4 sin SVV VOORAF spaarmaand GerRobbemond terug op de voetbalvelden SPORT KORT m Rob Jacobs heeft z'n buik vol van oefen wedstrijden BONDSSPAARBANK! ftlw Van der Have volgt Meevers Scholte op Cursus reddend zwemmen Wat is IU% HOGE RENTE Wat is nu een jaar? KORTE TERMIIN (voor bedragen vanaf f 500,- en in veelvouden van f 100,-). Waar kan ik wel 111% maken en hoefik mijn geld toch maar I jaar vastte zetten? Alleen in de week van 19 t/m 23 oktober bij de BONDSSPAARBANK Met deze speciale condities willen wij rond WERELDSPAARDAGop 19 oktober onderstrepen: NU SPAREN GEEFT EXTRA VOORDEEL! Bovendien wordt f 7.50 per spaarder als openings- premie op de TOP-rekening bijgeschreven. In uw geval zouden wij meteen de folder Vragen bij: alle kantoren zijn op 20 oktober geopend van 8.30 uur tot 18.30 uur. SVV volgt Frans Schaap vrijdag 16 oktober 1961 VD/SC/WW Ik heb een heel slechte periode achter de rug' De mosselavond van hoc- keyverenfging Pollux gaat gewoon door. Blijkbaar is men in deze kringen niet zo bang geworden door de be richten van het minstede van volksgezondheid. Vanaf half acht kan iedereen zich te buiten gaan aan deze deli catesse, waarna om tien uur een grote feestavond volgt. Na een gewoontegetrouw- slecht bezochte ledenvergade ring is het bestuur van voet balvereniging Satelliet thans als-volgt samengesteld; Wkm ♦longejan (voorzitter), Dick van der Eist (secretaris), Joop Mosmans (penningmeester), Rinus Letschert (wedstrid-se- cretaris)en Mari Sc heil (jeugd - secretaris). Ret dart-team van The Pub heeft de vriendschappe lijke wedstrijd tegen uit- zendbnrau EVRO met 10-8 gewonnen. Natuurlijk toon den de Schiedammers zich ook. in de bierronde de sterk ste. Fouten zijn er om hersteld te worden. Zo is nu toch weer ge bleken dat niet Ju vent us blaam treft voor de omstreden bekerwedstrijd tegen M5J. De Schiedamse basketbalvereni ging had de zaal voor deze wedstrijd wel degelijk In gehuurd, beschikte over een getekend contract en al zodat de fout ligt bij de beheerders van de Margriethal VlaardingenDe Vlaarding- se Reddingsbrigade start 20 oktober opnieuw met een cur sus reddend zwemmen. De les sen bestaan uit een theoreti sche en een praktische oplei ding in het zwemmen en zwemmend redden in open waster. Daarbij wordt ook nog «en medische opleiding gege ven. .De cursus wordt gegeven in het clublokaal van de Vlaar- dingse Reddingsbrigade, dat zich bevindt in de voormalige fietsenstalling van het Kolpa- bad, waarvan de ingang naast het badpaviljoen is. Aanvang 19.30 uur. Telefonische'inlich tingen bij H.A. Paalvast (354180). Vlaardingen Het is een lange tijd stil ge weest rond Ger Rob- bemond. Begin dit jaar raakte de voet balman pur sang in de lappenmand. De oud-betaaldvoetballer van Fortuna Vlaar dingen en het latere FC Vlaardingen, de ex-trainer van RKWIK en Naald wijk, kreeg zoveel last van zijn rug dat operatief ingrijpen noodzakelijk bleek. „Ik ben er erg slecht aan toe geweest, heb een heel erg slechte periode achter de door Chris Woerts rug," vertelt Ger ïtobbemond nu ont spannen in zijn sfeer vol ingerichte woning in Vlaardingen. „Ik heb een tijd niet ku- nen lopen, nu gaat het gelukkig wel weer een beetje." Ger Robbemond maakte in middels ook weer zijn ren tree op de voetbalvelden. RKWIK had geen leider voor het tweede elftal en be naderde Ger Robbemond voor die functie. Eerst twij felde hij nog, maar zijn lust naar het voeltbalveld over won het tenslotte. De robuuste voetballer heeft een lange lijndensweg achter de rug. De karaktervolle Vlaardinger vocht verbeten voor herstel, dat uiteindelijk kwam: „In de periode dat het slecht, met me ging heb ik ontzettend veel steun gehad aan familie, vrienden en kennissen. Ook uit de voet balwereld zelf heb ik ontzet tend fijne reacties gehad. RKWIK, VFC, Zwaluwen, DSS>25, Naaldwijk en zelfs FC Den Haag lieten van zich horen. Al die reacties hebben me een zet in de goede rich ting gegeven. Ook van men sen die je helemaal niet kent, of waarvan je het niet van verwacht had reageerden spontaan." Droomdebuut Ger Robbemond onderteken de zijn eerste contract bij Fortuna Vlaardingen op 18- jarige leeftijd. Een iaar eer der debuteerde hij ai voor de ./\a mi; A Ger Robbemond..,'lk ben blij dat ik weer een beetje normaal kan lopen...' eerste-divisieclub: „Ik maak te met recht een droomde buut Wij speelden thuis te gen HVC en ik maakte de enige treffer van de wed strijd. Zoiets vergeet je na tuurlijk nooit meer." Ger Robbemond bewoog zich anoniem in het betaalde voetbal. Jarenlang maakte hii deel uit van Fortuna Vlaardingen om ook nog de eerste twee jaar van FC Vlaardingen mee te maken. Waardering voor zijn spel was er alom, maar een over stap naar een andere betaal de voetbalorganisatie zat er echter niet in: „SVV heeft een keer belangstelling ge toond toen ze naar de ere-di- visie waren gepromoveerd. In die tijd konden de clubs nog vragen wat ze wilden voor een speler en toen is die overgang afgeketst." Toch kijkt hij met erg veel plezier terug op de periode bij Fortuna Vlaardingen: „Ik heb natuurlijk veel ups en downs meegemaakt. Vijftien betaald voetbal is na jaar tuurlijk niet niets. Onder Ri nus Gosens hebben we een heel goede tijd gehad. Ik kan me nog goed herinneren dat we het grote Feijenoord in De Kuip uitschakelden voor de beker. Eddy Fieter Graaf land en Pummy BerghoHz waren toen grote namen en iedereen dacht dat het voor Feijenoord een makkie zou worden. In de slotfase beslis ten wij tot ieders verrassing die wedstrijd. Twee weken later kwam de deceptie, want toen degradeerden wij met Fortuna naar de tweede divisie." „Onder Gosens werden we kampioen van de eerste divi sie en moesten toen een be slissingswedstrijd spelen voor promotie naar de ere-divisie. Thuis spelen we 0-0 en. uit verloren we met 1-0 van Heracles. Ik vind het echt jammer dat FC Vlaardingen nu ter ziele is. Er was echt wel ruimte voor geweest Als Feijenoord, Excelsior, Sparta, SVV en FC Vlaardingen leuk draaien, komen er bij alle clubs aardig wat mensen kijken." Fijn In zijn laatste voetbaljaar bij FC Vlaardingen ging Ger Robbemond de C-cursus vol gen: „Ik had eigenlijk niet eens zoveel ambitie om trai ner te worden, maar kennis sen zeiden van: joh, ga een cursus volgen dat is altijd handig." In drie jaar tijd haalde hij zijn B-diploma en volgde ook nog een applica tiecursus voor de A-curus. Toch heeft Ger Robbemond nooit overwogen om de A» cursus te gaan volgen. „Ik heb nooit de ambitie ge had om in het betaalde voet bal te gaan werken. Ik mag alle amateurcluhs in Neder land trainen, dus waarom zou ik die A-curus gaan vol gen. Ik heb drie ontzettend fijne jaren gehad bij RKWIK en ook bij Naaldwijk ging het goed. Alleen had ik an dere ideeën over voetbal. dan de jongens daar. Ik heb toen een jaar rust genomen en ben weer gaan voetbal len." De voormalige laatste man kwam weer bij RKWIK te recht omdat hij daar tijdens zijn periode als trainer ont zettend veel fijne relaties had opgebouwd. „Toen kreeg ik last van mijn rug en moest het voor gezien houden. Ik heb een moeilijke periode achter de rug. Het voetbal heb ik niet gemist, nee, daar had ik teveel andere zaken voor aan mijn hoofd. Een te rugkeer als trainer zit er na tuurlijk niet meer in. Die dingen moet je gewoon reëel bekijken. Ik ben al blij dat ik weer een beetje normaal kan lopen," Gekscherend voegt hij er aan toe: „Ik waarschuw tegen woordig de scheidsrechter van te voren, dat het wel even kan duren voordat ik bij een geblesseerde speler ben. Denkt die man anders dat ik aan het tijdrekken ben." Schiedam Voor heeft Rob Jacobs z n buik meer dan vol van al die monsters zonder waarde. De oefenpartijen tegen ASWH en de Rotterdamse KNVB-selectie bevestig den ook aan de gisteren 38 jaar geworden trainer het trieste gegeven dat SW tegen dergelike opponen ten vooral de instelling mist die onontbeerlijk is om de verschillen tussen semi-prols en (redelijk ge talenteerde) amateurs zon der morren bloot te leg gen. door Donald Bax „In deze situatie worden al die wedstrijden finaal ge schrapt", verbijt Jacobs zich. „Als blijkt dat de in stelling niet juist is, dan kan Ik beter twee uur kei en keihard trainen. Kijk, zulke wedstrijden kunnen nuttig zijn. Om in je ritme te blijven en om met aan vallende akties je zelfver trouwen op te vijzelen. Dat ben ik echter niet te gengekomen in de laatste twee wedstrijden". Bovendien hield Jacobs met name aan het treffen met de KNVB-selectie van Joop Dekker een drietal geblesseerde spelers over, van wie Richard Dercks andermaal de zwaarte klappen kreeg te incasse ren. De Schiedamse diri gent kampt opnieuw met een ernstige enkelkwet suur, die hem mogelijker wijs morgenmiddag tegen het bezoekende FC Am sterdam naar de dug-out verwijst. De verwondingen van middenvelder Ruud van Dijk en doelman Bas van Noortwijk lijken zich posi tief te ontwikkelen, maar toch houdt Jacobs nadruk kelijk een slag om de arm waar het hun inzetbaar heid betreft Bovendien heeft de ambitieuze oefen- meester zich nog eens uit gebreid gebogen over de vormcrisis waarin zijn spitskandidaten (Cor Peitsman, Ferry Meerhof en Henk Sal&ri) zich mo menteel bevinden. Derhalve kan Darcy Kai- hatu zaterdag op voorhand op een basisplaats reke nen. Ook omdat, aldus Ja cobs, Fred Bisschot de lin ker vleugelverdediger van FC Amsterdam, wel over- borrelt van ervaring, maar niet meer van snelheid. En dat gevaarlijke wapen bij uitstek heeft de kleine Capelse bliksemschicht bij uitstek wèl in zijn bagage. Indien Richard Dercks speelt zal hij voorin de an dere flank voor zijn reke ning nemen. In ieder geval kiest Jacobs niet voor vier, maar voor drie spitsen, zodat hij nog moet 'uitvogelen' wie hij de positie in de punt van de aanval toebedeelt. „Als de organisatie maar per fect is", haalt Jacobs ten overvloede aan. „We we ten dat we in de proble men komen als Rinus Steenbergen een spits' te gen heeft die hem over het hele veld meesleurt Daar moeten we dus goed op letten". Het spektakel gaat Jacobs echter niet uit deweg. „Ik weet dat FC Amsterdam ook het liefst aanvallend voetbal speelt En ze bren gen natuurlijk een stukje flair mee. Amsterdamse bluf. Dus kan het best een goeie confrontatie worden, waarin wij de punten moe ten pakken. Na volgende week (VVV uit) krijgen we twee thuiswedstrijden, We kunnen dan een stevi ge stap zetten voor de tweede periode..." oktober. Frans Schaap, in het shirt van Hermes DVS: volgend jaar te bewoneren op Harga? Schiedam Niet alleen in de ontmoeting met SVV maakte Frans Schaap een ui ts te- leende indruk op Rob Jacobs. De huidige aanvalsleider van De Musschen, die vorig Jaar met Hermes DVS op *t nippertje bet kampioenschap miste, wordt de komende weken door de Schiedamse betaald voet" bal organisatie enkele malen gevolgd. Jacobs:Je kun* gerust zeggen dat ik zeer - gecharmeerd ben van een spits als Frans. Schaap. Hoe goed hij is, is dinsdagavond, wel gebleken. Hij kaatst goed, heeft een. 1 voor de combinatie, kan een bal bij zicb houden, werkt goed met zijn lichaam, en scoort Ik wil nu wel eens weten wat. hij in de hoofdklasse presteert". Schiedam De honkbalafdeling van Schiedam heeft een opvolger gevonden voor de vertrekkende coach Joop Mee veis Scholte. De keuze is gevallen op Wout van der Have, die in het verleden al eerder werkzaam was op Harga, terwijl hij ook Holy onder zijn hoede heeft gehad. Ook tijdens de periode Meevers Scholte is V«n der Have, al jaren lis van Schiedam, actie* geweest als assistent- coach, zodat deze - oplossing het meest voor de hand lag. - Verzorger, leider-en» scorer olijven respectievelijk Barend Bovenberg, J.C-.™ Reijmer en Micky Reijngoud. - m

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 4