SCHIEDAMSCHE COURANT Bedrijven onder de loep Ik neem*, proef Zoeken naar woonbestemming Raad Vergadert met Vrolijk over profielschets ^Zusters doen geen oog dicht door pop-bunker' Kampiocïicu ia hel zonnetje Rijk bekijkt bouwplannen Landstraat Vatenhandel met gemeente in de clinch over verhuispremie Sloop en nieuwbouw aan Boer- haavelaan Medicijnen terecht Muskusrat belaagt stukken Schiedam Boemerang: 12.106 hand tekeningen I Maandag 2 november 1981- - ONAFHANKELIJK DAGBLAD - -105de Jaargang no. 214- -6 PAGINA'S Vlaardingen De gemeente raad van Vlaardingen zal op maandag 16 november, vlak na de begrotingsbehandeling, in een extra openbare verga dering bijeenkomen over de opvolging van burgemeester Kieboom. De commissaris der koningin in Zuid-Holland, mr. Maarten Vrolijk, zal tijdens die bijeenkomst aanwezig zijn. Op de vergadering, die om 20,30 uur begint, krijgen de raadsle den de gelegenheid de nodige wensen kenbaar te maken met betrekking tot de vraag, wat voor burgemeester Vlaardin gen straks 2ou moeten krijgen. Deze zogenaamde profielschets zal aan sollicitanten voor de burgemcestersvacature ter in zage worden gegeven, zodat zij" kunnen zien wat er van hen verwacht zou worden en of ze zouden passen in het plaatje, dat door de gemeenteraad is geschetst Zoals bekend wil de Vlaar- dingse gemeenteraad meer in vloed op de komende benoe ming dan alleen maar het ma ken van die profielschets. De fractievoorzitters in de ge meenteraad (uitgezonderd de PSP er Leo Zeef, die princi pieel tegen benoemde burge meesters is) hebben onlangs kenbaar gemaakt, een zoge naamde vertrouwenscommis sie te willen instellen die vóór dj? benoeming met de kandida ten een gesprek moet hebben. Vervolgens zou die commissie e^n voordracht voor de -nieu we burgemeester moeten doen. 'V Schiedam De gemeentelij ke afdeling openbare werken heeft bezwaren tegen het plan de BB-bunker bij het ziekenhuis ter beschikking te stellen van repeterende pop groepen. Openbare werken vjeest dat de lawaai-overlast, cOe door de popgroepen zou worden veroorzaakt, te groot is. De in onregelmatige dien sten werkende zusters uit het zusterhuis en andere omwo nenden zouden door het la waai geen oog dicht kunnen doen, vreest openbare wer ken. De ambtenaren van die afde ling in het stadskantoor heb ben zich erover verbaasd dat hun in het geheel geen advies is gevraagd. Op zijn minst moeten volgens de afdeling strenge eisen worden gesteld aan de geluidsdichtheid van de bunker. Het komt er volgens de ambtenaren op neer dat fikse aanpassingen noodzake lijk zullen zijn. Volgens berekeningen van di recteur-gemeentewerken ir Harm Gustave de Block zou het geschikt maken van de bunker voor popgebruik 1,25 ton gaan kosten. Daarbij wordt alleen al dertigduizend gulden ongemaakt door het slopen van tussenwanden in de bun ker. Met het aanbrengen van geluidsisolatie is in die opzet nog geen rekening gehouden. De plotselingen problemen die zich voordoen bij de pop-bun ker zullen dinsdag worden be sproken in de commissie voor cultuur* sport en jeugdzaken (CSJ). De jaarlijkse huldiging van Schiedamse sportkampioe- nen zit er weer op. Burge meester John te Loo zette vrijdagavond in een uitpui lende kantine van het stads- kasntoor iedereen die dit jaar een titel in de wacht sleepte uitgebreid in het zonnetje. Een intiem feestje dus, dat tot in de kleine uur tjes duurde. Meer gegevens over deze huldiging treft u op pagina 4. Bezuinigingen ten koste van Lindenhof Schiedam De ambitieu ze plannen voor de ver bouwing van de Linden- hof gaan niet door. Voor de restauratie van het pand en daarna ombouw tot sociaal-cultureel cen trum blijkt geen geld te vinden. Dat is gebleken bij 'afwegingen' rond de prioriteitenlijst 1982-1986. Daarmee is het aanpak ken van het Schiedamse monument aan de Lange Achterweg opnieuw op de lange baan geschoven. Geheel onduidelijk is nu wat er met het pand zal tó. .iV. ..v: .7» jsgu-ïsu* De huidige parkeer plaats op de hoek van de Zomerstraat en de Land- straat. Vlaardingen Het minis terie van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening studeert momenteel op de bouwplannen, die Vlaar dingen heeft ontwikkeld voor het terreintje dp de hoek van de Landstraat en de Zomerstraat. Onlangs is de zogenaamde artikel-19- procedure afgerond: een procedure die bouwen al mogelijk maakt, hoewel het plan hier en daar in strijd is met het geldende bestemmingsplan en daar nog geen uitspraak over is. Op het terrein gaat de wo ningbouwvereniging Pa trimonium 32 huizen bou wen. De verwachting is dat de toestemming van het rijk binnenkort af komt, samen met de beno digde subsidie. Vervolgens zuilen de laatste voorbe reidingen voor de nieuw bouw kunnen worden ge troffen. Heeft het bouw plan voor het terrein Landstraat/Zomerstraat veel vertraging opgelopen; nog moeizamer loopt de planvorming voor het bouwplan voor het mid dendeel van de Land straat De gemeente heeft moeilijkheden ondervon den bij het in eigendom verwerven van de be staande huizen: met enke le eigenaars is geen over eenstemming bereikt. Be sloten is af te wachten tot over enkele maanden het nieuwe bestemmingsplan is afgerond en goedge keurd; dan zijn er moge lijkheden om de panden te laten onteigenen, om het bouwplan uit te voeren. Vlaardingen Een gemeentelijk onderzoek zal moeten uit maken welke bedrijven in de toekomst uit de Oostwijk moe ten verhuizen. In het onderzoek van gemeentewerken zal worden gekeken naar overlast die de bedrijven veroorzaken, maar ook zal worden bekeken of de bedrijven niet zijn gesi tueerd op plaatsen waar sociale woningbouw gepleegd kan worden. Het onderzoek moet begin volgend jaar zijn afge rond. In de Oostwijk zijn in totaal zo'n 180 bedrijven gevestigd. Daaronder vallen ook winkels en snackbars. Veelal zijn het kleine ondernemingen, die sléchts enkele arbeidsplaatsen bieden. Oost is bestempeld als stadsvernieuwingsgebied en volgens de gemeentelijke filo sofie moeten daaruit alle be drijven verdwijnen die op wat voor gebied dan ook hinder veroorzaken. Ook bedrijven die op plaatsen zijn gesitueerd waar woningbouw mogelijk is, zouden uit de wijk moeten verbuizen, vindt de gemeente. Een instrument dat de ge meente daarbij kan hanteren is een verhuispremie voor der gelijke bedrijven van het mi nisterie van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening, In het onderzoek zal ook spe ciale aandacht worden besleed aan het bedrijfsverzamelge bouw dat is gepland aan de kop van de le Van Leyden Gaelstraat. Het onderzoek steam zal bekijken welke be drijven in aanmerking komen voor het gebouw en daar zelf ook naar willen verhuizen. Binnenkort gaat een werk groep, waarin naast ambtena ren en de bouwer ook verte genwoordigers van bedrijven in de Oostwijk zitten, van start die zich met de planvorming van het bedrijfsverzamelge bouw gaat bezighouden. Ook omwonenden zal naar hun mening worden gevraagd. Enige tijd geleden leverden de ondernemers in de Oostwijk fikse kritiek op de gemeente over de wijze waarop zij bij de voorbereidingen van het be drijfsverzamelgebouw werden betrokken. De ondernemers voelden zich op een zijspoor gezet, omdat zij alleen moch ten meepraten en niet meebe slissen, terwijl omwonenden dat recht wel hadden. Volgens een gemeentewoordvoeder was die kritiek onterecht. Want nu de plannen duidelij ker gestalte beginnen te krij gen worden de ondernemers wel ingeschakeld en zijn zij volwaardig lid van de plan- groep,-terwijl omwonenden af en toe zullen worden gepolst wanneer daar aanleiding toe bestaat. Overigens hebben de gemeen te en vatenhandel Kok aan de Oosthavenkade nog steeds geen overeenstemming bereikt over het vertrek van het be drijf naar Dordrecht. Het mi nisterie van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening heeft een half jaar geleden ongeveer een half miljoen gulden be schikbaar gesteld om de ver huizing van het overlast ge vende bedrijf rond te krijgen. Aanvankelijk zag het er naar uit dat de directie van het be drijf akkoord ging met het be drag, maar vatenhandel en ge meente liggen daarover nog steeds met elkaar in de clinch. Van Iiossum bouwt 25 woningen en een winkel Schiedam Op de plaats van acht onbewoonbaar ver klaarde panden aan de Boer- haavelaan en het Boerhaave- plein is plaats voor 25 koop woningen benevens een win kel. Een bouwplan hiertoe is gemaakt door de exploitatie- en beleggingsmaatschappij van de gebroeders Van Ros- sum. Vrijdagmiddag is het plan in het stadskantoor door de welstandscommissie be sproken. Met het bouwplan wil Van Rossum een bijdrage leveren tot herstel van een verpaupe rend stukje Schiedam-Oost. De panden Boerhaavelaan 113-1X9 hebben al bijna een jaar een bordje met 'onbewoonbaar' aan de gevel en ook aangren zende panden op het Boerhaa- veplein staan al lang leeg. Voor de Boerhaavelaan is dit het tweede herstelplan in zes jaar tijd. Halverwege de jaren zeventig kwam er op de hoek van de Edisonstraat een blokje nieuwbouw. Het lijkt er haast op, alsof Van Rossum met het plan voor de omgevmg-Boer- haaveplein heeft gewacht tot de gemeente haar plannen be kend maakte om. het vracht verkeer uit de straat te weren. Hierdoor wordt de Boerhaave laan tenslotte beduidend aan- trekkelijker. gebeuren. Burgemeester én wethouders willen er een woonbestemming op leggen, in afwachting van verdere plannen. De nieuwe problemen rond het voormalige weeshuis zul len dinsdagavond worden doorgenomen in de commis sie voor cultuur, sport en jeugdzaken. Daar is herhaal de malen aangedrongen op spoed rond de restauratie van het pand. Eind april be zocht de commissie de Lin denhof en kwam men una niem tot de conclusie dat er per se iets moest gebeuren. Duidelijk werd toen ook dat alleen het onderhoud van de Lindenhof al 65.000 gulden per jaar kostte. Het was op de stoep van De Lindenhof, dat wethouder Herman Post hoorn zei voor het eind van dit jaar waarschijnlijk een heel eind verder te zullen zijn. In juni 1981 gaf Posthoorn nog de opdracht de vier bestaande plannen voor het pand door te rekenen. Het ging daarbij om een museaal-creatief-educatie- ve bestemming, een algehele woonbestemming, een combi natie van die twee en een woonbestemming met culture le bestemming. De gemeente lijke voorkeur ging uil naar het eerste alternatief. Van die vier is dus alleen de pure woonbestemming overgeble ven, als burgemeester en wet houders hun 2in krijgen. De toekomst van de Linden hof blijft daarhnee volstrekt onduidelijk. Tijdens de eerder genoemde excursie van de commissie CSJ noemde wet houder Posthoorn zelf al twee mogeljkheden om verdere sloop van het pand door de jeugd te voorkomen. Dat zou alleen kunnen als er snel iets aan zou gebeuren of als het ge bouw helemaal hermetisch zou worden dichtgemetseld. PPR- raadslid Herman Noordegraaf kwam onlangs met een andere suggestie. Het pand zou er bij gebaat zijn, zo meende hij, als krakers het in gebruik zouden nemen. Vlaardingen Het doosje met dertig darm tabletten, dat woensdagmiddag werd verlo ren, is terecht Vrijdagmorgen vond iemand de gevaarlijke medicijnen op de plaats van de markt aan de Broekweg. De tabletten zijn terugbezorgd bij apotheek Wairave aan de Schiedamseweg- Schiedam Grote aantallen muskusratten ondergraven de dijken en waterkeringen langs de Poldervaart Op sommige plekken dreigt deze in te zak ken en het gevaar is dan „niet denkbeeldig" dat Schiedam hier en daar onder water loopt De bedreigde punten liggen bij Keihei, bij Spie- ringshoek en het Hargapark en bij het volkstuincomplex Vijfsluizen. Dat de gevreesde muskusrat dit gevaar oplevert, blijkt uit een interview in de Volks krant van afgelopen vrijdag. Een stafmedewerker van de Unie van Waterschappen, K. J. Provoost, noemt hierin Gouda en Schiedam als voor beelden van plaatsen waar stadswijken bedreigd worden door inzakking van polderdij ken. Maar volgens Provoost wordt in beginsel elke plaats in gevaar gebracht, waar een buurt lager ligt dan het peil van het boezemwater. Hij meent dat de overheid krach tiger moet optreden tegen de gaten gravende muskusratten. Zelf onderzoekt de Unie van Waterschappen biologische be strijdingsmiddelen, die niet schadelijk zijn voor het milieu. Er zouden meer rattenvangers moeten komen. Schiedam Radio Boeme rang heeft in Schiedam 12.106 handtekeningen opge haald, die het verzoek van de etherpiraat om legaal te worden onderstrepen. Het hele pakket handtekeningen wordt vrijdagmiddag om drie uur aangeboden aan de Schiedamse burgemeester John te Loo. De stichting 'lokale Schiedam se radio-omroep radio Boeme rang', die in oprichting is, con cludeert uit de duizenden handtekeningen dat 16,5 pro cent van de Schiedamse bevol king de piraat kennelijk zo snel mogelijk legaal op de ra dio wil horen. Boemerang heeft hoop geput uit een brief van de CRM-af- deling 'zendtijd en algemene zaken van de directie radio, televisie en pers', waarin het hoofd van deze afdeling, J. M. Kleijn, schrijft dat een zender representatief moet zijn voor de gemeente om een zend machtiging te kunnen verkrij gen. Dit nieuwsblad. waarin u al het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt tonder extra kosten bezorgd in combinatie met het Rotterdams Nieuwsblad jtuV Pr O. :oei II 1 CB°ne" f,A'e5 ?osW VJco'-P5 Qpe» m*»'

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 1