SCHIEDAM! OME COURANT Geen warenhuis Passage m Goudriaan wil MUWI-I in drie j aar opknappen Lentefeest bonjourt PvdA uit Blauwe Brug ik neem. proef usoanen j geopend Schiedam verfoeit gasactie Zaanstad en Amsterdam -2 Opzienbarend W AJ besluit PvdA: Ziektes vellen commissie Eindelijk schot in woonwagen centrum Almelose wethouder genoemd als burgemeester Vlaardingen Mastenbroek in de kou \0*^ Vlaardingse na aanrijding overleden Vrijdag 18 december 1981- - ONAFHANKELIJK DAGBLAD- —105de jaargang no. 248«=»6 PAGINA'S Vlaardingen Een griepgolf heeft de com missie voor maatschap pelijke dienstvcrlen! gisteravond lamgclf de vergadering g niet door. Meer dan de helft van de leden liet zich verontschuldigen en dat betekende dat de commissie geen enkele bevoegdheid had. „Niet zo dramatisch." vond wethouder Jelle Wijnstok. Bedoeling van de vergadering was slechts het peilen van de mening van de com missie over een paar za ken. En dat kan in de januar'. vergadering ook nog wel, aldus Wijn stok. Vlaardingen Het college van B en W is voornemens, de raad binnenkort een krediet te vragen voor het te stichten woonwagencentrum in Vlaar dingen. De gemeente neemt daarmee eindelijk de verant woordelijkheid voor dat cen trum over van het woonwa genschap. Onlangs is in de Vlaardingse gemeenteraad het besluit genomen, dat de ge meente zich uit het schap moet terugtrekken, omdat hel veel te traag functioneert. Inmiddels is gebleken, dat tweederde van de leden van het Woonwagenschap regio Westland voor opheffing van dat schap is. Daarmee zou ook de onenigheid tussen de ge meente en het schap tot een einde komen. Het woonwa genschap nam tot nu toe het te stichten woonwagencentrum in Vlaardingen niet in de be groting op. terwijl die gemeen te dat wel wilde. Het krediet dat B en W wil ge ven bedraagt vijfentwintigdui zend gulden. Een deel daarvan is voor de nieuwe kostenbere kening, die gemeentewerken moet maken van het woonwa gencentrum. Die berekening kost zo'n vijfduizend gulden, maar het krediet moet wat ruimer zijn. Almelo/Vlaardingen De PvdA-wethouder Cor de Vo gel uit Almelo wordt hardnek kig genoemd als een van de kandidaten voor het burge meesterschap van Vlaardin gen. De Vogel, die sinds zijn afscheid als tweede kamerlid al aan zijn tweede zittingspe riode als Almelose wethouder bezig is die en momenteel de portefeuilles van ruimtelijke ordening en stadsvernieuwing beheert, zou deze week een ge sprek met commissaris der ko ningin Vrolijk hebben gehad én tevens op het ministerie van binnenlandse zaken zijn f'eweesL Zijn afwezigheid op ie dag in de Almelose ge meenteraad, waar op dat mo- inent de belangrijke begro tingsvergadering plaatsvond, heeft in Twente de nodige be vreemding gewekt. De Vogel zelf heeft zijn sollici tatie naar de Vlaardingse bur gemeesterspost vooralsnog ontkend. Hij is deze week wel in Den Haag geweest maar, naar nij zegt, alleen op fami liebezoek. In het Almelose college van B en W zitten momenteel twee PvdA-wethouders. Gezien de verwachte verkiezingsuitsla gen van volgend jaar zal één daarvan het veld moeten rui* Schiedam Tot tegen zin van wethouder Chris Zijdeveld heeft de PvdA- achterban gisteravond besloten, dat er ter hoog te van de Passage geen grootwinkelbedrijf komt Met die uitspraak van de leden heeft Niko- laj Dielemans een mijl paal bereikt in het uit dragen van zijn 'grote- omloopfilosofie', wat neerkomt op een ver sterkt winkelpatroon aan Lange Kerkstraat, Hoogstraat en Broers- vest. Tot dusver leek de mogelijk heid nog terdege aanwezig dat er een warenhuis kon worden gevestigd nabij Pas sage of Blauwe Steeg, waar door een grote concentratie van winkelvoorzieningen op dit punt zou worden ge~- creëerd en een 'kleine om loop' tot stand zou komen. Dielemans kon gisteravond met eens reeks van amende menten op het concept-ver kiezingsprogram van de PvdA echter bereiken, dat zijn partij belangrijke stap pen zette op weg naar de 'grote omloop'. Zijdeveld, zich zelf een voor stander noemend van de gro- te-om loopgedachte, trachtte nochtans de PvdA ervan te overtuigen dat een publiek strekker (een warenhuis) aan het eind van de Passage niet uitgesloten moet worden om in deze winkelgalerij de loop erin te krijgen, maar met een meerderheid van 23 tegen \2 stemmen ging de achter! an met Dielemans mee. xytHm -r, Krakers willen olie voor verwarming Schiedam De jongeren van de Mastenbroekschool staan letterlijk en figuur lijk in de kou. De olie in de radiatoren is op en de school kan daardoor niet meer worden verwarmd. Om te voorkomen dat het verwarmingssysteem van de- gekraakte school kapot zou gaan heeft men de appara tuur uitgeschakeld. De ijs bloemen staan nu zowel bui ten als binnen op de ruiten van de school. Om een oplossing te berei ken is door de jongeren aan burgemeester en wethouders om nieuwe olie gevraagd, maar tot op heden heeft dat verzoek nog niets opgele verd. Deze week hebben burgemeester en wethouders over de verwarming van de school gepraat, maar daar is volgens wethouder Reinier Scheeres nog geen besluit uit gekomen. De wethouder weigert overigens verdere opheldering te geven over het collegestandpunt op dit gebied. Hij was daarover ge vraagd door CPN-raadslid Ulferd Bruseker. Vlaardingen Wethouder novatïc van dc 695 MUWI-I moet het sneller kunnen; In Bas Goudriaan voelt niet zo- woningen in de Babberspol- een jaar of drie. veel voor het uitgangspunt der in een vijfjarenplan te De bedoeling is dat de ge- van dc provincie, om de re- renoveren. Volgens hem meenteraad volgende maand De bezoekers van Lentefeest genoten van een stemmige feestavond: het hele wijkcentrum beleefde de jubileumviering mee. Schiedam Niet alleen de invalide en vali de feestgangers van de stichting Lentefeest hebben gisteravond genoten van het jubï- leumavondje in de Blauwe Brug. Het waren ook de leden van de Schiedamse PvdA. die in bet zaaltje naast het feestgedruis volop konden meeluisteren naar de pret die het tienjarige Lentefeest ten toon spreidde. Soms was dat lachwekkend, maar even vaak ronduit hinderlijk, als sprekers onver staanbaar werden doordat er een operette zanger vanuit het belendende zaaltje door heen schalde. Zo heeft Lentefeest, overigens zonder het te willen, bijgedragen tot het voornemen dat PvdA-voorzitter Hans Bak ker later uitsprak: de partij zal niet meer vergaderen in het wijkcentrum van Schie- dam-Noord. Bakker sei dat het al vaker wfes voorgeko men dat FvdA-vergaderlngen verstoord wer- den door het lawaai van andere activiteiten in de Blauwe Brug, maar gisteravond was, na afloop, voor hem de maat vol. Er ligt wel een tweede overweging aan ten grondslag: die wordt gevormd door de hoge huren die het wijkcentrum voor een zaaltje rekent. De feestavond was voor Lentefeest zelf een daverend succes. Ongeveer 150 bezoekers, onder wie PvdA-raadslid Arie Verlinde, die als secretaris van Lentefeest aan de jubi- leumavond enige voorkeur hechtte boven zijn partij vergadering, genoten met volle teugen van het samenzijn en die vreugde werd vergroot toen voorzitter Kietje Ko- nings meedeelde dat zij, gesterkt door alle medewerking die zij de laatste tijd onder vindt, nog lange tijd zal aanblijven. Een deel van de avopd stond al in het teken van carnaval, het voorstel op de agenda krijgt, om tot de renovatie van het complex over te gaan. Met die renovatie, verreweg het grootste project op stadsver nieuwingsgebied dat Vlaardin gen gaat aanpakken, is een be drag van 34 miljoen gulden ge moeid. Hoe dat geld moet worden ge financierd staat nog niet hele maal vast. De reserves van het gemeentelijk woningbedrijf zijn inmiddels zo krap gewor den. dat daar maar een mil joen of acht uit gehaald kan worden. De rest moet van het rijk komen en daar is al een mondelinge toezegging voor. Goudriaan rekent er op, dal die toezegging inderdaad ge stand wordt gedaan, als do plannen over enige lijd zijn in gediend. Of het inderdaad lukt, volgen de maand in de gemeenteraad een besluit te nemen hangt nog steeds af van de huur-ad- viescommissie. die een uil- spraak moet doen over de huurverhoging, die de bewo ners wegens de slechte toe stand van de huizen geweigerd hebben. Stelt de commissie de bewoners in het gelijk en de gemeente hoopt dat even eens dan kunnen de reno vatieplannen zonder meer worden afgerond. Houdt de huurcommissie vast aan de huurverhoging, dan heeft dat ook consequenties voor de uit eindelijke huurprijs na de op knapbeurt. In dat geval wil de gemeente eerst met de bewo ners rand de tafel gaan zitten om te zien, wat dan te doen staat De bewonersvertegenwoordi gers in de projectgroep zijn enige tijd geleden overigens uit het overleg over het reno vatieplan gestapt omdat zij het niet eens zijn met de manier waarop de gemeente bij de voorbereidingen voor de plan nen te werk is gegaan. Zij me nen dat het absoluut onjuist is dat 70% van de bewoners voor de renovatie zou zijn, zoals de gemeente beweert De winterse ongemakken die vooral de volwassenen danig zorgen baren, gaan deze dagen vrijwel ongemerkt voorbij aan de jeugd. Nu de hevige nachtvorst van de laatste dagen de verschillende ijsbanen van een betrouwbaar laagje ijs heeft voorzien, worden onmiddellijk de schaatsen uit het vet gehaald en wordt de toch al steeds meer in zwang rakende ski kleding gretig gebruikt om op het sportieve vlak de elementen te trotseren. In Schiedam (Schiedamseweg). Vlaardingen (Broekpolder), Maassluis (Maassluisedijk) en Maasland (Juüanaweg) zijn de landijsbanen een massaal domein geworden van de schaatsliefhebbers. Maar niet alleen op de ijsbanen wordt driftig gegleden en gevallen, ook op de dicht bevroren sfoten, singels en vlieten herleven de plaatjes van Anton Pieck. En vrijwel niemand die zich stoort aan de bordjes 'Gevaarlijk ijs'... Schiedam De 'gasactie' van de gemeenten Zaan* stad en Amsterdam wordt niet door Schiedam ge volgd. Dat heeft wethouder Reinier Scheeres laten ■weten. Scheeres acht de actie van de twee gemeen ten weinig zinvol en bovendien oneerlijk tegenover de eigen bevolking. Zoals bekend weigeren Am sterdam en Zaanstad de verho ging van de gasprijs te betalen. Zij berekenen de verhoging echter wel door aan de eigen bevolking en storten het be drag dat daardoor binnenkomt in de gemeentekas. CPN- raadslid Ulferd Bruseker heeft aan Scheeres gevraagd of ook de gemeente Schiedam van plan was de hogere gasprijzen te weigeren in navolging van de beide andere steden. Scheeres voelt daar bijzonder weinig voor. Volgens hem trekken de gemeenten toch aan het kortste eind. Boven dien weigert hij „de gemeente kas extra te spekken ten koste van de burgers". In plaats daarvan heeft Schiedam bij de minister van economische za ken erop aangedrongen de BTW op gas te verlagen, om de prijsverhoging te compen seren, Hei voordeel daarvan is dat het gas toch tegen een ho ger bedrag aan het buitenland kan worden verkocht, 2onder dat de Nederlandse bevolking er nadeel van ondervindt. Het Schiedamse voorstel is echter door het ministerie afgewezen, aldus Scheeres. JBkto Dit nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt ronder extra kosten bezorgd tn combinatie met het Rotterdams Nieuwsblad. C«* T W Vlaardingen Bij een aanrij ding op de hoek van de Burge meester Pruissingel en de Bili- tonstraat is gistermiddag de 59-jarige Vlaardingse M. van der Mark-Van der Lugt om het leven gekomen. Zij reed op de fiets en werd aangereden door een autobps van een par ticuliere vervoersonderne ming, bestuurd door een 50-ja- rige Rotterdammer. Het onge luk gebeurde om een uur 's middags. Het was het vijfde verkeerson geluk met dodelijke afloop in Vlaardingen dit jaar. De poli tie weet nog niet precies hoe het ongeval plaatsvond en wie er schuld aan had. Getuigen van het ongeluk wordt daarom gevraagd contact op te nemen met de afdeling verkeerszaken van de Vlaardingse politie (te lefoon 34.23.55; toestel 136). PPR vraagt om 30 kilometer 'Maximumsnelheid ook in Schiedam omlaag' Schiedam PPR-raadslid Herman Noordegraaf wil dat ook de gemeente Schiedam stappen onderneemt om in be paalde straten in de stad een maximumsnelheid van dertig kilometer per uur in te mogen stellen. Het rijk heeft aan ver schillende gemeenten toestem ming gegeven tot instelling van die lagere maximumsnel heid. Ook Vlaardingen be hoort tot die gemeenten. Vol gens wethouder Chris Zijde veld is een dergelijk verzoek van de gemeente Schiedam nog niet besproken in het col lege. maar hij heeft beloofd de zaak aan de orde te stellen. Als inderdaad een snelheid van dertig kilometer wordt in gesteld, dan is volgens de be- wonersvereniging Schiedam- West de Vlaardingerdijk een van de straten die in aanmer king komt Enkele maanden geleden hebben bewoners bij de gemeente op een dergelijke stap aangedrongen. Uit een enquête was gebleken dat vei- ^liger maken van de Vlaardin- -~rdiik een hartewenx van M bewonen was.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 1