SPORT 5 11 r n l Mar van der Cijs in finale Succes begint ongslagen aan returns VRSR wil jeugd basketbal leren SPORTAGENDA 'Als de spelers maar eens beseffen waar ze mee bezig zijn Ronald van Dijk en Stijn Minneboo schooldamkampioenen SP0RTK8RT Korfballers denken nu al aan de zaal vrijdag 30 oktober 1961 VD/SC/WW Vlaaridngen In biljartcentrum 'De Griffioen" in Vlaardingen wordt vrijdag, zaterdag en zondag de fi nale verspeeld om hel Ji&trietskampioenschap tweede klasse drie banden. Het wordt ongetwijfeld een «eer spannende aangele genheid, omdat.de onderlinge krachtversehillen ui terst miniem zijn. De moyenne grenzen in deze klasse zijn 0,400 tot 0,500. Geen van de deelnemers wist evenwel in de vooronde te promoveren door een hoog moyenne te scoren. Vrijdagavond wordt om 19.30 uur begonnen met de wedstrijden. Zaterdag en zondag beginnen de wed strijden om respectievelijk 13.00 uur en 12.00 uur. De finalisten zijn: Hans Bos (Wilskracht), Mar van der Cijs (Apollo), Aad Stouthandel ft Oosten), Jos Rouzeboom (de Cockpit), Jan Scholten (Molenwiek), Gerard Waardenburg (Tonegido), Jan de Lange (*t Oosten) en Aad van der Kooy (De Kroon). Vlaardingen De Vlaardingse Raad voor Sport en Recreatie (VRSR) wil de jeugd kennis laten maken met basketbal. De 'raad' gaat jongeren van tien tot zesden jaar lessen geven in de eerste kneepjes van diè sport. In elke anderhalf uur durende les wordt ook een partijtje gespeeld. De cursus begint op woensdag 4 november en gaat door tot 13 januari. De lessen zijn elke woensdagmid dag vanaf 16.00 uur in het gymnastieklokaal aan de Delfseveerweg. Wie wil meedoen moet zich aanmel den. Dat kan bij de consulenten sportieve recreatie op het stadhuis (telefoon: 355868, toestel 199). De cursus kost 25 gulden. Mar van der Cijs...kanshebber Vlaardingen Het laat ste volledige korfbalpro gramma staat dit voor de deur. Na deze wedstrijden volgt er nog een inhaal programma en dan gaan de teams drie maanden de zaal in. Het is nog maar de vraag of ook de laatste competiteironde volledig kan worden afgewerkt. Het veld van Spirit lijkt de ko mende maanden onbespeel baar. De trainingen van de clubs hebben zich inmiddels allemaal naar de zaal ver plaatst. zodat het restje veld- korfbal de korfballers wel erg ongelegen komt. De balans na één competitie helft wijst uit dat vier teams de rangltjst aanvoeren. Oranje Nassau, ODO, Succes en Spirit. Opvallend is het zwakke op treden van Vlaardingen en O Dl, die nu reeds in degrada tiegevaar verkeren. De ove rige verenigingen nemen een bescheiden plaats in op de ranglijst. Oranje Nassau zal zich komend weekeinde moe ten herstellen van de smadelij ke nederlaag tegen debutant Weidevogels. Nu staan beide teams in Bleiwïjk tegenover Harga (wit shirt) is bezig aan een goed seizoen. elkaar. Maassluis heeft iets goed te maken bij Ventura Sport, al zal trainer/coach Rinse Veltman nog heel wat werk moeten verzetten om het niveau omhoog te krijgen. ODO moet in staat worden geacht om de drie punten voorsprong le kunnen behou den op Olympia uit Spijkenis- se. Avanti en Hoekse Sv strij den in Pijnacker om de pun ten. Zegereeks De afdelingsteams Spirit en ODI ontmoeten de reserves van respectievelijk NIO en IJssclvogels. Gezien de slechte toestand van het veld van Spi nt moet worden gevreesd dat Spirit niet meer op het eigen veld in actie zal komen. Vlaardingen heeft zondag heel hard winst nodig om uit het diepe dal omhoog ie komen. Crescendo moot het slachtoffer worden. Harga evenwel is weer aan een goed seizoen be zig. Succes timmert duidelijk aan de weg. Onder de beïielende leiding van Fred Molhuizen werden alle competitieduels tot op heden gewonnen, 't Capproen zal naar alle waar schijnlijkheid ook Succes niet kunnen stuiten m de zege reeks. Tips voor deze rubriek kunt u doorgeven aan de sportre- daktie van deze krant, Bre de Havenstraat fi (3131 AC) of Postbus 110 (3131 BC) Vlaardingen. De sportredak- tie is telefonisch bereikbaar onder nummer 010-345209. Vrijdag 30 oktoben Volley bal: 21.30 uur Holy-Alcazar (heren). 20.15 uur PA Verkerk Z 3-Sunlight (dames); Diver sen: 20.00 uur Huldiging Schiedamse sportkampioenen in de recreatiezaal van het stadskantoor. Biljarten: 19.30 uur Finale tweede klasse drie banden district Nieuwe Water weg Noord in biljbrtcentrum 't Griffioen te Vlaardingen. Zaterdag 31 oktober: Voet bal: 11.00 uur SVV-Spijkemsse (vr), 14,30 uur SC voorne- TSB, 14.30 uur Hoogvliet-Sa telliet, 14.30 uur Zwaluwen Vl-NSVV (vr), 14.30 uur Vlaardingen-Naaldwjjk (vr), 14.30 uur SVPTT-HBSS (vr), 14.30 uur Hoekse Boys-Xerxes (vr) 13.00 uur GSS-Den Bom mel, 14.30 uur GTB-RSM; Volleybal: 14.00 uur Starlift 2-Broleco (heren), 18.00 uur SSS-Both en Partners (heren), 13.30 uur MVC-Both en Partners (da mes), 15.30 uur MVC-Hou Stand 2 (heren), 15.00 uur CVV 4-Shell (heren), 20.00 uur Spivo-Both en Partners (da mes); Basketbal: 18.30 uur Ju- ventus-Midland (dames), 20.00 uur Juvcntus-Jumpers (he ren), 20.30 'uur AMVJ-Green Eagles (heren), 15,30 uur Green Eagles-MSV (dames); Korfbal: 15.30 uur Spirit-NIO 2, 15.30 uur ODI-IJsselvogels 2, 15.00 uur Avanü-Hoekse SV, 15.00 uur Olympia-ODO, 15.00 uur Ventura Sport-Maas- sluis, 15,30 uur Weidevogels- Oranje Nassau; Waterpolo; 19J0 uur Kempvis-Shell (da mes), 18,30 uur Nautilus-SZC (dames), 16.40 uur Wiekslag- VZC (dames), 19.50 uur WIK- AVZV (dames), 20.40 uur WIK-AZL (heren); Atletiek: 14.00 uur Prestatielopen In Zuidland en Heenvliet; Biljar ten: 13.00 uur Finale tweede klasse driebanden district Nieuwe Waterweg Noord in biljartcentrum 'l Griffioen le Vlaardingen. Zondag: Voetbal: 14.30 uur Oud-Beijerland-SVV (vr), 14.30 uur SJC-VFC, 14.30 uur DBGC-Olympia, 14.30 uur DHS-OIympia, 14.30 uur Alp- hense Boys-VDL, 14.30 uur Excelsior'20-ONA, 14.30 uur Groeneweg-De Hollandiaan, 14.30 uur Martinit-Épixpa, 14.30 uur SCO'63-.FCNm 14.30 uur RKWIK-Hardins- veld. 14.30 uur SFC-FIOS. 11.00 uur Hermes DV§-"fontr- gido (vr), 14.30-uur Schieda'm- Poortugaal (vr), 14.30 uur De- mos-Dilettant, 14.30 uur Ani mo H-SVDPW, 14.00 uur Olympus S-Portugues, 14.30 uur DRC-DRZ, 14.00 uur Bol- nes-MSV'71; Damesvoetbal: 14.30 uur VFC-DCL 2, 14.30 uur Kreekboys-DRZ, 14,30 uur Fortuna-DEH, 14.30 uur Zwart Wit 2-Hermes DVS, 14.00 uur HWD 2-Schiedam; Korfbal: 14.00 uur Crescendo-Vlaardin gen, 14.00 uur KNS-Harga; Waterpolo: 18.20 uur SZC- Losser (heren); Handbal: 13.30 uur Van der Voort Quin- tus 2-De Hollandiaan (dames), 15.40 uur Ancora 2-UVG (da mes), 14.10 uur DWS-Westlan- dia (dames), 15.00 uur Rijn streek-De Hollandiaan (he ren), 16.50 uur Ancora 2-UVG (heren), 15.20 uur DWS-Duy- vestein Wintersport Hellas 2 (heren); Biljarten: 12.00 uur Finale tweede klasse drieban den district Nieuwe Waterweg Noord in biljartcentrum t Griffioen te Vlaardingen; Hoc key: 14.15 uur De Waele-Ever green (heren), 12.00 uur Sou- burgh-Evergreen (dames), 12.30 uur Krimpen-PoÜux (da mes), 14.15 uur Te Werve-Pol- lux (heren), 12.30 uur HC Voome-Spirit (dames), 14U5 De genadeloze kritiek van Bas van Noortwijk Schiedam Ongezouten kritiek stroomt uit de mond van een speler die zich in de loop der jaren min of meer verpersoonlijkt heeft met de inboedel van Harga. Bas van Noort wijk, alweer zo'n zes seizoenen vaste keus in de topelf van SW, voelt zich echter zo nauw bij zijn 'lucratieve schnabbel' betrokken, dat hij de neergaande lijntjes, die zich de laatste weken over de grafiek van de eerste divisie voortbewegen, slechts moeizaam kan accepte ren. De 26-jarige vertegenwoordiger in sport- kleding staat open voor commentaar van de buitenwacht, maar is tegelijkertijd één van de weinigen die beseft dat een flinke dosis zelf kritiek de basis moet vormen voor een gezon de uitoefening van de bedrijfstak 'betaald voetbal'. Gelouterd door de rente die een tweejarig verblijf in het jeugdinternaat („Het eerste jaar was ik echt intern, maar het tweede jaar ging ik op ka mers") van Willem II oplever den, alsmede de verschillende aanpak van trainers als Leo Halkes, Pim Visser, Sandor Popovics en Rob Jacobs, die al dan niet vluchtig Schiedam aandeden in hun pogingen de absolute top te halen, weet Van Noortwijk precies wat er te koop is in de pro fesion ele sector. Acht jaar betaald voet bal hebben van Van Noortwijk een zelfbewuste semi-prof ge-' maakt, die nauwkeurig kan ontleden waarom SVV niet meer de veerkracht heeft, waaraan het in de beginfase van deze competitie onver wachte successen ontleende. Resultaat Derhalve waagt Van Noort wijk zich er niet aan al die trainers met elkaar te vergelij ken. „Het resultaat", zegt hij, „is altijd aan de spelers. Na tuurlijk voegt een trainer iets toe aan elke speler, stelt hij het sterkste elftal samen, pro beert hij die ploeg uit te balan ceren, maar de werkwijze en de speldiscipline van de hele week komen op het veld tot uiting. En als de spelers niet beseffen waar ze mee bezig zijn, dan komt dat er ook in de wedstriid nooit uit. Dat is mo menteel bij SVV het grootste probleem. We zijn nu toch ai weer zo'n drie maanden bezig, maar iedere wedstrijd weer word je er mee geconfron teerd,,. De inmiddels, tezamen met de blijkbaar nooit aan slijtagever- chijnselen onderhevige Leen Warnaar cn Rinus Steenber gen, tot routinier uitgegroeide doeiverdediger, vindt aat hij recht van oordelen heeft, om dat hij na een nederlaag in eerste instantie ziin eigen pres taties over de hekel haalt. "Ik ben in het veld één van de moeilijkste gasten voor mijn collega's", bekent hij. „Maar ik zal nooit met tegenzin naar de training gaan. Alleen als we een duurloop hebben. Dan loop ik achteraan om te kijken of niemand wat verloren uur Groen Geel-Spirit (heren), heef l Maar voor de rest ga ik fluitend naar de training. Ik zal nooit opgeven". Tevreden „Ik ben zelf nooit snel tevre den. We hebben nu elf wed strijden achter de rug en ei genlijk zijn er maar drie waar over ik voor negentig procent tevreden ben. Ik ben ook moeilijk voor mezelf. Ik train vier keer per week, maar als ik de kans zie, ben ik op maandagavond in m'n eentje bezig om m'n zwakke punten te verbeteren. Want, ondanks alles, speel je toch betaald voetbal en houd je aan het eind van de maand je hand op. Is het te weinig, dan had je niet moeten tekenen. Ik hoor nooit iemand zeggen dat hij 2*n geld terug geeft als er niet ge presteerd is. En als je er geen plezier meer in hebt, moet je er mee stoppen". door Donald Bax „Iedereen moet bij zichzelt te rade gaan ais er een slechte wedstrijd is gespeeld of als we verloren hebben. Het is zo ge makkelijk om dat door te ver wijzen naar anderen, maar de oorzaken liggen toch bij jezelf. Ik stel nog altijd Leen War- naar, ook al-ie dan al 33, als voorbeeld. Hij weet wanneer hij minder gespeeld heeft. Dat zou de rest ook moeten weten. Je hebt drie categorieën: slecht, redelijk en goed. Bepaal dan zelf, een beetje kritisch, de categorie waar je in thuis hoorL" En kom dan niet altijd op 'redelijk' uit. Als je er maar wel voor zorgt dat je nooit uit schieters naar beneden hebt". Bewijzen „En dan al dat gelul van die jonge gasten die zeggen dat ze nooit van hun leven bij SVV willen spelen. Laten ze maar komen, laten ze maar bewijzen dat ze op dit niveau mee kun nen komen. Natuurlijk niet in zo'n wedstrijdje tussen SVV en de één of andere selectie, als je de vrijheid krijgt, maar echt met een vent in je nek. Dat is heel iets anders. De spoeling in het betaald voetbal wordt steeds durmer. Er zijn nu nog t Bas van Noortwijk in de clinch met arbiter Cees Bakker... 'Ik ben niet gemakkelijk voor mijn colle- 36 clubs over. Tel maar na hoeveel kansen je dan nog hebt. Het slaat nergens op om zulke uitspraken te doen. Uit blinken bij een amateurclub, natuurlijk, maar dat wil niet zeggen dat je dan rijp bent voor het betaald voetbal". De kritiek van Van Noortwijk klinkt hard, erg hard, maar is niet op zandkastelen gebouwd. „Ik wil altijd winnen. Als ik verlies ben ik er echt doodziek van. En het hangt allemaal zo nauw met elkaar samen. Als wij een slechte wedstrijd spe len tegen een amateurdub, als wij als SVV alles te verliezen te hebben, dan heet het dat we niet gemotiveerd zijn. In de voorbereiding wonnen wij van FC Den Haag. Die gasten zeg gen op hun beurt hetzelfde. Dus wat moeten wij doen? Ie dere wedstrijd onze mouwen opstropen en er voor de volle honderd procent tegenaan gaan. Uit jezelf moet je con-' stant op je tenen lopen, want dat geld, dat krijg je niet voor niets". eten wij toch van, wees nou eerlijk. Anders gooien we onze eigen glazen in. Komen er meer toeschouwers, dan is er automatisch meer geld en dus meer mogelijkheden voor de ploeg. Nu. na die wedstrijd te gen de Schiedamse selectie moeten we er weer alles aan doen om volgende week toch nog vat toeschouwers te trek ken tegen Veendam". Er lijkt, zo voor het blote oog, echter meer aan de hand te zijn. Hoewel de competitie nu één-derde op gang is, heeft de basisformatie van Rob Jacobs eigenlijk nog geen vaste vorm gekregen. Achterin is alles kant en klaar, maar voorhoede en middenlinie fluctueren constant qua samenstelling. Logisch dan ook dat de sup porters zeggen dat de mindere klassering m het rechter rijtje voor een groot deel te verkla ren is aan een gebrek aan op elkaar ingespeeld zijn. Van Noortwijk bestrijdt dat ten zeerste, omdat de training meer is dan zo maar anderhalf uur afmattende werkzaamhe den. recht heeft om spelers te wis selen, is ook niet zo gek. Dan blijven de ogies open. Je bent en blijft een werknemer. En dan moei je doen wat de trai ner, de bedrijfsleider, zegt- Hij geeft de richtlijnen aan, maar daar binnen heeft iedereen 20 veel vrijheden, dat de jongens gemakkelijk hun eigen visie kwijt kunnen. En als er te veel gewisseld wordt, dan hebben die jongens dat aan zichzelf te danken". „De trainer kan nog zo'n grote hekel hebben, als je voor de volle honderd procent pres teert kan hij toch niet om je heen. Daar moet iedereen van uit gaan. Voor de wedstrijd op zondag of zaterdagavond be gint, tellen de prestaties van de hele week. Natuurlijk telt mee dat SVV eeq vereniging is met weinig financiële arms lag. Er is bijvoorbeeld geen premiestelsel, maar dat zou er eigenlijk bij moeten horen. Dan kan ook een trainer meer doen. Bovendien merk je dat ook meteen aan je eigen porte monnee. Dat vindt niemand leuk..." Speltype „Het voetbal beperkt zich niet Werknemer alleen tot de wedstrijd. We spelen een bepaald speltype. Daar wordt op de-training aan gewerkt Als we dan niet we ten waar we mee bezig zijn, dan gaat het op het veld ook fout Wat is dan het gevolg? De resultaten zijn slecht en het publiek blijft weg. En daar „We trainen met een groep van zestien man. Als je dus. en daar heb je het weer, goed be zig bent op de training, dan weet je precies wat je aan el kaar hebt Dan hoef je echt niet op de wedstrijden te wachten. Dat de trainer het SchiedamRonald van Dijk is de nieuwe damkampioen van het lager onderwijs ge worden. In groep I van deze jaarlijkse schooltitelstrijd bleef Van Dijk Edwin Konings (tweede), Sylvia Min ten (der de) en Claudio Roso (vierde) voor. Bij het voortgezet onder wijs ging de titel naar Stijn Minneboo, die Marcel Boshui zen achter zich liet. De overige uitslagen waren: Basis onderwijs: groep 2: 1. Jaap Nieswaag, 2., J. Erik; groep 3: 1, Lindau Karijpaniro, 2. S. van Hagen; groep 4: 1. Klaas Berghuis, 2. Barry^Gou- driaan; groep 5: 1. Arthur Torsy, 2. R. Beek; groep 6: t. Richard Zwanenburg, 2. Or lando Mendeszoon; groep 7: 1. Petra Bakker. 2. Rudy van Buytcnen; groep 8: I. D. Sla, 2. C. Ozbilgte; groep 9: 1. Hamïd Boumsa, 2. Mehmet Mazn; groe- 10: 1. M. Izmeli, 2. D. Dekker, groep 11: 1. Jaco Ka per, 2. Sandra Kramer, groep 12; 1. Roger van Dozp, 2. Ka rin Peitsman; groep 13:1. Mar tin van Veen, 2. Jason Bosch; Voortgezet onderwijs: groep 2: 1. Eric Gunneweg, 2. Marja Sanders en 3. Elly Heinsbroek. Voor de goede orde, de re dactie van het clubblad van HBSS laat weten dat niet voorzitter Rien Klink voir- ge weck op de foto stond af- gebeeeld. Wie het wel was, wordt nu volgende week onthuld door de redactie. De contributie bij GSS wordt niet verhoogd. In plaats van een verhoging denkt het be stuur van GSS aan het instel len van verplichte werkuren ten bate 'van de vereniging. Het repareren van de doelnet- ten en het schoonmaken van de kleedkamers zouden tol deze aktiviteiten kunnen be horen. GSS zit momenteel zonder penningmeester. Frans Ooms heeft zijn activiteiten na 22 jaar gestopt. Tijdens de ledenvergadering van vo rige week bleek niemand be ried om de zware taak te vervullen. Het bestuur blijft evenwel zoeken naar een ge schikte kandidaat. De oude kern van het be- stifur van GSS is teoh al bezig om zich terug te trekken uit bestuursfuncties. Voorzitter Nico Mout, sinds mensenheu genis de presaes van dc afde lingsclub, heeft nu ook te ken nen gegeven aan zijn laatste jaar bezig te zijn. De ontspanningsvereni ging van Martinit weet van geen ophouden. Moest vori ge week nog een mossel avond geannuleerd worden, de commissie heeft nu al weer een nieuw programma gepresenteerd. Op zaterdag 14 november Is er weer een bingo-avond en ook het kerst klaverjassen gaat weer van start. Diegenen die niet kunnen klaverjassen kunnen zich verrijken aan het edele spel dat jokeren heet. De supportersvereniging van Hermes DVS viert dit jaar het 45-jarig bestaan. Momenteel telt de club een kleine 100 le den. Het heuglijke feit wordt op 14 november luister bijgezet met een grootse feestavond in 'zaal Arcade. De verkiezing van *lu- strumkonïngin' hij de Schie damse hockeyvereniging Spirit heeft dc feministen binnen deze club wakker ge schud. Niet alleen sommige leden hebben bezwaar ge maakt, maar Women Libera- trion, dc Amcrkaanse vrou wenorganisatie heeft een scherp protest laten horen. Evwel geen reden om de ver kiezing af te gelasten. Integendeel zelfs. De redac tie van het clubblad laat weten dat op pukkel meer of minder, nfet wordt geken. De jury laat weten dat andere kwaliteiten meewegen. Het clubhuis van Pollux* moet het nog steeds doen zonmder open haard. Sugge sties en ideeën die een snelle realisering mogelijk maken rijn welkom bij het bestuur.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 5