I SPORT Finalisten voor Harm Knol-bokaal Tienjarig bestaan DVK '73 werpt schaduw vooruit Beslissing voor De Korenbeurs Piet Bul heeft alles al meegemaakt SPQRTKQRT SPORTAGENDA Uitslagen zaal voetbal Protest IE' Wm Wk.: donderdag 5 november 1981 VD/SC/WW piel Bul...'lk heb totaal geen verslana van volleybal'... 'Je hoeft niet persé meer verstand van sport te hebben' Schiedam De volley- - balwedstrijd Both Partners-Harderwijk moet naar alle waar schijnlijkheid worden overgespeeld. Deze wed strijd werd door de Schiedammers met 3-2 gewonnen, maar nam zoveel tijd in beslag, dat na twee sets moest wor den uitgeweken naar een ander gedeelte van ^porthal Margriet, Bij een stand van 7-6 in de derde set moest de wedstrijd onderbroken ■worden. De scheidsrech- -ters hervatten toen de wedstrijd bij een 7-6 stand en volgens Harderwijk is .dat fout geweest. Deze vereniging heeft inmid dels een klacht ingediend - bij de volleybalbond. Wordt het protest toege wezen, dan moet de wed- strijd worden ©verge- speeld. Schiedam Praten met Piet Bul (60) is duiken in het verleden. De immer goedgemutste masseur van de Schiedamse volleybalvereniging Both Partners kan terugkijken op een kleurrijk leven. Was als free-lance sportverslaggever verbonden aan vele kranten. Zijn ei genlijke werk, hij heeft een technische achtergrond en was laatselijk verbonden aan het beiaardentehuis 'Thurlede' als chef technische dienst, heeft er wel eens onder geleden, maar daar treurt Piet Bul niet om. Ook zijn vrouw heeft hem vele jaren moeten missen. Altijd had Piet Bul wel een vergadering, een receptie of an der evenement. Tien jaar geleden was hij klaar met zijn studie massage en sindsdien heeft hij heel wat topsporters behandeld. Toen ook nam hij het besluit om zich beetje bij beetje te rug uil het werk dat hem al zoveel jaren had gefasci neerd. Piet Bul, met het hem zo ty perende gorgelende stemge luid, gaat er eens goed voor zitten. Lui onderuit gezakt in een comfortabele stoel, nim mer zijn sigaret uit het oog verliezend, steekt hij van wal: „Ja, mijn vrouw heeft pas de laatste tien jaar iets aan mij. Voor die tijd was ik altijd op pad. Met schrijven ben ik vlak na de oorlog be gonnen. Ik speelde zelf korf bal en maakte ook korfbal- verslagen voor de krant. Ik werkte toen voor De Waar heid. Alles in die tijd deed je met de trein. Zat ik onder weg mijn verhaaltje te tik ken om het ergens op een station ie posten. Ja zo ging dat in die tijd." All Round Piet Bul ontwikkelde 2ich in de loop van jaren tot een all round verslaggever: ..Het meeste plezier beleefde ik toch aan het boksen. Dat vond ik echt heerlijk om te doen. En de Asser-TT natuurlijk, heb ik twintig jaar gevolgd voor de diverse kranten. Joh. ik was zo gek van sport dat ik alles prachtig vond. Of het nu voet ballen was of iets anders, altijd trok ik met veel plezier door het land. Ik reisde veel met ir. Ad van Emmenes. Die heeft dat nog eens gememoreerd in één van zijn boeken en daar ben (k best een beetje trots op." „Leuke dinger vond ik altijd de jaarvergaderingen van de door Chris Woerts Nederlandse sportpers. Die vergaderingen duurde twee dagen dat was echt dolle pret. Of de Feijenoord-diners, daar ging ik altijd graag heen." De manier van werken is sierk veranderd. Piet Bul heeft de evaluatie van dichtbij meegemaakt: „Toen er nog geen radio was, gaf je een wedstrijdverslag van minuut tot minuut. Ik heb de indruk dat het tegenwoordig makke lijker is. Je hoeft tegenwoordig met persé verstand van sport te hebben om een verhaal te maken. Het gaat tegenwoordig meer om de achtergronden „Theo Koomen heeft wel eens gezegd op een jaarvergadering van de NSP: 'Sportjournalisten moeten sloppen als ze 45 jaar zijn', maar Theo zit nu nog steeds in het vak. Hij heeft wel een beetje gelijk, denk ik. Als je jong bent, kun je nog eens de kroeg induiken en lekker een glaasje bier drinken, dat gaat allemaal wat moeilijker als je ouder wordt." Verleden Piet Bul hecht niet aan het verleden- Bewaarde maar wei nig verslagen van evenemen ten die hij bezocht: „Ik dacht altijd maar, zo het staat in de krant, het is gebeurd." Toch, als er enkele oude krantenk nipsels boven water komen, komen er toch ook weer her inneringen boven: „Hier, een verslag van de TT, Ze reden toen op gilera's. guzzi's en MV's." Met een bulderlach: „Kijk nou eens. De 350 cc, met een gemiddelde snelheid van 143 kilometer per uur. Ja, de tijden zijn wel veranderd." Later als we in zijn massage- kdmer komen haalt hij een boek over Feyenoord tevoor schijn. Het verhaal komt dan automatisch op zijn vader: „Bertus Bul. mijn vader, heeft jaren in het eerste gestaan, Hij was een ouderwetse center- half. In 1933 is hij gestopt met voetballen na een heel lange loopbaan. Weet je dat hij de eerste speler van Feyenoord was die uitkwam voor het Ne derlands Elftal. Hier, nog een gouden horloge met inscriptie ter ere van een behaald kam pioenschap", „Mijn familie was helemaal gek van sport. Ais mijn vader belde dan ging het altijd over de een of andere sportgebeur tenis. Zelf heb ik nooit gesport op hoog niveau. Kon ook niet want ik deed aan veel te veel verschillende sporten. Korfbal heb ik wel op een vrij hoog ni- vea* gespeeld. Het is mis schien gek, maar mijn oudste zoon Rob doet helemaal niet aan sport. Hij is groot gebracht met sport, maar doet er wer kelijk helemaal niets aan." Afbouwen Als masseur is Piet Bul een ge waardeerde kracht. Is zijn ac tiviteiten inmiddels ook het aan het afbouwen. Is nog wel voorzitter van het Nederlands Genootschap Sportmassage. Kan zich kwaad maken op verenigingen die het aanstel len van een masseur zien a is een sluitpost op de begroting. Piet Bul met oprechte veront waardiging: „Ik heb het eens meegemaakt bij een club en dat is werkelijk waar, stond er op de kist een pot met daarop geschilderd: 'voor de masseur.' En iedereen deed maar geld in die pot". „Voor trainers worden kapita len uitgetrokken, maar geld voor het aanstellen van een masseur is er veelal niet. Een masseur is toch veel te belang rijk om als sluitpost van de be groting te dienen. Wij werken veelal preventief. Mogen ei genlijk geen blessures behan delen. Het aanleggen van bandages, het intapen en het warm maken voor een wed strijd is heel belangrijk werk waf wij doen." Vertrouwd Al vier jaar, nu is Piet Bul de vaste masseur van Both Partners. Samen met zijn vrouw Nel is hij een ver trouwd geraakt met de vereni ging: „Ze beschouwen ons als ma en pa van de vereniging. Het is gewoon een verschrik kelijk fijne club, Als masseur heb je nog een heel speciale taak. Natuurklijk, de behande ling is ook belangrijk, maar het inpraten op de jongen is misschien nog wel het belang rijkste". „Ik leef ontzettend met de jon gens mee. Ik zeg je eerlijk. Ik heb totaal, maar dan ook totaal geen verstand van volleybal, maar ik vind het een heerlijke sport. Vreselijk technisch. Ik zit wel eens op de bank en dan fluit die scheidsrechter weer voor iets. Ik zit dan met een verbaasd gezicht me af te vra gen war er nu weer is voorge vallen. Ik doe overigens ook geen moeite om me in het spel te verdiepen. Als het slecht gaat, merken de jongens heL wel aan mij. Ga ik lopen en praten en dan weten de jon gens dat het fout is." De thuiswedstrijden van Both Partners vyorden its de Mar- grïethai afgewerkt. Een goede zaal. maar Piet Bui heeft zo zijn bedenkingen: „.Ik mag verdomme met eens gebruik maken van de EHBO-ruimte. Moet alles doen in de kleedka mer, waar iedereen in en uit kan lopen. Gelukkig spelen we nu om 17.00 uur, dan zijn we dc enigen. Maar wat een ellen de is het geweest zeg." VlaardingenNa een indrukwek- s kende serie voorwedstrijden zijn de s acht finalisten voor de Harm Knol- I bokaal bekend. Huidige titelhouder J. van der Bie neemt j het op 20, 21 en 22 november in het Vlaardingse biljartcentrum De Griffioen op tegen J.J. van Sweeden. W. Brink- man, H. Dijkshoorn, G. Pronk, M. van I der Cijs. W.H.D. Struyk en G. de Graaf, j L. Meijer, B. van Reeven. G. Wijzen- broek en C.J. van Loon zijn als reserves 1 aangewezen. j Van Sweeden finalist... |n het clubhuis van Her- mes DVS wordt maandag begin gemaakt met de aanleg van een nieuwe tegel vloer- Om ileze reden wordt de kantine zondagmiddag orfl drie uur gesloten en is alleen de 'soos' nog te ge kruiken. Ook is de toilet groep binnen niet toeganke* lijk. Dat geldt voor de hele ■volgende week. Het bestuur zoekt zondag tussen drie en zeven uur nog naar bereid* willige handen. t>aar zijn ze weer. de percen tages van DVO "32, Al bleef het dit weekeinde tot een mi nimum beperkt. De jeugdafde ling van de Vlaardingse club ("behaalde in zeven wedstrijden I'slechts vijf punten, heigeen |""een percentage van 36 ople- veri- Bij de senioren zelfs I maar één wedstrijd, welke in I een deling eindigde, ofwel ■^vijftig procent. \~m jubileumlied van DVO *32 heeft definitief gestalte gekregen. In De Valkenhof werd met succes getracht -een 20 zuiver mogelijke uit* -Voering te creëren. De leden I van het Delta-orkest, aange- vuld met de drummer van |jC£ dansorkest Omnibus, zorgden voor de instrumen- tale omlijsting. De arrange menten waren van Dick Sorsk die ook de begelei ding op de plano ^voor zijn rekening nam. •'Jan Kerssemeijer (DHS) is in del wedstrijd tegen Olvmpla danig geblesseerd geraakt. In het harde treffen tussen beide téafps hep hij blessures op aan znij^enkel en scheenbeen. Nol Roozcn tobt nog met een lies blessure. die nu bijna genezen Vlaardingen—De biljartvereniging DVK '73 uit Vlaardin gen is nu al bezig met de aktiviteiten rond- het tienjarig be staan. Bij het begin van het volgend seizoen (september ^1982) is het bestuur van DVK'73 voornemens om in café De Kroon een nieuw soort libretoernooi uit te schrijven, waaraan kan worden deelgenomen door spelers uit alle klassen (van zesde tot extra klasse libre). Belangstellenden voor dit toernooi kunnen zich tot 31 mei inschrijven bij LJ. van der Lubbe, Callenburgstraat 21, 3134 GB Vlaardingen. De partijlengte van dit unie ke evenement is bepaald op veertig beurten. De deelne mers krijgen het bondsmoy- enne van het seizoen 1981 - 1982. Degenen die geen offi cieel moyenne hebben, krij gen een voorlopig gemiddel de, dat na drie partijen wordt bijgesteld. De eerste ronde is uitsluitend bestemd voor plaatsing, waarin het behaalde percen tage bepalend is. Voor alle deelnemers geldt, dat vpor de finale het moyenne zal worden herzien. Mei uitzondering van de eer ste ronde gaan de winnaars van automatisch over naar de volgende ronde. Voor de zogenaamde her kansingsronde heeft een lo ting plaats. De winnaars hiervan gaan ook over naar de volgende ronde. De laat ste acht overgebleven spelers kwalificeren zich voor de fi nale. Deelname aan dit zoge naamde Cupfighters-toernooi is kosteloos. ...«.Jlh». Hans Lingen...nu beter gemotiveerd?. Schiedam Nadat de landelijke tafeltenniscompetitie het af gelopen weekeinde stil lag in verband met het open Belgi sche kampioenschap, luidt zaterdag de bel voor de zevende ronde. Voor De Korenbeurs betekent dat de uitwedstrijd in Leiden tegen Scylla. Met slechts twee punten" uit de eerste zes wedstrijden staat de Korenbeurs op de voorlaatste plaats. Scylla is laatste met npg geen enkel winstpunt. De twee winstpunten van De Koren beurs werden in de thuiswed strijd tegen Scylla behaald. De Schiedammers wonnen toen met 6-4. In principe heeft De Koren beurs zaterdag aan een gelijk spel al voldoende. In dat geval is het eredivisieschap weer verlengd met de opbrengst van slechts drie punten, of er zouden in de resterende wed strijden nog wat puntjes bij moeten komen. Scylla is erg dusdanig zwak, dat De Korenbeurs normaal gesproken met de volle winst uit Leiden terugkomt. Het is maar net hoe het met de moti vatie is gesteld, want m de eerste ontmoeting presteerde Hans Lingen het zelfs om een partij te verliezen! In de tweede divisie begint het voor NOAD te spannen. De Schiedammers hebben met nog vier wedstrijden te spelen twee punten achterstand op koploper SM Zwolle. NOAD ontvangt zaterdagavond in de Beurs het Haagse Salaman ders, waarin Schiedammer Pe ter van den Broek speelt. NOAD kan zich in deze partij, die om zes uur begint, geen misstap permitteren. Tips voor deze rubriek kunt u doorgeven aan de sportre- daktie van deze krant. Bre de Havenstraat 6 (3131 AC) of Postbus 110 <3131 BC) te Vlaardingen. De sportredak- tie is telefonisch bereikbaar onder nummer 010-34.52.09 Donderdag 5 november: Vol leybal: 19.15 uur Sunlight- Alexandria 4 (dames), 21.15 uur Shell-PA Verkerk Z 3 (da mes), 20 30 uur Sunlight-CVV 4 (heren), Vrijdag 6 november: Volley bal: 20.15 uur Holy-Valeas (dames). Zaterdag 7 november: Voet bal; 17.00 uur SVV-SC Veen- dam, 14,30 uur SC Veendam 2- SW 2, 14 30 uur Zwaluwen Vl-Spirit, 14.30 uur De Zwer- ver-PPSC, 14.30 uur MVV '27- Vlaardingen, 14.30 uur Die Haghe-Excelsior M. 14.30 uur TSB-Bolnes, 14.30 uur Hoekse Boys-KMD. 14.30 uur Oegst- geest-HBSS, 14.30 uur ZBVH- SHO, 14.30 uur SNS-DSS '26, 14.30 uur Satelliet-Meiissant, 15.00 uur GOZ-DVO '32. 13 00 uur ZW-GSS, 13.00 uur CION- Puttershoek, 14.30 uur Smits- hoek-WK, 15.00 uur VDL- GTB; Damesvoetbal: 11.00 uur MVV27-SC Bollek, 11.00 uur DSS "26-Eurcka. 11 00 uur Vlaardmgen-PFC; Basketbal: 16.30 uur LUSV-Green Eagles (heren), 16.00 uur Green Ea- gles-Black Eagles (dames): Wa terpolo: 21.00 uur Lansingh- SZC (dames), 18.00 uur Mer- wede-Vikmg (dames), 17.35 uur Zeus-SZC (heren); Zwem men: 17.00 uur Laatste wed strijd ZRO/A-compethie in zwembad West te Rotterdam; Volleybal: 19 00 uur Broleco- Radius (heren), 17 00 uur Both en Partners-Lekkerkerk (he ren). 19.30 uur Krimpen 4- MVC (heren), 14.00 uur Krim pen -MVC (dames). 19.00 u.ur Both en Pariners-Broleco 2 (dames), 17.00 uur RVC 2-HoIy (heren): Tafeltennis: 18.00 uur Scylla-De Korenbeurs, 18.00 uur NOAD-Salamanders. Vlaardingen De uit slagen van de begin deze week gespeelde zaal- voetbalwedstrijden zijn: SMV-VDL 4-2, Excelsior M-St Lodewijk 5-3, SVV-Steeds Volharden 5-4, Olympus S-*t Vier span 0-2, G roenoord- Alexandria'66 5-0, PPSC-HelIevoetsIuis 2-0, SVDPW-SIOD 3-3, DRZ-Bloemhof (dames) 4-4. Excelsior '20-Zwart Wit 2- en VVDZ'73- Martinit 5-5.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 4