[SPORT De fatale drie minuten van SVV 0 Schiedam zakt weg na hoopvolle start De Hollandiaan-UVG onbeslist SPORT KORT Ursus mist precisie mm Schiedams overwicht sorteert geen effect 11llSiSSilB Nico van Huët sta in de weg voor Hardinxveld Twee oefenduels Reserves weer gelijk Schiedamse selectie krijgt gestalte Unitas in opmars maandag 5 oktober 1981 VD/SC/WW Leeuwarden SVV heeft zaterdagavond in de Friese hoofdstad verzuimd om de plaats in de kopgroep te consolideren. De Schiedammers waren niet de minderen van Cambuur, maar moes ten toch met 20 het onderspit delven, om dat Jos Peltzer zowel aan het begin als te gen het einde van deze matige wedstrijd de bal achter Bas van Noortwijk kopte. De voorhoede van de ploeg van Rob Jacobs kon geen vuist maken. Het wist zich slechts een be- Joop Kuiper verslikte zich tegen Hardinxveld vaak in onnodig solowerk. Schiedam Tien minuten slechts bood Schiedam haar in niet al te groten getale opgekomen suppor- tersschare amusement van de eerste orde. Op een wonderwel uitstekend be speelbaar Harga terwijl pakweg honderd meter verder Hermes DVS en Roodenburg door de arbi ter alsnog voor aanvang haar de kleedruimte wa ren gedirigeerd was echter de eerste klap, koelbloedig uitgedeeld door Tom Verweij, aller minst een daalder waard. Omdat de Schiedamse de fensie in de tweede helft toch nog één keertje capi tuleerde voor het offen sief van Hardinxveld, werd uiteindelijk op een voor beide partijen volko men bevredigend 1-1 ge lijkspel afgesloten en zo handhaafde Schiedam trots het ongeslagen re cord in deze competitie. En dat laatste valt nieuwe trai- ner Jack Lammers zeker niet kgen. „Ik ben hier zo'n beetje toetteen nieuw elftal begon nen", sprak de pijp rokende opvolger van de inmiddels bij Schiedam tot vice-voorzitter gebombardeerde Nico van Huët. „Schiedam was gedegra deerd en een aantal routiniers ^ilde liever in het vierde spe len. Daardoor heeft het veel gekost voor iedereen aan eliaar gewend was. De resul- teten in het oefenprogramma ^aren zo slecht, dat ik zelf he imaal geen verwachtingen daa. Ik kan dan ook moeilijk teggen dat ik ontevreden ben teet zo'n start". He noodgedwongen omzettin gen lijken Schiedam met name in verdedigend opzicht geen kwaad te hebben gedaan. Nico van Huët voldeed in zijn nieu we rol als vrije verdediger uit stekend en bezweerde zeker in de tweede helft een aantal ha chelijke momenten. Lammers: „Toch kun je merken dat hij zich nog niet helemaal thuis- voelt. Opbouwend gaat er nog te weinig van hem uit. Hij speelt in ieder geval niet zoals ik een laatste man het graag zie doen". Het probleemkind, Lammers beaamde het, wordt voorlopig gevormd door de voorhoede, waar de Schiedammers tegen Hardinxveld geen beroep kon doen op Leen Koorengevel, zoals ook Harry Voorwald op door Donald Bax het appèl ontbrak. De hard •werkende Joop Kuiper verga loppeerde zich aan solistische akties, de jonge Marco Weeda, door Lammers weggeplukt uit het derde elftal, kwam fysieke kracht tekort, en de van een ernstige blessure herstelde Tom Verweij werd kort na het begin ongelukkig aan z'n rug geraakt, waardoor hij na een kwartiertje het veld moest rui men voor middenvelder Peter van der Toorn. Voortreffelijk Op dat moment had de linker spits zijn werk al voortreffelijk gedaan. Uit een hoekschop van Weeda haalde een Har- dinxveldse verdediger de kop bal van Ed Slavenburg nog van de lijn, waarna Verweij heel link 1-0 binnenjoeg. De uitgevallen spits later: „Dat knietje in m'n rug kwam be hoorlijk aan. Ik kon van de pijn haast niet rechtop lopen. En het ging juist zo lekker. Die rechtsback van Hardinx veld kon er helemaal niks van. Ik wil niet zeggen dat we gewonnen hadden, als ik er in; was gebleven, maar ik baal er wel van". Inderdaad stelden de offensie ve handelingen van Schiedam na de vroege openingstreffer (tiende minuut) niet veel meer voor. Hardinxveld was voor het merendeel op de Schie damse helft te vinden, maar kwam pas halverwege de tweede helft lanfgszij, toen een aanvaller van de bezoekers een vrije trap onhoudbaar ach ter de goed keepende Jaap van der Nol knikte. In de slotfase ontwaakte Schiedam uit haar passieve houding. Te laat ech ter om de overwinning in de knip te kunnen steken. perkt aantal uitgespeelde kansen te scheppen en in die gevallen bleef de af werking beneden de maat. Vooral goalgetter Cor Peitsman kreeg in de eerste helft een aantal kansen waarvan, hij er ze ker één had moeten be nutten. Een kwartier in de tweede helft nam Ferry Meerhof de plaats van Cor Peitsman in. Jo- han Versluis (vervanger van de geblesseerde Ri chard Dercks) was in de rust al afgelost door Darcy Kaihatu, die wel wat meer leven in de voorgoede bracht. Maar het levensgrote over wicht dat SVV in de tweede akte ontwikkelde, sorteerde geen effect. „We hebben het zelfs nog met vijf spitsen ge probeerd door Rinus Steen bergen naar voren te schui ven aldus SW-trainer Rob Jacobs. „Bas van Noortwijk heeft na rust maar drie bal len gehad.Tachtig van de ne gentig minuten zijn we op hun helft geweest. Het leek wel alsof we een thuiswed- Schiedam SVV komt pas over twee weken weer in competitiever band binnen de lijnen. Dit weekeinde wordt een bekerprogramma afgewerkt, waarin SVV door opnieuw SC Cambuur werd uitge schakeld. SVV oefent nu zater dagmiddag (14.30 uur) in Hendrik-Ido-Am- bacht tegen de zater dagse tweedeklassser ASWH. Voorts komt de Jacobs-brigade dinsdag 13 oktober thuis (19.30 uur) in aktie tegen het Rotterdamse KNVB- elftal. Schiedam Wederom moest SVV 2 genoegen nemen met een gelijk spel. Tegen de reserves van.SC Cambuur kwam de ploeg van Aad Put ters, ondanks een groot veldoverwicht, niet ver der dan een doelpunt loos gelijkspel. Gedurende de gehele wedstrijd had SVV het initiatief. Het had dan ook royaal afstand moe ten nemen van Cam buur, maar met de af werking van de kansen hadden de spitsen geen geluk. In het doel van SVV stond de pas 16-jarige John Bos, die overgeko men is van Martinit. Het jeugdige talent speelde een betrouwba re wedstrijd. De strafschoppen die genomen moesten wor den werden door de Schiedammers wel be ter benut. Jan Köne- mann maakte beheerst de beslissende elfmeter trap. strijd speelden. Ach. we heb ben dan wel verloren, maar er zat ook een winstpuntje aan. Voor het eerst hebben we dit seizoen in een uitwed strijd het spel naar ons hand gezet. Als we zo doorgaan, komen die resultaten be slist". Tegenslag SVV had de tegenslag dat het al na drie minuten tegen een achterstand aankeek. De Groot kon ongehinderd een verre pass geven aan De Jonge. Uit diens voorzet to rende Jos Peltzer boven de Schiedamse verdedigers uit: 10, SVV probeerde de schade te herstellen en was ook enkele malen dicht bij de gelijkmaker. Cos Peits man toonde zich ditmaal niet slagvaardig. Verder werd een rush van de veel opko mende rechtsachter Rob Kie- bert een halt toegeroepen en kreeg keeper Oscar Zijlstra na een op de benedenhoek gemunt schot van Johan Versluis op de doellijn hulp van Erkelens. Bij Cambuur vormde de de fensie het sterkste deel van de ploeg welke dit seizoen nog maar vier keer werd verschalkt. De Friese voor hoede met een te solistische Jos Peltzer bracht Bas van Noortwijk zelden in moei lijkheden. Alleen voor een schot van Henk de Groot moest de kalende sluitpost een geslaagde duik naar de hoek nemen. De uitstekende Ger van de Heide hielp hem een keer door een dreigende voorzet van De Jonge hoek schop te koppen. Onder druk Met de krachtige wind als bontgenoot zetten de gasten na rust het Friese doel onder druk. Dit offensief leverde drie hoekschoppen op, als mede een hevige doelworste- ling en een felle schuiver van Harry Meiiboom waar voor keeper Zijlstra gestrekt naar de hoek moest. Aan de andere kant werd een voor zet van Mark Payne door ie dereen gemist en belandde een kopbal van dezelfde spe ler in de veilige handen van de SVV-keéper. Zonder veel hoogtepunten sleepte de wedstrijd zich voort. SVV probeerde het met een paar schoten van af stand en enkele hoge voor zetten welke Zijlstra met verbluffend gemakt onder de lat vandaan plukte. Nadat SVV zijn wisselspelers al had opgebruikt zette Cambuur twee frisse krachten in: Foe- ke Booy voor Ger de Jonge en Jan Ferwerda voor de ge blesseerde Hans Erkelens. i Bas van Naortwijk...na rust drie ballen gehad... Als gevolg van een misver stand van SVV's laatste man Leen Warnaar kreeg Peltzer een vrije doortocht. De Cam- buur-spits zwenkte teveel naar rechts af en zijn pass werd door Payne naast ge gleden. Het doelpunt waar mee Cambuur de score naar 20 tilde viel drie minuten voor tijd en was bijna identiek aan de eerte goal. Op de linkerflank zette Fer werda de sprintende De Groot aan het werk, er volg de een op maat gesneden voorzet precies op het hoofd van Peltzer, die slechts be hoefde te knikken: 20, Schiedam De selectie van Schiedamse ama teurclubs die woensdag 28 oktober de lichtin stallatie van 'grote broer' SVV open knalt, be gint gestalte te krijgen. Jo van der Touw, dé voorzitter van de sectie voetbal van de Schie damse Sportraad, heeft de negentien plaatselijke voetbalclubs gevraagd of zij twee spelers willen opgeven, die mogelijkerwijs voor de eindseleetie in aanmerking komen. Uit dit aanbod van onge veer veertig spelers, KNVB- en afdelingsclubs tezamen, zullen de 'keuzeheren' Jo van der Touw, Aad Bierhuizen, Henk van der Veer, Adri Boer en Nico van Huët een zestiental spe lers uitnodigen, uit welke groep het vertegen woordigende elftal wordt geformeerd. Dordrecht Een schromelijk gebrek aan schotvaardigheid deed Ursus op Dordtse bodem de das om. Het ontvangende RIOS werd in feite slechts tweemaal gevaarlijk en benut te ook beide buitenkansjes. Hoewel Ursus in de tweede helft oppermachtig was, kwam het niet verder dan 2-1. Ursus startte voortvarend, maar bewees toen al dat het voorin niet draaide. Bart Fïe- gel hielp enkele goede kansen om zeep, zodat RIOS via een gelukkig doelpunt met een 1-0 voorsprong kon gaan rusten. Eén minuut na de pauze werd het zelfs 2-0 en vief Ursus met de moed der wanhoop aan. Trainer Aad Bierhuizen wis selde Henny Verschoor voor aanvaller Cees Dontje. Ursus speelde met vier spitsen ern RIOS moest met de rug tegen de muur. Bart Fiegel, Cees Dontje en Sjaak Nieuwstraten faalden echter oog in oog met de Dordtse sluitpost. Tien minuten voor tijd was het wel raak. Robbie Bonte soleer de door de verdediging van RIOS en scoorde beheerst 2-1. Daarna kreeg opnieuw Cees Dontje een kanjer van een kans, maar oog in oog met de keeper slaagde hij er niet in de dik verdiende gelijkmaker op het bord te zetten. De streekderby tussen de herenteams van Hollan dlaan en UVG eindigde in een gelijkspel: 8-8. De Unitas heren klommen op naar de tweede plaats door een 11-13 zege op koploper Indus. De dames van WIK wonnen krap met 3-4 van EHC en de handbalheren van deze vereniging wonnen de streekderby van Wilton overtuigend met 16-11. In de afdeling eérï uitslag: DWS 2-Unitas (d) 7-7. Hollandiaan-UVG (h) 8-8 In de eerste helft benutte UVG de kansen beter dan het thuisspelende Hollandiaan waardoor UVG lange tijd een voorsprong had. Door Berry Rens en Jan Ham kwam UVG op Q:2 maar Jan van Vliet bracht Hollandiaan dichterbij. Vanuit de tweede lijn tekende Martin van der Vlies voor 2-2 waarna het duel gelijkopging. Door wederom Berry Rens weed het 2-3 en weer kwam de gelijkmaker van Martin van der vlies. UVG nam een voorsprong van 3-5 door Berry Rens en Rene Bos (strafworp) waarna Rob de Groot en Ludo van Mil voor 5-5 zorgden. UVG's beste schutter Berry Rens scoorde zijn vierde tref fer en nu kwam de gelijkma ker van John Reurling uit een strafworp. UVG sloot de eerste helft verdiend op 6-7 af door een sprongschot van Aad Ham. In de tweede helft ging het scoren beide teams bedui dend moeilijker af dan voor de thee. Bene Bos bracht de stand uit een strafwoip op 6-8 waar na het tot de twintigste minuut duurde voordat Hollandiaan door Ludo van Mil op 7-8 kwam. Vijf minuten voor tijd bracht Wijnand Geerlings uit een break-out de stand op 8-8. Dit leek de eindstand te wor den totdat Hollandiaan's doel man Eric Dijkstra in de fout ging. Buiten de cirkel ver speelde hij de bal aan Jimmy Malcorps die alleen van scoren afgehouden kon worden door een overtreding van de kee per. De toegekende strafworp werd door Rene Bos zodanig ingeschoten dat Eric Dijkstra zijn fout kon goedmaken door deze bal te stoppen. Het bleef hierdoor 8-8 in een meer span nende dan goede wedstrijd. Indtu-Unltas (h) 1113 "Unitas had voor het duel een achterstand van 3 punten op het aan de leiding gaande In- dus uit Rozenburg. Unitas dat de laatste weken sterk draait begon vanuit een sterk geslo ten verdediging waardoor de doelpunten in de eerste helft schaars waren. Na 5 minuten viel Gerard van Zanten uit met een wenkbrouwblessure waardoor Unitas nog krapper kwam te zitten in de wissel spelers. Na een tussenstand van 3-2 werd de eerste helft afgesloten op 4-4. In de tweede helft ging Unitas beter aanval len waardoor Unitas een voor sprong nam van 4-7. Indus kwam terug tot 7-7 maar weer nam Unitas de leiding vooral door Chris van der Lely:?-1Q. Unitas kwam niet meer in ge vaar en won verdiend met 11- 13. EHC-WIK <d) 34 De eerste helft gaf twee rom melig spelende teams te zien. Vele vangfouten en slecht schieten zorgde ervoor dat de eerste helft werd afgesloten op 2-1. Na de pauze bezorgden Marijke van Vliet en Marian van der Drift WIK een 2-3 voorsprong waarna EHC een fout in de verdediging van WIK afstrafte:3-3. Het was tenslotte Marijke van Vliet die met een schot uit de tweede lijn WIK de overwinning bracht. WIK-Wiiton (h):l6-ll In de afdeling stond de streek derby tussen de herenteams van WIK en Wilton op het programma. WIK opende sterk en nam een 3-0 voor sprong. Na 4-1 kwam Wilton sterk terug en nam zelfs een 4- 5 voorsprong. Vlak voor de thee scoorde Remy Rijkuiter 5-5 en met deze stand werd er gerust. In de tweede helft do mineerde WIK zijn tegenstan der. Via 10-6 en 13-7 won WIK zeer verdiend met 16-11. Bij WIK debuteerde juniorspe ler Hans Parlevliet zeer ver dienstelijk en scoorden Michel Mooi en Harry Rieken ieder 5 keer. TSB houdt op 20 oktober de algemene ledenvergade ring in de hobbynSmte van het sportpark De Vijfsluizen. Herkiesbaar in het bestuur zijn I>. Bon- meester en P. Stam. 3. Groen zet een bestuur ach ter zijn bestuurlijke loop baan. Feest bij Martinit. Op vrij dagavond 16 oktober komen de mosselliefhebbers weer aan hun trekken. Vanaf 20.30 uur worden de mosse len geserveerd. SW houdt dinsdag 27 ok tober een tweede buitenge wone algemene ledenver gadering. Plaats van han deling is het clubhuls in Harga en de aanvangstijd is 19.30 uur. De agenda be staat uit opening, goedkeu ring nieuwe statuten en sluiting. Na enkele lange vergade ringen heeft de HBSS-Raad van Elf besloten andermaal het boerenbal te laten plaats vinden. Kom dus op 14 no vember naar de Broafstand- holderdam ofwel de HBSS- kantine. Oh ja, de entree be draagt 5 gulden per persoon. De Schiedamse popgroep Pint Point treedt op 19 ok tober op in het clubgebouw van HBSS. De toegang tot deze avond is in principe voor iedereen vanaf 16 jaar toegankelijk tegen het be drag van 2,50 gulden. Het Vlaardingse Fortuna houdt de jaarvergadering op woensdag 15 oktober. Plaats van handeling is het clubge bouw aan de Marathon weg waar om 20.00 uur voorzitter Frans Cornelisse voor het eerst de hamer laat vallen. Voorgesteld wordt onder meer om A. van Wijk tot erelid te benoemen en A. Hofman tot lid van verdien ste. Het bestuur van de zater dagclub Vlaardiagen zou het helemaal geen gek idee vinden om de bloembak ken die eventueel uit de Vlaardingse binnenstad moeten verdwijnen te ver plaatsen naar de plaatselij ke sportparken. „Om deze nog fleuriger te maken dan ze al zijn", zo heeft he* be stuur aan de Vlaardingse Sportraad geschreven. De selectie van vierdeklas ser HVO wijkt voortaan één maal per week voor de trai ning uit naar het sportcom plex in de Broekpolder. Het bestuur van Vlaardingen stond niet onwelwillend te genover hei verzoek van de zustervereniging om deze voor een deel uit haar trai ningsmisère te halen. Peter Kloet begint op be stuurlijk niveau carrière te maken. De basketballer van Green Eagles neemt in de Maasluise Sport- en Re- creatieraad de plaats in van Eef Eijriks. De basketballers van Green Eagles spelen komend weekeinde de tweede beker ronde. Zaterdag treden ze om 19.30 uur in Voorschoten aan tegen Blitz, waarna zondag om 20.30 uur in de splinter nieuwe sporthal Steendijk- polder de return volgt. Ben van Schijndel van Demos is door de strafcom- missie van de RVB voor vier wedstrijden geschorst Voorts mag hij tot 1 janua ri niet optreden als aan voerder. Piet van Os van DRZ is er niet slecht afge komen. De Schiedammer werd voor slechts één wed strijd uitgesloten. John Se- gaar (Ursus) moet voor drie wedstrijden langs de kant zitten. Leen Warnaar (SVV) ver richt morgenavond de aftrap van de wedstrijd DHS-Feye- noord 2. De wedstrijd wordt gepseeld in het kader van de Rijnmond-competitie. Ook SVV 2 en VDL nemen deel aan deze competitie. Zij spe len tegen respectievelijk DOTO en Barendrecht. De wedstrijden beginnen om 19.30 uur. De Maassluise wethouder Isaac van der Knaap had tijdens de rust van Excel sior M-MVV27 een pittig oordeel over de prestaties van de belde streekgigan- ten. De wethouder: „Tja, in de politiek zeggen we met een waar het op staat". Met andere woorden: mocht Excelsioi4rainer Ferry Groeneweg zijn con tract niet verlengen, dan staat zijn opvolger al klaar. De cursus RSL-A in Maas sluis start vanavond in de gymnastiekzaal aan de Sportlaan(achter het zwem bad De Dolfijn). Voor de be langstellenden zijn er nog enkele plaatsen beschikbaar. Telefonisch opgeven: 01899- 19111 of 13510, of 's-avonds om 20.25 uur in de gymnas tiekzaal.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 5