SPjjT Programmaboekj e stimuleert SVV Mm Overtuigende start Demos RSjgtllI "mm Excelsior 520kleineert VFC Ook Niels Overweg trekt DS'79 niet uit malaise Kuipjes op Harga Lesje in loopwerk zonder bal: 1-6 Schiedamse Boys afgeslacht door Belvedère Feestavond breekt De Hollandiaan op Verlies na 'shoot-outs' Hermes DVS tweede in toernooi van Quick Knappe prestatie Fortuna XJrsns: geen kracht Tweemaal Kerssemeijer Hoek van Holland één helft op dreef Dordrecht Natuurlijk had Rob Jacobs, pakweg een paar minuten voor het begin van de voorstelling, even die ene frase uit het program maboekje aangehaald. Waarin de maker, die met zijn opruiende tek sten het bestuur van de Dordtena- ren het schaamrood naar de kaken deed stijgen, SVV doodgewoon ad viseerde om te gaan lopen schoppen tegen DS'79, in zijn ogen het enige probate middel om de Dordtenaren letterlijk en figuurlijk neer te ha len. „De ploeg van Rob Jacobs", zo luidde één van de weinig verhef fende citaten, „is geen verdedigend ingesteld schopzooitje. Iets dat je van VVV en Veendam niet kunt zeggen Duel op hoog niveau bij DS'79-SVV. Tekenend voor de gos- de instelling is de hulp die Henk Salari aan voorstopper Ruud van Dijk biedt contra de DS'ers Cor Lems (links) en Geert Jansen. Dordrecht Binnen zes weken ondergaat de overdekte zit tribune van SVV een aantrekkelijke gedaanteverwis seling. Het middelste vak op de 'eregalerij' van Harga wordt voorzien van 386 fraaie kuipstoeltjes, die inmid dels door het SW-bestuur zijn besteld en waarvan de levertijd vier tot zes weken bedraagt. Mede dank zij de aktiviteiten van het comité tot instandhouding van het betaald voetbal in Schiedam, zal een aantal kuipjes ver kocht worden aan sponsors. De overige plaatsen zijn ge reserveerd voor bestuursleden, pers en andere belangrij ke personen. De resterende stoelen zullen als 'ereloge' de losse verkoop in gaan. .ich", glom de Schïedamse trainer dan ook kamerbreed na de toch wel opzienbarende 3-1 overwinning aan de Krom- medijk, „dat is wel lekker, zo'n stukje. Ik heb de jongens even verteld dat ze maar moesten laten zien hoe goed SVV kan voetballen en dat wij zeker dat schoppen niet nodig hebben Wat dat betreft werkte die tekst uiteraard in ons voordeel. AI mag je onze overwinning niet alleen daar op afschuiven. Deze twee pun ten zijn het rendement van de prestaties en het goede voet bal, dat we eerder tegen Vo- lendam, Fortuna Sittard en Excelsior hebben geleverd, hoewel we toen niet tot winst kwamen". Maar dat die negentig minuten zo probleemloos voorbij zou den vliegen, had Jacobs zeker niet verwacht. Zijn plan de campagne (Ruud van Dijk door de blessure van Rinus Steenbergen als voorstopper, Johan Versluis op het midden veld en Ferry Meerhof als lin kerspits in plaats van de fysiek minder sterke Darcy Kaihatu) was afgestemd op een aanval lend DS'79, waartegen hij de grootste moeilijkheden ver wachtte op het middenveld. „Daarom", lichtte hij toe, „had ik Harry Meijboom naar links gehaald om tegenwicht te bie den aan het loopwonder Joop Qostdam". Omzettingen Deze omzettingen leken SVV in eerste aanleg geen goed te Henk Salari zet de achtervolging In Op DS' tegenvallende aanwinst Niels Overweg. Salari scoorde zelf het derde doelpunt van SVV, doen. Nog voor de seconden- wijzer van de matig leidende Brabander Chris van der Laar viermaal rond was geweest, leidde DS'79 met 1-0. Een scherpe voorzet van de opge rukte verdediger Ad van der Linden werd door Jacques den Bakker met een sublieme half- volley achter de ontnuchterde Bas van Noortwijk gedepo neerd, Veel tijd om van deze door Donald Bax voorsprong te genieten, gunde SVV de thuisclub niet Zes mi nuten later slechts bracht de Dordtenaar Johan Versluis met een gloeiende pegel van zo'n 25 meter beide partijen op gelijke hoogte. DS-trainer Mir- cea Petescu, zeer origineel en diepgaand: „Toen knapte er iets in de ploeg". Met Versluis ïn een hoofdrol drukte SVV door. Richard Dercks trok zich niets van de Oorschot vrijgelaten Ferry reputatie van de bij DS'79 Meerhof, op wiens keiharde zwakjes debuterende Niels 'knik' ook Rini Sprangers geen Overweg (ex-FC Twente) aan, antwoord had. De uiteindelijke won een rechtstreeks duel en beslissing viel drie minuten zag in een flits de door Ah van voor rust. De degelijk keepen- OpstelUing DS79: Rlnl Sprangers, Ab van Oorschot (61e Peter Matena), Niels Overweg, Geert Jansen, Ad van der Linden, Joop Oostdam, Chris Bosse, Cor Lems, Loek Bijl, Jan de Bruin en Jacques den Bakker. Opstelling SVV: 8as van Noortwijk, Rob Kiebert, Leen Warnaar, Ruud van Dijk, Ger van de Heide, Richard Dercks, Johan Versluis, Harry Meijboom, Paul Kooien (64e Darcy Kaihatu), Henk Salar] en Ferry Meerhof. Scheidsrechten Chris van der Laar. Toeschouwers: 5.000. Scoreverloop: 4e uit een scherpe voorzet van Ad van der Linden haalt Jacques den Bakker met een hatf-voiley Ineens uit: 1-0; 10e Paul Kooien tikt een hoekschop kort op Johan Versluis die Rini Sprangers van af zo'n 25 me ter kansloos laat: 1-1; 34e Richard Dercks rommelt zich langs Niels Overweg en bedient in de lopende Ferry Meerhof op maat: 1-2; 42e Ferry Meerhof verlengt een uittrap van Bas van Noortwijk op de door sprintende Henk Salari, die helemaal vrij 3-1 Inpegelt. Bijzonderheden: DS'er Cor Lems krijgt van de parman tig leidende Chris van der Laar z'n derde gele kaart na een grove charge op Johan Versluis. SVV'er Richard Dercks loopt tegen z'n tweede bekeuring aan, wegens het wegtrappen van de bal na een overtreding. Vlaardingen De lange weg naar de competitie ouverture baart VFC's nieuwe oefenmeester Wim van de Zwart voor lopig slechts grote kopzor gen. De Hagenaar, laatste lijk werkzaam bij de der deklasser HMSH, had dit weekeinde op scherp wil len staan, m&ar oogstte Peter Boon (wit shirt) !s op nieuw VFC'er Peter Jeup te snel af. Excelslor'20 zorgde aan de Sportlaan voor een fikse verrassing door de tweedeklasser met 6-1 te verslaan. Vlaardingen De start van Demos en Schiedamse Boys in de afdelingscom petitie staan lijnrecht te genover elkaar. Demos schoot sterk uit de start blokken via een 4-1 over winning bij VVOH, ter wijl Schiedamse Boys in Rotterdam-Zuid door Bel vedère met 6-1 werd afge slacht. SVDPW bleef in een keiharde derby over eind tegen Olympus S (2- 1) en MSV'71 werd, niet zonder geluk, met een 3-2 zege OP DESV de eerste twee punten rijker. WOH-Demos l-4.„De eerste klap is een daalder waard", verzuchtte De- mos-trainer Harry Huuks- loot in opperste vreugde. Na een zenuwachtig begin werd Demos gaandeweg sterker. Dat resulteerde via treffers van Peter Crete en Geert van Schijndel halverwege in een 2-0 voorsprong. Ook na rust was Demos op permachtig en dat over wicht werd door Hans van Schijndel in nog twee puntgave doelpunten uit gedrukt. In de slotfase mocht VVOH vanaf de stip nog heel even iets te rug doen: 1-4. SVDPW-Olympus S 2-1. De Schiedamse derby werd ontsierd door veel te hard spel van beide kan ten. SVDPW'er Sinder Rambia werd hiervan de dupe en liep tegen de eer ste officiële waarschuwing van deze jaargang aan. Wim Klei tilde SVDPW voor rust naar een 1-0 voorsprong, maar het voormalige "WF kwam nauwelijks na de hervat ting langszij. Het winnen de doelpunt van SVDPW werd ook een door een speler van Olympus ge scoord. Hij schoot in eigen doel. MSV71-DESV 3-2. Tot tweemaal toe moest de formatie van trainer Eric de Vries een achtertstand wegwerken. Via 0-1 en 1- 2 haalde MSV het rustsig- naal met 2-2 door doel punten van Remco Jansen en Jan van der Park. MSV'71 was technisch be ter dan DESV dat daar een grote inzet tegenover stelde. MSV'71 mocht evenwel niet mopperen dat een DESV'er dusdanig in het nauw werd ge bracht dat hij zijn eigen doelman passeerde, Belvedère-Schiedamse Boys 6-1. De Schiedam mers kwamen er aan de Spinozaweg in Rotterdam^ Zuid niet aan te pas. Na de eerste rondgang leidde Belvedère al met 3-1 en Bertus Noordhoek tegen gescoord voor Schiedamse Boys. Overigens was de scheidsrechter in deze ontmoeting een belangrij ke boosdoener in de ogen van de Boys-aanvoerder. Zo zou hij aan drie du bieuze doelpunten van Belvedère toch rechtsgel digheid hebben verleend en zou hij de thuisclub ten onrechte een strafschop hebben toegekend. andermaal een forse te leurstelling. Verzwakt door het ontbreken van toekomstige basisklanten als Chris Hendriks, Peter Brekhoven, Harry Schui ten en Hans Jansen sloeg de wijzer naar de andere, negatieve, zijde door en moest de Vlaardingse tweedeklasser tegen het onbevangen opererende Excelsior'20 een geenszins geflatteerde 6-1 nederlaag incasseren. Een lesje in loopwerk zonder bal, dat was de voornaamste ontgoochelende conclusie die Van de Zwart achter dit resul taat moest plakken. Het gemis van de 'stofzuigers' Hendriks en Brekhoven als steun voor de technici Peter Jeup en Teun Kornaat wreekte zich in optima forma tegen de Schie damse derdeklasser, die in alle linies wel bereid was voor el kaar het vuile werk op te knappen. En daarvoor, van vriend en vijand, de terechte loftuitingen in de knip mocht steken. De kracht van het col lectief overheerste gistermid dag aan. de Zwaluwenïaan, waar Van de Zwart bovenal met een groot keeperspro bleem werd opgezadeld. De van DRZ overgekomen Jan Jung kon de om arbitrale redenen gestopte Rob Brekel- mans nauwelijks doen verge ten en sprong bij zeker drie van de zes doelpunten als een beginneling in de fout. Met name de twee eigen inzetten van Aijan van Dorp en Pim van de Burg hadden voorko men kunnen worden indien Jung ingespeeld had op de si tuaties die van verre afstand voorspelbaar waren. En al werd er in de bestuurskamer van VFC gekscherend gepraat over het van stal halen van Piet den Herder, met een der gelijk onbetrouwbare sluitpost is het in de competitie vragen om ellende. Gretigheid Excelsior'20 daarentegen de monstreerde opnieuw een op merkelijke gretigheid. In de door Donald Bax spitsen Edwin 'Pino' en Peter van der Hoeven en het talent Robbie Glimmerveen heeft Piet Roozen, de 'grijze veld heer van Thurledeeen voor hoede die het serieuze gebeu ren moeiteloos aan kan. Welk drietal zich in Gerard de Jong, Peter Boon en John Kloppes verzekerd weet van een voor treffelijk schakelend midden veld. Kortom, voorlopig kent Roozen weinig problemen en dat is iets dat zijn anüpool Van de Zwart momenteel bepaald niet kan zeggen. Bij Excelsïor'20, dat in de rust Jan van Veen en Paul van Stralen inruilde voor respec tievelijk Norbert Kleinheeren- brink en Hans van der Vel den, tekenden Robbie Glim merveen (2x), Edwin en Peter van der Hoeven voor de nog resterende vier doelpunten. VFC'er Peter Jeup knalde in de slotfase een strafschop on berispelijk in, nadat Teun Kornaat (evenals Jeup on zichtbaar) was gevloerd. de Van Noortwijk stuurde zijn voorwaartsen met één van zijn verre uittrappen weg, Meerhof won opnieuw een kopduel van Geert Jansen en omdat Over weg zijn voorstopper niet af doende rugdekking gaf, mocht Henk Salari rustig aanleggen: 1-3. Krachteloos Het offensief dat DS'79 na het thee-intermezzo ontplooide, stierf in krachteloosheid (Leen Warnaar: „We hebben het hier nog nooit zo gemakkelijk ge had als vanavond"). Stereotiep werd met lange ballen het Schiedamse doel belaagd, alsof de Petescu-brigade nog in de veronderstelling verkeerde dat ene Huub Smeets (thans bij Fortuna Sittard) voorin de za ken wel zou regelen. Jacobs: „Taktiseh viel DS'79 me ont zettend zwaar tegen. Trou wens, ook conditioneel waren we veel en veel sterker. Als ik iemand een compliment moet maken, is het Johan Versluis. Het lijkt wel alsof hij de boel in de voorgaande wedstrijden heeft belazerd. Hij moet zich er nog bewuster van worden dat hij erg veel kan. Nu kwam dat er goed uit". Versluis werd tegen zijn oude club in het begin van de twee de helft bovendien het slacht offer van de met een bedenke lijke reputatie uitgeruste Dordtse schoffelaar Cor Lems, die drie grove overtredingen op rij terecht met zijn derde gele kaart 'beloond' zag. Tot grote woede van Jacobs, die het op de ereloge verzamelde publiek luidkeels vroeg wie er dan eigenlijk liep te schoppen. „Toch doodzonde", mopperde Jacobs oprecht. „Ze hebben Versluis gewoon uit de wed strijd geschopt, omdat ze het voetbaltechnisch niet konden. Ik heb daar geen goed woord voor over..." Hendrik-Ido-AmbachtMet de tot in de kleine uurtjes du rende feestavond nog stevig in de benen bleek De Hollan diaan niet bij machte zich de volle negentig minuten in te spannen. Vandaar dan ook dat de vierdeklasser IFC in eigen huis met 4-2 aan het langste eind trok. De Hollandiaan, dat de gebles seerden Bert Floridas en Cecs Spruyt voorlopig nog zal moe ten missen, hield tot aan de rust (0-0) stand. Tot 2-2 (doel punten Puck Hademan en Jaap de Kwant) ging het nog wel, maar omdat IFC zich iets gretiger betoonde, mocht het dik verdiend met 4-2 winnen. Schiedam De reserves van SVV zijn zaterdag middag de competitie be gonnen met een neder laag die toch één punt opleverde. Na de negen tig minuten was het op Harga tegen PEC Zwolle 2-2, waarna de bezoekers zich vanaf de kalkstip twee punten toeéigenden. Deze maatregel is dit sei zoen ingevoerd, indien er na de reguliere speeltijd geen winnaar uit de bus komt. Door het snel geblesseerd uitvallen van Hans Hei- nebal (vervangen doior Edwin Bleiksloot) moest SV V-trainer Aad Putters 2'n spelbepalende mid denvelder Jos Wennekes opofferen als vrije verde diger. Dat bracht organi satorische problemen met zich, waardoor PEC Zwolle tot tien minuten voor tijd nog met 2-0 voorstond. Met een alles of niets of fensief (SVV speelde toen met zes spitsen) ni velleerden de Schiedam mers wonderwel deze achterstand. In de 35e minuut en in de 42e mi nuut verbond Cock de Zwart zijn naam aan bei de treffers. Minder voor spoedig verging het de thisclub, die door vijf honderd toeschouwers werd aangemoedigd, bij de strafschoppen. maandag 31 auguatus 1981 VD/SC/WW Den Haag Hermes DVS_ le verde gistermiddag een prima prestatie door in het sterk be zette toernooi van het Haagse Quick een tweede plaats weg te kapen. In de finale, nadat Hermes DVS poulewinnaar v/as geworden, verloor de Schiedamse eersteklasser na een keiharde eindstrijd met 1- 0 van het Haagse HVV. Hermes. dat Frits de Nijs en Hans de Roos met open armen ontving, begon met een 2-1 zege op Lugdunum met doel-, punten van Hans de Roos en Marcel BraaL Vervolgens ■werd 0-0 gespeeld tegen Ver- burch, waarna de voorrondes werden afgesloten met een 1-0 overwinning op Laakkwartier. Matchwinnaar werd Frits de Nijs. In de finale werd Hermes door pech achtervolgd. In de eerste helft raakte de Schiedamse aanval tweemaal de lat en 1 werd liefst viermaal een bal van de lijn gehaald. HVV, dat af en toe naar groeve midde len zocht, had aan één uitval voldoende om de score open te breken. Wat Hermes DVS 1 daarna ook probeerde, de pu pillen van Jan van der Velden mochten de gelijkmaker blijk- baar niet afdwingen, f Vlaardingen Langzaam maar zeker begint Jan Poste- ma zijn Fortuna de gewenste gestalte te geven. Aan de Ma- rathonweg klopte de Vlaar dingse tweedeklasser de ama teurs van Sparta met 3-2. Vooral voor rust speelde For-1 tuna uitstekend. Het slaagde er door de warmte niet in het hoge tempo vast te houden. r Een snel opgelopen aschter- stand werd binnen tien minu- r ten door Hans van Os en Stan- ley Noaitmeer omgezet in een 2-1 voorsprong. Diep in dei-;: tweede helft kwam Sparta op gelijke hoogte, waarna vijf mi- nuten voor tijd Wilco Ravelis1, voorbereidend werk van Ron Hofman afrondde: 3-2. Rotterdam „Dik verdiend", noemde Aad Bierhuizen de 2-( nederlaag die Ursus leed bij'- het één klasse hoger gesitueer de DHZ. De Schiedammers waren vooral in technisch op- zicht de mindere van de thuis club, die op slag van rust de 1 leiding nam. In de tweede helft werd deze score zonder tegenstand verdubbeld. Bierhuizen: „Voor rust speel- 1 den we nog een aardige partij, maar tegen het einde kwamen we het één en ander tekort. Aanvallend kwam het er niet zo uit. Ik ben er nu wel 20'n beetje achter hoe de ploeg er uit gaat zien. Gelukkig heb ik nog een paar weken om wat1 bij te schaven". 1 Schiedam DHS blijft het oe- fenprogramma zeer wisselval lig afwerken. De Verhoorn- - brigade versloeg deze keer voor eigen publiek het naar de derde klasse gedegradeerde Groenewcg met 4-2. Halver- wege had DHS al een riante 3- 1 voorsprong opgebouwd. Bij DHS ontbrak nog altijd de geblesseerde Hennie Sla, maar L dat nam niet weg dat DHS in - de eerste helft een leuke partij - voetbal speelde. De Schiedam se doelpunten kwamen op naam van Jan Kerssemeijer (tweemaal), Joop Koster en Joop Molendijk. Hoek van Holland De zon dagvoetballers van Hoek van - Holland legden in het oefen- v treffen met de collega vierde- l klasser Waddinxveen in de eerste akte de basis voor de uiteindelijke 4-2 overwinning. In een hoog tempo nam 'De Hoek' halverwege gedecideerd 1 afstand van de bezoekers, die niets in te brengen hadden: 4- 1 0. ijj Henk Boon opende uit eenï?-. strafschop (Hans Kenters wasjft gevloerd) de score. Achtereen-th volgens Menno Bouma, Hansel Kenters en andermaal HenkjSf Boon tilden de stand naar 4-0. q Hoek van Holland hadenogju niet de beschikking over de ;1 met vakantie zijnde Dick van!:1 den Burg. Voorts werd Albert! Jansen na rust ingezet voor: Henk Boon. ',:4

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 5