SCHIEDAMSCHE COURANT in College wil schoolpand voor 1 oktober slopen Ik t leetn c dcjpsMief Verplaatsing T ankercleaning kan niet zonder steun Kamer deze krant Maassluis beraadt over kosten veerboot Ambulancehulp via Rotterdam Directeur Hoek Loos last showroom open Vennoten Corndon Group BV wonen in Vlaardingse Goudkust Gevaarlijke situaties bij sloop PKD-straat ill Ipi Tombi welkom in Vlaardingen M Strafregels voo* meisjes met stinkbommen Weinig hoop voor krakers ï»,coirsw S Donderdag 3 september 1981- - ONAFHANKELIJK DAGBLAD - 103de jaargang no. 172 —4 pagina' 3111 EA SCHIEDAM EN KETHEL Gebr. Don kopen Musis De vertegenwoordiger van de Corndon Group tekent ten overstaan van hotarls Van der Valk voor de aankoop van Musis Sacrum. Rotterdam Financiële steun van het parlement is onontbeerlijk voor de ver plaatsing van Tankerclea- nlngr uit Schiedam-Zuid naar de Botlek. Want de oprich ting; van één schoonmaakbe drijf voor tankschepen, waarin naast Tankerclea- ning het Rotterdamse ha venbedrijf en Verolmc (Bot- voor anderhalf miljoen Vlaardingen Doordat de sloper, die bezig is rpet de af braak van het bedrijfspand en een aantal omliggende woningen op en om het Ou wen broek terrein in de Vette- noordsepolder, zich niet aan de voorwaarden houdt en tot nu toe niet heeft gezorgd voor een deugdelijke af scheiding bij de woningen in de Pieter Karei Drossaart- straat, is bij dit karwei een levensgevaarlijke situatie ontstaan. Hoewel het sloopbedrijf nog lang niet toe is aan de yoorge- veis van*het rijtje huizen iri de PKD, ligt'het trottoir voor die huizen toch bezaaid met ste nen, brokken puin, hout en ander sloopmateriaal. De arge loze wandelaar die niet in de gatqn Heeft waar dat materiaal vandaan komt en dus .rustig doorloopt, loopt constant het gevaar het nodige op zijn hoofd te krijgen. Het sloopmateriaal is afkom stig van het interieur van de huizen, dat momenteel onder handen wordt genomen. Wel iswaar zijn de woningen aan de voorzijde dichtgetimmerd, maar iri. die betimmering zit ten inmiddels grote gaten, ter wijl flinke delen helemaal niet meer afgedicht zijn. Daardoor valt het puin vanuit de wonin gen op de straat. Het plaatsen van een deugde lijke omheining was wel een van de voorwaarden, waaraan het' slopersbedrijf moest vol doen om de opdracht te krij gen, Hoewel gemeentewerken- Nietsvermoedende wandelaars krijgen op het trottoir zó een partij sloopmateriaal op hun hoofd, als ze niet oppassen. ambtenaar Post, die met toe zicht op de sloopwerkzaamhe den belast is, spreekt over een 'simpel hekje met een draadje' dat voor de woningen zou moeten worden gezet. Post wist gistermorgen niets van de gevaarlijke situaties in de PKD-straat af, maar was wel van plan de sloper er ogen blikkelijk op aan te spreken. Dat hielp maar in beperkte mate: er werd in de loop van de dag een rood-wil lint voor het rijtje huizen gespannen. Dat lint werd gisteren aan het eind van de .middag overigens om onbekende redenen weer weggehaald. Miljoen geboden voor oude pindafabriek. Pagina drie. Verzorgings huis De Wetering na renovatie heropend. Pagina drie. Twaalfhonderd deelnemersaan nacht-zwem- marathon. Pagina vier. Maassluis Na de door burgemeester en wethouders van Maas sluis geëtaleerde verontrusting over de inkrimping van het veer ■^Maassluis-Rozenburg, heeft de provincie hen gevraagd wat zij .'dan wel over hebben voor de handhaving van een derde veer boot. De kosten hiervan zouden rond een miljoen gulden lig gen. Dinsdagmiddag zal het college 'zich hierover beraden. Meteen daar achteraan volgt een ge- combineerde vergadering van de commissies ruimtelijke or dening en financiën. Een snel- Ie beslissing is noodzakelijk omdat de provincie voor 10 september een antwoord ver wacht Een week later moet provin ciale staten namelijk een be- slissing nemen over het voor lopige besluit de veerdienst van drie naar twee boten terug te brengen. De meningen zijn ook daar nogal verdeeld. Het hiermee gepaard gaande ont slag van 22 werknemers jaagt ook de provincie schrik aan. De CDA-fractie in de Maas- sluise gemeenteraad trachtte dinsdagavond-middels een in terpellatie een uitspraak van de raad over de inkrimping te krijgen, die dan naar de pro vincie gezonden zou moeten worden. Dezelfde ochtend was er echter een brief van gede puteerde staten gekomen, het geen een nieuw teken van verontwaardiging voor het merendeel van de gemeente raad overbodig maakte. De ten noorden van de Waterweg gelegen gemeenten zijn sinds 1 september aangeslo ten op de Centrale Post Ambulancevervoer Rijnmond (CPA). Dit houdt in dat voor ambulancehulp bij on gevallen buitenshuis direct telefonisch con tact kan worden opgenomen met de CPA- Rijnmond (010 333300). Op grond van de Wet Ambulancevervoer moet Rijnmond er voor zorgen dat het gehe le ziekenvervoer en ambulancehulp in de re gio vanuit één centraal punt geregeld wordt. In Rotterdam bestaat een overzicht van de in gebruik zijnde ambulances in de regio. Dit betekent dat daar bekend is of er een ziekenwagen uit een andere gemeente snel ler op de plaats van het ongeluk kan zijn. Vlaardingen Ipi Tombi, de in opspraak geraakte Zuid- Afrikaanse musical, zal op 30 september gewoon op het to neel van de Stadsgehoorzaal verschijnen. Wethouder Ary Maarleveld (cultuur) liet gis teravond weten ongevoelig te zijn voor de gespuide kritiek omdat „Ipi Tombi niet de pre tentie heeft de apartheid aan de kaak te stellen". Hij zit daarmee op één lijn met Walter van Ginneken, de di recteur van de Vlaardingse Stadsgehoorzaal. Leo Zeef (PSP), Rien Lensvelt (SGP) en Don Rodriguez (D'66) ver klaarden zich solidair met de door de PPR aan de raad ge stuurde brief waarin, werd aangedrongen op afgelasting van de voorstelling. De overige fracties waren het met 't college eens: geen aan leiding om Ipi Tombi van het programma af te voeren; in de toekomst alles kritisch volgen en voorstellingen van geval tot geval bekijken. „Maar", stelde wethouder Maarleveld na drukkelijk. ,je moet er voor oppassen uit een een politieke koker naar iets vaags als een musical te kijken." Schiedam Bowlingcen- trum Musis Sacrum is gis teren voor 1,55 miljoen gul den in handen van de Rot terdamse Corndon Group BV overgegaan. De directie van deze handelsmaat schappij, gevestigd aan de Westersingel 84 in Rotter dam, wordt gevormd door de Vlaardingse gebroeders W. Don en J. Don en hun in Rotterdam woonachtige vader. De twee broers wo nen beiden op een steen worp afstand van de Vlaar dingse Vaart, aan de Goud kust in Holy. Zij zijn voor zover hekend niet 'in' met het bowling-gebeuren. De adem van Musis-directeur Frans van Rijsbérgëh' stokte. toen hij gisteren op de veiling in zaal Arcade bij het totaalbe drag van 1,55 miljoen gulden 'mijn' hoor de roepen. Het bod van de Corndon Group lag tweeëneenhalve ton boven de minimumprijs, waarop Musis Sacrum vergund zou worden, en naar men giste ren op de veiling aannam, was dit bod van 1,3 miljoen van de BV Van Rijsber- gen zelf geweest die volgens contract tenslotte het recht van eerste koop had. Het aanvankelijke bod was 750.000 gul den geweest, vorige week geboden door makelaardij Vastgoed Van Dorst op de Rotterdamsedïjk, die daardoor nu één procent trekgeld van zijn bod kan incas seren, maar in de dagen daarna was er een meerbedrag van 550.000 gulden bo venop gekomen. Het totaal van 1,3 mil joen leek niet overtroffen te worden, tot op het moment dat de vertegenwoordig er van de Corndon Group 'mijn' riep. Bij de afslag was veilingmeester A. J, Ede- lenbos aanvankelijk uitgegaan van twee miljoen boven het oude bod van Vast goed Van Dorst, Notaris C. F. J. van der Valk, onder wiens hoede het gebouw van de failliete Musis Sacrum BV werd geveild, noemde van tevoren de strenge voorwaarden voor de koop. Zo mag de Van Rijsbergen BV als exploitant van de bowling het pand huren tot 1 september 1984 met daarnaast nog een optie voor vijf jaar, De huurprijs zou volgens Van der Valk niet boven de' 9000 gulden .per week moeten liggen. Ook de inventaris, waar op beslag is gelegd na het bankroet van de Musis Sacrum BV, zal door Corndon vergoed moeten worden. Ook komen bo venop de koopsom van 1,55 miljoen nog eens alle advertentiekosten 21.000), de explootkosten 8791), het trekgeld voor Van Dorst a 7500, en alle aanslagen over 1980 en 1981, wat ook vele duizen den guldens beloopt. Hoek Loos-directeur Bruns laste gisteren het logo van het bedrijf in elkaar en opende zo de nieuwe showroom. Schiedam Het Schiedam- s/Amsterdamse bedrijf Hoek Loos heeft gisteren een splin ternieuwe showroom voor la- sprodukten geopend aan de Schiedamse Havenstraat, de plek waar het bedrijf 74 jaar geleden ook is begonnen. Di recteur drs. J. Bruns verrichtte de officiële handeling: hij laste het logo van Hoek Loos in el kaar. Vandaag was er een samenzijn van de top van het middelgro te bedrijf, dat in Schiedam een krappe vierhonderd mensen heeft werken en in heel Ne derland ruim elfhonderd. Vandaag en morgen zijn er open dagen voor de cliënten van het bedrijf. lek) zullen deelnemen, val of staat met geldelijke hul; van de rijksoverheid. D drie initiatiefnemers -wille:.! dat de regering het jaarlijl j se verlies, voorlopig begroc j op vier miljoen gulden, voo j haar rekening neemt. i De provincie Zuid-Holland die Transol-dochter TanketlV cleaning uit Schiedam-Zui: weg wil hebben, steunt he verzoek. Gedeputeerd J. Hoek van Dijke zei gistere! j te verwachten dat de nieuw regering 'enigszins welwillend; naar de aanvraag zal kijken I want. aldus Hoek van Dijkiv „Wie op milieu bezuinigt, legf.; een hypotheek op het nage slacht," f c Financiële medewerking yanll; uit Den Haag mocht ook vol- gens de directeur van het ge- meentelijk havenbedrijf Rotl -1 terdam, ir H. Molenaar, geedr punt zijn. „Ik vertrouw eroj'l dat het rijk een open portc,;l monnee heeft voor deze oplot' sing van een milieuprobleem.1 Het plan is tot nu toe nie,.' meer dan een eerste stap on I het schoonmaken van zee-!: gaande en bïnnenvaarttanket1 op één plaats in de haven u:\ te voeren. Met name over hé financiële aandeel van elk va de drie partners bestaat no geen zekerheid. Het staat ahj leen vast dat Verolme en Tan kercleaning samen een meer derheidsbelang nemen. Déf betekent een minderheidsbei lang voor de gemeente Rotter dam. ij- Mogelijk wordt ook Booj'l Clean deelnemer. Bespreking! gen over 'een vorm van menwerking' geven hoop een akkoord waarbij diél schoonmaakbedrijf eveneen een risicodragende partnejl wordt. Ais dat niet gebeur jT bestaat volgens ir Molenaar dj'l kans op overcapaciteit in Rotif Jerdam. bij het reinigen,, vail I binnen vaarttankers. f;l Het ministerie van verkeer eif-l waterstaat heeft al positief geï l reageerd op het plan. „We zijtfif blij met deze realistische aan£ pa.k," aldus een hoge amfetc naar van het directoraat-gene^ raai scheepvaart en maritiem"^ zaken. Schiedam Zeven meisjes 'i' de leeftijd van 14 tot 36 jalvj hebben gisteren op het politi bureau 1000 strafregels moete;f schrijven, nadat ze in bus ,'j de passagiers naar buiten hai'j den gejaagd omdat ze m stinkbommetjes hadden rittev, spelen. De stank in de bi'|| werd zo ondraaglijk dat de ir, zittenden met tranende oge;. de buitenlucht moesten opzor l ken. Op' het politiebureau kr«.- I gen de jongedames een ernst;: I ge reprimande. Vervolge»*,'.! werd een oud maar beproef*:- middel toegepast; ze moeste' 1000 keer schrijven: „Ik mt; I de openbare rust en orde ni-: verstoren in het openbaar ve voer." I Vlaardingen In bewoordingen die weinig te raden overlieten hebben burgemeester en wethouders de bezet ters van het pand Westhavenkade 95 gisteravond laten weten dat zij geen schijn van kans maken en dat uiter- lijk 1 oktober gesloopt gaat worden. Raadslid Leo Zeef bestookte het college met elf vragen. De beantwoording was uiterst summier en daar konden de betrokkenen het mee doen. Zeef had niet de mogelijkheid nog eens inhoudelijk op de beantwoording in te gaan en daar speculeerden burgemees ter en weihouders vooraf na drukkelijk op. Volgens wethouder Goudriaan (ruimtelijke ordening) zijn de door de bezetters gemaakte plannen voor het pand niet re levant meer. „We hebben het al een andere bestemming ge geven en zijn niet bereid van sloop af te zien. Die goede bouwkundige staat, daar zet ten we ook onze vraagtekens bij." De onderhandelingen met de Algemene Slichting voor Huisvesting en Verzorging van Bejaarden, die er een flat van twintig verdiepingen neer wil zetten, zijn volgens hem al in een te vergevorderd stadi um. „We kunnen gewoonweg niet meer terug", zei Gou driaan tijdens de gemeente raadsvergadering van gistera vond. Zijn collega Maarleveld werd gevraagd of ook hij de nood zaak van een cultureel cen trum erkent. Dat deed de wet houder inderdaad. Daar bleef het overigens bij. De gekraak te detailhandelschool zou er geschikt voor zijn, maar. „Dat geldt voor diverse activiteiten. We hebben het pand echter al een bestemming gegeven." Mocht dit gebouw niet be schikbaar zijn, wil de gemeen te dan snel voor een andere behuizing zorgen, wilde Leo Zeef weten. Wethouder Ary Maarleveld: „We zien het als een taak zinvolle initiatieven te steunen. Voor zover moge lijk natuurlijk. We zullen ieder plan dat wordt ingediend posi tief beoordelen. Realisering hangt van andere dingen af," De PvdA hield zich gistera vond nog op de vlakte. Welis waar lieten de fractierleden via een circulaire weten in meerderheid voor een nieuwe afweging te zijn, maar tijdens de vergadering hielden ze hun mond dicht. Later bleken ze toch niet zo tevreden te zijn over de wijze waarop het col lege de beantwoording afdeed. Na afloop spoedden zij zich voor intern beraad naar een aparte zaal. Zie verder pagina 3. JflL Dit nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt zonder extra kosten bezorgd in combinatie met het Rotterdams Nieuwshlad^ OP V- ,etv 9' oei O» 7* cbo"1 „dei P' open® I $ezeI AO' 04a'-'- ,W0°« imitn' .me* S34 300° potter dat*" Hl

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 1