SERVICE "'Leider n tag geen conciërge of conferencier zijn9 De Hoek geeft geen toestemming voor tuin vuil verwerking 4» Kamer van Koophandel: andere opzet gewenst K 6 J0&* nmi Fiets- klemmen nu al in gebruik Kapitein Rob 21 maanden voor containerdieven Voorzitter Van der Spek over 't Maeslant: Vlaardinger betrokken bij drugstransport Wolfs praat met collega's over geslachts ziekten Maria van Jessekerk viert eeuwfeest ALARM Politie: Brandweer: Ambulance: SCHIEDAMSCHE COURANT Buldo Poll© m Winkelcentrum Tanthof-west maandag II januari 1982 VD/SC/WW Maasland Het pas onthulde naambord 't Maesland in de tuin bij het dienstencentrum aan de Hammerdreef, heeft een diepere achtergrond dan alleen maar die naamsvermelding. „Het is een nieuwe start voor het functioneren van het dienstencentrum", oordeelt de voorzitter van de Stichting Dienstverlening Bejaarden Maasland, Hans van der Spek. De stichting wil met een nieuw begin definitief een punt zetten achter een pe riode, die de naam van het dienstencentrum niet ten goede kwam. Schiedam Herman Noorde- graaf, het fietsende PPR- raadslid van de gemeente Schiedam, heeft de klemmen bij de Koemarkt nog niet ge bruikt. Vooral op zijn herhaald verzoek werden er eind vorige week tien van zulke sluit-a- maücs geplaatst ter hoogte van de panden Broersvest 5 en Rotterdamsedijk 447, en er blijkt redelijke belangstelling voor te bestaan bij fietsers, die bang zijn dat hun rijwiel gesto len wordt Noordegraaf is er wel reeds langs gefietst en tot zijn genoegen zag hij dat de klemmen wel benut waren. In derdaad is er dit weekend geen fiets van de Koemarkt gestolen. Het is niet bekend of fietsendieven de klemmen ei genlijk wel durfden te sabote ren. WÊÊÊÊÊM De fietsklemmen werden eind vorige week geplaatst. Dit weekeinde bleek al dat het niet voor niets was. Stichting verwerken tuinafval gepikeerd: Hoek van Holland „Het dagelijks bestuur van de deelgemeenteraad van Hoek van Hol land handelt niet serieus, onzorgvuldig en een overheidsorgaan onwaardig." Dat is de me ning van de stichting verwerken tuinafval Westland naar aanleiding van het feit, dat de deelgemeente geen vergunning wil verlenen voor een open composteringsterrein langs het Oranjekanaal. Tien kilo marihuana in Ghanees meubilair Capelle aan den IJssel/Vlaar- dingen Met de opsporing van ruim tien kilo samenge perste marihuana in een uit Ghana afkomstig ameuble ment heeft de Capelse politie een grote vangst gedaan. De partij zat zeer vernuftig ver borgen in stijl en poten van 2es stoelen en een tafel. De verdo vende middelen waren be stemd voor een 34-jarige Schiedain/Vlaardmgen/Ma as- sluis Een nieuwe golf van geslachtsziekten heeft de me disch directeur van de GGD- Nïeuwe Waterweg-Noord, dr E. H. EL Wolfs, ertoe genoopt besprekingen aan te gaan met zijn collega's in Zuid-Holland. Doel is te komen tot afdoende maatregelen om geslachtsziek ten tegen te gaan. Het gaat niet om nieuwe vormen van geslachtsziekten, «naar het blijkt steeds vaker dat 'oude' ziekten zoals syphilis, gonor- roea en platjes met de huidige medicijnen niet optimaal zijn te bestrijden. Wolfs "deelde gistermiddag mee, dat volgende week een eerste overleg met zijn provin ciale collega's hierover start Vlaardinger, die in Schiedam een zaak in houtsnijwerk en zuidvruchten bezit. De man is inmiddels aangehouden. Eind december werd de politie getipt door de Rotterdamse douanerecherche. De vracht kosten van eeen ameublement uit Ghana overschreden zo duidelijk de werkelijke waar de, dat dit bevreemding wekte. De meubels waren bestemd voor een 27-jarige man uit Ca pelle aan den IJssel. Uit het onderzoek is gebleken dat hij slechts een stroman is geweest. Het spul vertegenwoordigt volgens de politie een waarde van 40.000 gulden inkoop. Na bewerking zou de marihuana op de markt volgens de gemid delde prijzen, zo'n 80.000 gul den hebben opgebracht. Delft De Maria van Jesse kerk aan de Burgwal viert dit jaar het honderdjarig be staan. De officiële viering is op 23 augustus. Er zijn diver se activiteiten gepland, waar onder een serie van zes or gelconcerten met onder an dere de organisten L. H. van Veen, P. J. van Amstel, Jan J. van den Berg, C. Ruiven kamp en W. Blonk. De stichting verwerken tui nafval Westland, waarin een groot aantal Westlandse ge meenten en de veilingen sa menwerken, had om die ver gunning gevraagd. Hoek van Holland wil de ver gunning weigeren, omdat ern- door Frank Gevers stige stankhinder van het composteringsbedrijf wordt gevreesd. De voorzieningen, nodig om die stankhinder te voorkomen, zijn volgens de gemeente zo ingrijpend dat dan geen sprake meer kan zijn van een open composterings bedrijf. Hoek van Holland ont leent deze wetenschap aan een advies van de Dienst centraal milieubeheer Rijnmond (DCMR). De stichting verwerken tui nafval WesUand heeft inmid dels een bezwaar ingediend te-, gen de ontwerp hinderwet-be schikking van Hoek van Hol land. De stichting wijst erop, dat de DCMK nooit een gede gen rapport over de mogelijke stankhinder heeft opgesteld, en slechts een onbeduidend briefje over de vergunnings aanvraag aan Hoek van Hol land heeft geschreven. „U staaft uw beweringen met geen enkel bewijs", schrijft de stichting in haar bezwaar schrift aan De Hoek, „en u handelt daarom in strijd met het algemeen beginsel van be hoorlijk bestuur Het boze bez ;arschrift van de stichting vervolgt' „De wij ze waarop het dagelijks be stuur van Hoek van Holland onze vergunningsaanvrage be handelt achten wij, gezien de jarenlange intensieve voorbe reiding van het project, niet objectief, niet serieus, derhalve ver onder de maat en een overheidsorgaan onwaardig." De stichting verzoekt de deel gemeenteraad tot slot om bij gerechtvaardigde twijfels om trent de stankhinder over te gaan tot het verlenen van een tijdelijke vergunning. De mi lieuwetgeving biedt daarvoor de mogelijkheid. Het dienstencentrum en de naast liggende 52 bejaarden woningen staan er inmiddels alweer acht jaar. In die nog betrekkelijk korte periode is het centrum evenwel in de persoon van mevrouw Soe penberg al aan een vierde leidinggevende functionaris toe. De eerste voldeed wel, maar vertrok door promotie naar elders. De twee volgen den kwamen niet tot en vas te aanstelling. „Het punt is", stelt de heer Van der Spek vast, „dat de laatste beheerders als een soort conciërge fungeerden. En dat was natuurlijk hele maal niet de bedoeling. Die functionaris is echt de leider van de dienstenverlening voor de bejaarden voor het hele dorp". Twaalf procent Dat zijn er in Maasland on geveer zeshonderd, zo'n twaalf procent van de bevol- door Simon van Zuilen king. Een aantal van hen woont in de aan het dien stencentrum gebouwde 52 huizen. „De leider werd hier een soort conferencier", blikt voorzitter Van der Spek te rug. „Het dorpsgebeuren ging naar de achtergrond, want voor tachtig procent van de activiteiten kwamen de bezoekers uit de 52 wo ningen. De rest deed vrijwel niet mee". Mevrouw Soepenberg zal zich derhalve met het gehele bejaardenwerk in Maasland moeten bezig houden. En dat niet alleen, want sinds kort behoren ook Schipluiden en Den Hoorn tot het werkter rein. „De vorige leiders had den het jammer genoeg niet helemaal in de vingers", zo kijkt de heer Van der Spek op die periode terug. Op vingers getikt „Wij zijn door het ministerie van crm ook op de vingers getikt over het functioneren van de dienstverlening". Vandaar dat het bestuur ui terst selectief te werk is ge gaan bij het aantrekken van de nieuwe (vierde) functio naris. Mevrouw Soepenberg is gekozen uit 26 sollicitan ten. Onder hen waren op- valllend veel werkloze on derwijzers. die echter al met een terzijde werden gescho ven. „Misschien zijn zij best wel geschikt, maar zij heb ben nu eenmaal niet de ver eiste diploma's", concludeert de vooprzitter, die zelf zitting had in de sollicitatiecommis sie. Met mevrouw Soepenberg verwacht het bestuur het ge schonden imago weer te her stellen. „De mensen waren echt wat kopschuw gewor den van het gebeuren hier", aldus voorzitter Van der 5pek. „Het dienstencentrum moet weer gaan functioneren voor alle Maaslandse bejaar den, dus niet alleen voor die 52 woningen hier bij het cen trum". Het woord is aan mevrouw Soepenberg... Vlaardingen, 344444. Schiedam, 264666. Maassluis, 13333. Maasland, 01745 - 4340. Hoek van Holland, 2133. Schiedam, 735544. Vlaardingen, 343333. Maassluis, 010 - 292929. Maasland, 16200. Hoek van Holland, 2345. Maassluis, 010-333300. Vlaardingen, 333300. Schiedam. 333300. Maasland, 12039 en 12035. Hoek van Holland, 2133. UITGAVE SIJTHOFF PERS BV Da» krant verschijnt In het gebied Nieuwe Waterweg-noord (van Schie dam tot Hoek van Holland) en Is uitsluitend verkrijgbaar in combinatie met het Rotterdams Nieuwsblad REDACTIECHEF Paul Houkes CORRESPONDENTEN 3155 TC Maasland: Simon van Zullen. Dlepenburchstraat 34, taf. 01899- 16143 3151 PD Hoek van Holland: Leen van Ooljen. Mahustraat 135. tel. 01747- 2004 ABONNEMENTEN Opgave van en hlfchllngen over abonnementen kan geschieden bij het Rotterdams N>euwsblad Cootsingel 67 3012 AC Rotterdam tel. 010- 1441444 Brede Havenstraat 6 3131 8C Vlaardingen tel.010-354525. SPORTREDACTIE Donald Bax. tet. privé 010-503143 De redactie van Vtaardlngs Dagblad en Nieuwe Waterweg Courant is ge vestigd aan de Brede Havenstraat 6, 3130 AC (Posibus 110, 3131 BC), Vlaardingen, tel. 010-343229 en 352066. Sportredactie: 010-345209. De redactie van de Schledamse Courant i3 voorlopig ook op dtt adres te bereiken, telefonisch op 010-350557 en 349754. Post kan gezonden wor den naar posibus 137. 3111 EA Schiedam. Bericht kunnen per telex worden doorgegeven vla telexnummer 32177 KLACHTENDIENST DageHjks van 18.00 tot 19,00 uur en zaterdag van 13.00-14.00 uur. Rotterdams Nieuwsblad, lel. 010-144144. FOTO'S Geplaatste foto's kunnen telefonisch worden nabesteld tussen 9.00 en 16.00 tel. 010-144144 toestel 140. ADVERTENTIES Advertenties kunnen worden opgegeven op tel.nr. 010-340353. »a*w Kicjoej VAN ALLS TIRANNEN OAIAS DE A/vOi NO PLANTEN WE DE STRUIK, W0R: rarjg\0/ir HIJ NOG fitsm PIN50.' 8EN GELUKT BRENGT 3950 Er wordt besloten de lading In volle zee te lossen. Weliswaar zijn de vier runners aan boord van de „Starlight" mannetjes van Billy maar die kunnen wel onschadelijk ge maakt worden. Clement Ben son zegt, dat hij de voorman van de runners wel kent Dat is Leslie Arch, een aan lager wal geraakte stuurman. De volgende morgen, bij het aan breken van de dag, zal het plan ten uitvoer worden ge legd. Met de lamp wordt naar het de „Starlight' geseind, dat de sleeptros is gebroken, vlak bij de sleepboot. En of de „Starlight" maar stoom wil maken voor de ankeriier om op die manier de tros te hieu- wen. Gespannen wacht men aan boord van de „Bruinvis", wat er gaat gebeuren en wat Billy zal gaan doen als hij merkt, dat de sleep oponthoud heeft. Delft De Kamer van koophandel heeft burge meester en wethouders geschreven geen heil te zien in de plannen voor een winkelcentrum in Tanthof-west zoals deze in eerste aanzet zijn opge steld. Volgens de kamer zijn de plannen dusdanig dat onder meer de win kels moeilijk te verhuren zullen zijn, dat de gepro jecteerde supermarkt te ver van het parkeerter rein af ligt en dat de con sument niet veilig kan winkelen omdat er een MAASSLUIS Koningin Julianascholenge- mecnschap, Kastanjedal 2, tri- minstuif. Aanvang 19.00 uur. Olympiasporihal, Rozenlaan, triminstuif. Aanvang 19.00 uur. VLAARDINGEN Hollan diagebouw, Oostha- venkade 42; a rcheo ruimte: permanente expositie van ar cheologische vondsten uit Vlaardingen. Geopend van 19.00 tot 22.00 uur. Dinsdag VLAARDINGEN Muziekcentrum Ton Stalk, Westhavenkade 45; Geopend: 0 tot 12.00 uur op telefoni sche afspraak: 347240. Gebouw ICMD, Emmastraat 71. Spreekuur voor Turken. Van 15.00 tot 16.00 uur. Gemeentelijke Archief Dienst; Plein Emous 5. Geo- >end van 10.00 tot 17.00 uur. Kinderboerderij Holywood, Amstei damlaan. Geopend da gelijks van 10.00 tot 12-00 en van 13.30 tot 16.00 uur. In het weekend alleen *s middags. Hollandiagebouw, Oostha- venkaae 42; Archeoruimte: 'permanente expositie van ar cheologische vonosten uit Vlaardingen. Geopend van 10.00 tot 12.30, 13.00 tot 18.00 en 19.00 tot 22.00 uur. Visserijmuseum, Westhaven kade 53/54; permanente ten toonstelling van de Nederland se zeevisserij. Geopend van 10.00 tot 17.00 uur. Heempark, Marnixlaan. Geo- pend:9.00-16.Q0 uur. SCHIEDAM Kinderboerderij Prinses Beatrixpark, geopend van 11.00 tot 13.30 uur en van 15.00 tot 17.00 uur. Kinderboerderij Kethel, ge hele dag geopend. Wijkcentrum De Bever, van Beverenstraat 40. Na-schooltijd voor de eerste drie klassen van de Lagere School van 15.30 uur tot 16.45 uur. Toegang 0,75. Stadskantoor, 9.00 tot 10.00, burgemeester Te Log houdt spreekuur. MAASSLUIS Gemeentemuseum. Zuidelijk 16. permanente expositie. Geo pend van 14.00 tot 17.00 uur fietspad dwars door het centrum is gepland. De Kamer van koophandel pleit dan ook voor een nogal ingrijpend andere opzet van het winkelcentrum. Zo stelt men voor het totaal te ver huren oppervlak aan winkel ruimte terug te brengen van 1700 naar 1300 vierkante me ter, dat wèl met de mogelijk heid om in de toekomst uit te breiden. Tevens denkt de KvK dat een fietspad door het centrum moet worden vermeden en dat er in het Den Haag Overeenkomstig de eis van de officier van justi tie heeft de Haagse rechtbank de 28-jarige M. P. uit Maassluis en de 33-jarige M. A. B. uit Rotterdam ieder veroordeeld tot 21 maanden gevangenis straf met aftrek van het voor arrest, wegens hun aandeel in de uitgebreide containerdief stallen in de Rotterdamse ha vens en van het veilingterrein in 's-Gravenzande. Tijdens het vervoer naar di verse plaatsen in binnen- en buitenland verdwenen in de tweede helft van vorig jaar re gelmatig containers. Genoemd tweetal zou in 's- Gravenzande een container waarin voor een waarde van 300.000 gulden aan textiel be- NOOTEBOOM autobanden B.V, Zwaluwlaan 04 Schiedam/Kethel Tel. 700069-708976 b.g.g. 708323 zaterdags .tot 13.00 uur geopend itnRi n /an centrum geen hoeken moe ten worden ingebouwd, die als gevolg van de ligging weinig aantrekkingskracht op het winkelende publiek zullen uitoefenen. Om het voor de bedrijven aantrekkelijker te maken zich in Tanthof-west te vesti- gen stelt de KvK voor om het centrum zo laat mogelijk te openen. Op deze wijze - denkt men de aanloopverlie- - zen voor de bedrijven te be perken. Het college heeft in middels wel het voornemen uitgesproken dalende kor tingspercentages op erfpacht en huurprijs toe te passen voor de winkeliers. Dit voor stel is door de KvK roet vreugde begroet maar, zo stelt men, dat geeft nog on voldoende soulaas. stemd voor de Hema BV heb ben gestolen. Onderweg raakte de truck van het voertuig op de Maasdijk defect. Verdachten fungeerden als chauffeur of bijrijder tijdens vervoer van de containers die ook in West-Duitsland werden verhandeld. De diefstallen werden ook wel op bestelling gepleegd.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 2