I 'Vlaardingen is voor vreemdelingen aantrekkelijk D'66 komt met nieuwe ideeën PIé- Ml Vindt u dat geen klungelige vraag? 4. 29?° Presta tiemedailles 11 {Kapitein Rob frff W." iv termeulen natuurlijk SPORTAGENDA Nieuwe keuken in Nivonboerderij i'r Fietstocht door de modder '"MMMv DVO'32 herovert RN-wisselbokaal Riedijk eerste in cross Van de Gijs mist titel Feyenoord naar Zwaluwenlaan na dei at* RK ril k sta Schiedam „Wij heb ben het PvdA-pro- grarama er niet naast gelegd," zei D'66-pro- pagandist Henk Bon- zet gisteren met enige nadruk, nadat hij het concept-verkiezings programma van zijn partij had gepresen teerd. En inderdaad: D'66, genoemd als de nieuwe coalitiepartner der socialisten, heeft een aantal nieuwe punten ingebracht. Heeft er al eens iemand gedacht aan een geluids wal langs rijksweg 20 of aan gratis leveranties van planten uit de stadskassen aan Schiedammers, die een stukje openbaar groen zelf mogen gaan beheren? In brede kring zijn deze ideeën in elk geval onbe kend. D"66 noemt ze ech ter in het concept. Bonzet: „Zo'n programma moet je niet afstemmen op die van de andere partijen. Het is er juist voor om je eigen ideeën over Schie dam te laten zien. Daar mee kan je je profileren." Het verkiezingsprogram ma zal in twee delen ver schijnen. Het gisteren be kend gemaakte deel om vat de hoofdstukken wel zijn, emancipatie, milieu, sociale zaken, cultuur, kunst, sport en onderwijs. Zoals de volgende bepa ling: de veroorzaker van vervuiling betaalt niet al leen de kosten om de troep ongedaan te maken, maar ook èlle maatregelen ter voorkoming van ver dere vervuiling. D'66 geeft een voorzet voor de ko mende ombuigingsoperatie van de gemeente Schie dam: waar achterstanden in emancipatie, minderhe denbeleid en vorming van volwassenen weggewerkt moeten worden, krijgt dat per definitie voorrang. Er zal een raad voor de maat schappelijke dienstverle ning moeten komen. Henk Bonzet De gezondheidszorg, waar voor een vierjarenplan moet verschijnen, dient primair gericht te zijn op ziektepreventie. Scholen en clubhuizen moeten gaan voorlichten over drugsgebruik. D'G6 streeft voorts naar regionalise ring bij de opzet van een medisch kleuterdagver blijf en een gezondheids raad. Passage moet blijven, de Schiedamse Gemeenschap dient versterkt te worden en de VVV moet zo snel mogelijk van de SG los komen te staan, ook deze voornemens koestert D'66. Kunstenaars moeten ge holpen worden via een bij drageregeling voor ten toonstellingen, een actief opdrachtenbeleid en de komst van een artotheek. D'66 spreekt niet van woonruimte, maar van cultuur in de Lindenhof. Leegstand valt bij D'66 on der het hoofdstuk leefmi lieu. Alle recreatiebehoef ten moeten geïnventari seerd worden. In Schie- dam-Noord moet ruimte worden vrijgemaakt voor schooltuintjes. Emancipa tie moet op school onder wezen worden. Oudere mensen, die in het arbeid sproces terugkeren, moe ten extra trainingen of cursussen kunnen krijgen. Ook wil D'66 een coördi nator bij de gemeente voor milieuzaken. Op onderwijsgebied wil D 66 onder andere meer personeel (voor het basi sonderwijs) en een plaatse lijk gespreksforum voor het voortgezet onderwijs. Waar het geld voor al deze activiteiten vandaan moet komen, zal staan in deel twee van het verkiezings program, dat binnenkort verschijnt. Vlaardingen Terwijl natuurvrienden, Nivonle- den, sympatisanten, buurtbewoners en vaste cam- ping-klanten de laatste hand leggen aan de voltooi ing van de nieuwe trekkerskeuken van de Hoogka mer, geeft beheerder Cock Sparreboom een kleine rondleiding door het Vlaardingse natuurvrienden- huis aan de Van Baerlestraat. De „finishing touch" aan de nieuwe trekkerskeuken van De Hoogkamer, die zaterdag in -gebruik werd gesteld Negentien jaar gelden huurde de Stichting Natuurvrienden de vervallen boerderij De Hoogkamer van de gemeente Vlaardingen. Sparreboom: „De gemeente was niet bepaald en thousiast. Het was de bedoe ling dat deze boerderij zou worden gesloopt in verband met de nieuw te bouwen West- wijk. Na enig aandringen ver huurden ze de bouwval toch maar aan de Vlaardingse na tuurvrienden." Comfortabel Verbouwing na verbouwing, uitbreiding na uitbreiding kre gen met hulp van leden gestal te en momenteel kan Vlaar dingen trots zijn op een acco- modatie met 33 bedden en veertig kampeerplaatsen. In de Vlaardingse Hoogkamer kunnen Nivonleden in com fortabele tweepersoonskamers overnachten voor 10,20 gulden per nacht. Niet-leden betalen 15,30 gulden, hetgeen een stuk minder is dan in de plaatselij ke hotelbedrijven. De 'logés' kunnen hun eigen maaltijden bereiden in de keu ken van het huis. Tot voor kort gebeurde dat in een veel te kleine ruimte, maar sinds afgelopen zaterdag staat een volledig ingerichte keukenzaal de trekkers ter beschikking. Deze laatste uitbreiding van het Vlaardingse natuurvrien- denhuis heeft zo om en nabij de ton gekost. Voor wie de ruimtewinst ziet lijkt dat erg weinig, maar door de zelf werkzaamheid van de leden zijn er vele duizenden be- spaard. Door middel van tom bola's, loterijen, fancy fairs en soortgelijke acties wist men van de ton al bijna éénderde bijeen te krijgen; de gemeente en het Nïvon vulden de rest aan. Groene Stad Met gerechtvaardigde trots laat Sparreboom het Vlaar dingse Nivon-bolwerk zien. „Zeker voor de Rijnmond kunnen we met dit huis model staan. Vlaardingen is voor vreemdelingen een aantrekke lijke stad; in het hart van alle industriële bedrijvigheid en het culturele leven. Dichtbij Hoek van Holland en de rest 'van de randstad. Trouwens, Vlaardingen is ook qua na tuurschoon de moeite waard. We hebben weliswaar de re putatie van een vieze indu striestad, maar je kan tegen woordig toch een daglang door de natuur lopen, zonder een flat tegen te komen. Neen, Vlaardingen is een groene stad aan het worden." „Als je hier 's zomers op het terras zit, heb je er geen idee meer van dat je zo dicht bij de stad zit Hier vind je nog echte landelijke rust." Voor kam- Vandalen prikken autobanden lek Schiedam Vijf jonge van dalen hebben dit weekeinde toegeslagen op het parkeer terrein van de Paul us Buis straat. Zij staken banden lek van verschillende geparkeer de auto's. Toen een voorbij ganger een van de knullen vastpakte werd hij door de anderen met messen be dreigd. De voorbijganger heeft daarop van verdere be moeienis afgezien. Drie automobilisten uit de straat hebben aangifte ge daan van de vernielingen aan de auto. pe politie heeft de zaak in onderzoek. Even staat Billy met I ;«omheid geslagen. Dan, ter- I ®^nson de trap opklimt, hiji zijn pistool trekkend: "Ij0, S1 lading op de bo- aem van de oceaan..,? Dan heb h-pl de boel verraden," zegt Ben- r M f- son, „de politie was al volko men op de hoogte van alles... En jij zult er geen schade bij lijden. Ik ben bereid je de winst te betalen, die je zou hebben gekregen, als het plan was doorgegaan. Maar eerst wil ik mijn vrouw en dochter Claudia verblijven. Dan valt zien." „Geen sprake van!" een schot. Benson wankelt de schreeuwt Billy, hem de weg hut binnen. Louise vangt hem versperrend. Benson duwt nog net op. Billy is alweer hem opzij en wil de hut bin- naar de brug gerend, „Losma nengaan, waar Louise en ken", brult nij. peerders zijn er op het Hoog kamerterrein veertig plaatsen en adequaat sanitair. De inter ne gasten kunnen sinds zater dag met nog meer plezier ge bruik maken van wat Vlaar dingen aan natuurvrienden te bieden heeft. In de aula van het stedelijk museum te Schiedam geeft In eke Kok morgenmiddag om half één een klein koffiecon cert met Hongaarse muziek van Farkas en Weiner. De en tree is gratis. In de galerie/artotheek aan de Vlaardingse Oosthavenka- de 8 wordt vrijdag een exposi tie geopend van drie Belgische fotografen: Carel Fonteyne, Ludo Geysels en Herman Sel- 'eslags. Dick de Moei, art-di- reetor van het maandblad Avenu, zal de expositie ope nen. Het CDA in Schiedam houdt morgenavond om acht uur zijn jaarvergadering in gebouw De Rank aan de Schiedamseweg. Hier wordt het plaatselijk par tijprogramma besproken. De jaarvergadering van de CDA- jongeren (CDJA) vindt later plaats, donderdag om acht uur in de fractiekamer van het stadhuis. Op 3 maart wordt in zaal Beatrix de verkiezingslijst samengesteld. In het Schiedamse clubhuis De Kreek aan de Lange Ha ven 92 wordt morgenavond weer druk bingo gespeeld. Een ieder, die ouder is dan zestien jaar, kan er om kwart voor acht terecht, Vlaardingen Voor de door douwers onder de fietsers is er zondag een veld-toertocht door Broekpolder en Midden-Delf land en omgeving. De tocht is een initiatief van de Vlaar dingse Raad voor Sport en Re creatie en de Toerclub Rijn mond en werd in november al een keer verreden. Vanwege de grote belangstelling volgt er nu een herhaling. De dertig kilometer lange tocht leidt over ongeplaveide wegen, hobbelpaden en gewo ne fietspaden in Broekpolder en Midden-Delfland en omge ving. De fietsers starten tussen elf en twaalf uur bij het Kol- padbad en komen daar uiter lijk om half vier weer terug. De inschrijfkosten bedragen 2,50 gulden. Meer informatie bij de consu lenten sportieve recreatie op het stadhuis (telefoon; 35 58 88 toestel 159 of 164). De deelne mers die hun fiets door zand en modder aan de meet weten te krijgen ontvangen daarvoor een herinneringsvaantje. advertentie Groot voordeel... Flanellen dekbedhoezen van zeer mooie kwaliteit in groen/wit. brum/wit of bleu/wit Maten 135/200 Van 49,95 voor 200/200 van 77,50 voor 49,80 240/200 van 95,50 voor 59,80 Rotterdams Nieuwsblad dinsdag 2 februari 1962 Utrecht Traditiegetrouw heeft de Koninklijke Ne derlandse Zwembond bij de internationale Speedomeet de prestatiemedaUles voor het jaar 1981 toegekend. Het aantal gouden plakken, die voor een verbetering van een nationaal seniorenre cord worden gegeven, was kleiner dan ooit: acht. Zilveren medailles, beho rend bij een ranglijst note ring bij de eerste tien, en bronzen onderscheidingen, behorend bij een plaatsing- cijfer tussen 11 en 25, waren er legio. Van de zwemmers en -sters uit deze streek kregen Den nis van Alphen (SZC), Jac- quelien Claas en Retnier van de Bend (beiden VZC) de bronzen prestatiemedail- ie. Rocco Hoekstra (RKWIK) tracht het juiste antwoord te geven op vragen van de strenge 'schoolmeester' Wim Muller (geheel rechts). Vlaardingen „Vindt u dat geen klungelige vraag, me neer?" Die ene opmerking van de jeugdige HVO'er Ruud Wigman, een uiting van de bijna twee uur opgekropte span ning, was typerend voor de moeilijkheidsgraad die de organi satoren (Vlaardingse Scheidsrechters Vereniging) van de jaarlijkse spelregel wedstrijd en in de inderdaad zinderend eindstrijd hadden ingebouwd. Een terecht antwoord, dat wel, omdat het in de praktijk waarschijnlijk niet vaak zal voorko men dat een speler een directe vrije trap nauwkeurig achter zijn eigen doelman weet te plaatsen. Er zouden er nog veel meer sneuvelen op dat door Sjaak de Ligt listig geformuleerde vraagje. Zoals ook Edwin Kol- steren (RKWIK) er maar een slag naar deed toen vragen steller Wim Muller van hem de exacte afmetingen van het strafschopgebied wilde horen. „Zestien bij dertien meter", klonk het resolute antwoord, dat uiteraard net zo resoluut fout was. Belangwekkende vraagstukken, nietwaar, die een zware wissel trokken op de kennis van de junioren van DVO'32, VFC, HVO, RKWIK en Fortuna. De vragen, die door Chris Rib- bens, Dico Stam, Krijn van Noort en Martin Bannet met maximaal tien punten werden gehonoreerd, omvatten alle de nodige addertjes en gaven vooral de theoretici volop ge legenheid uit te blinken. Van de twintig finalisten nestelde Peter van Toor van Fortuna zich op de eerste plaats met een minimale voorsprong (324 om 123 punten) op DVO'er Ar jan Coenradie. Als derde ein digde Raymond Kolsteren (RKWIK), die gezien zijn sla perige houding allerminst op een prijsje had gerekend. Bij de teams heroverde DVO'32 als eerste echte succesje in het jubileumjaar ten koste van VFC de door het Rotterdams Nieuwsblad ge schonken wisselbokaal. De ju nioren van het vijftig jaar oude DVO dat de beker voor de derde maal in de wacht sleepte en waarbij Robert Baas ,deze keer z'n-vorige prestatie bij lange na niet kon evena ren, verzamelden 405 punten dat waren er negentien meer dan het zich tot veler verrassing knap verwerende VFC. Derde, vierde en vijfde werden respectievelijk HVO (352), RKWIK (319) en Fortu na (295). Teleurstelling Martin van der Most, de ijveri ge voorzitter van de verzamel de Vlaardingse scheidsrech ters, moest bij de prijsuitrei king helaas nog één woord van teleurstelling uitspreken. Terecht verwees hij de weg blijvers (Zwaluwen, TSB, het op het laatste moment terugge trokken CION, Satelliet, De Hotlandiaan, MVV '27, Excel sior M, MSV '71, VDL en Vlaardingen) naar de rijen der verliezers. Want hoe puur the oretisch het merendeel van de vragen ook is, slecht kan het natuurlijk nooit zijn, het testen van de voor voetbal onont beerlijke parate kennis. Die kleine minpuntjes staken schril af bij de tevredenheid, die van de gezichten van de werkers achter de schermen straalden. „Niets ten nadele van Hans Roelfs hoor, dat is een prima vriend van me", glunderde good-old Krijn van Noort bij het verlaten van het arbitrale onderkomen, „maar bet scheelt toch een jas als je een goeie vragensteller hebt", complimenteerde hij de 'be- taalde grensrechter' Muller. „Ik vond het weer een fantas- j tische avond. Ik hoop alleen i dat de belangstelling volgend •- jaar wat groter is..." Vlaardingen Een recor daantal deelnemers liefst 330 nam deel aan de jaar lijkse Nieuwlant-eross die was georganiseerd door voebalve- renging De Hollandiaan. De bijna voltallige marathon ploeg van Fortuna verscheen aan de start om mee te doen aan de 15 kilometerloop. Henrie Riedijk, opgenomen in de Nederlandse marathonse lectie hield het tempo gewel dig hoog. Hij finishte als eerste in een tijd van 47.41 minuten. Hij nam daarmee de wisselbe- ker over van Marius de Snayer, die nu niet verder kwam dan een tweede plaats. Op de 10 kilometer was het Robert van Zanten die als eer ste over de finish kwam. Hij liep een tijd van 33 minuten. De 2,5 kilometer werd gewon nen door Ricardo Stigter. Bergambacht De Haagse biljarter A, Dieke van biljartvereni- ging OKK is in Bergambacht gewestelijk kampioen driebanden tweede klasse geworden. Hij won alle zeven partijen en plaatste zich dank zij een gemiddelde van 0.657 voor de nationale titel strijd. De Hagenaar maakte 175 caramboles in 266 beurten. In een spannende finalepartij wist Dieke de aanval van M. van de Gijs (Apollo, Vlaardingen) af te slaan. Deze bleef op tien matchpunten staan en werd tweede met een moyenne van 0.609 (167 caramboles, 274 beurten). Met tien punten eindigde ook nummer drie P. Volwater (De Schelp, Roelofarendsveen). Zijn moyenne was 0.555 (161 caramboles, 274 beurten). Leo Clrk uit Berkenwoude stelde met een achtste plaats enigszins teleur. Vlaardingen Onder het nieuwe bewind van voorzitter Karei van Veen krijgen de honkballers van Vlaardingen Holy in de aanloop naar de competitie een intenstief oe fenprogramma voorgeschoteld.' De Vlaardingse selectie van trainer-oach Dick Lam et be gint zondag 14 maart om 14.00 uur met een thuiswedstrijd te gen DVH. De overige wedstrijden zijn: 21 maart 14.00 Holy-Nado V, 27 maart 14.00 Holy-DOS'32, 3 april 14,30 Holy-Feyenoord, 4 april 14.30 Holy-3tags, 10 april 14.30 Holy-Terrasvogels, 12 april 14.30 Holy-Zwijndrecht, 17 april 14.30 Holy-Wassenaar en 18 april 14.30 Holy-Sparks, Een dag later begint de com- 1 petitie. Dinsdag 2 februari: Korfbal; 20.00 RWR 2-Splrit: Damman: 19.45 Persoonlijke Vlaardingse damkampioenschappen in clublo kaal VOV (Emmastraat); Voetbal: 19.00 Spelregeiwedslrijden voor de jeugd van de SW In clubge bouw SFC (sportpark Thurlede Schiedam). 19.30 uur VDL-Baren- dregt- Woanadag 3 februari; BUjartast 19.30 Voorwedstrijden eerste klasse llbre in café Rotterdam te Vlaardingen, 19.30 Voorwedstrij den vijfde klasse Ubra in De Waal te Vlaardingen, 19.30 Voorwed- strijden vijfde klasse libra in De Oude Markt te Vlaardingen; Voet bal: 17.00 SW-Mededands jeug- deffiai;

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 3