14 ROTTERDAM Wrak op de Maasvlakte Foto's die bijblijven CRM tast bejaardenbeleid aan NOTEERT V U EVEN... Sluiting dreigt voor gemeentelijke vakantiehuizen Vrije artsenkeuze ook voor bewoners verzorgingshuis Horeca- onderwijs populair Jongens van vijf inbraken verdacht Bromfietser zwaar gewond Bestuur Kamer van Koophandel: PSP en PPR samen de verkiezingen in Europoort/Botlekbelangen wendt zich tot regering: 'Hou Zestienhoven open' In twee Rotterdamse galeries: Grote steden verbolgen SAUNA WiJBURG cameras tot VIDEO EN QELUID BANDENBOETIEK Éli l!8SS3i Fraude bij Frisol ondoorzichtig t Rotterdams Nieuwsblad dinsdag 2 februari Ï9S2 Botterdam Omdat vele la gere technische scholen in Rijnmond een afdeling con sumptieve techniek hebben, is de belangstelling voor middel baar horeca-onderwïjs op het moment groot. In Zuidwest- Nederland kan die opleiding echter niet worden gevolgd. Bij het ministerie van onder wijs heeft de gemeente daarom een aanvraag ingediend een horeca-opleiding te mogen toe voegen aan een school voor middelbaar beroepsonderwijs. Gedacht wordt aan de ge meentelijke scholengemeen schap voor de detailhandel. De raadscommissie onderwijs, jeugdzaken en vormingswerk moet dte aanvrage achteraf goedkeuren. Rotterdam De politie heeft vijf jongens in de leeftijd van tien tot veertien jaar gearres teerd, die van vijf inbraken worden verdacht. De knapen zouden onder meer in twee kleuterscholen aan de Klencke in Hoogvliet hebben ingebro ken. Zij zouden daar een enor me ravage hebben aangericht. Ook worden zij verdacht van inbraken bij een speeltuinve reniging en een kinderdagver blijf. Rotterdam Door een fron tale botsing tussen twee bromfietsen op de Kralingse- weg ter hoogte van de On- derlangs is de 34-jarige L.C, de Winter uit Rotterdam ernstig gewond geraakL Het slachtoffer, dat een van de brommers bestuurde, is met een schedelbasisfractuur op genomen in het Dijkzigtzie- kenhuis. De andere brom fietser, een 15-jarige Rotter dammer, is aangehouden. Rotterdam Er is grote beroering ontstaan onder het onderwijzend personeel van de Rotterdamse lagere scholen over de verregaan de plannen van de gemeen te om de drie gemeentelijke vakantiehuizen te sluiten. De huizen, in Baarn, Ul- venhout en Leersum, zou den volgens de verantwoor delijke wethouders te ver- Üesgevend zijn. „Het is een bezuinigings maatregel die verregaande consequenties heeft voor tienduizenden lagere schoolkinderen", aldus Ton Zimmerman van de ge meentelijke dienst Sport en Recreatie, onder wie de drie buitenhuizen vallen. „Wij zijn van mening dat de gemeente af moet blijven van de recreatie-mogelijk heden van de Rotterdam mer. De tekorten wegen niet op tegen de voordelen van deze drie huizen". Volgens de wethouders Den Dunnen (onderwijs) en Van der Have (in wiens porte feuille de huizen zijn on dergebracht) leveren de huizen in totaal per jaar 230.000 gulden verlies op. In het kader van de bezui nigingen zouden deze hui zen daardoor als eerste in aanmerking komen voor sluiting. Mocht dat door gaan dan betekent dat ont slag voor twaalf ambtena ren die de huizen onder hun beheer hebben. Acties Inmiddels is men op de la gere scholen overgegaan tot acties. Kinderen hebben handtekeningen verzameld en tekeningen gemaakt, die zijn opgestuurd naar de wethouders en ook ouders lijken zich sterk te gaan maken- De Algemene Bond voor Onderwijzend Perso neel (ABOP) heeft ook ver klaard acties voor te berei den. 'Verhuis luchthaven naar Schieveen' Rotterdam De politie ke partijen PSP en PPR gaan samen de Rotter damse gemeenteraads verkiezingen in. Beide partijen hebben overeen stemming bereikt over een gezamenlijke lijst, waarbij de PSP de lijst trekker levert. Dat is N. Oosterwijk geworden. Vrijdag 5 februari houdt de PSP een ledenverga dering in het eigen pand je aan de Wijnhaven 33. Dan moeten de leden be slissen over de samen werking met de PPR en de definitieve kandida tenlijst voor de gemeen teraadsverkiezingen. De PSP-jaarve rgaderi ng wordt gehouden op 19 fe bruari. Rotterdam Het bestuur van de Kamer van Koop handel en de commissie Vervoer zijn voorstander van de verhuizing van de Luchthaven Rotterdam, naar de polder Schieveen aan de andere kant van de Doenka- de. Zij hebben die mening vanmiddag aan de leden voorgelegd ïn een rapport over Zestienhoven. Schieveen was in het begin van de jaren vijftig aangewe zen als plaats voor een nieuw vliegveld ter vervanging van de in de meidagen van 1940 gebombardeerde luchthaven Waalhaven. Daarna is. als Voorlopige' lokatie, toch voor Zestienhoven gekozen. Het vliegveld ligt daar in middels meer dan een kwart eeuw. Het rapport van de Kamer concludeert dat een vlieg veld In Schieveen woning bouw in de Zestienhovense polder mogelijk maakt. Die lokatie neemt tevens eventu ele bezwaren van geluidshin der weg. Voor het luchtverkeer is voor al van belang dat verhuizing naar Schieveen de aanleg be tekent van een startbaan die geschikt is voor volbeladen vrachttoestellen naar verre be stemmingen. Vanaf de huidige baan kan dat niet, Eerder heeft de directie van de luchthaven al gepleit voor de aanleg van een start- en landingsbaan in Schieveen, met behoud van het huidige stationsgebouw op Zestïenho- ven. Een tunnel onder de Doenkade moet dan beide pol ders met elkaar verbinden voor het vervoer van vracht en passagiers naar en van de vliegtuigen. Onveranderd is het standpunt van het Kamerbestuur dat bij de wereldhaven Rotterdam een vliegveld hoort. Sluiting van Zestienhoven brengt scha de toe aan de functie van Rot terdam als internationale sta pelplaats en distributiecen trum van goederen. Zonder een regionale luchthaven in Rijnmond zal, zo vreest het rapport, veel passagiers- en vrachtverkeer uit Zuid-Neder land naar het buitenland ver dwijnen. Geen kans De Luchthaven Rotterdam heeft, aldus het Kamerbestuur, sinds 1971 niet de kans gekre gen om zich te ontwikkelen. Bovendien is het effect van een mogelijke opheffing, ge voed door politieke uitspraken van de gemeente (exploitant), te veel onderschat. „Het is zelfs verwonderlijk te noemen dat desondanks toch maatschappijen bereid zijn om vanaf Zestienhoven te vliegen. Dat is geheel toe te schrijven, aan de inzet van het personeel op de luchthaven", aldus het rapport. Voor woningbouw is Zestien hoven binnen tien jaar niet be slist noodzakelijk. Het bestuur van de Kamer stelt dat vast op basis van verscheidene studies en zegt dat er elders nog plaats is voor een nieuwe woonwijk. Bovendien vraagt het zich af of woningbouw op Zestienho ven wel opweegt tegen sluiting van het vliegveld, met het verlies van achthonderd ar beidsplaatsen. Fotografie van Henk Meyer...altijd iets naargeestigs en verlatens, ook als er mensen op voorkomen... Galerie Perspektief, Rotterdam: foto kunst van Henk Meijer; tot 4 februa ri. Galerie Bender, Rotterdam: foto's van Pal Sandel Tot 6 februari. Rotterdam De Stichting Europoort/Botlekbelangen heeft in een brief aan de regering aangedrongen op openhouden van de lucht haven Zestienhoven. Vol gens de stichting is de on- middelijke nabijheid van de luchthaven van groot belang ondanks hel reeds jaren door de lokale over heid gevoerde afremmend beleid met betrekking tot de luchthaven. Europoort/Botlekbelangen wijst erop, dat Zestienho ven een belangrijk onder deel is van de totale infra structuur rond de grootste haven ter wereld. Sluiting zou vele bedrijven direct treffen en ook een verdere verslechtering betekenen van het vestigingsklimaat. De concurrentiepositie van Rotterdam ten opzichte van andere Europese ha ven- en industriegebieden zou nog verder afbrokke len, aldus de stichting. Volgens Europoort/Botlek belangen staat sluiting dan ook haaks op de allerwege naarstig gezochte maatre gelen ter stimulering van onze economie en tot her stel van de werkgelegen heid- De stichting doet een dringend beroep op de re gering om de continuïteit van Zestienhoven veilig te stellen. door Cees van der Geer Rotterdam Fotografie is een terrein, waarop veel mensen bezig zijn en waar hijgevolg originaliteit soms ver te zoeken is. Je moet wel van goede huize komen, wil je er met je werk duidelijk uitsprin gen. Henk Meijer is van goede huize en zijn foto's in Galerie Perspektief blijven je langer bij dan gebruikelijk. Het is trouwens nog maar de vraag, of het foto's te noemen zijn. Weliswaar is de foto uitgangspunt, maar door montage en door het inkleuren met de hand ontstaat er een tussenvorm die in de buurt van de beel dende kunst komt. Ook inhoudelijk tilt hij er zwaarder aan dan in de fotografie gebruikelijk is. Zijn foto's hebben alle iets naargeestigs en ver latens, ook als er mensen op voorkomen. Zelfs de kleur vrolijkt de zaak niet op, maar benadrukt wel heel knap het ver haal dat op elke foto verteld wordt. Zijn montages geven aan werkelijkheid iets absurds. Tevens illusteren ze duidelijk zijn thematiek, namelijk de mens in een om geving die de zijne niet meer is. Sandel Ook in het werk van Paul Sandel staan mensen centraal. Al vele jaren is Sandel een regelmatig bezoeker van India. Het zou voor de hand gelegen hebben thuis te komen met foto's die de ellende en de ar moe van dat land cynisch illusteren. Sandel heeft echter de waardigheid van de Indiase mens willen laten zien. Om dat uit te beelden koos hij voor hun relatie met het water. Zijn 'waterscapes' laten het dagelijks leven in, op en rond het water zien. U moet er voor naar galerie Bender. Rotterdam De wethouders voor sociale zaken van de vier grote steden willen dat CRM-minister André van der Louw- zijn ambtenaren op het matje roept. Sinds 1 januari behan delt dit ministerie buiten de gemeente om subsidie-aanvra gen, omdat er nog geen alternatieve financieringspot is voor instellingen in het bejaardenbeleid. tot 14.00 U. 25.- oa 14.00 u. ƒ32.- fncl. solarium en baddoeken. SAUNA STOOMBAD ZGKNIBANK WHIRLPOOL SOLARIUM BISTRO RUSTKAMIR INTIMSiVI SUN CKLLUTRON Tel. 010-774847 Mathenesserlaan 410 - R'dam. De wethouders van de vier grote steden zijn hierover ver bolgen en hebben met spoed een gesprek met CRM-minis ter Van der Louw aange vraagd. Wethouder mr.E- .M.A.Schmitz vindt dat CRM nu haaks op het decentralisa- ALU MERKEN 40% KORTING OOKtN-EN VSJKOOP VAN GOEDE GEBRUIKTE CAM ERA'S cassettes en banden laagste prijzen alle merken DEZE WEEK: TDK SA C#0 Uww» XL eK'! 3 voor 23.50 10 voor 77.50 ZsagmoitRstrut 69 - RoOardam Tei 010-664S6& sé)fj&SSi 1 Wat doe je als je auto op zijn laatste e wielen rijdt? i Netjes weg laten halen door een S daarin gespecialiseerd bedrijf is één 1 mogelijkheid. Maar, dat kost geld. De wagen gewoon ergens op de Maas- li vlakte achterlaten is de gemakkelijk- ste en de goedkoopste manier... Althans voor de eigenaar. Want ooit I zal dat wrak best worden wegge- sleept, maar dan op kosten van de gemeenschap— tiebeleid van de gemeenten staat. Instellingen werden voorheen gefinancierd via de bijstands wet: indirecte financiering. Deze regeling is nu alleen van toepassing voor individuele gevallen. De instellingen in de sociale sector werden verwe zen naar de pot rijksbijdrage regeling. Voor de subsidiëring door Karin Kuijpers van het bejaardenbeleid is echter nog geen .alternatief. Daarom heeft CRM voorlopig het heft in eigen hand geno men. Volgens wethouder mr.E- .M.A.Schmitz haalt dit een streep door het bejaarden- en het deconcentratiebeleïd. Sub sidie-aanvragen voor bejaarde ninstellingen, die volgens de gemeente financiering hard nodig hebben, worden door CRM afgewezen, waardoor sommige instellingen ineens voor honderdduizenden gul dens in het rood staan. „De gemeente heeft veel meer inzicht in het goed- of afkeu ren van subsidie-aanvragen", aldus wethouder Schmitz. „Als het rijk wil bezuinigen en de wildgroei in de indirecte fi nanciering eruit wil halen, -dan doen wij mee, maar we moeten wél mee kunnen pra ten over alternatieven. Wij zijn te naïef geweest en heb ben gedacht dat het ministerie ons erin zou horen. Dat is niet gebeurd en nu gaan we kabaal schoppen." De wethouder verwacht dat het gesprek met de vier wet houders en de minister in maart zal plaatshebben. Rotterdam Als een verzorgingshuis een medisch adviseur heeft, mogen de bewoners even goed een eigen huisarts ne men of houden. Van beperking van de vrije artsenkeuze is geen sprake. Dit antwoorden B'en W van Rotterdam op vragen van het D'66-raadslid M.J.D. Jansen. De heer Jansen had gehoord, dat de artsen van het gemeen telijk gezondheidscentrum in Ommoord een bewoner van het verzorgingshuis Oldenoord hadden geweigerd. B en W wijzen erop, dat het een arts vrij staat iemand als patiënt aan te nemen of te weigeren. Het college is het met het raadslid eens, dat de bewoners van verzorgingshuizen vrij zijn in hun artsenkeuze, ook als het verzorgingshuis zelf een medisch adviseur heeft De medisch adviseur is geen verplichte huisarts, maar een extra service aan de bewoners. „Gezien de bestaande vrije artsenkeuze kan het ons in ziens niet zo Zijn, dat het be staan van een medisch advi seur het behouden van de ei gen huisarts onmogelijk maakt. Wanneer echter een arts van mening is dat het me disch gezien minder wenselijk is om als huisarts binnen een verzorgingstehuis nieuwe pa tiënten aan te nemen, is dat zijn eigen verantwoordelijk- .heid, waarin het gemeentebe stuur niet kan treden", aldus het college. Volgens B en W geldt dit ook voor artsen in overheidsdienst, zoals bij het gemeentelijk gezondheidscen trum. Dordrecht Het onderzoek door de politie en de rijksac* countantsdienst bij het oliè: concern Frisol in Dordrecht heeft nog geen concrete strafbare feiten opgeleverd, Omdat de hoofdboekhouder van het bedrijf begin dit jaar ons land is ontvlucht, ver moeden politie en de rijksac countantsdienst dat er is ge fraudeerd. De boekhouder zou zijn gevlucht omdat hij belastingcontrole van de boekhouding vreesde. Het vermoeden bestaat dat er in bepaalde gevallen geen BTW is afgedragen, maar ze kerheid daarover is er nog niet Volgens de leider van het politieonderzoek, hoofd inspecteur J.F. Heijdemann kan het nog weken duren voordat de belastingen het onderzoek heeft afgerond. „Frisol is een bedrijf, dat is opgebouwd uit vele verschil lende b.v.'s. Dat maakt voor al het onderzoek van de rijksaccountantsdienst erg ingewikkeld. Omdat er nog geen echte strafbare feiten zijn geconstateerd, wordt nog niemand door ons gezocht Waar de verdwenen boekt houder verblijft weten we niet en we doen ook geen moeite om dat te weten te komen. Het zou best kunnen dat de boekhouder geld van Frisol heeft meegenomen, maar ook dat hebben we nog niet geconstateerd. Wel hebben we vandaag een gesprek met de directie, hoe het onderzoek nu verder moet. Er is geen sprake van een verhoor van de directie. Pas wanneer de rijksaccoun tantsdienst geknoei in de boekhouding ontdekt, is er» sprake van valsheid in ge schrifte en kunnen we even- tueeel mensen gaan verho ren en aanhouden. Maar nu weten we zelfs de grootte van het bedrag waarover we praten nog niet eens".

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 4