SPORT Oranje Nassau als favoriet de zaal in ligij asT t. De Ooievaars oppermachtig Eergevoel 9 wint het nog bij Ron van Straten SVV wil zondag met zege begroeten F"W yggsr-AJ, 13 I portagenda l*3 ma iSWSJPslfijjl Afwezig Medicijnen voor Van der Vlist Dames afdeling Fortuna floreert Maassluis kri j gt het moeili j k Vier dames in finale vrijdag 13 november 1981 VD/SC/WW Ze moeten me wel liSBB komen halen' Maassluis Het eergevoel wint het voorlopig nog bij Ron van Straten van de drang naar een nog betere prestatie. Een overstap naar een andere amateurvereniging zit er voorals nog niet in. Daarvoor voelt de blonde rechts back van VDL zich te veel thuis bij de Maas- sluise vereniging, maar de uitdaging van een overstap naar de betaalde sector zal hij zonder meer aannemen. „Maar ik ga me niet zelf aanmelden bij een betaalde club. Ze moeten me wel komen halen," klinkt het dan ook re soluut uit de mond van het 21-jarige talent. alent dat Ron van Stra- onmiskenbaar in de men heeft. Clemens esterhof, de blaasbalg "n Feyenoord, was daar rtlangs nog getuige van. ïps voor deze rubriek kunt doorgeven aan de sportre- aktie.van deze krant, Bre- Havenstraat 6 <3131 BC) f Postbus 110 (3131 AC) te aardingen. De sportredak- ie is telefonisch bereikbaar rider nummer 010-34.52.09. 'rijdag 13 november. Vol- eybak 21.30 uur Broleco 5- ~"oly (dames). 21.30 uur Holy- éhippers Berkel 2 (heren): asketbal: 20.15 uur Silver- own Lions-Juventus (heren), 0.30 uur Devel Devib-Juven- us (dames); Biljarten: 19.30 •Finale zesde klasse libre in biljart in biljartcentrum eGririioen te Viaardingen. atcrdag 14 novemben Voet- al:-14.30 uur PPSC-Be Fair, 4.30 uur Rijsoord-Zwaluwen, 4.30 uur ARC-MVV'27, 14.30 Viaardingen-Katwijk, 4.30 uur Excelsior M-JAC, 4.30 uur Heinenoord-TSB, 4.30 uur DORR-Hoekse Boys, 4.30 uur HBSS-DEVJO, 14.30 ur HVO-WFB. 14.30 uur DSS "6-Hermandad, 14,30 uur lexandria '66-SateIliet, 14.45 ur DVO '32-Rijrcmond, 12.45 GSS-Rhoon, 14.45 uur élson-CION, 14.30 uur GTB- mitshoek, 14.45 uur VVK- DL; Damesvoetbal: 10.45 uk; Vlaardingen-Zwart Wit ~~i2\ Volleybal: 18.30 uur Ze- enhuizen-Broleco (heren), 6,00 uur Shot-Both en Part- ers (heren), 13.30 uur MVC- ërriini/Kangeroes (dames), 4.00 uur Krimpen-Broleco dames). 15.30 uur MVC-Brole- o -4 (heren), 15.30 uur Schovo- omca 4-Shell (heren), 16.45 "sjr Schovocomca 2-Sunlight dames), 17.00 uur Krimpen 5- hêll (dames); Waterpolo: inge-WIK (heren). SCOM- VIK (dames), 19.30 uur SZC- oseidon (dames). 20.10 uur "iking-PCG (dames), 20.30 "ur Viktng-ZCR (heren); oirfbal: 19.30 uur Spirit- WR 2, 20.30 uur Oranje Nas- au-WION; Basketbal: 16.00 Dynamo-Green Eagles ames), 16.00 uur Green Ea- les-Leiderdorp (heren); Bil- arten: 13.00 uur Finale zesde "asse libre klein biljart in bil- rtcentrum De Griffioen te 7 aardingen. oridag 15 november: Voet- ~b 14.30 uur SVV-Eindho ven, 14.00 uur Hermes DVS- ,VV, 14.00 uur Spartaan *20- ortuna VI, 14.00 uur Coal- HS, 14.30 uur VDL-ONA, 4,30 uur GSV-Excelsior '20, 4:30 uur Alphense Boys-Hol- ndiaan, 14.30 uur Martinit- -ansvalia, 14.30 uur Hoek "ah Holland-Naaldwijk, 14.30 uf DCL-SFC, 14.30 uur PFC- CN '66, 14.30 uur Putters- oek-Ursus, 14,30 uur Hilies- "s-RKWIK, 14.30 uur Schie- am-'s-Gravendeel, 14.30 uur reka-Demos, 14.30 uur DJS- ^DPW, 14.00 uur Olympus -Animo H, 14.30 uur MSV 1-Flakkee, 14,30 uur SC Zul- èrster-DRZ, 14.30 uur Schie- amse Boys-Afrikaander Boys; amesvoetbak 14.30 uur FC-DRZ, 14.30 uur Demos- lijdorp,-14.30 uur Fortuna VI- eolus, 14.30 uur HWD-Her- es DVS, 14.30 uur Schxedam- EH; Waterpolo: 18.20 uur ZC-Walvisch (heren), 17.00 ur Shell-Lansingh (dames), 8.20 uur VZC-Kempyis (da- es); Handbal: 15.30 uur De oil an di aan-MM O (dames), 3.20 uur Snelwïek-UVG (da- lep), 14.10 uur DWS-HEC (da- es), 16.40 uur De Hollan- iaan-Meeuwen (heren). 15.45 ur-Wings-DVG (heren), 15.20 uh DWS-EHC (heren); Bil- rten: 12.00 uur Finale zesde 2 libre klein biljart in bil- xentrum De Griffioen te "aardingen; Hockey: 14.15 ucjVlissingen-Evergreen (he- -n), 12.30 uur DSHC-Ever- réen (dames), 14.15 uur As- 'op-Aeolus (heren), 12.30 uur «vion-HC Voorne (dames), 2.00 uur AMHC-Pollux (da- 3, 14.15 uur VCL-Pollux eren). 12.30 uur Teropo*34- pirit (dames), 14.15 uur HC oome-Spirit (beren). In een wedstrijd tegen de reserves van Feyenoord groeide Ron van Straten uit tot de beste man het veld. Eerlijk: „Tegen die betaalde ploegen speel ik altijd goed. Je kunt dan veel beter spelen, lekker de bal rond laten gaan en tikken. Die jongens laten je ook voetballen, schop pen tenminste niet zo. Ik heb nooit moeite met het niveau. Sommige jongens klagen wel eens, maar ik vind het heerlijke wed strijden." Met pretoogjes er aan toevoe gend: ..De wedstrijden tegen Excelsior M zijn ook altijd schitterende partijen. Toch ge- door Chris Woerts JLNLvanDIL ps& mm woon goud dat ws tweemaal hebben gewonnen. Nee echt, toen heb ik met het grootst mogelijke plezier lopen voet ballen." Vergroeid Ron van Straten is vergroeid met de voetballerij. Als jochie van zeven werd hij lid van VDL. Zijn vader was immers al jaren lid van die vereniging en automatsch ging zijn zoon daar ook spelen. Speelde stee- Ron van Stralen In de tackle tegen een speler van Wit Rood Wit. vast in de hoogste jeugd elftal ten om al op 16-jarige leeftijd te debuteren in het eerste. Herinnert Ron van Straten zich: „We speelden voor de be ker tegen De Musschen en Ri- nus Clarijs, de trainer, stelde me op. Ik liep rechtshalf en het ging geloof ik best aardig, want ik ben altijd bij het eer ste gebleven." De van origine spits werd door Maassluis In de wedstrijd tegen ONA ont breekt Ron van Straten zondag op het appél. Voor zijn werkgever, een beglazingsbedrijf uit s'- Gravenzande, moest de rechtsback van VDL be gin deze week naar Duitsland. Uiteraard vindt Van Straten het jammer dat hij deze wedstrijd moet missen: „ïk had natuurlijk graag gespeeld. Het werk gaat wel voor, want daar verdien ik tenslotte mijn brood mee." huidige Zwaluwen-trainer Cor Nieuwenhuizen omgevormd tot rechtsback: „Toch zou ik best nog eens in 'de spits willen proberen. Het scoren van goal- tjes is toch wel het mooiste. Ik heb ze aan de lopende band gescoord en ik het mis het nu wei een beetje. De drang naar het doel is er nog steeds." Car Nieuwenhuizen was het ook die Ron van Straten defi nitief naar het eerste haalde. Werd rechtsback omdat jutst voor die vakature geen andere geschikte kandidaat te vinden was. Adeskunner Ron van Straten greep de kans die Nieuwenhuizen hem bood met beide handen aan. Sindsdien heeft hij rich ontwikkeld t»£ een niet meer weg te denken steunpilaar in het eerste van VDL. Het steekt Ron van Straten evenwel dat de keuze heren van de bond nooit het oog hebben laten vallen op Maassluis talent. „Volgens mij komen ze nooit kijken, Het is een beetje ach tergebleven gebied voor die mensen. Ze hebben natuurlijk keus zat in Rotterdam, Schie dam en Viaardingen en verge ten dan gemakshalve wel dat er in Maassluis ook verschrik kelijk veel talent rond loopt." Uiterlijk druip* het noncha lance van Ron van Straten af. Een levensgenieter pur sang die buiten de voetballerij van het leven geniet. Toch, als er prestaties moeten worden ge leverd, is hij een voorbeeld voor anderen: „De laatse maanden ben ik op de zater dagavond de deur niet meer uit geweest. Ik bereid me dan rustig voor. Een beetje tv kij ken en ik ga steevast s'mor- gens met het tweede elftal mee. Zenuwen heb ik nooit." Zijn grootste criticus is onge twijfeld zijn vader. Ook tijdens het gesprek mengt hij zich veelvuldig in de discussie, Ron verklarend: „In de ogen van mijn vader heb ik het nooit goed gedaan. Altijd heeft hij wel iets aan te merken op mijn prestaties." Zijn vader inha kend: „Hij zou zich eens moe ten realiseren dat hij geld kan verdienen met zijn benen, in- plaats zoals hij nu doet met zijn handen. Ron kan gewoon goed voetballen en ik zie ge woon dat hij mee kan komen met die jongens van Feïje- noord 2. Man, toen was hij de beste van het veld. Dat moet zo'n Westerhof toch zeker ook zien." Als geen ander weet Ron van Straten dat praten synoniem is met VDL. Tot vervelens toe wordt er in het veld gepraat Menigeen ergert er zich^aan en Gijs de Jong, de nieuvye trainer, doet er momenteel aalles aan om de spelers te la ten zwijgen In het veld. De rechtsback: „Ik heb met het praten geen enkele moeite. Mij zul je nooit horen, alleen in positieve zin wil ik nog wel eens iets zeggen. Ik hoor al die opmerkingen al lang niet meer. Ik denk niet dat we door al dat gepraat minder presteren. Ben je gek, dat maakt helemaal niets uit." Schiedam Op een moment dat vrijwel ieders aan dacht zich richt op de naderende WK-ontknoping in het Parijse Pare des Princes, bereidt SVV zich in alle stilte en een vond voor op de zevende thuiswedstrijd van dit seizoen. Weliswaar uitgeschakeld voor een hoge eindnotering in de tweede periode, is de Schie dammers er echter alles aan gelegen de qua kwanti teit Jang niet zo loyale supportersschare tegen het stugge Eindhoven te vergasten op een ouderwets zon dagmiddagje op Harga. „We hebben de periode op zaterdagavond afgesloten met een 3-1 overwinning op Veendam, dus vind ik dat we de zondagmiddag ook maar met een zege moeten begroeten", oppert SVV-trainer Rob Jacobs, die de Brabantse formatie vorige week na één helft met 3-2 zag winnen van zijn voormalige werkgever Excelsior „En toch heb ik in die 45 minuten zes doel- door Donald Bax punten gezien: vier geldige en twee ongeldige. Ik ben dus niet voor niets naar Eindhoven gescheurd". De investering die Jacobs zich getroostte, rendeerde in een aantal belangrijk gegevens, waarmee SVV overmorgen z'n plezier kan doen. Jacobs: Eindho ven heeft een vrij stugge achterhoede, waartegen voor ons de mogelijkheden liggen voor de vleugel spitsen en voor de middenvelders met afstandscho- ten. Aan de andere kant moeten we goed oppassen voor hun counters. Eindhoven komt met goede com binaties snel voor de goal en maakte het tegen Excel sior ook af". Jacobs houdt zich vast aan het gegeven dat SVV er tot nu toe iedere keer, met uitzondering van Hera cles, in geslaagd is de lager geklasseerde ploegen af te troeven. „Eindhoven", zegt hij, „is ook zo'n ploeg, dus die moeten we met nul punten terugsturen. Tot aan de winterstop krijgen we nog vier thuis- en twee uit wedstrijden. In die periode moeten we een stevige basis leggen door met een behoorlijk puntentotaal een flinke voorsprong te creëren op andere tegen standers". Hoewel Jacobs in principe over alle spelers („Ieder een is fit") kan beschikken, heeft hij nog zijn twijfels over de formatie die hij zondagmiddag om half drie de wel instuurL „Misschien laat hij doorschemeren, dat ik op één of twee plaatsen wissel. Ik ben in ieder geval blij dat Richard Dercks op de trainingen heeft laten zien nergens last meer van te hebben en dat DI Vrr. ».„I. - vuvi u wiw/jA in vurtn ts. ik noop aiieen dat er zondag iets meer toeschouwers op de tribune zitten dan tegen Veendam..." Schiedam Mede op advies van fysiothera peut Nico Houdijk heeft Aad van der Vlist begin deze week opnieuw een bezoek ge bracht aan dokter Van den Bosch.'Deze on derzocht de aanhoudende pijn in het overbe laste kapsel van de SV V-speler, die nu een medicijnenkuur van twee weken voorge schreven heeft gekregen. In deze periode mag Van der Vlist wèï ge woon blijven trainen. Met deze medicijnen moet de pijn verdwijnen. Komt er geen ver betering in die situatie, dan zal een injectie uitkomst moeten brengen. Trainer Rob Ja cobs: „Dokter Van den Bos is de enige die van mij een speler mag injecteren". Viaardingen Ook de voetbalvereniging Fortu na is dit jaar begonnen met een dames- en een meisjesteam. Henk Sterk, vroeger een bekend voet baller bij Fortuna, die het klappen van de zweep kent, probeert de dames en meisjes in deze sport te bekwamen en fungeert als trainer. Leidster en se cretaris is Diena Witzen- burg en er is zelfs een verzorgster, Tini Kalk man, die eventuele blessu res en massages voor haar rekening neemt Vooral het meisjeselftal draait goed. Het staat alleen bovenaan de ranglijst Vol gend seizoen gaan er mini maal vier meisjes over naar de damesafdeling, zodat tijdi ge aanvulling van dit team noodzakelijk is. Meiges tus sen 12 en 15 jaar zijn derhal ve-van harte welkom aan de Vlaardingse Marathonweg. Er wordt tweemaal per week getraind, op maandag- en woensd aga vond. De kosten die aan bet lid maatschap van Fortuna ver bonden zijn, bedragen 72 gul den per jaar voor de meisjes en 85 gulden per jaar voor de dames. Belangstellenden kunnen zich aanmelden bij Fortuna's secretaris Arie Noordhoek, Boerhaavestraat 84 te Viaardingen, teL 010- 34.74.88. Viaardingen De activiteiten van de korfballers verplaatsen zich weer van het veld naar de zaal. Het zaalkorfbal wordt ook in Nederland steeds populair der en de tijd is dan ook vorbij dat het zaalkorfbal werd gezien als een leuke ■vorm van overwinteren. Het tweevakkenkorfbal wint steeds meer terrein. Vooral in het buitenland neemt de voorkeur van het tweevak kenkorfbal toe boven het drievakken- korfbal zoals dat op het veld wordt ge speeld. In de Watérwegregio staat het zaalkorfbal op een matig ni veau. KV Viaardingen was lange tijd de hoogst spelende club. Onder Frans Vermeulen werd er nog een jaar in de eer ste klasse gespeeld, maar de Vlaardigners moesten een jaar later toch ervaren dat het ver schil te groot was. Nu spelen ODO en Viaardingen in de tweede klasse. Voor de Ma as- land ers is het de eerste maal dat ze op dit niveau uitkomen. De selectie van ODO is in de breedte zeker sterker gewor den en de jeugd staat te drin gen voor een plaats in het eer ste. Viaardingen is aan een moeilijk seizoen bezig. De Van Heteren-brigade beschikt over voldoende talent, maar de macht om te willen knokken voor de punten ontbreekt. de stijgende lijn zich ook in de zaal voortzet dan gaan de Hoe- kenaren zeker een rol van be tekenis spelen. Maassluis maakt een moeilijke periode door en zal een goed zaalseizoen nodig hebben om de teleurstellende „resultaten van het eerste veldgèdeelte te doen vergeten. Maassluis zal het moeten stellen zonder Jaap van Waardenburg, die na zijn knieoperatie niet meer mag korfballen. Harga speelt al jaren een belangrijke rol In de derde klasse, maar is er nog niet geslaagd om een titel te veroveren. De indeling is voor de Schiedammers hoopgevend en coach Wim Roggeveen gaat dan ook gematigd optimistisch de nieuwe competitie in. Oranje Nas sau...kandidaat voor titel..... Optimisme In de derde klasse van het di strict Zuid-West zijn de meeste verenigingen uit de regio te rug te vinden. Gelet op de re sultaten in de oefenwedstrij den heerst in het Oranje Nas- sau-kamp enig optimisme. Kwiek uit Rotterdam, een ge renommeerde tweede klasser, werd met dubbele cijfers te ruggewezen. Hoekse SV lijkt zich hersteld te hebben van het matige vorige seizoen. Als Viaardingen Het Vlaarding se büjartcentrum De Griffioen is dit weekeinde het strijdto neel voor de districtsfinale zes de klasse libre klein biljart. Vrijdagavond wordt om 19.30 uur begonnen, zaterdag om 13.00 uur en zondag om 12.00 uur. Desorganisatie is in han den vari Ank van der Wiel en Piet van der Have. Aan deze eindstrijd wordt door vier dames deelgenomen. Zij zijn Gerda Droog, Narda Om- mering, Sjaan van Ree en Ria Vermaal, allen van Avanti, De overige vier finalisten zijn Maarten Jongejan, Cees van der Lugt (beiden Tonegido), Dick de Keijzer ('t Spinnewiel) en Cor Waard (De Vergulde Hand). Schiedam De tafelten nissers van de invalide sportvereniging De Ooie vaars zijn de tweede helft van de competitie goed begonnen. Met een 8-2 overwinning revancheer den de Schiedammers zich tegen Radio Molenaar 7 van de eerder dit seizoen geleaen nederlaag .On danks een 0-1 achterstand waren De Ooievaars op permachtig. John du Chatinier en Mare Chomette, die voor de tegen partij onbespeeldbaar waren, kwamen ieder tot een onver valste hattrick. Gok het dub belspel schreven zij op hun naam. Slechts één overwin ning was er weggelegd voor Wout Peeman. De Ooievaars hebben het al leen in het begin van de wed strijd moeilijk gehad. Wout Peeroan had geen verweer te gen de sterk spelende Ame- ring en verloor kansloos in twee games. De achterstand werd echter snel weggewerkt Grote overwinningen boekten Mare Chomette en John du Chatinier op Haddeman en De Bruyn. In het dubbelpel waren er wel drie games nodig om tot een1 overwinning te komen. Hal verwege de wedsstrijd hadden de Schiedammers al een riante 4-1 voorsprong opgebouwd, die niet meer uit handen werd ge geven. De eindstand werd uit eindelijk op 8-2 bepaald.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 4