SERVICE Ex-verslaafden naar Hoekse boerderij Schiedamse politie lost groot aantal inbraken op m ffii i DAGAGENDA dat 5Insluiper9 had meer op zijn geweten Buldo \J$h Polle Kapitein Rob Gulle9 Sint BISTRO0TJÉ ►JIT_ DEKRANT VAN ZATERDAG GEZELLIG. Piet Noordam (67) wil niet wijken voor resocialisatie- project: er SC HI EDAM SC HE COURANT Jeugdbende in West opgerold nee. 'r uer Tassen terug, geld kwijt Portemonnee met 5000 gulden weg Vrouw breekt rechterbeen ALARM Politie: Brandweer: Ambulance: I dinsdag 8 december 1981 i VD/SC/WW 'De Hillwoning is mij n leven' Hoek van Holland De ogen van Piet Noordam (67) zijn rood omrand. De enorme keuken van de boerderij wordt gevuld met en aantal somber kij kende mensen. De meeste van hen zijn boeren en tuinders uit de naaste om geving. Donderdag heeft Noor dam bericht gekregen dat hij ermee rekening moest houden dat hij binnen niet al te lange tijd de Hillwo ning moet verlaten in ver band met het voorgeno men resocialisatieproject voor ex-drugs verslaafde Surinamers. Ruim vijfenveertig jaar heeft Noordam de Hillwoning be- woond en de omliggende gronden bebouwd. In de stal- len staan al sedert jaren 'proefdieren', waarop door deskundigen proeven wor den genomen. „Ik ben bang dat we voor het blok zijn gezet", zegt de be jaarde boer. „We kunnen er gewoon niets aan doen. De boerderij is eigendom van de gemeente en ons huurcontract is op jaarbasis. Ik zou hier graag willen blijven wonen, maar dat zit er niet in". En dan plotseling fel: „Wat is nu eigenlijk het verschil met het KNVB-terrein, dat eerst als plaats werd genoemd. Dat lag te dicht bij het kinderhuis 'De Koperwiek'. En nu willen ze dat project gaan opzetten vlak bij een woonwijk met vijfhonderd huizen en drie scholen". Overigens is Noordam van plan om een bezwaarschrift in te dienen aan de hand van de wet AROB, Bezwaarschriften komen er zeker ook van min stens zeven boeren en tuinders vanuit de nabije omgeving. Zij hebben in de keuken van de boerderij al aangekondigd het er zeker niet bij te laten zitten. „We moeten oppassen dat we niet in een emotionele sfeer gaan handelen", zegt J- Zwïnkels. „We moeten kijken op welke gronden we bezwaar kunnen maken en .aan de hand daarvan hoe te hande len". Hij weet zich gesteund door de anderen. Zij vrezen ernstige overlast van bet project Er wordt gesproken van 'gevaar voor de samenleving' en ver mindering van waarde van de bedrijven. Tal van andere ar gumenten worden naar voren gehaald. Het feit dat elke dag zo'n kleine honderd kinderen over het Nieuwlandsemolen- pad naar en van 's-Gravanzan- de gaan om daar de school te bezoeken, is voor hen ook een argument „We zullen elke wettelijke mogelijkheid aangrijpen om dit plan te bestrijden", zo zeg gen de omwonenden. Piet Noordam zit er berustend bij. „Ik wil hier alleen maar blijven wonen. Ik ben te oud om te vechten". UITGAVE SIJTHOFF PERS BV Deze krant verschijnt In het gebied Nieuwe Waterweg-noord (van Schie dam tol Hoek van Holland) en Is uitsluitend verhrijqbaar in combinatie met het Rotterdams Nieuwsblad REDACTIECHEF SPORTREDACTIE Donald Bax* tel. privé 010-503143 De redactie van Vlaardlngs Dagblad en Nieuwe Waterweg Courant ia ge vestigd aan de Brode Havenstraat 6. 3130 AC (Postbus 110. 3131 BC), Vlaardlngen, tel. 010-343229 en 352066. Sportredactie: 010-345209. Oe redactie van de Schledamse Courant is voorlopig ook op dit adres te bereiken, telefonisch op 010-350557 en 349754. Post kan gezonden wor den naar postbus 137, 3111 EA Schiedam. Bericht kunnen por telex worden doorgegeven via telexnummer 32177 CORRESPONDENTEN 3155 TC Maasland: Simon van Zuilen. Diepenburchstraat 34. tel. 01899- 16143 3151 PD Hoek van Holland: Leen van Ooijen. Mahusiraat 135. tel.01747- 2804 ABONNEMENTEN Opgave van en Inlichtingen over abonnementen kan geschieden bij het Rotterdams Nieuwsblad Coolslngel 67 3012' AC Rotlerdam tel. 010- 1441444 Brede Havenstraat 6 3131 BC Vlaardingen tel.010-354525.^ KLACHTENDIENST Dagelijks van 18.00 tot 19.00 uur en zaterdag van 13.00-14.00 uur. Rotterdams Nieuwsblad, tel. 010-144144. FOTO'S Geplaatste foto's kunnen telefonisch worden nabesteld tussen 9.00 en 16.00 tel. 010-144144 loestel 140. ADVERTENTIES Advertenties kunnen worden opgegeven op tel.nr. 010-340353. Boer Piet Noordam en zijn vrouw (rechts in de deuropening) samen met een aantal veron truste buurtbewoners. Hoek van Holland Boerderij De Hillwoning in Hoek van Holland wordt het onderkomen van maximaal twintig Su rinaamse ex-verslaaf den aan drugs. Wethouder Wim van der Have (volksgezondheid) van Rotterdam gaat daarover met het dagelijks bestuur van de deelgemeente pra ten. De boerderij ligt aan de rand van Hoek van Holland, vlakbij de Nieuwlandse polder. Het gebouw dateert van 1780 en is het oudste in Hoek van Holland. Vooral in WD-kringen is men over het Rotterdamse be sluit ontstemd. De boerden] en dc grond zijn eigendom van de ge meente. Het is de bedoeling om het project in fasen te verwezenlijken. Hoewel de deelraad eerder al met het plan voor een dergelijk centrum akkoord ging, stuitte de in eerste instantie voorgestelde plaats het KNVB-kamp aan de Dirk van den Burgweg op veel weerstanden. Deson danks meende de wethou der met zijn plannen te moeten doorgaan omdat „deze Surinaamse ex-ver slaafden de meest achter- gestelden in de achterge stelde groep zijn". Verder zei hij: „En in Hoek van Holland hebben wij die ruimte om deze mensen voor te bereiden op hun te rugkeer naar de maatseha- pij". Hoewel het bestuur van de deelgemeente deze plaats samen met nog enkele an dere alternatieven 2elf heeft aangedragen, is voor zitter L. van der Houwen daar niet helemaal geluk kig mee. „Hoewel het project nu buiten het cen trum komt te liggen, vrees ik dat de bevolking daar mee toch niet geheel tevre den zal zijn. Behalve dat de vestiging in De Hoek is, komt het nog midden in door Peggy Wijntuln het natuurgebied le lig gen". Fractie-voorzitter B. van Aalst van de VVD: „Wij zijn zeer ontstemd over de handelswijze van Rotterdam. Behalve het feit dat er geen inspraak is geweest, zou zo'n project hier nooit mogen komen. Hoewel de deelgemeente- raad een adviserend orgaan moet voorstellen, blijkt nu dat dit in praktijk niets voorstelt". J. W.J. G. van Belkom, fractie-voorzitter van de PvdA, meent dat hoewel aan de wens van de bevol king wordt voldaan om het centrum buiten de bebouw de kom te houden, elke plaats voor een dergelijk opvangcentrum in De Hoek op weerstanden zal stuiten. Diezelfde verwach ting heeft ook fractie-voor zitter P. van der Wel van het CDA. „Maar de aange wezen plaats mag niet bij- voorbaat worden afgewe zen". Fractie-voorzitter Hans van Cittert van D'66 wilde gisteren nog niet op het nieuws reageren, omdat hij de zaken eerst eens op een rijtje wilde zetten. Voor de huidige pachters van de Hillwoning, de heer en mevrouw P. Noordam. komt het nieuws als een donderslag bij heldere he mel. „Ik heb nooit geweten dat ze hier iets van plan waren. Het is vreselijk na vijftig jaar zo te moeten weggaan", reageert me vrouw Noordam bewogen. De deelgemeente gaat als bemiddelaar optreden bij het zoeken naar woon ruimte voor dit echtpaar, dat omstreeks mei de boer derij moet verlaten. Dr. H, Lamberts, huisarts van het gezondheidscen trum in de Rotterdamse wijk Ommoord, heeft bur gemeester en wethouders als project-coördinator in deze zaak van advies ge diend. Het centrum in De Hoek komt voort uit de heroïne-notitie. die begin dit jaar is uitgebracht. Het is een onderdeel van het voorgestelde voorzienin genpakket voor Surina mers met drugsproblemen. Schiedam De Schiedamse politie heeft de afgelopen dagen een groot aantal inbraken opgelost. Ook werd, naar aanlei ding van een eerdere arrestatie, een jeugdbende uit Schie dam-West opgerold. Enkele weken geleden werden twee jongelui in de kraag ge vat, die in de Nolenslaan een postzegelautomaat van de muur hadden gehaald. Al snel bleek dat zij nog meer op hun kerfstok hadden en in de meesta gevallen met een gro tere groep opereerden. Uitein delijk werden in de omgeving van de Liduinastraat nog vijf jongelui (in de- leeftijd van vijftien tot achttien jaar) ver zocht mee te gaan naar het bu reau. Ze bleken hoofdzakelijk in de omgeving van hun hun eigen huis te opereren. Zo werd het schoolgebouw aan de Anthony Muysstraat tweemaal door zocht en moest de kantine van de tennisvereniging iri het Sterrenbos het maar lieft vier keer ontgelden- Hier werd snoepgoed, een geldkist en twee geluidboxen meegeno men. Een goede slag werd geslagen bij een levensmiddelenzaak in de Liduinastraat. In totaal voor 2400 gulden miste de ei genaar aan goederen en geld. Uit de Julianakerk werd een microfoon gestolen; een post zegelautomaat verdween van de muur in de Anthony Muys straat; dienstencentrum. De Vier Molens moest het zonder een hoeveelheid drank doen; uit een kelder in Vlaardingen verdwenen tweehonderd el pees en nadat een personenau to was opengebroken ging men aan de haal met opnieuw grammofoonplaten en een babyfoon. Het zevental kon na een pro ces verbaal te hebben gekre gen weer naar huis- Ook de 17-jarige Rotterdam mer die enige tijd geleden fu rore maakte als De Schiedam se Insluiper', heeft bekend nog meer op 2ijn geweten te heb ben. De man werd berucht door zijn methode met een smoes door de achterdeur een huis in te gaan om vervolgens weer door de voordeur (met bijvoorbeeld een portemonnee) te vertrekken. Uiteindelijk kreeg de politie hem toch te pakken. Op het bureau heeft hij de af gelopen dagen bekend in Schiedam en Rotterdam nog meer 'uitgevreten' te hebben. Zo stal hij uit een woning aan ,de Warande een zilveren kof- fieservies met een waarde van 2400 gulden. Uit diverse ande re woningen nam hij porte feuilles weg. In een tas die hij in een geparkeerde auto Vond* bleek tweeduizend gulden te zitten. Meestal ging hij met de tram terug naar huis. Als het goed weer was. wilde hij ook wel eens een fiets opscharrelen. Een 28-jarige Schiedammer ontpopte zich in korte tijd tot een 'kelderspecialist*. Tot hij tegen de lamp liep, slaagde de man er in toe te slaan in vijf tien kelderboxen aan het Nieuwlandplein. Driemaal was ,de Parkweg het doelwit. Ver uit de meeste goederen wer den door de politie terugge vonden en zijn inmiddels weer bij de rechtmatige eigenaars terecht gekomen. r 4AU li ufiUML,<S0EUKEN WAtKZt /OiVWDaÜtóë VQS- IED6KE AwtWD SE LECTEEKT WML EBJ JftlflE, B4RA6£*É5E MAW EU VROUW OWTEOFTERÊM MA41C 3E UËT 6NQS&JSF 2£ 6A4U VMIWIUiS WIT BETEKENT DlT,SyMflR4» eriu6*heemGt2k lUfttual ■ftc /dtitSïEKMDEROl MUX 3* <FRMt EN JULLIE •na&O'V" OEVOMOEM? j-y HEBBEN 15 SEEN MAAR ZEKER OMtJERtN. *9*9 3929 Weldra zijn Billy en Clement in een druk gesprek gewikkeld. „Je begrijpt, Ben son", zegt Billy, „wat ik op het oog heb. Die partij wapens voor de Rio Florida, waarmee we nu al drie jaar in onze maag zitten, kunnen we met de „Starlight" gemakkelijk verschepen. Het schip zal best een bewijs van zeewaardigheid krijgen en dan slepen wij het naar de noordkust van Zuid- Amerika. Onderweg laden we die rommel aan boord. We moeten dus wel zorgen, dal het laadgerei weer goed in orde is". Benson is echter niet zo optimistisch gestemd over de kans tot slagen. „De kans op ontdekking is niet gering", zegt hij aarzelend, „en boven dien.hoe komen we veilig die rivier op naar de plaats van bestemming?" Maar Bill wuift al die bezwaren weg. D is de kans van hun leven enj moet met ïulke zaakjes ee beetje risico durven nemei De bandrecorder draait geruii loos door. Vanavond VLAARDINGEN Stadhuis, WestnieuwlancL Vergadering Schoolraad. Aan vang 20.00 uur. Triangel, Fransenstraat 14. Postzegel veiling. Aanvang 20.00 uur. Harmonie, Schiedamseweg 51. Postzegel veiling. Aanvang 20.00 uur. Dienstencentrum Holy, Wm de Zwijgerlaan 460. Filmvoor stelling. Aanvang 19.30 uur. Hollandiagebouw, Oostha- venkade 42; archeoruimte: permanente tentoonstelling van archeologische vondsten. Van 19.00 tot 22.00 uur. SCHIEDAM Wijkcentrum De Bever, Van Beverenstraat 40, na-schooltijd van 15.30-16.45 uur. 's Avonds knutselclub. Van 19.00 tot 20.00 uur. WOENSDAG VLAARDINGEN Dienstencentrum West, Wm de Zwijgerlaan 460. Koffieuur- tie: 10.00 uur, Film „A white Christmas" Harmonie, Schiedamseweg. Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen. Aanvang 10.00 uur. Zonnehuis, Dillenburgsingel 5. Tentoonstelling wandkleden van Trix Gille en sculpturen van Karoly Mézaros. Van 10.00 tot 20.00 uur. Muziekcentrum Ton Stolk. Westhavenkade 45. Geopend van 10.00 tot 12.00 uur. Op te lefonische afspraak: 347240, Hollandiagebouw, Oostha- venkade 42; archeoruimte: permanente tentoonstelling van archeologische vondsten uit Vlaardingen. Geopend van 10.00 tot 12.30 en van 13.00 tot 38.00 uur. Galerie Kunst+, J.W.Friso- laan 70. Expositie werk van Piet Warffemius en moderne sieraden. Op afspraak, telefoon 748266. Visserijmuseum, Westhaven kade 53/54; permanente ten toonstelling over de Neder landse zeevisserij. Geopend van 10.00 tot 17.00 uur. Kinderboerderij Hoïywood, Amsterdamlaan. Geopend da gelijks van 10.00 tot 12.00 en van 13.30 tot 16.00 uur. In het weekend alleen 's middags. Bouwspeelplaats. Amster damlaan. Geopend van 14.00 tot 16.30 uur. Rode Kruis.Emmastraat 38. 10-11 uur verkoping artikelen, gemaakt door bejaarden. SCHIEDAM Bouwspeelplaats Schiedam- Zuid, Hoofdplein, Timmer- kamp van 13.00 tot 17.00 uur. Ziekenhuis Galerie, Stadhou derslaan 98. Expositie kera miek van Otto Zeegers en gra fiek van Jaap Kraanen. Dage lijks van 9.00 tot 20.00 uur. Stedelijk Museum, Hoog straat 112, Archeologische vondsten en nationaal gedistil leerd museum, Expositie schil derijen Joop van Meel, en 400 jaar Stadstimmerwerf. Geo pend van 10.00 tot 17.00 uur. Kinderboerderij Prinses Beatrixpark, openingstijden van 1Q.00 tot 13.30 uur en van 15.00 tot 17.00 uur. Kinderboerderij Kethel, Kerkweg voorbij kerkbuurt, hele dag geopend. Wijkcentrum De Bever, Van Beverenstraat 40, instuif voor kinderen van vier tot en met twaalf jaar van 13,30 tot 15.00 uur. Toegang ƒ0,75. MAASSLUIS Koningshof, Uiverlaan. Fo toexpositie Jan van Broekho ven. Dagelijks van 10.00 tot 20.00 uur. De Uithof (Den Haag), Schaatstrip voor de jeugd. Vertrek van Station Msl-cen- trum: 13.25, Msl-w: 23.30 en Dr.J.Schoutenlaan 13.15 uur. Bibliotheek, Uiverlaan 18, Voorlezen voor de jeugd. Aan vang 13.30 uur. Nationaal Sleepvaartmu- seum. Hoogstraat 1, Perma nente expositie en expositie „75 jaar Wijsmuller. Iimui- den." Geopend van 14.00 tot 17.00 uur. Gemeentemuseum, Zuiddïjk 16. Permanente expositie. Geo pend van 14.00 tot 17.00 uur Schiedam Het was voor de twee verpleegsters, werkzaam in verzorgingshuis Driemaas- stede,- een geluk bij een onge luk, dat een dief 'slechts' geïn teresseerd was in hun geld. De verpleegsters van 19 en 27 jaar konden na een drukke werkdag vergeefs op zoek naar hun tassen, die in het kantoor waren neergezet, 's A- vonds kwam de Rotterdamse politie echter met een iets op gewekter bericht Een onbe kend gebleven automobilist had ter hoogte van de afrit Kleinpolderplein twee tassen uit het raam gegooid. AlJes zat er nog in, behalve het geld. De 19-jarige mist tweehonderd gulden, de ander is 75 gulden kwijt. Schiedam In de kantine van een bouwbedrijf aan de Polderweg is ingebroken. Nadat een ruitje uit de spon ning was gehaald, kon de deur geopend worden. Er werd een lederen portefeuille gevonden, waarvan de inhoud wel bijzon der aanlokkelijk was. Een 30- jarige Vlaardinger kon derhal ve op het Schiedamse politie bureau komen vertellen dat hij portemonnee èn vijfdui zend gulden kwijt was. Schiedam De 57-jarige Schiedamse, die geen aandacht bestede aan het rode verkeers licht, heeft haar onachtzaam heid moeten bekopen met een gebroken rechteronderbeen. Een 46-jarige automobilist kon haar op de voetgangersover steekplaats Burgemeester Van- Haarenlaan/Nieuwe Damlaan niet meer ontwijken. De vrouw werd overgebracht naar het Schïelandziekenhuis. Vlaardingen, 344444. Schiedam, 264666. Maassluis, 13333. Maasland. 01745 - 4340. Hoek van Holland, 2133. Schiedam, 735544, Vlaardingen. 343333. Maassluis, 010 - 292929. Maasland, 16200. Hoek van Holland, 2345. Maassluis, 010-333300. Vlaardingen» 333300. Schiedam. 333300. Maasland, 12039 en 12035. Hoek van Holland, 2133. Schiedam In de enorme Sinterklaasdrukte is een onbe kende er in geslaagd de zak vol cadeaus op goedkope wijte aan te vullen. De eigenaresse van een winkel in de Schiedamse Hoogstraat miste aan het eind van de koopavond een etui met daar in tien horloges, die duidelijk niet waren afgerekend. Was dit wel gebeurt, dan was die avond zo'n duizend guide" rtieer omgezet

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 2