oly onnodig onderuit egen Bloemendaal UVG aan [de leiding DRZ schiet uit haar slof Anne Vlieg sterkste in Korenbeurs-toernooi Schiedam kan degradatie bijna niet meer ontlopen laardingers doen zichzelf de das om \HoUandiaan niet Iopgewassen tegen Wings Stand in 2B Veteranen van Excelsior'2Ö landskampioen Hoopvol begin Schiedam Schiedam en Hermes DVS kansloos HansLingen vierde ISBlitl fiime maandag 31 augustus isfii VD/SC/WW Cedric Pierre (links) sneuvelt in de zevende innings lp het tweede honk na een klap van Raymond Brons- leest, die wel veilig op èên belandde. ardingen De heren van UVG bezetten met het Haagse _igs de eerste plaats. UVG klopte EHC met 15-18, terwij! tllandiaan niet op kon tegen Wings:18-2l. DWS verloor fet 14-12 van Aktief en heeft nog geen enkel punt De he- S van Unitas bevochten moeizaam een 12-15 zege op Rijn- sek- Bij de dames in de regio twee overwinningen. DWS -.-sloeg Hercules 2 met maar liefst 6-23 en UVG pakte de Inten door een 11-16 zege op HEC- In de afdeling de vol- Inde uitslagen: Spartaan-Wilton (h):18-9, Roda-WIK (h):3- I en bij de dames Atomium-HVK 3-5. ÏC-UVG (h):l5-18. EHC kram overtuigend uit de rtblokken,getuige de 3-0 nd na «nige minuten. UVG I het hoofd koel en lang- maar zeker werd de ach- and weggewerkt. UVG meestal een voorsprong i l doelpunt en de rust ging i ook in met een 7-8 stand, de tweede helft een sterker ïlend UVG, dat na 10 minu- spelen het verschil op 6 Jfers bracht. Dat EHC nooit Jrslagen is voor het eindrig- al, bleek ook nu weer, want t wist op te halen tot 15-18. j UVG keepte Martin Draër i sterke wedstrijd. Mef-DWS (H):14-12. DWS ende sterk en nam een 0-3 orsprong. Na 1-3 kwam VS met 5 man te staan, lar door lang op balbezit te élen werd de 2-minutenstraf l^erbrugd en toen DWS weer npleet was wist het zelfs op 1 te komen. Balverlies deea ttief terugkomen tot 3-4, laama het tot de rust gelijkop Ing. Na de 5-7 ruststand wist |WS nog wel op 5-8 te ko- lem maar toen werd het rom- lelig. DWS kreeg maar liefst keer een tijdstraf, waarvan ief knap gebruik van kte. Mede door het benut- van 7 van de 8 toegekende Irafworpen won Aktief met Ul2. Ijnstreek-Unitas (h):12-15. litas kon weer beschikken r Reinier Vermin en Theo Vught waardoor de aan meer wist in te brengen i vorige week. Weliswaar ven in de eerste helft nog r kansen onbenut waaron- drie strafworpen maar ondanks werd de eerste _ft afgesloten met een voor- lige 6-7 stand. In de tweede duurde het 10 minuten t Unitas door zijn wissel- rs heen was. Leo Ham en de Snaaier werden op „'rode kaart getrakteerd. ior de goed op schot^ zijnde Chris van der Lely en Keinier Vermin en een formidabele doelman Kees Oomen wist Unitas verdiend met 12-15 te winnen. Bloemendaal 17-26 Holy 18-26 Nado V 17-20 Eurostars 18-18 Wassenaar 17- 16 Onze Gezellen 18-26 Zwijndrecht 17-14 Rooswijk 18-14 Schiedam 17-12 VUC 17-12 Schiedam - Good Old Jack, of wel Koos Oosterholt, is niet stuk te krijgen. Met zijn ze ventig jaren blijft hij nog een voorbeeld voor het Nederland se cricket. Oosterholt maakte zaterdag deel uit van het vete- ranenelftal van Excelsior'20, dat met succes de strijd om het landskampioenschap aanging met het Haagse Quick. De Schiedammers, die het eerst aan bat gingen, kenden aardig wat 'rungetters'. Theo BoHn (30), Henk Zuyderwijk (58) en Koos 'Jack' Oosterholt (45 not out) wisten zo in de vastgestelde veertig overs deze punten bij elkaar te scharre len. Hierna moesten de 'oudjes* hun punten verdedigen, waar door Quick Haag de aanval vatte. De bezoekers telden echter twee produktieve bats- lieden. De Pool Hramadka (51 runs) en Nol (38 runs) wisten de spanning in de wedstrijd te houden. Mede door het goede bow- lingswerk van wie anders dan Oosterholt (5 voor 21 runs) konden de Hagenaren toch nog onder controle gehouden worden. Zo werd de tweede kampioensbeker, de zoge naamde Prudential Cup, keu rig netjes in de Schiedamse prijzenkast opgeborgen. Hollandiaan-Wings (h):18- 2L Hollandiaan begon dit duel slecht geconcentreerd en dat heeft het geweten ook. Binnen 10 minuten keek het al tegen een 0-7 achterstand aan. Vanaf dat moment was de ploeg wakker en wist het de achter stand terug te brengen tot 8-12 bij rust. In de tweede helft proberde de thuisploeg van al les maar de Hagenaars scoor den met de regelmaat van de klok waardoor de voorsprong nooit kleiner werd dan drie doelpunten. Via de tussenstan den 10-13, 13-19 en 16-20 werd het tenslotte 18-21. Waar schijnlijk gaat dit Wings hoge ogen om het kampioenschap nu het o.a. de trainer van ere divisie ploeg Quintus heeft overgenomen. Hercules-DWS (d):6-23. Het ging DWS beter af dan in de wedstrijd tegen. EHC van afge lopen woensdagavond. Door snel spel en een goede inzet werd Hercules op en 0-8 ach terstand gezet voordat Hercu les het eerste doelpunt wist te scoren. Na de 2-10 ruststand ging DWS in een hoog tempo verder en dat resulteerde ten slotte in een verdiende 6-23 overwinning. HEC-UVG (d):ll-15. UVG's trainer Ruud Bierhoff heeft zijn ogen goed de kost gegeven afgelopen woensdag toen DWS het Haagse HEC ontving. Op vallend was dat HEC's num mer 9 maar liefst 7 van de 8 treffers produceerde tegen DWS zodat deze nummer 9 de gehele wedstrijd manverdedi ging kreeg, Na de 5-7 rust stand speelde UVG een sterke tweede helft waarin de Haagse ploeg op een 6-14 achterstand werd gezet. Een inzinking aan. UVG werd vooral gevangen door Vallie Kolditz en keep- ster EUy van Leuwen waar door UVG met 11-16 wist te winnen. Ondanks de manver dediging op HEC's nummer 9 wist ze toch nog 6 keer te sco ren. Ben de Kok (11) legt namens Hollandiaan aan voor een doelpoging tegen Wings, dat zeer verrassend Vlaardingen met een 21-18 overwinning achter zich iiet. Bloemendaal In een boeiende en enerverende wedstrijd tussen beide koplo pers in de tweede klasse B, met als inzet een kampioen schap en promotie naar de eerste klasse, heeft Holy met het kleinst mogelijke ver schil (1-0) verloren van Bloe mendaal. Door dit negatieve resultaat voor Holy, valt zon dag in Zwijndrecht de beslis sing. Bloemendaal treedt daar aan tegen Compri AZ, dat bij verlies gedoemd is tot het spelen van degradatie wedstrijden. Wint Compri, dan volgt er een beslissings wedstrijd tussen Holy en Bloemendaal. Wint de laat ste, dan is het kampioen en restert Holy slechts een enor me kater. Wie net als de vele supporters van de Vlaardingers de wed strijd gevolgd heeft in Bloe mendaal, kan zich niet aan de indruk onttrekken dat dit ver lies niet nodig is geweest. Met een weer sterk werpende Ab Bruinekool op de heuvel en een foutloos werkende verde diging kon de thuisclub maar zelden gevaarlijk worden. Dat Holy toch niet de winnaar werd, was toe te schrijven aan het falen van de Vlaardïngse coach Dick Lamet. In de vierde innings werd Biet van de Mark onnodig doorge stuurd naar thuis en ging prompt uit en in de zevende innings werd er niet gestoten om een punt te verkrijgen. Toen Jan Lugthart eindelijk het sein om te stoten dan wel kreeg, gebeurde het niet waar door Raymond Bronsgeest tus sen de thuisplaat en het derde honk sneuvelde. Bloemendaal kreeg in de acht ste slagbeurt een identieke si tuatie en wat bij Holy was na gelaten, gebeurde nu wel. De nieuw ingezette man Johan Kluijskens kreeg maar eêfi op dracht en dat was de bal het veld inbrengen hoe dan ook. En met Justin Wijnekus op het derde honk volbracht hij zijn taak vlekkeloos, waarmee het enige punt van de wedstrijd een feit was. Dat Johan Kluijs kens in zijn poging de bal te raken ver buiten zijn slagperk getreden was, dat was helaas voor Holy scheidsrechter Loogman ontgaan. Beslissing Niet dat deze beslissing van de scheidsrechter van doorslagge vende aard was, want als Holy de kansen die het kreeg benut had, dan was Holy minimaal tot een 1-3 zege gekomen. Dat dit niet gebeurde lag niet aan het formidabel spelende team, maar zoals vermeld aan ver keerde beslissingen van de man in het coachvak. De te leurstelling in het Vlaardingse kamp was groot en het huilen stond de meeste spelers nader dan het lachen. Ab Bruinekool beende direkt na afloop van de wedstrijd met een verbeten §ezicht naar de kleedkamer, lechts drie honkslagen moest hij toestaan en toch geen win naar. De cijfers voor Ab Bruinekool waren 8-5-3 en foutloos, ter wijl bij Bloemendaal eerst Gert-Jan Selier in vier innings noteerde 2-0-4 en Justin Wij nekus maakte het af met 6-0-4 en ook Bloemendaal speelde foutloos. Schiedam De soft ballende dames van Schiedam zijn de na- competitie om promo tie naar de landelijke tweede klasse te ver wezenlijken. Dit week einde won Schiedam van Alphians Unique (alphen) met 13-1 en met 15-2 van Alcmaria Victrix (Alkmaar). Verloren werd, zij het met de kleine cijfers 5- 3, van Gamro Twins uit Oosterhout. Het optimisme viert echter nog geen hoogtij op Harga. Speelster Yvonne Asselberg: „Als we volgende week weer twee wedstrijden winnen, staan we denk ik wel met één been in die tweede klasse. En ik moet zeggen dat het allemaal lekker gaat. Er wordt goed gespeeld en we hebben een rui me selectie". Fel duel om de bal bij DRZ- DCL 2. dat door de Schiedamse dames met liefst 11-0 werd gewonnen. Vlaardingen Het beste resultaat in de dames voetbalcompetitie kwam op naam van DRZ, dat DCL 2 met 11-0 van het veld speelde. Schiedam ging kansloos ten onder tegen Dilettant (4-0) en VFC kwam tegen Blijdorp pas na rust op toeren (2-1). DSS'26 overklaste ZBVH met 5-0 en Hermes DVS ging stil af tegen de reserves van Bloemhof (11-0). Demos kende weinig problemen met Kreekboys, gezien de 6-1 overwinning. Dilettant-Schiedam 4-0. Schiedam heeft de eerste com petitiewedstrijd tegen Dille- tant met een nederlaag moeten bekopen. Het was allemaal wennen voor de dames, die door goed werk onder de lat van Ingrid Jonkman tot de rust de score wisten te beper ken. Na de pauze liep het door conditionele achterstand mis, zodat de thuisploeg de voor sprong kon uitbouwen. VFC-Blij dorp 2-1. Voor de pauze ging het nog niet zo soe pel met de Vlaardingse dames. Blijdorp kwam in de eerste 35 minuten met 1-0 voor, maar na de thee stelde VFC orde op zaken. Het waren Helma Peert en Jaanita Stauthandel die de twee punten aan de Sportlaan hielden. DSS*2(rZBVH 54}. De Vlaar dingse dames schoten meer dan voortreffelijk uit de start blokken en lieten van het Zuidbeijerlandse ZBVH niet veel over. Anja van Haften <2x), Chita Gross <2x) en Irene Nooitmeer zorgden voor de uiteindelijke 5-0 overwinning. Bloemhof-2'Hermes DVS 11- 0. De dames van Hermes DVS waren niet opgewassen tegen de kracht van Bloemhof. De Schiedammers, die pas voor het eerste jaar aan het dames voetbal meedoen werden mee dogenloos onder de voet gelo pen en kregen met 11-0 klop. Vooral conditioneel moest Hermes DVS het afleggen te gen Bloemhof. Kansen heb bend de Schiedammers dan ook in het geheel niet gehad. Demos-Kreekboys 6-1. De Schiedamsen hadden het niet zo moeilijk tegen de 'Kreek- girls* die slechts met negen da mes aantraden. Demos strafte deze overmacht gretig af met zes doelpunten. De produktie van de thuisclub was in de charmante handsen van Syl^ via van der Hoorn (2x), Ria van der Spoel <2x), Marianne Telg en Brita de Bruin (ieder lx). DKZ-DCL 2 U-0. De doel- vrouw van De Roode Zon be hoefde geen enkele maal in aktie te komen, terwijl de voorhoede van de Schiedam sen zich heerlijk kon uitleven. De doelpunten van DRZ wer den gemaakt door Paula Groe- neveld (4x), Jacqueline Wub- ben <3x), Anneke Stolk (2x), Anneke Haanskorf en Inge van der Bulk (ieder lx). Bij DRZ werd na rust de gretig scorende Paula Groeneveld vervangen door Linda Kui ters. Schiedam Als het door De Korenbeurs georganiseerde toptafeltennistoernooi een graadmeter moet zijn voor de ko mende competitie, dan ziet de toekomst er voor 't Hooge Kuys erg gunstig uit. De Alkmaarse formatie speelde tijdens het toernooi de eerste viool, Met Anne Vlieg op de eerste plaats, Nico van Slobbe op de tweede en Bert van der Ham als derde eindigend, gaf 't Hooge Huys nadrukkelijk zijn visi tekaartje af. Hans Lingen, uitkomend voor De Korenbeurs bereikte een verdienstelijke vierde plaats. Zowel bij de deelnemers als bij het publiek is het toernooi, in derdaad als test-case voor de competitie bedoeld, goed in de smaak gevallen. Hans Lingen, voor een groot deel verant woordelijk voor het aantrek ken van de spelers, na afloop: „Ik heb de indruk dat alle spe lers het een leuk toernooi von den. De publieke belangstel ling vjel ook lang niet tegen." Ondanks de concurrentie van het voetbal, het wielrennen en de grand-prix en niet in de laatste plaats het fraaie na-zo merse weer, kwamen er vol doende tafel tennislief hebbers opdagen. Het publiek moest echter constateren dat de Schiedamse inbreng in de top posities maar gering was. Of het zou Nico van Slobbe moe ten zijn, die woonachtend in Schiedam, beslag wist te leg gen op de tweede plaats. In de poules kwam Hans Lin gen uiteindelijk op de tweede plaats, na winst op clubmak ker Jan Vlieg en invaller Kees de Vries (Quick'32), maar na verlies op Anne Vlieg en Bert van der Helm. Na Anne Vlieg en Hans Lingèn werd Jan Vlieg in de poule derde en Bert van der Helm slechts vierde. In de andere poule eindigde Nico van Slobbe duidelijk als eerste. Hij won zijn partijen van invaller Jan Simons (Noad), Ron van der Aa (De Korenbeurs), Bert van der Ham en Han Gootzen. Tweede in de poule werd Van der Ham, derde Gootzen, vierde Van der Aa en vijfde Simons. De Noad-speler verbaasde wel vriend en vijand door Van Slobbe een derde game af te dwingen en Van der Ham zelfs te kloppen. De finale van het toernooi werd een Hooge Huys 'onder onsje' tussen Anne Vlieg en Nico van Slobbe. Jammer was het alleen dat deze partij pas gespeeld kon worden toen het merendeel van het publiek al naar huis was. Tot op het scherpst van de snede bestre den de clubmakkers elkaar, met Anne Vlieg uiteindelijk als winnaar van het toernooi. De gamestanden waren 23-21, 12-21 en 22-20. Dankzij de sponsering van Network containerbedrijf was er voor 900 gulden aan prij zengeld, waarvan 200 gulden voor de winnaar, en 145 gul den voor Van Slobbe. In de strijd om de derde en vierde plaats, maakte Hans Lingen na de gewonnen eerste game de partij niet uit. Acht punten voorsprong in de tweede game waren niet voldoende om te winnen. Van der Ham knokte zich alsnog naar winst (21-19), om ook de derde game win nend af te sluiten: 21-16. Bert van der Helm reikte niet verder dan een kleurloze plaats in de middenmoot De 12-voudige landskampioen is zijn carrière aan het afbouwen en hij wil zich nu gaan teoleg- gen opd e verdediging. Iets 'wat hem tijdens het toernooi niet best afging. Tijdens een etentje reikte De Korenbeurs voorzitter Jos Glazing de prij zen uit Hij sprak tevreden: „Lukt het volgend jaar weer om een sponsor te vinden dan zit een herhaling van het toer nooi er zeker in. Het was toch een stukje propaganda voor de taf eltennissport.' Schiedam In de strijd om lijfsbehoud is honkballend Schiedam in zeven innings af gedroogd door het bezoekende Wassenaar: 5-15 Door deze ne derlaag is Schidam beland op een gedeelde laatste plaats. Als slot van de competitie volgt zaterdag de wedstrijd tussen VUC en Schiedam, die beide de laatste plaats delen. Wie verliest degradeert naar de di strictsklasse, terwijl de win naar beslissingswedstrijden moet gaan spelen om behoud van het tweedeklasserschap. De wedstrijd tussen Schiedam en Wassenaar duurde eigenlijk slechts drie innings, want hierna werd Schiedam op een onoverbrugbare 1-10 achter stand gespeeld. De start van de Schiedammers was veelbelo vend, want al in de eerste in nings werd een 1-0 voorsprong genomen. Jan Stijl kreeg vier wijd, stal hierna het tweede zelfs uitliep naar 2-14, maar in de gelijkmakende beurt liet ook Schiedam twee punten no teren. Erik Zorgdrager, Rob Stijl en Ronald Bol sloegen zich met een honkslag op de kussens en via een opoffe- ringsklap van Wilfried Salo mons en een honkslag van Jan Stijl wisten Erik Zorgdrager en Rob Stijl veilig de thuis plaat te bereiken: 4-14. De zevende innings werd te vens de laatste. Wassenaar zorgde eerst nog via Ruud Bakker voor 4-15, waarna Schiedam niet verder kwam dan ook nog een puntje van Rob Poulus en daardoor het einde kwam met een onthut sende 5-15 nederlaag. Bij Schiedam moest in de laatste innings Erik Zorgdrager nog Fred Reymer komen vervan gen op de heuvel om de laatste twee man uit te maken, wat hem goed afging. honk en kon na een klap van Gerard de Graaff en een door geschoten bal het eerste punt laten noteren. Deze stand bleef ongewijzigd tot de vierde innings. Vier honkslagen op rij, een fout, ge volgd door nog eens twee honkslagen werd teveel voor werper Wout Don en hij werd twee slagmensen uit zijn lijden verlost. Fred Reijmer werd zijn vervanger, maar ook hij kon niet voorkomen dat Was senaar eerst na het scoren van tien punten kon worden ge stuit: 1-10. In de gelijkmakende beurt kwam Schiedam via Rob Stijl tot 2-10, maar een slagbeurt la ter was de stand alweer veran derd in 2-12. Op de honkslag van Wim van de Ham konden zowel Jan van Echten als Rob Pannen scoren. Nog erger voor Schiedam werd het een innings later, toen Wassenaar

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 6