SCHIEDAMSCHE COURANT Schuldsanering hij volkskredietbank gaat geld kosten Lokaal weer uit de lucht gehaaM Toch nog vragen bij vrouwenhuis Ik neem r de proef Ambtenaar j beschuldigd van huizen- speculatie m&m&m Clubhuis Zuid veroordeelt vaagheid college Sfeer tussen coneurrenten wordt steeds grimmiger 65.000 Van Tienen weer in de aanval VVV- panden inde steigers Zijdeveld zegt onderzoek toe j 'Laakbare manier van handelen9 NOC zoekt naar kantoorruimte Donderdag 26 november 1901 - ONAFHANKELIJK DAGBLAD - 105de jaargang no. 232-"4 PAGINA'S V; oorlog in Vlaardingen De gemeen- telijke volkskredietbank gaat in de toekomst schuld saneringen die zij voor mensen uitvoert In reke ning brengen. Momenteel hoeft men daar niets voor te betalen, maar op het stadhuis wordt een raads voorstel voorbereid dat daar een einde aan zal ma ken. Overwogen wordt vier procent in rekening te brengen van de schuld die de volkskredietbank voor mensen afhandelt; daarbij zal een minimum van twin tig gulden per maand wor den gehanteerd. Wanneer de regeling ingaat valt nog niet te zeggen. De gemeenteraad zal zich er eerst in december over moeten uitspreken, waarna de provincie haar goedkeu ring moet geven. Dc volks- kredictbank pleit er voor schuldsanering zo snel mo gelijk in rekening te mo gen brengen, want de bank heeft er de laatste tijd de handen vol mee. Doordat de laatste tijd steeds meer mensen zich in de schulden werken wordt de gemeente lijke instelling meer en meer geconfronteerd met schuldsanering. Wanneer mensen niet meer uit hun schulden kunnen komen stelt de bank een afbeta lingsschema op en zorgt er voor dat de client zich daar ook aan houdt door als 'doorgeefluik* te fungeren voor de schuldbedragen. Dat brengt een hoop admi nistratieve rompslomp met zich mee, waardoor andere werkzaamheden van de volkskredietbank in het nauw dreigen te komen. In het eerste halfjaar van 1981 deed de bank twintig schuldsaneringen. De volkskrcdietbank noemt dit aantal op zich niet op vallend, maar merkt daar bij op dat daaruit wel 83 handelingen per maand voortvloeien in de vorm van betalingen aan de schuldeisers. Daarnaast dient de schuldsanering nog intern hij de bank ad ministratief afgehandeld te worden. De bank dacht er aanvan kelijk aan. het maximum toegestane percentage van zes procent in rekening te brengen. Dat zou echter be tekenen dat daardoor het aflossingsbedrag fors ver minderd zou worden en daarom is uiteindelijk ge kozen voor een percentage van vier. Gelijk met het ingaan van het in rekening brengen van schuldsanering wordt de naam volkskrcdietbank gewijzigd in gemeentelijke kredietbank. Aan de naam volkskredietbank kleefde het nadeel dat bepaalde groepen mensen wegble ven, vooral de wat beter ge situeerde mensen die in de veronderstelling verkeer den dat zij er niet terecht konden. De bank denkt dat daar door de naamsveran dering een einde aan zal komen en is van plan met tertijd ook actiever te gaan opereren op de hypotheek markt. Maassluis De sfeer tusssen de twee in Maassluis ge vestigde taxi-ondernemingen begint steeds grimmiger te worden. Er wordt gesproken over een heuse 'taxi oorlog'. Chauffeurs van de elkaar beconcurrerende be drijven zijn al met elkaar op de vuist gegaan en ook vliegen beschuldigingen over en weer dat er banden zijn lekgesneden. Tevens verwijten de twee taxi-onder nemingen elkaar dat ze rij-opdrachten bij elkaar plaat sen die, wanneer de taxi's op de opgegeven adressen arriveren, gefingeerd blijken te zijn. De moeilijkheden dateren ei genlijk al sinds Haventax zich in Maassluis heeft ge vestigd. Joop van Cendt van Haventax zegt dat Hofman hem sirtds hij in Maassluis is begonnen dwars zit Toen hot bedrijf een taxi-vergu ning kreeg, tekende Hof man-taxi die voorheen een monopolie-positie had daartegen beroep aan. Dat beroep loopt nog steeds en tot op heden hebben gedepu teerde staten geen uitspraak gedaan. GS zouden aanvan kelijk begin deze maand een beslissing nemen. Ook tegen eon.-tweede--vergunning- die de gemeente Haventax ver leende ging Hofman-taxi in beroep en voorlopig is de vergunning voor een tweede wagen van Haventax ge schorst. Hofman vecht de aan Ha ventax verleende vergunnin gen aan, omdat hij meent dat ér in Maassluis en omgeving niet meer klandizie is dan hij met zijn 35 vergunningen, die ook gelden voor trouw en begrafeniswagens, aan kan. Door Haventax wordt dat bestreden. Joop van Gendt van Haventax zegt dat ér {vooral in de weekeinden) werk genoeg is. „Ik heb ge garandeerd werk voor drie a Vier wagens," aldus Van Gendt. „Hofman ziet gewoon zijn monopoliepositie in ge vaar komen. Daarom pro beert hij mij al sinds ik hier ben begonnen ben weg te krijgen." Jan Hofman be weert dat Haventax erop uit is zijn bedrijf zwart te ma ken. „Hij heeft het telkens over klachten over mijn be drijf, maar de gemeente heeft nog nooit een klacht over mij gehad," verklaart Hofman. Beide ondernemers verkla ren dat het de afgelopen we ken uit de hand is gelopen. Van Gendt zegt dat het de laatste tijd bij scheldpartijen tussen chauffeurs bleef maar dat het nu wel wat te ver is I gegaan toen Hofman die 2elf ook een taxi bestuurde een chauffeur van Haventax klappen heeft gegeven. Hof- mans lezing staat recht te genover die van Van Gendt. Hofman:„De chauffeur van Haventax gaf de eerste klap, pas daarna ben ik ook gaan vechten." De vechtpartij ont stond na een verkeerskwes- tie, waarbij de chauffeurs van de elkaar beconcurre rende bedijven elkaar gesne den zouden hebben. Ook daarover staan de lezingen van beide partijen recht te genover elkaar. Zie verder pagina drie. i Schiedam Radio Lokaal ts gistermorgen weer uit de lucht gehaald. De Schiedamse politie en de radiocontroledienst de den voor de tweede maal bin nen tien dagen een inval bij de Schiedamse piraat. Tegen twaalven moest de zendpiraat er gisteren aan geloven: poli tieagenten drongen toen de woning aan de Lange Singel straat. binnen waar vandaan werd gezonden. Behalve de ra dio-controledienst was er ook brandweer aanwezig om de antenne van Lokaal van het dak te halen. Voor duizenden guldens aan apparatuur werd in beslag genomen, bovendien werd de bewoner van het pand voor het verhoor meege nomen naar het politiebureau. De mensen achter Lokaal heb ben al aangekondigd terug te keren in de ether. „Hopelijk lukt dat deze wéék nog. anders wordt het volgende week" al dus één van hen. Vorige keer was Lokaal binnen een dag te rug. Overigens wordt binnen het bestuur besproken hoe men verder gaat. Daarbij zal ook een eventuele samenwerking met radio Boemerang, die zoals bekend ijvert voor een legale lokale omroep, ter spra ke komen. Per abuis werd gisteren in deze krant gemeld dat met de twee miljoenenorders die Vlaardingen Oost Bedrijven in de wacht heeft gesleept G5D0 manuren zijn gemoeid. De verbouwing van de Wcstduitse chemicaliëntanker Thor- dache' en de bulkcarrier "Patty* uit Singapore levert het bedrijf namelijk 65.000 manuren op. De twee orders zijn samen zo'n tien miljoen gulden waard. In het bericht stond dus een nul te weinig. Vlaardingen Hoe zijn de statuten voor het vrou wenhuis tot stand geko men? Dat is de vraag voor CDA-er Hockx en Jan van Hermert van de VVD. Die statuten zijn in concept klaar, de Vlaar- dingse Vrouwenraad en het Stedelijk Overleg V rouwencafé's/Koffiebar (SOK) zijn het daarover eens. Maar Hockx en Van Hemert zijn bang dat die overeenstemming tussen de twee vrouwenorganisa ties, door de onenigheid die eraan vooraf gegaan is, maar een wankele basis vormt. De meeste andere leden van Hockx en Van Hemert: hoe zit het met de statuten? de commissie voor onderwijs en vorming vonden, dat het nu maar eens afgelopen moest zijn met het 'ja, mits' zeggen tegen het vrouwen huis. „Dat vrouwenhuis moet er nu eindelijk eens komen", zei Willem Kwakkelstein (jPvdA). „Als ze er met el kaar willen komen, dan moet het lukken." Leo Zeef van de PSP verge leek het met zijn huiselijke situatie: „Ik heb geen trouw boekje, maar alles loopt ge smeerd," Hoe die statuten nou tot stand gekomen zijn vond hij niet interessant. „Hier liggen duidelijke af spraken." Van Hemert bleef het ge vaarlijk vinden om op die basis met'het huis te begin nen, wat Loes Kraak van het SOK deed verzuchten, dat het wel leek of het hier om een kabinetsformatie ging. Wethouder A rij Maarleveld vroeg om een duidelijk ja van de commissie. „Wij krij gen dat geld van CRM, en dat is gewoon een kwestie van wel of niet doorgeven. Als we het voor '81 niet doen lukt het volgend jaar ook niet meer." Uiteindelijk zei de hele commissie, behalve Wim van der Velden (SGP/GPV), toch dat door moet worden gegaan met het vrouwenhuis. Vlaardingen De zich nog immer doctor noemende Vlaardinger F. J- van Tienen dreigt met een kort ge ding tegen woningbouwvereniging Pa- trimonium. Hij wenst verschoond te blijven van de signalen die via de cen trale antenne inrichting (CAI) de ka mer van zijn huis aan de Zwaluwen- laan binnenkomen. Van Tienen wil de gemeenschappelijke antenne terug, die alleen Nederland t en 2 geeft, omdat daarvoor een bedrag in de huur van het huis is opgenomen. Voor de CAI komt een bedrag op de huur. In die huur wordt echter nog geld voor de gemeenschappelijke an tenne berekend. Van Tienen wil de antenne waar hij voor betaald heeft, hij vindt dat zijn recht als huurder. Als dat niet gebeurt gaat hij voor de rech ter, zo schrijft hij in zijn brief aan Pa trimonium, proberen de woningbouw vereniging een dwangsom van duizend gulden op te leggen, voor elke dag dat zij in gebreke blijft. Schiedam - Er blijft nog maar weinig over van de oude politie post aan de Buitenhaven weg. De Schie damse vw gaat hier bin nenkort naar toe, nadat het Proveniershuis door brand voor een groot deel werd ver woest. Er zou wel het nodige verbouwd moe ten worden aan het pand Bui tenhavenweg 7. Wie over de Koemarkt loopt en het gebouw eens bekijkt moet tot de conclusie ko men dat de ver bouwing inder daad grondig geschiedt. Het pand staat momenteel 'in de steigers' (net als het vorige onderkomen, overigens), maar daarach ter zit weinig meer. Binnen muren zijn weg- gesloopt en ook het dak is niet meer wat het geweest is. Wie dit gade slaat moet wel tot de conclusie ko men dat de ver huizing van de VVV zeker nog enige maanden op zich zal laten wachten. Dit nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt zonder extra kosten bezorgd in combinatie met het Rotterdams Nieuwsblad. tU"1" (.d.ev-- cpenef"eWP oei O* 1e\eVoO" .otvdetP^ ,Vz.eq' ,c\. i oe*e 834.3°°°^ Schiedam Binnen de gemeente zal een on derzoek worden ingesteld naar de handel en wandel van een van de ambtenaren. Dat heeft wethouder Chris Zijdeveld gisteren toegezegd, nadat door bewoners van de Celeiusstraat be schuldigingen aan het adres van die ambte naar zijn geuit. De man. die gisteren niet met name werd genoemd door de bewoners, zou in de Celeiusstraat als speculant optreden. De bewoners achten dat onaanvaardbaar voor een ambtenaar van de gemeente Schiedam. Men overweegt eventueel een brief aan de ge meenteraad, als het onderzoek op het stads kantoor niets mocht opleveren. Schiedam 'Een volstrekt laakbare manier van handeten*. Zo veroordeelt clubhuis-Zuid in haar jongste brief het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Schiedam. Men is bijzonder boos op de manier waarop burgemeester en wethou ders het clubhuis hebben behandeld- Nog steeds is er daardoor onzekerheid over de toekomst en die onzekerheid had al lang door de gemeente kunnen worden opgeheven, menen de vrij willigers uit zuid. Om die zekerheid toch op korte termijn te verkrijgen heeft men nu een brief geschreven aan het college, waarin men om een uitspraak vraagt. De vrijwilligers uit de Gorzen hebben geruime tijd geleden het college toestemming ge vraagd de houten pandjes op hel GTB-terrein te mogen ge bruiken. Het kraakpand op het GTB-terrein moet in de nabije toekomst immers wij ken voor de stadsvernieuwing en de houten pandjes kunnen langer blijven staan. Zo zag hel clubhuis een oplossing in het verschiet die aan alle par tijen recht zou doen: het ctub- huis zelf zou kunnen door gaan, de stadsvernieuwing zou niet worden gehinderd en de gemeente hoefde niet naar een ander pand om te zien. Maar clubhuis Zuid heeft nog steeds niets van burgemeester en wethouders gehoord. Wel blijkt watersportvereniging de Schie de pandjes uit elkaar te hebben gehaald en daaruit heeft het clubhuis geconclu deerd dat de gebouwtjes- in middels zijn vergeven. Zuid maakt daaruit op dat het colle ge haar besluiten niet aan het clubhuis durft mee te delen en dal vindt men te ver gaan. Daarom vraagt men op zeer korte termijn overleg, om ein delijk eens duidelijkheid te scheppen, in de verwarring. Vlaardingen Raadslid Ma rietta Hoogendijk liet gistera vond even verstek gaan bij dc commissie voor volksgezond heid om bij een andere ge bruik te maken van het spreekhalfuur. Ze deed dat in de commissie voor onderwijs en vorming, om te pleiten voor een betere kantoorruimte voor het noodopvangcentrum (NOC). Die heeft nu een vol gens haar veel te kleine ruim te in het gebouw van de Vere niging Administratie Dienst verlening. „Wij hebben echt niet genoeg aan één klein ka mertje." Het NOC wil graag de boven verdieping van het gebouw waar het Vlaardings vrouwen huis moet komen, Die boven verdieping is voorlopig nog bewoond, en bovendien wil het vrouwenhuis daar zelf een deel van gebruiken. Het leek Willem Kwakkelstein (PvdA), die nog eens wees op de slech te werkomstandigheden bij het NOC, zinvoller om voor het opvangcentrum een aparte kantoorruimte te zoeken. Volgens wethouder Arij Maar leveld zit het er niet in dat het NOC de gevraagde ruimte kan betrekken. ..Ze kunnen het nu eenmaal niet betalen", zei hij, met nadruk op ieder woord.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 1