SCHIEDAMSCHE COURANT 'Woningzoekenden zien hun urgentie de mist ingaan' VOP eist 3000 gulden Ti Bewoners van renovatiedeel Oost wijk op excursie Ik neem de proef Werkloosheid iets gedaald DIT KAN 'T RIJK NOOIT BEDOELD HEBBEN! Start van de uitbreiding Meidoornschool Massaal verzet tegen nieuw reglement Schiedammer voor rechtbank na vier aanrandingen Benoeming ambtenaar verbaast Blauwe Brug Schoolverlaters aan de slag: Alléén rond de WERELBSF ARDAG van I9t/m 23 oktober Alléén bij de Bondsspaarbank EXTRA RENTE VOOR EEN Volg onze aankondigingen! BONDSSPAARBANK S SCHIEDAM Negatieve effect van busroutes verzwegen Zijdeveld was te rooskleurig nisi Woensdag 14 oktober 1981 - - ONAFHANKELIJK DAGBLAD - -105de Jaargang no. 201-5 PAGINA'S Schiedam De toewijzing van Schiedamse huizen aan woningzoekenden, zoals die geregeld zal worden volgens het nieuwe woon- ruimte reglement, ontmoet bijzonder veel weerstanden in dc Schiedamse gemeen teraad. Fermè kritiek is dan ook maandag 26 okto ber te verwachten, als de gemeenteraad het voorstel van B en W onder ogen krijgt. Het gaat om een re glement, dat goeddeels is ontworpen door het bureau huisvesting onder verant woordelijkheid van CDA- wethouder Riet Taverne en dat dan ook bij voor baat instemming zal krij gen van de gehele CDA- fractie maar tevens gaat het om een voorstel dat volgens progressieve krin gen nauwelijks meer reke ning houdt met de urgent- woningzoekcnden. Volgens een woordvoerder zien de urgent woningzoekenden straks hun urgentie de mist ingaan. Dat wordt Taverne uiterst kwalijk genomen, „Urgent is urgent," volgens sommi ge raadsleden, „en daar moet je geen vage nuance ringen in aanbrengen.'* De grootste grief bestaat daaruit dat mensen die bui ten Schiedam wonen soms nog een grotere kans op een huls hebben dan Schie dammers 2elf, die al jaren wachten op een woning en bovendien een hoge urgen tie hebben. Deze situatie ontlokt enkele raadsleden tot de uitspraak: „Als je nu alles gaat regelen in zo'n woonruimtereglement, als je Iederéén punten gaat ge ven, dan verliest het com plete urgentiesysteem zijn effect. Dan heb je kans dat een medische of sociale ur gentie aan belangrijkheid inboet, omdat het ver van Schiedam vandaan wonen dan ineens wel eens net zo belangrijk kan worden. Dan laat je de urgente wo ningzoekenden weer in de kou staan. Dan verliest het systeem zijn hele effect!" Om die reden Is in de ge meen teraads verga d ering van 26 oktober uiterst fel verzet tegen het voorstel van B en W te verwachten. Schiedam Achter gesloten deuren komt op 23 oktober voor de Rotterdamse recht bank een 56-jarige 'Schiedam mer voor, die verdacht wordt van vier aanrandingen van kleine meisjes uit zijn straat De man heeft zich volgens de politie opgeworpen ais iemand die graag meisjes in mooie kle ren stak en drankjes aanbood, maar daarbij te veel aan de drank was om effect te kun nen sorteren uit zijn optreden. De man kwam bij de meeste meisjes aan huis via zijn be drijfje, een installatiebureau voor centrale verwarming. In enkele gevallen wezen meisjes zijn toenaderingspogingen af. De politie greep hem in mei in de kraag en hem wordt on tucht in vier gevallen ten laste gelegd. De politie omschrijft de Schiedammer als iemand ..die zich wat met kinderen teziggehouden heeft". Schiedam Buiten de beheerscommissie van de Blauwe Brug om wil de gemeente Schiedam over gaan tot de benoeming van de Schiedamse ge meenteambtenaar Kees.de Veld tot beheerder van, het wijkcentrum. De Veld zou per 1 februari 1982 beheerder moeten wor den. De gebruikers van de Blau we Brug en ook de buurtbe woners. die in de beheers commissie zitting hebben, zijn in Loge mate verbaasd over d.e manier waarop de gemeente tot deze beslissing gek^^rnen. Zij hebben bet gevoel jÏAt hun inspraak zich beperkt iot 'slikken of stik- zoals een verontwaar digde betrokkene bij het wijkgebeuren het gisteren uitdrukte. Deze week valt te verwach ten dat de beheerscommissie een extra vergadering uit schrijft, speciaal over deze kwestie. Het gaat niet om de persoon Kees de Veld, die op het stadskantoor werkt bij de afdeling interne zaken, maar de gebruikers van de Blauwe Brug hadden meer bevoegd heden verwacht. Spottend .zegt men, naar aanleiding yan De Velds huidige func- ,tie: „Het gaat er bij de ge meente inderdaad zeer in tern aan toe.** Officieel is' men nog steeds niet op de hoogte gebracht van de ge meentelijke voorkeur voor Kees de Veld. Ook valt het de gebruikers -van het wijkcentrum op voorhand een beetje tegen van De Veld, dat hij als toekomstig beheerder niet heeft aangedrongen op een sneller bij de zaak betrekken van de beheerscommissie. >.Dat is geen goed begin," bromt men in de Blauwe Brug. De werkloosheid is de afgelo pen maand miniem teruggelo pen» vooral doordat zo'n 130 schoolverlaters een baan heb ben gevonden. Begin septem ber stonden bij het arbeidsbu reau 5022 werkzoekenden in geschreven; 49 minder dan per 1 augustus. Hoewel flink wat schoolverla ters aan de slag zijn gekomen blijft de werkloosheid onder die groep te hoog. aldus ar beidsbureau-directeur Van Lent. Stonden er een jaar gele den 479 schoolverlaters gèregi- streerd bij hel arbeidsbureau, nu. zijn dat er 976. Het werkloosheidpercentage boven de 23 jaar is vrijwel ge lijk gebleven (8,8%). In sommi ge beroepsgroepen (metaal. handel, kantoor) nam het aan tal werklozen af, maar daar staat een stijging tegenover in de bouw. In de bouw en in de handelssector is het aantal va catures mmiem gestegen. Over de hele linie neemt het echter nog steeds af. De halfjaarlijkse aanschrijving van het arbeids bureau leverde 75 nieuwe va catures op. Bij de vorige zoge naamde vraagaquisitie werden er nog 96 bij het arbeidsbureau gemeld Vlaardingen De vereniging Wijkbelangen Vettenoordsepolder eist van de gemeente, dat zij zich sterk maakt voor de verhuiskostenver goeding van 3000 gulden en huurgewenning voor bewoners van het oude deel van de wijk, die zijn verhuisd of nog gaan verhuizen naar de renovatiewoningen in de Pieter Karei Drossaartstraat of de nieuwbouw op het La moenterrein. Die mensen dreigen die bijdra gen mis te lopen omdat van grote delen van het stadsvernieuwingsgebied nog steeds niet bekend is, wat er in de toekomst zal gebeu ren. Het recht op zo'n verhuiskostenvergoe ding en de huurgewenningsbijdrage bestaat alleen, als het oude huis van de verhuizende bewoners op de nominatie staat gesloopt of gerenoveerd te worden. Wie verhuist naar de renovatiepanden aan de Pieter Karei Drossaartstraat is nog niet zeker van de verhuiskostenvergoeding en de huurgewenningsbijdrage, hoewe! men daar eigenlijk wel recht op lijkt te hebben. Voor VOP-bewoners die vanuit de renovatieblokken in de PKD-straat 2ijn verhuisd of dat binnenkort nog zullen doen naar opge knapte of nieuw gebouwde panden is er geen probleem: die krijgen dat geld zonder meer uitbetaald. Andere be woners. bijvoorbeeld uit de Stationstraat of de Prins Hendrikstraat, dreigen dat geld echter mis te lopen om dat er voor hun straten nog geen definitieve plannen zijn. In het buurthuis aan de Wil lem Pijperstraat werd gister avond een bewonersvergade ring gehouden, speciaal be doeld voor de oude buurt. Tijdens die vergadering bleek er bij veel mensen nogal wat onduidelijkheid te zijn over de vraag, wanneer men formeel wel en wan neer men niet voor die bij dragen in aanmerking komt. Vrijwel algemeen was het ongenoegen over het fqit dat de gemeente nog steeds geen duidelijk totaal-plan vor het oude deel van de wijk heeft opgesteld. „Als dat wel zou zijn gebeurd, dan zouden we nu niet in de problemen zit ten. Iedereen weet dat er met het hele oude deel iets zal gaan gebeuren: slopen of renoveren. Maar omdat dat nergens is vastgelegd lopen we nu die 3000 gulden mis. Dat kan bet rijk bij het in stellen van die regeling des tijds nooit bedoeld kan heb ben!" zo was gisteravond te beluisteren. Uit de vergadering is een klein groepje mensen ge vormd, dat zich de komende dagen zal bezighouden met het nader uitzoeken van de mogelijkheden en onmoge lijkheden, die de regeling biedt. De bedoeling is om vervolgens op korte termijn een tweede buurtvergade- ring uit te schrijven, waarin wordt afgesproken welke ac ties moeten worden onderno men. De wxjkvereniging heeft inmiddels een brief aan het college van B en W ge schreven, met het verzoek de uitbetaling van het geld ze ker te stellen. Om die brief te ondersteunen zal de wijk in ieder geval gebruik ma ken van het spreekrecht tij dens de eerstvolgende verga dering van de commissie voor stadsvernieuwing. De VOP hangt inmiddels vol met affiches waarop in krachtige bewoordingen staat te lezen: „Wij eisen 3000 gulden en huurgewennings bijdrage!" ADVERTENTIE iSSsa. Vlaardingen Met het slaan 'van de officiële eerste paal zal mevrouw C. Kooijman, hoofdleid ster van de kleuter school De Paddestoel, vrijdag het sein geven voor de uitbreiding van de openbare lagere Mei doornschool, die zal be staan uit twee nieuwe leslokalen, een nieuwe toiletgroep en een gro tere personeelsruimte. Het ontwerp is van de hand van architecten bureau G. Geluk en J. G. Treurniet uit Vlaardingen. De bouw wordt uitgevoerd door aannemingsbedrijf A. van der Lugt BV. Met de uitbreiding zal ook een betere verbin ding tot stand komen met de naast de school liggende kleuterschool De Paddestoel, die met de basisschool een 'kop pel* vormt in het kader van de integratie van het kleuter- en basison derwijs. De Meidoornschool kampt al jaren met ruimtegebrek. Al sinds enige tijd zijn enkele dependance-klassen ge huisvest in de Nicolaas Beetsschool, maar dit is geen ideale situatie. i V/et houder Zijdeveld Schiedam Wethouder Chris Zijdeveld heeft in de maand mei enkele sombere cijfers van de RET al te rooskleurig geïn terpreteerd. Dat blijkt ondub belzinnig uit gisteren verstrek te informatie van deze Rotter damse openbaar-vervoerdienst en de gemeente Schiedam. In mei van dit jaar heeft Zijde veld VVD-raadslid Annie Renskers een betoog voorge schoteld, dat gespeend was van de realiteit, zo blijkt nu uit de gisteren onthulde cijfers. De RET signaleerde reeds tij dens een telling op 12 maart dat veel buspassagiers lijn 53 waren gaan mijden, omdat de bussen op deze lijn het stads centrum niet meer aandeden. Veel reizigers prefereerden lijn 52 uit Vlaardingen, die Schiedam-Noord wél met de binnenstad verbond. Hoewel de RET medio maart reeds tot de conclusie kwam dat er een verschuiving was van 700 pas sagiers per dag van de ene lijn op de andere, deed Zijdeveld twee maanden later alsof zijn neus bloedde. Hij antwoordde Renskers dat er geen ver schraling in het passagiersaan bod was opgetreden, daarbij verbloemend dat er zich op de ene lijn wel merkbare veran deringen voordeden ten koste van de andere lijn. Volgens een RET -woord voer de r heeft Zijdeveld daarmee het voort bestaan van lijn 53 op het spel gezet. „De bussen van lijn 53 raakten onderbezet, terwijl, buslijn 52 op het traject Edu- ard van Beinumlaan/centrum zoveel reizigers extra te vei> werken kreeg, dat tijdens de spits extra bussen ingezet, moesten worden." In dezelfde bewoordingen staat dat te le zen in een gisteren verspreid bericht van de gemeente Schiedam zelf. De verschui ving is in elk geval als zeer onrendabel ervaren. De RET zelf heeft dan ook in gezien dat bus 53 op te trékken was en het Rotterdamse be drijf heeft uiteindelijk met de gemeente Schiedam overeen stemming bereikt over een nieuwe routewijziging. Onze krant van maandag berichtte daarover. Bus 53 zal over twee weken het stadscentrum van Schiedam als vanouds weer aandoen. De RET hoopt de lijn weer rendabel te ma ken. Vlaardingen De bewoners van het renovatiegebied in de Zeeheldenbuurt in de Oostwijk kunnen binnenkort een uit nodiging van het buurthuis verwachten, om mee te gaan op excursie naar Dordrecht en wellicht nog wat andere locaties, om gerenoveerde huizen te bekijken. Het gaat om woningen die zijn opgeknapt volgens plannen van architect Post; de zelfde architect die momenteel renovatieplannen ontwikkelt voor de betreffende huizen in de Zeeheldenbuurt Die op te knappen huizen staan in de zogenaamde 'schil* van de buurt: het zijn onge veer 70 huizen in eigendom van woningbouwvereniging JUL, Dit nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt zonder extra kosten bezo rgd in combinatie met het Rotterdams Nieuwsblad n dit ftt* JUT** Telet°°n Det**" ,W«* ebo» o na»1 OP»1"5 .velop a34. Patrimonium op de Spcorsin- gel, de 2e Van Leyden Gael- straat en de De Ruyterstraat. Uit een onderzoek van de ar chitect. ingesteld in opdracht van de woningbouwvereni ging, is gebleken dat deze pan den inderdaad nog wel te re noveren zullen zijn. Dat is.in tegenstelling tot het midden gebied van de Zeeheldenbuurt, dat in dusdanig slechte staat verkeert dat afbreken en nieuwbouwen de enige oplos sing zou zijn. De projectgroep voor de stadsvernieuwing heeft onlangs ook onder protest van de bewonersverte genwoordigers voor die sloop geadviseerd. De bedoeling is om met het bekijken van volgens de plan nen van Post opgeknapte wo ningen elders in het land een inzicht in de mogelijkheden en de problemen te krijgen. Ook zal geprobeerd worden ge sprekken aan te knopen met t»wonersgroepen in die stads vernieuwingsprojecten, om hun ervaringen te vernemen. Vervolgens zal door middel van kleinschalige vergaderin gen worden gepeild, of de be trokken bewoners van de Zee heldenbuurt inderdaad voor een dergelijke renovatie en voor de onvermijdelijke huur verhoging voelen. Over de huizen van woning bouwvereniging Samenwer king in de Zeeheldenbuurt is geen discussie meer mogelijk: die worden binnenkort afge broken. Inmiddels is iri dat ka der al bijna de gehele Van Kinsbergenplaats dichtgespij kerd.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 1