4 mm 'Entourage van Europa Cup spreekt wel aan HBSS kan hoofd net boven water houden De Ooievaars gematigd optimistisch Excelsior920 verrast Marchwell Bouw nieuwe kleed kamers bittere noodzaak ■f SP0RTK0R1 Ron van der Aa wil scoren met De Korenbeurs Recreatieve sport- cursus in Maassluis Aantrekkelijke crickettrip in Wales - SPORTAGENDA Trimmen met AV'40 Bowlingstanden *1 donderdag T7 mptembar 1981 VD/SC/WW RIen Klink In de menson waardige £HBO-ruimte van HBSS. Met een vies gezicht wringt de voorzitter een de ken uit, ais onderstreping van de onhoudbare situatie. üiinmtmiiüiiiiiuinimniiiiiiimtiiminniiniiniiiiiiiirauiuiiiuiHimuiiiiviiiiiiiHiniiiiiiiiiümiiiminniiinsmnmimiumiiiiBiiiiiiiiniiimifi Schiedam De steeds verder weg rottende kleedkamers vormen een schril contrast met het werkelijk oogverblindend mooie clubgebouw. Slechts met de grootst mo gelijke moeite kan HBSS in deze periode figuurlijk het hoofd boven water houden. Steunend in al hun gammele voegen lij ken de vijftien jaar oude opstallen, die de vergelij king van de vaandel en het strontschip moeiteloos kunnen doorstaan, luid ruchtig te smeken om di recte vervanging, alsof zij niet langer het valse voor wendsel 'kleedruimte' op hun nauwelijks funktione- rende dak geplakt willen hebben. Begin deze week steeg het wa ter HBSS daadwerkelijk naar de lippen, toen de neergutsen de regen op Harga voor een enorme chaos zorgde. Dinsdag- avond nog toonde voorzitter Rien Klink met het schaam- rood op de kaken de erbarme lijke entourage van de EHBO- Tips voor deze rubriek kunt u doorgeven aan de sportredaktle van deze krant, Brede Ha venstraat 6 (3131 AC) of Postbus 110 (3131 BO te Vlaardingen. De sportredaktie is telefo nisch bereikbaar onder nummer 010-34.52.09- Vrijdag 18 september: Basketbal: 20.00 uur Herons-Juventus (da mes). Zaterdag 19 september: Voetbal: 18.00 uur Wa- geningen-SW, 14.30 uur SW 2-FC Den Haag 2, 14.30 uur Zwaluwen VI- 's-Gravenzandse SV, 14-30 uur Spirit-PPSC, 14-30 uur Excelsior M- AKC, 14.30 uur DTJNO- Vlaardingen, 14.30 uur Die Haghe-MVV'27.14.30 uur Groot Ammers-TSB, 14.30 uur Hoekse Eoys- SV'35, 14.30 uur HBSS- Koudekerk, 14.30 uur DSS'26-Herkingen, 14.30 Satelliet-WFB, 1430 uur Melissant-HVO, 16.15 uur DES'67-DVO'32, 13.00 uur GSS-Oude Mees, 16.15 uur RSM- GTB, 14.30 uur VDL-FC Veronica, 14.00 uur VVK-Groen Wit R. 14.00 uur WIA-CION; Dames voetbal; 11.30 uur SC Botlek-MVV'27, 12.00 uur Eureka-DSS'26, 11.00 uur Vlaardincen-Schie- broek; Basketbal; 20.00 uur Leiderdorp-Juventus (heren), 1630 uur Leo Lops Squirrels-Basket Boys (heren); Korfbal: 16.00 uur Hoekse SV-Ve- locitas. 16.00 uur Maas- sluis-OIympia, 16.00 uur Nieuwerkerk-ODO, 16.00 uur Oranje Nassau-Tem po, 16.00 uur Spirit 2- Oranje Nassau 2, 16.00 uur Reeuwijk-ODI; Wa terpolo: 19.20 uur Mer- wede-SZC, 20.00 uur Po seidon-Viking. ruimte, waar werkelijk geen droge draad meer te bespeuren viel. Hetgeen in iets geringere mate voor de overige kleedge legenheid geldt. Kortom, de toestand is onhoudbaar. Het bestuur van HBSS hoopt dit seizoen nog te kunnen uitzin gen door het weggerotte dak van een tijdelijke plastic be schermlaag te voorzien, maar terecht is men van mening dat door Donald Bax iedere investering in dit ver band letterlijk water naar de zee dragen is. Derhalve heeft het ambitieuze bestuur van HBSS de bouw commissie, na de verwezenlij king van het clubgebouw twee {aar terug min of meer in slaap gesust, nieuw leven ingebla zen. Er is een plan ontwik keld, dat uit twee fasen be staat Het eerste deel omhelst de bouw van acht kleedka mers, drie scheidsrechterska- mers, een EHBO-ruimte en een materialenhok. Het twee de deel is de aanleg van nog eens vier kleedkamers, die dwars moeten komen te staan op de eerdere nieuwbouw en waarvan de fundering tegelij kertijd met de eerste bouwac tiviteiten gelegd moet worden. Subsidie „De eerste plannen", legt een met de week moedelozer wor dende Klink uit, „waren aan gepast bij de vormgeving van de kantine. Maar daarmee zou 400.000 tot 600.000 gulden ge moeid zijn. Dat kunnen we echt niet betalen. Door diverse akties die we de afgelopen twee jaar hebben gevoerd, hebben we zelf zo'n 100.000 gulden achter de hand. Het huidige plan, althans de bouw van de acht kleedkamers en de fundering voor de volgende stap, komt op een dikke 300.000 gulden. Via de subsi dieregelingen. van de gemeen te Schiedam en de Nederland se Sport Federatie, hopen we zo uit te komen met de finan ciën". Het toekennen van een ge meentelijke vergoeding zou onder de gegeven omstandig heden op grote bezwaren kun nen stuiten. Volgens Klink be staat er een regeling dat de ge meente voor dergelijke bouw plannen 45.000 gulden per veld uittrekt en dat zou HBSS dan een bedrag van 135.000 gulden opleveren. De begro ting van de gemeente Schie dam is evenwel nog steeds niet goedgekeurd door Gedepu teerde Staten en dat kan een belemmerende factor zijn. Bo vendien, zo liet een woord voerder van de afdeling sport en recreatie weten, worden deze bedragen verdeeld aan de hand van een prioriteitenlijst en die lijst schijnt nog lang niet te zijn opgesteld. Subsidie van de Nederlandse Sport Federatie lijkt HBSS wèl moeiteloos te kunnen incasse ren, omdat de maten van de nieuwe kleedkamers voldoen aan de KNVB- en NSF-eisen. Klink, een beetje wanhopig: „Krijgen we die 135,000 gul den van de gemeente niet, dan weet ik echt niet meer wat we moeten doen. We zitten voor het blok. Met een beetje im proviseren kunnen we het misschien nog een jaartje vol houden. maar geen minuut langer. HBSS heeft 32 elftal len, die allemaal op zaterdag spelen. Bovendien, nu hebben we tien kleedkamers en vol gens de nieuwe plannen gaan we zelfs al terug naar acht". Krotten Voorlopig hanteert men bij HBSS het standpunt dat de eerste paal inderdaad na deze competitie (Klink: „We den ken aan mei volgend jaar") de grond in gaat. waarna de nieu we accommodatie eind juli, be gin augustus in gebruik moet worden genomen. Een tiltime- re termijn is beslist onmoge lijk. Klink: „Dat moet kunnen. Ook de nieuwe kantine was in drie maanden klaar. De schet sen zijn bij nu bij iedereen ge- deponederd. Het wachten is op de reacties, pas dan kunnen we de definitieve plannen in dienen. Maar iedereen die onze situatie kent, zal beamen dat der vervanging van die krotten noodzaak is Klink verwijt de Schiedamse Sportraad in bedekte termen het gebrek van een standvasti ge houding. „Al jaren vechten we voor een funktionele sport raad", betoogt hij vol vuur. „We verkeren allemaal in het onzekere. HBSS is een vereni ging die zelf keihard wil mee werken. We zijn er bij de bouw van het clubhuis vanuit gegaan dat dat onze eigen zor gen zijn, dat de gemeente ons geen dubbeltje hoeft te geven, maar nu liggen de zaken an ders. Ik hoop dat de sectie voetbal voor HBSS wil knok ken..." Maassluis Bij voldoende belangstelling start op 28 sep tember in Maassluis de cursus recreatiesportleïder A. Er zijn nog enkele plaatsen vrij. De cursus omvat 22 lesavonden (op de maandagavond), twee korte weekeinden (vrijdaga vond en zaterdag) en 25 stage-, uren. Om deel te kunnen nemen, moet men in het bezit zijn van het ABO-diploma. Het doel van de cursus is vrijwilligers op te leiden voor een kader- funktie binnen de recreaties port. Na het behalen van het diploma gaat een groot deel van de cursisten daadwerke lijk aan de slag. Zij zijn dan actief bij de ge meentelijke trimavonden, di verse recreatiesportaktivitei- ten in de provincie, zijn bezig met bejaard en sport en uiter aard bij vele sportverenigin gen. In tegenstelling tot eerdere be richten bedraagt het cursus geld 300 gulden, inclusief weekeinden, maar exclusief het boekengeld a 25 gulden. Inlichtingen en aanmeldingen bij; gemeente Maassluis, afde ling sport en recreatie, tel.: 01899-19111 en christelijk vor mingscentrum De Maaskant, tel.: 01899-13510. Delft De trimafdeling van' het Delftse AV'40 houdt zon dag weer de maandelijkse trimloop door de Delftse Hout. De startplaats is op de sintel- baan van de atletiekvereni ging, aan het sportpark Bras serskade. Iedereen de een af stand volbrengt ontvangt een herinnering. De volgt J guide i 5 kilon aanvangstijden zijn als 10-30 uur 2 kilometer (2 inschrijfgeld), 10,50 uur kilometer en om 10.55 uur de 10 kilometer (beide 3 gulden). De afstanden zijn precies ge meten met lint en inlichtingen zijn verkrijgbaar in de kantine van AV'40, telefoon 015- 124192. De Lier De stand in de on derlinge competitie van de Bowling Bond Westland De Lier is na 8 partijen: 1. Purip- her 7 gewonnen, 1 verloren; totaalscore 4742 pins team- femiddelde 790. 2. Baetings 6, 4749 824, 3. Pro Shop 5, 3. 5146 857. 4. Strijkers 5, 3. 4506 751. 5. Casino 4, 4. 4622 770. Hoogste teamserie: Pro Shop 2692; hoogste teamscore: Pro Shop 954; Hoogste individuele serie dames: I. van Straten 525; idem heren: T. Grondel 603. idem score dames: I. van Stra ten 138; idem heren: W. Barz 244. Individueel klassement, met gemiddelde score na 6 games inclusief handicap: 1. M. Mul der 185 (1115 kegels, hoogste score 223), 2. W. Wittenaar 180 (1085 226); 3. T. Grondel 180 (1082 226), 4. G. Lotte 178 (1072 201), 5. T.Timmers 176 (1060 205). Schiedam Ken geladen De Korenbeurs reist van- 1 daag per vliegtuig naar de Oostenrijkse hoofd- E stad Wenen om er mor- genavond de Europa Cup-wedstrijd tegen 1 Comterdell te spelen. Hans langen, Jan Vlieg §j en Ron van der Aa we- s ten in dit naar de gelijk- namige trammaatschap- s pij genoemde team een 1 sterke tegenstander. Niettemin acht De Ko- 5 renbeurs zich na de s vooraf ingewonnen in- formatie toch niet kans- I loos. De extra motivatie om bij winst in de twee- de ronde vrijwel zeker i thuis te zullen spelen, is aan die gedachte niet vreemd. S De spelers van de Schiedam* gj se Korenbeurs hebben al een M tijdje naar deze wedstrijd ff kunnen toeleven. Zij hebben zelf alles rond de reis en de f§ wedstrijd geregeld, niet in de 1 laatste plaats door het aan- trekken van een tweetal sponsors (Network Container S Agencies en Bratlanta Frui- timport b.v,). Zonder het S aantrekken van deze begu ri js stigers, waarin vooral team- I begeleider Joop Wouters een H groot aandeel had, was dit in- temationale treffen voor De S Korenbeurs financieel niet haalbaar geweest Hans Lingen, die het telefo- Ron van der Aa...„DIe Tsjech Kollarovlc wordt voor ons het grootstepro- bleem"... nisch contact met Comterdell heeft onderhouden, verwacht vrijdagavond een moeilijke wedstrijd voor zijn team. „Bij hen speelt de Tsjech Kollaro- vic mee, een speler met al meer dan tien jaar internatio nale ervaring. De andere spe lers zijn Clauss en Strauss, van wie Clauss deel uit maakt van de selectie voor het Oostenrijkse nationale team". De Weense ploeg eindigde in de afgelopen competitie in de hoogste afdeling op de vierde plaats. Voor De Korenbeurs was dat een vijfde plaats. In ternationaal gezien staan Ne derland en Oostenrijk vrijwel gelijk, maar of deze vergel ij; kingen tijdens deze Europa I Cup-wedstrijd nog opgaan,.! moet worden afgewacht. De f kloof in de Nederlandse com- 1 petitie tussen de top en de staart is immers groot, terwijl dat verschil in Oostenrijks veel minder is. -S Geladenheid -1 - e Ron van der Aa, de rondbor-t stige derde speler van De.i Korenbeurs, benadrukt de 5 geladenheid van het team, „De wedstrijd leeft bij ons.! wel. De entourage van de S Europa Cup spreekt altijd 5 wel aan. Dat heeft voor ons H en voor het publiek een ma- gische klank g De Korenbeurs wil die klank' 1 het eigen publiek graag voor- zetten, wat alleen maar bij-i. een zege kan. „Die Tsjech zal het grootste probleem voor S ons worden", verwacht Van- der Aa. „Hij speelt de hoogste percentages in Oostenrijk. "S Veel zal er van afhangen wat s Hans Lingen tegen hem kan.- j| Die Strauss zal dan als derde 5 man mijn prooi moeten wor- den". S De Korenbeurs heeft zich M goed op deze confrontatie j| voorbereid door veel te trai- f? nen. De enige zorg is eigen- ff lijk of Jan Vlieg op tijd in E vorm is. De Groninger was er zaterdag tegen Tempo-g Team duidelijk nog niet bij, i „De sfeer in het team is in ie- der geval erg goed", aldus Van der Aa, „en dat is ook.Sf belangrijk",.. ^iiriuimiiumiiiiiuiiuiiuiiiimmHiiiitiiiiiimuiiiiHiiiiiuiiniiiniiiiiiiiiiiumiiiumiminimiiiinnimiinfKuiiHinauiiinuiiiiuiitiimiiimnnnnn Schiedam De tafelten nissers van de Schiedamse Invaliden Sportvereniging De Ooievaars, die niet al leen wedstrijden in de NI£Leompetitie spelen maar ook in de NTTB uit komen, gaan met behou dend optimisme het nieu we seizoen tegemoet. Speler-coach Rupert Gomez, Rob de Leeds, Edwin van der Hoeven, Hans Gouka, Bas Kornet, René Scheve, Henk Kornet ên'Wim Scheve (van links naar rechts) vierden ook in Wales feest na hun verrassende overwinning op Marchwell. Sehiedam-Het eerste cric ketteam van Excelsior '20, dit seizoen gepromoveerd naar de hoofdklasse, is pas terugekeerd van een suc cesvolle trip uit het in Wales liggende plaatsje Marchwell, waar de Schiedammers tegen de plaatselijke club uitkwa men en in deze confronta tie een even knappe als onverwachte zege boek ten. Marchwel XI, dat verle den jaar al bij de club uit het Sportpark Thurlede op bezoek was in verband met het zeventigjarig be staan en daarbij mee bracht de 'Pele' in de cric ketwereld Clive Lloyd, is te vergelijken met een goed draaiend team in de Nederlandse hoofdklasse. De ploeg van captain John Bell werd vorig sei2oen nog kampioen. Een team dus met voor Nederlandse begrippen eigenlijk ongekende klasse. Er stond de ploeg van captain Koos Gouka een hele klus te wachten, maar daar zal Excel- sior'20 volgend seizoen wel meer mee te maken krijgen. Graspitch De Marchwell captain bepaal de in overleg met Koos Gouka op welke van de drie pitches gespeeld zou worden. Na de beste keuze gedaan te hebben werd er getossd. Deze zou door de Schiedammers verloren worden, hetgeen haast van zelfsprekend betekent batten. Openings batters René Schewe en Edwin van der Hoeven moesten op het, voor Excel sior, vreemde graswicket een goede start zien te maken. Voor de eerst genoemde was het al snel gedaan. Rene Sche we werd reeds in de tweede over gevangen, zodat Rupert Gomez, die een succesvol sei zoen achter de rug heeft, sa men met Edwin 'Pino' van der Hoeven wat punten moest zien te vergaren. De leerling en zijn meester demonstreerden in korte tijd hoe er op zo'n pitch gespeeld moet worden. Bij de stand op 30 runs werd Edwin van der Hoeven ge- stumpc waarna, als nummer vier, Henk Kornet zijn plaats in mocht nemen. Tot aan de lunch wist hij samen met Go mez de stand op 72 voor 2 te brengen. Een stand die niet slecht was, ware het niet dat de helft van de toegestane overswas gebruikt. Na dit intermezzo zetten de Schiedammers de aanval voort. De opdracht die de mannen hadden meegekregen- om het scoringsgemïddelde hoog op te voeren, liep buiten verwachting positief af. Ru pert Gomez 87 'runs, Henk Kornet 30 runs en Wim Sche we 29 runs waren de voor naamste waterdragers voor het eind totaal van 173 runs. Onder controle Na deze sterke batting-side moesten de 'zwart-witten' gaan fielden. Door de gras- Êitch hadden de bowlers in het egin erg veel problemen, maar dit draaide later gelukig bij. Tot aan de thee zag het er allemaal niet zo rooskleurig uit voor de Thurlede veldheren. Met de stand 62 voor 1 moest - er nog veel mee zitten, wilden de Schiedammers nog een overwinning in de wacht sle pen. Toch gebeurde dit na de thee. Mede door het verzorgde bow- lerswerk van Rob de Leede 5 voor 44 en Koos Gouka 4 voor 36 (in 22 overs) wisten de Schiedammers Marchwell in score toch te bedwingen. Het team van captain Jihn Bell kwam echter niet verder dan 124 runs all out, 2odat de Schiedammers de overwin ning behaalden. Met vier teams, één minder dan vorig jaar, wordt door De Ooievaars aan de najaarscom- petitie van de NTTB deelgeno*- men. Het eerste en tweede team spelen in de vierde klas se, terwijl het derde en vierde team vijfde klasse speler». Na de degradatie uit de derda klasse gaat het Schiedatnst drietal Marc Chomette, John du Chatinier en Wout Peeman de competitie in om zo hoog mogelijk te eindigen. In verg£ lijking met vorig seizoen k deze formatie niet gewijzigd. De thuiswedstrijden worden op vrijdagavond gespeeld in het clubgebouw aan de West molenstraat 26, aanvang 19,30 uur. De tegenstanders zijn HPV 2, Monting 3, Radio Mc lenaar 7, De Reling 4 en Tave» nu 4. Het programma luidt: 21/9 RM-De Ooievaars, 2/10 Dé Ooievaars-Monting, 5/10 Ta- venu-De Ooievaars, 16/10 De Ooievaars-HPV 2, 26/10 Bfc Reling-De Ooievaars, 6/il De Ooievaars-RM, 13/11 Monting? De Ooievaars, 20/11 De Oof£ vaars-Ta venu, 26/11 HP V-Dé Ooievaars en 4/12 De Oöté; vaars-De Reling. Z SFC houdt dinsdag 29 sep tember, aanvang 20.00 uur, oê jaarlijkse algemene ledenvcrj gadering. De Schiedamse vier* deklasser kent geen bestuurt ke mutaties. Alle bestuursla den, alsmede de leden van Ju» jeugdbestuur, hebben zich h^t£ kiesbaar gesteld voor een yp£ gende termijn. De VV Vlaardingen is mcf smart op zoek naar een typi* te. Het gaat om het typen vaS ongeveer zes kantjes per wedg waarvoor men niet persé ióflé* re keer de klos behoeft te zijiw Verdere inlichtingen wordenr gaarne verstrekt door Wil» van den Berg en Cock Eijk?r£ broek. :*t Door schade en schande, wordt men ook in het clubgef bouw van de hockeyverciu- ging Evergreen steeds wi#e£ In verband met een klein off; gelukje dat zich dit weekeind? in het Maassluise onderkou^ voordeed, wordt dringend vet zocht om in het vervolg,® honden aan de lijn te houden; Voorzitter Ben Versteeg? van DVO'32 heeft een nieuwf hohby ontwikkeld. De Vla?iï dingse bewindsvoerder rekent zich suf aan allerlei percentós ges, die hij vol trots in d£ weekbrief publiceert- scoorde de seniorafdeling dj* weekeinde slechts 30% (5 uit 8) en de jeugd 40%. Belangrijkste echter is de 100% van het e£fc ste tot nu toe.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 4