SP0R1 'De nieuwe opzet is goed VZC met één been in nationale divisie 9 VDL klopt DHS Korfbalclubs de zaal in SPORT KORT Peter Lagerwaard schaart zich achter Budokai Rijnmond: Ger Edelijn: vDit resultaat had ik nooit verwacht9 SPORT AGENDA Ooievaars overklast koploper Asvion heeft het moeilijk woensdag 4 november 1981 VD/SC/WW Peter Lagerwaard: „Damesjudo (s best goed." Y- Schiedam Peter Lagerwaard gaat onver droten door met het promoten van het judo in Schiedam. Ondanks alle negatieve publiciteit van de laatste maanden rondom de judobond, blijft de geblokte judoleraar zich inspannen voor deze sport. Heeft zijn sportschool inmid dels ook opengeste1 d voor de judoka's van Bu dokai Rijnmond die nu regelmatig in zijn sportschool trainen. door Chris Woerts Niet alleen Peter Lagerwaard heeft zich achter de judokas van Budokai Rijnmond ge schaard. Ook Gerard Vroeg, Tino Hoogendijk en Budo Westland hebben de deuren wagenwijd opengezet voor de judoka's Peter I Lagerwaard kan zich met recht hoos maken over alle negatieve publiciteit: „Ik merk het toch zeker. Het aan tal aanmeldingen voor onze judo-afdeling loopt terug. Ze ker waar het de senioren be treft. De mensen denken waarschijnlijk, ik kan mijn geld beter ergens anders in stoppen dan lid worden van de judobond." Goede opzet Het toetreden van Peter La gerwaard tot Budokai Rijn mond heeft in het begin wel wat voeten in de aarde gehad. Hij wilde eerst niet. Verkla rend: „Toen er nog geen jon gens van mij bij Budokai Rijn- tnond zaten, hebben ze mij er ook nooit bij betrokken. Nu er wel jongens van mij bij zitten, onder andere Ge van der Els- hout, werd ik wel benaderd. Ik heb er diep over moeten nadenken, maar uiteindelijk toch ja gezegd, omdast ik de nieuwe opzet goed vind." Peter Lagerwaard kent als geen ander zijn beperkingen. „Ik ben geen toptrainer, an ders had ik misschien wel kernploegen getraind. Maar ik weet wel dat ik het goed doe. De jongens hebben bij mij vrij heid van trainen. Ik probeer een goede sfeer te scheppen. Af en toe een avondje met de judoka's om elkaar ook eens in een andere sfeer te ontmoeten. Ach, een talent kan je niet ma ken. Een kampioen komt niet zomaar bij je binnen wande len, moet een goede begelei ding hebben en natuurlijk ta lent, anders kom je er hele maal niet". Damesjudo Het damesjudo zit onmisken baar in de lift in Nederland. Toch zijn er vanuit de judowe reld herhaaldelijk protesten te horen van mensen die het da mesjudo esthetisch niet veran- toord achten. Peter Lager waard heeft daar duidelijk een andere mening over: „Ik ben van mening dat damesjudo best goed is. Dat het niet vrou welijk zou zijn vind ik echt onzin. Ook bij het herenjudo zie je figuren die nauwelijks nog echt judoka's kan noe men", „Neem nu de afgelopen wereldkampioenschappen in Maastricht. Daar komt ene Al Takrooni uit Saoedi Arbie op de mat. Die werd binnen veer tien seconden door Peter Ade laar van de mat geveegd. Die man had daar duidelijk niets te zoeken. Oogde ook niet als een getrainde judojsa. Als je dames binnen je sportschool de ruimte geeft om te judoën, dan' moet je ze ook dezelfde fascili- teiten geven als de heren". „Het is toch onzin om te zeg gen van 'leuk en aardig hoor dat damesjudo, maar dan al leen om te trainen voor een beetje zelfverdediging, maar aan wedstrijden heb je niets.' Sommige sportschoolhouders hebben die mening en daar kan ik me boos over maken. Ze betalen toch zeker ook hun contributie en dan moet je ze niet afschepen, maar optimaal begeleiden. Iedereen die wil gaan judoën ,kan tegenwoordig bij een sportschool terecht. Al vanaf hun vijfde jaar kunnen jon gens en meisjes de mat op. Deskundigen, waaronder de ex-wereld en Olympisch kam pioen Anton Geesink zijn van mening dat het te vroeg begin nen met judo fataal is voor de motivatie en ontwikkeling van een judoka. Beter is het vol gens hen om op ouder leeftijd te beginnen met judo. Ook daar is Peter Lagerwaard het niet mee eens: „Als je jong begint kun je wennen aan de mat, de technieken beter leren en op een speelse manier ver trouwd raken met het judo. Dat de motivatie na verloop van lijd minder wordt geloof ik niet. Natuurlijk, iedereen beeft wel eens geen zin, maar dat is niet erg. Als je jong be gint heb je een voorsprong op diegenen die op latere leeftijd beginnen. Als je jong bent leer je toch zeker veel genmakke- lijker allerlei dingen." Vlaardingen De reserves van SVV waren gisteravond, In het kader van de Rijnmond- competitie, niet opgewassen te gen de eersteklasser HOV. De Rotterdammers wonnen na een 1-1 tussenstand met 3-1. VDL leverde in deze strijd een foede prestatie door in eigen uis DHS met 3-2 neer te ba den. ffOV-SW 2 3-1 (1-0) Het was duidelijk te merken dat trai ner Aad Putters niet de be schikking had over Heinebal, Van Alphen, Letterman en Kolmeier die met het eerste trainden. De spelers die tijdens de competitie niet aan de bak komen, waren niet in staat zich bij het niveau van de thuisclub aan te passen. HOV leidde bij rust via een treffer van John Vis. Vlak na rust kopte SW's uitblinker Rob Koevermans, uit een vrije trap van Cock de Zwart, zijn ploeg op gelijke hoogte. Hett slim counterende HOV bepaab- de door doelpunten van Carles de Leon en André Aué dis eindstand op 3-1. VDL-DHS 3-2 (2-1) VDL speelt wat makkelijker voor de Rijnmondcompetitïe dan in het normale voetbalgebeuren. Tegen DHS bleef de dub van Güs de Jong de baas over de Schiedamse tweedeklasser. De Schiedammers namen al in de eerste minuut de leiding door een doelpunt van Hans Ber nard, maar deze speler was ook zo ongelukkig om in eigen goal te scoren: 1-1. Aanvallend kor» DHS geen vuist maken. Het was dan ook niet verwonderlijk dat Marcel van der Vaart vijf minuten voor de rust na een sublieme solo 2-1 liet noteren. Na de hervatting een sterk VDL dat de score uitbouwde via Jan van Altena. Diens broer Gerrit bracht de eindstand op 3-2 door eigen doelman Cees van Eijk te passeren. Hennes DVS-ExcelsiortSÖ 2*1 Om in het ritme te blijven speelden de twee Schiedamse clubs een nuttige oefenwed strijd. Namens Hermes DVS doelpuntten Ruud Bakker en Fred Meerhof. Edwin Tino' van der Hoeven redde de spreekwoordelijke eer van Ex- celsior'20. Leerdam Sport-RKWIK 1-3 Halverwege was de stand in dit oefentreffen 1-1 en had voor de Vla ar dingers René •yap pelden gescoord. llKWTK, dat .noodgedwongen aantrad zonder Wim Dubbe- liog en Aïhur van Haaren, lieg) na de pauzewia twee tref fers van Hans ede Groot uit staar 1-3, Fennie Broek breekt scheenbeen Vlaardingen - Hoewel de veldccmpetitie nog niet helemaal afge lopen is, zijn de meeste korfbalverenigingen druk in de weer met de voorbereidingen voor het gebeuren in de zaal. Dat het cómpetitiespelen op het veld en het spelen van oefenwedstrijden niet ideaal is, bleek weer een overduidelijk. Bij ODO zal men voorlopig Fennie Broek moeten missen. Zij brak door een ongelukkige val haar scheenbeen in de oe fenwedstrijd tegen Avanti. Zij ligt in het Bethelziekenhuis in Delft. Ook Harga kon Dan van Niclen niet opstellen tegen KNS, omdat hij door rijn en kel ging in de zaal. Nagenoeg alle verenigingen oefenen één of meerdere keren, al kost het de verenigingen erg veel moeite om aan zaalruimte te kennen. Ook wordt er al voor de com- 'pétitie gespeeld. In de afdeling Botterdam kwam Succes al eefl keer in actie en wel tegen KOAG 3. Dit leverde verlies op, want Fred Molhuizen had alle aandacht nog op het veld gericht. De Succes-trainer maakt voor het eerst kennis met de zaalcompetitie indeiu deling Rotterdam. Zijn oordeel is vernietigend. Er komt geen goed woord over het zandge beuren over zijn lippen. QDl start woensdagavond te gen de reserves van Hoogvliet in de Margriethal in Schie dam. Wanneer de overige wedstrijden gespeeld worden is voorlopig nog een vraagte ken. Op het afdelingsbureau wordt bard gewerkt aan het programma, maar pas begin deze week zal een deel gepu bliceerd worden. Eén van de ^onderdelen van kritiek van Fred Molhuizen. Stelt hij: „Ik was beter gewend. Voorlopig richt ik al mijn aandacht op het veldgebeuren, de zaal komt wel. Voor de districtsverenigingen gaat-de competitie op 20 no vember officieel van start Vlaardingen De hoogste jeugdploeg van VZC ïs bezig geschiedenis te schrijven. Met meer dan één been al staat VZC in de nationale divisie. Zonder on derbreking is de Vlaardingse Zwem Club dan in één rush van de vierde divisie naar de hoogste landelijke afdeling doorgestoten. Met nog slechts één wedstrijd te zwemmen, kan VZC de promotie vrijwel niet meer ontgaan. Ger EdeiJJn../WlJ hebben geen uitschieters'.,. In de voorlaatste wedstrijd tussen Dolfijn, LZ'86 en Kerkdriel eindigde VZC op de tweede plaats. Met een dusdanige score, dat het in het totaalklassement op de tweede plaats staande ster ke ZIAN Vitesse met ruim een minuut werd inge haald. Achter het Amster damse Dolfijn met 35.78,3 staat VZC met 36.80.9 op de tweede plaats. Er promove ren echter drie verenigin gen, zodat ZIAN Vitesse met een tijd van 37.41.0 er ook nog goed voor staat VZC-trainer Ger Edelijn: „Normaal gesproken kan de promotie nu niet meer fout gaan. Dit resultaat had ik nooit verwacht Elk jaar kwamen we wel een divisie hoger en dat was al leuk. Eenmaal in de eerste divisie waren we al blij als we dat zouden kunnen vasthou den". In plaats van handhaving rukt de Vlaardingse jeugd ploeg nu nog hoger op. Tij dens de over enkele weken te Kerkdriel te zwemmen laatste wedstrijd kan de vlag definitief in top. Voor het zo ver is, wil VZC ech ter tijdens de zondag in Doetinchem te houden na tionale clubkampioenschap pen ook nog een goed resul taat weten te bereiken. „Wij hebben in de ploeg geen echte toppers", zegt trainer Edelijn. „Uitschie ters zijn er niet bij. De kracht van VZC ligt voor namelijk in de breedte". Juist daarom verwacht de vrouwelijke trainer, echtge note van oud VZC-voorzit ter Jan Edelijn en moeder van oud-zwemkampioene Diane, dat VZC ook in Doe tinchem erg ver kan ko men". Tijdens de voorlaatste wed strijd van de eerste divisie grossierde de Vlaardingse ploeg weer flink in ereme- t p'ii Gouden plakken waren er voor Astrid van Irsen, Mir jam Hagestein, Wouter Hoekstra» Carolina van Neuren, Leon van Ij2erloo, Hetnier van de Bend, Mar tin Hagestein, Dennis van Uzerloo, ais ook voor de jongens en meisjes estafette ploegen op de 4 x 100 meter vrijesiag onder 14 jaar. Records Er sneuvelden niet minder dan negentien persoonlijke records, terwijl twee ciu- brecords scherper werden gesteld. Op de 200 meter vrij voor jongens onder 12 jaar bracht Martin Hagestein het uit 1973 daterende re cord van Cock van Dorp te rug van 2.36.8 tot 2.26.5. Ook het dubrecord op de 4 x 100 meter vrij voor jon gens onder 14 jaar werd met vele seconden verbe terd. Marco van Urerloo (1.13.7), Martin Groeneveld (1.03.9), Bobert de Vries (1.04.0) en Reinier van de Bend (1.00.7) kwamen geza menlijk tot een tijd van 4.12.3- Heel wat sneller dan de oude tijd van 4.21.7. Schiedam—-Na twee nederla gen behaalde het eerste team van de rolstoelbasketbalvere- niging De Ooievaars eindelijk een overwinning. De Ooie vaars trad aan tegen Raalte, de koploper in deze divisie. De Schiedamse formatie speelde een sterke partij en won ver rassend gemakkelijk en met groot verschil: 64-30. De wedstrijd begon een half uur te laat, omdat beide scheidsrechters niet versche nen. In overleg met de coach van Raalte werd besloten te spelen onder leiding van Ton Visser, coach van De Ooie vaars en landelijk rolstoel- scheidsrechter. De Ooievaars ging er meteen hard tegen aan en leidde na tien minuten met 18-8. Raalte kwam iets terug, maar bij rust was het 27-18 in Schiedams voordeel. Na rust hield De Ooievaars Raalte onder druk. Zonder dat Raalte veel terug kon doen, werd op 64-30 afge sloten. Het tweede team van De Ooie vaars won moeizaam de wed strijd tegen Hengelo-2. Door vooral in de slotfase beheerst te blijven spelen wisten de Schiedammers een verdiende 26-20 overwining te boeken. Schiedam Het gaat steeds zwaarder worden voor de he ren van Asvion om het onge slagen record vast te houden. Dat bleek wel in de thuiswed strijd tegen Delftse Studenten, waarin de Schiedammers niet verder kwamen dan een 2-2 deling. Voor rust zag het er niet naar uit dat Asvion een punt zou verliezen. Via een schitterend doelpunt van Rob Strik en een goed ingeslagen strafcomer van Ronald Jacobs leidde de ploeg van Jan Wattez in de pauze met 2-0. „En dan is duidelijk te merken dat wij de weelde niet aankun nen", meende Jan Wattez. „Conditioneel waren we beter, technisch ook, maar qua men taliteit waren we duidelijk de mindere. Na rust konden we alleen in het laatste kwartier druk uitoefenen op Delftse Studenten". De Delftenaren waren toen al op gelijke voet gekomen, mede doordat bij Asvion eerst Rob Strik voor vijf minuten uit het veld was gestuurd wegens ruw spel en die eer later ook Mare Jacobs te beurt viel wegens aanmerkingen op de leiding. „Toch is er en duidelijke voor- uitgang in vergelijking tot vo rige jaren", aldus Wattez. „Toen 2ouden we zo'n wed strijd verliezen, nu spelen we tenminste nog gelijk De Vlaardingse Raad voor Sport en Recreatie gaat aceoord met het voorstel van de VV Vlaardingen om van oktober tot en maart voor uur per week het halfverharde trainings veld te verhuren aan HVO. De vergoedings som is 3.50 gulden per uur. Wel zal twintig procent onderverhuur som in rekening wor den gebracht De Vlaardingse Henge- laarsbond heeft een klei ne gedaanteverwisseling ondergaan. Voortaan gaat deze bond onder de benaming Hengelaars- bond Vlaardingen en Omstreken door het le ven. Uiteraard onder gaan de aktiviteiten van de hengelaars geen wijzi ging. De chef-zwembad van het Vlaardingse Kolpa- bad wil op korte ter mijn de volgende akti viteiten organiseren: fietsparcours op 25 no vember, gezinsinstyuif op 26 november een een zwemeïreuit op vier woensdagen. Hiervoor is toestemming van de VRSR benodigd. Enige tijd geleden is een onderzoek gedaan naar de toestand van het zwemwater in Vlaardin gen en wel in het Holy- en in het Kolpa-bad, De zwemfanaten in Vlaar dingen kunnen opgelucht ademhalen. De conclusie luidt dat in beide baden het zwemwater goed is. De Stichting Provin ciale Sportraad Zuid- Holland houdt dinsdag 17 november in het clubgebouw van DVO'32 (aanvang 20.00 uur) te Vlaardingen een voorlichtings bijeenkomst voor be stuurders van sportver enigingen. Centraal tij dens deze avond staat de Kadex-wet Specifiek Welzijn. De Vlaardingse Red dingsbrigade houdt zater dag 7 november in het Kolpa-bad districtswed strijden reddend zwem men. Aanvang 19.00 uur, De jeugdafdeling van de VV Vlaardingen is hard bezig de geldelij ke middelen voor het organiseren van een aantal aktiviteiten te verhogen. Momenteel is een hoeterletteraktie aan de ganf. Deze let ters kosten 8.50 gulden en worden op 4 decem ber thuisbezorgd. Van de opbrengst wordt o.m. een pupillenkamp georganiseerd. Nu de RVB-competitie niet zo vlot kan worden afgewerkt, houdt de VV Vlaardingen voor de la gere seniorelftallen een onderling toernooi. Op de zaterdagen dat de RVB is afgekeurd en de consul de velden toch heeft goedgekeurd, zullen per keer om 12 uur twee wedstrijden worden ge speeld. De Vlaardingse korf balvereniging Oranje Nassau houdt vrijdag 27 november een bui tengewone algemene le denvergadering. Aan vang 20.00 uur. De meeste aandacht zal deze avond waarschijn lijk worden besteed aan de bouw nieuwe kantine, bestuurs- en tc- beleid en het cursus werk. Het Vlaardingse scheidsrechte rskoppel Henk Tonnon/Henk van Vliet, dat vorig jaar in de eredivisie handbal arbi- treerde, is hieruit gede gradeerd. De Vlaardin- gers slaagden er niet in de door de scheidsrech- terscommissie vereiste li miet te halen. Tips voor deze rubriek kunt a doorgeven aan de sportredaktie van deze krant. Brede Ha venstraat 6 (3131 AC) of Postbus 110 (3131 BC) te Vlaardingen. De sportredaktie is telefo nisch bereikbaar onder nummer 010-34^2.09 Woensdag 4 november Korfbal: ODI-Hoogvliet 2 in Margriethal te Schie dam. Donderdag 5 november Volleybal; 19.15 uur Sunlight-Alexandria 4 (dames), 21.15 uur Shell- PA Verkerk Z 3 (dames), 20.30 uur Sunlight-CW 4 (heren). Vrijdag 6 november Volleybal: 20.15 uur Hqjy-Valeas (dames).

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 4