Bouw van viaduct zal verkeer niet storen Rijk moet misstanden in bouw voorkomen' PPR laat EVP vallen CJV houdt weer verkiezingscentrum 'Mgr. Nolenslaan gaat niet kapot' 'De kaalslag' bijna klaar VUARDINGS DAGBLAD SGHIEDAMSGHE GflURANI NIEUWE WATERWEG CDDBAHI Wethouder Zijdeveld: Gegadigden voor leegstaande winkels Vlaardingen De gemeente kan weinig doen om malafide praktijken met onder aannemers te voorkomen, omdat die meest al pas worden aangetrokken na onderteke ning van het contract met de aannemer. PvdA'er Hans Versluijs had burgemeester en wethouders gevraagd of ze erop kunnen toezien, dat bij bouwopdrachten door de plaatselijke overheid geen koppelbazen be trokken worden. Leegloop komt niet snel ter discussie Stadsgehoorzaal decor van debat Cor de Zwart commissaris van AVR Vandalisme in schoolkost bijna 1 ton MAANDAG 25 jANUAKI 1982 Corporaties gaan Woudhoek bouwen Schiedam De bouw van het spoorweg-viaduct op de Nieuwe Damlaan zal vol gens wethouder Zijdeveld nauwelijks problemen op leveren voor de verkeersaf wikkeling in Schiedam- Noord, VI aardingen zal geen extra verkeer te ver werken krijgen, meent hij, omdat de bouw van het viaduct in twee 'fasen plaatsvindt: eerst het 'trampoortje' en daarna het weggedeelte voor autover keer, hoewel dat ook an dersom kan zijn, aldus Zij develd. Het verkeer kan in elk geval zijn weg over de Nieuwe Damlaan blijven vinden. Schiedam Een groot deel van de verdere nieuwbouw in Woudhoek en Spaland zal uit gevoerd worden door de wo ningbouwverenigingen in Schiedam. Met die uitspraak van wethouder Chris Zijde veld hebben de woningcorpo raties. verenigd in de SSSW. dat voor het eerst officieel ge hoord. Zijn toezegging is met grote in stemming ontvangen. Het be tekent dat de corporaties op drachtgevers van de bouwpro jecten zullen worden in plaats van de gemeente, die de wo ningen tot nog toe in beheer aan de woningbouwverenigin gen placht over te dragen. zijn, zonder betere ontsnap pingsmogelijkheden voor ae bewoners ven Schiedam- Noord uit hun wijk. Eventue le evacuatie wordt met het schrappen van de tweede uit valsweg zwaar gefrustreerd, aldus een woordvoerder van de werkgroep. Ook noemt men het onge loofwaardig, dat de bouw van het spoorwegviaduct het ver keer op de Nieuwe Damlaan niet zal belemmeren. Het is daar in spitsuren veel te druk, men vreest toestanden van enkele jaren geleden, voordat de verkeerslichte ninstallatie op het Nieuw- landpleln geperfectioneerd was. Over drie maanden zal met de aanleg van de trambaan op de Broersvest worden be gonnen. ting Schiedam-Centrum zou aangelegd worden tussen de verlengde Zwaluwlaan en de 's-Gravelandseweg, maar is, aldus Zijdeveld, „nu niet stu pide onder de streep gezet". De bouw van het spoorweg viaduct, de aanleg van een fietsroute ten zuiden van het Beatrixpark parallel aan rijksweg 20 en de aanleg van een trambaan naar Schie- dam-Noord zijn volgens Zij- onterecht is. Hij doelde hier mee ook op zijn Vlaardingse collega Goudriaan, die hem verweten had Vlaardingen op te zadelen met extra ver keersproblemen door. het verkeer tussen Schiedam Noord en Nieuwland onvol doende op te vangen en om te leiden. Openstelling van de 'oortjes' van rijksweg 19 nabij de Beneiuxtunnel (wèl door Schiedam en "Vlaardin- develd de goede alternatie ven, die de tweede uitvals- route niet per se noodzakelijk maken. De werkgroep ruimtelijke or dening in Schiedam-Noord bestrijdt dit. Deze werkgroep van de stichting samenle vingsopbouw Schiedam- Noord (SSSN) is van mening dat geen rampenplan van praktische betekenis kan gen gewenst) zal volgens Zij develd niet om die reden no dig zijn. Die zaken staan in de visie van de wethouder los van elkaar. Zijdeveld antwoordde D'66- raadslid Rob Hijmans, dat voor de aanleg van een weg ten noorden van het Prinses Beatrixpark geen geld meer is. Deze tweede uitvalsroute voor Schiedam-Noord rich- Zijdeveld zei dat „de paniek die bij sommigen ontstaat" Schiedam „Het zou een ramp zijn, als men nu gaat denken dat het winkelcentrum aan de Mgr. Nolenslaan kapot gaat. Er is van sommige winkels wel de huur op gezegd, maar in een centrum van enige omvang zie je altijd wel enig verloop. Wij moeten de Nolenslaan niet de vernieling indraaien door elkaar wijs te maken, dat het nu niet meer loopt. Daar hebben de winkeliers zeil ook niets aan." De Schiedamse wethouder voor stadsontwikkeling Chris Zij develd zegt voor het winkelcentrum van Nieuwland nog goede hoop te hebben. Volgens hem gaat de gemeente weldra ^rond de tafel zitten met enkele gegadigden, die in de leeg staande winkels aan de Nolenslaan „donders geïnteresseerd' zijn. Hij verwacht binnenkort een hoger assortiment aan te treffen aan deze brede winkelboulevard. Vanzelfsprekend in de ogen van Zijdeveld zullen de nieuwe en ook de reeds gevestigde ondernemers geld moeten over houden om te kunnen ondernemen. Er staan dan ook ge sprekken op stapel om de zeer hoge winkelhuren aan lagere normen te toetsen. Vlaardingen Mient Jan Faber van het IKV en Harry van den Bergh, defensiespe cialist van de PvdA, gaan donderdagavond in de Stads- gehooizaal in debat over de; vraag 'Wat doen politiek en vredesbeweging met en na 21 november'. Het organiserende comité Vlaardingen tegen kernbe wapening laat weten dat het niet de bedoeling is alweer een discussie aan te gaan over het gelijk of ongelijk van het IKV, maar dat het zoeken naar de weg. die de vredesbeweging in de toe komst moet inslaan voorop slaat. Als uitgangspunt daar bij is genomen de 21e no vember, toen honderddui zenden mensen in Amster dam demonstreerden tegen kernwapens. Aan het begin yan de avond, die om acht uur begint, is een korte dia serie over die dag gepland. Na de pauze kan het publiek meepraten. Debat en discus sie staan onder leiding van Bert van Duin, hoofdredac teur van het weekblad Her vormd Nederland. Schiedam Een 'brede maatschappelijke discus sie' over de leegloop van de stad Schiedam zal niet op gang kunnen komen binnen het tijdsbestek, dat de zittende gemeen teraad nog beschoren is. Gezien de vereiste voor bereidingstijd meent bur gemeester Te Loo dat een discussie eerst na de raadsverkiezingen zal kunnen aanvangen, in dien althans de raad daartoe besluit. Hij noemde het idee van Herman Noordegraaf ori gineler dan het PPR- raadslid zelf had gedacht. De algemene discussie zou volgens Te Loo een integrale en diepgaande benadering van de pro blemen in de stad kun nen opleveren. Over het uitblijven van een nota over het min derhedenbeleid zei Te Loo, dat het wachten is op de aanstelling van een coördinator op het stads kantoor. Een sollicitatie procedure is inmiddels op gang gebracht. Aannemer Van der Waal en zijn mannen schieten hard op met het nieuw- bouwcomplex op het voor malige kaalslagterrein in de Oostwljk. Op de bln- nenterreintjes aan de kant van de Binnensingel zief alles er al bewoonbaar en zelfs grotendeels bewoond uit, terwijl ook de 'schillen' van het complex vrijwel gereed zijn. Maar nieuwbouw of niet: één ding zal op dit stuk grond tussen de te Van Leyden Gaelstraat en de spoordijk oonveranderd blijven: de naam. Ook al staan er nu huizen; in de wandeling zal het complex toch 'de kaalslag* blijven heten. Waarschijnlijk tot In der eeuwigheid of slijt' zoiets vanzelf? Het college vindt dat de passen dat er geen misstan- rijksoverheid de wetgeving den meer kunnen voorko op dat gebied zo moet aan- men. De gemeente houdt overi gens wel steekproeven om te controleren of onderaanne mers zijn ingeschïv /en bij het GemeenschaAd ministratie Kantoor. Bij die steekproeven zijn de laatste drie jaar geen misstanden ge constateerd. Volgens het col lege worden voor een aanbe steding of inschrijving alleen bonafide aannemers uitgeno digd en gaat men ervan uit, dat die zorgvuldig hun on deraannemers kiezen. „Pri mair achten wij de hoofdaan nemer aansprakelijk", schrij ven B en W. Een ambtelijke commissie onderzoekt op dit moment of er een bouwregistratieveror- dening moet komen, die aan vragers van bouwwerken verplicht om op te geven wie het werk gaat uitvoeren. Dat zou controle vooraf mogelijk maken. Zelf heeft het college daarover nog geen standpunt ingenomen. Vlaardingen Oor de Zwart, voorzitter van de ambtenaren bonden ABVA/KABO afde ling Vlaardingen, is benoemd als lid van de Raad van Com missarissen van de Afvalver werking Rijnmond. De Zwart zal de vacature op vullen van het tweede kamer lid Frans Moor, die onlangs te kennen heeft gegeven niet voldoende tijd meer voor het commissariaat te hehben. Schiedam De vernie lingen in de Masten- broekschool komen Schiedam op een scha depost te staan, die vol gens burgemeester Te Loo dichter bij de 10Q.QOO dan bij de 50.000 gulden ligt- Dat staat in een rapport van zes pa gina's, dat hem vorige week heèft bereikt. Met het noemen van deze bedragen trachtte de burgemeester aan te to nen hoe ernstig de ver nielingen in de ge kraakte en onlangs ont ruimde school in Nieuwland wel waren. Hij achtte de term 'gro ve vernielingen' derhal ve niet overtrokken. Vorige week verweet CPN-raadslid Ulferd Bruseker het college van B en W, dat het zich met deze term sub- Jectief over de vernié- ingen had uitgelaten. Bruseker bleef bij zijn stelling dat de burge meester in navolging van het college stem ming had gemaakt door het vandalisme van de Nieuwland-jongeren te overdrijven. Vlaardingen Bij alle groe pen mensen zijn exemplaren met vreemde gewoonten, zo ook bij inbrekers. Zaterdag nacht werd ingebroken bij Treffers Discount aan de Van Hogendorplaan. De daders lie ten het niet bij inbreken, ze deden ook hun behoefte op de vloer van de winket Dat moet Inbrekers zien winkel als toilet den zou zijn. Op basis van die uitspraak van enkele maanden geleden zijn onderhandelingen met de EVP op gang gekomen, die bijzonder voorspoedig ver liepen. Het leverde nauwelijks problemen op, om een geza menlijk verkiezingsprogram ma op te stellen. Als gevolg van de ommezwaai van de PPR-leden worden nu inderdaad gesprekken met CPN en PSP gevoerd. Komen de zaterdag staat er een verga- een raadszetel: bij de laatste dering gepland, waarin alle verkiezingen behaalde de par- drie de betrokken partijen hun tij in Vlaardingen slechts 500 gedachten over de samenwer- stemmen. Een besluit over het king naar voren kunnen bren- niet meedoen aan de verkie- gen en waar de knelpunten op zingen is echter nog niet ge- tafel moeten komen. De in- vallen. druk bestaat vooralsnog, dat de onderhandelingen met CPN en PSP aanzienlijk stroe- jflMl ver verlopen dan met de EVP /W\ het geval was. Naar verluidt zijn sommigen binnen de PPR nogal teleurge steld over het besluit van de ledenvergadering, om de EVP C* Z1'n «ensen die onze kra alsnog te laten vallen. Die te- t lezen. Uw beste vnend of ïeurstelling is er ook bij de misschien. Breng daar evi EVP, die door de ommezwaai verandering in. van de radikalen lelijk in de Maak hem ol haar abonnee. 2 kou dreigt te komen te staan. w,lr*ynrfl Wim, VD.r Vlaardingen De ledenvergadering van de PPR heeft besloten, dat voor de gemeenteraadsverkiezin gen in eerste instantie toch moet worden gekeken of samenwerking mogelijk is met de CPN en de PSP. Met die uitspraak hebben de leden de EVP, waarmee de PPR al In een vergaand stadium van onderhandeling was over een gecombineerde ver kiezingslijst, laten vallen. De uitspraak van de PPR-le- besloten dat met het EVP dan kwam als een behoorlijke moest warden samengewerkt, verrassing. Eerder was immets als daar een basis voor te vin-' wel 'hoge nood' geweest zijn, De inbrekers zorgden voor nog meer chaos. 2e veegden ook rekken leeg en smeten eieren tegen de muur. Voorzitster Corry de Leeuw: „Het was een erg verdrietige ervaring, waar we helemaal niet meer op hadden gere kend. We hopen dat het bin nenkort alsnog tot een samen werking tussen de PPR en de EVP komt, maar eerlijk ge zegd reken :k er niet op. Ik ben erg teleurgesteld." alle partijen in Triangel de uitslagen zullen volgen, in plaats van op een eigen bijeen komst. De reacties van de plaatselijke politici op de uitslagen kunnen op die manier ter plekke worden geregistreerd. Tijdens het verkiezingscentrum zullen' ook de landelijke uitslagen te volgen zijn, In Triangel wordt een batterij TV-ontvangers geplaatst, waarop het verkiezingsprogramma van de NOS te zien zal zijn. Om de plaatselijke uitslagen snel in Triangel bekend te kunnen maken hanteert CJV weer dezelfde methode als voorheen: op het stadhuis is een ploeg medewerkers aanwezig bij de telling, die van ieder kiesdistrict de uitslagen ogenblikkelijk doorgeeft aan het verkiezingscentrum. Vlaardingen CJV 'Liefde en Vrede' houdt 2 juni, op de dag van de gemeen teraadsverkiezingen, weer een verkie zingscentrum in zaal Triangel. Net als bij de vorige raadsverkiezingen zullen daar alle uitslagen van de Vlaardingse kiesdi stricten meteen na de tellingen worden bekendgemaakt, zodat precies valt af te leiden waar de winst of het verlies voor de diverse partijen vandaan komt Binnen de EVP zijn diversen, onder wie oud-CÖA-gemeen- teraadslid Peter Blonk, van mening dat het na het afbre ken van de samenwerking met de PPR voor de EVP beter is, om maar helemaal niet aan de gemeenteraadsverkiezingen mee te doen. Alleen maakt de EVP nauwelijks enige kans op Op dit moment is de organiserende werk groep bezig, contacten te leggen met de di verse politieke groeperingen in de stad. De verwachting is dat, net als vier jaar geleden.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 1