STAD/STREEK i Metro NV biedt miljoen voor oude pindafabriek Verzorgings tehuis na renovatie heropend Summiere beantwoording die niets te vragen over laat hiiWililülHIlil Gedupeerde huurders krijgen geld terug Aantrekkelijkheid kantoorpand hangt af van simpel bruggetje College speelt 'discussie' kraakpand slim Dame in bont ontsnapt aan controle Nog2500 gulden voor Sippimaduwa Twee inbraken hij één man Instuif Schiedam J. Ruisaard donderdafl 3 september -&91 VD/SC/WW Schiedam Om een medisch centrum mogelijk te maken in het Sri-Lankaanse dorpje Sipplmaduwa, proberen Schiedammers 7500 gulden bijeen te krijgen. De werkgroep, die net als het dorp getooid is met de naam Sipplmaduwa, heeft al vijfduizend gulden, dus er is nog aan 2500 gulden behoefte. Men wil dat bedrag verzamelen door de verkoop van Sri Lankaanse spullen. Het gaat om batiks, poppetjes, asbakken, kruldenzakjes en dergelijke. Wie belangstelling heeft kan contact opnemen met de werkgroep. Schiedam De beleggingsinstelling Metro NV uit Rotterdam heeft gisteren een bod van één miljoen gulden gedaan op de voormalige pindafabriek van de Imko aan de Noordvest 18-20. Veilingmeester A. J. Edelenbos zag het gebouw bij opbod op dat bedrag uitkomen. Volgende week vindt de afslag plaats, eveneens in zaal Arcade aan de Lange Haven, en dan kan het zijn dat de koopsom op een hoger be drag uitkomt. De oude ptndaiabriek, die in opdracht van de toenmalige eigenaar Interlinden BV uit Den Haag werd verbouwd tot kantoorruimte, werd sinds acht maanden via de Rotter damse Horst Makelaars te huur aangeboden, maar er melddenzich geen gegadig den. Volgens makelaar Horst kwam dit omdat de inmiddels failliete BV Interlinden het helekantoorcomplex ineens wilde verhuren en dat was voor de meeste geinteresseer- den te omvangrijk. Ook de lig ging in een uithoek van het Schienoko-gebied speelde een rol en men vond over het al gemeen de huurprijs te hoog. Het gebouw, grenzend aan het geheel gerestaureerde complex van distilleerderij Dirkzwager achterin de brandersbuurt, is 10.049 vierkante meter groot en telt enkele verdiepingen. Het gebouw staat op eigen grond. Bij de Rotterdamse makelaar dij wist men gistermiddag nog niet met zekerheid te zeggen, of dit kantoor nu kan blijven bemiddelen in de huur. Hiero ver vindt nog zakenoverleg plaats. De belegger, Metro NV, zou er bijvoorbeeld best zelf plannen mee kunnen hebben. Daarnaast moet eerst nog maar eens worden afgewacht of Metro wel kan kopen, want het is goed mogelijk dat er zich volgende week, bij de afslag. Vlaardingen De bewoners van het verzorgingstehuis De Wetering hebben rïieer woonruimte gekregen. Bij een renovatie werden van elke drie apartementen er twee gemaakt Gisteren opende de heer P. Visser van de Provinciale Directie Volkshuisvesting (PDV) offi cieel het hernieuwde tehuis. In een toespraak legde Vis ser uit, waarom verbouwing van het in 1963 gebouwde verzorgingstehuis nu al no dig was geweest. De opvat tingen over woningbouw veranderen snel, en het is lo gisch dat daarvan ook de be jaarden meeprofiteren. Bo vendien, zo zei hij, maakt de verbouwing een betere ver zorging van de bejaarden mogelijk. De stafmedewerker van de PDV, die nauw bij de reno vatie betrokken was, herin nerde aan de toestand in de verzorgingstehuizen van rond 1900, waar de bejaarden geen eigen kamer hadden, maar een gezamenlijke slaapzaal. Vervolgens schet ste hij de veranderingen door de jaren heen in de huisves ting van ouden van dagen. „We mogen niet verwachten, dat na deze verbouwing nooit meer veranderingen nodig zijn", zei Visser. Hij wees op de mogelijkheid, dat in de toekomst een groter aantal appartementen moet worden aangepast aan bewo ners die zich alleen in een rolstoel verplaatsen, Visser heropende het tehuis door een 96-jarige bewoon ster, die omzichtig naar het podium begeleid werd, een grote bos bloemen aan te bie den. De bloemen werden, onder luid applaus, triomfan telijk in de hoogte gehouden, als betrof het een prijs. De overlast die de verbou wing voor de bewoners van De Wetering met zich mee bracht zijn nu voorbij. De voorzitter van de Gerefor meerde Stichting voor Be jaardenzorg, J. Hoogstad, bracht hen nog hulde, omdat zij die overlast zonder klagen hadden doorstaan. Makelaar Horst: ''Het zou zonde zijn voor Schiedam, als dit leeg bleef Os openingshandeling: bloemen voor een 96-Jarlge. een andere koper meldt die meer op tafel wil leggen. De Horst Makelaars, gevestigd op de Heemraadssingel in Rot terdam, doen alleen in kan toor- en bedrijfsruimten. Ook voordat Interlinden BV failliet ging, had het men al enkele malen gadviseerd de huurprijs te verlagen. Een jaar geleden wilde Interlinden een bedrag van 165 gulden per vierkante meter hebben, evenveel als voor de kantoorruimte boven sociale dienst en bureau huis vesting aan de 's-Gravelandse- weg het geval was. Horst, gistermiddag; „Dat pand aan de Noordvest staat eigen lijk op een prachtige plaats, heel centraal gelegen. Alleen, het ontbreekt in feite aan een voetgangersbruggetjes over de Noordvestgracht en de Schïe heen. Ik heb begrepen dat de gemeente best zo'n zo'n brug wil slaan, wat zowel voor het toekomstig kantoorpersoneel als voor bezoekers zeer aan trekkelijk zou zijn, maar het is er helaas nog niet van geko men. Daardoor staat het ge bouw dat op zichzelf zeer ge schikt is voor kantoordoelein den, nogal achteraf, in die zin dat mensen die in de Schie- damse brandersbuurt niet be kend zijn. niet onmiddellijk de weg ernaartoe weten. Kom je Schiedam binnen, dan zie je het zo staan, maar hoe je er moet komen, dat is even zoe ken. Dat maakt de kantoren aan de 's-Gravelandseweg wat de ligging betreft uiteraard aantrekkeïiiker, hoewel de door Kor Kegel huurprijs daar ook vrij hoog is. En Interlinden wilde evenveel huur. Wij hebben die prijs in middels laten zakken tot 130 gulden per vierkante meter," Trekgeld Horst wijst erop dat het inmid dels niet meer de bedoeling kan en mag zijn om het hele gebouw in één klap te verhu ren, vooral omdat voor gedeel ten van het pand cl meer dan voldoende bedrijven belang stelling hebben getoond. Uiter aard hangt dat van de koper af, die volgönde week bekend zal zijn. Wordt dat een ander dan de Metro NV, dan heeft deze beleggingsinstelling altijd nog het voordeel dat zij één procent trekgeld ontvangt, dus minimaal 30.000 gulden. Dit trekgeld kan gezien worden als een soort beloning voor het durven doen van een bod. Voor het half uurtje werk, dat het bieden doorgaans in beslag neemt, is dat snel verdiend, reden ook waarom men altijd zoveel makelaars en vertegen woordigers van banken bij een veiling ziet Horst: „Het is echt een formi dabel gebouw. Het zou zonde zijn voor Schiedam, als dit leeg bleef staan." Dat er ondanks de verlaagde huurprijs de laatste tijd geen interesse voor was, komt vol gens Horst ook omdat er een hypotheek op rustte na het faillissement van Interlinden. Meer pandjes De notaris, onder wiens gezag deze veiling in Arcade plaatsvond, is mr. Cornells P. Sneep, Hij had ook andere pandjes in Schiedam te veilen, waarvan een aantal nog be woond is. Hier kan door de koper ontruiming worden ge vorderd. Bij opbod bleven de bedragen hangen op ƒ35.000 voor net pand Prof. Kamerlingh On- neslaan 91b; ƒ53.000 voor Buijs Ballotaingei 68a/b; 17.000 voor Zalmstraat 21; ƒ29.000 voor de flatwoning Rotter- damsedijk 133; en 10.000 voor Strijensestraat 47. Ook voor de koop van deze panden vindt de afslag plaats op 9 septem ber. In twee gevallen is sprake van schulden bij de vereniging van huiseigenaren, die door de kopers voldaan moeten wor den. i De veiling In Arcade bracht gisteren ruim zestig zakenlieden op do beon. Vlaardingen Het verwachte vuurwerk bleef gis teravond uit. Bat kwam vooral omdat burgemees ter en wethouders 'de lont' vooraf onder ogen kre gen en zich er afdoende tegen konden wapenen. De massaal naar de raadsvergadering getogen bezet ters van de voormalige detaühandelschool aan de Westhavenkade zagen met lede ogen hoe de beant woording van de door Leo Zeef (PSP) gestelde vra gen uiterst oppervlakkig in overduidelijk was. „Kan dit allemaal zo maar?", vroegen de krakers zich na af loop af. Woedend waren ze op het college, dat er handig ge bruik van maakte dat bij het vragenhalfuur voor raadsle den geen mogelijkheid bestaat nog eens inhoudelijk op de beantwoording in te gaan. „Het college is in haar be knoptheid uiterst duidelijk ge weest", concludeerde Zeef na dat hij op zijn lange vragen d i- verse malen 'ja' dan wel "nee" uit de mond van wethouder Ary Maarleveld had mogen vernemen. Goudriaan kwam tot enkele zinnen, maar hij presenteerde, naar zijn zeggen, slechts voldongen feiten. De bezetters wisten zich op de publieke tribune nog te be heersen. Slechts enkele malen was er wat rumoer. Een hierop voorbereide burgemeester Kieboom wist dat hij dan moest verwijzen naar een theatervoorstelling in een cul tureel centrum, waar het ook stil is en aller aandacht op de spelers gericht hoort te zijn. Op de tribune vroeg een enke ling zich al snel af of dit bete kent dat een gemeenteraads vergadering ook een toneel stuk is. door John Bunte Bleef het tijdens de vergade ring rustig, na afloop laaiden de emoties bij de tijdelijke be woners van het pand westha venkade 95 hoog op. „Je ver wacht ergens wel dat ze op zo'n manier zullen antwoor- Terwijl Leo Zeef zijn vragen aan het college stelt, wachten de bezetters van het pand West havenkade 95 cp de publieke tribune in spanning af. den, maar er was ook totaal geen steun uit de raad," was van meerdere kanten te ver nemen. Met name de afwach tende houding van de PvdA stelde hen teleur. De socialis ten waren later echter ook „niet zo gelukkig" met de summiere beantwoording. Ztj hebben, in meerderheid, te kennen gegeven een nieuwe afweging op z'n plaats te vin den. Dit standpunt etaleerden ze tijdens de vergadering ech ter nog niet. Of er opnieuw bekeken zal worden wat voor bestemming de voormalige detailhandel- school moet krijgen is hoogst twijfelachtig. Burgemeester en wethouders peinzen er zelfs niet over. Weihouder Bas Goudriaan liet wat dat aangaat weinig ruimte voor enige on duidelijkheid; de plannen zijn rond, er komt een bejaarden flat en uiterlijk 1 oktober wordt begonnen met de sloop. Hier is, volgens hem, geen spe ciale sloopvergunning voor no dig. „Het bedrijf dat aan de gang wil met de sloop kan het bij ons melden." De door hem genoemde ter mijn valt vóór de eerstvolgen de raadsvergadering. Slechts wanneer de Partij van de Ar beid haar vertegenwoordigers in het college op het matje roept en een ander besluit eist, kan de zaak misschien herroe pen worden. Volgens BenW is de planvorming daarvoor echter al te ver heen en vrij wel niemand gelooft er ook in dat zij inderdaad van hun idee af zullen stappen. Wat dan nog rest voor de kra kers is het kort geding door de gemeente tegen hen is aange spannen en dat dient op 10 september voor de Rotterdam se rechtbank. Daar zal ge tracht worden uitstel van ont ruiming te krijgen, zodat de kwestie ook nog in de volgen de raadsvergadering op de agenda te zien kan zijn. Stom toeval, zegt politie Schiedam De politie houdt het op „stom toeval", maar een 40-iarige Nieuwlander voelt zich zeer belaagd. Tweemaal werd bij hem ingebroken. Eerst in de kelder onder zijn huis aan de Albardastraat en daarna in zijn tuinhuisje an derhalve kilometer verderop aan de Sportlaan. Een buitenstaander zou den ken aan boze opzet om de man te treffen, maar hoofdinspec teur van politie Piet van den Hengel wijst erop dat in beide gevallen een slot geforceerd is om binnen te komen. Dat wijst volgens hem op ordinaire dief stal van willekeurige inbre kers, waarbij het een wonder toeval is dat de inwoner van Nieuwland twee keer de dupe werd. Van den Hengel ziet geen enkel verband. Uit de kelder, waarvan de deur werd geforceerd, ver dwenen een radio, een kleu rentelevisie, een koffiezetap paraat, een elektrische deken en een snelkookpan. Uit het tuinhuisje verdwenen een ra diocassetterecorder, een spa, een hark en een riek. Bij de zondagavond-sociëteit Instuif Schiedam heeft zich een wissel in het bestuur voor gedaan. Na lange tijd vertrok ken Cor en Marina Hersbach, Voor hen m de plaats kwamen Harold Jamïn aJs voorzitter en Yvon Boon voor de ledenad ministratie, die meteen anders is opgezet. Plaats van activitei ten blijft zaal Arcade aan de Lange Haven. Hoewel de Vlaardingse orga nist J, Ruisaard de ambitie koesterde de 25 jaar vol te ma ken bij de hervormde wiikge- meente Bethel kerk in Vlaar dingen, is hij driejaar te vroeg uitgeschakeld door een aan doening aan zijn handen: het onmisbare gereedschap van een organist. De kerkvoogden hebben een waardige opvolger voor hem gevonden in de per soon van W. Roskam. Sinds 1959 luisterde Ruisaard de erediensten en gemeente zang op. Zondag speelt hij voor het laatst tijdens en na de och tenddienst m het kerkgebouw Burgemeester Verkadesingel 26. De kerkeraad stelt voor de gemeente na afloop onder een kopje koffie afscheid te laten nemen van organist Ruisaard. De kerkvoogden i.jn erin ge- slaagd een oude wens van hun organist te vervullen; het zal f,"a,?cifei mogelijk worden net Johannes-orgel aan te pas sen en te laten intoneren. De elektronische muziek kan dan worden afgestemd op de ruim te. waardoor het orgel haast de kwaJneitsn krijgt van een echt PUPorgeJ, Ruisaard blijft de plaatsver vanger van zijn opvolger Ros kam, evenals een ander ge meentelid, Nuit. Vlaardingen Het probleem van Aad en Sylvia de Heer, die in juni van dit jaar een huis dat ze voor 1000 gulden hadden gehuurd binnen enkele dagen door conflicten met de verhuurder moesten verlaten zonder dat ze iets van het betaalde geld terugkregen, is opge lost, De verhuurder, de heer A. Vliethof, heeft het be taalde bedrag inmiddels vrijwillig aan hen overhan digd. De moeilijkheden ontstonden toen de familie De Heer door allerlei omstandigheden plot seling zonder huisvesting kwam te zitten. Nadat men en kele dagen tijdelijk onderdak elders had gekregen werd sa men met twee andere mensen voor de tijd van een maand een woning gehuurd in de Pie- ter Karei Drossaartstraat. De hoofdbewoner van dat pand zou gedurende geruime tijd el ders verblijven, zodat dat geen problemen leek op te leveren. Die hoofdbewoner, de heer Vliethof, moest op zijn beurt echter door allerlei omstandig heden het adres, waar hij die tijd zou vertoeven, verlaten. Hij zag op dat moment naar zijn zeggen geen andere uit weg dan terug te gaan naar zijn eigen huis, om de onder huurders te vragen of zijn ge dwongen aanwezigheid een probleem zou vormen. Conflicten bleven echter niet uit, zodat de onderhuurders er weinig heil in zagen, nog lan ger in de woning te blijven. Op dat moment was de heer Vliethof niet meer in staat, iets van het betaalde huurbedrag terug te betalen. De heer Vliethof heeft echter zelf enorm met het probleem van dat geld in zijn maag geze ten. „Ik heb er echt slapeloze nachten van gehad, ook al om dat de hele buurt me nu als een oplichter beschouwt," zo zei hij onlangs tegenover onze krant. Inmiddels heeft hij in de afgelopen maanden het huurbedrag weer bij elkaar ge spaard en een dezer dagen aan de familie De Heer overhan digd. „Nou kan ik tenminste weer gerust slapen, en die fa milie is ook uit de problemen," zegt hij. Het gezin De Heer heeft inmiddels andere huis vesting gekregen. Schiedam Een onbekende dame, gekleed in een dure nerts bontjas van bijna 2000 gulden, heeft aan de beveiliging van C A in Schiedam weten te ontkomen, want zonder haar fraaie bonimantel tz betalen verliet zij de zaak. Een filiaalmedewerker deed van de diefstal aangifte bij de politie, i

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 3