D "66 wil serieus genomen worden 'Disco moet nu weg uit de Kreek' Speculerende9 ambtenaar door onderzoek geschoond Ik .neem. dèproef Kantoor NOC wellicht boven Vr ou wenhuis Woonerven beneden minim umeisen niet van realisme PvdA meer woon boten Geen geld voor verbeteringen Geen traangas voor politie Centrum wijst op gevaar als beslissing uitblijft Donderdag 24 december 1981 ONAFHANKELIJK DAGBLAD 105de jaargang no, 252 A PAGINA'S Vlaardingen Diverse woonerven in Vlaardin- gen voldoen niet aan de minimumeisen, zoals die door het ministerie van verkeer en waterstaat zijn vastgesteld. Geld om in grijpende veranderingen aan te brengen heeft de gemeente Vlaardingen echter niet. Voorlopig blij ven de te nemen maatre gelen beperkt tot de fi guurlijke opheffing van de Van der Werffstraat als woonerf, die in het vervolg onder de noemer 'aangepaste woonstraat' zal vallen. Aan de Vlaardingse wooner ven schort het op een aantal punten. De integratie van het rijdende en voetgangersver keer laat te wensen over; de overgang van gewone straat naar woonerf is onduidelijk en de snelheidsremmende voor zieningen zijn op een aantal plaatsen niet effectief genoeg. De gemeente ziet ook tekort komingen, maar is van me ning dat ingrijpende wijzigin gen op korte termijn niet noodzakelijk zijn. Daarnaast zou dat onoverkomelijke fi~ nancièle problemen tot gevolg hebben. Dat de Van der Werffstraat niet functioneert als woonerf is ook de gemeen te Vlaardingen duidelijk. Aan passing kost echter zeker hon derdduizend gulden. Daarom zal de straat nu de status 'aan gepaste woonstraat' krijgen. Hiervoor hoeven slechts enke le kleine verkeerstechnische •wijzigingen doorgevoerd te worden. Iets dat te bekostigen is uit het restant van het asfal- teringskrediet, dat deels is be stemd voor de verbetering van bestaande woonerven. Schiedam De politie mag in Schiedam geen traangas gebruiken bij het handhaven van de openbare orde. Dat is een nieuw programmapunt van de PvdA-Schiedam, in gebracht door penningmees ter Henk de Veld. Ook het gebruik van strijdgas. CN-gas zowel als CS-gas, wordt on toelaatbaar geacht. ef financiën schuift CJV- plan van tafel i Gebouw Obaclja in de Willem Beukelszoonstraat: verkopen. Vlaardingen „Per saldo hebben de plannen van Liefde en Vrede dusdani ge consequenties, dat ik mij afvraag of het in het huidige tijdsbestek van realiteit, getuigt deze te ontwikkelen." Met die niet mis te verstane be woordingen heeft de chef van de gemeentelijke af deling financiën, A. van Beuzekom, in een nota aan het college van B en W de accommodatie plannen van CJV 'Liefde en Vrede' met een grote veeg van tafel geschoven, in de richting van de prullebak. ragen telijke jeugdvereniging om haar activiteiten in het cen trum te mogen concentreren in zaal Triangel, om in Holy een eigen jeugdgebouw te mo gen bouwen en om ergens in Nederland een eigen kamp huis te kunnen ontwikkelen» heeft Van Beuzekom in vrij wel alle opzichten een negatief Vlaardingen Ron Molenaar is het meer dan zat. Steeds krijgt hij in de gemeenteraad te horen „dat D'66 er weer niets van begrepen heeft". Dat komt volgens hem omdat zijn fractie wèl doorvraagt wanneer iemand in strijd handelt met zijn partijprogram. „De antwoorden die je dan krijgt zijn verpakt in pasteltinten en betreffen meestal gemeenplaatsen als 'D'65 moet beter opletten', alsof wij hallucineren." Wat hem en fractiegenoot Don Rodrigues met name dwars zit is dat er vaak woorden van de PvdA komen in de trant van „Wij zijn teleurgesteld in de houding van onze natuurlijke bondgenoot" en „Toen D*66 de raadszaal betrad hadden wij hooggespannen ver- wachtigingen, maar helaas moeten wij thans constateren dat..." Ron Molenaar ergert zich in het partijblad Nieuwsbrief ook aan het zogenaamde 'stellen van een visie'. De democraat; „Het schijnt politiek niet handig te zijn je al te zeer vast te leggen in een verkiezingsprogramma, dat niet voor verschil lende uitleg vatbaar is. Handiger is het diverse programma's achter de hand te hebben. De ene keer kan gezegd worden dat men, gelet het verkiezingsprogramma, die mening altijd al was toegedaan; een volgend moment schaart men zich achter het beleidsprogram, dat ook onderscli reven is." De Vlaardingse fractie van D'66 staat in haar grieven overi gens niet alleen. Ook binnen met name de VVD en SGP/GPV bestaat het idee niet serieus genomen te worden door de in het college vertegenwoordigde partijen. Schiedam Disco-activi teiten in buurthuis de Kreek moeten nü worden gestopt. De activiteiten zijn brandgevaarlijk en le veren bovendien overlast op voor de omgeving. Dat stelt de bewonersvereni ging Schiedam-Centrum in een nieuwe brief aan het college van burge meester en wethouders. Vlaardingen Wethou der Arij Maarleveld en zijn collega Jelle Wijnstok zijn aan het bekijken, of de woning boven het voormalige winkelpand van het Zwaantje in de Pieter Karei Drossaart- straat geschikt gemaakt kan worden als kantoor ruimte voor het Noodop- vangcentrum. Als dat plan doorgaat komt het NOC vlak boven het Vrouwen huis, dat in de voormalige winkel gehuisvest zal worden. Op korte termijn wordt op het stadhuis overleg gevoerd tussen Maarleveld, Wijnstok, het Vrouwenhuis en het NOC. Tijdens die vergadering zullen de mogelijkheden op een rij worden gezet. Het Noodopvangcentrum heeft momenteel de beschikking over een veel te kleine ruimte. De bovenetages van het pand op de hoek van de PKD en de Vettenoordstraat zouden dan ook een hele uitkomst beteke nen. Op het pand had het NOC dan ook al min of meer een claim gelegd. Toen als tweede kandidaat voor de ruimte het Vrouwenhuis op de proppen kwam, heeft overleg plaatsgevonden tussen het NOC en het Vrouwenhuis. In dat gesprek zijn dusdanige on derlinge afspraken gemaakt, dat het geen probleem zou zijn als beide Instellingen van het pand gebruik zouden maken. Maarleveld zei overigens in november nog, dat het NOC waarschijnlijk niet boven het Zwaantje zou komen, want: ,,Ze kunnen het nou eenmaal niet betalen." Momenteel is de bovenwoning nog verhuurd. De huidige huurster zal op 1 februari haar woning verlaten. Die woning zal dan aan het woningbestand moeten worden onttrokken. Centrum is hoogst ver baasd dat een eerder ver zoek tot beëindiging van de disco in de Kreek hele maal niets heeft opgele verd. Voorzitter Cees de Graaff van de bewonersverentging wijst erop dat de sportschool van Wim de Haan in het centrum wel moest worden aangepast aan de voorschrif ten van de brandweer. Het zou meten met twee maten zijn als een zelfde eis niet aan de Kreek wordt gesteld, zo meent Centrum. In de brief van de vereni ging wordt gevraagd alle ac tiviteiten voor grote groepen in de Kreek te beëindigen vanwege het brandgevaar. Voor de jongeren in het cen trum van Schiedam moet door het college naar een an dere oplossing worden ge zocht, waarbij geen overlast ontstaat voor de buurt. ÏX8S8S De enige woonboten, die Schiedam heeft, liggen in de Westerhaven, de Houthaven en de Nieuwe Haven. Het zijn grachten waar nauwelijks meer gevaren wordt. Maar zo zijn er natuurlijk meer. Schiedam De beschul digingen van bewoners van de Celciusstraat tegen een ambtenaar van de ge meente Schiedam die zou speculeren met woningen, berusten op niets. Dat blijkt uit een onderzoek door de gemeente naar de handel en wandel van de betreffende gemeen teambtenaar. Wethouder Chris Zijdeveld liet giste ren verheugd weten dat er geen vuiltje aan de lucht is. Bewoners van de sterk verval len straat in Oost uitten hun beschuldigingen tijdens een gesprek met de wethouder over stadsvernieuwing in de Stationsstraat en omgeving, 'Onaanvaardbaar' noemden die bewoners het dat een amb tenaar van de gemeente Schie dam zich met speculatie bezig hield. Een onderzoek was on middellijk vereist en maatre gelen zouden daarna moeten worden getroffen. Volgens Zijdeveld is een on derzoek ook onmiddellijk in gang gezet. „Ik heb de zaak erg hoog opgenomen; de vol gende dag al heb ik de zaak aangeslingerd bij de gemeen- tescretaris. Meteen is toen in het kadaster nagezocht om welke ambtenaar het ging." Daaruit bleek dat het om een laaggeplaatste ambtenaar ging bij het grondbedrijf van de dienst gemeentewerken, In ge val van onderbezetting op de afdeling kreeg de betrokken ambtenaar, waarvan men de naam niet wil prijsgeven, te maken met het aankopen van woningen. Uit het onderzoek is gebleken dat de ambtenaar het pand al had aangekocht anderhalf jaar voordat hij bij de gemeente Schiedam in dienst kwam; er is volgens Zijdeveld dan ook geen sprake van een vermen ging van functies ten tijde van de aankoop. Volgens Zijdeveld is ook gebleken dat de betrok ken ambtenaar het pand des tijds heeft aangekocht met de bedoeling er zelf in te gaan wonen, iets wat om privé-re- denen uiteindelijk niet is door gegaan. Daarna is volgens het onder zoeksrapport het betreffende pand verschillende malen ter verkoop aangeboden via een makelaar, echter zonder resul taat. In december 1981 is het pand aangeboden aan de ge meente Schiedam, maar omdat de onderhandelingen telkens via een makelaar hebben plaatsgevonden is er volgens hét onderzoek ook daarbij geen vermenging van functies geweest. Om de zaak zuiver te houden heeft men ook bij het grondbedrijf de ambtenaar ge heel buiten de onderhandelin gen gehouden. Gebleken is ook dat de ambtenaar met ver koop van zijn woning aan de gemeente geen cent heeft ver diend. Zijdeveld; „Integendeel zelfs, hij heeft een financieel verlies geleden." De bewoners van de Celcius- >traat zullen binnenkort op de hoogte worden gebracht van Ie uitkomst van het onder zoek. Schiedam Als het aan de PvdA ligt, komen er meer woonboten in de Schiedamse grachten te liggen. In de ko mende jaren zal de gemeente Schiedam een ligplaatsen- plan moeten maken met de bedoeling het aantal woon schepen uit te breiden, als daar behoefte aan blijkt te bestaan. Specifieke plaatsen worden door de PvdA niet genoemd, maar de aanwezi ge ruimte in de Schiedamse havens in acht genomen zijn er goede mogelijkheden in de Korte Haven en de Noord- vest. Iets moeilijker wordt het in de Lange Haven, de Schie en de Buitenhaven wegens het scheepvaartverkeer, dat hiervan nog veelvuldig ge bruik maakt. Ben goede situ ering zou noodzakelijk zijn. Twee raadsleden van de PvdA, Hans van Kleef en Ni- kolaj Dielemans, hebben op uitbreiding van het aantal woonboten aangestuurd door middel van amendementen op het verkiezingsprogram van hun partij. Dielemans noemde hierbij nog. dat ook het wonen op eer» ark als een volwaardige woonvorm moet worden gezien. Frappant van het Schiedam se PvdA-standpunt is, dat het afwijkt van landelijke ten- denzen woonschepen juist in aantal te verminderen. advies verleend. Alleen de verkoop van ge bouw Obadja kan zijn goed keuring wegdragen, maar dan moet Liefde en Vrede het ogenblikkelijk met minder huisvestingssubsidie doen, zo geeft Van Beuzekom aan. j Al eerder was duidelijk ge worden. dat de gemeente de nodige moeite heeft met de plannen van het CJV. Concen tratie van de activiteiten in Triangel, nadat gebouw Obad ja in de Oostwijk zal zijn ver kocht, levert daarbij de minste problemen op, maar tegen het stichten van een eigen onder komen in Holy en een kamp huis bestaat op het stadhuis grote weerstand. In de plan nen zoals het CJV die heeft ontwikkeld wordt vanwege het nieuwe gebouw uitgegaan van een grotere subsidie van de gemeente, hetgeen vol strekt onmogelijk is. Het college van B en W heeft vorige week besloten dat het samenvoegen van de activitei ten in Obadja en Triangel geen bezwaar oplevert, wanneer dat tenminste 'budgettair neutraal* gebeurt. Van Beuzekom is in zijn advies nog een stapje ver der gegaan: hij heeft aangege ven dat Liefde en Vrede het in dat geval met minder subsidie zou kunnen doen. Over de fi nanciering van het eigen on derkomen in Holy 2al de ko mende periode overleg met het CJV worden gevoerd. Van Beuzekom heeft op voorhand al aangegeven» dat er binnen de gemeentelijke financiën on- 1 der geen voorwaarde ruimte is om de gevraagde extra subsi die van 200.000 gulden op te brengen. De extra beroeps kracht, die het CJV als be heerder van het nieuwe ge- bouw denkt nodig te hebben, zou er uitsluitend kunnen ko men als er een herschikking Slaatsvindt onder de beroeps- rachten in het sociaal cultu reel- en jeugdwerk. Een extra kracht zit er niet in. Zoals al eerder in deze krant werd gemeld krijgt Liefde en Vrede géén toestemming om ergens in Nederland een kamphuis te laten bouwen, tenzij de jeugdïnstelling kan aantonen dat dit kamphuis wordt gefinancierd op andere wijze dan uit de reserves, waarover het CJV beschikt. Die reserves zijn opgebouwd uit overschotten op de ge meentelijke en rijkssubsidies, en die dienen uitsluitend in Vlaardingen te worden be steed, aldus het gemeentebe stuur. Dil nieuwsblad, waann u el het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt zonder extra kosten bezorgd in combinatie met het Rotterdams Nieuwsblad. *0*°""" .J»." m poSlC< na üo'1"""

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 1