SCHIEDAMSCHE COURANT deze Ten Ha ve wil onderzoek naar noodzaak VVV II teetn^ dêptfoef Leo Zeef: 9Geld is beter te gebruiken Gemeente wil ondernemers heter helpen. krant Oud-burgemeester J. W. Peek overleden Fracties meer betrokken bij ombuigingsoperatie Cliënten kunnen zichzelf helpen op arbeidsbureau nieuwe stijl. Schiedamse molens centraal in molenevenement. Pagina drie Henk van Vessem: dartspel werkt verslavend. Pagina vier. mi Schiedam wacht nog steeds op vergunning Huurders verkopen cv aan gemeente College schakelt commissies later weer in Inbraken in kelderboxen opgehelderd Landelijke show langhaar- katten in Blauwe Brug ïonderdag 15 oktober 1981- ONAFHANKELIJK DAGBLAD - -- 105de jaargang no. 202—PAGINA'S Leo Zeef: luxe.., Vlaardingen De ge meente gaat zich actiever opstellen om bedrijven te werven die zich in Vlaardingen willen ves tigen. Ook zal meer tijd worden vrijgemaakt om ondernemers te advise ren die problemen heb ben met het aanvragen van vergunningen en die dreigen te verstrikken in de wirwar van regelin gen. Dat zijn van de be langrijkste punten in de nog geheime beleidsnota economische aangelegen heden, die CDA-wethou- der Cees Bot binnen en kele weken aan de ge meenteraad zal presente ren. Al jarenlang heeft de raad om een dergelijke nota ge vraagd; vooral van D'66-zijde is er sterk op aangedrongen. Alleen de VVD heeht niet zoveel belang aan een derge lijke nota. VVD-raadslid George Neijssel zei gistera vond in de raadscommissie voor economische aangele genheden een tegenstander te zijn van al die beleidsno ta's. „Ik vind het een verve lende manier van werken. Het is zonde van de tijd en het geld. Ik acht het belang rijker je af te vragen hoe je de werkgelegenheid positief kunt beïnvloeden. Daar heb je geen nota voor nodig. Dat zijn vaak juist kleine zaken." De overige partijen toonden zich uiterst tevreden met de toezegging van Bot dat de nota binnenkort zal worden gepresenteerd. „Het beleid is dan tenminste vastgelegd. Is 'ie er niet, dan krijg je een hap-snap beleid in plaats van een totaaloverzicht," vatte PvdA'er Gerard Boender sa- Naar aanleiding van de ge meentebegroting voor '82. die de commissie gisteren behan delde. beschuldigde CDA- raadshd Bas Go uk a burge meester en wethouders ervan sommige bedrijven af te schrikken in plaats van te proberen ze naar Vlaardin gen te krijgen. Daarbij wees hij op een passage in de aan biedingen ota, waarin het col lege schrijft dat de concen tratie zwaveldioxyde in de lucht blijft toenemen en dat daar dus goed op gelet dient te worden „Dat is helamaal niet zo Ik heb hier de geve- vens van Rijnmond en die wyzen er juist op dat de con centraties hier afnemen Vlaardingen heeft toch al een slechte naam wat dat be treft. Hierdoor schrik je be drijven juist af; die krijgen angst dat hier extra strenge eisen worden gesteld," aldus Gouka. PSP-afdeling wil geen nieuwe b irge ileest er Vlaardingen Het bestuur en de fractie van de Vlaar- dingse PSP hebben er in een brief aan de fractievoor zitters van de andere partijen op aangedrongen, bij de minister van binnenlandse zaken ontheffing te vragen van het benoemen van een nieuwe burgemeester. De taken van de burgemeester zijn volgens de partij best te verdelen onder de vijf wethouders, terwijl het geld dat op die manier aan salaris en bijkomende kosten vrijkomt aan nuttiger dingen besteed kan worden. De PSP vindt dat voor een stad in financiële pood als Vlaardingen het benoemen van een burgemeester een overbodige luxe is, die de stad zich niet kan permitte ren. De PSP voelt er niets voor, om mee te doen aan de vergade ring die de fractievoorzitters van de andere partijen op 15 oktober willen houden om over de vervulling van de va cature van—burgemeester te praten. „Wij zijn er op tegen dat burgemeesters benoemd worden. Het hele kaartenhuis dat opgebouwd wordt met de altijd ontoereikende profiel schets door de raad, het vrij- in blijvend gedoe met een ver trouwenscommissie van frac tievoorzitters {of van wie dan ook) en de aanbeveling van de commissaris van de koningin (ook al een benoemd persoon) kan door de minister van bin nenlandse zaken zonder meer omver geblazen worden," al dus de PSP-brief. „Door toch deel te nemen aan deze hel" procedure wordt democratisch handelen gesuggereerd, dat in werkelijkheid met bestaat. Wij willen ons voor deze maskera de niet lenen, daar vinden wij democratie te belangrijk voor." De financiële argumenten om geen nieuwe burgemeester te benoemen zijn volgens secreta ris Klaas Schutter en raadslid Leo Zeef net zo belangrijk als de principiële. „Na jarenlang financieel beknot te zijn kan de gemeente jaarlijks ruim twee ton besteden {het burge meesterssalaris en de archaï sche huursubsidie op de ambtswoning). Als wij een op somming gaan maken van wal Vlaardingen echt nodig heeft, dan komen wij op geld voor de stadsvernieuwing, bejaarden- woningen, jongerenwoningen, cultuur, welzijn, een derde sporthal, een atletiekbaan, la gere woonlasten enzovoort De vervulling van de vacature van burgemeester komt in onze prioriteitenlijst niet voor." Fractieleider Don Rodngues (D'66) heeft inmiddels laten merken, ook wel wat te voelen voor de ideeën van Zeef. „Het is de vraag of het juridisch te doen is en of het in de Vlaar- dingse situatie het beste zou zijn, maar in zijn algemeen heid voel ik best wat voor 2o'n oplossing. Maar ik denk eerlijk gezegd niet dat het realiseer baar zal zijn." Schiedam Oponthoud bij het ministerie van volkshuisvesting en ruim telijke ordening is er de oorzaak van dat nog altijd niet gestart is met de bouw van 209 woningen de Woudhoek-Noord (deelplan 2a). Bij wijze van. spreken zou morgen de eerste paal al de grond in kunnen gaan, maar het wachten is nog altijd op het moment dat in Den Haag de bouwvergunning afgegeven wordt. Enige maanden geleden was op het Schiedamse stadskan toor reeds te horen dat direct na de bouwvakkersvakantie met do werkzaamheden ge start zou worden. Begin augus tus reden de zandauto's inder daad af en aan in de omgeving van de Scheepvaartweg. Vrij wel het gehele terrein is in middels geegaliseerd. maar het wachten is in feite op het afge ven van de bouwvergunning. Een woordvoerder van de ge meentelijke afdeling volks huisvesting en bouwkunde stelt dat Schiedam er klaar voor is om met de bouw te starten. Er is een aannemer gevonden die in de Woud hoek-Noord aan de slag wil. Zijn naam wordt echter pas bekend gemaakt, wanneer de zo broodnodige bouwvergun ning verkregen is. „Dan bena deren we hem opnieuw en kan hij de palen gaan bestellen", aldus de gemeentelijk woord voerder. In het deelplan 2a worden 209 huizen tn de womngwetscctor gebouwd. Hierbij zitten 38 be jaardenwoningen en 28 zoge naamde Van Dam-eenheden. Schiedam Sedert de regeling is ingegaan hebben elf huurders van gemeente woningen hun centrale verwarm ingsmstallatie aan de gemeente verkocht. Zes jaar geleden besloot de gemeen teraad dat bewoners van gemeentewoningen die zelf een cv heb ben bekostigd de installatie bij verhuizing aan de gemeente kun nen verkopen. Destijds stelde de gemeenteraad daarvoor een bedrag beschik baar van 25,000 gulden. Na aankoop van elf cv-installaiies is daar nog ruim 3000 gulden van over. Ben W stellen de raad nu voor weer 25.000 gulden beschikbaar te stellen voor de aankoop De VVV in actie. Kan dat goedkoper via het bureau voorlichting? zo wil Leo ten Have weten. Schiedam De diverse fracties in de Schiedamse ge meenteraad willen nauw betrokken blijven bij de om buigingsoperatie die burgemeester en wethouder voor staan. In 1983 zou negen miljoen gulden bezuinigd moe ten worden. De daarop volgende jaren zou hier hier (tot zeker 1987) steeds twee miljoen extra bij moeten komen. Vlaardingen De politie heeft vier jongelui aangehou den op verdenking van inbra ken in kelderboxen. Drie jon gens werden maandagmiddag al gearresteerd. Van deze drie jongens in de leeftijd van elf tot dertien jaar leidde het spoor naar een vierde jongen die bekende samen met de an dere drie een reeks inbraken te hebben gepleegd in de afge lopen weken. Vooral kelderboxen waren het doel van het viertal. Daarbij maakten ze een tweetal fiet sen, een fietspomp een brom fiets en twee messen buit. Ze bekenden ook winkeldiefstal len bij de Gruma en Albert Heijn. De waarde van de al de gestolen goederen is zo'n dui zend gulden. Van de buil kon alleen een bromfiets worden teruggevonden. Vlaardingen Het PvdA-raadslid Leo ten Have heeft gisteravond aangedrongen op een on derzoek naar de vraag, wat er zou gebeuren als het VVV-kantoor in de oude Visbank zou worden opgeheven en het VW- werk desnoods in sterk beknotte vorm zou worden geïntegreerd met het bureau voorlichting. Hij wil inzicht in de vraag, of dit personeel zou kunnen besparen en hoe ernstig de dienstverlening aan het publiek daaronder zou lijden. De vragen van Ten Have wer den tijdens de commissiever gadering van inspraak en voorlichting gesteld in het ka der van de begroting voor vol gend jaar. De PvdA'er wilde op dit moment nog met uit spreken dat het VVV-werk zou moeten worden afgestoten, maar bij het maken van de no dige keuzes wilde hij die mo gelijkheid toch zeker niet uit sluiten. Het voorstel viel niet m goede aarde bij wethouder Jelle Wijnstok, die aangaf dat een integratie met het bureau voorlichting een te grote te ruggang in de dienstverlening zou betekenen, en helemaal niet bij de VVD'er Floor Quast, die zich 2elfs een beetje nijdig maakte. „Meneer ten Have realiseert zich zeker met, hoeveel moeite het destijds ge kost heeft om de VVV vanuit de kelder van het stadhuis een goede plek in de stad te geven? Ik voel er niets voor aan dat VVV-kantoor te gaan sleute len- je kunt het immers ook zien als het visitekaartje van Vlaardingen. Je kunt in zo'n VVV-kantoor heel wat aan de eigen promotie doen!" Ten Have pareerde die vinnige op merkingen door op te merken dat er wel meer voorzieningen zijn die het behouden waard zijn of die er eigenlijk zouden moeten komen. De PvdA'er liet merken het toegezegde overzicht terdege te zullen bestuderen. Het is vervolgens niet uitgesloten dat hij er tijdens de begrotingsver gadering van de gemeenteraad in november op terug zal ko men. Schiedam/Leiden In het Academisch Ziekenhuis in Leiden is gisternacht, na een kortstondige ziekte, de oud- hurgemeester van Schiedam ror. J. W .Peek overleden. Hij werd 81 jaar. Mr. J .W .Peek was burge meester van Schiedam in de periode van maart 1947 tot december 1964. In zijn ambts periode werd de wijk Nieuw- land gebouwd en een aan vang gemaakt met de reali sering van de flats in Groe- noord Het was ook de tijd van zwembad Groenoord en het Gemeenteziekenhuis {het huidige Schieland). Peek, geboren op 13 decem ber 1899 in Culêmborg, was voor zijn Schiedamse periode burgemeester van Panner- den en vervolgens Alkema de. In 1964 ging hij met pen sioen, waarna hij nog enige tijd in Schiedam gehuisvest bleef. De laatste jaren was hij woonachtig in Den Haag. Schiedam Zo'n driehon derd langharige en half- langharige katten verschij nen aanstaande zondag fraai geborsteld en gekamd in De Blauwe Brug. In dit wijkcentrum wordt de eer ste nationale tentoonstelling van langhaarkatten gehou den. Allerlei soorten katten zijn op de tentoonstelling aan wezig. Een greep hieruit: di verse variaties van de Per zische Langhaar, de Colour- points en de Heilige Birma- nen (met witte sokken). De katten die tijdens de show het best uit de verf komen, strijden voor het kampioenschap in hun cate gorie. De mogelijkheid be staat ook een jong katje mee naar huis te nemen. De ten toonstelling 'Langhaarkat in Schiedam 1981' gaat zon dag om 10 uur 's ochtends van start en duurt tot 19.00 uur. JHL Dn nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, word! ronder extra kosten bezorgd m combinatie met het Rotterdams Nieuwsblad 4 d*den o» Ad*eS i VosW yjoon?1 3 tl"'' in»®* lSKS' 634 300° 3JU 60Vlc' Aam De politieke partijen in de Schiedamse gemeenteraad zien de noodzaak van een dergelij ke ombuiging in grote lijnen wel. De wijze waarop is voor alsnog onduidelijk en daar willen de fracties wel over mee kunnen praten. Daarom werd in de commissie finan ciën en economische zaken de afspraak gemaakt dat zij nauw bij de definitieve afweging be trokken zullen worden In de commissievergadering konden de diverse sprekers nog weinig kritiek spuien Zij stemden in. met de weten schap dat ook de gemeente raad tijdens de begrotingsbe handeling akkoord zal gaan. Afgesproken is wel. dat er een gewijzigd procedure voorstel komt waarbij de bal, waar schijnlijk in februari, terugge kaatst wordt naar de commis sies. Wanneer burgemeester en wethouders begin volgend jaar een totaalbeeld hebben van de mogelijke bezuinigingen en op welke plaats, komt er een nieuwe afweging in een geza menlijke vergadering van de commissies financiën en eco nomische zaken èn algemene bestuurlijke zaken. In laatstge noemde commissie hebben alle fractievoorzitters zitting. Dan' bestaat nog de mogelijkheid (lichte) wijzigingen in de wijze van 'snoeien' aan te brengen en kan de ene wethouder wel licht onverwacht wat meer (of minder) financiële armslag krijgen dan de ander.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 1