4 SPORT T.„ v Homogeen WIK Progressie bij Leon van IJ zerloo Spirit laat het afweten Doelvrouwe 1 illy V erschuren dé uitblinkster troeft B.VK af Toertocht tussen Maasland, Vlaardingen en Schipluiden 'n Uitdagende job voor kritisch ingestelde sekretaresses. Rolf Pieck op proef WAAR LAS IK DATOOK WEER? SOMS IS DE KRANT OMTE BEWAREN. Van der Werf voorlopig twee maanden thuis Jan 't Hoen gaat weg Sportagenda mm. Drie persoonlijke records voor Schiedams talent Esso,sterk in vooruitgang. OH SPORTKORT Inschrijvingen N ieuwsblad Cup vallen tegen Succes en ODI in actie Ron Heusdens: 'broedermoord' uulluaLl maandag 28 december 1981 VD/SC/WW „Overtuigend gewonnen dus", glunderde Carla van der Goes, die het in de twee de helft toch nodig achtte zich zelf in te zetten om de bereikte voorsprong te con solideren. „Iedereen heeft goed gespeeld. Vooral Tilly Verschuren keepte een uit stekende wedstrijd. Belang- Vlaardingen De dames van RKWIK herstelden zich uitgerekend tegen koploper HVK van de mindere resultaten, die de laatste weken in het Vlaardingse handbal kamp werden opgetekend. De formatie van, ditmaal, playing-eoach Carla van der Goes kende geen pardon met de reputatie van de Schiedamse opponent, die er via een 7-4 achterstand halverwege met 17-11 aan moest geloven. rijk was ook dat bijna ieder een heeft gescoord", compli menteerde zij haar ploeg. Het Schiedamse HVK slaag de er nauwelijks in rimte te creëren aan de rand van de cirkel en moest het daarom veelvuldig in schoten uit de tweede lijn zoeken. Tilly Verschuren had daarbij het geluk van een goede sluit post. Zowel voor als na rust stonden paal en lat zeker schijnende doelpunten van de gasten in de weg. Hetgeen niet wegnam, dat WIK veel doorastender acteerde. Tot enkele minuten na de hervatting mocht HVK de il lusie koesteren op een rede lijk resultaat. Tot 7-5 bleef de kloof alleszins overbrugbaar, maar daarna was het ook he lemaal afgelopen met de for matie van Loes Schaap. Via een 11-7 tussenstand duldde de thuisclub het aangeslagen HVK geen moment meer in haar nabijheid en waren na zestig minuten handbal met 17-11 de kaarten geschud. Maasland/Vlaardingen/Schipluiden De drie geza menlijke schaafselubs uit Maasland, Vlaardingen en Schipluiden hebben voor morgen en woensdag een prestatie-toertocht uitgeschreven. Het parcours gaat over de Maaslandse vlieten en de Vaart tussen Vlaar dingen en Schipluiden. De afstanden bedragen 20 en 35 kilometer. Afgezien van eventuele dooi is er voor het doorgaan van de toertocht nog een voorbe houd. Niet de hele baan tus sen Vlaardingen, Schiplui den en Maasland is geveegd. Door de opgevroren sneeuw is het ijs daardoor op enkele stukken in slechte conditie. De drie clubs hebben wèl de baan geveegd, maar zijn niet helemaal tot elkaar geko men. 3s het ijs dinsdag en woens dag overal berijdbaar, dan* kan er zowel in Maasland als in Vlaardingen en Schiplui den gestart worden tussen 10 en 13 uur. In Maasland is de start bij 't Wapen van Maes- lant aan de Kerkweg, in Tips voor deze rubriek kunt u doorgeven aan de sportredaktie van deze krant, Brede Haven straat 6 (3131 AC) of Postbus 110 (3131 BC) te Vlaardingen. De sportre daktie is telefonisch be reikbaar onder nummer 010-345209. Maandag 28 december: Basketbal: 08.30 uur Schoolbasketbaltoernooi voor voortgezet onderwijs in Westwïjkhal te Vlaaar- dingen: Voetbal: 19.00 uur Zwart Wit-VV Vlaardin gen (kunstgrasveld Victo ria, Rotterdam); Zaalvoet bal: 20.30 uur Germinal- Mariinit (Ommoord), 22.10 uur Swift Boys-Demos (Alexanderpolder), 21.30 uur USC-DVO'32, 22.15 uur WICO-FCN '66 (beide Energiehal), 20.30 uur V VK-N ieu wenhoorn. 20.30 uur Schiedam-FC Eurosport (beide Margriet- hai), 21.15 uur Kreekboys- GTB (Dsselmonde), 20.30 uur VVDZ'73-Groenoord (Hoogvliet). 20.30 uur So- nia-MVV'27 ft Vierspan, Oud-Beijerland). Dinsdag 29 december: Korfbal: 21.00 uur Trek vogels 4-Sueces. 20.00 uur Trekvogels-ODI; Basket bal: 08.30 uur Schoolbas- ketbaltoernooi voor voort gezet onderwijs in West- wijkhal te Vlaardingen; Tafeltennis: 09.00 uur School lafeltenn istoernooi voor lager en voortgezet onderwijs in Margriethal te Schiedam: Voetbal: 20.00 uur Smitshoek-TSB (vr). Vlaardingen op het tennis- complex aan de Watersport- weg (Broekpolder) en in Schipluiden kan er vertrok ken worden vanaf café De Sport. Mocht de route niet geheel berijdbaar zijn, dan wordt het parcours ingekort tot een Maaslands rondje over de Trekvliet en Boonervliet. Het ijs op deze vlieten is goed tot redelijk goed berijd baar. De startpunten in Vlaardingen en Schipluiden vervallen in dat geval, zodat er dan alleen wordt gestart vanaf het Wapen van Maes- lant. Informatie Telefonische informatie over het al dan niet doorgaan van de hele of gedeeltelijke route kan worden verkregen bij: Maasland: Wapen van Maes- lant, tel.: 01899-12929; Schip luidentel.: 015-61.50.55 en Vlaardingen: tel.: 010-34.17.70. Het inschrijfgeld voor de toer tocht, die onder auspiciën van de KNSB staat, bedraagt 5 gul den voor kinderen lot en met 14 jaar en 7,50 gulden voor ou deren. Iedereen die de tocht uitrijdt, ontvangt een fraaie herinneringsmedaille. Maassluis De korfbalvere niging Maassluis is nog steeds op zoek naar een trai ner-coach van buiten de ver eniging. Na het even onver wachte als plotselinge ver trek van Hans Taal nam Kinse Veltman, die afkom stig was uit eigen gelederen, het roer over. De selectie van CKC Maassluis heeft in middels al een training on der leiding van Rolf Pieck achter de rug. Vanavond traint de selectie wederom onder leiding van Rolf Pieck. Pieck is zelf nog als korfballer actief in het eer ste team van het Rotterdamse Rozenburg, dat wordt getraind door FransVermeulen, voor malig trainer-coach van Vlaardingen. Rolf Pieck is te ven redactielid van het afde lingsorgaan van de afdeling Rotterdam van het KNKV. Sub-top Met in totaal zes verliespun- ten hoopt WIK dus nog op een aansprekende rol in de eerste klasse van de afdeling Rotterdam. De Vlaardingse ploeg heeft drie punten ach terstand op het Goudse Vi res, waarmee WIK nog een keer in de slag moet. „Als de andere teams ook punten verspelen, kunnen we nog aardig in de buurt komen. Laten we het voorlopig maar op een plaatsje in de sub-top houden", aldus Carla van der Goes. HVK in de aanval tegen WIK. De Vlaardingsen waren echter beduidend beter en lieten de Schiedamse koploper met 17-11 kansloos. Leiden Van de vijf deelnemers van VZC aan de na tionale zwemrevanches deden vooral Astrid van Irsen en Leon van IJzerloo van zich spreken. Zij kwamen beiden met een vierde plaats net niet tot het eremetaal, maar verbeterden wel hun persoonlijke records. Leon van Ijzerloo presteerde dat zelfs op alle drie onderde len, waaraan hij in zwembad De Zijl te Leiden aan de start verscheen. Leon van IJzerloo verbeterde op alle drie onderdelen zijn persoonlijke besttijd. Voor diverse vestigingen van Esso Chemie in het Rijnmond gebied hebben wij ervaren sekre taresses nodig, die bij voorkeur kunnen fungeren op het niveau van een direktiesekretaresse. Een kritische instelling is vereist, omdat u het vele werk dat dagelijks op u afkomt direkt moet kunnen rubriceren naar belangrijkheid en prioriteit. U moet initiatief, zelfstandig heid en organisatievermogen tonen in uw optreden en over een behoorlijke ervaring beschikken. Daarom denken wij dat u niet jonger moet zijn dan CHFMICfitS ca. 25 jaar. U zult daarvoor minstens een middelbare schoolopleiding en een sekretaresseopleiding nodig hebben, alsmede een goede beheersing van het Engels in woord en geschrift. De arbeidsvoorwaarden zijn zonder meer gunstig te noemen. Geïnteresseerd? Schrijf dan uw sollicitatie aan Esso Chemie B.V.. Postbus 1015. 3180 AA Rozenburg. U kunt ook bellen voor een afspraak en meer gedetailleerde informatie: (018191 62466. NOOTEBOOM autobanden, B.V. ZwaluwtaanM. V/ Schiedam/Kethel- 'Tel. 700069-708976 -V - b.g.g. 708328L zaterdags tot 13.00 uur geopend Vrijwel de volledige nationa le jeugd top in de leeftijden van 10 tot en met 12 jaar greep de op tweede kerstdag gehouden revanches van de nationale kampioenschappen aan om zich weer eens met elkaar te kunnen meten. Van liefst 61 verenigingen kwamen de deelnemers aan de start, van wie sommigen helemaal uit Groningen of Maastricht kwamen om één enkel nummer te zwemmen. Maar juist in de opbouw naar een volgend kampioenschap zijn de revanches waardevol om de progressie te kunnen vaststellen. Wat dat betreft, begint de elfjarige Leon van IJzerloo steeds meer door te breken. Want hij schreef op liefst drie nummers in (vrije- school- en vlinderslag), en haalde op alle nummers zijn persoonlijke records omlaag. Op de 100 meter vrijeslag verbeterde Leon van IJzer loo zijn tot dusver beste tijd van 1.07.8 tot 1.07.1. Hij kwam daarmee op de vierde plaats, terwijl hij tijdens het nationale kampioenschap nog met een zesde plaats ge noegen moest nemen. Op de 100 meter schoolslag verbeterde de jeugdige Schiedamse zwemmer zijn tijd van 1.31.1 tot 1.30.7, goed voor een vijfde plaats. Ook op de 100 meter vlinderslag haalde hij zijn beste tijd van 1.21.3 omlaag tot 1.20.7, waarmee hij achtste werd. Het senioren bestuur van RKWIK heeft een opvolger gevonden voor de vroegtijdig vertrokken B-trainer Martin Wolfs. Met ingang van 1 janu ari neemt John Sey de trai ning van de B-selectie van de Vlaardingse vierdeklasser op zich. Voor de cursus jeugd volley balleider slaagden te Rotter dam onder anderen D. van Duy ven bode en mevrouw L. van Duy venbode-Mosselaar (beiden Schiedam) en G. Tanisj en J. Tanis (beiden Maassluis).' Vierde record Het vierde persoonlijke re cord kwam op naam van de pas negenjarige Astrid van Irsen. In het veld van twaalf deelneemsters op de 100 me ter rugslag hield zij zich goed staande in de prima tijd van 1.27.4, waarmee zij haar beste tijd met precies een volle se conde verbeterde. VZC kwam in Leiden met nog drie talentjes aan de start. Caroline van Neuren, Jacqueline Claas en André van Hees. Dit drietal slaagde er echter niet in om de per soonlijke records weer scher per te stellen. Caroline van Neuren kwam bij de meisjes 1970 op de 100 meter rugslag tot 1.31.3, waarmee zij de twaalfde en laatste was. André van Hees scoorde bij de jongens 1970 op de 100 meter schoolslag in 1.34.3 een tiende plaats. Net naast een medaille greep Jacqueline Claas op de 100 meter rugslag voor meisjes 1969. Zij kwam tot 1.155, goed voor een vierde plaats. Vlaardingen Wim van der Werf, die enkele maan den geleden in het kielzog van trainer Theo Laseroms .naar het Verre Oosten (Bahrein) reisde, is voorlopig te rug in Nederland. De Vlaardingse sportmasseur ver wacht zeker de komende twee maanden op eigen bo dem te blijven en kan ook met geen mogelijkheid zeg gen of zijn Arabische werkgever een tweede contract met hem wil aangaan. VlaardingenDe in schrijvingen voor het jaarlijkse toernooi om de Nieuwsblad Cup druppe len tot nu toe slechts mondjesmaat binnen. Van de ongeveer 35 stan daardteams die het Wa terweggebied telt, heeft eerst de helfteen positie ve reactie laten horen. Tot 1 januari hebben de clubbestuurders de gele genheid om zich bij de sportredaktie van het Rotterdams Nieuwsblad (Coolsingel 67, Rotter dam) aan te melden. Nog niet ingeschreven heeft onder meer Excelsior'29, de winnaar van vorig jaar. De andere clubs, waarvan nog geen reac tie binnen is. rijn: DRZ, DVO "32, Excelsior Maas sluis. FCN '66, GSS. Her mes DVS, De Hoilan- diaan, Martinit, Satelliet, SFC. SVDPVV, SVV, TSB, VDL (zaterdag en zon dag), RKWIK en Zwalu wen VI. Vlaardingen-Twee zeer matig acterende teams hebben de toeschouwers niet kunnen verwarmen met hun spel. Weide-- vogels en Spirit maakten er maar bar weinig van, teveel" plaatsfouten en erg weinig aanvallende akties. Het begin was hoopvol en Spirit nam tot tweemaal toe de leiding. Het kon niet de broodnodige rust in het spel brengen en verloor te vaak onnodig de bal. Weidevogels imponeerde evenmin en kwam voor rust op gelukkige wijze langszij. Na de 'thee' kon Weidevogels toeh uitlopen naar een 2-5 voorsprong. Dat ging erg sim- Vlaardingen Tussen de kerstdag en het nieuwe jaaren komen de korfbalteams van Succes en ODI nog in competi tie verband in actie. Morgen avond spelen beide teams te gen Trekvogels. De wedstrij den worden afgewerkt in de Rotterdamse Energiehal. Het ïs de verwachting dat ODI tegen de routiniers van het vijfde team van Trekvogels nog de handen vol zal hebben. Succes zal van het vierde team van Trekvogels moeten win nen om een rol van betekenis te kunnen blijven spelen in de huidige competitie. Een knap lasitge opgave derhalve. pel, omdat Spirïtte ruim ver dedigde. Lia van Leeuwen maakte plaats voor Pia Poot en even later kwam Jan de Visser erin voor Aad Hooger- werf. Maar de wissels zetten geen punten op het scorebord. Een nachtkaars ging langza mer uit dan de wedstrijd. Met een misplaatste trots stap te Weidevogels van het veld, want beide teams hadden be droevend weinig laten zien. Zeker de bezoekers, die in de landelijke competitie op het veld spelen. De winst van 5-8 was er echter zeer. welkom, want de gasten hadden ook nog niet zoveel gepresteerd. Spirit zal uit een ander blik te voorschijn moeten komen, wil het zich handhaven in de eer ste klasse. De vijf Vlaardingse doelpun ten kwamen op het conto van: Agnes Haogenraad, Geert Moerman, Mart van der Krans en Martin Lokker (2). Brussel De Vlaardingse na tionale kampioen Ron Heus- dens begint zich tijdens wereldkampioenschappen dammen voor junioren te her stellen van zijn matige start. In de finalepoule van deze ti telstrijd, die wordt afgewerkt in de Gotische Zaal van het Brusselse stadhuis, zette Hetis- dens de titelkansen van zijn landgenoot Eran Bïnnenbaum stevig op de tocht door Binen baum met een nederlaag te confronteren. Van deze 'broedermoord' pro fiteerden met name de junio ren uit de Sovjet-Unie. Zij kwamen in hun onderlinge partijen al vlot remise overeen en bezetten nu de eerste twee plaatsen met een comfortabele voorsprong. Binenbaum zakte naar de tweede plaats, terwijl Heusdens via zijn verrassende zege naar de vierde plaats klom. De vijfde plaats is voor de derde Nederlander Jansen. De stand luidt: 1. Wirny (Sov jet-Unie) 15 punten, 2. Dyb- man (Sovjet-Unie) 14 punten, Binenbaum (Nederland) 12, 4. Ron Heusdens (Nederland) 11, 5. Jansen (Nederland) 10, 6/7. Verschueren (België) en Pey- relongue (Frankrijk) 9 en 8, Michiels (Belgie) 6. Jan t Hoen...voorzitter af „Het hangt er ook vanaf wat Laseroms wil", legt Van der Werf uit. „Het contract van Laseroms loopt tot 1 juni. Naar aanleiding van de ge sprekken die men met hem heeft, zal wel bekend wor den wat men met mij aanwil. Hier in Nederland heb je. zeg maar, twee a drie weken de tijd om over een contract te dat zijn in Bahrein niet zo bekende werkwijze wellicht een extra hinderpaal kan vormen voor een volgende verbintenis. „De voetbalbond daar was helemaal niet ge wend dat masseurs bandages en tapes aanlegden. Voor de andere bonden is dat echter niet iets nieuws. Hun leden zijn onder behandeling van denken. Het gaat daar ge- een drietal Amerikanen, woon wat trager waaruit het tapen afkomstig Van der Werf meent vooi^s is", aldus Van der Werf. Schiedam Jan 't Hoen legt per 1 januari zijn funktie als voorzitter van de voetbalclub PPSC neer. Persoonlijke om standigheden vormen de nen voor deze opzienbarende beslissing, 't Hoen is ongeveer drie jaar voorzitter geweest van de Schiedamse vereniging. Tot aan de eerstvolgende Ie-; denvergade ring heeft het be stuur Arie Bel, thans secretaris van de zaalvoetbalafdeling, be^ reid gevonden als voorzitter ad interim op te treden. Tqt- aan dat tijdstip krijgt Bel assi^ ten tie van 't Hoen.-r

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 4