3 IMSCHE COURANT Spectaculaire prijsdaling kantoorpanden Raad voor Jeugd en Jongeren verdwij nt Ik .neemr de proef Bewoners Oost kunnen wensen kenbaar maken Kaal- bende 'Schiedam spekt Rotterdamse gemeentekas' Schraveland start met computerlessen Inspraak stadsvernieuwing nPQlanpn ycbldyön igggjg Ooms schrijft 400zaken aan Gevaarlijke medicijnen verloren Werkgroep biedt alternatief voor Ipi Tombi Westland- beurs: ruim 34.000 bezoekers *°5,c' v)»°r,p Donderdag 29 oktober 1981 - -ONAFHANKELIJK DAGBLAD - 105de jaargang no. 212 -4 PAGINA'S Schiedam CPN-raadslid Ul- ferd Bruseker wil dat de ge meente Schiedam het electrici- teit-con tract met Rotterdam probeert open te breken. De gemeente moet dan de handen ineen slaan met andere ge meenten, die ook stroom van Rotterdam betrekken. Volgens Bruseker spekt de gemeente Schiedam, die stroom afneemt van de buurgemeente, indirect de Rotterdamse gemeentekas met 4,4 miljoen gulden. Dat is volgens het communistische raadslid onaanvaardbaar te genover de eigen bevolking en daarom heeft hij er in de ge meenteraad voor gepleit alles in het werk te stellen om het contract met Rotterdam open te breken. Bruseker wil ook een minder sterke verhoging van de wa- tergelden en de CAI-tarieven. Omdat Schiedam met haar ta rieven al tot de hoogste van het land hoort acht hij een verdere verhoging onaan vaardbaar. Hij stemde in de raad dan ook tegen de voorge stelde verhogingen van water- gelden en CAI. Schiedam Scholenge meenschap Schraveland gaat computerlessen geven. Het is de bedoeling dat in het leer jaar 1982-1983 les wordt ge geven in het omgaan met computers. Daartoe heeft men onlangs twee eenvoudi ge modellen aangeschaft. Dit jaar krijgen de leerkrachten op de dingen les en het jaar daarop zullen die leraren hun'kennis kunnen doorge ven aan belangstellende leer lingen. Vooralsnog wordt dan ge dacht aan lessen buiten het bestaande leerplan. Of in de toekomst het vak in het leer plan zal wordend opgenomen, daarover beraadt de ouder commissie van Schraveland zich op de ouderavond van 2 oktober. Een lezing over computerkunde staat op het programma voor die avond. Vlaardingen Op een drietal informatie- en in spraakavonden krijgen de bewoners van de Vlaardingse Oostwijk de gelegenheid, hun wensen en verlangens kenbaar te maken met betrekking tot de stadsvernieuwing in hun wijk. De resulta ten van die bijeenkom sten zullen worden opge nomen in het beleidsplan voor de Oostwijk, waar mee de projectgroep voor de stadsvernieuwing in de wijk momenteel bezig is. Aan de hand van dit beleids plan, dat uiteindelijk door de gemeenteraad zal worden vastgesteld, moet duidelijk worden wat ei in de toe komst op het gebied van de stadsvernieuwing in de Oost wijk kan en moet worden aangepakt Het is voor het eerst, dat een dergelijk to taal-plan voor een van de Vlaardingse oude wijken wordt samengesteld. De projectgroep voor de Oostwijk heeft al een aantal knelpunten op een rijtje ge zet, waaraan in de beleidsno ta aandacht moet worden ge schonken. De voortgang van al lopende projecten als de toekomstige nieuwbouw op bet Touwbaanterrein en de mogelijke renovatie van een deel van de Zeeheldenbuurt zijn enkele van die knelpun ten, maar ook het renoveren of slopen van een aantal pan den op de Binnensingel, de vervangende nieuwbouw op de Van Kinsbergenplaats en de aanwezigheid van overlast bezorgende bedrijven in de wijk komen op het lijstje voor. De bewoners krijgen de gelegenheid, nog meer van dat soort knelpunten aan te dragen. Wanneer de inventarisatie geheel is afgerond 2ullen er twee afzonderlijke advies groepen worden samenge steld, die elk een eigen on derdeel van de beleidsnota voor hun rekening moeten nemen. Het gaat om een groep die zich bezig zal hou den met zaken als verkeer. groen en recreatie en een groep die zich toespitst op huisvesting en allerlei wïjk- voorzieningen. Voor geïnte resseerde Oostw.jkbewoners die bij de opstelling van de beleidsplannen betrokken willen blijven is er de moge lijkheid, in een van die twee adviesgroepen zitting te ne men. Overigens staat nu al vast, dat alle conclusies die in het beleidsplan worden opgeno men pas over een reeKs van jaren zullen worden uitge voerd. De plaatselijke en de rijksoverheid hebben geen geld om alle wensen en ver langens in één keer te hono reren. De informatie-avonden wor den voor drie afzonderlijke delen van de wijk gehouden. Op maandag 2 november zijn alle bewoners van de Zeehel denbuurt welkom in het buurthuis aan de Oosterstraat 86. Men kan er vanaf acht uur terecht. Een dag later, op 3 november, wordt voor de bewoners ten noorden van de Schïedamseweg (Emmastraat en omgeving) een soortgelij ke bijeenkomst gehouden in de vergaderzaal van de Her vormde diakonïe, Emma straat 71. Ook hier begint men om acht uur. De derde avond, op maandag 9 novem ber vanaf acht uur, vindt weer plaats in het buurthuis aan de Oosterstraat en is be doeld voor Oostwijk-West, het gebied tussen Oosthaven- kade en Binnensingel. 'Rijksweg 19 past niet in Mi d d en Delfland Werkgroep in rapport aiiiiiiiiiwimniiiiMMiMiiiiMNumiiiimu p «De slopers van de voormalige detailhandelsschoof s s aan de Westhavenkade 95 doen hun werk grondig, B maar voorlopig nog niet zo erg snel. Maakte het gemeentebestuur behoorlijke haast om de krakers uit s de culturele hoek, die het pand voor hun activiteiten s S hadden willen gebruiken, via de kantonrechter er uit ff te krijgen; de slopers lijken minder haast te hebben. i Aan het pand zelf is nog steeds niet begonnen. 1 Wel is het interieur van het vroegere schoolgebouw P inmiddels vrijwel geheel kaalgeslagen. In het pand 5 heerst dan ook een enorme bende, vol puin en H afvalhout. s ïïiiiiiNiiiiiiiHuiiiiiiimiitmiiiimininiimmiiiiiHiiiiiniiiiiininnimuiiiiiiniiiiimiuitMiiiimF. U Scheerstra nieuwe fractieleider WD Maasluis Mr. John Scheerstra is de nieuwe voorzitter van de VVD-fractie in de Maassluise gemeenteraad. Hij volgt Klaas de Roo op, die zijn raadlidmaatschap heeft moeten opzeggen, omdat hij naar buiten Maassluis is verhuisd. Scheerstra maakt sinds ongeveer een half jaar deel uit van de VVD-fractie. Hij nam indertijd de plaats in van Gré van Eek die na een mtem conflict binnen de fractie aftrad als wethouder van sociale zaken en maatschappelijk werk, volksgezondheid, onderwijs en personeelszaken en werd opgevolgd door Elly Coe- nen. De Maasluise liberalen beraden zich momenteel over de openge vallen plaats in de vijf raadszetels innemende fractie in de Maasluise raad. Schiedam Het Rotterdamse makelaars kantoor Ooms BV heeft meer dan 400 be drijven in de Schiedamse binnenstad aan geschreven over een spectaculaire prijsda ling van kantoorpanden, die al een jaar leegstaan aan de Lange Haven 69 en West- vest 54. Enkele bedrijven hebben tot nog toe belangstellend gereageerd op het be richt, dat de panden in prijs gezakt zijn van 360.000 gulden tot 235.000 gulden, een daling van Ëefst 34,7 procent. Volgens Ooms-woordvoerder J.Th.van Wijk kon men de panden maar niet kwijtraken, hoe wel er geregeld wel mensen nieuwsgierig op af kwamen. De enorme prijs hield hen echter te gen. Volgens Van Wijk liggen de kantoren met bijbehorende showroom en winkelruimte op een ideale plek in de binnenstad en hij hoopt met de gedaalde koopsom op een snelle afwik keling van dit leegstandsprobleem. „Leegstand kost met de huidige rentestand tenslotte ook geld," zei hij gistermiddag. Ooms worstelt toch al met een 'kantoorcom plex' in Schiedam. Behalve de 384 vierkante meter aan de Lange Haven en Westvest heeft de Rotterdamse makelaar nog kantoorruimte in aanbieding aan de 's-Gravelandseweg, waar nog 700 vierkante meter over is van de enkele duizenden die na de bouw destijds waren opge leverd, terwijl ook bij het flatgebouw Over de Veste nog altijd kantoren leegstaan. Volgens Van Wijk zit ook hier eindelijk „beweging in". Vlaardingen Een wit doosje met 30 darmtabletten is gister middag rond drie uur verloren in Vlaardingen. Een inwoon ster van de Aalscholverlaan had de medicijnen gehaald bij apotheek Walrave aan de Schïedamseweg. Vervolgens is zij naar de markt aan de Broekweg gefietst en daarvan daan (onder andere via de Vlaardingse Vaart langs de Westlandseweg, de Anna Pau- lownalaan en de Frederik Hendnklaan) naar haar huis in de Aalscholverlaan. De tabletten, van het merk Reasec, kunnen gevaarlijk zijn voor jonge kinderen. De poli tie is meteen na de melding met een zoekactie langs de route begonnen. Die heeft tot nu toe nog mets opgeleverd. Ook een radio-oproep van gis teravond had geen resultaat Delft/Vlaardingen Rijksweg 19, de snelweg tus sen de Beneiuxtunnel en het verkeersplein Ypen- burg, is op geen enkele manier aanvaardbaar in te passen in het landschap van Midden Delfland- Dat is de conclusie van de werkgroep 'Stop rijksweg 19', die samen met het planologisch adviesbureau OD 205 een studie naar de verschillende technische mo gelijkheden van de aanleg heeft verricht. T)o snelweg doet afbreuk ssn het landschap en de functies van het gebied. Aan de voor waarde van het CDA In de Tweede Kamer dat de weg mag worden aangelegd 'mits aanvaardbaar in het landschap ingepast' kan op geen enkele manier worden voldaan", al dus de werkgroep in een rap port, dat gistermiddag is aan geboden aan de demissionaire minister Zee val king van ver keer en waterstaat De voorwaarde omtrent de in pasbaarheid werd door het CDA gesteld bij de discussie in de Tweede Kamer in 1980. Een motie om de weg niet meer aan te leggen werd toen met een zeer kleine meerder heid verworpen. In een rapport 'Rijksweg 19 inpasbaar?' heeft de werk groep verschillende alternatie ven voor de aanleg onder zocht. De gevolgen voor de structuur van het landschap, de flora en fauna, de geluids overlast, de visuele onrust en de gevolgen voor recreatie en landbouw zijn volgens de werkgroep echter onaanvaard baar. Vlaardingen De Vlaardingse Raad voor Jeugd en Jongeren heeft gisteravond zijn handtekening gezet onder zijn eigen doodvonnis. De leden van de raad gingen unaniem akkoord met opheffing van de VRJJ, omdat voor deze functionele raad tegenwoor dig erg weinig meer te doen valt sinds de nieuwe rijksbijdrageregeling voor het sociaal-cultureel werk in werking is getreden. De laatste jaren zijn dan ook tal van vergaderingen van de VRJJ afge last, omdat er eenvoudig niets te bespreken vieL De VRJJ heeft besloten om het college van BenW een brief te sturen met de mede deling, dat het voortbestaan van de raad geen zin meer heeft. Wethouder Bot ver wachtte dat ïn de raadsver gadering van januari offi cieel zal worden besloten, de adviescommissie op te hef fen. De VRJJ-leden hebben er wel op aangedrongen, toch regelmatig contact te houden met de instellingen op het gebied van jeygd- en jonge renwerk in de stad. Er is voorgesteld ieder half jaar een bijeenkomst met alle in stellingen te houden, waarop allerlei knelpunten en wen- ^en naar voren worden ge bracht. Dit gebeurt dan niet meer onder auspiciën van de VRJJ, maar op uitnodiging van het bureau jeugdzaken, van het stadhuis. Een voorstel van de ambte naar jeugdzaken Piet Bosc hman om de vroegere Vlaar dingse Gemeenschap, een slapende stichting die voor heen het jeugd- en jongeren werk in de stad bundelde, nieuw leven in te blazen on dervond weinig enthousias me. Zo'n stichting is langza merhand een beetje een overleefde zaak; er zijn bete re mogelijkheden om onder ling contact te houden, zo was de mening van de mees te VRJJ-leden. rje «erste mogelijkheid is san leg op het huidige zandli- chaam, 2.35 meter boven het maaiveld. De tweede mogelijk heid is aanleg op 1.40 meter boven het maaiveld, waarbij een variant mét en een variant zónder geluidswallen is onder zocht. Deze minder hoge weg is door Rijkswaterstaat en Staatsbosbeheer aangevoerd als alternatief voor het eerste plan, omdat een lager gelegen weg visueel minder zou domi neren. De laatste mogelijkheid Is een verdiepte aanleg, waar bij het wegdek minimaal drie meter beneden het maaiveld zou moeten liggen. Ook bij deze laatste mogelijkheid zijn twee varianten onderzocht: de ene variant heeft flauwe hel lingen, de andere heeft steile wanden, waardoor een echte tunnelbak ontstaat. In de laat ste variant fungeert de steile wand als reflectiemuur voor de aanzienlijke hoeveelheid la waai, die de nieuwe snelweg met zich mee brengt. Een ver laagde aanleg van de weg blijkt ten opzichte van het oor spronkelijk ontwerp van de weg echter nauwelijks een verbetering te zijn, meent de werkgroep. De werkgroep is van mening, dat verbreding van de rijks weg 13 nog altijd voorkeur verdient boven aanleg van de rijksweg 19. Het is volgens de werkgroep trouwens maar de vraag, of een uitbreiding van de verkeerscapaciteit tussen Rotterdam en Den Haag nog' wel nodig is. Cijfers van Rijks waterstaat hebben uitgewezen, dat de hoeveelheid verkeer het laatste jaar maar met een half procent is toegenomen. Om de capaciteit van de rijks weg 13 nog te vergroten wordt binnenkort een ingenieus sig naleringssysteem ïn werking gesteld. Schiedam De werkgroep Zuidelijk Afrika is van plan zondag een alternatief pro- framma in de foyer van het 'assagetheater te bieden wan neer daar de omstreden musi cal Ipi Tombi wordt opge voerd. Ook zal de werkgroep tot het allerlaatste moment proberen het publiek te over tuigen af te zien van een be zoek aan Ipi Tombi. De werkgroep is hevig teleur gesteld over het besluit van de Schiedamse gemeenteraad de musical gewoon door te laten gaan en vindt het besluit on verenigbaar met een in 1979 door de raad gedane uitspraak voor een olie-boycot tegen Zuid Afrika. „Hoewel alle woordvoerders m de raad zei den dat zij de apartheid in Zuid*Afrika afwijzen, werd nu de kans jammerlijk gemist om de woorden van 1979 in daden om te zetten", aldus de werk groep. Door Ipi Tombi af te zeggen had de raad de naar vrijheid en tegen rassendiscri minatie strijdende bevolking in Zuid-Afrika een hart onder de riem kunnen steken, stelt de werkgroep. Het alternatieve programma, zondagavond in de foyer van het Passagetheater, omvat twee onderdelen: een optreden van de Delftse Komedie en een film, waarin de situatie in Zuid-Afrika wordt weergege ven. 's-Gravenzande Op de Westlandbeurs heerste giste ren een hiep-hiep-hoera-stem- ming, zoals bestuurslid Jan Cirk het uitdrukte. Het aantal bezoekers heeft dat van vorig jaar met ruim 7000 mensen overtroffen. Organisatie en standhouders zijn dan ook dik tevreden. Er zijn goede zaken gedaan. „Vol gend jaar doen we het weer", zegt Jan Cirk. De datum is ook al bekend. De beurs wordt in 1982 gehouden van 20 tot en met 27 oktober. Aan de kassa telde men gisteravond 34.382 bezoekers. In 1980 waren dat er 27.000. Dit nieuwsblad, waarin u al het nieuws uil eigen omgeving kunt vinden, wordt zonder extra kosten betorgd in combinatie met het Rotterdams Nieuwsblad. AdtcS' „w? 1 „As®-

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 1