SPORT SPORT KORT m SVV niet, Schiedams elftal wèl gemotiveerd fc. Journalisten conditioneel veel sterker Herman Posthoorn opent licht toch Schakers Schiedam tegen HVO van slag Rob Jacobs: 'Het enige positieve was het showkorps' Postema snel Sport agenda SVV thuis tegen Spijkenisse BAS VAN NOORTWIJK MEENT ^i!iiiiuuiiimiiiiiitai!i]iuiiniismttwiniiimiiiimiiiaiiumimiriuBiiiiiuKiia)]Stt!iifinimimuuiiiHuiiiiiiiiiiiiiuiiiiinxramHmmmiiiiiiifuiiittiiimuEintiniuiuiiuiiiiminiHiiiiuuiiiiiiiii!]itiiiiiiiiiiuiifiniuiiiumiKiiiiniiiiiw» donderdag i 29 oktober 1981 VD/SC/WW Schiedam In de tweede wedstrijd voor de bondscom- petite hebben de schakers van Schiedam het onver wacht moeilijk gehad tegen de reserves van HVO. Voor de wedstrijd bestond de in druk dat HVO zeker een te -kloppen tegenstander was voor Schiedam. Hoe anders zou het allemaal lopen. Aan Sehiedamse zijde ging wer kelijk van alles mis. Zo liep Jacques van Oyen, die acht partijen ongeslagen was ge bleven, tegen zijn eerste ne derlaag op. Zijn tegenstander offerde een stuk waarvoor de Schie dammer aanvankelijk vol doende compensatie had. Toen Van Oyen echter nog een fout maakte was het snel met hem gedaan. Ook bij Pe ter Schotman liep het niet op rolletjes. Hij kwam twee pionnen achter en vergat toen ook nog een 'instaand1 stuk te nemen. Hij brak tes- lötte af in verloren positie. Michel Hocx manouvreerde zich in een ogenschijnlijke .winnende stelling. Hij had daar echter zoveel tijd voor nodig, dat bij in tijdnood kwam waardoor hij genoe gen moest nemen met remi se. Ron Heusdens combineer de vlak voor de tijdcontrole zijn tegenstander van het bord en Mario van Kleef profiteerde handig van een blunder van zijn tegenstan der. Naast de partij van Peter Schotman werden nog maar liefst vijf partijen afgebro ken. Theo van Zessen, Van de Akker en Rob van Velzen hebben allen een iets beter staand eindspel. Frans Groe- neweg laat zijn partij met een pion minder arbitreren. Over de uiteindelijke uitslag valt dan ook alleen nog maar te gissen. Een kleine over winning is zeker mogelijk, maar een remise-stand ligt eveneens voor de hand. Gertie .Baas, de trainer van DVO '32, hoopt dat met het vertrek van de Henri Dunant uit de Vlaarding5e haven ook zijn aantal geblesseerde spelers zal afnemen. Het vrije week einde komt de Vlaardingers dan ook best uit. DVO '32 preases Ben Ver- steege waarschuwt de spelers van het tweede en derde elftal van de Vlaardingse RVB-ciub. ■„Wij willen, niet de school meester uithangen, willen ook niet met dreigementen komen, maar er zullen verbeteringen moeten komen, anders zal dit voor DVO '32, maar ook voor vele spelers consequenties hebben.' Het tweede en derde .elftal, die wel in de KNVB uit komen staan moennteel op een troosteloze 10e en 12e plaats in de competite. Het bestuur van DVO '32 doet er momenteel alles aan om 'sfinx' Rinus Michels aan /te trekken als trainer voor de jeugd. Een vader van een spe ler van C3 vindt dat zijn zoon niet de juiste training krijgt... a. Nelius Jansen heeft in ver band met drukke werkzaam heden zijn activiteiten bij For- tuna Vlaardingen als mate- riaalbeheerder neer moeten leggen. Het bestuur heeft in middels een opvolger gevon- -tfen in de persoon van Maar den Molenaar. •.Jaap Verhagen, de 2e secre taris van DSS '26, gaat de Vlaardingse vierde klasser verlaten. Verhagen verhuist binnenkort naar Oud-Beijer- land en die afstand vormt een .te groot bezwaar. Een dubbele .tegenvalller is de volgende knie-operatie die Verhagen dezer dagen moet ondergaan. De mogelijkheid is niet uit gesloten dat Cor Peitsman za- iterdagochtend in de oefenwed strijd tegen Spijkenisse ver- -sdtek moet laten gaan. De ge blokte spits van SVV heeft haast nooit tijd om boodschap- _pen te doen voor zijn vriendin .Lilly Vermeulen, zodat hij er ditmaal waarschijnlijk aan moet geloven. Rob Kiebert en gastschrijver Bas van Noortwijk zorgden vlak na de glorieuze start van 'de gemeenteraadsleden en de Verslaggevers voor wat ru- moer. Eerst plaatsten zij een soort ijshockeydoel achter de zwaarwichtige sluitposten van jde schrijvende pers en vervol gens bestonden zij achter dat doel een rotje af te steken. Een -forse straf van de UEFA hangt het bestuur van SVV onge twijfeld boven het hoofd. -• Nog een goeie van Kiebert, de Dave-achtige vleugelverde- diger van SVV: "Bax, een beet je vlug het veld op, dan zal ik je even inschieten. Maar dan wel met een buks". t SW en Schfedams Eltal samen op de foto. Schiedam De oefenwedstrijd die SVV zaterdag te gen de zaterdagse eersteklasser Spijkenisse speelt, is omgezet. Beide ploegen verschijnen nu zaterdagoch tend om elf uur op Harga binnen de lijnen. In de oe fenpartij tegen Oud-Beijerland, een dag later, wordt naast Van Alphen, Kolmeier en Van Leeuwen ook Rob Koevermans door trainer Rob Jacobs in de hoofd macht ingepast. Schiedam En weer liet SW een kans voor open goal liggen. Waar het in de uitwedstrijd tegen FC VW voor wat goodwill had gezorgd, verspeelde het in de wedstrijd tegen het Schiedams elftal net dat beetje dat het Sehiedamse publiek naar Harga moet doen toestromen. Voor krap zevenhonderd toe schouwers bakte de formatie van Rob Jacobs er, on danks de schamele 2-0 zege, werkelijk niets van. De oefenmeester van SVV had dan ook geen goed woord over voor de prestatie van zijn elftal. Met recht maakte Rob Jacobs recht boos om deze prestatie: „Het enige positieve wat ik vana vond heb gezien is het show korps en de pupillen van de Sehiedamse verenigingen die de ballonnen keurig de lucht in lieten gaan." Rob Jacobs wilde van geen excuus weten. Verwacht van zijn spelers dat ook in ont moetingen waar niets op het spel staat optimaal wordt ge presteerd: „Het is echt onge looflijk wat Ik vanavond heb gezien. Dag en nacht verschil met de wedstrijd van zater dag tegen FC VVV. In een wedstrijd als tegen een Schiedams elftal kun je juist propaganda maken voor het betaald voetbal in Schiedam, maar dat hebben de spelers vanavond duidelijk ver zuimd," De Sehiedamse selectie, sa mengesteld door de coaches SchiedamEén ding is duidelijk gewordenjour nalisten kunnen niet voetballen en niet tellen. In hun wedstrijd tegen het Sehiedamse gemeen- te-elftal hadden de pen- nelikkers totaal niet in de gaten dat de tegenpar tij met 12 man en I vrouw speelden. Helaas voor de 'ambten.ren' is 13 een ongeluksgetal en is conditie ook noodzake lijk bij voetbal. Maar toch, de schrijven de betweters moeten in eigen gelederen een paar 'rotte' plekken verwijde ren. Allereerst zou het niet gek zijn om Chris Woerts een bal met een touwtje te geven. Deze speler scoorde wel een aardig doelpunt maar had voor het overige te veel in 'Alleen op de we reld' gelezen. Er waren journalisten die dachten het op gympies wel te kunnen klaren, helaas...maai daar moet je techniek voor hebben en dat jammer, vol gende keer beter). Na tuurlijk waren er ook spelers die goed voor de dag kwamen.- Om er eni gen te noemen: de 'licht voetige' keeper Donald Bax hij reageerde niet eens op een voetzoeker en Aad van Hassel die duidelijk liet zien dat je traptechniek en over zicht nooit meer kwijt raakt Nico van Huët en Aad Bier huizen, kwam opmerkelijk voor de dag. Nauwelijks geïmponeerd door de am biance en de tegenstander speelde het weliswaar verde digend, maar via de counter had het voor de rust royaal op voorsprong kunnmen ko men. Eerst was het Leo de Koning (GTB) die vrij voor doelman John Marrevee net niet wist te scoren. Ook Bas van der Leije, verreweg de gevaarlijkste spits, faalde vrij voor Van Noortwijk's stand- in Marrevee. SVV kon aanvallend geen vuist maken. Speelde in de kaart van de tegenstander door de bal te veel te willen brengen. Rob Jacobs, nog na- mokkend: „Tegen zo'n elftal moet je de bal direct spelen. Niet gaan pingelen en de bal brengen. Die jongens speel- door Chris Woerts Schiedam Wethouder Herman Posthoorn ver richtte gisteravond tóch de officiële openingshan deling van SVV's lichtin stallatie. Hoewel Post hoorn gepikeerd was over een aantal uitlatin gen van Cor de Vries, de voorzitter van SW, in deze krant, trok hij, ge huld in een rood-groen SW-shirt, de handel om die het Sehiedamse- mmm hoofdveld in een zee van §|j|gp licht liet baden. Vervol- gens speelde hij en zijn collega Reinier Scheeres één helft mee om vervol- pMpgaH gens af te reizen voor een wijkbezoek in Nieuwland. Na het toespraakje van De Vries, dat voorafging aan de ontmoeting tussen SVV en de Sehiedamse selectie en werd begeleid door een muzikaal optreden van zo'n 350 ballonen de lucht eerste drie kaartjes die in- voorafgaande aan de wedstrijd tussen SVV en de OBK (inclusief majorettes), jn gaan. Hieraan waren geleverd worden, zullen SCniedamse selectie gaf SVV's Voorzitter Gor de lieten pupillen van alle kaartjes verbonden met de met een prijsje beloond Vries Via een korte toespraak een wat Officiëler tintïe Sehiedamse verenigingen namen van de clubs. De worden. aan het geheel. JUUIHIMUIIIË den erg verdedigend, dan moet je kaatsen. Echt waar, ik sta versteld van de presta tie die geleverd is." Op slag van rust kwam SVV dan toch nog op voorsprong. Wim Tijl mocht alleen door gaan en werd in de ogen van scheidsrechter Aad Gudde (ook al een Schiedammer) binnen de beruchte lijnen 'gepakt' door Henk van Loe- nen (Ursus). De toegekende strafschop werd door Johan Versluis uit stand verzilverd: 1-0. Weinig waardering had ook het publiek voor de prestatie van SVV. Lang, heel lang voor het einde van het laat-' ste fluitsignaal van Aad Gudde hielden de meeste toeschouwers het voor ge zien. In deze troosteloze am biance wist SVV zo waar nog te scoren. Uit een voorzet van Darcy Kaihatu, zijn eni ge goede actie, was het Cor Pietsman die inkopte. Doel man Bob Molendijk (Hermes DVS) wist in eerste instatie de bal van Peitsman te stop pen, maar kom de zijn inzet niet onder controle krijgen. De toegesnelde Henk Salarï tikte de bal binnen: 2-0. Opstelling Schiedams Elf tal: Jos Sparla (DHS), Cock Bruinsel (DRZ), Henk van Loenen (Ursus), Ben van der Spoel (SVDPW), Rob de NIjs (FPSC), Frans Fiers (FCN '66), Martin de Vette (Excel sior '20), Peter Greten (De mos), Bas van der Leije (HBSS), Leo de Koning (GTB), Ton Craane (GSS). Na de rust kwamen in het veld: Bob Molendijk (Hermes DVS), Ferry Holster (Marti- nit), Peter Verhaal (Olym pus), Bob Weed a (SFC), Pe ter van Heiten (Sehiedamse Boys), Ed Slavenburg (Schie dam). SW: John Marrevee, Ruud van Dijk, Rinus Steenbergen, (Darcy Kaihatu) Leen War- naar, Rob Kiebert, Ger van der Heide. Johan Versluis, Paul Kooien, Wim Tijl (Cor Peitsman), Richard Derks (Harry Meijboom), Ferry Meerhof (Henk Salari). Bas van Noortwijk - In de eerste helft konden de gemeente-ambtenaren het nog redelijk bijbenen (2-2), de tweede helft was de conditie in de kleed kamer achter gebleven en werden de dame en heren compleet van de grasmat getikt. Hier was ook de verdwijning van de heren Posthoorn en Scheeres debet aan, want de steeds 'diepgaande' en stevig storende wethou ders werden in het aan vallende spel node ge mist (Als dhr. Posthoorn in de vergaderzaal ook zo'n volhouder is heb ben z'n tegenstanders het knap moeilijk). De score werd opgevoerd tot 6-2 door doelpunten van Chris Woerts (2x), Aad van Hassel en Peter Spek. In deze al met al toch wel aardige wed strijd moet als absolute uitblinker worden ver meld de doelman Bertus Steenbergendie door enkel goede reacties voorkwam dat de dubbe le cijfers op het scorebord kwamen. Veenendaal De Vlaar dingse atleet Abe Postema heeft tijdens een 15 kilome ter loop in Veenendaal zijn persoonlijk record op de 15 kilometer scherper gesteld. Op het vlakke parcours kwam hij uit op een tijd van 55 minuten en 16 seconden.', Tips voor deze rubriek kunt u doorgeven aan de sportredaktie van deze krant. Brede Havenstraat 6 (3131 AC) of Postbus 110 (3131 BC) Vlaardingen. De sportredaktie is telefonisch bereikbaar onder nummer 010-315209. Donderdag 29 oktober: Diversen: 16.00 uur Vergadering dagelijks bestuur Sehiedamse Raad voor Sport en Recreatie; Volleybal: 20.15 uur Nationale Nederlanden- Surdight (heren), 20.35 uur Tenaco 3- Shell (dames). Vrijdag 30 oktober: Volleybal: 21.30 uur Holy-Alcazar (heren), 20.15 uur PA Verkerk Z 3- Sunlight (dames); Diversen: 20.00 uur Huldiging Sehiedamse sportkampioenen in de recreatiezaal van het stadskantoor; Büjarten: 19.30 uur Finale tweede klasse driebanden district Nieuwe Waterweg Noord in biljartcentrum 't Griffioen te Vlaardingen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 4