11 a Brandweer krijgt steeds vaker valse meldingen LOKAAL Ouderen willen meer aandacht van politiek I Van der Lek in Vlaardingen Aantal inbraken blijft toenemen Zwemlimieten worden niet altijd even nauw genomen Britten reiken dart-prijzen uit Hans van den Broek clubkampioen NO AD Kapitein Rob SPDRTKGRT SPORTAGENDA Gegooide steen mist meisje Zonder jas de kerk uit IKVtoch welkom in Koningshoek Officier J. Koelewijn: 'je wordt er akelig van Verantwoording ligt bij de trainers Eurodaxtocht in Hoek van Holland Oefenreeks RKWIK Rotterdams Nieuwsblad dinsdag* 26 januari 1982 Schiedam Een ernstig geschokte bewoner van de Graaf Flo- rïsstraat heeft bij de politie aangifte gedaan van het feit, dat ie mand een steen door de ruit van zijn huiskamer gooide. De steen miste het hoofd van zijn dochter op een fractie. Óver het motief fast de politie in het duister. Ook bij café Metropool aan de Broersvest was vrijdagavond een stenengooier actief. Hier ging een ruit van 3 bij 2,5 meter aan diggelen. Schiedam Zeven bezoekers van de mis in de Julianakerk konden zondagmorgen vergeefs op zoek naar hun jas. Twee van ben hadden ook de portefeuille in de garderobe achtergelaten. Iets dat voor de uiterst brutale dieven een extraatje van 750 gul den betekende. Maassluis Het IKV-Maas sluis kan bij evenementen een stand neerzetten in win kelcentrum Koningshoek, maar moet daarvoor wel elke keer een aanvraag indienen bij de Kok-groep, de beheer der van het centrum. Eind vorig jaar kwamen er berich ten in de pers, dat het IKV een ongewenste gast was in de Koningshoek. Dat was re den voor de raad van kerken in Maassluis om in een brief aan Kok te vragen dat onge daan te maken. Ds. A. J, Aaftink vindt het antwoord van Kok heel posi- tief. „Een vaste stand is te recht afgewezen. De Ko ningshoek is een winkelcen trum en het IKV dient niet bepaald de belangen van de winkeliers. Ik vind het al heel wat dat ze er bij evene menten mogen staan." Rien Buisman van het IKV is het daar niet mee eens. „Wij mogen nu wel bij braderieën en dergelijke een .stand in richten, maar op die dagen verdwijn je in de massa. Om ons doel te bereiken moeten we rustig een babbeltje kun nen maken met voorbijgan gers." Hij hoopt dat Kok als nog van mening verandert, en het IKV een vaste stand toestaat „Maar welke wegen ons nu nog openstaan om dat te bereiken, weet ik echt niet." Vlaardingen De brand weer wordt, populair gezegd, helemaal ziek van de valse meldingen, die regelmatig op de meldkamer binnenko men. De laatste tijd regi streert men op de brand weerpost aan de Hoflaan een toenemend aantal van die te lefoontjes, die alleen geba seerd zijn op een poging om grappig te zijn of die blijk baar uiting moeten geven aan de frustratie van de on bekende melders. Plaatsvervangend comman dant J. Koelewijn van de Vlaardingse brandweer: „Je krijgt altijd wel valse mel dingen binnen, maar de laat ste tijd komt het in verhevig de mate voor. Nee, ik heb daar geen verklaring voor. Meestal zijn het gefrustreer de lieden die dit soort valse meldingen doen: mensen die nog steeds het idee hebben dat een brandweerman het grootste deel van zijn werk tijd doorbrengt met klaver jassen en bier drinken." Die valse meldingen geven de brandweer veel werk, want iedere melding moet in eerste instantie toch als se rieus worden opgevat „Al -die meldingen leveren toch gevaar voor schade aan par ticuliere eigendommen op. Ik zeg niet dat we als gekken door de stad rijden, maar dikwijls gaan we toch wel laagvliegend op meldingen af. Pas nog werden daarbij in de Chopinstraat enkele ge parkeerde auto's beschadigd,^ omdat we snel bij een mel ding moesten zijn. Ook daar bleek het om vals alarm te gaan," aldus Koelewijn. De brandweer licht overi gens in alle gevallen, waarin men meent met een valse melding te maken te hebben, ogenblikkelijk de politie in. Als het telefoontje op band is opgenomen, dan krijgt de politie dat bandje ook te horen. „Het is altijd de moeite waard om te probe ren dat soort lui op te sporen. In enkele gevallen hebben we er inderdaad succes mee gehad, omdat de politie die lui wist te vinden." Dat laatste wordt door de po litie bevestigd: het lukt re gelmatig om valse melders op te sporen. Een belangrijke hulp daarbij is de bandrecor der, die altijd meeloopt als er' een brandmelding binnen komt en die iedere opbeller, grapjas of niet, feilloos regi streert. Wie wordt betrapt, kan er op zijn minst op reke nen op het politiebureau een flinke uitbrander te krijgen, terwijl daarnaast de reke ning wordt gepresenteerd wegens het voor niets uit rukken van de brandweer. „Het is alleen jammer dat het meestal niet tot een vervol ging komt: dit soort zaken wordt meestal geseponeerd. Wat mij betreft mogen ze die mensen best voor de rechter slepen," aldus de plaatsver vangend brandweercomman dant. Vlaardingen PSP-voorzitter en oud-kamerlid Bram van der Lek is de spreker op een bijeenkomst van de Vlaardingse afdeling van die partij in de Harmonie. De pacifistisch socialistische partij bestaat op 27 januari vijfentwintig jaar en twee dagen later besteed de plaat selijke afdeling daar aan dacht aan in de zaal aan de Schiedamseweg, naast de Stadsgehoorzaal. Theater groep Diskus voert het stuk 'Over-Ieven' op en er is een muzikaal optreden van Dame Blanche. Vanavond houden de ge reformeerde vrouwen een informatieavond In het ka der van de actie 'Vlaardin gen tegen apartheid". Dat gebeurt In de Oosterkerk; aanvang 20.00 uur. Donderdagavond wordt door de FNV in gebouw Triangel in Vlaardingen een informatiebijeenkomst gehouden over vakbonden in Zuid-Af rika. Aanvang 20.00 uur. Het gebouw gaat om half acht s avonds open en een half uur later begint het pro gramma. In de zaal zijn dan ook informatiestandjes van verschillende actiegroepen ingericht. Burgemeester Te Loo, geflankeerd door J. Krikke-Heln (ANBO) en C. P. M. Lansber gen (KABO), installeert de uit bejaarden bestaande werkgroep politiek. Schiedam De kersverse werkgroep poli tiek van de ouderenbonden ANBO en KABO heeft er voor gepleit om na de ge meenteraadsverkiezingen één van de wet houders een aparte portefeuille voor oude- renzaken toe te kennen. De ouderen menen dat de politiek zich veel te weinig om hen bekommert Om daar verandering in te brengen is een werkgroep in het leven ge roepen die de Schiedamse politiek op de voet wil gaan volgen. De werkgroep, die door burgemeester John te Loo is geïnstalleerd, is van plan de ver kiezingsprogramma's van de politieke par tijen nauwkeurig te bekijken. Volgens ANBO-bestuurslid Tiny Krikke. oud-ge meenteraadslid voor de PvdA, is in die pro gramma's veel te weinig aandacht voor ou deren. „De jongeren hebben een overwicht in de politiek. Dat komt ook doordat de ou deren nauwelijks iets van zich hebben laten horen. Maar daar zal wat ons betreft veran dering in komen." Daarbij wijst ze op het aantal 65-plussers in Schiedam dat ongeveer twaalf dertien procent van de bevolking uitmaakt. KABO-bestuurslid Cees Lansbergen (ex- KVP-raadslid) noemt huisvesting, verpleeg huizen en verkeer als voorbeelden, waarop de ouderen meer invloed willen hebben. Beide bestuursleden zeggen dat het zeker niet de bedoeling is een aparte politieke par tij voor bejaarden op te richten. „Het gaat ons erom dat de politiek meer naar ouderen luistert en dat de ouderen meer van zich 2a- 'ten horen." Als een van de eerste activiteiten denkt de werkgroep aan forumavonden, waarop ver tegenwoordigers van de politieke partijen kunnen vernemen wat onder de ouderen leeft en wat voor wensen ze hebben. Schiedam Het aantal inbra ken in Schiedam blijft toene men. Op het politiebureau is hier met verontrusting kennis van genomen. Dit weekend werd weer dertien maal aan- ómS jk'3961 - Aan boord van de „Tai- foen" wordt scherp uitgeke- l$"ïen naar een scheepje, aan K'-boord waarvan zich een agent t gr van de rebellen moet bevin den, met wie Billy nader kon- 1 takt moet opnemen. In hun hut onder de brug zien de twee vrouwen eveneens uit naar wat er nu gaat gebeuren. In de verte zien zij de haven. Ligt daarginds niet de „Star- ligth'? Ja, en aan boord van dit schip heeft Clement Ben: son ook de komst van de „Tai foen" opgemerkt. Wat voert Billy nu m zijn schild? Kijk, daar vaart een kleine gama- lenvisser de haven uit, die koers zet naar de sleepboot Zou zich aan boord van dat scheepje een vertegenwoordig er van de rebellen bevinden? Clement Benson begrijpt nog niet, hoe Billy de zaken verder wil afwikkelen, maar het spel nadert nu in elk geval zijn hoogtepunt gifte gedaan van diefstal. Met name het inbreken in wo ningen is de laatste tijd in zwang (dit weekend bijvoor beeld in de Willem de Zwii- geriaan en de Prins Bemhara- laan), terwijl de afgelopen da gen ook weer drie sportkanti nes (Excelsior 20, SFC en Spi rit) het moesten ontgelden. Daarnaast werd een brommer, een helm en handschoenen uit een kelderbox aan de Toon Verheystraat gestolen en mist een Rotterdammer zijn in de Koekoe ks laan geparkeerde auto. Het Rode Kruis deed bij de Schiedamse politie aangifte van de diefstal van een grote hoeveelheid verbandmiddelen. Die logen in een geparkeerd staande aanhanger op het voormalig GTB-terrein. Bij een bedrijf in de Kommiezen- laan werden kniptangen, boor machines en een tapinstallatie gestolen. De eigenaar van mo dezaak Cartouche aan de Troe Is tralaan mist iets minden zes spencers, waar echter wel een etalageruit voor werd in gegooid. Theo Romeijn, de trainer van VZC, met rijn jeugdige pupillen, die het in de eerste afleve ring van de Speedo-wedstrljden lang niet altijd even goed deden. wekt dit systeem veel wre vel. Er zijn nu eenmaal trai ners, die speculeren op tijds- verbeteringen als het mo ment van de Speedo daar is. Anderen beseffen hun ver antwoordelijkheid in deze en houden zich pijnlijk nauw keurig aan de door de krin gen gestelde limiet. Capelle aan den IJssel Dit jaar worden de Speedo- jaargangen voor de negen de maal gehouden. Het idee, dat de sponsor van de Koninklijke Nederlandse Zwembond in 1972 lan ceerde is uitgegroeid tot één van de klassieke wed strijden in Nederland en wordt door menigeen ge zien als het nationale win terkampioenschap voor de jongste jeugd. De construc tie, die indertijd werd ge- door Karei Strack van SchIJndel kozen, werkte die belang stelling ook in de hand. Op zo'n twintig plaatsen in het land wordt op dezelfde dag hetzelfde zwemprogramma afgewerkt, waarna de tij den uit alle kringen cen traal worden verzameld. De snelste tien mogen dan in het voorjaar tegen el kaar uitkomen in de finale. De eerste jaren stond het de verenigingen vrij om in te schrijven wie ze wilden. Ge volg daarvan was dat de wedstrijden vaak een lang durige bezigheid waren. Uren en uren zaten kinde ren en vooral ook de ouders in de meestal toch al niet te ruime zwembaden, met het gevolg dat de populariteit een flinke duw naar omlaag kreeg. Om hier een einde aan te maken stelden de or ganiserende kringen limie ten in. Van de trainers werd verwacht, dat de kinderen alleen nog maar werden in geschreven als aan die be paalde richttijd werd vol daan. In tegenstelling tot de echte nationale kampioenschappen behoefde het behalen van een limiet niet te worden aangetoond. Immers, dat sy steem is op dit niveau en bïj dergelijke jonge kinderen in praktijk niet uitvoerbaar. De trainer mocht afgaan op de prestaties geleverd in bij voorbeeld een training. Toch Gevolg Het gevolg is vaak dat een trainer met lede ogen moet toezien hoe kinderen de li mieten met vele seconden overschrijden, terwijl hun eigen kind, dat maar een fractie te langzaam was, moest thuisblijven. „Op die manier wordt de pupil van de eerlijke trainer in feite gestraft'meent Arnold Contün, oefenmeester van het Capelse ACZ. „Je kunt de clubs er uithalen, die het niet zo nauw nemen met de voorgeschreven tijden. Naar mijn mening zou de bond daar straffen voor moeten uitdelen". Dit weekeinde, bij de eerste voorronde in de kring Rot terdam, overschreed 11,3 procent van de deelnemer- tjes de inschrijflimiet. Iets meer dan de helft van de deelnemende clubs maakte zich niet schuldig aan over schrijdingen van de limieten (12 van de 22). Van de tien clubs, die wel minstens één keer over de schreef was VZC Vlaardingen aï lute topscorer. Van de veer tig door die club geleverde prestaties, konden er 8 niet door de beugel. „Vaak hoor je wel zeggen, dat het toch zo goed is voor het kind om mee te mogen doen aan dergelijke wed strijden", vervolgt Contijn. „Maar ik vind dat het kind ook moet Ieren hoe hard de sport is. Juist het weigeren van een inschrijving op grond van fracties van een seconde draagt er toe bij, dat er later op een gezondere manier tegen de sport wordt aangekeken. Je maakt de zwemmer harder en dat is juist iets wat we in Neder land missen". Schiedam Een delegatie van de Britse ambassade zal de prijzen uitreiken van het darttoernooi, dat deze week wordt afge werkt in het Schiedamse café The Pub. Henk van Vessem is er in geslaagd om drie leden van het am bassade-team naar Schie dam te halen. Deze drie spelen zelf op een hoog ni veau dart en worden ge zien als 'ambassadeurs' van de dartsport in Nederland. Met de inschrijving voor het toernooi gaat het goed. De voorrondes, die deze week op het programma staan, zitten bijna helemaal vol. Alleen voor de don- derdavond is nog ruimte. De finales van het toer nooi, waaraan spelers uit meedoen uit de gehele randstad, worden zaterdag en zondag gespeeld. Schiedam Hans van den Broek is de nieuwe club- kamptoen van NO AD ge worden. In de finale won hij met 3-2 van Ron van der Wijk, een speler uit het tweede team. Van den. Broek won de eerste twee games <21-14 en 21-14), waarna Van der Wijk sterk terug kwam tot 2-2 (12-21 en 20-22). In de vijfde en beslissende game was het toch Hans van den Broek die won: 21-17. Hans van den Broek ont troonde titelvedediger Jan Landsbergen, die ditmaal niet verder kwam dan een vierde plaats. Jan Simons legde beslag op de derde plaats. Aan het clubkam pioenschap werd door maar liefst 67 tafeltennissers deel genomen. In totaal werden er 178 partijen gespeeld. Bii de dames was er geen ti telverdedigster, Het club- kampioenschap ging nu naar Annet Dries, die in de finale Els Clarijs versloeg. Bij de heren B legde Gerard Kxeu- ger beslag op de titel, met ju nior André van Eerland ver rassend op de tweede plaats. In de héren C-groep won Piet Hesse, met Sjaak Baks als tweede. Een klasse lager won Nico de Bie van Rob van 't Hoeft, terwijl in de laatste categorie Jan de Vet te beslag legde op de eerste plaats. Tweede werd hier Norma Zorge. Hoek van Holland Het Comité Eurodax-Nederland houdt zaterdag 20 februari voor de vierde maal op rij een tocht van dit systeem van groepswandelen vanuit Hoek van Holland. Ditmaal staat er 50 kilometer op het programma. Start en finish is vanuit het clubgebouw van VV Hoek van Holland, Lem aire weg in Hoek van Holland. Om 09.00 uur wordt in groep vertrokken. De baankapitein geeft het tempo aan. Het inschrijfgeld bedraagt 13,50 gulden per persoon. In schrijving dient te geschie den door storting van het in schrijfgeld op giro 1255908 ten name van J.G.M. Vijver berg, Middelbroekweg 7A te Naaldwijk. Inlichtingen bij: W. Hulsman, Pieter de Hooghstraat 13, De Lier (tel. 01745 - 6557) en Joop Wis- sink, Kalmoesstraat 50, Hoogvliet (tel. 010 - 160387). In de kantine van de Vlaardingse Scheidsrechters Vereniging wordt zaterdag 30 januari een vergadering aanvang 10.30 uur met alle Vlaardingse zaalvoetbal verenigingen gehouden. Be sproken wordt de mogelijk heid om al dan niet speelge- legenheid te claimen in de binnenkort te openen twee de sporthal. Het competitieprogramma voor de tafeltennissers van Radio Molenaar (RM) luidt: 29 jan. Overschie-RM, 6 feb. RM-Tablo 2, 9 feb. Germi- nal-RM, 20 feb. RM-Klaas- waal, 27 feb. RM-FVT 4, 6 mrt. RM-NOAD 3, 20 mrt. RM-Overschie, 23 mrt. Tablo 2-RM, 3 apr. RM-Germinai, 5 apr. Klaaswaal-RM, 15 apr. FVT 4-RM en 23 apr. NOAD 3-RM. Vlaardingen Als één van de eerste verenigingen uit deze regio heeft RKWIK het oefenprogramma voor vol gend seizoen rond. De Vlaardingse vierdeklasser begint op 27 juli met de trai ning, waarna de volgende wedstrijden op het program ma staan: 1 augustus 14.30 VFC-RKWIK, 3 augustus 19.00 RKWIK-Aeolus. 8 au gustus 14.30 RKWIK-Excel- sior'20, 10 augustus 19.00 RKWIK-RFC, 15 augustus 14.30 RKWIK-Sparta, 17 au gustus 19.00 RKWIK-VOC. 22 augustus-RKWIK-Feye- noord, 24 augustus 19.00 RKWIK-Tediro, 29 augustus 14.30 RKWIK-VDL en 31 augustus 19.00 uur RKWIK- SVV 2. Piasdag 26 januari: Dammen.: 19.45 Persoonlijke Vlaardingse damkampioenschappen in clublo kaal VDV (Emmastraat); Volley bal: 20.15 B&G VoLlido- 4-Suniight (dj. Voetbal: 19.30 DHS-Excelsior- 2 (vr), 19,30 VDL-Barendrecht (Rijnmond Cup). Woensdag 27 januari: Biljarten; 19.30 Voorwedstrnden eerste klas se Hbre In café Rotterdam te Vlaardingen, 19.30 Voorwedsxrij- den vijfde klasse hbre in De Waal te Vlaardingen. 19.30 Voorwed strijden vijfde klasse libre in De Oude Markt te Vlaardingen; Voet bal: 19.00 Spelregclwedstrijden voor de jeugd van de SVV in club- febouw Hermes DVS (sportpark 'arga Schiedam); Diversen: 19.30 Vergadering VRSR in raadzaal stadhuis te Vlaardingen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 3