SPORT Henk Dijkshoorn verovert Harm Kn ol™ wisselboka al Radio Molenaar nu pas op dreef Clubstrijd vzc slaat enorm aan Patrick Janssens heeft het naar zijn zin bij R WH Shell aan de leiding Unieke fietstocht begint bij Kolpabad SPORTIORI u - VZC laat ejerste plaats aan Luctor Voorstel tariefs verhoging uitgesteld 'Cf Geslaagd Sportagenda Fortuna start met training dinsdag 24 november 1391 VD/SC/WW 'Van Vianen heeft geen verstand van voetballen' Ridderkerk De kritische aanhang van de zater dagse tweedeklasser RWH dreef met weinig vleiende opmerkingen als 'hij heeft een aktieradius van een bierviltje' en 'die knaap is zo lui als een varken' al snel de spot met hem. Middenvelder Pa trick Janssens kan er, nu zijn prestatielijn zich dui delijk in opgaande lijn beweegt, best om lachen. „Ik denk dat de verwachtingen van die mensen ook een beetje hoog gespannen waren", zegt de oud-spe ler van het inmiddels overleden FC Vlaardingen. „Maar ach, als je bij FC Vlaardingen hebt gespeeld, ben je natuurlijk geen wereldvoetballer". Na een moeizame start heeft gang voor me. Door het min- Janssens toch z'n draai gevon den. Niet langer is hij in Rjd- der kerk de spelbepalende middenvelder. „Ik kon die rol ecrht niet aan", bekent hij. „Bij FC Vlaardingen trainde ik al tijd vijfmaal in de week. ter wijl we bij R.VVH maar twee trainingsavonden hebben", vervolgt Janssens. die door toedoen van z'n vriend Ad Bossers en trainer Jan de Gier (..Rij komt bij onze trainer Ton de Hoop over de vloer") bij RVVH verzeilde raakte. ..Dat was een enorme over der trainen, weeg ik ook meer dan vorig jaar". De technisch goed onderlegde Janssens. die een flinke 'pegel' in de benen heeft, stelt het bij z'n nieuwe club goed naar z'n zin te hebben. „Vergeleken met FC Vlaardingen ben ik er qua accommodatie en publieke belangstellung.^ althans btj thuiswedstrijden, dik op voor uit gegaan. Het trainingsveld in Vlaardingen was puur slecht. Het is een grote zand vlakte met twee of drie zwak ke kaarslichtjes er omheen. Verder was het knap verve lend dat we iedere avond om precies zeven uur door de amateurs van Fortuna van het veld werden geschopt". Moordgoser ,.Ach", blikt hij op z'n Vlaar- dingse periode terug, „ik heb in die drie jaar ook verschrik kelijk veel gelachen. Vooral met Toon Eggers, de keeper. Een moordgoser. Die Willem van der Gaag is trouwens ook een goeie vent. Oké, hij heeft alles ook wel een beetje ter meerdere glorie van 2ichzelf en z'n zaak gedaan, maar zon der hem hadden we waar schijnlijk geen cent meer ge vangen, Onze laatste wed strijd, tegen VVV, vergeet ik ook nooit meer. Na afloop werden we door de spelers van VVV meegenomen naar hun stamkroeg. Dat is daar een geweldig feest geworden". „Ondanks het voortdurende gezeur over geld, kreeg je het wel of kreeg je het niet, ben ik blij dat ik het heb mogen mee maken. Voetballen voor de be ker iri De Kuip en bij AZ'67. Je weet nog wel, met die stunt van Van der Gaag met al die auto's naar Alkmaar, Dat zijn toch onvergetelijke gebeurte nissen". mijmert Patrick Jans sens, die zich van de drie sei zoenen in Vlaardingen er twee in de basis speelde." „Martin van Vianen zette me er na een nogal ruig trainings kamp, waarvoor hij me ook nog 350 gulden boete gaf, naast. Die Van Vianen. en dat zeg ik heus niet alleen omdat ik bij hem niet aan de bak kwam, heeft absoluut geen verstand van voetballen. Hij kan niet praten. Hij kan hele maal niks eigenlijk", haalt Janssens, die ook onder Theo Laseroms, Jan de Gier en Hans Dorjee trainde, plotseling fel uit. Het doet er echter met meer toe. De betaalde loop baan van de stevig gebouwde Zwijndrechter is verleden tijd... Patrick Janssens, die op deze foto tegen SC Amersfoort wordt neergeiegü: „Martin van Vianen kan eigenlijk niks". Vlaardingen In de volleybal competitie van het district 17 voert het herenteam van Shell na zes wedstrijden samen met Nationale Nederlanden en het derde zestal van Both en Partners de ranglijst aan in de derde klasse G. In de promo tieklasse dames doet Both en Partners het voortref lelijk- Het deelt de eerste plaats met Alexandria. De- standen zijn als volgt Keren weede klasse D; Pendrecht 2 €-11, Schovocomca 2 6-9. MVC 5-8, Spivo 2 6-S. Schippere'B 2 6-8,Libanon 2 6-7. Holy 6-6, RVC 2 6-4. Hou Stand 2 6-4 Krimpen 4 6-2, Alcazar 2 7-2, Broleco 4"6-1; Heren derde klasse G: Shell 6-10. Nationale Nederlanden 6-10, Both en Partners 3 6-10. Alexandria 4 7-9, Valeas 5-8. Krimpen 7 7-8, Schovocomca 4 6-5, Sunlight 5-4, MVC 2 6-4, Libanon 6 6-4. Hou Stand 3 6-0. CVV 4 6-0, Dames promoties klasse; Both en Partners 6-13. Alexandria 6-13. WIK/BW 6-12. Me teoor b-12, VoVeRo 6-12, Broleco 2 6- 10, Shedrechi Sport 6-8. B&G Völlido 6-7. CW 5-5. TOP 6-5, Spirit 6-5, Spivo 5-4; Dames derde klasse E: Lekkerkerk 2 6-11, Alexandria 4 6- 10, Pa Verkerk/Z 3 6-0. Sunlight 6-9, Tenaco 3 6-8, Shell 6-8. Schovocomca 2 6-5, Alcazar 2 7-5, Both en Partnors 4 6-4. B&G Vollido 4 6-3, CVV 4 6-2, Krimpen 5 7-0, Dames derde klasse F: Valeas 6-12. Alcazar 7-12. MVC 4 6-10, Hou Stand 3 6-S, Krimpen 4 7-7, Holy 6-6, Schovocomca 3 £-4, Broleco 5 6-4. Bnenenocrd 6-4, Alexandria 5 6-4. RVC 5 6-2 en Schippers/B 3 6-0. RidderkerkDe eerste zwemploeg vari VZC liep ztch bij het Ridderkcrkse Poseidon '56 vast in de diskwalifteatie- val die door de scherp optre dende kamprechters was vast gesteld. Grote profiteur hier van was het Middelburgse Luctor et Emergo, dat nu de tweede plaats kon bezetten. Ondanks de vele diskwalifica ties was er toch ook een flink aantal belangrijke feiten te vermelden. Carola var» de Burg was met een verbetering van. haar per soonlijk record op de 100 me ter vlinderslag met liefst 10 se conden in 1.33.3, uiteraard goed voor goud. En met haar ook de meisjesestafetteploeg op de 4 x 100 meter vrij, die 4.31.3 liet noteren. Voor deze presta tie tekenden Rita Hoogerwerf, Esther de Koning, Mirjam Ha- gestein en Sandra Don. Het ontbreken van Monique van der Lee (oorblessure) werd zo uitstekend opgevangen. Goud was er ook voor Jacque line Claas op de rugslag in 1.14.5, Remier van de Bend op de vrijeslag nu in exact 1 mi nuut rond en de vlinderslag in 1.09.8, Zilveren medailles wer den genoteerd voor Marco van IJzerloo, Rita Hoogerwerf, Jacqueline Claas, Annemiek van Dnel, Mariélle de Ligt en Adré van Hees. Mirjam Hage- stem. Rob Claas, Carola van de Burg en Esther Brouwer ver overden een bronzen plak. Vlaardi ngen In samen wer king met de Toerclub Rijn mond houdt de Vlaardingse Raad voor Sport en Recreatie CVRSR) zaterdag een zoge naamde fiets-veld-toertccht, eén. evenement dat een pri meur is in Zuid-Holland. Deze fietstocht is er een voor de doordouwers onder de fietsers en leidt over geplaveide en on geplaveide wegen in de omge ving van de Proekpolder langs de vaart en langs de dijklicha- men. De tocht is ongeveer dertig ki- lómeter lang en er is zelfs de Mogelijkheid om er zestig kilo meter van te maken. Omdat de route ook over ongeplavei de wegen leidt, kan het voor komen dat de deelnemers met de fiets door het zand of de modder moeten ploegen. Ook hobbelpaden zijn in het par cours opgenomen. Rustpunt is café Vhetzicht aan de Vlaar- dingsekade. De start van deze tocht is zon dagochtend tussen elf en twaalf uur bij de kassa van het Kolpabad. waar men ook tot uiterlijk half vier kan finis hen. Gekozen kan worden uit een tocht over dertig of zestig kilometer. Hóek van Holland Voorstel len in de gemeenteraad om de tarieven ^oor de sportvelden in. Rotterdam drastisch te ver hagen, zijn voorlopig uitge steld. Tegen de verhogingen, die oen jaarlijkse kostenver- z^aring van 40 gulden per lid van een sportclub kunnen in houden. zijn veel bezwaren in gebracht uit de wereld van de vfeldsportverenigïngen. A-fraktïevoorziiter H. Si- méns vroeg om uitstel van de behandeling van de voorstel lén. „De besluitvorming dient zp zorguldig mogelijk plaats te hébben", zei hij. „Wij hebben echter onvoldoende inzicht waarom het nu prec»es gaat". ^MmttiiiiiHiimiuiniiiiuiiiniiiiiiiiHinnFHiiiiiniHiiimifiifntiiiniJiiiJiiiiiJiijniiHniiiJffiitJitrirftiniiJJiintiiiifiiiinuiiiuiiiiitinjiniijniinnrifiiiiiiiiiiiiiiifiiitfinfiiiiuiiimumiirniiiiHiiiiuiiiiiimiiimmiifiutEimiiiiiiiniiiiiKtiiiiHiiiiiiunfiiiiii!^ Vlaardingen Voor alweer de negende maal werd in biljart centrum De Griffioen te Vlaardingen de eindstrijd van de Harm Knol-wisselbo kaal afgewerkt. De or ganiserende vereni ging Start '75 kon te rugblikken op een ge slaagd evenement, dat met twee punten voor sprong werd gewon nen door Henk Dijks hoorn. Bijzondere prestaties wa ren er te over. Een hoogste toernooigemiddelde van 10.86 geeft al aan dat er in het district Nieuwe Water weg Noord stevig wordt, gewerkt om het peil van de biljartsport op een ho ger plan te brengfen. De grote belangstelling wees er op dat ook de interesse van buitenaf groeiende is. Er werd met name geno ten van het mooie spel van Wim Brinkman, die ver schillende malen de han den van de toeschouwers op elkaar wist te krijgen met series van boven de honderd. Zijn hoogste se rie telde 214 caramboles, waarmee hij de nieuwe bokaalhouder Henk Dijks hoorn (17 jaar oud) de eni ge verliespartij bezorgde. Series boven de honderd waren er ook voor Hans Struijk en Gerard Wijzen- broek. Het echtpaar Knol verzorgde, met voor elke deelnemer een passend woord, de prijsuitreiking. Rest te vermelden dat de vereniging Start '75 de or ganisatie en wedstrijdlei ding, getuige de lovende reacties, feilloos in handen had. De einduitslag: 1. Dijkshoorn 12 punten en 6.54 moyenne, 2. Gerard Wijzenbroek 10 en 11.85, 3. Wim Brinkman 10 en 21.28, 4. Hans Struijk 8 en 14,25, 5. Co van Sweeden 8 en 6.75, 6. Gerard Pronk 4 en 5.99, 7. Gerrit de Graaf 2 en 5.06 en 8. Jan van der Bie 2 en 5.27. De biljarters die deelnamen aan de finale om de Harm Knol-wïsselbokaal. Vlaardingen De tafeltennissers van Radio Mole naar komen nu pas goed op gang. De thuiswed strijd tegen Vriendenschaar -werd royaal met 8-2 ge wonnen. De opstanding van het Vlaardingse trio komt evenwel veel te laat. De Vlaardingers zijn im mers al gedegradeerd. Jan Jaap van der Mark en Hans Jaap Oppenhein speel den tegen Vriendenschaar niet mee. Door de afwezigheid van dit tweetal speelde de nog jon ge Reinier de Graaf mee. Het jeugdige talent maakte een uit stekende indruk door al zijn partijen royaal winnend af te sluiten. Ook Erik Kloppers scoorde een hattrick. Guy Noordink, lange tijd de sterk ste speler van Radio Molenaar, kon nu slechts één partij op zijn naam brengen. Ook het dubbel, Kloppers/De Graaf, kwam tot winst waarmee de eindstand op 8-2 werd bepaald. Ondanks de degradatie van het eerste team van Radio Mo lenaar, gaat het met de Vlaar dingse verenging uitstekend. Werd vorige week het eerste jeugdteam al kampioen, het af gelopen weekeinde behaalden ook het derde en zesde senio renteam het zo begeerde kam pioenschap. Het eerste team van NOAD behaalde een eenvoudige over winning op Veïuwe-2: 8-2. Hans van der Broek scoorde een gave hattrick. Jan Simons en Jan Landsbergen wisten het tot twee winstpartijen te brengen. De Schiedammers hadden totaal geen moeilijkhe den met een erg zwak en on gemotiveerd VeIwuwe-2. Het tweede team van NOAD behaalde in de wedstrijd tegen Salamander-2 het kampioen schap. Ron en Peter van Wijk scoorden ieder een hattrick. Aad van Opstal was niet erg op dreef en scoorde maar één winstpartij. Het dubbel lever de echter geen problemen op. De reserves van NOAD zijn ongeslagen kampioen gewor den, met slechts één verlies- puntje. Vlaardingen Het instruc- tiekorps van VZC is er weer in geslaagd om een groot aantal zwemmertjes te laten slagen voor het zwemdiplo ma. Alle door VZC opgeleide kinderen behaalden het KNZB-diploma. De gelukkigen zijn: Gerrïane Baauw, Lude Baauw, Cyn thia Bergwerff, Jacqueline Esseveld, Henriette Scholten, Paula Figee, André Grif fioen, Barbara Ham, Erie Hoevenaars, Edwin Lieven, Ruud van Houwelxngen, Dennis Ortgrijs, Donald Bax, Aad Rietveld, Kareltje Strack, Kareltje van Schijn- del, Ferry Meerhof, Sophie Pauwels, Sander de Regt, Frans Ruys, Robert van Rij, Angelïquo Smid, Koos Smit, Karin Steenbergen, Wendy Steijger, Valesca Timmers, Mirella Tromp, Marcel Voogt en Dennis Wemmerus. De korfbalster Marian" Gregoor van CKC Maassluis* behoort tot de Rotterdamse jeugdselectie, die eind no vember in Spanje aan een toernooi deelneemt Ton Sahli, de trainer-coach van Spirit, maakt de trip ook mee. Hij maakt deel uit van de begeleidende staf. HBSS blijft doorgaan met- het voeren van akties om de clubkas te spekken. Na de bo terletters zijn het ditmaal, amaryllissen, die voor een Spotkoopje in het clubgebouw* op Harga te verkrijgen zijn. Wie rond de kerst een bloem op tafel wil hebben, betaalt slechts vijf gulden. De zomersportafdeling van honk-, soft- en voetbal vereniging Schiedam is nu al weer begonnen met de- voorbereidingen op het nieu-J we seizoen. Zo houdt de da-' messoftbalselectie iedere dinsdagavond de conditie op peil om zich op landelijk ni veau goed te kunnen weren. Het derde elftal van Martinit wil nu wel eens van het be stuur weten of het dit seizoen nog in aanmerking komt voor een leider-grensrechter. „We voelen ons een ondergescho ven kind, dat er maar een beetje bijhangt", zo laten de spelers van dit team weten. De voor 10 december vast gestelde vergadering van de Schicdamse Sportraad gaat niet door. De reden hiervoor' is dat er te weinig bespreek bare punten zijn waarover men zich het hoofd kan bre ken. Dc eerst volgende ver gadering wordt nu gehouden op 4 maart 1982. De afdelingselub Demos" neemt zaterdag 28 november- de vernieuwde accommodatie in gebruik. Deze wordt om" 11.00 uur door een eerbied waardig persoon worden geo-1 pend. Alle ereleden, leden, rustende leden, donateurs, en zovoorts worden uitgenodigd hierbij aanwezig te zijn. De hockeyclub Pollux en - de w Vlaardingen, de geza-" menlijke bewoners van het sportpark Broekpolder, zor-, gen er voor dat de contacten tussen beide besturen goed blijven. Vanavond zijn die besturen weer bij elkaar om - de verschillende belangen^ met elkaar te bespreken. Tips voor deze rubriek kunt u doorgeven aan de sportredaktie van deze krant,. Brede Ha venstraat 6 (3131 AC) of Postbus 110 (3131 BC) te Vlaardingen. De sportredaktie is telefo nisch bereikbaar onder nummer 010-345209. Dinsdag 24 november: .Voetbal: 19.30 uur DHS- SVV 2, 19.30 uur HOV- VDL; Volleybal: 21.30 uur Pendrecht 2-MVC (heren). Donderdag 26 noven- ber: Volleybal: 20.30 uur Sunlight-Both en Part ners 3 (heren), 21.15 uur ShelI-CVV 4 (dames), 19.15 uur Sunlight-Both en Partners 4 (dames). Vlaardingen De atleten van Fortuna zijn nu al be gonnen met de eerste reeks trainingslopen, die als voor bereiding op de Westiandma- rathon dienen. Maar liefst 28 atleten van Fortuna waren in het Staalduinsebos aanwe zig om deel te nemen aan een testloop over 10 kilome ter. De resultaten waren zonder meer positief te noemen. De snelste tijd kwam op naani van Peter Reedijk. Hij liep de 10 kilometrer in 33.52. Sjaak Hoogendijk kwam uit op een tijd van 34.19. Gini van Breeschoten moest als enige de strijd voortijdig sta ken. Vlaardingen De clubkampioenschappen hij VZC blijken enorm aan te slaan. Liefst 74 meisjes cn 71 jongens kwamen aan de start op de wisselslag. Recreatie- en weelstri jdzwem- mers cn ook de waterpoloers wilden met elkaar kampen om de beste plaatsen. Meest succesvolle zwemmer in dit geheel was de middelste van het IJzerloo-trio. LZeon bracht name lijk liet clubrecord op dc 100 meter wisselslag met precies een halve seconde terug naar I.1S.2. Daarmee raakte Wouter Hoekstra dit clubrecord na cén jaar kwijt. Bovendien zorgden maar liefst 67 persoonlijke records er voor dat de VZC-leiding de boeken weer aardig mag oppoetsen. Met nu nog de finales op de vrijeslag voor de boeg heeft de strijd zich al aardig afgete kend. Toch zal er in de ver schillende groepen nog be hoorlijk strijd worden gele verd, want ook na vier afstan den zijn de verschillen vaak in slechts tienden van seconden uit ie drukken. Ook op de wisselslag was de uitspraak van de scheidsrech ters vaak beslissend en kwa men de zwemmers regelmatig in dezelfde tijd aan, Gelukkig kan VZC bogen op een kundig en ervaren officialcorps, zodat er geen misverstanden over de uitslagen konden ontstaan. In een zo boeiende strijd is een goede jurering beslist nood zaak. Dennis en Leon van IJzerloo,» Reinier van de Bend, Jacqueli-C ne Claas, Mirjam Hagestein en; Irma Voorham zijn degenen^ die zich redelijk zeker kun-t nen, al blijven verrassingen- natuurlijk nooit uitgesloten,t omdat één zieke dag een heel', kampioenschap kan verknal--; len. De gouden medailles op dej wisselslag gingen naar. Like* Steehouwer. Jaco BaauvV,£ Bianca Steenbergen, Maurice* van Leeuwen, Wilma Maltha,* Frank Klok. Carola van de' Burg, Dennis van IJzerloo,- Jacqueline Claas, Leon van lJ-~ zerloo, Mirjam Hagestein, Rei-J nier van de Bend, Paula Ben-; ne, André van de Voorden,^ Irma Voorham en Rob de; Gier.'

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 4