SPORT John Vergouwe mist revanche Schiedam blijft tafeltennisstad Niestadt erelid van VDV Mart Romers veldtrainer Oranje Nassau Peter de Ruiter kan niet overtuigen i Oude accommodatie aan het einde van dit seizoen onder de slopershamer Sportagenda Jeugd neemt bescheiden positie in ODO verkoopt weer kerstbomen dinsdag L 8 december 1981 VD/SC/WW Satelliet wil in augustus onder (nieuw) dak zij n Vlaardingen Langzaam maar zeker beginnen de zo noodzakelijke nieuwbouwplannen van Satelliet een vaste vorm te krijgen. De buitengewone leden vergadering, die eind vorige week werd gehouden, verleende de bouwcommissie volledig carte blanche om de ingeslagen weg voort te zetten. De door een architect geschetste plannen, die een handzaam ge bouw van twee verdiepingen hebben opgeleverd, moeten echter eerst door de Vlaardingse bestuurde- ren en gedeputeerde staten worden goedgekeurd, al vorens daadwerkelijk een aanvang kan worden ge maakt met de bouwaktiviteiten. De oude opstallen van Satelliet die, als alles volgens plan verloopt, In augustus worden verruild voor een veel riantere behuizing. I "Het ligt voor de hand dat de plaatselijke en rijksoverheid weinig bezwaren zullen heb' ben tegen de ingediende plan nen. Het bestuur van Satelliet heeft van bouw- en woning toezicht te verstaan gekregen dat de huidige accommodatie aan het eind van dit seizoen verlaten moet worden. Het is derhalve pure noodzaak dat de Vlaardingse vierdeklasser rond augustus, als het nieuwe -seizoen op het punt staat te be ginnen. haar leden een nieuwe en vooral goed funktionerende accommodatie kan aanbieden, 2odat het oude onderkomen probleemloos ten prooi kan yallen aan de slopershamer. '-£Aan alle accommodaties", zo licht Teun Goed knecht van de ■afdeling sportzaken toe, „wor- I ;den veiligheidseisen gesteld. X)e politie geeft zo'n verkla- 1 ring af na een inspectie door bouw- en woningtoezicht. Sa- -leiliet heeft vorig jaar na veel ■yijven en zessen zo'n verka- iing gekregen, maar toen is ^onmiddellijk gezegd dat het de j allerlaatste keer zou zijn. Met andere woorden: er moet iets gebeuren". Gesprekken ■Begin november heeft de bouwcommissie van Satelliet, onder voorzitterschap van Willem Jongejan, de eerste, .vrij vluchtige gesprekken ge voerd met het dagelijks be stuur van de Vlaardingse Raad -voor Sport en Recreatie (VRSR) en met Teun Goedk- nechL Inmiddels is min of meer officieus vernomen dat -zowel bouw- en woningtoe zicht als de welstandscommis sie geen bezwaren hebben te gen de bouwplannen, zodat nu keihard gewerkt wordt aan het concretiseren van de ar- chitektonische schetsen, ofwel het opmaken van een redelijk sluitende begroting. Het totale bedrag dat in grote lijnen met de nieuwbouw is gemoeid, bedraagt 800.000 gul den. Voor dit bedrag moeten dan gelijkvloers zes kleedka mers, een opslagruimte, een EHBO-ruimte, een scheids rechte rs kam er, een jeugdcom missiekamer en twee toilet groepen worden neergezet. Op de eerste verdieping staan een grote kantine, een keuken met beperkte sanitaire voorzienin gen en een bestuurskamer ge projecteerd. Subsidie 3n theorie zou Satelliet recht hebben op een maximale ge meentelijke subsidie van 518.000 gulden, zodat dan nog 282.000 gulden uit eigen mid delen moet worden bekostigd. Jongejan: „Zodra de begroting klaar is, gaan we verschillende aannemers aanschrijven om een bestek te maken. Naar aanleiding daarvan gaan we eens nauwkeurig bekijken op welke kosten we door zelf werkzaamheid kunnen bespa ren. Vergeet niet dal er nog een portie gemeentewerken bijkomt, dat hoe dan ook be taald moet worden". Niet onbelangrijk daarbij is, dat Satelliet niet in aanmer king komt voor een subsidie van de Nederlandse Sport Fe deratie (NSF), omdat de vere niging niet meedoet aan de toto- en lotto. Goed knecht: „Dat zou om ongeveer 40.000 gulden gaan. Het wordt nu erg belangrijk wat Satelliet zelf te bieden heeft. Een krediet be schikbaar stellen van een half miljoen aan een vereniging van ongeveer tweehonderd le den ligt niet zo gemakkelijk. Hoe groter de zelfwerkzaam- ;Vlaardingen De leden van de Vlaardingse Dam Vereni ging (VDV) hebben met alge mene stemmen het bestuurs- -voorstel om W.H, Nfcsladg, al 61 jaar lid is VOV'. erelid te benamen goedge- .keurd. Tijdens de feestavoqid ter gelegenheid vara het fik-ja rig bestaan werd K^gtadt uit- I .gebreid gehulidïgd. rNiestadt werd in 1&20 al ik. van VDV, waöma hij in 1923 het secretariaat iSftder aim h de nam en in cfeit lühklie aanbleef tot 1976. Daarnaast was hij 21 jaar tweede secreta ris van de Rotterdamse Dam- bond. Voor beide taken werd hij in 1976 al onderscheiden. Uit handen van voorzitter Dik Tamboer ontving Niestadt de hij het erelidmaatschap beho- rrende oorkonde. Tegelijkertijd twerd afscheid genomen van L. IBoudewijns. Hij is 28 jaar een trouw lid geweest van VDV, maar door verhuizing naar 's- Gravendeel moest hij zijn lid maatschap beëindigen. heid, hoe beter de positie van Satelliet wordt". Schulden De bouwcommissie van Satel liet is geenszins van plan om zich voor welk bedrag dan ook in forse schulden te steken. „Een lening zien we als uiter ste noodzaak", onderschrijft Jongejan, „Ik denk dat we met eigen werkzaamheid zeker zo n twee ton kunnen bespa ren. Het is de bedoeling dat de nieuwbouw glas- en water dicht wordt afgleverd en dat het interieur verder voor onze rekening komt. En we zullen natuurlijk ook met de brouwe- door Donald Bax rij (Skol, DB) gaan praten om te kijken wat daar nog moge lijk is", Jongejan verwacht overigens dat er zeker op korte termijn niet met de bouw kan worden begonnen. „Voor we helemaal met de gemeente rond zijn, zijn we zeker een maand ver der", meent hij. „Daarna duurt het nog eens een paar maan den voor de toestemming van gedeputeerde staten binnen is. Ik denk dat we blij mogen zijn als we 1 mei kunnen begin nen. Als dat lukt, streven we er naar om eind augustus klaar te zijn". Jongejan is beslist niet van plan om zich te laten dwingen tot een versnelde bouw om koste wat het kost in augustus gereed te zijn. „Met zo'n schit terend spul denk ik dat Satel liet er in korte tijd honderd tot honderdvijftig leden bij krijgt", schetst Jongejan zijn verwachtingen. „Maar dan moet je er wel voor zorgen dat je goed werk aflevert, dat alles deugdelijk is..." i Niestadt.„61 Jaar Hd van VDV... Schiedam Met volle teugen genoten een klei ne 250 boksliefhebbers in het Intieme bokszaal- tje van Witn de Haan gisteravond van het door de Schiedammer met veel zorg samenge stelde boksgala. Maar door Chris Woerts liefst zestien partijen had Wim de Haan met zorgvuldige hand gese lecteerd. Alleen voor de Schiedamse boksers zelfs liep het overigens zeer gezellige festijn niet helemaal naar wens. Al in de openingspartij kon Uysal (De Haan) hel niet bol werken tegen Van der Dussen (Te Pas). De Schiedammer verloor terecht met een 0-3 score. Ook Piet Mulder (De Haan), toch befaamd om zijn stijl van boksen, had een heel zware wedstrijd. Tegen Andre Kelrit (Kaaike Boven) moest ook hij het onderspit delven. In de derde en belsissende ronde gooide Wim de Haan zelf de handdoek voor de moe gestreden Mulder, die net acht De blonde Pierre Houbein (wit shirt) moest een gevoelige nederlaag Incasseren tegen Van Haen, tellen rust moest incasseren na een rechtse van Kelrit. Gela ten incasseerde Mulder zijn nederlaag. De Schiedamse bokser bokste wel een ver dienstelijk wedstrijd, maar de hij kon niet doorkomen bij de snelle en meer wendbare Kel rit Peter de Ruiter had meer te genstand van de Amsterdam mer Nauman (Ring Amster- Schiedam Nu de eindstanden van de najaarseompetitle bekend zijn, kan de balans worden opgemaakt. Op hoog ni veau behoudt Schiedam met De Korenbeurs en NOAD de, vooraanstaande rol in het vaderlandse tafel tenniswerel dj e. De Korenbeurs continueerde immers de plaats in de eredivi sie, terwijl NOAD hoog eindigde In de tweede divisie. Ook al scoorde De Korenbeurs in de tien gespeelde wedstrij den slechts vier punten, het eredivisieschap liep geen en kele gevaar. Die vier punten werden behaald op het gede gradeerde Scylla, waarna de degradatiewedstrijd tegen Quick '32 geen enkel probleem opleverde. Hans Langen, Ron van der Aa en Jan Vlieg weten zich echter nu al bij voorbaat de rol van de toekomstige degradant toe bedeeld. Naast Tempo Team en 't Hooge Huys doet op nieuw een gesponsorde vereni ging haar intrede op het hoog ste tafeltennisniveau. Met de komst van Nikon Vlakens- waard, met spelers als Bob Potton en Han Gootzen en de wat zwakkere Theo van Gas teren zal De Korenbeurs het heel wat moeilijker krijgen om van de zo fatale laatse plaats weg te blijven. 'NOAD kan terug 2ien op een goede competitie, al miste het eerste team op één punt na de promotie naar de eerste divi sie. Bij een gunstige indeling kunnen Hans van den Broek, Jan Simons en Jan Landsber gen in de voorjaarscompetite wèl de promotie bewerkstelli gen. Derby Mocht De Korenbeurs inder daad degraderen en zou NOAD promoveren, dan spe len beide teams voor het eerst na een groot aantal jaren weer in dezelfde afdeling. Op dit moment is zo'n plaatselijke derby die het voormalige duo Hans Lingen en Hans van den Broek tegenover elkaar zou brengen nog louter the orie. De reserves van NOAD heb ben dichter aansluiting gekre gen bij het eerste team. De broers Peter en Ron van Wijk en nieuwkomer Aad van Op stal werden kampioen in de vierde divisie en promoveer den naar de derde divisie. Ook dit team kan bij een gunstige indeling promoveren. In de lagere regionen ver speelde NOAD 3 zijn plaats in de landelijke afdeling. De Ko renbeurs 2 behield zijn plaats in de vijfde divisie met tien punten uit tien wedstrijden. In dezelfde afdeling verspeelde het Vlaardingse Radio Mole naar de plaats in de landelijke divisie. De Vlaardingers scoorden op het eind van de competitie weliswaar drie punten op rij, maar dat bleek uiteindelijk toch te weinig. Daarvoor was er immers geen enkel punt ge scoord, zodat het herstel zich duidelijk te laat heeft ingezet Vanuit de eerste klasse afde ling moet het jeugdige trio an dermaal proberen de stap te maken naar de landelijke divi- dam) dan hij ooit had kunnen denken. De Amsterdammer begon terughoudend, bevreesd als hij was voor De Ruiter. De Schiedammer verzuimde om meteen in de eerste ronde een beslissing te forceren. In de tweede ronde overwon Nau man zijn schroom en bracht De Ruiter enkele malen in het nauw. De Ruiter hervond in de derde en beslissende ronde Peter de Ruiter het ritme net op tijd en Nauman moest zelfs nog acht télien rust incasseren. Met een 3-0 score won hij uiteindelijk. De technisch meest verzorgde partij voor de pauze kwam op naam van de boksers John Vergouwe (De Haan) en Van der Lijde (Amateur). De re vanchepartij werd met een 3-0 score gewonnen door Van der Lijde, maar het applaus gold Vergouwe, die aanvallend boksend fel van zich af beet. Het publiek had er terecht waardering voor. Rotterdammer Pierre Houbein moest een gevoelige nederlaag incasseren. Houbein, die pro faspiraties heeft en 2elfs nog sparring partner is geweest van Rudi Koopmans, kon het tegen Van Haen niet bolwer ken. De blonde bokser wachtte te veel af en nam veel te laat het initiatief in handen. Voor een overwinning was het toen al te laat omdat Van Haen ge durende de gehele partij scoor de. Enthousiasme Het publiek kwam van de stoelen tijdens de partij tussen de nieuwelingen Willem Waardelo (Hoboken) en Spaans (Houtzagerij). Het en thousiasme waarmee Waarde- loo zijn tegenstander bestreed, sloeg over op het publiek. Wil lem Waardeloo bokste zeker niet fraai, maar 2ijn grote 'reach' bracht Spaans herhaal delijk in de problemen. TJitzin-- nïg leefde het publiek mee. De Rotterdammer was zo blij met zijn overwinning dat hij van pure vreugde een gat in de lucht sprong. Hij had echter geen rekening gehouden met het lage plafond van de sport school en bezeerde zijn hoofd dan ook, tot grote hilariteit van het publiek, aan het pla fond. Het kon hem niet deren. De overwinning was immers binnen... Tips voor deze rubriek kunt u doorgeven aan de sportredaktie van deze krant. Brede Haven straat 6 <3131 AC) of Postbus 110 <3131 BC) te Vlaardingen. De sportre- daktie is telefonisch be reikbaar onder nummer 010-345209. Dinsdag 8 december: Voetbal: 19.30 uur DOTO- DHS. Woensdag 9 december: Biljarten: 19.30 uur Kam- - pioenschap district Rótter- dam derde klasse libre in bilj3rtcentrum Weena te Rotterdam met deelname van A.J.F, van der Geest. Donderdag 10 december: Volleybal: 20.15 uur Alexandria/A 5-Holy (d); Voetbal: 21.00 uur SVV- trainer Rob Jacobs discus sieert met Schiedamse Scheidsrechters Vereni ging in clubgebouw Schie dam (Harga). Vrijdag 11 december Volleybal: 21.30 uur Holy-Pendrecht 2 (h); Windsurfen: 20.00 uur Al gemene ledenvergadering Delfland in trefcentrum De Ark in Maassluis-Oost met aansluitend feest avond; Wielrennen: 20.00 uur Jaarvergadering VRC De Coureur in clubgebouw aan de' George Stephcn- sonweg te Vlaardingen. Schiedam In de lande lijke jeugdtafeltenniscom- petitie behaalden de ver tegenwoordigende teams van De Korenbeurs en NOAD bescheiden klasse ringen. Van de in totaal vijf deelnemende teams vier van De Korenbeurs en slechts één van NOAD, wist geen enkel trio h'et kampioenschap te beha len. Het slechtste resultaat boekte het meisjesteam van De Ko renbeurs 2, dat in de B-groep speelde. Uit tien wedstrijden werd slechts één schamel puntje gehaald en dat beteken de degradatie. Het eerste meis jesteam handhaafde zich wel in die B-groep met negen pun ten uit tien wedstrijden. Met tien uit tien handhaafden ook de jongens van De Koren beurs zich in de B-groep. Het team van NOAD speelde nog lang in dezelfde groep om het kampioenschap. Het verschil met de uiteindelijke kampioen DHC bedroeg aan het eind van de competitie toch nog drie punten. Het tweede jongensteam van De Korenbeurs hadhaafde zich moeiteloos in de C-groep. Het Vlaardingse Radio Molenaar en het Maassluise TOG speel den de afgelopen competitie niet in de landelijke competi tie. Maasland Evenals vorig jaar houdt de Maaslandse korf balvereniging ODO een kerst- booinaktie. Verschillende le den van ODO zijn in Maasland de deuren langs geweest om deze bomen aan de man te brengen. Om de kans van slagen groter te maken, rijdt zaterdag een aantal auto's met kerstbomen door het dorp en zijn voorts bij het club gebouw boompjes ver krijgbaar- De prijzen variëren van 15 tot 20 gulden. Voor verdere in lichtingen kan men zich wen den tot Kees van der Kooy, tel.: 01899-15340. Vlaardingen Het be stuur van de korfbalvere niging Oranje Nassau heeft gisteravond laat Mart Romers bereid ge vonden tijdelijk als trai ner-coach van het eerste team op te treden. Hij ver vangt Maarten Goetsch, die door een ernstige achillespeesblessure de eerste maanden is uitge schakeld. Het is de bedoeling dat Romers, tot enkele jaren terug een vaste kracht van het eerste team en ook nog enige tijd trainer van de selectie van Oranje Nas sau, in het begin zowel de training als de coaching voor zijn rekening neemt en dat Goesch, als alles meezit, na zo'n twee a drié wedstrijden weer als coach optreedt, „We hebben het probleem bewust binnen de vereni ging opgelost", licht Ton Sluimer, de wedstrijd-se cretaris van Oranje Nas sau, toe. „En ik moet zeg gen dat Mart het vertrou wen van iedereen heeft We hadden best iemand van buiten kunnen aan trekken, maar voor beide partijen dan aan elkaar ge wend zouden zijn, is het seizoen afgelopen".

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 4