ROT iïl DAM 11 w ERASMUS MAG NOG WEL EEN BEETJE GROEIEN EUROPEES KAMPIOENSCHAP IN DORDRECHT 5?8 ter meuten natuurlijk Man aangehouden na moord op weduwnaar termeulen natuurlijk w Dr. Masselink halve eeuw predikant \JWJa SCHIEBROEKSE SCHOOL AFGEBRAND Gepakt in het hol van de leeuw Rotterdams Nieuwsblad RV RW maandag 1 februan 1982 Belgische Elvis wint op punten Dordrecht 'Helpers weg, eerste ronde'. Eindelijk kon de strijd tussen Elvis en El- vis dan beginnen. Een Belg tegen een Ne derlander, in serieus gevecht om de Euro pese titel Elvisje nadoen. Inzet: tienduizend gulden, bijeengebacbt door sponsors. Doel: nog meer eenten verdienen Vandaar, dat de strijd fel zal worden. Aeb, daar is iedereen bet in de uitverkochte Dordtse schouwburg Kunstmin bet dik over eens. De veelal donkere zaal is al ver voor het topgevecht vol gestroomd. Een bus vol Bel gen, met de bedoeling Euro pees titelhouder Vick Beas ley naar het behoud daarvan te schreeuwen. En tevens horden Nederlanders, alleen maar van plan die Belg uit te jouwen en hun favoriet Cocky Kraayeveld uit Dord recht naar de titel te brullen. De uitslag? Even wachten, want super-organisator Ed van der Wal, eigenaar van de In ternational Imitator Agency met als standplaatsen Dord recht en Londen, die Ed. die had nog veel meer in petto dan het gevecht tussen de na- maak-Elvissen. Een uitgebreid voorsprogramma, zodanig zelfs dat het allemaal behoorlijk uit liep in tijd, moest het publiek tot het kookpunt brengen. Pas als dat zover zou zijn zouden de Elvïs-ïmitators hun act op voeren. Fout Dat was dus de eerste fout van de nerveuze organisator. Hij liet achtereenvolgens opdra ven de Nederlandse Blondie (een verschrikking), André van Duin (die pas leuk werd toen de middag bijna voorbij was en opvallend onopvallend vijftig keer voor het podium langs liep), de dubbelganger van Lee Towers (de bril lijkt inderdaad precies), Agnetha van Abba ('Ik zing niet echt hoor') en The Swinging An gles uit Gouda, geen imitatie, maar- het bekende tussen-de- schuifdeuren-gedans. Spanning? In de zaal niet. Wel voornamelijk Belgisch gemop per omdat het allemaal zo lang duurde en ook nog amateuris tisch in z'n werk ging. De ge luidsinstallatie in het voorpro gramma leverde meer gekraak op dan herkenbare muziek, weigerde zo af en toe zelfs dienst en gaf nijvere Ed nog meer zorgen dan hij al had. ,*,Dit is niks natuurlijk", wist Vlek Beasly, de winnaar.... door Wartijn Verwaaljen een Belgische dame te vertel len. „Wij dachten dat het om twee uur zou beginnen. Het Is nu half vier, en we hebben nog geen barst gezien". Kriebels Zenuwen wel in de kleine en rommelige kleedkamer van de Nederlandse held. Cocky Kraayeveld. De 20-jarige Elvis de Tweede: „Het loop nogal uit hè. Knap vervelend want ik zit hier al vanaf twee uur te wachten. En op een gegeven moment raak je uitgepraat. Toen ik vanochtend wakker werd had ik totaal geen last van de zenuwen, maar nu het moment gaat naderen komen de kriebels toch opzetten". Cocky schat zijn kansen op de Europese titel hoog in. „Het voordeel is dat hij moet begin nen. Tenslotte wil het publiek het liefst mij zien. Als hij dan eerst komt wordt die spanning alleen maar groter. En die moet op het toppunt zijn als ik de zaal in kom. Dat ik win is wel zeker. Anders was ik er nooit aan begonnen". Het voorprogramma is geluk kig achter de rug als de eerste discussies over de kansen los breken. 'Cocky, Cocky' schreeuwen de Hollanders te gen hun zuiderburen op. En ja hoor, eindelijk is het moment dan aangebroken. Helpers weg, eerste ronde. En het moet worden gezegd, de verbazing was groot toen Vick Beasley zich in vol or naat aandiende. „Er waren zelfs twee vrouwen die hyste risch begonnen te gillen omdat ze dachten dat hij weer was opgestaan", vertrouwt de Belg ons later bloedserieus toe". Hij lijkt ook sprekend, kan daarbij ook nog redelijk zingen, kort om, het was toch even stil in het Hollandse kamp. Perfecte show Vooral ook omdat er een per fecte show omheen werd ge bracht waar de jury °P de ach tergrond (Lea den Boer, Peter Haan (voorzitter Elvis-fanclub Nederland), Piet van Dijke {orkestleider van Kraayeveld) en de Delftse zanger Neun van ondersteboven moet zijn ge weest. „Hij moet wel wat beter zijn tekst leren", was het wat eigenwijze commentaar na af loop. Maar de show, het uitde len van shawls met 'Elvis- zweet', het in het publiek gooien van prullaria en na tuurlijk een verschrikt kij kend klein kind een heel lied lang op de arm nemen... Aan alles was gedacht. En die show, daar had Dordtse Cocky toch wat meer aan moeten denken. Zijn zang was goed, zijn begeleiders The Fla ming Stars en The Cockets idemdito, maar de kleding leek niet op die van The King. En van show was totaal geen sprake, mede omdat de ster uit Dordrecht te nerveus was om aan dat soort bijkomstigheden te denken. Cocky Kraayeveld, de ver liezer... Schandalig Maar toch, Cocky speelde een thuiswedstrijd en het zou wel gek moeten lopen als hij niet de nieuwe Europees kampioen zou worden. Dat dacht een sombere Vick Beasley ook na afloop: „Ik ben Elvis niet, ik wil hem alleen in de herinne ring houden", had hij op het podium geroepen, Later, in de kleedkamer, zou hij zeggen: „Ik doe het al 27 jaar, ik ben 43 jaar oud, die Cocky had mijn zoon kunnen zijn. Maar het zou schandalig zijn als ik zou verliezen. Hoewel, ik re ken er op dat ik mijn titel moetafstaan, want op deze manier kan het nooit eerlijk gaan". Hij doelde op de jury die on partijdig 2ou moeten zijn maar bestond uit alleen maar Ne derlanders. „Er zouden ook Belgen in zitten, maar op de een of andere manier is dat niet doorgegaan. Doorgestoken kaart is het, als ik werkelijk verlies dan stop Ik er direct mee. ik heb vijf titels in de wacht gesleept, hij nog geen enkele. Denk je nou heus dat hij het echt beter kan. Nee toch". Het is afwachten geblazen. Terwijl het Hollandse kamp langzaam maar zeker huis waarts keert om Feyenoord- Ajax niet te missen wachten de Belgen af. Stil protest En dan, na lang zoeken, is de jury gevonden en de uitslag bekend. Zang: Vick 8, Cocky 8, costuum: Vick 9, Cocky 7 en beweging: Vick 8, Cocky 7. Feest in het Belgische kamp, tranen bij de verslagen Hol landers. vick Beasley, de wer kelijk beste afdruk van wijlen El vis Presley, hij kan verder gaan. Cocky druipt verslagen af, Ed van der Wal ook. En dan, terwijl iedereen nou echt de zaal verlaat, klinkt er nog een stil protest. „Het is niet eerlijk," zegt een dame zacht jes. „Hij doet het al 27 jaar, Cocky voor het eerste jaar. Lo gisch dat je dan nog niet van die dure pakken kunt kopen. Daardoor verliest hij nu". Rotterdam Dr. E. Masse link, emeritus predikant van de gereformeerde kerk van Rotterdam-Zuid, heeft zondag herdacht, dat hij vijftig jaar te voren werd bevestigd als pre dikant. Dat gebeurde in Eiber gen op 31 januari 1932. Dr. Masselink was daarna pre dikant in Sleeuwijk (1939 en 's-Gravenzande (1943) en deed in 1949 intrede in Rotterdam- Zmd. Meer dan twintig jaar deed hij hier zijn werk, dat werd gekenmerkt door een zorgvuldig pastoraat en een bijna tomeloze activiteit. Zo kwam tegenover de (thans i! afgebroken) kerk aan het San- delingplem het jeugdhuis 't Slag tot stand en was hij de grote propagandist van IKA- p ZIA, de Inter Kerkelijke Zie- kenhuisActie de naam bur- gerde zó in, dat het ziekenhuis f ook 20 genoemd werd, toen. het er eenmaal stond. In 1972 ging dr. Masselink met emeritaat, maar hij bleef in ,1 j Zuid wonen en preekt nog re- i i gelmatig. Onlangs kon men jjj van hem de bekende opwek- kende stukjes in de kerkbode lezen. Het jeugdhuis 't Slag zat even moeilijk met achterstallig onderhoud; in korte tijd had hij het geld bij elkaar geschre ven. Landelijk bekend is dr. Masse link als 'verontruste* gerefor meerde, Maar hij werd gewipt als eindredacteur van het blad Waarheid en Eenheid, omdat hij niet fel genoeg heette te zijn. ADVERTENTIE Luxe gordijnstof... in diverse modekleuren. 120 cm breed Neem nu de maat en haaf het voorjaar in huis Per meter van 8,25 Het houten gebouw van de lagere school aan dé Van Enckevoirtlaan in Schiebroek is zaterdagmiddag helemaal afgebrand. Ver moedelijk is er sprake van brandstichting. De politie stelt een onderzoek naar de dader(s) In. Het vuur had zich al zo ver verspreid loen de brandweer ter plaatse kwam, dat er geen redden meer aan was. Toen de blussings- werkzaamheden op gang kwamen, ontstond er een enorme rookontwikkeling. De aan grenzende Ringdijk moest voor een deel voor al het verkeer worden afgesloten. Na onge veer een half uur had de brandweer het vuur onder controle. Rotterdam De politie heeft zaterdagmiddag een 53- jarige Rotterdammer aangehouden, die ervan wordt verdacht vrijdagavond de 71-jarige A.C. den Hollander in diens woning aan de Hooidrift te hebben doodgesto ken. Het slachtoffer had in totaal zestien messteken over zijn hele lichaam. De aanleiding tot de moord is nog niet helemaal duidelijk. Zaterdagmiddag omstreeks twaalf uur ontdekte de schoonzoon van het slachtoffer het levenloze lichaam van zijn schoonvader, toen hij hem wil de ophalen om boodschappen *e gaan doen. De gewaar schuwde politie constateerde een grote ravage in de woning. Omdat de televisie aanstond en de verlichting in de woning nog brandde, concludeerde de politie dat Hollander waar schijnlijk op vrijdagavond om het leven is gebracht. Omdat onder meer een geld- was opengebroken. de recherche in eerste instantie aan een roofmoord. Uit het buurtonderzoek kwam al snel naar voren dat Hollan der, een weduwnaar, niet veel contact met zijn buren onder hield. Alleen de later aange houden dader, die in de buurt van het slachtoffer woont, zou hem regelmatig hebben opge zocht. De recherche vermoedt dat de beide mannen vrijdaga vond ergens ruzie over hebben gekregen en dat roof niet het' werkelijke motief was. Vast staat dat de dader na de moord de woning nog heeft doorzocht en het geldkistje heeft openge broken. Rotterdam De politie heeft zaterdagavond twee mannen van 43 en 25 jaar aangehou den, die in een politiepost aan de Goudsesingel inbraken. In het gebouw zijn onder meer de persvoorlichting en de afde ling gevonden voorwerpen ge huisvest. Zaterdagavond was er niemand in het bureau aan wezig. De beide mannen sloegen een ruit in en klommen naar bin nen. Zonder dat zij het zelf merkten, gaf een alarminstal latie bij de politiemeldkamer aan, dat er in het gebouw werd ingebroken. De daders wisten vermoedelijk niet dat in het gebouw ook de afdeling inbraakpreventie is gevestigd. Even later werden zij gearres teerd door een agent, die met zijn politiehond snel ter plaat- ADVERTENTIE Grote sortering... Luxe open weaves m 5 moder ne dessins ruimen wij op met groot voordeel' 150 cm hoog In berber of crème Per meter voor 180 cm hoog p.m. 6,98 250 cm hoog p.m. 8,95 Een groei-instelling blijft de Erasmusuniversiteit Minister Van Kemenade bedreigt het wetenschappe lijk onderwijs (w.o.) welis waar met het rode potlood. Maar voor de volgende vier jaar heeft hij prioriteit toe gekend aan de uitgroei van de vier kleine Instellingen voor w.o. Hier zal de bewindsman dus met het potlood even aarzelen. Er zijn vier 'kleine w.o.-in- stellingen': behalve de EUR de zeer jeugdige Lim burgse rijksuniversiteit, de katholieke hogeschool in Tilburg en de technische hogeschool Twente. Hoe die kleine vier willen groeien, varieert per instel ling. Er zijn er bij die mik ken op sterke groei van het aantal studenten. Andere waaronder de EUR zoeken het in meer variatie van studierichtin gen. Dat laatste is verstandig. Een universiteit die zich specialiseert op één gebied, kan harde klappen te ver duren krijgen als in dat ge bied de klad komt En wie zal zo'n klad voor spellen? De arbeidsmarkt speelt er een rol in. En mode onder scholieren. En groeiende weerzin tegen de zachte sector of welke sec tor dan ook. Om niet meer te noemen. Een universiteit die op één kurk drijft gaat kopjeon der als die kurk niet meer 'opneemt' zoals dat heet Vandaar dat er behalve voor theologie, maar dat is een verhaal apart geen hogescholen meer bestaan voor één vak. De economische hogescho len van Rotterdam en Til burg verbreedden het aan bod met niet-economische vakken. De technische ho- uit in door G.AIb van Dongen verwijderd verband met de techniek lijken te staan. En wat je allemaal in Wa- geningen binnen de land bouwwetenschap kunt stu deren, zonder ooit mest ge roken te hebben, is niet te beschrijven. Voor Rotterdam geldt nog een extra-argument voor verbreiding van de studie mogelijkheden. De vroegere economische hogeschool heeft zich laten strikken voor de fusie met de medische faculteit in 1973 door een belofte: al leen door die fusie zou er een volwaardige, uitge bouwde universiteit komen aan de boorden van de Nieuwe Maas. Nog tijdens de behandeling in de Tweede Kamer van de wet tot vestiging van de EUR werd aan die belofte al geknaagd. Druk van de KVP en desin teresse van de PvdA heb ben dat mogelijk gemaakt de belofte stüt er eteerfa, al kan men er de tandafdrukken op zien van de ministers De Brauw en Van Veen en de toenma lige KVP. Wie tegenwoordig alleen mikt op meer studenten aan bestaande studierich tingen bewandelt drijf zand. Het aantal studenten loopt terug. Dit is nog niet de 'niet-ge- boortegoir die ontstond na dat in de jaren zestig de pil algemeen aanvaard raakte. Deze golf trekt verwoesten de sporen door het voortge zet onderwijs, maar heeft de universiteiten nog niet bereikt De teruggang is gedeelte lijk ook schijn. Vroeger hoefde je maar vijf jaar collegegeld te betalen en bleef je verder als student ingeschreven tot het afslui tende examen. Vorige cur sus werd de bepaling van kracht dat collegegeld ver schuldigd is voor de hele studieduur. Velen die zich thuis voorbereiden op de laatste tentamens en exa mens, laten zich nu als 'buiten-student' inschrij ven. Dat scheelt flink in de statistiek van het aantal studenten. Een echte terug gang is het niet Maar nu begint de toeloop naar de universiteiten af te nemen. Voorlopige cijfers over de vooraanmelding zijn nog wel niet zo dramatsich als aanvankelijk werd ge dacht maar de stijgende lijn begint zich te bulgen. Een aantal w.o.-instellin- gen is vorig jaar dan ook al begonnen met informele wervingsacties. Afgestu deerden (bijvoorbeeld lera ren) hebben ecdatjes gekre gen, de aandacht op hun vroegere opleiding te rich ten. Hier en daar worden Verborgen verleiders' uit de kast gehaald, ge-olieden al getest. Het ziet er naar uit, dat er straks een 'jacht op studen ten' gaat losbarsten. Ietwat hooghartig heeft men bij Erasmus laten we ten, aan dergelijke acties geen behoefte te hebben. De naam van de instelling was haar reclame, zo leek men te denken. Toen men begin januari kennis kreeg van achter af onjuist gebleken cij fers over de voor-aanmel ding, trok men aan de EUR wit weg. Een enorme duikeling van het aantal eerstejaars kwam uit de computer rol len. Dat valt dan nu wat mee, en de teruggang Is waar te nemen bij de aanmeldin gen voor alle universitei ten. Maar een reden tot zorg is het wel. In elk geval is duidelijk dat groei niet te verwach ten is van natuurlijke aan was van het aantal studen ten. Groei moet komen van meer studierichtingen. Voor de stad is dan de vraag, of die groei dan nog vertaald moet worden in uitbreiding van academi sche complexen. Men kan benieuwd zijn naar de opvattingen hier omtrent van de toekomsti ge burgemeester Peper, De hoogleraar Peper heeft zich het laatste halfjaar niet overdreven welwil lend uitgelaten over het wetenschappelijk onder- wij*— l:

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 3