SCHIECAMSCHE COURANT Geen bezwaren tegen overdracht woningen Kk neem. proef Schoolkinderen waarschuwen voor Rode Hond A Ravinck- basisschool deels verwoest Vertrek naar demonstra tie nu vanaf Liesveldviaduct Geen verhuiskosten voor schoiengebied Provincie nu aceoord met 1*miljoen aan uitgaven ij |J ff 'll ill ill Teveel kussen voor Weeshuisplein Sl. Jozef krijgt complex binnenstad toch in beheer Oost praat over stads vernieuwing West verkiest voetbal boven commissie stadsver- nieuwing - ii fï si m jonderdag 19 november 1981 - - ONAFHANKELIJK DAGBLAD - -105de jaargang no. 227 —4 PAGINA'S 'II *1 Op de 'Fatimaschool' in de Poortugaalsestraat Is Rode Hond uitgebroken, een ziekte die vooral nare gevolgen kan hebben voor vrouwen'die in verwachting zijn. Om moeders die naar school komen voor die gevaren te waarschuwen heeft een van de kleuters deze prachtige tekening gemaakt, die wat duidelijkheid betreft boekdelen spreekt. Overigens zijn op de 32 leerlingen tellende school op het moment slechts twee leerlingen ziek. MWfözx**- Vlaardingen De stroom aanmeldingen van Vlaardingers, die zaterdag met de bus mee willen rijden naar Amsterdam, om mee te demonstreren in de grote betoging tegen de plaatsing van nieuwe kernwapens, heeft dusdanig grote vor men aangenomen dat de geplande acht bussen inmiddels overvol zitten. De organisatoren hebben ijlings nog zeven extra touringcars besteld, die zoals het er momenteel naar uitziet ook vrijwel helemaal vol zullen zitten. Door de uitbreiding van het aantal bussen is het onmogelijk, om de oorspronkelijke plaats van vertrek, het Weeshuis plein, te handhaven. In overleg met de politie is nu besloten de stoet te laten vertrekken vanaf het Liesveldviaduct, waar de bussen om kwart voor elf 's morgens staan opgesteld. Een kwartier later is het vertrek. Het is mogelijk dat er zaterdag nog enkele kaarten te koop zijn. In bus nummer 15 zijn op dit moment nog enkele plaat sen leeg. Belangstellenden moeten er dan wel vroeg bij zijn, zo verwachten de organisatoren, want anders moeten ze als nog met de trein naar Amsterdam. De belangstelling voor de gezamenlijke rit naar de kernwa pen-demonstratie wordt door een woordvoerder van het IKV 'overweldigend' genoemd. „Dit hadden we nooit ver wacht Het heeft ons voor grote problemen geplaatst, want het kostte heel wat moeite om alsnog extra bussen te kun nen huren." Grote brand legt school in puin Vlaardingen Een zeer felle, hoog uitslaande brand heeft gis teravond in enkele minuten tijd het middengedeelte van de Dr. H, Bavinek-basisschool aan de Burgemeester Pruissingel ge heel verwoest Toen de brandweer arriveerde sloegen de vlam men al zo ver uit het houten gebouw, dat het al snel duidelijk werd dat er van de school weinig meer te redden was. De vlam men waren tot diep in de Indische Buurt boven de huizen uit te zien. In het schoolgebouw waren de klassen 4, 5 en 6 van de Bavinckschool gehuisvest. De onderbouw van de school zit in een stenen gebouw rechts naast het verwoeste deel. Dit deel liep alleen water- en rookschade op. Ook de links van het gebouw staande Bavinck-kleuterschool kon behouden worden. De brandmelding kwam om 19.36 uur bij de politie binnen. Het vuur is ontstaan in het rechter deel van de school. Door de sterke wind vanuit de richting van de Waterweg moeten de vlammen vrijwel 4 direct door. de rest van de school zijn gejaagd. De brand woedde het hevigst in een op slagruimte van schoolmate riaal en boeken vlak naast de hoofdingang. Het vuur veroor zaakte een enorme rookont wikkeling. De brandweer moest om de brand goed te kunnen bestrij den in een van de muren van de school een flink gat hak ken, om met persluchtmaskers op binnen te kunnen komen. Het vuur werd onder andere met hogedrukspuiten en een hoogwerker te lijf gegaan. Pas na een half uur kon het sein 'brand meester' worden gege ven. Nog tot diep in de avond is de brandweer met nablussen bezig geweest. Op de plaats waar het magazijn was ge weest was de brand het moei lijkst ondercontrole te krijgen: hier laaiden de vlammen tel kens weer op. Vandaag zal geprobeerd wor den, de gedupeerde leerlingen van de protestants-christelijke basisschool elders onderdak te brengen. Er zijn wellicht mo gelijkheden in de kleuter school of in de drie overige klassen van de basisschool. De verwachting is dat de lessen vrijdag kunnen worden her vat. De kleuterschool heeft van daag normaal kunnen door draaien. Afgezien van de nodi ge waterschade in de toilet groep en enkele gebroken rui ten heeft dit gebouwtje geen schade opgelopen. Hoofdleid ster A.Jansen: „Alleen is de verwarming door de brand uitgevallen en het is hier ijzig koud. De kinderen hebben vanmorgen wel dikke truien aan, maar als het nog kouder wordt zal dat toch een groot probleem worden." Weel rumoer ïn eomm issievergaderi»g\ Vlaardingen De bewoners van het zogenaamde schoien gebied in de Vettenoordsepol- der, de meest zuidelijke stuk ken van de Prins Hendrik straat, de Stationsstraat en een deel van de PKD. krijgen geen verhuiskostenvergoeding of huurgewenning wanneer zij naar de nieuwbouw of de re novatie in de wijk verhuizen. Dat bleek tijdens de rumoe rige vergadering van de commissie voor stadsvernieu wing gisteravond. De commis sie hield, vurig aangevoerd door wethouder Goudriaan, voet bij stuk: de gemeente voelt er niets voor die kosten voor te financieren als er geen duidelijke uitspraak van de projectgroep voor de stadsver nieuwing ligt over wat er in de tóekomst met de huizen zal (ebeufen. let conflict tussen de bewo ners uit de wijk en de gemeen te' speelt al enige tijd. Mensen die in hei kader van de stads vernieuwing verhuizen naar ëen ander pand. krijgen van het rijk een vergoeding van £000 gulden en huurgewen ning als vast staat dat de door Ben te veriaten woning leeg blijft staan om te worden ge sloopt cf gerenoveerd. De pro- eetgroep zou wegens het ont leken van een stadsvernieu wingsplan echter eerst een uit spraak moeten doen of de be treffende woningen in de toe komst inderdaad gesloopt of gerenoveerd zouden worden. De projectgroep is voor een deel van de wijk door de knieën gegaan. Gisteravond zei projectambtenaar Ad Smit Duizentkunst dat ook de be woners binnen de projectgroep onder protest akkoord waren gegaan met een dergelijke ver klaring voor een groot deel van de wijk. Van de woningen in het zogenaamde schoienge bied kon de projectgroep ech ter niet verklaren dat er bin nen vijf jaar enige sloop- of re novatie-activiteiten kunnen worden ontplooid. Goudriaan en uiteindelijk ook de commissie hielden voet bij stuk. De gemeente is zonder zo'n verklaring niet be reid om de bewoners van dit deel van de wijk de bedoelde bedragen uit te betalen. Zelfs de PvdA'er Wim Kwakkel- stein, die aan het begin van de vergadering een fel pleidooi hield om voor de bewoners van dit gebied dan maar een uitzondering te maken, ging na enige tijd 'om: na veel aan dringen van de zijde van Gou driaan mompelde ook hij ten slotte, dat zo'n uitspraak over dat deel van de wijk er dan eerst zou moeten komen. Al leen Rodrigues (D*66) wilde zonder meer tot uitbetaling overgaan. Schiedam De woningbouwvereniging St. Jozef krijgt met ingang van I januari 48 woningwetwoningen in de Schiedamse binnenstad in beheer. Ondanks het (re cente) beleid van de gemeente Schiedam om gerealiseerde woningen direct over te dragen aan de SSSW, heeft het bij dit complex zes jaar geduurd eer het zover was. De 48 huizen aan de Gedempte BaanslooC St. Janshof en Bagijnbof werden in 1974 door Empeo gebouwd. De huizen kwamen vervolgens in beheer van de gemeente. In die periode verscheen een nota van de toenmalige PvdA/PPR-werkgroep volks huisvesting (met Hans van Kleef, Gé Brouwer en Herman Noordegraaf)- Hierin stond nogal wat kritiek op de Stichting Samenwerkende Schiedamse Woningcor poraties. De stichting werd verweten niet democratisch genoeg te zijn. De SSSW pu bliceerde vervolgens het, inmiddels be ruchte, blauwboek. In dit boek werd fel uitgehaald naar de gemeente. Die zou het Vertikken' woningen aan de stichting over te dragen. Dit gold ook voor de 48 'Empeo-woningen' in de binnenstad. Dis cussies hierover waren het gevolg, maar de huizen bleven toch in beheer van de gemeente. Enige maanden geleden liet wethouder Chris Zijdeveld weten er naar te streven nog dit jaar overeenstemming te bereiken met de SSSW over een overdracht van de woningen, die dan in beheer zouden ko men van de rooms-katholieke bouwvere niging St. Jozef. Afgelopen maandag werd dit voorstel in de Schiedamse gemeente raad behandeld en ook de vroegere 'SSSW-tegenstanders' hielden de mond toe. De gemeente is met de bouwvereniging overeengekomen te kiezen voor een over dracht met uitgifte in erfpacht van de gronden. Ook wat betreft de financiële kant van de zaak konden de twee partijen elkaar vinden. Schiedam De gemeente Schiedam heeft van de provincie een verklaring van geen bezwaar ontvangen voor nog eens 25 kredieten, nadat gisteren al bekend werd dat hetzelfde was ge beurd voor het opbouwwerk. In alle gevallen gaat het om kredieten die waren bevroren om dat de gemeentebegroting van Schiedam nog niet was goedgekeurd. Dat laatste schijnt in middels wel gebeurd, alleen moet de formele bevestiging nog afkomen. Vooruitlopend daar op heeft de provincie laten weten geen bezwaar te hebben als de gemeente die uitgaven vast doet. In totaal gaat het om een bedrag van meer dan een miljoen gulden. Zoals bekend werden de wijzigingen die de ge meenteraad had aangebracht in de begroting van 1981 door de gemeente bevroren, omdat er bezwaren bestonden tegen die begroting zelf. Pas toen Schiedam een 'reddingsplan' opstelde en zodoende haar tekorten verkleinde, bleek de provincie te vermurwen. De grootste uitgave die door de provincie was bevroren was die voor het baggeren in het Prinses Beatrixpark; alleen die eerste fase al gaat 210.000 gulden kosten. Verdere grote uit gaven betreffen een verbouwing in het M. C. M. de Groothuis (ruim 173.000) een bij drage aan de streekmuziekschool (ruim een ton) de bouw van een zogenaamde total energy installatie (f 125.000) en de uitvoering van de eerste fase van "Bomer), m de binnenstad'. Schiedam De stadsvernieu wing in Schiedam-Oost, op het moment het meest brandende onderwerp in die wijk, staat dinsdag centraal tijdens de al gemene ledenvergadering. De vereniging vertoont na de pau2e een film over stadsver nieuwing in de Amsterdamse volksbuurt De Jordaan. Na af loop wil men over het onder werp discussiëren en de ver wachting is dat dan ook de schrijnende toestanden in de eigen wijk aan de orde zullen komen. De jaarvergadering vindt vanaf acht uur plaats In dubtyis Oost. Opnieuw celstraf Rotterdam De Rotterdamse rechtbank heeft opnieuw ge vangenisstraffen geëist tegen twee mannen die waren be trokken bij een zwendel met vals geld. De Schiedammer Cor van G. werd veroordeeld tot een gevangenisstraf van vier maanden onvoorwaarde lijk. De man werd ervan be schuldigd 110 valse honderdjes te hebben gekocht en er daar van weer 54 van te hebben verkocht. Zijn maat Aad S. uit Maassluis, die destijds met 54 honderdjes werd aangehou den, hoorde drie maanden te gen zich eisen, waarvan twee voorwaardelijk. Hendrik S. uit Maassluis werd door de rechtbank vrijgespro ken. Schiedam Bij de diverse be trokkenen bestaat tevreden heid over de commissie stads vernieuwing, die gisteravond haar eerste bijeenkomst be leefde. Om kwart voor twaalf werd een punt gezet achter het gesprek over de stadsvernieu wingsperikelen in Schiedam- West en de indruk bestond dat nog uren doorgegaan kon wor den. De eerste vergadering kon een succes genoemd worden. On danks dat slechts zes bewoners naar het stadhuis waren geko men. De reden hiervan mag duidelijk zijn: de voetbalwed strijd Frankrijk - Nederland hield ook een groot deel van Schiedam-West aan de buis gekluisterd. De diverse aanwe zigen konden terugzien op een nu lig besteedde avond. Nog niet eerder was zoveel infor matie gegeven over de stads vernieuwing in West, Vrijwel alle aspecten passeerden de revti en de aanwezige bewo ners konden zich vrijwel voortdurend achter de mening van de gemeente scharen. Van die zijde was ook wel het nodi ge werk verzet om die eerste vergadering te doen slagen. Een heel korps ambtenaren (voornamelijk uit het projec- team stadsvernieuwing Schie dam-West) was opgetrommeld, die de raadsleden bestookten met een compleet overzicht van de stadsvernieuwing in die wijk. Hierbij kwam de ge schiedenis aan bod, maar werd ook uitgebreid ingegaan op sloop, tijdstip daarvan en de^ gevolgen voor kleine en mid delgrote bedrijven. Daar zat voor de meesten erg veel oude kost bij, maar ieder een was blij dat de zaak voor het eerst eens zo grondig werd doorgesproken en alles nu eens zo duidelijk op een rijtje is gezet. JH* Dit nieuwsblad. waarin u al het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt zonder extra kosten bezorgd in combinatie met het Rotterdams Nieuwsblad. tnet oei 034 s f|

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 1