I SPORT] trainer moet je je fouten durven bekennen9 Srodowisho wy te gast in Westwijkhal Spirit ruikt aan het succes DHS en Fortuna: ontspannen naar competitiestart Wéér Haring- koppentoernooi bij Vlaardingse tennisclubs Cor Nieuwenhuizen gee ft spelers de verantwoordingmaar Rob Jacobs twijfelt over Ruud van Dijk en Leen Warnaar Eerste presentatie Broleeo aan eigen publiek Sportagenda m&Bmmm fcWtl Na succesvol experiment van vorig jaar vrijdag tt sapiaoibar 1881 VD/SC/WW- Tips voor deze rubriek kunt u doorgeven aan de sport redaktie van deze krant. Brede Ha venstraat 6 <3131 AC) of Postbus 1009 <3131 BC) te Vlaai-dingen. De sportredaktie is telefo nisch bereikbaar onder nummer 010-315209. Vrijdag 18 september; Basketbal: 20.00 uur Herons-Juventus (da mes). Zaterdag 19 september; Voetbal: 18.00 uur Wa- §eningen-SW, 14.30 uur W 2-FC Den Haag 2, 14.30 uur Zwaluwen VI- 's-Gravenzandse SV, 14.30 uur Spirit-PPSC, 14.30 uur Excelsior M- ARC, DUNO-Vlaardin- gen, 14.30 uur Die Hag- he-Vlaardingen, 14.30 uur Groot Ammers-TSB, 14.30 uur Hoekse Boys- SV'35, 14.30 uur HBSS- Koudekerk, 14.30 uur DSS'26-Herkingen, 14.30 uur Satelliet-WFB, 16.15 uur DES'67-DV0'32. 13.00 uur GSS-Oude Maas, 16,15 uur RSM- GTB, 14.30 uur VDL-FC .Veronica, 14.00 uur WK-Groen Wit R, 14.00 uur WIA-CION; Dames voetbal: 11.30 uur SC Botlek-MVV27, 11.00 uur Vlaardingen-Schie- broek. 12.00 uur Eureka- DSS'26; Basketbal: 20.00 uur Leiderdorp-Juventus (heren). 16.30 uur LL Squirrels-Basket Boys (heren); Korfbal-; 16.00 uur Hoekse SV-Veïocitas, 16.00 uur Maassluis- Olympia, 16.00 uur Nieu- werkerk-ODO, 16.00 uur Granje Nassau-Tempo. 16.00 uur Spirit-Oranje Nassau 2, 16.00 uur Ree wijk-O Dl; Waterpolo: 19.20 uur Merwede-SZC, 20.00 uur Poseidon-Vi king. Zondag 20 september: Voetbal: 14.30 uur West- landia-Hermes DVS, 14.00 uur DHS-Fqrtuna VI, 14.30 uur VELO- VFC, 14.30 uur Alpbense Boys-VDL, 14.30 uur Ex- oelsior2Q-ONA, 14.30 uur ODS-Martinit, 14.30 uur De Holland iaan-Woer den, 14.30 uur Hoek van Holland-TOGB, 14.30 uur De Groen Witten-Ursus, 14.30 uur Schiedam-IFC, 14.30 uur SFC-FIOS, 14.30 uur RKWIK-Har- dinxveld. 14.30 uur FCN'66-Poortugaal, 14.30 uur Demos-Dilettant, 14.30 uur Animo H- SVDPW, 14.00 uur Olympus S-Portugues, 14.00 uur Bolnes-MSV'71, 14.30 uur DRC-DRZ; Da mesvoetbal: 12.00 uur DCL 2-VFC, 14.30 uur Kreekboys-pDRZ, 12.00 uur MSV'71-Demos, 14.30 uur Fortuna Vl-DEH, 14.30 uur Zwart Wit 2- Hermes DVS; Handbal: 36.00 uur De Hotlan- diaan-EHC (heren), 15.45 uur Unitas-Satumus (he ren), 13.30 uur DWS- UVG (dames), 12.15 uur Wilton Fijenoord-Oliveo (dames), 14.45 uur DWS- UVG (heren), 14,45 uur De Hollandiaan-HEC (dames), 14.15 uur Spar- taan-HVK (dames), 15.45 uur WIK-DES (heren); Volleybal: 14.00 uur Broleco-Srodowiskowy (heren) in Westwijkhal Vlaardingen; Korfbal: 14.00 uur Vlaardingen- Terheyden, 14,00 uur Harga-TOV; Hockey; 14.45 uur Kromhouters- Asvion (heren), 14.45 uur Spirit-VCL (heren), 14.45 uur Pollux-Rijswijk (he ren), 14.45 uur Ever green-Middelburg (he ren), 13.00 uur Asvion- Dordrecht (dames), 13.00 uur Aeolus-Spirit (da mes), 13.00 uur Sou- burgb -Eve rgree n (da mes), 13.00 uur Om moord-Pollux (dames); Honkbal: finales John Heyt-beker in Pim Mu- lierstadicn te Haarlem met deelname van G roe noord, Hun *71 en Caribe: 1030 uur Groenoord-Ca- ribe, waama de -win naars- en verliezersnonde volgen; Damessoftbal: promotiecompetitie naar 2e klasse op terrein Schiedam in sportpark Harga: 13.00 uur Black Wings-Schiedam, 15.00 uur Schiedam-Kun*71- Vlaardingen Verfrissende geluiden klinken op van de Vlaardingse Zwaluwenlaan, -waar Cor Nieuwenhui zen niet langer stilstaat bij de teloorgang van Zwalu wen. De nieuwe oefenmees ter van de ditmaal als twee deklasser genoteerde zaterdagclub verschuilt zich niet achter inhoudsloze kreten als 'krediet* en 'geduld'. Het verleden, waarover nog altijd in vrij brede kring wordt gediscussieerd, is voor hem een gesloten boek, waarin hij slechts sporadisch een blik werpt, omdat iedere trai ner nu éénmaal zijn eigen aanpak heeft In bedekte termen spreekt hij schande van de degradatie van zijn nieuwe werkgever, omdat hij er nu al, na amper twee maanden, achter 'is gekomen dat Zwaluwen te veel kwali teiten beeft om genoegen te nemen met een acteerprestatie op het tweede plan. „ADeen het juiste evenwicht ontbreekt nog', licht hij toe. „Ik heb Zwaluwen in de eerste klasse nog gevolgd en de ploeg steeds verder zien zakken. Maar ik ben er niet vies van om het karwei in de tweede klasse te beginnen". Slechts één doei heeft Nieu wenhuizen voor ogen: spelen om het kampioenschap. „En dat moet ook kunnen", betoogt hij op een wijze waaraan hij blijkbaar het etiket 'bluffer' heeft overgehouden. „Ik wil in één jaar proberen zo hoog mo gelijk te komen. Met een tik keltje geluk komt Zwaluwen dit seizoen erg ver en dan heb ik het wel over de eerste of de tweede plaats. Dat doel heb ik niet gesteld om mezelf te kie telen, maar ook om de spelers te motiveren. Je mag niet te snel tevreden zijn". Arrogant Nieuwenhuizen gelooft er dan ook heilig in dat Zwaluwen aUe mogelijkheden in zich herbergt om die boude uitspra ken in te lossen. „De onderlin ge sfeer is fantastisch. Als maatjes knappen de jongens alles voor elkaar op. Dan ben je als groep goed bezig. Na tuurlijk ben ik arrogant ge noeg om tegen een speler te zeggen dat hij een fout heeft gemaakt, maar ook als trainer moet je je fouten durven be kennen. De jongens krijgen van mij de verantwoording en dan is het mijn taak om daar verder op in te spelen". „Kijk", vervolgt Nieuwenhui zen enthousiast, in een nauwe lijks te stoppen woorden stroom, „ik wil aan iets bou wen, waarvan Zwaluwen later de revenuen plukt. Dat kun je niet in één of twee maanden realiseren. Als trainer moet je door Donald Bax de jongens het vertrouwen ge ven, je moet ze laten weten dat ze het aankunnen. En dan is het mijn taak een beleid uit te stippelen dat Zwaluwen het beste ligt en waar ik voor de volle honderd procent achter sta. Daarbij ga ik uit van aan vallend voetbal, kansen creër en, doelpunten maken, want daar komen de supporters voor". „Daarom gaan we binnenkort eens met de jeugdtrainers om de tafel zitten. Zwaluwen moet een plan de campagne opstel len voor de jeugd, omdat het daar in de toekomst van af hankelijk is. De begeleiding van die binkies moet zo opti maal mogelijk zijn. Ik vind dat het mijn taak is om daar goed op te letten. Ik ben werkne mer van Zwaluwen en wil dat werk, want ik vind dat ik met m'n vak bezig ben, zo goed mogelijk doen. Ik voel me ge woon nauw betrokken bij de Schiedam/Vlaardingen Direct al op de eerste speeldag van de KNVB- amateurcompetitie £en topper van de eerste orde. Aan de Schiedamseweg ontmoeten het naar de tweede klasse gedegra deerde DHS en het gepro moveerde Fortuna Vlaar dingen elkaar. Beide teams leven ontspannen naar het duel toe. Voor Wim Verhoom, de nieuwbakken trainer van DHS, is de confrontatie met Fortuna een wedstrijd als alle andere. Hij weet dat zijn elftal nog in op bouw is. De met een fraaie snor gesierde oefen door Chris Woerts Robert Koorengevel, de ge vaarlijke rechterspits van DHS, Is zeker van de partij tegen Fortuna Vlaardingen. meester: „Ik heb met de jongens afgesproken, laten we het eerst een wedstrijd of vier aankijken. Kijken hoe ver we dan zijn met het elftal. De oefenreeks is voor ons redelijk verlo pen, niet goed en niet slecht De stijgende lijn zit er natuurlijk wel in, maar zaterdag tegen Bijsoord hebben we, heb ik begre pen, niet goed gespeeld." Verhoom weet als geen ander dat competitievoetbal iets heel anders Is dan oefenvoetbaL „Je kunt in de voorbereiding heel leuk draaien, maar een competitiewedstrijd is heel an ders. Sta je onder druk en je moet altijd maar afwachten of sommige jongens tegen die competitiedruk bestand zijn. Van Fortuna Vlaardingen weet ik weinig of niets. We gaan uit van onze eigen kracht We zien wel waar het op uit draait" Gelaten Collega Jan Postexna moet het in de eerste wedstrijd slepen zonder Hadde van der Meij- den, Ger Don en Dick Ver- burgh die om uiteenlopende redenen uitgeschakeld zijn. Gem't Zevenbergen is even eens niet van de partij, omdat hij nog een schorsing uit moet zitten van enkele wedstrijden. Posterne, herstellende van een stevig kou, gelaten: „Ik heb nog steeds niet kunnen spelen met het elftal zoals ik het in mijn hoofd heb." ,,-ffet zal een heel moeilijke wedstrijd worden denk ik, al moet ik zeggen dat ik van DHS alleen weet dat ze een paar maal achter elkaar gede gradeerd rijn. De wedstrijd leeft wel bij de jongens. De ri valiteit tussen Vlaardïngers en Schiedammers is nog steeds groot Ongekend eigenlijk. De motivatie zal zeker groot zijn, daar ben ik niet bang voor. De iongens willen zeker niet ver liezen van DHS en willen zich daarbij revancheren van de nederlaag van afgelopen zater dag tegen Be Fair. vereniging waar ik op dat mo ment werk". Mankement Het enige, voor een elftal ui termate storende, mankement dat Nieuwenhuizen nog te re pareren heeft, is de produkLie. „Ach", zegt hij, „Zwaluwen heeft moeilijke tijden gehad. Voetbaltechniscb is er nu niets, helemaal niets op aan te merken. We moeten alleen meer scoren. Dat is een kwes tie van zelfvertrouwen. Is dat éénmaal voor elkaar, dan is Zwaluwen niet meer kapot te krijgen en dan begin ik toch echt aan een kampioensteam te denken." De sportinstructeur Nieuwen huizen, dagelijks bezig met pe dagogische elementen, blaakt dan ook van vertrouwen waar het de competitie-ouverture tegen de 's-Gravenzandse SV betreft „We winnen met 2-0. Dat is geen bluf. Ik heb dat ge voel al de hele week. Dat is iets dat je niet kunt beredene ren, maar vanaf vorige week, na die bekerwedstrijd tegen Delfia, heb ik dat al. In de dug-out is dat nog veel erger. Dat komt het zweet soms drie rijen diok van m'n lichaam af. Zo intensief ben ik dan met de voetballerij bezig..." Cor NieuwenhuizenIk voel me nauw betrokken bij de ver eniging waar ik op dat moment werk"— Schiedam Hoewel de eerste periode nog slechts 180 minuten van haar ontknoping verwijderd is, houdt Rob elijk i Jacobs de gedachten aan een mogeli - ijfsleidér van SVV, zoals uccesne mogelijk van zijn bed. De bedrijfsleider van SVV hij rijn werkzaamheden onder één grote noemer brengt, is met rijn huidige selectie een fervent tegenstander van het op langere termijn plannen. „SW", zegt hij, „is ty pisch een club die de zaken per wedstrijd moet bekij ken". Derhalve benadert Jacobs de aanloop naar de confronta tie van morgenavond, tegen het vorig seizoen uit de ere divisie geduikelde Wageningen, als één van de 34 duels die deze onberekenbare caroussel rijk is. „Een zeer in teressante wedstrijd", aldus de aanzienlijk succesvoller opvolger van Sander Popovics. ,Jk neem aan dat Wage ningen zo snel mogelijk terug wil, maar voorlopig heeft het, net als Excelsior, toch mooi een achterstand op ons". Bij de bestrijding van Wageningen heeft Jacobs een zelf de spelopvatting voor ogen als waarmee DS*79 in eigen huis beentje werd gelicht Hetgeen zo'n beetje het enige is dat hij met zekerheid kan zeggen, omdat pas in de loop van vandaag en morgen zal blijken in hoeverre Ruud van Dijk en Leen Warnaar nog last hebben van lichte blessures. tTIk maak de opstelling so wie so vlak vooir de wedstrijd bekend, omdat ik me niet wil laten verrassen", aldus Jacobs. Indien er een wijziging wordt aangebracht, zal deze bij na zeker tot mutaties in de midderüinie leiden. De trai nen „Voorin heb ik Cor Peitsman, Henk Salarï en Ferry Meerhof. Die hebben gezamenlijk zes doelpunten ge maakt, eentje meer dan Wageningen als ploeg. In ieder geval spelen we met drie spitsen en hoop ik een zelfde verrassingseffect te creëren als tegen Fortuna Sittard, dat niet goed wist hoe het ons moest aanpakken". Opzien tegen Wageningen, waar het vroeger op de Berg voor iedereen spookte, doet Jacobs zeker niet „Ik heb respect voor de tegenstander, altijd, maar ik blijf uitgaan van de kwaliteiten die SW heeft en ga me niet gefor ceerd aanpassen. Door dit opportunistische spel hebben we acht punten gepakt en dat wil ik nog een tijdje zo houden. Voorlopig heeft SW nog nooit zo'n goede start gehad™" Vlaardingen De Poolse volleybalploeg Srodowis- kowy, die zondag in de Vlaardingse Westwijkhal tegen Broleeo oefent, is in de loop van vandaag in ons land aangekomen. Srodowiskowy, dat uit komt in de hoogste Poolse afdeling, speelt tijdens een toernee van twaalf dagen een serie wedstrijden te gen ere- en eerste divisi- teams. Een niet alledaagse gebeurtenis, temeer daar dergelijke uitstapjesvoor oosteuropese teams niet tot de regel behoren. Derhalve wordt in sporthal Westwijk aan de Florus de Vijfdelaan zondagmiddag van af twee uur een attractieve wedstrijd verwacht Het Pool se volleybal is de laatste jaren geweldig doorgebroken en staat bekend om z'n gevarieer de aanvalsspel. Broleeo staat in deze wedstrijd voor het eerst onder leiding van Joop Tink- hof, die het na vier succesvolle jaren overneemt van Paul de pen to Cge* Tinkhof, in 1978 nog uitgeroe- tot volleyballer van het is een routinier met een staat van dienst Hij kwam in de periode van 1956 tot 1974 meer dan 120 keer uit voor het nationale team en speelde met groothede als Frank Constandse en Loek Willemstein bij Starlift Blok keer. Hij is de laatste jaren ac tief geweest als trainer-speler bij Gerard de Lange. PVC Blokkeer en Thomax. Ook bij Broleeo zal hij trainen èn spe len. Tinkhof verwacht niet dat Broleeo roeteen al kampioen wordt „Dat zullen we uiter aard wel proberen", zegt hij, „maar of dat lukt is een twee de. In een teamsport hangt dat van zoveel factoren af. Ook van instelling, want Broleeo heeft een ploeg die van ieder een kan winnen, maar ook van iedereen kan verliezen. Met een juiste instelling moe ten we ver kunnen komen". MB Joop Tinkhof...„Broleeo kan van iedereen winnen en van ledereen verliezen" Vlaardingen Het vorig jaar door de vier Vlaar dingse tennisverenigingen Holy, Maas Vlaardingen. EOVS en VLTC met suc ces georganiseerde Ha ringkoppen toernooi krijgt in de weekeinden van 3/4 en 10/11, niet 17/18 okto ber als uitwijkdata, een vervolg. Teneinde het ra cen tussen de verschillen de parken zoveel mogelijk te voorkomen, worden de wedstrijden waar mogelijk op een zelfde park gecon- centreeerd en wordt op de eerste zaterdag begonnen met de gemengddubbel- spelen. Het toernooi wordt gespeeld in de B-, C- en D-senioren en C- en D-veteranen. Voor de se- niorenklasse geldt de regel dat junioren ge-boren vóór 1966 mogen inschrijven. Bij de ve teranen zijn dames geboren vóór 1942 en heren geboren vóór 1937 welkom. Een veran dering ten opzichte van vorig jaar is, dat verhinderingen die een goed verloop van het toer- Vlaardingen-In de pas begonnen veldkorfbal- competitie wordt de mees te aandacht opgeëist door de twee ongeslagen afde lingsteams. Zowel Spirit als Succes wonnen op toch wel overtuigende wijze hun wedstrijden. Succes moet echter een week wachten om het succes uit te bouwen. Spirit krijgt wel een aan val te verduren op de. koppositie. Tegenstanders zijn de reserves van Oran je Nassau. Ton Sahli, trai ner-coach van Spirit, lijkt van zijn ploeg een eenheid te hebben gemaakt, waar in hij spelers zelfs kan wisselen. Zelf heeft hij de meeste angst dat de aandacht zal verslappen en het team zich laat terugval len tot een nonchalant spelle tje. Dat werd al duidelijk tegen IJsselvogels, toen een enkeling niet meer de concentratie .en motivatie kon opbrengen om goed te blijven aanvallen. Door de huidige indeling is het erg riskant om tegen reserve teams, met de nodige routi niers, de aandacht te verslap pen. Juist op die momenten slaan zij hun slag. In dit duel staat meer op het spel dan de punten, want in een derby spelen meer factoren mee. ODO aast zeer duidelijk op re vanche en in Nieuwerkerk zal de gelijknamige ploeg 'het slachtoffer* moeten worden. Hoekse SV behaalde tot nu toe drie uit twee en lijkt goed uit de startblokken te komen. Winst op Velocitas moet dat ttevestigen. ODI kan tegen Reeuwijk de eerste winst boe ken. Ondanks het verlies tegen Olympiaan was Jan van Hete- ren brat te spreken over de wedstrijd. Vooral in de tweede helft vond hij de lijn duidelijk stijgende, maar merkte wel op: „Ook de foutjes en de slordig heden moeten er uit". Hoewel Terheyden, samen met Olym piaan, tot de sterkste uit de poule behoort, rekent Van He- teren op een goed resultaat. nooi nief in gevaar brengen; worden geaccepteerd. Eventu ele verhinderingen moeten wel op het inschrijfformulier worden vermeld- De kinderziekten waaraan de eerste aflevering van het Ha- ringkoppentoernooi bloot stond, zijn inmiddels zo goed en zo kwaad als het ging ach^ terhaald. Belangrijk is dat de wedstrijdleiding is geformeerd uit nagenoeg dezelfde dames en heren die in 1980 het spits van het organiseren hebben afgebeten. De toen opgedane 'ervaringen kunnen volledig worden benut om de schoon heidsfoutjes van het eerste toernooi te voorkomen. Dit zal voor een vlekkeloos verloop van het nieuwe toernooi zijn voordelen bieden. Kaastafel De halve finales en finales worden dit jaar gespeeld op het park Soenda, dus bij Maas Vlaardingen. Evenals vorig jaar bij Holy het geval was, is een ieder na de wedstrijden en de prijsuitreiking te gast van het jubilerende Maas Vlaar dingen, waar voor alle deelne mers een kaastafel en de ha ringen een uitnodiging vor men om met de jubilerende vereniging en de wedstrijdlei ding van het Haringkoppen- toernooi nog een tijdje na te kaarten over een hopelijk ïn alle oprichten geslaagd toer nooi Min of meer voor de hand lig" gend is de dwingende eis van de organisatoren dat de deel nemers Vlaardings ingezetene moeten zijn of anders lid moe ten zijn van een Vlaardingse tennisvereniging. Er zijn voor dit toernooi speciale inschrijf formulieren ontwopen, die op alle Vlaardingse tenniscoro- plexen (inclusief tenniscen- trum Hogendijk) verkrijgbaar rijn. Inschrijving is mogelijk tot 21 september. Verdere in lichtingen worden gaarne ver strekt door T. van den Bergh (teD 010-747729), J.- Frazer (teU 010-346784) en R. Dankel- man (teL: 010-353767).

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 4