SCHIE! Ji ISCHE COURANT Raadsleden bezorgd over botulisme in Krakers wachten op beslissing gemeente Dakloze dahlia-club in overleg met Schieland Ik neem de proef Taxi-klant bijt chauffeur in wang Samen met Verolme naar de Botlek Üs m KIP deze krant Peuter speelzaal hoos over pro blemen met voor- zieningen Vïaardings sociaaï- culturee! programma: geen geld, geen geld, geen geld... Pagina drie. Poiitiebrigadier vindt beveiliging in nieuwbouw onvoldoende. Pagina drie. irene van der Laan: Kanaal-poging langste training tot nu toe. Pagina vier. .Iff Termijn in motie al halfjaar verstreken Winkeliers bieden ruimte aan Zigeune rinnen maken melkboer ƒ7500 lichter PPR gaat praten over samen werking andere partijen Winkelier in park beroofd Met te veel drank op in 'geleende9 auto •7«,co4r:irS- iTeleif„^eWeW' Dinsdag 1 september 1981— - ONAFHANKELIJK DAGBLAD - -I05de jaargang no. 170 paoiha'3- 3111 EA SCHIEDAM EN KETHEL Vlaardingen De ge meenteraadsleden Henk Krabben en Kees van der Windt, beide lid van de PvdA-fractie, hebben in vragen aan het college van burgemeester en wet houders hun bezorgdheid getoond over het botulis ms, dat in de zomermaan den ook in de Vlaardingse stadssingels optreedt Dat het aantal gevallen van deze gevreesde ziekte bij watervogels dit jaar hoger zal zijn dan in 1980 het ge val was kwam ter sprake tijdens de laatste vergade ring van de commissie voor volksgezondheid. Volgens de PvdA'ers hebben de singels in de stad niet al leen een belangrijke functie als afvoerkanalen voor regen water en aanvoerbronnen van bluswater in geval van brand; ook de recreatieve functie is van toenemende betekenis. Juist vanwege dat laatste as pect vragen de raadsleden aan B en W, of het college ook niet van mening is dat het toene mende aantal gevallen van bo tulisme een bedenkelijke ont wikkeling is, en of men het met de fractie eens is dat het onderhoud van de singels zorgvuldige aandacht vergt De raadsleden willen weten hoe het momenteel staat met de voortgang van de inmiddels uitgebrachte rapporten over de kwaliteit van de singelwa teren, en op welke manier het. onderhoud van de singels plaatsheeft. „Is er sprake van een stelsel matige controle van alle singels?" De vragenstellers doen aan het slot van hun betoog de sugges tie, te bekijken of het wellicht beter is dat de verantwoorde lijkheden en bevoegdheden voor de singel wateren bij één afdeling onder te brengen. Schiedam Aan een ruzie bij de taxi-standplaats aan de Buitenhavenweg, hoek Koe markt, heeft een 41-jarige Vlaardingse taxichauffeur een beet in zijn linkerwang overgehouden, terwijl zijn arm uit de kom werd gesla- ;en. Hij had het met twee Schiedammers, een 39-jarige man en zijn 27-jarige vrien din, aan de stok gekregen en toen de juffrouw haar tan den gebruikte, was het enige verweer dat de taxichauf feur restte haar vriend de tanden door de lip te slaan en de politie te alarmeren. Beide heren 2ouden bii de politie aangifte van mishan deling doen, maar gisteren zag men hen op het politie bureau nog niet terug. T anker cleaning uit woonwij k weg Vlaardingen De leiding van peuterspeelzaal De Pias in de Willem Pijper- straat is nogal boos over de problemen, die de ge meente maakt over enke le voorzieningen die in de speelzaal nog niet in orde zouden zijn. Vorige week werd over deze zaak in de commissie voor sociaal- culturele activiteiten over deze zaak gesproken. Het gaat om de verlichting die niet voldoende zou zijn en over het ontbreken van een mechanische afzuigin stallatie op een kindertoi let Nel Vrijmoet, peuterspeelleid- $ter van De Pias, verwijt de gemeente een tweeslachtig be- cid. „We hebben hier al drie keer een man van de gemeen te gehad die de zaak kwam controleren en die tegen ons" zei, dat het in orde was. Te genover het gemeentebestuur schijnt echter gerapporteerd te zijn, dat er nog wél het een en aftder aan ontbrak. Dat schiet niet op, natuurlijk." De ge vraagde verlichting is overi gens inmiddels in orde ge wacht, hoewel de lichtsterkte in de peuterspeelzaal zo groot ia dat er volgens Nel „niet te werken" is, terwijl aan de me chanische afzuiging op bet ogenblik de laatste hand wordt degd. „Dat dat laatste wat anger geduurd heeft, daar kunnen we weinig aan doen. We moeten het nou eenmaal poten deels van vrijwilligers icbben, wat dit soort voorzie ningen betreft. En over die rnensen kun je nou eenmaal niet altijd beschikken." Jammer vindt Nel Vrijmoet «et, dat men tijdens de verga dering van de commissie niet aanwezig had kunnen zijn om de raadsleden te vertellen hoe een en ander was verlopen. »We hebben geen agenda van die vergadering gehad, terwijl we in verband met dat agen dapunt over De Pias ook niet spart waren uitgenodigd. We wirien dus niet dat het bespro ken was," aldus de peuterleid- öer. lijpi m D© kraakbuurt In de Schiedamse binnenstad verpaupert steeds meer. De toekomst hangt al te lang aan een zijden draadje, vinden de bewoners. Schiedam Krakers in de Laan vragen zich af, wanneer de gemeente Schiedam nu eens een besluit neemt over de toekomst van de kraakbuurt In de omgeving van de Lange en Korte Achterweg worden de krakers behoorlijk ongedul dig. Het schijnt dat sommigen er flink tochtig bij zitten, maar de moeite niet willen nemen hun kraakpand op te knappen, omdat het vergeefse moeite zou kunnen zijn. Als de ge meente bijvoorbeeld snel be slist over sloop van de kraak buurt i» het geld, besteed aan opknapwerkzaamheden, ver spild geweest zo redeneren de krakers. Maar zij stellen daar tegenover, dat de gemeente al dus verpaupering in de hand werkt Want als een beslissing nog lang duurt, zijn de panden nóg erger verpauperd, en dan wordt sloop onvermijdelijk. De krakers wijzen erop dat die si tuatie in feite al jaren bestaat Alleen in de jaren 1974 en 1975 was er een opleving in de kraakbeweging en was het idealisme nog aanwezig om de hele buurt op te vijzelen. In middels woont er echter een heel ander kraak volk: de meesten zijn verhuisd. Een motie, die in november 1980 door de Schiedamse ge meenteraad werd aangeno men, sprak van een termijn van enkele maanden, waar binnen B en W een besluit zouden moeten nemen. Hier van is echter, ruim een half jaar nadat de termijn verlopen is, nog niets vernomen. Schiedam De dahliavereni ging Schiedam is vanmiddag toch in onderhandeling getre den met het Schielanazieken- huis in een nieuwe poging om expositieruimte te vinden voor de jaarlijkse bloemententoon stelling. Nu de dahlia-expositie in het stedelijk museum om uiteenlopende redenen niet kan doorgaan hoopt de club, enkele jaren geleden ontstaan vanuit de koninklijke maat schappij voor tuinbouw en plantkunde, alsnog een plekje te krijgen in het ziekenhuis. voor de duur van één week end. Voorzitter Bertus de Graaf van de dahlia-vereniging zei gisteren dat verscheidene par ticulieren al een aanbod heb ben gedaan om ruimte be schikbaar te stellen. Dat ge beurde zodra bekend werd dat bet museum met een kleine verbouwing kampt en twee maanden dicht moet. De Graaf: „Het waren echter in de meeste gevallen winkeliers die ons ruimte aanboden en daar-kunnen wij uiteraard niet op ingaan. Onze dahlia-ten toonstelling moet geen com mercieel karakter krijgen." De voorzitter zegt dat er tegen exposeren in het ziekenhuis geen bezwaren bestaan, maar dat men alleen een ander en kleiner publiek kan verwach ten dan bij een evenement in het hartje van de stad. De Graaf zegt ook van het mu seum nooit iets gehoord te hebben in die zin, dat met het begieten van de dahlia's de vochtigheidsgraad in het rau- seumte hoog zou worden voor de aanwezige kunst Hij wikt erop dat de museum- commissie maar wat zegt als zij de Korenbeurs aanbeveelt voor de jaarlijkse dahlia-tradi tie. „Dat gebouw is veel te groot voor alleen onze activi teit Je zou er misschien iets kunnen organiseren samen met alle andere natuurgerichte verenigingen in Schiedam, maar dat gaat veel meer tijd kosten." De vereniging wil eind september exposeren, want dat is dé tijd voor de dahlia**. Schiedam Het omstreden bedrijf van Tan kercleaning in Schiedam-Zuid gaat binnen af zienbare tijd toch verdwijnen. Het bedrijf, dat onderdeel is van de Transol Groep, heeft overeenstemming bereikt met het Rotterdam se gemeentelijk havenbedrijf en Verolme Tankreinigingsbedrijf, om gezamenlijk een nieuw schoonmaak-bedrijf voor tankschepen te starten. Als de plannen doorgaan zijn de bewoners Van de Schiedamse wijk De Gorzen eindelijk af van de enorme overlast, die zij van het milieu-onvriendelijke bedrijf in de Wilhelminahaven ondervinden. Vertegenwoordigers van die bewoners strijden al jaren om Tankercleaning uit hun wijk weg te krijgen. maar ondanks hoopvolle signalen zo nu en dan zag het er tot nu toe niet naar uit dat een definitieve oplossing gevon den kon worden. Het nieuwe reinigingsbedrijf wordt onder de naam Stich ting Tankercleaning Rotter dam gestart op het terrein van Verolme in de Botlek. In een rapport dat een dezer da gen zal verschijnen moet tot uitdrukking komen welke technische, operationele en economische aspecten er zit ten aan de oprichting van dat nieuwe bedrijf. Een on derzoek naar die gegevens werd verricht in opdracht van het provinciebestuur, dat zich ook sterk heeft gemaakt voor de verplaatsing van Tankercleaning. Dat het ge meentelijk havenbedrijf ook deelneemt in de stichting van Tankercleaning Botter dam is gebeurd op uitdruk kelijk verzoek van het Rijn- Schelde-Verolme-concem. Overigens hoopt Rotterdam door deze deelname beter in staat te zijn controle uit te oefenen op illegale lozingen, die in het verleden nogal eens plaatsvonden. Al in september 1980 zegde minister L. Ginjaar van volksgezondheid en mi lieuhygiëne tijdens een werkbezoek aan Schiedam toe, dat het bedrijf te zijner tijd zou worden verplaatst. Toen was echter nog niet duidelijk, hoe dit precies zou gaan gebeuren. In de periode daarna kreeg Tankercleaning een aangepaste hinderwet vergunning met zeer strenge bepalingen, om de overlast zoveel mogelijk te voorko men. Het bedrijf moest onder meer een dampvernietigings- installatie aanbrengen, om gevaarlijke benzeenlozingen te voorkomen. Schiedam Een groep van vijftien zigeunerin nen heeft de 63-jarige melkboer B. Achterberg op de Havendijk 750Ö gulden lichter gemaakt tijdens een massaal be zoekje aan zijn winkel. De vrouwen kwamen al len tegelijk binnen, met ook nog aardig wat kroost aan haar rokken, en volgens de melkboer zaten zij „overal aan". Hij had moeite hen goed in de gaten te houden en daarbij is wellicht één vrouw aan zijn aandacht ontsnapt Deze heeft uit een tas in een zijkamertje het aanzienlijke geldbe drag gestolen. Melkboer Achterberg kende de vrouwen niet Zij kwamen voor het eerst in zijn winkeltje. Vlaardingen Tijdens een le denvergadering die 10 septem ber vanaf 20.00 uur in De Lijndraaier in Vlaardingen wordt gehouden zal door het plaatselijke Aktiecentrum van de Politieke Partij Radikalen (PPH) onder meer gesproken worden over de vraag, of voor de verkiezingen van volgend jaar (waaronder die voor de gemeenteraad) een samenwer king met een of meer andere politieke partijen moet worden aangegaan en zo ja, met welke. „De uitslag van de landelijke verkiezingen geeft namelijk geen aanleiding te veronder stellen, dat we erin zullen sla gen zelfstandig een zetel te be halen. Dit temeer omdat we in de lopende zittingsperiode niet in staat zijn van ons te doen horen," zo schrijft Riet Egger- mont van de PPR onder meer aan de leden. Tijdens de bijeenkomst zal ook gesproken worden over het bestuur van het Aktiecentrum, dat de Vlaardingse afdeling van de partij vormt Momen teel is er van een officieel be stuur geen sprake: er zijn al leen wat ad hoe-werkgroepen die wat werkzaamheden uit voeren. Vlaardingen Een 52-jarige winkelier is fn park 't Hof be roofd van 2800 gulden. Bij de schermutseling liep hij tevens enkele verwondingen op. De Vlaardinger reed op de fiets over de Hogelaan toen hij door twee jongemannen werd aangesproken. Ze vroegen of hij honderd gulden kon wisse len, trokken hem van z'n fiets en maakten hem, onder be dreiging van een stiletto, het geld afhandig. In de volgende schermutseling liep het slacht offer schaafwonden en een ge broken sleutelbeen op. De daders maakten zich hier op met het geld uit de voeten. De politie heeft een onderzoek ingesteld. Vlaardingen Met een 'ge leende' auto kwam een 20-jari- ge Vlaardinger in aanraking met de politie. Hij werd aange houden omdat vermoed werd dat hij te veel alcoholische versnaperingen had genuttigd. Hij nam aanvankelijk de vlucht, maar kwam niet ver. Een op het bureau genomen bloedproef bewees het gelijk van de politie. Toen nog een kijkje in de auto werd geno men, viel het de politie op dat. de bedrading doorverbonden was. Omdat de Vlaardinger hier geen plausibele verkla ring voor wist te geven, werd hij ingesloten. Een dag later bleek dat hij de auto „in een stilzwijgende overeenkomst van een xennts had geleend". Dit nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt zonder extra kosten bezorgd in combinatie mei het Rotterdams Nieuwsblad. rot»» t 1 nm

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 1