SCHIEDAMSCH COURANT ®a Links zit met samenwerking in de maag Schiedam actief Polen voor '81 Ik. acem mSIm Posthoorn: laat de pop direct tc l mij komen met ijsmóppen Pomp bederft ijspret Wegens bezuinigingen CRM: Geen vierde man voor democratische planning 'PvdA moet zich niet in de put laten praten' Alcoholcontrole: twee rijverboden Gemeenteraadsverkiezingen 1982: BERICHT ADVERTEERDERS DONDERDAGEDITIE MAANDAGEDITiiS ijöpiei Schiedam zingt voor tiende maal Gepensioneerde chauffeurs melden zich voor transport ,c'0<l Veel steun van bedrijfsleven Van der Waal bouwt Ouwenbroek Maandag 21 december 19B1ONAFHANKELIJK DAGBLAD - !08de jaargang no. 249 8 PAGINA'S VI aard in gen De commis sie voor democratische plan ning. die rich na de reorga nisatie van de Stichting Wei rijn gaat bezig houden met de planning van allerlei welzijnsaangelegenheden in de stad. hoeft niet te reke nen op een 'vierde man'. Het ministerie van CRM heeft het orgaan laten weten, dat er wegens het ontbreken van financiële middelen op het ogenblik niet tot de aanstel ling van een extra kracht kan worden overgegaan. In het eerste kwartaal van 1982 ral worden bekeken, of er volgend jaar wél mogelijk heden zijn om de beroeps krachten van de commissie pet één uit te breiden. Bij de commissie, die nog heel wat werk moet verzetten voor dè nieuwe instelling gestalte heeft gekregen, is het bericht 'niet teleurstelling ontvangen. Ton ter Hoeve, die samen met Wil den Hartogh momenteel de bezetting vormt: „Het is erg jammer, want er moet nog Vreselijk veel worden gedaan. En het is de vraag of we die vierde kracht volgend jaar wél zullen krijgen; gezien de be zuinigingen vrezen we dat het èr dan ook wel niet in zal zit- Jen." Wat de consequenties van het afwijzen van de vierde be roepskracht in de praktijk zal betekenen valt volgens Ton Jer Hoeve op dit moment nog moeilijk te overzien. „Het zal |n ieder geval betekenen dat we erg narö zullen moeten werken. We hadden er eigen lijk niet op gerekend, dat die vierde kracht zou worden af gewezen. De uitbreiding was pin of meer door CRM zelf aangeboden." De commissie voor democrati sche planning krijgt in de na bije toekomst overigens een andere naam, die duidelijker zal laten uitkomen waar de in stelling mee bezig is. Binnen kort wordt de commissie offi cieel omgedoopt in Vlaardings Centrum voor Welzijnsplan ning. Schiedam Wethouder Chris Zijdeveld weigert te geloven in een terugval van de PvdA bij de naderende gemeente raadsverkiezingen in Schie dam. Maar hij waarschuwt en- voor dat de PvdA zichzelf niet tn de pul moet praten. En vol gens hem is er een sfeer, waar in dat wel gebeurt. „Niets is zo "dodelijk als elkaar wijsmaken dat het slecht gaat," aldus Zij develd, „geloof daar dus niet in." Zijdeveld zegt weinig waarde te hechten aan opiniepeilingen en zeker niet als deze landelij ke steekproeven op een ge meente zoals Schiedam wor den geëxtrapoleerd. „Wij die nen de interne moraal op te "peppen," aldus de wethouder. Het afdelingsbestuur van de fVdA-Schiedam heeft nu een brief geschreven aan het lan delijk partijbestuur in Amster dam om hieraan de nodige aandacht te besteden. .Vlaardingen Aan twee au tomobilisten werd in de nacht yan vrijdag op zaterdag een rijverbod opgelegd. Geen van de gecontroleerde automobilis ten had zo diep in hel glaasje gekeken dat tot onmiddellijke invordeing van het rijbewijs moest worden overgegaan. De Vlaardingse politie deed mee aan de landelijke alcoholcon trole op drie plaatsen in de stad. Tussen "s avonds elf en 's morgens vier uur werden 360 automobilsten aangehou den. Voor technische gebreken én overtredingen van de rijtij- denwet werden twintig bekeu ringen uitgeschreven. Vlaardingen De linkse partijen in Vlaardingen zit ten in de maag met een mo gelijke lijstverbinding voor de komende gemeenteraads verkiezingen. Gesprekken over en weer zijn aan de orde van de dag, maar wie nu met wie een Iijstverbin- ding of een samenwerkings verband aangaat is nog steeds niet duidelijk. Alleen de SP heeft verklaard in zijn eentje de verkiezingen in te willen gaan. Verder zijn CPN en PSP bezig aan de opstelling van een ge meenschappelijk verkiezings programma en doen EVP en PPR hetzelfde. Of de twee linkse blokken samen met één lijst de verkiezingen zullen in gaan of dat ze besluiten tot een of andere samenwerking, moet nog worden besloten. De ko mende maanden staan de agenda's van de partijleden dan ook bol van diverse verga deringen die over de proble matiek worden belegd. Onlangs heeft de PSP de dit jaar opgerichte EVP uitgeslo ten van samenwerking, omdat „van de EVP geen links beleid wordt verwacht, gezien het onopvallend gedrag van Peter Blonk (nu EVP) toen hij nog in de raad zat voor het CDA". Maar de PSP krabbelt nu on der druk van de CPN al weer een beetje terug. Omdat de PPR een lijstverbinding met de EVP wil, gaan er binnen PSP en CPN stemmen op de deur voor de EVP weer op een kier te zetten. Door de EVP af te zweren zijn PSP en CPN bang dat ze ook de samenwer king met de PPR op hun buik kunnen schrijven. Vooral de CPN vreest dat wanneer EVP en PPR worden afgezworen de linkse partijen niet aan bod komen bij de verkiezingen in juni. Binnenkort vind op uit nodiging van de communisten dan ook een gesprek plaats tussen PPR en EVP enerzijds en CPN anderzijds. De PSP zal als toehoorder aanwezig zijn. Binnen de EVP bestaan overi gens ook nogal wat weerstan den tegen samenwerking met PSP en CPN. De EVP-aan- hangers zouden nog niet rijp zijn voor samenwerking met PSP en CPN. De meeste EVP- kiezeru zijn pas uit het CDA gestapt. Samenwerking met de PPR gaat er bij de meesten nog wel in, maar om nu al met PSP en CPN in zee te gaan zou een te grote stap naar links betekenen. voor onze in verband met de feestdagen Is het sJuilJngstljdstfp voor het aan nemen van advertentie-opdrachten als onderstaand gewijzigd. Voorde van 24 dacember geldt els uiterste fnleveHngatermijn woensdag 23 december 's middags 12.00 uur. voor de van 28 december en 4 Januari geldt als uiterste In leveringstermijn respectievelijk donderdag 24 en 31 december 's morgens 10.00 uur respectievelijk 11.00 uur. Ruim tweeduizend zak ken mei Ijsmóppen gin gen het afgelopen week einde over de toonbank bij de bakkerij van Frans Hazenberg in de Vlaar dingse Hoogstraat. Op de Vlaardingse Vaart was dat dan ook wel te zien. Hadden de meeste schaatsters op de heen weg de handen nog vrij, op de moeizame weg te rug moesten ze er ook nog'voor zorgen dat de vaak in zakdoeken ver pakte ijsmóppen in onge deerde staat thuis afgele verd Konden worden. Voor de vijfde maal bakt Frans Hazenberg de ij zerkoekjes die in de win termaanden door het le ven gaan ais ijsmóppen en voor schaatsers zo ongeveer dezelfde status hebben als Goudse pij pen. Het ideale schaats- weer kon er niet voor zorgen dat het ijmoppen- record van twee jaar ge leden werd gebroken. Toen moest er een poli tieman aan te pas komen om de enorme toeloop van schaatsers in goede banen de winkel in en uit te krijgen. Zondagoch tend stond de eerste schaatser al om tien uur voor de deur om een zak met ijsmóppen te halen. Frans Hazenberg:„We warBn nog geen eens open. Maar die man bleef net zolang doorbellen tot hij werd geholpen." HiiiiimiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiHiiiiiMiiiiiiimiiiiitiiiiiiiiiiiiiimmiiiiiimiimiiiiinr Schiedam Doordat een pomp bij de ijsbaan in het Prinses Beatrixpark uit zich zelf aansloeg kon daar zater dag niet worden geschaatst. Een flinke hoeveelheid wa ter was onder het ijs van daan gezogen, waardoor er weinig ijspret te beleven viel. Voor de tiende maal is dit jaar de traditionele kerstzang 'Schiedam Zingt' gehouden, tn een met kaarsen verlichte overvolle Grote Kerk werd behalve door drie koren ook door het publiek gezongen. Speciaal voor 'Schiedam Zingt' was het aantal zitplaatsen met 850 gehuurde klapstoelen uitgebreid tot 1600. Het concert, vrijdagavond, werd integraal uitgezonden naar het Schielandziekenhuis en De Drie Maassteden door de Schiedamse Zieken Omroep. Schiedam Popgroepen kunnen met hun problemen beter direct bij de gemeente Schiedam aankloppen dan bij de Schiedamse Gemeenschap. Dat heeft wethouder Herman Posthoorn gisteravond zelf gezegd. Volgens hem functioneert het georganiseerd popoverleg via de SG totaal niet. De oorza ken hiervan liet hij overigens in het midden. In de pauze van de PvdA-vergadering heeft Posthoorn met een een afspraak gemaakt met Jan van Velzen, voorzitter van muzïekcollectief Het Slachthuis, dat heeft gevraagd om voorlopig in de gekraakte distilleerderij van Piet van Gent te mogen blijven. De PvdA-achterban stemde in met een voor stel van Hans Konings om het collectief zolang een nood- stroomvoorziening te geven, al stelde Posthoorn onder meer als voorwaarde dat hiervoor wel betaald moet worden. 0-j Schiedam Honderden Schiedammers zijn sinds donderdag in touw voor de nieuwe stichting Polen '8L Een snel groeiende hoeveelheid levensmiddelen en kleding ligt opgetast in drie loodsen in de stad en voor het transport naar Polen hebben zich zelfs gepensioneerde vrachtwagenchauffeurs bij de stich ting aangemeld. „Het lijkt wel een gekkenhuis," zegt Herman van Stralen, voorzitter van Polen '81. Hij is uitermate verrast met het succes, vier dagen nadat de actie begon. Zijn telefoon staat rood gloeiend. Het Schiedamse bedrijfsleven is vrijdag ook met materialen en toezeggingen over de brug gekomen. Vier transportbe drijven Baart mans, Netten- breijer. Hoogland Transport en Kleinekoort, Poot Baade hebben aangeboden naar Po len te rijden om de ingezamel de goederen af te leveren bij de bevolking, bij Hoek Loos is zaterdag besloten onder hel personeel geld in te zamelen, de Unigro leverde tegen in koopsprijs levensmiddelen en Schiecarton kwam met ver pakkingsmateriaal aanzetten. Herman van Stralen nam vrij dagochtend nog contact op met het Roode Kruis in Den Haag om zich ervan te verzekeren, dat ondanks de recente ont wikkelingen in Polen de inter nationale voedseltransporten niet gehinderd worden. Zolang de inzameling duurt, kan de stichting Polen '81 ge bruikmaken van opslagplaat sen bij Studio Swing op de Dam, bij Nettenbreijer in de Gorzen, bij Wilton-Fijenoord en bij de crossclub Schiedam. Diverse verenigingen "hébben" zich al aangemeld om mee te helpen. Via een actie van de Schiedamse 27-mc-vereniging werd, gebruikmakend van de draadloze omroep, al ruim vier ton aan goederen bijeenge- praat. Steeds meer mensen worden enthousiast, volgens Van Stralen, en gaan ook op eigen houtje op pad om de bij eengebrachte voorraden ver volgens bij de stichting te droppen. Een vrouw uit de Van Maanenstraat haalde in een uurtje tijd voor ruim 2000 gulden aan artikelen op. Zaterdag ging de stichting Po len '81 met een geluidswagen de hele stad door. De reacties waren ook nu weer overweldi gend. Volgens Van Stralen loopt ook de giro-actie goed. De stichting heeft een reke ning geopend bij de Bonds spaarbank Schiedam, nummer 96.68.55.655 ten name van stichting Polen '81, Nieuwe Sluisstraat 1 in Schiedam. De stichting Polen '81 is vorige week opgericht, nadat de één jaar oude winkeliersvereni ging van de Dam zich had be zonnen op een goed doel voor de donkere dagen voor Kerst. „Je kunt dan wel gaan denken aan ontwikkelingslanden, maar daar gaat al veel naar toe, en juist nu kwam er zo'n noodkreet uit een Oostblok land, zo van: wij zijn toch ei genlijk ook wel een beetje zie lig. Nou, wat lag meer voor de DU nieuwsblad. waarin u al het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt zonder extra kosten bezorgd tn combinatie met hei Rotterdams Nieuwsblad. oei o A.d*cS' 9 "9o^c' hand?" aldus Herman van Stralen, die overigens zelf geen winkel heeft, maar in het dagelijks leven bijstandsmaat- schappelijk werker is bij de gemeentelijke sociale dienst (GSD). Op aanraden vart Klaas van ds Geest, directeur van de spaar bank, richtten de Dam-winke liers een stichting op waarvan de statuten kosteloos werden bekrachtigd door notaris Van der Valk. Penningmeester van de stichting is Petronella van der Most, procuratiehouder van de Bondsspaarbank. De overige bestuursleden zijn Willem .Hajee, Leo Borst, Pe ter Borst en Henriëtte aan de Wiel-Osephius. Zij hebben al lemaal een winkel op de Dam .en merkten.zaterdag een stij gende belangstelling bij het publiek om mee te werken aan de Polen-actie. Vlaardingen De Vlaar dingse aannemer Henk van der Waal was eind vorige week bij de aanbe steding van het nieuw- bouwplan voor het Qu- wenbroekterrein in de Vettenoordsepolder de laagste inschrijver. De op drachtgever voor de bouw, Patrimonium's Wo ningen, heeft het Vlaar dingse bedrijf het werk gegund. Het gaat om on geveer tachtig twee- tot en met vijfkamerwonin- gen in de woningwetsec tor. Het Ouwenbroekter- rein is naast de wo ningbouw op het Lamoen - terrein, eveneens van Van der Waal het tweede nieuwbouwproject in het kader van de stadsver nieuwing in de VOP. Naast het Lamoenterrein tekent het bedrijf ook voor de drie renovatiepro jecten in de wijk (in de wandeling PKD-I, II en III genoemd), terwijl ook de bebouwing op het kaalslagterrein in de Oostwijk door het bedrijf wordt gerealiseerd. „Er wordt wel eens schuin naar gekeken, dat het steeds Van der Waal is die dit soort karweien kan bouwen, maar hij is ge woon de goedkoopste. Daar kunnen wij ook niks aan doen," verklaart bouwwethouder Bas Gou- driaan het succes van de plaatselijke aannemer. „Dat komt gewoon door de snelheid, die dit bedrijf weet te realiseren. Neem dat Lamoenterrein: Van der Waal levert die hui zen in negen maanden op. Als je dat in tien of elf maanden doet, kost het je heel wat extra loon voor al die mensen die er aan werken. Wat dat betreft heeft die man het gewoon goed voor elkaar."

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 1