SPORT Schiedam naar angstige remise Holy zoekt bestuursleden SPORTKORT SPORTAGENDA SFC erg ongelukkig ~"xcellerende Gerrit Droog toch verliezer Finale vijfde klasse libre in Griffioen NOAD maakt bedoelingen duidelijk dinsdag 29 september 1961 VD/SC/WW Groenoord mist op een haar na John Heyt-beker ijmegen Onder verre van iedeale omsfandighe- en moest het Schiedamse Groenoord zaterdag in zn driekamp de finalewedstrijden spelen om de ohn Heyt Honkbalbeker in Nijmegen, De eerste reist rijd was het Groningse Caribe de tegenstan* er en Groenoord won vrij simpel met 7-2. Hierna offen Caribe en de derde gegadigde Eun '71 el- waarbij Eun *71 met ruim verschil won: 8-0. derde wedstrijd moest de beslissing brengen bij Groenoord met 3-2 haar meerdere moest er- ennen in Run 71. -rocnoord - Caribe 7-2. Groe- oord dat het moest doen zon- er de afwezige Hans Vroon voetbal}, Gerrit Smit (vakan- e), Chris Vermeulen en Mar in Wolthuis (werk), moest eerst een paar innings warm draaien om in het ritme te ko men. Hierdoor kon Caribe in de eerste innings een 0-2 voor sprong nemen. De Schiedam mers kwamen in de tweede slagbeurt goed terug. Theo Burgerhoudt kwam op de kus sens met een velderskeuze. en schoof een honk op na de honkslag van Andre de Wolff. Vier wijd voor Gerrit Droog leverde drie honken bezet op, waarna invaller Karei van Veen met zijn honkslag Theo Burgerhoudt in staal stelde het eerste punt voor Groenoord te scoren. De dreun van Jan Switser was hierna goed voor twee honken, waarop ook nog Andre de Wolff en Gerrit Droog over de thuisplaat kwa-" men: 3-2. Een innings later was het we derom Theo Burgerhoudt die Vlaardingen In het Vlaardingse biljartcen trum De Griffioen wordt vrijda zaterdag en zon dag du finale afgewerkt van de vijfde klasse libre in het district Nieuwe Wa terweg Noord. Via de voorwedstrijden, waaraan ruim zestig biljarters deel namen. plaatsten zich uit eindelijk acht spelers voor deze eindstrijd. Die acht zijn Madrazo He rera (De Oude Markt), HJ. Polet (De Molen wiek), G.W.J. van der Wiel (DVK), C. Born (To- negido), C. Heeze (BOG), J. Bouw (De Cockpit), B. de Jong (Wilskracht) en E.H. Scholten (De Molen wiek). Vrijdagavond wordt om acht uur begonnen met de eerste finalewedstrijden, waarna zaterdag en zon dag om respectievelijk twee en één uur de verde re afwikkeling volgt. Schiedam Voor damclub Schiedam is de competitie begonnen met een 10-10 gelijkspel tegen Dordrecht. Geen onbekende tegenstander, want in de provinciale klasse en in de landelijke tweede klasse werd al meer malen tegen Dordrecht gespeeld met wisselende resul taten. De Dordtenaren kwamen goed uit de startblokken. Een niet al tc moeilike slagzet be sliste voor Peter Lansbergen. Nadat Leen Lijklema remise had bereikt, zorgde Tiny Mous er voor dat de stand gelijk kwam. Hij versloeg voor de derde achtereenvol gende maal. R. Horne. Piet Bastiaanse kon daarna echter de punten inleveren. Over het waarom zijn de ge leerden het nog steeds niet eens. Hij stond helemaal niet slecht en had ook geen fou ten gemaakt. De achterstand van twee punten bleef tot de allerlaatste partij gehand haafd. Maar die was voor de Schie dammers gelukkig in handen van nationaal jeugdkam pioen Ron Heusdens. Kon verliest niet veel en heeft maar weinig voordeel nodig om winst te realiseren. Zo ook nu, na ruim vijf en een half uur spelen gaf zijn te genstander zich gewonnen en was de eindstand 10-10. De gedetailleerde uitslagen (Schiedam eerstgenoemd): Piet Bastiaanse-A. Kosior 0- 2, Ron Heusdens-F. van Vlo ten 2-0, Sjaak Prins-F, Geluk 1-1, Rob van Eijk-J. van de Wateringh 1-1, Tiny Mous-R. Home 2-0, Leo Mous-J. Roe- dolph 1-1, Leen Lijklema-L. van der Sluis 1-1, Aad Prins- B. Spoelder 1-1, Peter Lans bergen-W. Lekkerkerker 0-2 en Dirk van Schaik-J, de Hei 1-1. aardingen NOAD eeft in de tweede divisie z'n kandidatuur voor et kampioenschap ge- ~ld. De uitslagen van de -rste twee wedstrijden 'egen er niet om. Evenals orige week tegen TTCV th moest nu ook Evto amanders er met 9-1 geloven. Met vier unten uit twee wedstrij- en prijkt NOAD nu fier n de kop van de rang- ijst "et Zwolse Seine is ook nog ngeslagen en juist zaterdag tmoeten beide koplopers el- ~ar. Die ontmoeting zal onge- wijfeld heel wat spannender 'orden dan tegen galaman ers het geval was, In Den 'aag kon NOAD die grote uit lag op vrij eenvoudige wijze ij elkaar tafeltennissen, 'ans van den Broek en Jan jimorts bleven ook nu ongesla- en en behielden zodoende un honderd procent score in eze competitie. Jan Lands- -rgen verloor in drie gaines an Hans Seitsinger (24-21, 21- 8» 21-M), waarmee de Haagse ~r al vroeg in de wedstrijd "erd gered, want de stand wam daarmee op X-l. Probleemloos liep NOAD daarna weg tot de 9-1 eind stand. ook al omdat Schiedam mer Peter van den Broek (ex- De Korenbeurs) geen sterke indruk maakte. Van den Broek moest zijn oude club makkers Simons en Landsber gen voor laten gaan (respectie velijk 10-21, 18-21 en 15-21,21- 16, 18-21). De broederstrijd tussen Peter en Hans van den Broek was voor de uitslag al niet meer van belang, omdat NOAD op dat moment al met 8-1 leidde. Het ging meer om het prestige, welke Hans in drie games in zijn voordeel besliste: 21-19, 17-21, 18-21. Radio Molenaar Radio Molenaar was volslagen kansloos tegen WV, dat vori ge week al de reserves van De Korenbeurs met 1Q-Q van tafel had geslagen. VVV trok met 9-1 aan het langste eind, hoe wel deze monsterscore er nog niet in zat na een 1-1 tussen stand. Guy Noordink, RM's beste speler, verloor weliswaar de eerste partij, maar Jan-Jaap van der Mark nivelleerde deze achterstand. Erik Kloppers wist nog redelijk partij te ge ven, maar slaagde er niet in zijn tegenstanders te verras sen. Radio Molenaar zal na de twee achtereenvolgende nederlagen alles op alles moeten zetten om nog een redelijke klassering te bereiken. Zaterdag gaat de ploeg naar Twenty One Up in Rotterdam en treedt daar aan tegen het tweede team van deze vereniging. Vlaardingen De honkbalvereniging Vlaardingen Holy houdt dinsdag 6 oktober een buitengewone alge mene ledenvergadering. Plaats van handeling is het clubhuis aan de Zwaluwenlaan en de aanvang is 19.30 uur. Deze vergadering is dringend noodzakelijk geworden om de open plaatsen in het bestuur op te vullen. Be kend is het vertrek van voorzitter Wim Tilmans, ter wijl bestuurslid H. van Berkel eveneens niet meer ak- tief is. Ook de overige bestuursfunkties moeten opnieuw ver deeld worden. Zo heeft secretaris Leen de Korver te kennen gegeven zich op een ander gebie verdienstelijk te willen maken en is J. Lugthart niet herkiesbaar Het niet optimaal funktioneren van verschillende commissies wordt eveneens onder de aandacht van de leden gebracht. Getracht moet worden een nieuwe op zet te vinden die op de januari-vexgadering goedge keurd zal worden. over de thuisplaat snelde na een knappe tweehorikslag van Andre de Wolff en de stand bracht op 4-2. De Groningers kregen weinig kansen meer van de voortreffelijk werpen de Gerrit Droog op de heuvel, terwijl de Schiedammers in de vijfde slagbeurt de score uit bouwden naar 7-2. Groenoord - Run "71 2-3. Di- rekt al in de eerste slagbeurt liet Jan Switser een drie- honkslag noteren, waarna hij jammerlijk op de thuisplaat sneuvelde na een mislukte 5tootslag van Ruud Stentler. Een slagbeurt later herhaalde de geschiedenis zich met toen in de hoofdrollen Gerrit Droog als de man die uitging bij de thuisplaat en de foutieve uit voering lag bij Theo Burger houdt, In de derde innings opende Run '71 de score met behulp van een volledig falende scheidsrechter, die Gerrit Droog met schijn bestrafte na zijn gebruikelijke pick-off op het derde honk. Groenoord had het antwoord klaar in de gelijkmakende slagbeurt. Theo Burgerhoudt opende met een honkslag en kreeg gezelschap op de kussens van Chris Ver meulen na vier wijd. Jan Swit ser sneuvelde op een vangbal, maar de klap van Ruud Stent ler werd in het linksveld van Run '71 gemist. Hierdoor lie pen zowel Theo Burgerhoudt als Chris Vermeulen over de thuisplaat. De klap van Ger Stenier bracht broer Ruud op het derde honk en leverde hemzelf het eerste honk op. Gerrit Droog deed hierna een poging om Ruud Stenier bin nen te stoten, maar voor de derde keer in successie ging dat goed fout en sneuvelde nu Ruud Sten Ier voor de thuis plaat. De stand bleef hierdoor steken op een 2-1 voorsprong voor Groenoord. De Schie dammers konden de voor- sponrg echter niet vasthouden en moesten in de slotfase van de strrijd alsnog de meerdere erkennen in Run '7i. ,:r^m Ruus Stentler kon ook niet verhinderen dat Groenoord in de beslissende wedstrijd tegen Run'71 met 3-2 onderuit ging. Aktief drukt LJ V G met neus op feiten Vlaardingen De heren van 1TVG hebben de eerste neder laag te pakken. Aktief wist mei 15-16 te zegevieren waar- door het Haagse Wings nu alleen zonder puntenverlies aan de leiding gaat gevolgd door UVG en Aktief. De heren van DWS verloren met 17-14 van Snelwiek en door deze neder laag blijft DWS op de laatste plaats met 1 punt uit 6 wed strijden. De Hollandiaan heren versloegen het eens zo grote Ancora met 4-9 terwijl de Unitas heren geen moeite hadden met Kwiek-Sport getuige de 23-13 overwining. Bij de dames won UVG met de alleszeggende cijfers 32-3 van Hercules 2, DWS overspeelde Hermes met 3-22, de WIK da mes wonnen met 7-2 van Fo re hol te en de enige nederlaag bij de regio dames was die van Hollandiaan: Ancora won enigszins geflatteerd met 12- 10. In de afdeling de volgende uit slagen: Unitas-Wilton <d):10-8, HVK-UVG 2 (d):l0-8 en bij de heren Wilton-UVG 2 16-14 en Vires-WIK 11-14. UVG-Aktief <h):13-16. De eerste helft gaf twee ploegen te zien die goed aan elkaar ge waagd waren. Het verschil be droeg nooit meer dan 1 doel punt en bij de rust was het dan ook gelijk: 9-9. Toen UVG in de tweede helft een voor sprong nam van 13-10 leek het er op dat UVG ongeslagen bleef. Het missen van een straf worp en een 2-minuten straf bracht UVG uit balans. Aktief wist in die twee minu ien twee keer te scoren. Na de 13-12 gingen beide ploegen de break-out hanteren wat resul teerde in 15-15. Met nog" 20 se conden te spelen had UVG balverlies en dat deed UvGde das om. Drie man stonden vrij voor de UVG doelman en te gen zo'n overmacht was hij niet bestand. De gelukkigste partij, Aktief, won dit duel met 15-16. Snelwiek-DWS (h):l7-14. Deze wedstrijd ging tussen de twee laagst ge klasseerden. Snelwiek had 2 punten uit 6 wedstrijden terwijl DWS er 1 had uit 5 wedstrijden. Welis waar opende DWS de score maar deze voorsprong was Unitas, op deze foto in de aanval, liet Kwiek Sport moeiteloos met 23-13 achter zich. maar van korte duur. DWS speelde rommelig en boven dien was het mid denblok niet best op dreef. Na een 11-7 ruststand probeerde DWS de bakens te verzetten maar slaagde daarin niet omdat de opdrachten van trainer Joop Meershoek niet werden uitge voerd. Reserve doelman Henry van Geene viel met een blessure uit. Snelwiek won dit matige duel met 17-14 waar door DWS nog vaster op de laatste plaats terechtkwam. Ancora-Hollandiaan <h):4-9. Binnen 12 minuten had Hol landiaan ^en 0-4 voorsprong opgebouwd door 4 break-outs te benutten. Ancora kon moei lijk door de verdediging van Hollandiaan heen komen en als dat eens lukte stond daar de voortreffelijke doelman Joop Oranje zijn mannetje. Na de 2-6 ruststand liep Hollan diaan uit tot 2-9 voordat een wolkbreuk verder spelen on mogelijk maakte. Na een klein kwartier staken werd het spel hervat en in de laatste 20 mi nuten speelde Hollandiaan lang op balbezit. De uiteinde lijke 4-9 zege van Hollandiaan kwam na de onderbreking niet meer ïn gevaar. Unitas-Kwiek Sport (h):23- 13. In de eerste helft kon Uni tas nog geen afstand nemen van haar Haagse tegenstander. De verdediging van de Maas- sluizere zat goed dicht maar de aanval was niet erg overtui gend. Na de 8-6 ruststand werd Kwiek Sport via 10-6 en 13-7 overspeeld. Bij Unitas hadden Fred Karstens en Rei- hier Vermin een groot aandeel in de 23-13 winst. Jan Jansen, trainer van de Wilton dames, floot dit duel in zijn eentje uit stekend omdat het koppel het liet afweten, UVG-Hercules 2 (d):32-3.De UVG-dames hebben het doel saldo aardig verbeterd, In een erg eenzijdig duel wist UVG na een 14-1 ruststand de Haag se dames naar een 32-3 neder laag te spelen. Bij UVG speel de Babs Holzken een sterke wedstrijd. Herraes-DWS (d)*J-22. Wat voor de UVG dames gold, gold ook voor de DWS dames. Om dat Hermes weinig voorstelde kon DWS verdedigend oefe nen op het 4-2 en 3-3 systeem. Na de 2-11 ruststand freeweel- de DWS naar een eenvoudige 3-22 zege. WIK-Foreholle (d):7-2. Bij Foreholte speelde l opbouw- ster erg goed en deze dame kreeg dan ook manverdedi- gïng. De WIK verdediging zat goed dicht getuige de 4-1 rust stand. In de tweede helft had WIK weinig problemen met haar tegenstandster. Heel een voudig werd er met 7-2 ge wonnen. Bij Wik stopte de goed op dreef zijnde doelvrou- we Tilly Verschuren maar liefst drie strafworpen, Ancora-Hollandiaan (d):12- 10, Ancora dat ongeslagen aan de leiding gaat in de tweede regionale klasse had in de be ginfase veel problemen met Hollandiaan dat twee verlies- Eunten had. De gehele eerste elft ging gelijk op en vlak voor de pauze wist Ancora een 7-6 voorsprong te nemen. Na de thee begon Hollandiaan te passief wat Ancora goed af strafte- Binnen 10 minuten was de voorsprong opgelopen tot 11-6 en toen was de wed strijd gespeeld. Weliswaar kwam H o LI and ia n van 12-7 te rug tot 12-10 maar omdat Hol landiaan bij deze stand twee strafworpen miste bleef het 12-10. Door dit resultaat blijft Ancora aan kop en zakte Ho- landiaan van een tweede naar een vierde plaats. Hollandiaan doelvrauwe Marleen Bakker keepte erg sterk en stopte maar liefst 5 van de 8 toege kende strafworpen. Om een Indruk te krijgen van de huidige kwaliteits verdeling en om de gebles seerde spelers weer -wat wedstrijdritme te laten op doen, oefenen SVV 1 en 2 vanavond op sportpark Har- ga tegen elkaar. Op het trai ningsveld van de Schiedam se eerstedivisieclub wordt om 1830 uur afgetrapt. Wim Tijl zat tegen Heracles toch niet op de reservebank. De nieuwe spits van SVV speelde vorige week een helft met de reserves mee legen SFC en raakte in die wedstrijd aan 2ijn andere knie gebles seerd. Als voorzorgsmaatregel werd daarom besloten de dit seizoen door pech achtervolg de aanvalsleider in burger aan de kant te houden. Bas van Noortwijk, Leen ffamaar, Rinus Steenbergen en Cor Peitsman maakten zondag een tripje naar het Belgische Waregem. De hui dige werkgever van oud SVV-trainer Sander Popo- vics speelde de topper tegen Club Brugge en dat wilden de vier SVV'ers niet missen. Zij zagen hun oude oefen- mecsier met 2-1 het schip in gaan, maar of dat de 'Belgi sche' pret mocht deren... Ook Bas van Noortwijk maakte vorige week deel uit van het doelverdedigerselftal dat het opnam tegen de sport pers. De solide sluitpost van SVV was door Volendam-kee- per uitgenodigd om mee te spelen in deze wedstrijd, die was georganiseerd ter gelegen heid van de uitgave van het boek dat Hoek geschreven heeft over het keepersmétier. Leo van der Kroft zag SVV voor de tweede maal in zeven dagen in aktie. En op nieuw werd het 2-2, hetgeen hopelijk voor de Schiedam mers geen slechte traditie inhoudt Tezamen met Ben Hoppenbrouwer, 'vergeelde' scheidsrechterstopper van weleer, raakte ook de abso lute baas waarschijnlijk niet onder de indruk van nieuwkomer Van Riel. Vorig seizoen werd vrijwel altijd bij de thuiswedstrijden van Hermes DVS door de lady-speaker vermeld hoeveel toeschouwers er ongeveer op Harga aanwezig waren. Dat kon er ditmaal tegen Lugdu- num niet af. Vandaar dat we zelf maar aan het cijferen zijn geslagen en op ongeveer twaalfhonderd geïnteresseer den uitkwamen. Al dan niet be talenden. Ook Hermes DVS wist zich dit weekeinde van min of meer hoog bezoek verze kerd. Cees de Bruin, Aad Stouthandel, om maar eens in arbitrale sferen te blij ven, lieten zich de traditio nele thee voortreffelijk sma ken. Ook distrietsscout Harry Broeders wilde zich op de hoogste stellen van en kele Schiedamse spelers, van wie het nu toch de hoog ste tijd wordt dat Leo Ha,- gen geselecteerd wordt. Scheidsrechter G.A. Mijer die bij Hermes DVS-Lugdu- num niet altijd even gelukkig was in zijn beslissingen, floot zijn eerste wedstrijd in de eer ste klasse. De jonge Hagenaar was bijna twee uur van te vo ren al op Harga aanwezig, om dat hij bang was het Schie damse sportpark niet te kun nen vinden en werd door elf talleider Aad van Diest op va derlijke wijze opgevangen. Konden wij vorige week nog melden dat de zaterdag club GSS ernstig gedupeerd was na een inbraak; alle ge stolen spullen zijn weer bo ven water. Enkele jeugdige Vlaardingers konden door de politie gearresteerd wor den en zij hadden de zes trai- ningsballen, shirts van het tweede en verzorgerstas nog netjes thuis ligen. Verras send genoeg lagen daar ook de trainingsbroeken van het eerste elftal. GSS had, waar schijnlijk door het goede weer. die vermissing nog niet bemerkt. Tips voor deze rubriek kunt u doorgeven aan de sport redaktie van deze krant, Brede Havenstraat 6 (3131 AC) of Postbus 110 (3131 BC) Vlaardingen. De sportredaktie is telefo nisch bereikbaar onder nummer 010-3452.09. Dinsdag 29 september Voetbal: 20.00 uur TOGR- ExcelsioF2Q; Diversen: 19.30 Huldiging Vlaar dingse sportkampioenen op het gemeentehuis. Woensdag 30 september Diversen: 15.00 uur Opening tweede sporthal in Maassluis (Steendijkpol- der) door burgemeester Jan van Es. Donderdag 1 oktober: Vol leybal: 19.00 uur Both en Partners-VC Utrecht (heren). Brielheeft, ondanks een niet onverdienstelijke wed strijd en een voorsprong, een 2-1 nederlaag moeten incasseren tegen WRw. In de 23e minuut kopte Jimmy Kars een voorzet vfn B°b Weeda doeltreffend in. Vier minuten later kwam WRW gelukkig aan de gelijkmaker, toen een redding van inval ler-doelman John van Dillen met een strafschop werd bestraft In de veertiende minuut van de tweede helft kon de Bridse ploeg opnieuw uit een omstreden vrije trap de winnende treffer inschieten. Het langdurige SFC-oHensief leverde een schot op de paal van Jimmy Kars en een kopbal op de lat van Rime Broere op. Henk Offenherg kreeg een waarschuwing.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 4