CJV mag geen kamp',: uis van eigen geld houwen Maassluis moet diep r 1 de reserves tasten Kwekerij Schiemond van ondergang gered 11 4neem~ de proef krant Kantoorpand aan Noordvest gaat weg voor 1 miljoen Wethouder wil nog praten met Holy I Wethouder Bot: kapitaal liever hier besteden Meerjarenbegroting: tekort '82 ruim 6 ton bruids showa 'Er is niet gemijnd' Turkse WSW'ers gaan beter om met collega 's Rotterdam blijft meedoen, als scholing wordt aangepast ,<»4 Protesten tegen sluiten polderwegen Recreatie- vereniging Schiedan-Noord al tien jaar actief. Paginadrie. Open School Vlaardingen: spieken mag best. Pagina drie. Sportfondsenbad wil dat mensen zich thuisvoelen. a vier. Vlaardingen Het ge meentebestuur staat niet te juichen bij de plannen van de 95-jarige CJV 'Liefde en Vrede', om ergens in Neder land een eigen zomerkamp accommodatie te bouwen. Van de gemeente hoeft de christeijke jeugdvereni ging voor dit doel geen sub sidie te verwachten, maar het college van BenW en met name wethouder Bot heeft er ook bezwaar tegen, wanneer 'Liefde en Vrede' een dergelijk gebouw zou betalen uit haar eigen re serves- Dat kapitaal is gro tendeels met subsidiegeld bij elkaar gebracht, dus is eigenlijk ook van de ge meente, zo wordt op het stadhuis geredeneerd. Daarom heeft de vereni ging voor elke investering toestemming van de ge meente nodig, aldus een ambtenaar op jeugdzaken. In een gesprek dat wethou- der Bot met het CJV over de kwestie heeft gevoerd kwamen de weerstanden op tafel. Bot liet duidelijk merken veel liever te zien, dat het kapitaal gebruikt zou worden voor een jeugd- gebouw in Holy; een ande re wens van het CJV, Ove rigens hebben B en W nog geen afwijzend besluit ge nomen over de kampplan nen: zover is de procedure nog niet. Over de wensen van de ver- eniging zullen binnenkort nog gesprekken met het college van BenW volgen. Op dit moment is voorzit ter Klaas van Vliet van 'Liefde en Vrede' echter somber gestemd over de weerstanden tegen het plan, die hij op het stad huis heeft ervaren. „Bot wil zo'n kamphuis ook niet, omdat dat maar een paar weken per jaar ge bruikt zou worden. Dat is onzin- Het kampwerk voor kinderen in de vakantiepe riode is een van onze be langrijkste activiteiten. Daarnaast zouden we het gebouw ook inzetten voor allerlei kadertrainingen en andere activiteiten, het hele jaar door." De perikelen rond het kamphuis vormen nog maar één van de tegensla gen waarmee de CJV mo menteel te kampen heeft. Ook het feit dat de gemeen te duidelijk heeft gemaakt geen geld bij te kunnen dragen in de eventuele bouw van de eigen cïubae- commodatie in Holy, heeft voor veel teleurstelling ge zorgd. Daarnaast zijn er nog verschillen van me ning over de hoogte van de subsidie, die 'Liefde en Vre de' zou moeten krigen wan neer het plan om de activi teiten in de binnenstad te centraliseren in gebouw Triangel aan de Fransen straat worden doorgezet. De jeugdvereniging heeft inmiddels een oplossing ge vonden om het clubwerk in Holy-Zuid te kunnen voort zetten, nu onlangs de ge huurde ruimte in de Meer- koetschool plotseling moest worden ontruimd, omdat die school wordt verbouwd tot nieuw onder komen voor wijkcentrum De Heipaal. De CJV heeft overeenstemming bereikt met het schoolbestuur van Het Baken over de huur van ruimte in dat schoolge bouw. Twee of drie be roepskrachten Vlaardingen Wethouder Cees Bot wil er niet automatisch van uit gaan dat de gemeentelijke planning om nog maar twee beroepskrachten per wijkcentrum aan te stellen ook voor het huidige wijkcentrum van de Stichting Sociaal-Cultureel en Opbouwwerk in Vlaardingen-Holv geldt. Volgens gemeentelijke richtlijnen zijn er per buurtcentrum nog slechts (of maximaal) twee beroepskrachten mogelijk. Dit maakt volgens Bot hier en daar een herschikking noodzakelijk, maar over Holy wil hij nog wel praten. De stichting heeft namelijk voor De Heipaal twee permanente arbeidskrachten, terwijl er ook één is voor de ook onder de stichting vallende bouwspeelplaats. De al enige tijd geleden naar voren gebrachte verlangens van de gemeente op dit gebied hebben ook voor andere wijken gevolgen. Met name De Haven zou een beroepskracht in moeten leveren. Volgens wethouder Bot zal dit niet betekenen dat mensen ontslagen worden. Bouwspeelplaats: óók een beroepskracht. 1000 gulden voor nog 'geheime instelling Vlaardingen Na het bijzonder succesvol verlopen haring- en bierfeest zal burge meester Kieboom dins dagavond namens het organiserend comité van dit 'volksfeest' 1000 gulden overhandi gen aan een instelling die dit geld hard kan gebruiken. Wie dit geld krijgt wordt angstvallig ge heim gehouden. Pas dinsdagavond zal de burgemeester de naam van de 'ontvangers' onthullen. ADVERTENTIE 29 september zie de advertentie in dit blad! bruidshuis sonja i Rotterdam Dordrecht Gouda Schiedam Voor de geboden prijs van één miljoen gulden is gisteren de voormalige pindafabriek van de Imko ver kocht aan de Rotterdamse beleggingsinstelling Metro NV. Hoewel notaris Cornelis P. Sneep het huidige kantoorge bouw aan de Noordvest voor nog een miljoen hoger inzette, toonde zich gisteren op de veiling in Arcade niemand bereid over het Metro-bod van een miljoen gulden heen te gaan. Veilingmeester A. J. Edelenbos kon dan ook na de afslag la coniek concluderen; „Er is niet gemijnd." De Rotterdamse NV zal zijn betalingen voor maandag 14 sep tember moeten verrichten. Behalve de prijs voor de 1470 vier kante meter kantoorvloer aan de Noordvest komen ook adver- tentiekosten en omzetbelasting erbij. De interesse op de veiling was gisteren niet zo groot. Tijdens het afslaan liepen al makelaars en zakenlieden de zaal uit. Behalve de oude pindafabriek werden enkele woninkjes geveild, tegen soms aantrekkelijke prijzen. Het pand Professor Kamerlingh Onneslaan 91b bracht 35.000 gulden op en voor het pand Zalm- straat 21 had iemand 25.500 gulden over. Het pand Strijense- straat 47 ging voor 19.000 gulden weg. Duurder was het pand Buys Ballotsingel 68a/b, dat 75.000 gulden opbracht. Voor de flatwoning Rotterdamsedijk 33 telde iemand 42.000 gulden neer, maar hier komt ook het bedrag bij dat de vorige eigenaar nog verschuldigd was aan de vereniging van eigenaren: 12.190 gul den. Vorige week nog had notaris Sneep gezegd dat de veilingen van onroerend goed tegenwoordig ook voor particulieren inter essant worden, maar behalve makelaars toonden gisteren weinig andere burgers belangstelling. Schiedam De omgang tussen Nederlandse en buitenlandse werknemers van bedrijfsgemeen5Chap Schiemond wordt gaande weg beter. De bereidheid van de Turkse werkne mers om het Nederlands te leren heeft al zoveel com municatieproblemen opge lost, dat er nauwelijks meer van verstoorde con tacten sprake is. Dit posi tieve geluid liet Schie- mond-directeur W. van der Veen horen tijdens de commissievergadering voor sociale zaken. Volgens hem speelt een belangrijke rol, dat de maatschappelijk werkster van Schiemond Turks is gaan leren. Zo is van beide kanten een verbetering in de communicatie ontstaan, aldus Van der Veer*. Hij wees erop dat het gewoon onvermijdelijk was. Voor al de Nederlands spreken de WSW'ers namen het soms niet meer dat hun anderstalige collega's zich zo afzijdig hielden in de omgang en het productie proces. Maassluis De saldi-re- serve, het gemeentelijke spaarpotje voor moeilijke tijden of bijzondere uitga ven, zal de komende jaren een zeer flinke aderlating moeten ondergaan om de gemeentebegroting slui tend te houden. Dat blijkt uit de volledig herziene meerjarenbegroting voor de periode 1981 tot en met 1984, die zojuist is ver schenen. Het college van B cn W van Maassluis en de betreffende ambtenaren hebben in de af gelopen maanden allerhande -tegenvallers, die zich hadden voorgedaan sinds de eerdere versie in juni was besproken, in de financiële stukken ver werkt. Het resultaat van deze operatie is, dat al heel wat wensen voor nieuwe investe ringen op de lange baan zijn geschoven. Toch is er voor 1982 nog een voorzien tekort van 636.100 gulden; een bedrag dat de gemeenteraad straks waarschijnlijk zal willen aan vullen uit de saldi-reserve. In 1984 zal dit tekort zelfs oplo pen zijn tot 1,68 miljoen. Ook Maassluis, dat tot nu toe nog ieder jaar zeer redelijk in staat was gebleken het finan ciële beleid sluitend te krijgen en dat zelfs nog een behoorlij ke reserve achter de hand had, zit in de financiële problemen. De uitkeringen uit het ge meentefonds vor volgend jaar, de inkomsten dus die Maas sluis van het rijk krijgt, zijn de afgelopen maanden met 200.000 gulden terugge schroefd. Daarnaast zijn er nog tal van andere tegenvallers. Het feit bijvoorbeeld, dat de opbrengsten van de energiebe drijven zeer sterk zijn terugge lopen, vooral door een aan zienlijk lagere omzet aan elec- triciteit. Daarnaast worden er grotere tekorten geraamd in de sectoren onderwijs, sport hallen en sociale zorg. Voor de begroting voor vol gend jaar geldt verder, dat er aanzienlijk minder rente bin nenkomt op door de gemeente belegd kapitaal. Dat houdt rechtstreeks verband met het feit dat dat kapitaal, afkomstig uit die al eerder genoemde sal di-reserve, aanzienlijk kleiner is geworden nu die pot hevig moet worden aangesproken. Het blijft namelijk niet alleen bij de dekking van de voorzie ne begrotingstekorten, die uit dit fonds moet worden ge haald. Daar komt de komende jaren ook nog een bedrag bij van zo'n 200.000 gulden, dat de gemeente moet bijpassen bij gedwongen verkoop van koop woningen, die de eigenaren destijds met gemeentegarantie hebtwen gekocht en die niet meer aan hun verplichtingen kunnen voldoen. Het komt op het ogenblik zo vaak voor dat de gemeente in het kader van die garantiestelling moet bij passen, dat er voor de komen de jaren op wordt gerekend dat Maassluis hierop voor 150.000 gulden per jaar het schip in gaat. Chef financiën P. N. M. Vork van Maassluis geeft aan dat Maassluis de komende jaren een zeer voorzichtig financieel beleid zal moeten voeren. „Nu kunnen we nog wel wat tik ken opvangen; in de reserves zitten nu nog zo'n 9 a 10 mil joen, maar als het zo even aan houdt dan schiet het wel op natuurlijk. Het is toch zaak dat we proberen zo snel mogelijk van die tekorten af te komen." Rein van Raalte: ruime arbeïdsgewenning op kwekerij... Schiedam Alleen een aangepaste scholing van de deelne mers zal de WSW-afdelïng voor tuinaanleg en -onderhoud aan de Fokkerstraat van de ondergang kunnen redden. De gemeente Rotterdam heeft namelijk gedreigd als partner in dit project af te haken, omdat er vanuit deze stad toch geen deelnemers kwamen voor deze vorm van sociale werkvoor ziening. De opleiding, dïe een stan daardaantal maanden van vijf tien in beslag nam, was een grote drempel. Als echter de opleiding wordt aangepast aan de capaciteiten en mogelijkhe den van elke deelnemer afzon derlijk, en het dientengevolge kan zijn dat iemand in drie maanden al klaar is. dan kan Rotterdam ook voldoende deelnemers léveren en loopt de WSW-afdeling geen gevaar meer. Een discussie hierover ontspon zich in de commissie sociale zaken in Schiedam, toen CDA- raadslid Rein van Raalte zijn bezorgdheid uitte over de WSW-kwekerij die deel uit maakt van bedrijfsgemeen- schap Schiemond. De afdeling doet aan buitenactiviteiten: ar- beidsrevalidatie in cultuur technische objecten, die ertoe moeten leiden dat de deelne mers, die vaak een sociale of geestelijke handicap hebben, klaargestoomd worden voor ander werk. Een voorwaarde van het ministerie is altijd ge weest dat deze test- en trai ningsafdeling zichzelf kon be druipen. Toen echter Rotter dam dreigde af te haken, kwam de WSW-kwekerij in gevaar omdat de begroting niet sluitend meer te maken was. De opleiding was voor Schiedam dan te kostbaar ge worden en Van Raalte maakte zich hierover zeer ongerust. JML Dit nieuwsblad, waarin u al hel nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt zonder extra kosten bezorgd »n combinatie met het Rotterdams Nieuwsblad. !«9'3"s loe'«c .„«bla® «asW .de'?0 peM' ,W'en 3OOO VB Op last van Schiemond-direc- teur W. van der Veen is daar om een aparte werkgroep aan de slag gegaan, die nu uitein delijk tot de conclusie is geko men dat de kwekerij behou den kan worden als de ar- beidsrevalidatie aan de indivi duen wordt aangepast in. plaats van een standaardtijd in beslag neemt. Van Raalte is daar gelukkig mee. Hij zag de kwekerij graag in stand gehouden, omdat de deelnemers hier volgens hem een ruime arbeïdsgewenning krijgen, De vraag naar arbeid in de cultuurtechnische objecten van de WSW is volgens Van der Veen nu toegenomen, e- venals de opbrengst. Het kan ertoe leiden dat Schiedam de bedrijfstraining hiervoor in Schiedam gaat localiseren en niet meer in Delft, want van de test- en trainingsafdeling daar wordt toch nauwelijks meer gebruik gemaakt Vlaardingen Diverse bewo ners van Vlaardingen hebben geprotesteerd tegen het voor nemen, om sluip verkeer door Midden-Delfland in de rich ting van Schipluiden en Delft zoveel mogelijk tegen te gaan. Tegen de afsluitingen voor snelverkeer, die Vlaardingen gedurende de spitsuren op de polderwegen op haar grondge bied wil doorvoeren bestaat hier en daar de nodige weer stand. Een groepje bewoners uit Holy heeft in een brief aan BenW gevraagd, de afsluitingen niet uit te voeren, omdat de route via de polderwegen naar Delft aanzienlijk korter is dan via de rijksweg. „In deze tijd van energiebeperking spelen de hoge kosten van benzine over dit verschil in afstand ook dui delijk mee," aldus de brief schrijvers, Een andere bewo ner van Holy ziet ook weinig heil in de afsluitingen. Hij pleit er in een brief aan het college onder andere voor, de maatregel pas in te laten gaan als de realisering van rijksweg 19 naar Rijswijk een feit is. 4. V

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 1