SPORT BRIEVEN Green Eagles minst slechte in streekderby Broleco heeft geen aanpassingsmoeilijkheden In laatste minuut gelijk DWSnog de grootste Vlaardingen: weer een punt tegen A vanti Discussie-a vond over jeugdhandbal 80 iTm—ia. r,''w Nieuwe sporthal stimuleert damesteam Maassluis en Taal uit elkaar Spirit wijst ODI duidelijk terug Ondanks Hans Lingen verhes De Koren- Schittert beurs maandag 5 oktober 1S81 VD/SC/WW De Hollandiaaii vf op herhaling Onnadenkendheid Door onnadenkendheid is de naarr» van de trainer Wim Schaap in een verkeerd dag licht gekomen. De schuldige ben ik. Zoals u weet was er dinsdagavond 29 september een huldiging der kampioe nen in het sladhuis te Vlaar- dingen. Als vertegenwoordig er van de vereniging was al leen ik er. Ik heb ook gezegd dat onze spelers met hun trainer aan het trainen waren. Dit is hele maal waar. Alleen, door een misverstand, noem het maar een communicatiestoornis in het bestuur, wisten de spe lers en onze trainer niet dat die avond een huldiging zou plaatsvinden. Persoonlijk betreur »k dit ten zeerste. Als verantwoordelij ke man heb ik direct onze trainer gebeld en mijn excu ses aangeboden voor deze grove fout en tevens er bij gezegd dat ik dit schrijven naar het Vlaardings Dagblad zou verzenden. Jan Bakker, voorzitter handbalvereniging De Hollandiaan Vlaardingen Dc jeugdcommissie van de afdeling Rotterdam van het Nederlands Handbal Verbond (NHV) houdt maandag 12 oktober een discussieavond met de jeugdcommissies van de verenigingen. Punten van discussie zijn onder meer: het welpenhandbal rapport van de werkgroep jeugd, arbitrage bij jeugd wedstrijden, spelregeltest 1982 en de jeugdaktivitei- ten in verband met het veertigjarig bestaan van de afdeling Rotterdam. Deze forumavond begint om 19.30 uur. Vlaardingen DWS is nog altijd de grootste hand balvereniging in het Waterweggebied. Wel verloor de Schiedamsde club in de periode 1 juni tot 1 september liefst 42 leden, waardoor het aantal zakte van 332 naar 290. UVG, eveneens uit Schiedam, onderging daarentegen een flinke groei en heeft thans 272 leden (was 236). Opvallend genoeg was UVG de enige vereniging die een aanwas kende. De Hollandiaan zakte van 228 naar 200 leden, Unitas van 265 naar 230, HVK van 146 naar 136, WIK van 324 naar 287 en Wilton Fije- noord van 187 naar 155. Het ledenbestand in de afde ling Rotterdam daalde in de hele linie van 6.444 naar 5.381. Vlaardingen De beker finale tussen de heren teams van Hollandiaan en Snelwiek-veld eindigde in en 16-16 gelijkspel waar door de wedstrijd op het terrein van Treffers in Krimpen aan de IJssel moet worden overge speeld. Na enig aftasten van el kaar was het Wijnand Geerlings die de score opende: 1-0. Snel wiek dat veelvuldig de cirkelspeler wist aan te spelen nam een 1-3 voorsprong waar na Jamil Abu-Hunein voor 3-2 zorgde. Ben de Kok bracht beide partijen op gelijke hoogte waarna het scoren om en om ging. Steeds nam Snelwiek een voorsprong maar telkens wist Hollandiaan langszij te komen. Achtereenvol gens scoorden voor Hol landiaan Ludo van Mil, Ben de Kok (tweemaal) en Martin van der Vlies de gelijkmaker waardoor het 7-7 werd. Twee doelpunten van Ludo van Mil bracht Hollandiaan voor het eerst op voorsprong, maar nu kwam het antwoord i¥,*TL, Ben de Kok benut één van de vier strafworpen die hij tegen Snelwiek mocht nemen. twee keer van Snelwiek zodat de ploegen gingen rusten bij een 9-9 stand. In de eerste helft floot het Rotterdamse scheïdsrechterskoppel van Daele/Hoeimans erg kort waardoor het duel een sportief karakter had. Na de thee zag het talrijke publiek Snelwiek uitlopen tot 9-12 waarna Hol landiaan langzaam maar zeker terugkwam. Ben de Kok, de laatste weken goed op schot, scoorde uit een break-out 10-12 waarna Jamil- Abu-Hunein vanaf de hoek en Ben de Kok met een strafworp beide partijen weer naast el kaar brachten. Hollandiaan ging door en het was Ludo van Mil die met twee doelpun ten de stand op 14-12 bracht. Snelwiek haalde op tot 14-14 en toen was het Rob van der Linde die vanaf de cirkel Hol landiaan aan een 15-14 voor sprong schoot Snelwiek profi teerde bekwaam toen Hollan diaan met 5 man kwam te staan: 15-15. In de laatste minuut benutte Snelwiek een break-out en met nog 20 seconden te gaan leek het erop dat Snelwiek met 15-16 aan het langste eind zou trekken maar gelukkig voor Hollandiaan was er nog John Reurling. De middenbal werd zo snel genomem dat voordat de Sneiwiekverdedi- ging op zijn plaats stond John Reurling met nog 3 seconden te spelen vanaf de hoek met een spetter van een schot voor 16-16 zorgde. Alle krachten legde hij in dit wanhoops- schoot waardoor de bekerfina le onbeslist eindigde. MaassluisDe mensen, die dachten dat een nieu we sporthal ook goed spel betekent, kwamen bedro gen uit. Zowel de heren van Juventus als van Green Eagles presteerden zeer matig in een traag basketbalduel, dat uitein delijk met 78-74 in het voordeel van The Eagles beslist werd. De Maasslui- se dames deden het veel beter en haalden de eerste competitiepunten binnen. Slachtoffer was Racing Amsterdam dat met 88-63 naar huis gestuurd werd. The Green Eagles-Juventus 78-74 (heren) Het op papier aantrekkelijke treffen tussen de twee streekgenoten uit de rayon eerste klasse verliep van begin tot eind uitermate traag en de kwaliteit liet dientenge volge veel te wensen over. Geen moment heeft het team van Jaap Boon kunnen impo neren en de ploeg van Carel Verwer was niet bij machte om daarvan te profiteren. Het was Juventus, dat de score opende door goede schoten van Rob van der Waal en Harry Sluimer, maar al snel kwam de thuisploeg langszij. De Maassluise ploeg kon ech ter niet het geliefde hoge tem po spelen, doordat Juventus zeer taktisch voor een zóne verdediging had gekozen. Daardoor kwamen de reboun- ders van the Eagles niet aan Maassluis-CKC Maassluis had na het vierjarig verblijf van Karei van der Linden moeite met het vinden van een opvol ger. De gewenste man koos op het laatste moment voor een andere vereniging. Maassluis bepaalde haar keuze tenslotte op de Hoekse leraar lichame lijke opvoeding Hans TaaL Na een goede twee maanden zijn de partijen in goede har monie, zoals voorzitter Dick Hubert dat mededeelde, uiteen gegaan. Hans Taal had zelf om ontbinding van zijn contract gevraagd. De reden daarvoor zijn te vinden in de privé-sfeer en hebben niets te maken met onenigheid tussen Taal en Maassluis. Over de opvolging van Hans Taal is nog niets bekend. Het liefst zou men iemand van buiten de vereniging hebben, maar in dit stadium van de competitie is dat erg moeilijk. Ook een interne mogelijkheid is echter niet ondenkbaar. hun trekken terwijl dat wel nodig geweest was, want het schot faalde volledig. Het gebrek aan zelfvertrou wen dat daardoor ontstond, bleek fataal voor het verloop van de wedstrijd, want in plaats van de fout bij zichzelf te zoeken, begonnen de Maas- sluizers de scheidsrechters als zondebok te betitelen en dat koste nog meer ritme. Juven tus daarentegen hield het hoofd koel en profiteerde van de verwarring bij de thuis ploeg. Bij rust was er dan ook nau welijks verschil en de verve ling bjj het talrijke publiek nam dan ook zienderogen toe. De tweede helft leek de vlam in de pan te slaan toen Juven tus een voorsprong van vijf punten wist te nemen. Jaap Boon reageerde daarop door, na een time out het tempo te laten verhogen. Gevolg was dat The Eagles net op tijd de zaken recht wisten te trekken en met nog drie minuten te spelen een voorsprong van zes punten hadden. Eén van de positieve zaken was wel dat the Eagles deze voorsprong, ondanks de press van Juventus, wisten vast te houden en de eerste overwin ning in de schitterende nieuwe sporthal konden behalen. The Green Eagles-Racing Amsterdam 88-63 (dames) De nieuwe hal heeft wèl een goede invloed gehad op de prestaties van de Maassluise dames, want na twee verhes- partijen wist het team van Kees Brugman de eerste winst binnen te halen. Door snel spel en een goed schot van met name Ingrid van der Kuil, nam de thuisploeg al snel een voorsprong, die ze niet meer uit handen hebben gegeven. Naarmate de wedstrijd vorder de bleek dat de Eagles dames zich steeds beter thuis gaan voelen in deze nieuwe klasse. Met name het strengere flui ten heeft in het begin nog al wat aanpassing gevergd, maar de discipline waar afgelopen keer mee gespeeld is dwingt bewondering af. Na een 36-26 ruststand zijn er geen moeilijk heden meer opgetreden en konden ook de bankspeelsters wat ervaring opdoen. En ook dat ging tegen de Amsterdam se dames erg goed, zodat de toekomst met vertrouwen te gemoet gezien kan worden. Vlaardingen - De zondagkorfballers hebben alweer pech, want het zijn juist hun wedstrijden, die steeds afgelast worden. De zaterdagse wedstrijden gingen allemaal door en duurden nu alle tweemaal driekwartier. Oranje Nassau en Spirit blijven in de kop meedraaien door fraaie overwinningen. Vlaardingen pakte weer een punt in een uitwedstrijd. Reboundduel bij The Green Eagles-Juventus, dat geen hoogstaand basketbal te zien. Spirit-O Dl 10-4 ODI begon hoopvol en leek in de beginfa se de wedstrijd te beheersen. Spirit zocht naar de vorm en leek in dezelfde fout te verval len als in de laatste wedstrijd. Maar ODI kon niet echt weg lopen en Spirit herstelde zich en had bij rust al een 3-2 voor sprong. Na de hervatting kwam ODI er eigenlijk niet meer echt aan te pas en Spirit kon ditmaal wel het geduld opbrengen om aanvallend door te gaan. De beloning was er in een 10-4 overwinning. Hoekse SV-ODO 1-3 Twee machteloze eerste aanvallen konden in 45 minuten niet im poneren. Hoekse nam een 1-0 voorsprong. Pas na de thee kon ODO de score ombuigen in positieve zin. Het kostte op het open veld van Hoekse SV erg veel moeite om de kansen af te ronden. Bij 1-3 kwam ODO niet meer in gevaar en kon de Maaslandse formatie de wedstrijd rustig uitballen. Oranje Nassau-Sagitta 6-5 In een aardige wedstrijd hebben de teams tot het eind toe de spanning erin gehouden. Sa gitta had twee punten meer en Oranje Nassau most winnen om de aansluiting tp behou den. Slechts eenmaal moest Oranje Nassau tegen een ach terstand opboksen, voor het overige moest Sagitta achter de Vlaardingers aanjagen. Ein delijk legde de jeugdige forma tie van Maarten Goetseh 2ijn wil op aan een tegenstander. Na rust had Oranje Nassau bij 5-3 het karwei moeten afma ken, maar liet de kansen onbe nut. Sagitta kwam langszij, 5-5. Hans Landman werd match winnaar tot hij 6-5 scoorde. In de slotfase zocht Sagitta de ge lijkmaker en Nassau kwam ge lukkig weg, toen het zich on nodig zenuwachtig maakte. Maassluis-Nieuwerkerk 6-4 In de eerste helft nam Maas sluis een gemakkelijk 2-0 voorsprong. Bij rust was de ruimte teruggebracht tot één punt. Na de thee kwam Nieu- werkerk tot tweemaal- toe op gelijke hoogte, maar in de slot fase haalde Maassluis toch de volle winst binnsn. De laatste treffer werd gemaakt door Wilma Nieman, die haar ren tree maakte in het Standaard- team na een langdurige afwe zigheid vanwege een kniebles sure. Vlaardingen 5-5 Ondanks de vele regenval was het veld in Dordrecht goed bespeelbaar en afgezien van behoorlijk wat regen in het eerste kwartier was het droog. De stijgende lijn blijft zich voortzetten, al breekt het gebrek aan routine Vlaardingen in moeilijke mo menten wel op. In de eerste helft nam Vlaardingen een 2-0 voorsprong, maar in de tweede opstelling werden de kansen niet benut. DKV kwam terug, 2-2 en de rust ging ïn met 2-3. Na de thee nam Vlaardingen weer een tweepunten voor sprong, 2-4. Prompt daarop echter werd het 4-4. Marian van Waardenburg hielp Vlaar dingen na het missen van en kele unieke kansen aan een 4- 5 voorsprong. Vlaardingen kreeg wel kansen, maar met name de Vlaardingen-heren lieten vele kansen onbenut. Maar een wanhoopsschot van ver betekende de gelijkmaker, Hazerswoude Hans Lingen is het nog altijd niet verleerd. Als de in spiratie er is behoort de Schiedammer nog altijd tot de nationale tafelten- nistop. In de wedstrijd te gen Avanti liet Lingen zich weer eens van zijn sterkste zijde zien. Hoewel De Korenbeurs uiteinde lijk met 6-4 van Avanti verloor, speelde Hans Lin gen een schitterende wed strijd. Een fraaie hattrick was het ge volg en ook in het gewonnen Schiedamse dubbel had Hans Lingen een heel groot aandeel. Juist voor hem was het zo jammer dat Jan Vlieg en Ron van der Aa hem niet met een winstpartij konden volgen. De Korenbeurs ontging daarmee een gelijkspel. Tegen zwakke tegenstanders als Scylla geloofde Lingen het wel en verloor hij prompt een partij. Maar tegen Bottine Vlaardingen/Schiedam De volleybalclubs uit het Waterweggebied zijn de kompetitie met succes be gonnen. Het Vlaardingse Broleco won de uitwed strijd tegen VC Udenhout met 0-3. Hetdamesteam versloeg het thuisspelende DAC uit Alphen a/d Rijn met 1-3. De dames van MVC uit Maassluis wisten na een enerverende wedstrijd, die ruim twee uur duurde, met 3-2 te winnen van AV'40. De heren van Both en Partners wonnen met 3-1 van het Utrechtse UVC, terwijl de dames de eerste punten pakten door WIK/BW met 3-0 te ver slaan. VC Udenhout-Broleco 0-3 (h) De heren van Broleco, die het de eerste kompetitiewedstrijd tegen VC Udenhout zonder de aan zijn rug geblesseerde trai ner/speler Joop Tinkhof moesten doen, begonnen sterk. Goed profiterend van een zwakke opslag van de Uden- houters, kon Broleco via goed lopende kombxnaties weglopen in de eerste set naar een 2-9 voorsprong en leek het er even op dat ze hun tegenstan der volledig zouden gaan weg spelen. Maar bij de stand 4-10 kwam Udenhout goed terug. VC Udenhout knokte zich te rug naar een 9-10 stand. De Vlaardingers zagen kans zich te herstellen. Na een serie op slagwisselingen wisten de Vlaardingers alsnog deze set met 17-19 te winnen. Het begin van de tweede set was vrijwel gelijk aan de eer ste. Goed volleyballend werd een voorsprong van 2-10 op gebouwd. Weer kwam de ploeg uit Udenhout terug tot 8- 10,maar kon niet doordruk ken, zodat deze set met 12-15 door Broleco gewonnen werd. De derde set was duidelijk voor Broleco. Udenhout, volle dig opgebrand door de inspan ningen van de vorige twee sets, werd via de tussenstan den 2-9, 4-9 naar een kansloze 5-15 nederlaag gespeeld. DAC-Broleco 1-3 (d) De dames van Broleco reisden net gemengde gevoelens naar Alphen a/d Rijn, waar ze te gast waren bij DAC. De eerste set ging met 15-7 verloren. Er werd rigore-ts ingegrepen door EbelL Drie speelsters werden in het begin van de tweede set gewisseld. Deze ingreep bleek succesvol. Aanvallend nu erg sterk spelend werden de Alp- hense dames onder druk gezet en werd de tweede set met' 8- 15 gewonnen. De derde en de vierde set gaven hetzelfde beeld. Een steeds beter draaiend Broleco bleef gekon- centreerd spelen en won beide sets gemakkelijk met 6-15. MVC-AV'40 3-2 De eerste set gaf een goed spe lend MVC te zien, dat snel met 14-7 voorkwam. AV40 her stelde zich knap en kwam zelfs gelijk, maar kon niet voorkomen dat MVC de eerste set met 16-14 won. De tweede set was voor AV'40,dat goed volleyballend deze met 6-15 naar zich toe trok. De derde set werd na een gelijkopgaan- de strijd nipt door AV'40 met 13-15 gewonnen,De vierde set was geweldig spannend, Nadat de Maassluise dames met 8-1 hadden voorgestaan, kwamen ze achter met 8-10. Nu was het MVC dat weer op gelijke voet kwam, 10-10. AV'40 verloor deze set uiteindelijk met 15-12. MVC.dat konditioneel duide lijk een sterkere indruk maak te dan AV'40, kwam de vijfde en beslissende set niet meer in gevaar en won de slijtageslag met 15-8. Both en Partnera-UVC 3-0 Het in de tweede divisie debu terende Both en Partners had in de eerste set tegen UVC duidelijk last van planken koorts. De Schiedammers kwamen voor met 11-6, maar door goed blokkeren van UVC werd het 11-10. De Utrechters verzuimden later een 12-13 voorsprong in setwinst om te zetten en verloren met 15-13. In de tweede set werd een 1-5 achterstand door een goede opslag van routinier Lex Mas tenbroek omgebogen tot een 10-5 voorsprong. UVC krab belde nog wel terug to 10-8 maar hierna speelde het ta lentvolle Both en Partners de Utrechtse ploeg gedecideerd naar een 15-8 nederlaag. De derde set ging onnodig verlo ren met 7-15. Geïrriteerd door dit onverwachte verlies begon Both en Partners de vierde set agressief. UVC kreeg geen en kele kans meer en weer had Lex Mastenbroek een groot aandeel in de 15-3 winst Both en Partners-WlK/BW 34» (d) Het eerste damesteam van Both en Partners begon goed met een duidelijke 3-0 over winning op WIK/BW uit Groot Ammers. Het verjongde team boog een 9-13 achter stand in de eerste set om tot een 15-13 overwinning. In de tweede en derde set kwamen de dames uit Groot Ammers er niet meer aan te pas.Ze verlo ren de sets met respektievelijk 15-7 en 15-9. Vriesekoop, Patrick Swier en Ron de Groot liet Lingen zien er nog wel degelijk te zijn. Zoals ook oudere spelers als Nico van Slobbe en Bert van der Helm zich nog niet uit de top laten spelen. Bij Avanti speelde Ron de Groot voor Ronald Rijnsdorp die vermoedelijk deze compe titie niet meer in actie komt. Maar ook deze invaller bleek te sterk voor Jan Vlieg en Ron van der Aa. Vooral Jan Vlieg stelde daarmee teleur. Als tweede speler scoort hij te wei nig, terwijl ook Ron van Aa de punten maar moeizaam bijeen sprokkelt. Dubbel Weliswaar heeft Ron van der Aa de laatste weken hard ge traind, maar ook hij kon tegen De Groot niet het ontbrekende vijfde punt scoren. Vlieg kon dat evenmin, terwijl dit duo tegen bettine Vriesekoop en Patrick Swier geheel volgens de verwachtingen verloor. Dat De Korenbeurs zo lang stand kon houden en zelfs alle tien partijen gespeeld moesten worden was dan ook geheel de verdienste van Hans Lingen. Hij had geen problemen met De Groot en Swier, waarmee de achterstand tot 4-2 werd beperkt. Zoals volgens de nieuwe regels gebruikelijk is volgde toen pas het dubbel, waarin Lingen met Vlieg in de derde game de partij beslisten met 19-21. De stand was daar mee teruggebracht tot 4-3. waarna Hans Lingen het moest opnemen tegen Bettine Vriesekoop. Juist vorige week had zij nog laten zien goed op dreef te zijn door achtereenvolgens te win nen van Van den Ham. Anne Vlieg en Nico van Slobbe. Maar Hans Lingen was toch een te sterke tegenstander voor haar. Er was weliswaar een derde game voor nodig, maar met 17-21 bracht Lingen de stand op 4-4. Jan Vlieg verloor vervolgens van Patrick Swier, zodat Avanti met 5-4 voor kwam. Met de partij Van der Aa te gen De Groot nog voor de boeg behoorde een gelijkspel zeker tot de mogelijkheden. Van der Aa redde het echter niet waarmee De Korenbeurs tegen een 6-4 nederlaag opliep.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 6