WATERWEG 'Pop' laat bijschaven in streek muziekschool 19 Liesbeth Beeks wil titel prolongeren 'Dart cracks' in The Pub COMMENTAAR Kapitein Rob 'Jacobs rookt een extra grote sigaar' De zaken omdraaien Vacaturebank in Maassluis Grote sessie SG weet officieel niets van gitaristen workshop Les voordrachtkunst van Culturele Raad PPR de jongste Ouderen in de politiek 1M John Knol in finale SPORT AGENDA Hans Stout tekent bij Geselecteerd Landsbergen verdedigt clubtitel ttER MOET GEWOON WAT gebeuren." Met die conclusie sloot de Vlaar- dingse wethouder Gou- driaan een discussie bijeenkomst af over de huisvesting van alleen staanden en huishoudens van twee personen. Ruim drie uur lang spraken be trokkenen bij de sociale woningbouw (ambtena ren, woningbouwvereni gingen en vrouwen-ad viescommissie voor de woningbouw) over deze problematiek. En met Goudriaans conclusie was het kringetje rond. Want de bijeenkomst, in aanwezigheid van eer topambtenaar van het ministerie van volkshuis vesting en ruimtelijke or dening, was juist belegd omdat de een- en twee persoonshuishoudens er bij de huisvesting zo be kaaid afkomen en omdat er wat móet gebeuren. Maar had dat niet al vier jaar geleden moeten ge beuren? De raad onder schreef toen een beleids voornemen van burge meester en wethouders dat voor 1£86 in Vlaar- dingen 2300 woningen voor alleenstaanden- en tweepersoonshuishou dens gerealiseerd moe ten worden. Had de raad zich toen al niet beter kunnen bezinnen of het bouwen van kleine wo ningen niet wordt geblok keerd door het volkshuis vestingsbeleid dat Vlaar- dlngen voert? DE PRAKTIJK IS NAME LIJK, dat bij nieuwbouw het accent ligt op drie- en vierkamerwoningen, I waarvoor In de eerste plaats gezinnen met kin deren in aanmerking ko men. Tot op heden zijn twaalf huizen voor alleen staanden en tweeper soonshuishoudens gebouwd, zijn er 68 in aanbouw en liggen er plannen voor 52. De ge meenteraad vond vier jaar geleden niet voor niets dat er moest wor den gebouwd voor al leenstaanden en twee persoonshuishoudens. Ongeveer de helft van het aantal woningzoekenden behoorde immers tot die groep, en inmiddels is dat zelfs gestegen tot bij na driekwart. Daarbij zorgt het toenemende - aantal echtscheidingen ervoor dat die groep al leen maar groter wordt. 'DOOR EERST EEN BE- LEIDSVOORNEMEN te onderschrijven en dan na vier jaar wanneer blijkt dat er nauwelijks iets van terecht is gekomen de problematiek maar weer eens op een rijtje te zet ten, zijn de zaken omge draaid. Dat is jammer. Voor de de kleine huis houdens, die er nog steeds bekaaid afkomen, èn voor de politiek, die daardoor beslist niet ge loofwaardiger overkomt. HvR Maassluis Ook Maassluis krijgt binnenkort een vaeture- bank. De vacaturebank zal worden ingericht in de hal van het stadhuis. De Maassluise VVV, die ook in de hal is gevestigd, zal in sa menwerking met het arbeids bureau het vacaturebestand bijhouden. De dichtstbijzijnde vacaturebank waar Maasslui- zers momenteel terecht kun nen is die bij V&D in de Vlaardingse binnenstad. Maximaal twintig 'as pirant-gitaristen' kun nen volgende week zon dag deelnemen aan de workshop in het ge bouw van de s treekmu ziekschool aan de Lan ge Nieuwstraat 183. Op gave hiervoor is nog mogelijk. Telefoon 355678. De kosten voor een les van enkele ervaren gi taristen en een daarop aansluitende sessie zijn 7,50 gulden. Bevalt dit, dan kan een korte cur sus (acht lessen) ge volgd worden. Ruud Pillard: „Ze zijn mans genoeg." Waterweg De voorzitter van de Schiedamse Gemeenschap, Ruud Pillard, heeft de krante nartikelen over de samenwerking tussen di verse pop-overleggroeperingen en de streek muziekschool Nieuwe Waterweg-Noord met grote interesse en een fikse dosis verbazing gelezen. Er komt namelijk een 'workshop', waar beginnende popmuzikanten les krijgen van mensen die hier beduidend meer in be dreven zijn. De SG is verantwoordelijk voor de subsidiëring van het Popoverleg Schiedam en geeft ook diverse cur sussen. „De 'pop' is niet bij ons geweest met het idee van een workshop. Mij is van dit overleg niets me degedeeld", aldus Pillard. „Ze lijken derhalve mans genoeg om het tot een goed einde te brengen." Bert Roozenbeek van het Schiedamse Popoverleg heeft voor dergelijke uitspraken wel Verkeerd een verklaring. Volgens hem heeft de SG zich altijd gedis- tancieerd van alles dat met popmuziek te maken heeft. Om die reden is de Schiedam se gebundelde pop vorig jaar uit de SG gestapt. Bert Roozenbeek: „Ze zagen ons niet zitten. We waren blijkbaar zó anders bezig. Op een gegeven moment liep het dan ook helemaal fout. We zijn eerder met plannen voor door John Burrte een workshop gekomen, maar die werden gewoon geboycot." Popoverleg Schiedam zat dan vanaf dat ogenblik weliswaar niet meer in de SG, maar bleef wèl sterk afhankelijk van die instantie. Een samenwerking met de streekmuziekschool was voor hen toen een bijzonder aanlok kelijk iets. De directeur hier- Vlaardingen De Culturele Raad wil de Vlaardingse bevolking nader tot de Nederlandse literatuur brengen. Daarom houden ze vanaf 4 februari een cursus voordrachtkunst, die zeven bijeen komsten van twee uur omvat. Deze lessen in zelfexpressie worden gegeven door mevrouw C. Kool wijk-Eibers in het Hollandiagebouw aan de Oostha venkade 42. Deelnemers kunnen zich op de eerste les, van acht tot tien uur 's avonds in het Hollandiagebouw, aanmelden. Tijdens de cursus, die vijfentwintig gulden kost, wordt bepaald of er na de zomervakantie een vervolg moet komen. Schiedam De PPR wil meer jonge gezichten in de Schiedamse gemeente raad zien. Het raadslid van die partij, Herman Noordegraaf, heeft bere kend dat er van de 35 raadsleden 16 rijp zijn voor een ouderenbond en dat alle aanwezige vrou wen in het stadsbestuur reeds in de overgang zit ten. Schiedam vergrijst dus duidelijk, aldus Noorde- graaf. Zelf is hij 31 jaar. hij is op PvdA'er Hans Konings na het jongste gemeenteraadslid en van de PPR de enige, dus die partij heeft ook meteen de jongste gemiddelde leertijd, Dat is te merken aan de nestor van de gemeente raad, CDA'er Jan de Ko ning (67): die bekijkt Noordegraaf altijd als een broekie. Schiedam Ouderenbonden in Schiedam gaan zich meer met de plaatselijke politiek be zig houden. Burgemeester Te Loo juicht dit toe. Maandag morgen zal hij de splinternieu we werkgroep 'Politiek' offi cieel installeren. Dit gebeurt in het 'Blauwhuis' aan de Lange Nieuwstraat De werkgroep zal bestaan uit leden van de Algemene Ne derlandse Bond voor Ouderen (ANBO), de katholieke bond en de stichting raad voor het bejaard en werk. Het is een ver volg op het project 'Anders ou der worden'. Met het oog op de gem ee nteraadsver ki ezinge n zullen diverse activiteiten ont plooid worden. Het is echter niet de bedoeling met een eigen lijst de verkie zingen in te gaan. Het initia tief moet veel meer gezocht worden in het opstellen van wensen, die dan naar de diver se politieke partijen doorge speeld worden. 3959 De havenpolitie praait de .Bruinvis" en wijst een plaats aan vlak bij de marine werf, waar de sleep voor an ker moet gaan. Een patrouille klimt aan boord en onderzoekt het schip in alle hoeken en ga ten. Tevergeefs echter, want van wapens is geen spoor te bekennen: het schip is hele maal leeg. „En toch vertrouw ik het zaakje niet", zegt de commandant, „ik neem aan, dat ze zo slim zijn geweest om de lading in volle zee over te laden. Maar we hebben geen aanwijzing. Nou ja, we zijn tenminste gewaarschuwd". Zo wel de „Starlight" als de „Bruinvis" worden onder strenge bewaking gezet. De commandant gaat aan boord van de sleepboot om de papie ren aan een nauwkeurig on derzoek te onderwerpen. van. Hans Mulder, wis*, zich al iets langer enthousiast in die richting. Hij kende namelijk de braakliggende terreinen van de streekmuziekschool: pop, opera, en ook koormu ziek. Op al deze gebieden wil de muziekschool Waterweg- Noord nu aan de weg gaan timmeren. De popmuziek, en specifiek de electrische gitaar, is het eerst aan de beurt. Schiedams en Vlaardings Po poverleg hebben zich enthou siast getoond over de works hop. Had Schiedam iets derge lijks al veel langer als doelstel ling genoteerd staan; Vlaar dingen hield zich er eigenlijk niet zó mee bezig. Bas Plaisier van het POV: „Wij zien meer in het begelei den van groepen. Door middel van door ons georganiseerde groepen presentaties krijgen ze ook wat meer bekendheid." Voor het initiatief van een workshop was zijn organisatie meteen enthousiast. Iets dat eveneens voor de collega's uit Maassluis en Westlandse om geving geldt. Bert Roozenbeek namens Schiedam: „Het is een wezenlijk onderdeel van je werk als popoverleg. Erg goed dat er eens iets gebeurt". P.PIooij Hoofdagent P.PIooij (60) gaat de Schiedamse politie verla ten. Hij werkt er sinds 1945 en was de laatste jaren als wijkagent werkzaam in de binnenstad. Per 1 februari gaat hij met functioneel leef tijdsontslag. L.H.Pieroen Veertig jaar geleden trad L.H. Pieroen als leerling-fit ter in dienst bij de technische bedrijven van de gemeente Schiedam, toen nog G7B ge heten. Deze week vierde hij als chef van de afdeling in spectie zijn jubileum. E.M.van Kan Mevrouw E.M.van Kan, maatschappelijk werkster van de sociale dienst in Schiedam, gaat per 1 februa ri met de VUT. Zij heeft zich bij de sociale dienst vooral met de problematiek van ou deren bezig gehouden en zal vooral onder bejaarden in de stad bekend zijn. Mevrouw Van Kan heeft een krappe twintig jaar bij de dienst ge werkt. Planning De Vlaardingse raadsleden Henny Goed knegt, Nel van der Linden en Floor Quast zijn door het college van B en W benoemd tot lid van de commissie voor de democra tische planning, als vertegen woordigers van het gemeen tebestuur. De benoeming gaat per 1 februari in. Rotterdams Nieuwsblad vnjdog 22 januari 1982 Schiedam „Ik heb geen dure bontjas nodig om er als een trainer uit te zien. Ik steek alleen een sigaar tje op als we gewonnen hebben en als het dan een belangrijke overwinning is, zoals overmorgen op Hee- renveen, dan wordt het al leen maar een extra grote sigaar', SW-trainer Rob Jacobs blaakt van zelfvertrouwen aan de vooravond van de derde periode. Met de thuiswedstrijden tegen SC Heerenveen en Volendam in het vooruitzicht, vindt Jacobs dat het nu dan maar eens moet gebeuren. „Ik heb de voorzitter er heel flauwtjes over ge- hoord, maar we kunnen, niets meer doen dan ons best". De aderlatingen die hij in deze fase moet ondergaan, neemt Jacobs daarbij voor lief. Naast de langdurige eli minatie van Rob Kiebert (liesoperatie) ontbreekt zon dagmiddag waarschijnlijk ook Ruud van Dijk. Jacobs. „Hij heeft deze week niet met de groep getraind. Ik re ken tegen Heerenveen zeker niet op hem". Dat kan Jacobs wel op Wim Tijl, maar of de aanvallende middenvelder ten koste van Henk Salari? in de basis terugkeert, weet hij nog niet. Jacobs: „Ik moet dat nog eens uitzoeken. Hee renveen is in de tweede pe riode ongeslagen gebleven. Dat het genoeg kwaliteit heeft, bewees het vorig sei zoen wel. Willen we een gooi naar de derde periode doen, dan moeten we wel winnen..." Vlaardingen Bilartcen- trum De Griffioen is dit weekeinde het strijdtoneel voor de finale van het di stricts kampioenschap twee de klasse hhre klein biljart. Voor de finale hebben zich geplaatst: Kees van Dorp, Cees Roozeboom, Gerard Liebrecht en Aad van der Kooy (allen De Kroon), Henk Dijkshoorn, John Knol en Ed Vergoezen (allen Start '75) en Leen Meyer (Apollo). Vrijdag beginnen de wedstrijden om 19,30 uur en op zate zondag worden de s vanaf 13.00 uur Vrijdag 22 januari: Volleybal: 20.15 Holy-Alcazar (d), 20.30 Brole- co-DAC (d), Voetbal: 19.15 Spelre gel wedstrijd en voor de jeugd in clubgebouw VSV aan Mamixlaan 7 te Vlaardingen: Biljarten: 19 30 Districtsfinale tweede klasse libre klein biljart in De Griffioen te Vlaardingen. Zaterdag 23 januari: Hockey: 21.00 Pollux-VMC. 22.20 Follux- Waddinxveen (heren, sporthal Ma rimba); Korfbal: Itf.OO ODO- Kwlek (R), 16.55 Avami-Oranje Nassau, 20.00 AU Ready-Hoekse SV, 15.50 Stormvogels-Maassluis; Volleybal: 16.15 Hou Stand 3- Shell (h), 14.30 WIKfBW-Both en Partners (d). 19.00 Broleco-VC Udenhout (h), 15.45 VC Utrecht- Both en Partners (h), 13.00 AV *40- MVC (d); Basketbal: 16.00 Green Eaglcs-The Dragons (d), 21.30 Ju- ventus-Green Eagles (h); Voetbal: (Voor KNVB-voetbal ïie sportpa gina RN) 14.30 SVV 2-FC Volen dam 2, 14 30 DVO '32-EgelanUer Boys, 14.30 Berkei-GSS, 15 30 ONIT-CION, 13.00 FC Veronica- GTB, 14.30 VDL-Zinkwegse Boys; 14,30 VVK-Bernisse. Damesvoet bal: 10.30 DSS '26-DBGC. 10.30 Vlaardingen-Hekelingen 2; Water polo: 21.30 VZC-Spartaan (h). 20 00 SZC-VZC <d). Kempvis-WIK (d), BZC-Sheli (h). 20.40 Viking- Boskoop (h); Jeu de bouie: 17.0Q Indoor-toernooi van ABA in Hip pisch Centrum Westland te Wate ringen; Atletiek: 12.00 Preslatiejo- pen Spark Spijkenisse over 3, 6, 8, 12 en 21 kilometer; Zwemmen: 16.00 Speedo-jaargangwedstrijden in Combi-bad te Dordrecht; Bil jarten: 13.00 Districtsfinale tweede klasse libre klein biljart in De Griffioen te Vlaardingen. Zondag 24 januari: Korfbal: 14.00 Harga-Dubbel Zes, 16.05 Suc ces-Trekvogels 4; Handbal: 15.30 De Hoüandiaan-Van der Voort Quintus 2 <d), 14.10 UVG-Ancora 2 (d), 13.00 Westland ia-DWS (d), 16.40 De Hollandiaan-Rijnstreek (h). 15.20 UVG-Ancora 2 (h), 13.00 Duyveslem Wintersport Hellas 2- DWS (h), 12.20 Spartaan-HVK (d), 17.40 Satumus 2-HVK (h>, 14.10 Oliveo-WIK; Voetbal: (voor KNVB-voetbal zie sportpagina RN) 14.30 SVV-SC Heerenveen. 14 30 Progress-Demos, 14.30 Swift Boys-Olympus S, 14.30 RDM-DRZ, 14.30 FC Zuiderster-MSV '71, 14.30 OHW-Schiedamse Boys; Dames voetbal; 14.30 Demos-DCL 2, 14.30 DRZ-Kreekboys, 14.30 VFC-Zwart Wit, 12.00 Hermes DVS-HWD 2, Waterpolo: 13 00 De Aa-SZC (h); Biljarten: 13.00 Distnctsfinale tweede klasse libre klein biljart in De Griffioen te Vlaardingen. Vlaaridngen Het bestuur van TSB is zo te spreken over de aanpak van trainer Hans Stout, dat de Vlaar dingse voetbalvereniging hem ook voor het volgende jaar heeft gecontracteerd. Vorige week was de zaak al voor 98 procent rond, maar nu is de knoop definitief doorgehakt. Stout gaat zijn tweede seizoen in bij TSB. Liesbeth Beeks...'UItverkiezing extra stimulans*... Maassluis Bewust liet Liesbeth Beeks veertien dagen geleden de Zuidhol landse judokampioenschap pen aan zich voorbij gaan. Als kampioene van Neder land was zij immers auto matisch geplaatst voor de nationale titelstrijd die morgen in Doetinchem wordt afgewerkt. Vlak voor de strijd om de titel van Zuid-Holland keerde Liesbeth Beeks te rug van vakantie. Het juis te gewicht ontbrak, maar in de weken voor de 'na tionale' trainde de kam- door Chris Woerts pioene, die voor de tweede maal haar titel moet verde digen, extra hard om wèl op het ideale gewicht te komen. Iets dat bijvoorbeeld niet lukte tijdens de open Neder landse kampioenschappen. Toen was Liesbeth Beeks veel te zwaar en draaide ze ook niet best. Koren op de molen van de sceptici die al fluisterden dat het met het begenadigde talent uit Maas sluis definitief afgelopen zou zijn. Bondscoach Karei Gietelink verloor echter nooit het ver trouwen in de studente aan de academie voor lichamelij ke opvoeding in Den Haag. Hij selecteerde haar op voor hand voor de strijd om de open Duitse titel. Liesbeth Beeks fel: „Als je even iets minder draait, denkt iedereen gelijk dat het met je afgelopen is. Ik heb, dacht ik, al aardig wat ge presteerd de laatste jaren. Het damesjudo in Nederland heeft zich de laatste drie jaar enorm ontwikkeld. In het verleden won ik alles vrij wel met ippon. Die tijd is nu achter de rug. Ik mag 2ijn als ik win met een waza-ari. De krachtsverschillen zijn veel kleiner geworden". Vertrouwen Vol vertrouwen gaat Lies beth Beeks dan ook de mat op in Doetinchem: „Ik ben er echt klaar voor. Ik heb nu. het ideale gewicht en de uit-- verkiezing in de nationale ploeg is natuurlijk een extra stimulans. Ik was er ontzet tend blij mee. „Ik had best aan de Zuidhol landse kampioenschappen mee kunnen doen. De moti vatie was er wel, maar ik wilde geen onnodige ricico's lopen voor de nationale titel strijd. Stel je voor dat je een blessure krijgt, dan kun je gelijk je toernooi wel verge ten. Ik heb me helemaal ge richt op het nationale kam-' pioenschap en het is nu zaak om kampioene te worden..." Vlaardingen Liesbeth Beeks en Jolartda van Meg- gelen (beiden Mahorokan) zijn opgenomen in de naüoa- le dames judoploeg die in Duitsland deelneemt aan de open Duitse kampioenschap pen. Liesbeth Beeks komt uit in de gewichtsklasse tot; 56 kilogram en Jolanda van Meggelen zal strijden in de klasse tot 72 kilogram. Ook de Vlaardingse Marjoleine van Unen is in de selectie; opgenomen. Zij komt uit in de klasse boven de 72 kilo gram. De wedstrijden wor den op 6 februari gehouden in het Duitse stadje Goslar. Schiedam In het Schie damse dartcentrum The Pub' worden van maandag 25 januari tot zondag 31 ja nuari de open kampioen schappen dart van de Randstad afgewerkt. De fi nales worden in het week einde gespeeld. Om tot de finale te kunnen doordringen, moeten de spelers door de voorrondes zien te komen, die op 25 ja nuari beginnen. Aan de wedstrijd nemen enkele 'dartcracks' deel. Inschrijven voor het toer nooi kan tot vlak voor het begin van de wedstrijden. De deelnemers mogen zelf bepalen aan welke dag zij de voorkeur geven. Het maximaal aantal deelne mers per dag is 32. Er wordt gestreden op drie banen. De voorrondes starten ie dere avond om 20.00 uur en de finales in het week einde beginnen om 12.00 uur. Alle deelnemers ont vangen een blijvende her innering. Het inschrijfgeld bedraagt 10 gulden. In schrijven kan telefonisch: 010- 73.56.04. Schiedam De Schiedam se tafeltennisvereniging' NO AD houdt zondag het- jaarlijkse clubkampioen schap, waarvoor zich 65 deelnemers hebben ge meld. Bij de heren verde digt Jan Landsbergen zijn' titel. Bij de dames echter is de 1 titel vacant, omdat de hui- dige kampioene Karin de Vaal geen lid meer is van NOAD. Er wordt bij de he ren in vijf poules gespeeld. Verder is er een dames poule, een poule voor re creanten en spelen ook de sterkste junioren. De prijs uitreiking is om ongeveer. 19 uur.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 3