ÜCHIÜDAMSCHE COURANT Boerhaavelaan boekt succes Een papieren veldslag9 'Al interesse voor twee parkeergarages' Ik neem. proef Geen vrachta uto 's meer Raadsvoorstel onverwacht van agenda afgevoerd Extra vergadering over begroting '82 Inspraak VCP binnenstad: Na aanrijding naar ziekenhuis Goudriaan ontzenuwt 'geringe belangstelling Vestiging meubeïgigant in strijd met raads besluiten Judo experiment op Casïmir- school Vrijdag 23 oktober 1981 - ONAFHANKELIJK DAGBLAD - -105de jaargang no. 208-4 PAGINAL Opheffing woonwagenschap voor Schiedam te duur Schiedam Onder aanvoering van PvdA-wethcuder Reinier Scheeres verzetten de financiële experts van de Schiedamse gemeenteraad zich tegen opheffing van het woonwagenschap regio Westland, zoals die door CDA- wethouder Riet Taverne was geregeld. De gevolgen zouden voor Schiedam vooralsnog te duur zijn: 70.000 gulden op jaarbasis. Om die reden is het voorstel van B en W, zoals dat maandag door de gemeenteraad zou worden behandeld, vrij plotseling van de agenda afge- .voerd. Wethouder Taverne moet eerst een nieuwe, goedkopere oplossing bedenken. Inhoudelijk heeft tegen de opheffing van het woonwa genschap niemand in Schie dam bezwaren. Nu het rijk een meer kleinschalig beleid voorstaat dat uitgaat van kleinere woonwagenkampen per gemeente, ontstaat bij veel gemeenten de neiging om daar zelf zorg voor te dragen. Daarom staan tot nu toe al zeven van de veertien betrokken gemeenten de op heffing van de woonwagen regeling Westland voor. Al leen Berkel en Rodenrijs heeft zich tot nog toe verzet tegen opheffing van het schap. Er is een meerderheid nodig van acht gemeenten om inderdaad tot opheffing over te gaan en het zag er aanvankelijk naar uit dat Schiedam die achtste zou zijn. Schiedam Vlak voor de gemeenteraad maandag avond gaat vergaderen, komt het seniorenconvent van .fractieleiders en burgemees ter Te Loo nog even bijeen. De zogenaamde commissie voor algemene en bestuurlij ke zaken (ABZ) buigt zich in de drie kwartier, die haar voor deze extra vergadering rest, over de noodzaak om de gemeentebegroting voor 1982 pas-in-januari van dat jaar te behandelen. Er is waarschijnlijk niets aan te doen om dat financiële pro ces op het stadskantoor nog te versnellen, maar het zal Schie dam niet lekker zitten, zo is de algemene indruk. De stad zal zowat de laatste gemeente in Nederland zijn. die met haar begroting voor '82 op de prop pen komt Dat betekent waar schijnlijk dat de benodigde provinciale goedkeuring ook .pas veel en veel later komt. zodat Schiedam straks een heel jaar weinig kan uitrich ten. En dat is alles het gevolg van de geflopte begroting voor 1981, waar een omvangrijk reddingsplan voor bedacht moest worden. De vergadering van ABZ be gint maandag om kwart over zeven in het stadskantoor. De gemeenteraad vergadert vanaf acht uur in de kantine. De commissies voor sociale zaken en algemene en be stuurlijke zaken in Schiedam hadden zich al akkoord ver klaard, zij het 'dat "de "PvdA-"" leden voor sociale zaken dat deden onder voorwaarde dat het niet te duur zou worden. Wethouder Taverne heeft in de betreffende vergadering gesproken van een klein na delig saldo van „nog geen 10.000 gulden", dat zou ont staan omdat de gemeente Schiedam de (grote) woon wagenproblemen weer zelf op tafel krijgt. Dat het duurder wordt Is lo gisch omdat meer ambtenaren zich met woonwagenzaken zullen moeten gaan bezighou den dan alleen de directiese cretaris van de sociale dienst, K. Brinkman, tevens secretaris van het woonwagenschap. Maar Scheeres ontdekte dat het niet ging om 10.000 gulden in één klap, maar op een jaar lijks terugkerend bedrag van zeven maal zoveel. Met name de PvdA schrok daarvan. De Boerhaavelaan wordt voor wandelaars, ander langzaam verkeer én bewoners een stuk rustiger, nu de gemeente er geen vrachtwagens meer toestaat. TT Vlaardingen „Ik heb een vraag over het concept betref fende de infra-structuur van het ontwerp-draaiboek. Snapt XI het nog? Nee? Prima, dat was ook de bedoeling." Remi Poppe (namens de Socialistische Partij op de eerste officieuse 'inspraakavond over het verkeerscirculatieplan binnenstad aanwezig) was de 'vaktaal' meer dan zat ...Ik snap er geen bal meer van", verkondigde hij al eerder mede de gedachte .van de diverse 'vroege vertrekkers*. Schiedam De bewoners van de Boerhaavelaan hebben met hun handtekeningenactie tegen het vrachtverkeer in hun straat een eerste succes geboekt, en de kans is groot dat zij binnenkort nog meer hun zin krijgen. Burgemeester en wethouders van Schiedam hebben deze week besloten de helling tussen Rotterdamse dijk en Boerhaavelaan af te slui ten voor vrachtauto's, die langer zijn dan acht meter. Dat zal in de praktijk beteke nen dat de hele Boerhaave- iaan minder aantrekkelijk wordt voor vrachtverkeer, zodat de bewoners niet meer bang hoeven te zijn dat zij constant de muren zien tril len en op hun stoelen zitten te schudden. „Als - er een vrachtwagen langsrijdt, lijkt het wel alsof er een bom ge vallen is," zeiden de bewo- *„Dit is gewoon een papieren veldslag. Iedereen slaat ie dereen om de oren, maar de ellende blijft bestaan. Hou op 'met dit geouwehoer dat zo veel geld kost» Je verzuipt nu 'al in het papier. Hoe moet ■dat straks wel niet gaan?" 'Poppe kreeg de goed gevulde publieke tribune aan zijn kant. Geruime tijd waren de 'geïnteresseerden* geconfron teerd met het dilemma of de algemene inspraak verorde ning (AIV) nu wel van toe passing was op het VCP bin nenstad. De beide wethou ders Goudriaan en Wijnstok ontkenden dit; de insprekers (met name winkelier Jan Bulva) hadden hier zo hun twijfels over. Een heftig dis cussiepunt was ook het vraagstuk of er nu wel of niet een extern vooroverleg met betrokkenen had plaats Schiedam Een 45-jarige Rotterdamse automobilist is gisteravond met een heupfrac tuur in het Schielandzieken- huis opgenomen, nadat hij idoor onvoorzichtig keren een -aanrijding had veroorzaakt op •de Koemarkt .De Rotterdammer zag tijdens het manocevreren een aanstor- 'mende auto over het hoofd, die hij niet meer kon ontwij ken. Door de kracht van de botsing schoot de Rotterdam mer met een klap op een lan tarenpaal langs de kant van de weg. Daarbij liep de echtgeno te van de bestuurder verwon dingen aan hoofd en handen op. Zij kon echter na behande ling huiswaarts keren. De be stuurder van de tweede auto, een 21-jarige Schiedammer, kwam met de schrik vrij. Remi Poppe tijdens de eer ste inspraakbijeenkomst over het VCP binnenstad: „Ik snap er geen bal meer van." gevonden. Ook hier bleven de meningen over verdeeld. De krappe tijdspanne tot in spreken bleef ook voortdurend ter sprake. Na het, enorm uit gelopen, sprekers-halfuur in de commissievergadering gaat de inspraakprocedure aan staande donderdag officieel van start. Dan moeten alle be trokkenen reeds met concrete toevoegingen of bezwaren op het verkeerscirculatieplan ko men. In april volgend jaar dient de gemeenteraad een be sluit over het VCP te nemen. Vooraf wil het college al een deel van het plan in de raad behandeld zien. Wethouder Bas Goudriaan liet al weten het, gezien de complexe mate rie en grote betrokkenheid van diverse personen, niet on logisch te vinden wanneer be gin aprü een extra raadsverga dering over dit onderwerp zou worden ingelast ners begin dit jaar nog, toen zij wethouder Chris Zijde veld te hulp riepen. B en W maken voor RET- bussen een uitzondering: die mogen de Boerhaavelaan blijven aandoen. De manier, waarop de gemeente het vrachtwagenprobleem heeft opgelost, getuigt van visie, volgens veel mensen in Schiedam-Oost, want ook de Hogenbanweg hoeft geen overlast te vrezen nu de Boerhaavelaan gemeden zal worden. In de Hogenbanweg was men aanvankelijk bang dat alle zware transporten door die straat zouden gaan, als de gemeente de Boerhaa velaan afsloot. Maar omdat in plaats van de Boerhaave laan alleen het opwaartse ge deelte naar de Rotterdamse- dijk gesloten is verklaard voor vrachtverkeer, is ook dit probleem uit de wereld. Het zal betekenen dat veel meer- trucks voortaan via het Marconiplein gaan rijden, op weg naar het industriegebied Oud-Mat hen esse en om die reden is Schiedam-Oost met name wethouder Zijdeveld heel dankbaar. De wijk zal enorm ontlast worden. De gemeente Schiedam zal van de maatregelen ook de be woners van het Witte Dorp op de hoogte stellen, die er indi rect mee gemoeid zijn. Een verkeersgroep van de bewo nersorganisatie in die Rotter damse wijk had al een tijd ge leden te kennen gegeven bij de problematiek betrokken te willen worden. Her en der in Schiedam-Oost zullen waarschuwingsborden geplaatst worden om de vrachtwagenchauffeurs erop te attenderen, dat zij door die wijk niet meer naar de Rotter- damsedijk kunnen. Gemeentewerken ontwikkelt op het moment nog plannen voor mogelijke, milieuvriende lijke aanpassingen van de Boerhaavelaan zelf. Vlaardingen Zeker twee van de drie te bouwen parkeer garages liggen goed in de markt bij investeerders en aanne mers. Voor de garage aan de Afrol is al een rekenmodel ont wikkeld, terwijl de plannen voor de stadhuis-garage al in een nog verder stadium zijn: de Vlaardingse aannemer Henk van der Waal heeft hiervoor al schetsplannen laten maken. Slechts voor de (silo)garage in de Joubertstraat bestaat op het ogenblik weinig belangstelling. „Maar ook die zullen we van de grond tillen", stelde wethouder Bas Goudriaan (verkeer en vervoer/stadsontwikkeling) gisteravond. Goudriaan gaf, op aandrang van velen, openheid van za ken over de te bouwen gara ges tijdens de start van de in spraakprocedure over het verkeerscirculatieplan (VCP) voor de binnenstad. In een gecombineerde vergadering van de commissie verkeer en vervoer en commissie in spraak werden de hooflijnen van het VCP en de te volgen inspraakprocedure behan deld. „Een aantal mensen beweert dat die parkeergarages er niet komen. Maar er is ons alles aan gelegen nog in deze raad speriode die problematiek af gerond te hebben. We hebben de eerste ronde met een aantal kandidaten achter de rug. Die hebben wij niet benaderd, maar die zijn naar ons toe ge komen. De eerste reacties zijn óók binnen." De zes aanne mers waar het om gaat zijn: Dura, Nederhorst, Van Om men en De Groot, Van Wij nen, MAB en Van der Waal. Het rekenmodel voor de loca tie Afrol is volgens Goudriaan „van niet de eerste de beste". zo zei hij gisteravond. Die par keergarage (waar 400 autos in moeten kunnen) 2011 in zijn ogen zeker op korte termijn gerealiseerd kunnen worden. De plannen van Van der Waal voor de situering stadhuis (200 parkeerplaatsen) zijn zelfs al verder gevorderd. Op het ogenblik is met de geïnteresseerde aannemer na der overleg over het aantal woningen en de ontsluiting aan de gang, maar dat zal vol gens de wethouder nog weinig problemen geven. Eén bewo ner zou zijn huis moeten ver laten, maar naar een oplossing wordt nog gezocht Gedacht wordt aan een tijdelijke huis vesting tot de woningen bij de parkeergarage gerealiseerd zijn. Ook voor de parkeergarage in de Joubertstraat toonde Gou driaan zich deze week optimis tisch, ook al zijn er nu nog geen officiële geïnteresseerden voor. WD-raadslid Floor Quasi: Vlaardingen De vestiging van Sanders Meubelstad op industrieterrein Het Scheur is volgens WD-raadslid Floor Quast in strijd met een drietal door de raad geno men besluiten. De meubelgi gant heeft de grond voor de toonzaal in onderhuur van de Vlaardingse stoffeerderij Muylaert Quast heeft over deze vestiging, die eerder al de woede van de Organisatie van Vlaardingse Onderne-~ mers uitlokte, vragen gesteld aan het college van burge meester en wethouders. In twee van de drie raadsbe sluiten is vastgelegd, dat het industriegebied niet bestemd is voor detailhandel. Het raadslid noemt in zijn vragen het uit breidingsplan Maassluissedijk uit 1957, waarin Het Scheur „duidelijk is aangegeven met dt* bestemming industriege bied." Ook in de koopovereen komst van 1978 tussen de ge meenten Rotterdam en Vlaar dingen over de stukken grond die nu industriegebied Het Scheur heten staat: „Het ver kochte is bestemd voor indu striële doeleinden." Quast wil weten of de firma Muylaert van deze bepaling op de hoog te was. Verder verwijst Quast naar de Nota Doelstellingen uit 1976, waarin staat dat „uitbreiding van omvangrijke detailhandel sactiviteiten, zowel aan de rand van de stad als in de bin nenstad, dient te worden voor komen." Hij wil weten of het college net als hij vindt, dat de vestiging van Sanders Meubel- stad strijdig is met deze beslui ten. Quast vraagt waarom het col lege, ondanks deze raadsbe sluiten, een bouwvergunning heeft verleend. Bovendien wil hij weten welke belangheb bende beroep aan kan tekenen tegen deze vergunning en hoe dat moet gebeuren. Schiedam De moeilijk le rende kinderen van de Prot R.Casïmirschool aan de Bur gemeester Honnerlage Grete- laan in Schiedam krijgen ge durende één jaar een judo-ex periment voorgeschoteld. Het geldt als een poging om de li chamelijke oefening aantrek kelijker te maken, waarbij de scholieren zich bovendien in zekere zin kunnen uitleven. De doelstelling is dat zij 2ich vervolgens meer ontspannen aan de theoretische lessen kunnen wijden. In geen geval is de bedoeling om nieuwe 'Peter Adelaartjes* af te leve ren. Noch de gemeente Schiedam noch de stichting voor geïnte greerd christelijk speciaal on derwijs Nieuwe Waterweg- Noord willen over de kosten moeilijk doen. De aard en om vang van het judo-experiment spelen wel een rol, maar in principe verklaren beide in stanties zich ten volle bereid om aan de invoering van judo lessen mee te werken. JA» Dit nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt zonder extra kosten bezorgd in combinatie met het Rotterdams Nieuwsblad, iflooïiP ■pot* l s\UteTV tv»at* oPe

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 1