de Nieuwe Haven ingereden en een andere auto flink beschadigd toen hij met zijn eigen voertuig aan het botsen sloeg. De politie vermoedt dat de man door de invloed van de alcohol die hij had genuttigd de macht over het stuur kwijtraakte en daardoor op een tegenligger knalde. Na die botsing stuurde de beschonken man scherp naar rechts en duwde de daar geparkeerde bestel auto het water van de haven in. De Schiedammer moest met een hersenschudding in het Schie- landziekenbuis worden opgenomen. Hij weigerde mee te wer ken aan de blaastest en de bloedproef. Tegen hem is proces ver baal opgemaakt De commissie kwam gisteren tot dit besluit, nadat bekend was geworden dat GS erken nen dat ze het orgaan ten on rechte niet om advies had den gevraagd, voordat de toestemming werd verleend. Zou de gemeente Rotterdam de opspuiting zo indelen dat de herinrichting van Mid den-Delfland erdoor ver traagd wordt, dan zal de re constructiecommissie zelfs vragen of de opspuitvergun- ning geschorst kan worden. Het werk moet dan worden stilgelegd. Het dagelijks bestuur van de provincie had verder te ken nen gegeven dat een eventu eel bezwaarschrift van de re constructiecommissie ont vankelijk zou zijn, maar eraan toegevoegd dat het be lang van de opspuiting het zwaarst zou wegen. De com missie vreest tijdverlies door de baggerberging in de Oost- Abtspolder, die deels in het reconstructiegebied ligt Vlaardingen De verdere planvorming voor het re creatiegebied De Lickebaert tussen Vlaardingen en Maas sluis moet snel plaatsvinden. Dat is ook de mening van de reconstructieeommissie Mid den-Delfland die onlangs weer door het Vlaardingse gemeentebestuur over deze kwestie was aangesproken. De gemeenteraad van Vlaar dingen heeft er onlangs nog eens op aangedrongen, dat snel verder moet worden ge werkt aan de plannen. In een brief aan het college van burgemeester en wethou ders heeft de commissie nu la ten weten, dat bij het opstellen van de diverse deelplannen het Lickebaertgebied de hoog ste prioriteit heeft gekregen. De bedoeling is om nog m de tweede helft van dit jaar met het werk te beginnen. De re constructieeommissie is op dit moment nog hard aan het werk aan het overkoepelende totaalplan voor bet Midden- Delflandgebied, waaronder ook Lickebaert valt. Daarom kunnen de deelplannen pas worden aangepakt, als het re constructieprogramma voor het gehele gebied de procedu re heeft doorlopen. Voor het Lickebaertgebied, ruwweg begrensd door Vlaar dingen, de Nieuwe Waterweg, Maassluis en de Zuidbuurtse- weg, is door het samenwer kingsverband van de twee be trokken steden, het Recreatie schap. al in 1975 een basisplan ontwikkeld. In dit plan was niet alleen het inmiddels aan gelegde oeverbos opgenomen, maar ook bosachtige parkstro ken op de grenzen van de bei de gemeenten en daartussenin voorstellen voor andere re creatiemogelijkheden. Voor een deel zou het Lickebaertge bied ook een agrarische func tie houden. Sinds de recon structie van Midden-Delfland ook op het Lickebaertgebied van toepassing is verklaard is er echter niets meer gebeurd, door de enorme vertragingen die de reconstructie heeft op gelopen. Vlaardingen De commis sie voor onderwijs en vor ming heeft zich gisteravond geschaard achter het advies, dat de directeur van gemeen tewerken over het treffen van de nodige voorzieningen in de peuterspeelzaal De Pias in de Vettenoordsepolder had uitgebracht. De leiding van de speelzaal wordt als nog verplicht, het een en an der te verbeteren aan de ver lichting van de speelzaal en de ventilatie van een kinder toiletje. De verlichting in de speel zaal is volgens de geldende normen onvoldoende- In to taal moet er extra verlichting met een lichtsterkte van 150 Lux worden aangebracht Voor de ventilatie van het toilet dient een mechanische afzuiging te worden aange bracht. De wijkvereniging in de VOP, die ook de peuterspeel zaal in beheer heeft, is enige tijd geleden al enkele malen door de gemeente gemaand de gevraagde voorzieningen aan te brengen. Naar oordeel van gemeentewerken was hieraan niet voldoende ge hoor gegeven. De wijkvere niging heeft al eerder laten weten dat de gevraagde voorzieningen niet noodza kelijk zijn. Gisteravond wa ren echter geen vertegen woordigers van de speelzaal in de commissievergadering aanwezig om hun zaak te be pleiten. Men had niet gezien dat het onderwerp op de agenda stond. „5L Dit nieuwsblad, waann u al hel nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt zonder extra kosten bezorgd m combinatie met het Rotterdams Nieuwsblad. oei 7» p,4t« Posw° pa»1' i

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 1