SCHilEÖAMSCHE COURANT Alternatieve insprekers sturen plannen vast in Tientallen winkeliers bang voor hun toekomst Visbankflat nog steeds voor ruim de helft leeg föei Kerstbrood is goed voorde vogeltjes iWêBSLtn OBD wil openbaar team uitbreiden met psycholoog HM EC sr.-*— Kinderen hebben niets aan woonerf jeugd gelukkig maken 9Alles nog dit jaar verkocht' Wintervoedering georganiseerd ril Tt"* rL' Verzuiling blijft moeilijk punt comm,sste-Roosen §erje adviezen moet er van koophandel Woensdag 30 december g81ONAFHANKELIJK DAGBLAD 05d® saargang 255 12 PAGINA'S Vlaardingen Het college van B en W heeft in een brief, die pas gisteren op het Vlaar- dingse stadhuis is verzonden aan de groep alternatieve in sprekers op het verkeerscircu latieplan voor de binnenstad, er nog eens op gewezen dat de groep haar plannen uiterlijk op 1 januari aanstaande op het stadhuis ingeleverd moeten hebben, als ze wil dat die plan nen" worden 'meegenomen' in de uitwerking van het ver keerscirculatieplan, waaraan op het stadhuis wordt begon nen- In de brief wordt de groep van 59 mensen duidelijk gemaakt, dat officiële inspraak is afgerond» en dat de plan- groep inmiddels is begonnen de resultaten hiervan uit te werken. Jan Bulva. voorman van de al-| tematieve inspraakgroep, heeft inmiddels met verbazing gereageerd op het tijdstip, waarop de gemeente hun plan nen op tafel wil zien. „Dat is volkomen in tegenspraak met de contacten die we in de af gelopen maanden met de ge meente hebben gehad. Ik snap er niets van dat we nu plotse ling gedwongen worden onze alternatieven al in te leveren. Uit gesprekken met raadsle den en ambtenaren is tot nu toe steeds gebleken, dat we alle medewerking zouden krij gen als we op onze eigen ma nier onze ideeen zouden uit werken. Nu zou er plotseling 4uit blijken dat we na 1 januari niets meer zouden mogen doen. We worden op die ma nier wel in een hoek getrapt." Bulva zegt gisteren nog op het stadhuis geprobeerd te hebben, bevestiging te krijgen van het feit, dat alles op 1 januari bin nen moet zijn, maar dat is hem toen niet gelukt Dat er een dergelijke brief onderweg zou zijn had hij enkele dagen gele den aJ officieus vernomen, maar die brief schijnt op het stadhuis de nodige vertraging te hebben opgelopen. „Maar het is natuurlijk wel te gek als wij op 30 december een brief binnen zouden krijgen, waarin staat dat we onze plannen op 31 december moeten verstu- Overigens heeft de alternatie ve inspraakgroep. die enkele maanden geleden weigerde om aan de officiële inspraak mee te doen omdat de randvoor waarden die de gemeente stel de en de procedure die men wilde voeren voor haar onaan vaardbaar waren, besloten om de ideeen die a! zijn uitge werkt. toch maar vast aan het stadhuis op te sturen. Daarbij wordt wel duidelijk vermeld, dat het voorlopig nog gaat om een discussiestuk dal door de groep in januari nog nader moet worden besproken en uitgewerkt. Woonerven beantwoorden in de praktijk niet aan de be doeling van het onbekommerd spelen. Overal staan te veel auto's geparkeerd. Kinderen worden vaak wegge stuurd, omdat zij herrie maken. Enkele jaren nadat Schiedam overging tot de aanleg van woonerven, komt nu de commissie welzijn jeugd en jon geren met deze bevinding op de proppen. De kritiek op de woonerven is verwoord in de beleidsnota» die aange boden is aan het college van Ben W. Vlaardingen Op een groot aantal plaatsen in Vlaardingen, Maassluis en Maasland staan sinds kort zogenaam de 'oudbroodcontainers'. Nu de win tervoedering van vogels daadwerke lijk georganiseerd is, kunnen mensen eetrestanten in de daarvoor bestemde bakken deponeren. De Koninklijke Nederlandse Natuurhis torische Vereniging heeft de organisatie in deze regio samen met de Vereniging Dierenbescherming Nieuwe Waterweg in handen. Een contactpersoon, de heer Hekkenberg (telefoon 34.53.35) hoopt van mensen inlichtingen te krijgen over grote vogelconcentraties, waar het verzamelde voer dan heengebracht kan worden. Inwoners van Vlaardingen, Maassluis en Maasland wordt gevraagd oud brood in de container te gooien. Liefst in dobbel steentjes gesneden en verpakt. Ook graan en fruitafval zijn van harte welkom. Le den van beide verenigingen dragen zorg voor de distributie van het ingezamelde voer. De bakken staan veelal in winkelcentra (in de nabije omgeving van glascontai ners). bij de politiebureaus in Maassluis en Maasland en bij dierentehuis Nieuwe Waterwee. WlNTERVtfEOtRiNS Eetrestanten kunnen sinds enige dagen in speciale bakken gedeponeerd worden. Hier op de Van Hogendorplaan wordt ook ingezameld voor vogels. Schiedam De kamer van koophandel ziet de toekomst van veel Schïedamse winke liers bedreigd door de aanleg van de tramlijn naar Schie dam-Noord. Vooral de tien tallen winkeliers op de Rot- terdamsedijk, de Koemarkt, de Broersvest. de 's-Grave- landseweg en het Hof van Spaland kunnen volgens de kamer een fikse daling van de omzet verwachten. Dat zou dan vooral te wijten zijn aan de lange periode, die de gemeente Schiedam voor het werk aan de trambaan heeft uitgetrokken. Komend jaar begint de ver lenging van tramlijn 1 van de Koemarkt naar Woud- Waterweg De onderwijs begeleidingsdienst Nieuwe Wa terweg-Noord (OBD) wil het advies-team voor de openbare scholen uitbreiden met een part-time ortho-pedagoog (een psycholoog die zich bezighoudt met de begeleiding ven kin deren met leer- en gedragsmoetlijkheden). Op grond van dc verdeelsleu tel die de OBD hanteert voor de twee vormen van lager on derwijs (bijzonder en open baar) zou de nieuwe functiona ris, die voer tien uur per week moet worden aangetrokken, zich uitsluitend bezighouden met het openbaar onderwijs. Een jaar geleden heeft de OBD ingestemd met het schrappen van een fulltime ortho-peda- goog voor het openbaar onder wijs, maar bij het indienen van de begroting 1982 heeft men zo'n functionaris plotseling weer als noodzakelijk opge voerd. Het Vlaardingse college heeft inmiddels laten weten daarvoor geen geld uit te wil len trekken en verwacht wordt dat ook Maassluis en Schiedam hetzelfde standpunt in zullen nemen. Voor zowel het openbaar als het bijzonder onderwijs is een ortho-pedagoog werkzaam, maar op grond van recente tellingen van het leerlinge naantal bij openbaar en bijzon der onderwijs komt de OBD tot de conclusie dat het open baar onderwijs recht heeft op nog een part-time ortho-pada- goog. Volgens het bestuur van de OBD is de verhouding in de begeleiding van openbaar en bijzonder onderwijs momen teel scheef getrokken. Wegens de bezuinigingswoede is het gereserveerde bedrag voor een parttime ortho-peda goog voor het openbaar onder wijs vorig jaar van de begro ting van de OBD geschrapt en daarom wordt nu voorgesteld het salaris van een nieuw aan te trekken kracht te betalen uit de post onvoorzien. hoek en eind 1984 zal het project afgerond moeten zijn. In het eerste stadium zullen de Rotterdam sed ijk. de Broersvest en de 's-Grave- landseweg hiervoor worden opgebroken en vooral de Broersvest ondergaat meteen een drastische verandering. Later zal dat het geval zijn bij de Churchill weg en het Hof van Spaland. De kamer van koophandel (KvK) meent dat een dreigende om zetdaling voor de winkeliers alleen te overbruggen was geweest, als de gemeente haar plannen over een korte re termijn had uitgesmeerd. Dat leren de ervaringen met de metro-projecten in Rotter dam wel, aldus de KvK, Om zetdalingen tot 15 procent waren geen uitzondering. Maar er waren ook uitschie ters, die slechts veertig pro cent van de gewone omzet - behaalden. Reeds anderhalf jadr geleden heeft de kamer verzocht om een schade vergoedingsrege ling voor de betrokken Schïedamse ondernemers. Daarop heeft de gemeente nog niet gereageerd en de KvK verwijst nu dan ook naar een dergcLj& regeling, zoals die onlar»:" getroffen is door de gemeente Rotterdam voor de winkeliers van de Schïedamse weg. Daar krij gen de winkeliers niet alleen de ontstane tekorten opge vuld, maar de gemeente zal zelfs na afloop van de werk zaamheden de reclame voor deze middenstanders betalen. De gemeente Schiedam heeft wel geprobeerd de kamer van koophandel gerust te stellen met de opmerking dat er voor alle winkeliers vol doende bereikbaarheid blijft bestaan, zodat het eventueel resterende ongemak tot het normale ondernemersrisico wordt teruggebracht Maar daarmee is zeker bij de be treffende winkeliers de on gerustheid niet weggenomen. Daarvoor vindt men de brief van de gemeente te vaag. De kamer zou iets meer duide lijkheid willen hebben over de te treffen voorzieningen. stuurt beleidsnota aan B en W Schiedam Een overstelpende serie beleidsadviezen, met als doel de Schiedamse jeugd ge lukkiger te maken, behoorde gisteren tot de poststukken aan burgemeester en wethouders. Het was een beleidsnota met uiteenlopende aanbevelingen, variërend van het vaker schoon maken van speelpleinen in de stad tot het structureel betrekken van de jeugd bij allerlei inspraakprocedures. Twee jaar heeft de commissie voor welzijn van jeugd en jon geren, naar het CD A-raadslid ook wel de commissïe-Roosen genoemd, aan de nota ge werkt. En één ding wordt di rect duidelijk: voor de Schie damse jeugd valt op langere termijn alleen iets te bereiken als alle ambtelijke afdelingen van het stadskantoor bereid zijn periodiek de koppen bij elkaar te steken. De nota is een direct gevolg van de jeugdspreekuren, die de commissie vorig jaar in clubhuis Oost hield en waar vooral jongens en meisjes on der de 13 jaar op afkwamen. Later heeft jeugdconsulent Joop van Broekhoven nog als een soort straathoekwerker gefungeerd door samenscho lende groepjes jongeren te be naderen en hun te vragen wat zij in Schiedam zoal misten. Ook ging Van Broekhoven een paar keer bij de Sint Joris Doele langs. Hier houdt zich doorgaans de moeilijke jeugd op. De commissie zette alles op een rij en kwam met adviezen voor korte en lange termijn, deels op Schiedam-Oost zelf gericht, deels op de hele stad. Hieronder een overzicht van de wensen, Bij voorkeur aan de Parallel weg moet een reparatiewerk plaats komen voor bromfiet sen. waar jongeren zelf aan de slag kunnen. Het meest effect zal dit hebben, als er een cros sterrein naast komt Voor oudere jeugd moet aan de Fahrenheitstraat een op vangcentrum komen. Bestaan de accommodatie kan wellicht geschikt blijken, ook moet overleg met de jongeren plaastvinden over het gebruik van de buurtruimte bij de nieuwe sportzaal. De toekomstige gebruikers van het Edisanplein moeten uitvoerig gehoord worden over de herinrichting. De ONS moet in haar werk- plannïng regelen dat speelplei nen vaker worden schoonge maakt Vervuiling belemmert het spelen en leidt tot balda digheid en verdere vervuiling. Buiten de schooltijden moe ten meer activiteiten worden gepland, waarbij club- en buurthuizen, verenigingen en de sportraad een rol kunnen spelen. Sport- en gymzalen en ook andere accommodaties zullen zoveel mogelijk gebruikt moe ten worden. Alleen dan kan het chronisch tekort aan ruim te worden opgeheven. Het aantal peuterspeelzalen moet uitgebreid worden, voor al in die wijken waar er de grootste behoefte aan is. In heel Schiedam is behoefte aan crossterreinen voor fietsen en bromfietsen. Ook 'sleutel- plaatsen' zijn hier wenselijk. Elke jeugdgroep heeft wel- behoefte aan eigen ruimte, met eigen stijl en activiteiten naar eigen inzicht. Bij plan ning van nieuwe wïjkaccom- modaties moet dat meegewo gen worden. Vervolg op pagina drie. Directeur makelaardij Ooms over Visbankflat: beeld), toch we) Vlaardinjjen De oog altijd leegstaande luxe apparte- *er genree- :m«i aan de Viabarkfiat jgSr Ult onze krant van 7 augustus. De optimistische verwachtin- vjAxrdingsebmnen*ud gen ten spijt; nog altijd staat iets meer dan de helft van de rerheugen m eefr Visbankflat leeg. Vlaardingen Makelaardij Ooms zit nog altijd behoorlijk met de 28 luxe appartementen in Vlaardingen-Centrum. de Visbankflat, in de maag. Bijna de helft is nu verkocht en de makelaar blijft voor project ontwikkelaar Eurowoningen op zoek naar nog vijftien geïn teresseerden. De nood is ech ter nog niet zo hoog gestegen, dat besloten wordt de wonin gen op de Blokmakersplaats maar over te hevelen naar de huursector. „Dat gebeurt persé nog niet", aldus een woordvoerder van Ooms BV. Ongeveer een half jaar geleden, toen er vier ap partementen bewoond waren, lanceerde Eurowoningen de zogenaamde premie-E rege ling, Iets dat, sterk vereenvou digd verteld, betekende dat de woningen zo'n 45.000 gulden goedkoper werden en op een prijs van om en nabij de. 185.000 gulden uitkwamen- .„Nog dit jaar zijn we alles kwijt'*, zei directeur Van Hoogdalem van makelaardij Ooms begin augustus tegeno ver deze krant Nu het eind van 1981 daar :s hikt Ooms BV nog altijd tegen vijftien niet verkochte luxe appartementen aan. Daarom zal binnenkort opnieuw fanatiek geadver teerd gaan worden. „We hadden gedacht dat het gemakkelijker zou zijn", aldus een woordvoerder, die mo menteel namens Ooms met de Visbankflat 'belast' is. „Het is duidelijk niet zaligmakend. Het blijkt enorm moeilijk te zijn niet-Vlaardingers naar die plek in de binnenstad te krij gen. Dat zie je ook wel uit de mensen die er nu wonen. Dat zijn alleen maar Vlaardin- 6ers*" Ooms staat overigens met ai- leen die problematiek. Ook het Rotterdamse makelaarsbedrijf Kok is wanhopig op zoek naar gegadigden voor het complex koopwoningen recht tegeno ver de Blokmakersplaats: de Oostbavenplaats. Voor deze Juxueuse appartementen be staat, gezien de bijna massale leegstand, eveneens niet bijster veel animo. Dii nieuwsblad, waarin u al het meuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt zonder extra kosten bezorgd ia combinatie met het Rotterdams Nieuwsblad. Ha®»'- Ad** posicod" vioobpï»» - 30»--:::...-

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 1