SCUIEUAMSCHE COURANT Amateur- gitaristen beter scholen Fla tslangsSchiedamsed Ik de proef YssS55, Long en Jongewaard vinden geen genade in ogen van SGP/GPV 5Omdat JAC niet meer functioneert Bejaarden maken duur alarm zelf onmogelijk Plan voor 115 woningen •-'".jL---" Project Streekmuziekschool: 'Voorstelling moet geannuleerd' °"r' Kamers te duur voor jongeren Lentefeest boekt eerste succesje Arme Schiedammers tweemaal besproken Dinsdag 12 januari 1982. ONAFHANKELIJK DAGBLAD- - 105de jaargang no. 262 -8 PAGINA'S De Streekmuziekschool Nieuwe Waterweg Noord begint zondag 31 januari met een project, waarbij amateur-gitaris ten in de popmuziek van vier professionele collega's de fij ne kneepjes van het vak leren. Dit initiatief werd genomen na een optreden in dc Blauwe Brug in Schiedam door leer lingen van dc muziekschool die een popgroep hebben. „Het enthousiasme was er toen wel. maar de uitwerking liet te wensen over", zegt directeur Hans Mulder. Daar wilde de muziekschool iets aan doen. Die professionele collega's zijn Mar van der Kooy, Marco Kreiken, Arie van der Graaf en een bassist met wie nog wordt onderhandeld. Zij geven de laatste dag van januari in de muziekschool aan de Lange Nieuwstraat 183 in Schiedam informatie over accoordsehe- ma's, het soliëren en improvi seren in een popgroep, over gi taarversterkers en andere ap paratuur die eraan te pas komt. Daarna wordt die infor matie al spelend in praktijk gebracht. Tot slot worden uit ae deelnemers verschillende groepen geformeerd die. met steun van een bassist en een drummer, de workshop swin gend afsluiten. De workshop voor amateur-gi taristen is tot stand gekomen door samenwerking van de muziekschool met Popoverleg Vlaardingen, de Vereniging Popoverleg Schiedam, de Westlandse Associatie Popmu zikanten en de Stichting Pop muziek Nederland. De school wd hiermee afrekenen met het idee, dat er alleen oplei dingen tn de klassieke richting bestaan. Als dcuwqrkshop. een succes wordt kan er een cursus aan vast worden geknoopt om de deelnemers nog beter te scholen. Amateur-gitaristen Tcunnen zich tot 23 januari inschrijven voor het project bij het admi nistratiekantoor in Vlaardin gen (telefoon: 35.56.78). De kosten voor deelname,aan de workshop, die om twee uur 's middags begint, zijn 7,50. Rien Lensvelt (SGP): zeer kwetsend.. Vlaardingen SGP, GPV en RPF willen dat het programma 'Tot hiertoe heeft de HEERE ons ge holpen' van Robert Long en Leen Jongewaard vrij dag niet in de Stadgehoor- 2aal wordt opgevoerd. Volgens de raadsleden Rien Lensvelt en Willem van der Velden wordt deze titel, „ontleend aan Gods Woord (1 Samuël 7 vers 12b), door de christe lijke bevolking van Vlaardingen als zeer kwetsend ervaren, gelet op de inhoud van de voor stelling." SGP en GPV vragen bur gemeester en wethouders Tot hiertoe' te annuleren en ervoor te zorgen dat zulke voorstellingen in het vervolg worden voor komen. Het stuit de beide raadsleden vooral tegen de borst, dat Long en Jon gewaard „op satirische en godslasterlijke wijze het Christendom belachelijk maken en dat ze Gods Naam misbruiken en las teren." De gemeente geeft subsidie aan de Stadsge hoorzaal, en dat maakt Volgens Lensvelt en Van -der Velden de gemeente raad mede verantwoorde lijk „voor zulke vermake lijkheden, waarin met God en godsdienst wordt gespot." Ook de RPF denkt dat met het stuk godsdiensti ge gevoelens worden ge kwetst. Het bestuur van de kieskring van de RPF heeft met verbijstering kennis genomen van het cabaretprogramma, en sluit zich in een open brief aan bij de schrifte lijke vragen van,SGP en GPV. Oud-JAC'ers richten BAH Vlaardingen op Vlaardingen Een groep van oud-mede werkers van het Jongeren Advies Centrum is bezig met de oprichting van een Bureau Alternatieve Hulpverle ning (BAH), dat in Vlaardingen de hulp aan jonge ren die in de problemen zijn geraakt wil voortzet ten. De groep is van mening dat het JAC, de 'officië le' alternatieve hulpverlening in Vlaardingen, door alle problemen die zich in het verleden bij deze in stelling hebben voorgedaan, nauwelijks meer func tioneert. Afgezien van het opvangen en doorverwijzen van een zeer beperkt aantal jongeren dat Riet Taver* ns: telefoon- keten zal niet voldoen... Schiedam Zelfs een betrekkelijk eenvoudig systeem, waarbij bejaarden elkaar voor de zekerheid opbellen om te vragen of er niets loos is, kan niet van de grond komen, doodeenvoudig omdat veel bejaarden hun telefoon afschaf fen. „Opbellen wordt te duur," zei gisteravond de voorzitter Van de commissie sociale zaken, Riet Taverne. En ook haar ambtelijke rech terhand, Van Marsbergen, deelde mee dat alarmeringssy- temen voor bejaarden wel wa- teidicht moeten zijn, alvorens ermee begonnen wordt. Want fcodra er maar even sprake van is dat een bejaarde niet tebeld wordt of essentiële ulp kan missen, dan moet tnet een systeem dat geen opti male garantie kan geven ook niet begonnen worden, aldus iVan Marsbergen en Taverne'. De telefoonketen, zoals deze wordt onderzocht door de stichting raad voor het bejaar- denwerk Schiedam en waar naar directeur A. Verwaaijen van de stichting gezinsverzor ging Schiedam gisteravond uog vroeg, zal volgens Taver ne daarom niet voldoen. Want, zo vulde Van Marsbergen aan, als een bejaarde van de trap afvalt, dan zou hij wel eens een dag kunnen wachten voor een medebejaarde hem belt en dan kan hij óf niet bij de hoorn óf de ander denkt, na enige tijd wachten, dat er niets aan de hand is, omdat de ge belde persoon gewoon een dagje uit is. Van Marsbergen: „Hiermee zijn berichten, dat een vrouw twee weken dood in huis ligt, niet uit de wereld geholpen. Het moet dus beter. Er is nu een systeem voor bejaardena larmering in de maak, waarbij ook de politie betrokken zal worden. Vanavond spreekt hierover de financiële com missie van de gemeente Schie dam. Explosie bij zwembad mogelijk doorbom Schiedam Het 'khalding' dat het afgelopen weekeinde bij het sportfondsebad in Schiedam tot ontploffing is gekomen en waar onze krant gisteren over berichtte, is mogelijk een Zelfgemaakte bom geweest Dat is duidelijk geworden na een* perste onderzoek door de Schiedamse politie. Vlak bij de plek waar de ontploffing plaats heeft gevonden zijn metaaldeeltjes gevonden door Schiedamse agenten. Het metaal is opge stuurd naar het gerechtelijk laboratorium, waar het gedegen tel worden onderzocht Over eventuele daders is de politie jfiog helemaal niets bekend. van huis is weggelopen of om andere redenen in de proble men zit, doet het JAC niets meer, aldus het BAH. Omdat Vlaardingen volgens de rijks bijdrageregeling voor sociaal- cultureel werk een goed draaiende alternatieve hulp verlening dient te hebben en omdat er heel wat werk voor jongeren in probleemsituaties verzet moet worden, wil het BAH die hulpverlening op nieuw gaan opzetten. De groep, bestaande uit oud- vrijwilligers en stagiaires die het Jongeren Advies Centrum hebben verlaten, krijgt bij de oprichting van de nieuwe hulpverleningsinstelling hulp en ondersteuning van onder andere het BAH in Schiedam en. het JAC Dordrecht. Deze week presenteert de nieuwe instelling zich aan het ge meentebestuur. Ook van die zijde rekent men op onder steuning en, op den duur, sub sidie volgens de al genoemde rijksbijdrageregeling. Het BAH is momenteel hard op zoek naar een geschikte huisvesting om de hulpverle ning te kunnen starten. Men zegt te beschikken" over vol doende mensen diÊ ervaring hebben in het opvangen van jongeren in probleemsituaties, om de hulpverlening optimaal te laten verlopen. Binnenkort zal binnen de groep hard worden gewerkt aan de structuur van de nieu we instelling. Er moeten een bestuur en een ondersteu ningsgroep komen, waarin ook vertegenwoordigers van de ge meente en diverse andere in stellingen die met jongeren werken zitting moeten heb ben. Gedacht wordt met name aan het OJC en de buurthui zen. BAH Vlaardingen wil zïch, in navolging van het Schiedamse bureau, bezig houden met méér dan alleen het opvangen van van huis weggelopen jon geren. Volgens de nieuwe in stelling zijn er veel meer knel punten die aangepakt moeten worden. Het BAH wil op korte termijn met een beleidsplan komen. Een interview met de men sen achter BAH Vlaardin gen staat op pagina drie. m Vanaf de Schiedamsaedijk gaat de Put er zo uitzien. "Vlaardingen Aan de noordzijde van de ScMedam- sedijk ter hoogte van het Buizengat zullen flats worden gebouwd met een hoogte van zes verdiepin gen. In totaal gaat het om 115 woningen, verdeeld over twee locaties; de Put en IMjferichi. Ate de plan vorming zonder oponthoud verloopt kan medio 1983 worden begonnen met de bouw. Schiedam Een shagdief heeft de afgelopen maan den Schiedam onveilig ge maakt. Overal waar de maa fevaso liet hij waar devolle spullen liggen om slechts enkele pakjes ta bak met rich mee te ne men. Zo bezocht bij enke- Shagdief de sigaar ae sportkantines, waar de tabakswaren in ruime mate voorhanden waren. Rookartikelen vond hij ook bij café 't Maantje op het Broersveld, maar min der succes had hij hij en kele kleuterscholen, waar geen kruimeltje tabak aanwezig, bleek. Bij wijk centrum de Blauwe Brug (wel shag) was de dief de sigaar: hij werd door de politie in zijn nek gegre pen. Nu wordt echter al gespro ken over vertraging. Sommi gen vrezen dat de bouw op gehouden zal worden door bezwaarschriften die zullen worden ingediend omdat omwonenden de flats te hoog vinden. Ook de gemeente raad moet zich nog over het voorstel van burgemeester en wethouders uitspreken. De flat in de Put zal zes ver diepingen hoog worden; langs het Emaus en de Voor straat afnemend in hoogte tot twee zodat een goede aan sluiting wordt verkregen bij de aangrenzende bebouwing. Op Dijkzicht wordt gestopt oij vijf etages. Omdat het ter rein hoger ligt dan de Put zullen beide fiats echter even hoog worden. In alle twee de Qats zullen drie- en vierka- merwoningen komen. Patrimonium neemt de flat in de Put met 75 woningen voor zijn rekening; de vere niging het Bezitshuis de ove rige 40 aan Dijkzicht. Alle woningen zullen worden ge realiseerd in de sociale sec tor. De 75 flatwoningen in de Put worden huurwoningen, die op Dijkzicht koopwonin gen op speciale basis, waarbij de bewoner zowel profiteert van de voordelen van huur als van koop. Aanvankelijk werden tege lijk plannen gemaakt voor de Put, Dijkzicht en Emaus. De planvorming voor het Emaus is echter voorlopig stopgezet. Behalve woningen moet daar ook nieuwbouw worden ge realiseerd voor de Jan Ligt- hartschooL De plaats waarop de school aanvankelijk ge pland was levert echter nog al wat problemen op in ver band met een hoofriolerings- stelsel wat daar loopt Ook is niet alle grond in eigendom van de gemeente. Het plan is nu om de school te bouwen achter het gemeentearchief en de woningen aan het Emaus. Voor nieuwe plan nen ontwikkeld kunnen worden moet eerst de ge meenteraad zich echter over de nieuwe locaties uitspre ken. Dit nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt zonder extra kosten bezorgd in combinatie met het Rotterdams Nieuwsblad. an vJooOP" w»e I pet© c bon Woningruilbeurs over zes maanden Schiedam Kamerverhuur ders vragen schrikbarende prijzen, 20 meent CDA-wet houder Riet Taverne: prijzen waaraan de doorsnee-jongere met kan voldoen. En voor de2e jongeren is tenslotte de kamerverhuur een eerste op- „Maar de jongeren, die ervoor in aanmerking komen, kun nen meestal niet aan de bak, want de kamers in Schiedam zijn te duur," zo antwoordde gisteravond mevrouw Taverne in antwoord op PvdA'er Hans Konings. Het raadslid had ge vraagd naar een actieve in breng van de gemeente op de kamerbemiddeling, die er nog niet is. Hiermee haakte hij in op de woningruilbeurs, die in Schiedam van de grond moet komen, een oud idee van Ko nings waarmee hij vorig jaar bijna een politieke kloof te weegbracht tussen CDA en PvdA. Nu terwille van de ko mende verkiezingen het CDA dichter bij dit standpunt van PvdA'er Konings is gekomen, was het gisteravond zelfs CD A-lijsttrekker Aad van Lingen die het betreurde dat de woningruilbeurs nog min stens een half jaar op zich zal moeten laten wachten, omdat de ambtenarij anders het werk niet aankan. De gemeente zal, om te begin nen, passief optreden bij wo- ningruil. Actief zal men m den aanvang hooguit zijn, indien vraag en aanbod van wonin gen op elkaar afgestemd kun nen worden. Schiedam Allerminst tevre den is de gemeente met de voorgestelde oplossing, maar stichting Lentefeest krijgt on der de politieke leiding van PvdA-raadslid Arie Verlinde haar zin. Lentefeest en het Rode Kruis mogen gedurende één jaar de subsidiepot van 16.000 gulden doormidden de len en daarna moet keihard duidelijk zijn wie in verhou ding de meeste ritten maakt. Als Lentefeest, waarvan alom wordt aangenomen dat zij be duidend méér ritten voor ge handicapten maakt dan het Rode Kruis, die getallen niet kan verantwoorden, zet zij haar voortbestaan op het spel. Aldus komt Rietje Konings, voortrekster van Lentefeest, onder zware druk te staan. Maar zij ontkomt aan een eu vel, dat CDA-wethouder Riet Taverne liever was geweest: het scheppen van een centraal coördinatiepunt voor het inva- lidenvervoer Lij bedrijfsge- meenschap Schiemond. Lente feest wilde hier niet aan, evenmin wilde dat PvdA'er Vérlinde, en daardoor ont stond de huidige oplossing: verdeling van de subsidiepot door twee. Verlinde is hier meteen van de noodzaak af om, zoals hij had aangekon digd, een initiatiefvoorstel in de gemeenteraad te brengen. Dat neemt CDA-wethouder Taverne nu van de socialist over. Schiedam Tweemaal heeft gistermiddag een topberaad plaatsgevonden ovor de schuldsanering van Schiedam mers. Daarmee wordt bedoeld de groep van tientallen inwo ners van de stad, die om een of andere reden van een nuts voorziening (gas, water of licht) zijn afgesloten. Volgens TROS-Actua zijn er 15.000 van zulke mensen in Nederland. Volgens de directeur van de sociale dienst, Gérard Smits, die hier gisteravond mee kwam aanzetten, is het heel moeilijk om deze 'schuldena ren van de gemeenschap' hulp te verlenen. Zij vallen ten slotte buiten de bijstandsnor men, maar verkeren wel in ar moe, bijvoorbeeld, zoals CDA- wethouder Taverne zei, omdat zij een te duur huis hebben ge kocht dat zij niet kunnen afbe talen. Willen de sociale dienst en het bureau huisvesting hierop ac tief kunnen inspelen, dan zal volgens PvdA-raadslid Hans Konings een financiële rap portage hierover ook in de commissie voor sociale zaken en de huisvestingscommissie terdege besproken moeten worden. Vertegenwoordigers hiervan hadden gistermiddag vergaderingen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 1