m 'Ik ben altijd al een snel beslissertje geweest Noord wil niet meer praten over socuplan 5 BRIEVEN Wim Kieboom en zijn afscheid iven mogen geen puin kwijt in Broekpolder GTB-opstallen voor de sloop A.A.Bouwens Leen Immerzeel T.Kalkhoven Benzinedieven ingesloten Ozobleu praat over kernenergie Nieuw huis zet vertrek in stroom versnelling Weinig belangstelling voor wijkhoorzitting Avond gebed voorde vrede Duitsers wilden slapen in Proveniershuis Glazenwasser valt van ladder Rommelmarkt «r voor jubileum Hoevenbuurt uit vissen CJV draait 'Mary Poppins' donderdag 24 ««plain ber 1981 VD/SC/WW Adriaan Anthonie Bouwens, chef van de beheersdienst bij de Maassluise politie, is precies 25 jaar in overheidsdienst, Na aanvankelijk bij de PTT in Middelburg te hebben ge werkt, kwam hij begin '61 als administratief medewerker bij de Vlissingse politie. Drie jaar later maakte Bouwens de overstap naar het Maassluise korps. Hij werd direct belast met de leiding van de afdeling administratie (tegenwoordig beheersdienst). Naast zijn ad ministratieve taak heeft Bouwens de leiding over de vreemdelingendienst. De jubi laris is indertijd bekend ge worden als een van de organi satoren van de. Westland-ma- rathon. Morgenmiddag vanaf half vier kan een ieder de ju bilaris feliciteren in de kanti ne, van het politiebureau, Westlandseweg 1. Leen Immerzeel neemt mor gén afscheid van het Vlaar dingse autobedrijf Bova. Hij is dan 22 jaar verkoopleider ge weest. Hij krijgt een receptie aange boden die 's.middags wordt ge houden in de werkplaats van het* bedrijf aan de Dirk de Detdelaan. Na een dienstverband van jaar verlaat T, Kalkhoven de Schiedamse dienst gemeente werken. De chef van de on derafdeling Onderhoud Ge bouwen zal morgen afscheid nemen: tussen half vijf en half zes is er een receptie in de-re creatiezaal ..van het stadskan toor. Iedereen die met Kalk: hoven te maken heeft gehad, is; welkom. Geen gedonder Jongstleden vrijdag verscheen er weer eens een stuk in uw blad over. de MüWl-woningen in uw en mijn stad. Iedere keer loos ik dan weer dat de bewo ner®, waar Ik zeil ook toe be hoor, meer huur. moeten gaan betalen, voor onze huizen, ter wijl er 30 jaar niets aan déze woningen is gedaan. Uil een onderzoek is gebleken, dat meer dan 70 procent van de be woners zelf al de nodige verbe teringen heelt uitgevoerd. Waar alles om draait is de nala tigheid van de woningdianst. Deze lieden worden daarbij ge steund door sommige leden in onze gemeenteraad. Waaronder wathouder Bas Goudriaan;deze mpn gaat vaak zo ver dat men gaat denken: dit wordt toch al te gek. Doordal de overgrote meerder heid van de bewoners dus xelt verbeteringen heeft toegepast vist de gemeentelijke dienst achter het net, met als gevolg dat men door allerlei toefjes probeert de bewoners toch op te'laten draaien voor hun be leidsfouten. Zo probeert men oris de gevelverbetering in onze schoenen te schuiven, door dit els isolatie aan te voe ren, maar men "praat daarbij niet over de rotzooi, waar de bswonera aï jaren tegenaan kij ken. Zo zijn ook da trappenhui zen nog nimmer geverfd en als je als bewoner last van tochtige ramen habC, dan komt de tim' merman, die geelt een klap met een hamer tegen da versleten raamsluiler, daarbij zeggend: nieuwe mag ik niet monteren, want dat ia te duur. Als men dan woef een artikel leest over do onredelijke men sen van de MUWI-groep, dan gaat bij mij mijn maag draaien. Ik word onpasselijk van ambte naren dis proberen hun siom- me gedoe af te schuiven op onze ruggen. Als men nu toe- geelt aan deze mensen en de aangekondigde huurverhogin gen betaalt, dan komt de daar zeker weer op volgende huur verhoging eens zo zwaar te val len; dit wordt door de meesten van ons misschien niet begre pen. Daarom raad ik alle bewoners van deze woningen met klem aan, zich niet te laten misleiden door de slinkse foefjes ven deze lieden. Eerst zullen zij moeten zorgen dat alles mooi wordt; dat is gewoon hun plicht «n voor do rest geen gedonder. C. in'! Veld Van Hogendorplaan 13c Viaardingen. Viaardingen Na een tip 'heelt de Vlaardingse politie ?yier mensen aangehouden die 'betrokken waren bij het over- hevelen van benzine uit een personenauto. j Nadat de politie enkele van •hen bezig zag benzine uit een •auto aan de Anna van Saksen- HAveg te stelen, gingen zij op de vlucht. Agenten die de achter volging inzetten konden al snel een auto tot stoppen bren- fen. De 20-jarige eigenaar be ende. Hetzelfde gold voor twee 18- jarige Vlaardingers. De 41-jari- ge vader van één van hen trachtte de aanhouding te ver runderen en werd derhalve ook ingesloten. Viaardingen De werkka mer van burgemeester Wim Kieboom in het oude gedeel te van het stadhuis, een dag na de plotselinge aankondi ging van zijn afscheid per 1 januari. Kieboom voert over leg met zijn secretaresse, die op het ogenblik haast nog meer dingen te regelen heeft dan anders. Er moeten tal van brieven de deur uit, ook aan allerhande commissies en organen waar Kieboom bestuurs- en adviesfuncties in bekleedt. „Ja, dat is waar, die moet je ook nog bericht sturen," zegt Kieboom, zijn wenkbrauwen fronsend. Ér volgen nog wat andere in- door Paul Houkes foto Jaap Rozema structies. „En het lidmaat schap van het Zuid-Hollands Landschap moet ik natuur lijk ook opzeggen. Zeg ze maar dat ik lid word van het Gelders Landschap!" Het duurt enkele minuten, voor de burgemeester de rust gevonden heeft om even op zijn gemak achter zijn bureau te gaah zitten. Maar dan ver telt hij ook met enthousiasme over zijn nieuwe plannen, die voor hem eigenlijk net zo plot seling zijn ontstaan als voor de Vlaardingse burgers, die deze week volkomen werden ver rast door zijn plotselinge af scheid. „Ach, ik ben altijd al een snel beslissertje geweest; dat heeft mijn vrouw ook al eens van mij gezegd," verklaart hij even later, met glim mende pretoog jes, „Dit ligt niet buiten de lijn van mijn gedrag van de laatste dertig jaar. Maar mijn vrouw heeft óók altijd achteraf ge zegd, dat het meestal de juiste beslissing was!" „Het is gewoon niet waar dat ik er al maanden mee rond zou lopen, om nu afscheid te nemen. Ik ben er nog lange tijd vanuit gegaan, dat ik de rit tot mijn vijfenzestigste gewoon zou uitzitten. Het is de afgelo pen week allemaal in een stroomversnelling gekomen. We waren al langere tijd bezig met een bouwplan in Warns- feld, bij Zutphen, waar ik een huis wilde laten bouwen. Dat is misgegaan, omdat project op die betreffende kavel door al lerlei oorzaken de ijskast in is gegaan. Afgelopen vrijdag zijn we wezen kijken in Holten. Een makelaar had wat be staande woningen in porte feuille. Nou, en één van die woningen het zou wat over dreven zijn om te zeggen dat we er verliefd op werden, maar het was wel een heel erg fijn huis. Ik heb er een bod op gedaan, et volgden nog die zelfde onderhandelingen, en nog 's avonds, voor we naar huis gingen, hebben we het gekocht." „Ik vind dat je dan maar met een moet doorzetten. Ik zag het niet zitten om hier op 2 of 3 januari in de burgerzaal een nieuwjaarsreceptie te houden, om vervolgens binnen zeer korte tijd toch weg te zijn. We hebben maandag dus meteen de knoop maar doorgehakt. Ach, en ik heb er langzamer hand genoeg jaren opzitten. Op 1 oktober aanstaande ben ik precies 45 jaar aan het werk! Sommigen zeggen datje Maassluis Onder de titel 'Kernenergie en andere ener gievormen?' start het Maas sluise open jongeren centrum Ozoblue een themaserie over de voor- en nadelen van kern energie. De eerste bijeenkomst wordt vrijdagavond gehouden in het centrum aan de Pres- .Steynstraat. Op deze avond, die om acht uur begint, zal de film 'Liever vandaag actief dan morgen radioactief wor den vertoond, waarin het ver zet van de bewoners van het plaatsje Weil (Duits/Franse grens) tegen een kerncentrale en de groeiende steun van ac tiegroepen naar voren komt Tevens zullen er twee mede werkers van het project 'Ener-i gie anders' met de aanwezigen praten over alternatieve vor men van energie. Als vervolg óp de avond denkt Ozobleu aan het bezoeken van 'Energie andere' in Hoek van Holland en één van de kern centrales. dan het recht hebt om er mee op te houden." Kieboom heeft in de afgelopen acht jaar, dat hij burgemeester van Viaardingen was, heel wat zien veranderen in de stad. Veranderingen bijvoorbeeld m allerlei structuren op het stad huis, tijdens de vergaderingen van gemeenteraad en commis sies, maar ook als het gaat om de interne behandeling van stukken en rapporten. Maar ook 'buiten', binnen de ge meente zelf, is aardig wat ge beurd in die tijd. „Ik vind het heel goed dat de stadsvernieu wing van de grond is geko men. Dat ging weliswaar met vallen en opstaan, en het kan nog iédere dag beter, maar er gebéurt wat! Dat geldt ook voor de verdere democratise- ring, het stukje beslissings recht ïn projectgroepen en dergelijke. Ik was ook een van de eersten die hier met zaken als inspraak enzo bezig gingen. Daar had ik al de nodige erva ring mee, want de Utrechtse inspraakverordening is be roemd!" Hij kan het niet laten, burge meester Kieboom. Zijn - Utrechtse periode, als raadslid en later in de functie van "wét- houder, geeft hem nog dage lijks mogelijkheden tot verge lijking. Hij praat er nog steeds graag over een periode waar in hij veel zaken heeft geleerd die hij als burgemeester van Viaardingen heeft kunnen toepassen. Er zijn meer zaken die onder zijn. burgemeesterschap tot stand zijn gebracht. Hij zegt lan ook hartgrondig, komt het^da; Wim Kieboom: zeggen, dat ik ben." zelfs wat overeind uit zijn stoei en Iaat het enthousiast door zijn werkkamer schallen. „Het rk het hier leuk gehad? Dan zeg ik ja! En heb je wat nuttigs kunnen doen? Dan moet ik zeggen dat ik zeker niet onte vreden ben!" Toch heeft Kieboom als burge meester van deze stad, samen met de wethouders en de raadsleden waarmee hij heeft samengewerkt, ook tegensla gen gehad. De beknotting van de gemeenten, de teruglopen de uitkeringen van het rijk: het zijn zaken waar hij zich feduent kwaad over kan ma- en. En Viaardingen heeft in de afgelopen jarqp geleerd, dat Kieboom dat kan, zich kwaad maken. „Iedereen moet het met minder doen, akkoord. Maar de verdeling van dat minder is zo onrechtvaardig. De onderwaardering van de gemeenten is een zeer slechte zaak. Dat komt hoofdzakelijk omdat bij de nationale over heid véél te weinig bekend heid is over de problemen die de gemeenten hebben. Ze heb ben er gewoon geen inzicht in. De tweede kamer vol zit met veelweters. Maar van de speci fieke problemen van de ge meenten weten ze niets af." Kieboom heeft de laatste drie jaar in Viaardingen vooral ge functioneerd als coördinator van het totale beleid. Bij de vorming van het huidige coali tie-college werden hem alle politieke taken, die hij daar voor nog had, afgenomen. Met name de Partij van de Arbeid vond, dat een benoemde bur gemeester geen politieke taken moet hebben. Hij ligt er niet meer 'van wakker, („Ik ben niet zo'n terugkijkend jonge tje,") maar als je er over begint toont hij er nog steeds wat ver driet over. „Het had wat zorg vuldiger moeten gebeuren. Eerst hebben ze zo besloten en toen kwamen ze naar me toe om er ovér te praten. Dat hoeft dan niet meer." Hij lacht een beetje, en zegt met half dichtgeknepen oogjes, een beetje samenzweerderig: „Maar het is allemaal toch wel anders uitgepakt, hoor! Agglo- meratiezaken; politie; dacht je nou werkelijk dat dat geen po litieke zaken zijn? Natuurlijk ben je ook als onpartijdig bur gemeester op sommige mo menten vanuit een politieke visie bezig." Afscheid van burgemeester Kieboom betekent voor hem ook afscheid uit allerhande nevenfuncties. In diverse or ganen en commissies had hij zitting als actief burgemeester, het zijn taken die hij ook moet opgeven. Toch zal hij de ko mende jaren niet doorbrengen met een hengel aan de water kant. „Vissen? Nee hoor, ik ga niet zitten wachten op iemand die ik nooit gezien heb," grapt hij. En'vertelt dan enthousiast van de taken die hij nog wél blijft uitoefenen: lid en 'scheidsrechter' van de Spoor wegongevallenraad en üd van de Commissie voor Vreemde lingenzaken, die de staatsse cretaris adviseert over toela ting van buitenlanders, die zich in ons land willen vesti gen. De verhuizing staat al gepland. Tussen Kerst en nieuwjaar willen de Kiebooms Viaardin gen verlaten. „Dat wordt dus geen kerstmis vieren elders in het land, zoals we al een paar jaar gewend waren. Dat wordt verhuisdozen inpakken." Hij glimlacht erbij. T" Viaardingen Het is particuliere bedrijven verboden om puin te storten in de Broekpolder. Alleen de ge meente Viaardingen zelf mag op de voormalige stort nog wat onschuldig afval deponeren. Met die twee verklaringen van gemeentewerken kon deze week PvdA-raadslid Willem Kwakkelstein genoegen ne men, nadat hij kort tevoren de angst koesterde dat er ook Vlaardingse bedrijven waren die er wellicht che micaliën loosden. „En wat dat betreft hebben we in de Broekpolder al te veel meegemaakt," zei Kwakkel stein ongerust. Inderdaad had ook directeur-gemeentewerken J. Gerritze gehoord dat er onverlaten bezig waren met afval storten aan de Watersporlweg in de Broekpol der. Daar is onverwijld een eind aan gemaakt. Beleid houdt geen rekening met oude wens Van der Wiik Viaardingen „Het is onge- b rijpelijk stil". Wethouder Herman Posthoorn en Jan Kemps (als ambtenaar belast met net sociaal cultureel plan) waren, onafhankelijk van el kaar, dezelfde mening toege daan: de eerste wijkbijeen komst over het ontwerp-plan van burgemeester en wethou ders over het socuplan lokte wel erg weinig hewoners van Schiedam-Noord naar wijk centrum De Blauwe Brug. Toch oogde het nog tamelijk druk in die grote zaal van het wijkcentrum. Neem echter de ruime ambten a ren del egati e van wethouder Posthoorn en de uitgebreide afvaardiging van de Schiedamse Gemeen schap (een betrokken organi satie, maar niet bepaald op Noord toegespitst), en het aan tal 'echte' bezoekers blijft op hooguit twintig steken. Diver se aan elkaar geschoven tafels maakten de bijeenkomst toch nog tot een knus iets. Onder de bezoekers waren veel vrijwilligers van het jeugdwerk Noord, die gewoon wat meer wilden weten. Ze verder wel iets wijzer, maar de bijeenkomst was in eerste in stantie bedoeld voor de men sendie de stukken vantevoren bestudeerd hadden. Toen gis teravond eerst maar werd aan gedrongen op bestudering van de stukken en na afloop hier van nog niemand vragen of opmerkingen had, kon voor zitter Jan Kemps niets anders doen dan de bijeenkomst schoreen. Hierna kwam er inderdaad een opmerking van de kant van het jeugdwerk die om een eigen ruimte vroegen. De woordvoerder wilde hier met een een motie van de aanwezi gen aan gekoppeld zien, maar iets dergelijks kapte Jan Kemps resoluut at Dit enig nieuwe gezichtspunt van de bijeenkomst zal, zo beloofde hij, bij de definitieve afweging betrokken worden. Al om kwart over negen kon Kemps dan ook 2ijn slotwoor den door de zaal laten klinken: „Als er niets meer te vragen is, dan dank ik U voor de aanwe zigheid en hoop dat 't U ge smaakt heeft Wethouder Posthoorn had als lid van het 'panel' helemaal een rustig avondje en hoefde überhaupt niei in actie te komen. De wijkhoorzitting over het socuplan in Schiedam-Noord was de eerete in een serie van vijf. De komende weken zul len nog bezoeken worden ge bracht aan Centrum en Oost, Zuid, West en Nieuwland. Ook de oude gashouder van do GTB. waaraan het bedrijf zijn traditionele naam 'de gasfabriek' ontleende, zat worden gesloopt in verband met de stadsvernieuwing. Eens wens van de PPR was destijds om de gastank te behouden voor so ciaal-culturele activiteiten. Schiedam Het laat geen twijfel dal de oude kantoren van de gemeentelijke techni sche bedrijven (GTB) aan de Dwarsstraat gesloopt zullen worden. Ook de ronde gas houder, daterend uit de vori ge eeuw, zal verdwijnen. Volgens wethouder Herman Posthoorn is het uitsluitend om die reden dat de krakers van het clubhuiswerk Zuid tijdelijk worden gedoogd in het op zijn sloop wachtende GTB-hoofdkantoor. Posthoorn meent dat de ISR- plannen er heel duidelijk over zijn. In deze interim- saldoregeling (ISR) wordt ge sproken van een nieuwe in deling van het GTB-terrein, dat een flink aantal are om vat, maar neg nimmer werd van de zijde van B en W zo stellig de uitspraak gedaan dat de sloop van oude GTB- opstallen zou plaatsvinden. Het laatst gesignaleerde ge luid van het college hierover dateert van lange tijd terug: toen wilde wethouder Chris Zijdeveld zich 'in principe' nog opwerpen voor behoud van de GTB-panden. Dat was op aanraden van zijn toenmalige 'aartsvijand' Hans van der Wilk (PPR). Deze heeft ten lange leste hij woont en werkt al gerui me tijd in Amsterdam het onderspit moeten delven. Beluister bi] ons de serene klank van het Sassmann clavecymbel Occasion: Wittmayer ciavesymbei QUISPEL-HOUTMAN PIANO'S MUZIEK Singel 116 - Schiedam - Tei. 010-268871 Viaardingen Voor de derde keer organiseert de Werk groep Kerk en Samenleving ter afsluiting van de jaarlijkse Vredesweek een kerkdienst in de serie Maatschappelijk Avondgebeden. Deze diensten worden een keer of drie per jaar gehouden met steeds wisselende thema's. De dienst die aan het einde van de Vredesweek wordt ge houden heeft daarentegen al tijd hetzelfde thema: de vrede. Dit jaar zal het Maatschappe lijk Avondgebed van de vre desweek gehouden wofden op zondag 27 september In de Fniëlkerk aan de Henriëtte Roland Hoists trast. De dienst begint om 19.00 uur. IK V-bestuurslid Laurens Hoogehbrink zal over de aktu- ele kwestie van de atoombe- drijging en de consequenties voor de wereldvrede spreken. Vanzelfsprekend is iedere be: iangstellende welkom. Schiedam Twee Duiters waren zo geïmponeerd door de schoonheid van het Prove niershuis, dat zij besloten er de nacht door te brengen. Zij for ceerden een raam en werden prompt door de politie in de kraag gegrepen. Ze hebben nu de nacht maar doorgebracht op het politiebureau. Dé schoonheid van dat gebouw imponeerde hen minder. Schiedam Een zeventienja rige Schiedamse glazenwasser is van zijn ladder gekukeld aan de Nieuwe Haven. De ion gen miste een tree van de lad der en viel meters naar bene den. Verschillende fracturen aan zijn voet waren het gevolg van de buiteling. De glazen wasser is in het Schielandzier kenhuis aan zijn verwondin gen behandeld. Maassluis Om het zestig-ja rig jubileum te kunnen bekos tigen houdt de gymnastiekve reniging Advendo aanstaande zaterdag een rommelmarkt en fancy-fair in gebouw de Sluis aan de Brederolaan. Er vallen prijzen te winnen met allerlei spelletjes en aan eten en drin ken is ook gedacht Op de rommelmarkt zijn, schrijft de Ï'ubüeumcommissie, „aantrek- celijke spulletjes tegen een zacht prijsje" te koop. Viaardingen - Wijkvereni- ging Hoevenbuurt gaat aan staande zaterdag uit vissen aan de waterkant van de Lepelaar- singel. Daar staat een tent waar deelnemers, zowel jeugd als volwassenen, zich vanaf elf uur voor ƒ1,50 kunnen laten inschrijven. Er zijn medailles voor de kampioenen. De avond van dezelfde zater dag houdt dezelfde wijkveré- niging een bingo-dansant in zaal De Deel aan de Baarne- hoeve 6. Om half zeven is er bingo voor de jsugd en om hall negen voor wie er dan nog overblijven, Viaardingen De filmcom missie van Liefde en Vrede gaat de Walt Disneyfilm 'Mary Poppins' draaien, een vrolijke musical over een kindermeisje en een schoorsteenveger. Dit gebeurt aanstaande zaterdag in zaal Middelhuyse aan de Ko- ninginnelaart 403 en in de Triangel aan de Fransen straat 12. In Middelhuyse be ginnen de voorstellingen om tien uur en half één, in de Triangel om half twee. 's Avonds wordt in Triangel de film 'Where eagles dare' naar het gelijknamige boek van Allster MacLean twee keer vertoont. Aanvangstijden hier van zijn half zeven en kwart over negen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 3