Progressieve groepen uit vrouwenraad Gemeente wil hoorzitting binnenstad overdoen i; Lobman is een kanj er Kapitein Rob 4 B-TOURS'* Zaalvoetballers op de barricade Kattestaart tekent bij Wat kan ik het beste doen met mijn geld? COMMENTAAR Bezwaren zijn niet vies Onenigheid over emancipatieraad Vogels nog stilletjes in hun toren spitshuis District 26 in Summerstreet 's-Gravezande boos op Hoek van Holland Bestuurders rijden door na ongeval Inbreker laat bejaarde slapen BETAAL NIET KLAKKELOOS TE VEEL i Verslagenheid groot bij PPSC VDL klopt Barendrecht j SPORT AGENDA Rugby in Maassluis WETHOUDER CHRIS ZIJDEVELD heeft giste ren geruchten verspreid over twee organisaties, die bezwaar hebben ge maakt tegen zijn binnen stadsplannen. Daarmee gaat de wethouder voor ruimtelijke ordening te ver. Zodra een bezwaar schriftenprocedure loopt moet men zich voor de zuiverheid van die proce dure te onthouden van verdachtmakingen. DE WETHOUDER HEEFT niettemin een brief aan de beide organisaties ge zonden en daarin het ge rucht vermeld dat zij nau welijks over leden be schikken en dus maar een kleine groep verte genwoordigen. Voorts or ganiseert de wethouder een persconferentie, waarop het schrijven wordt gepresenteerd. Alsof dat nog niet genoeg is vertelt hij op die bij eenkomst ook dat de meeste ondernemers vóór onmiddellijke wo ningbouw en dus tegen de bezwaarschriften zijn. Dat lijkt op stemmingma kerij. ZIJDEVELD HEEFT MOEITE met de bezwaar schriften die zijn inge diend. Dat is begrijpelijk. Maar hij heeft herhaalde lijk opmerkingen ge maakt over de bezwaar den, omdat zij de wo ningbouw onnodig tegen hielden. Het zou beter zijn indien de wethouder dat niet deed. In Neder land heeft immers ieder een het recht om tegen beslissingen in beroep te gaan en dat beroep tot de hoogste instantie uit te vechten. IN EEN BRIEF AAN de bezwaarden noemt Zijde veld de toekomstige be woners van de binnen stad 'slachtoffer' van hun optreden, omdat door de bezwaarschriften de huur omhoog gaat. Daarmee wordt inspraak verdacht gemaakt en een alge meen aanvaarde be zwaarprocedure verlaagd tot iets wat niet zou mo gen. Dat is het niet het geval: het gaat om een legale en legitieme proce dure. RS Maassluis De Rooïe Vrouwen (PvdA), de PPR- vrouwen, de VOS en vrouwencafé Sien zijn uit de Maassluise vrouwenraad gestapt. De vier vrouwe norganisaties noemen het zinloos om langer deel te blijven uitmaken van de vrouwenraad. In een brief aan het bestuur van de vrouwenraad stellen de PPR-vrouwen, dat ze de tijd en energie die aan die raad is besteed beter op andere plaatsen kunnen aanwenden. Bovendien vrezen Rooie Vrou wen, VOS (vrouwen oriënte ren zich in de samenleving) en vrouwencafé Sien dat het be stuur van de vrouwenraad wethouder Smit zal adviseren de toekomstige emencipatie- raad uit zowel mannen als vrouwen te laten bestaan, ter wijl de drie vrouwengroepen vinden dat er alleen vrouwen in mogen. Vrouwenraad-secretaresse me vrouw Geursen zegt niet te be grijpen waarom de vier orga nisaties plotseling hebben be sloten er mee op te houden. „Ik zit zelf nota bene voor de Rooie Vrouwen in de vrou wenraad. Het is mij bekend dat door bepaalde groepen wordt gevreesd dat het be stuur de wethouder zal meede len, dat de toekomstige eman cipatieraad uit mannen en vrouwen moet bestaan. In de raad is er wat over heen en weer gepraat en uit een opi niepeiling kwam wel naar vo ren dat de meerderheid voor een gemengde emancipatie- raad is. Maar dat wij de wet houder gaan vertellen dat dat het standpunt van de vrou wenraad is, is gewoon niet waar," aldus mevrouw Geur sen die opmerkt dat de vier groepen maar een klein deel van de vrouwenraad uitma ken. In de vrouwenraad zitten ver der onder meer vertegenwoor digsters van de Nederlandse vereniging van huisvrouwen, de Nederlandse christen vrou wenbond, de christelijke plat telandsvrouwen en vrouwen groepen van D'66 en de VVD. Collectes De vrouwenraad is in 1976 in gesteld als overlegorgaan tus sen de verschillende vrouwen groeperingen. Doel van de raad is de vorming van vrou wen bevorderen. Volgens de vier organisaties die de raad de rug toe keren heeft het ac cent in al die jaren hoofdzake lijk gelegen op het organiseren van collectes en acties zoals onder meer de verkoop van kinderpostzegels. Door de organisaties wordt dat best een goede zaak genoemd, maar wel vragen ze zich af wat het heeft te maken met de doelstellingen van de vrou wenraad. Goede inhoudelijke discussies zijn nooit gevoerd in de raad, aldus de progressieve vrouwen. „Het is een praatclub waar verder niets uitkomt," stelt Yvonne Sap van de Rooie Vrouwen. „De laatste tijd is de tegenstelling tussen het pro gressieve en het conservatieve blok steeds groter geworden. Het lijkt wel of de rest van de vrouwenraad niets met eman cipatie te maken wil hebben." Een vertegenwoodigster van de VOS noemt de vrouwen raad een wassen neus. „Zaken waarover een beslissing zijn genomen, worden later weer teruggedraaid. Er worden nau welijks plannen gemaakt en er wordt maar afgewacht," stelt mevrouw Brandbergen. Schiedam De inspraak/in formatieavond voor de bin nenstad zal waarschijnlijk worden overgedaan. Ook op het stadskantoor heerst nogal wat onvrede over de hoorzit ting van vorige donderdag. Op" die avond, de wekelijkse koopavond, werd het aan- vangstijdstip speciaal naar kwart over negen uur ver schoven om ook de winkeliers de gelegenheid te geven mee te doen. Die voelden zich op deze avond echter danig ge passeerd, omdat zij dachten over het verkeersplan voor de binnenstad te kunnen praten. De aan hen verstuurde uitno diging duidde ook in die rich ting, maar bleek onjuist Het was de bedoeling van de ge meente vragen te beantwoor den en noteren over de bouw plannen. Vooral aspirant-huurders lie ten het die avond afweten, ter wijl de bijeenkomst juist voor hen bedoeld was. De gemeente nu van plan een nieuwe info- avond vast te stellen. De da tum hiervan is nog niet be kend. Wethouder Chris Zijdeveld zit deze week weer enkele uren in zijn ïnformatiewinkeltje in de Hoogstraat. Geïnteresseer den voor een woning in de binnenstad kunnen met vra gen bij hem terecht, opmer kingen over wonen in de bin nenstad worden in de in spraakronde meegenomen. Zijdeveld is woensdag en don derdag van 14 tot 16 uur en op vrijdag van 11 tot 13 uur aan wezig. Tussen de puinhopen die nog resten van afbraak en nieuwbouw, op de hoek van de Vlaardingse Binnensingel en le van Leyden Gaelstraat, hebben in de beroemdste to renspits van Nederland, die van de vroegere Binnensin- gelkerk, zo'n tien vogels een huis gekregen. De volière ziet er stevig uit, zo stevig dat een voorbijganger op merkte: „Nou, daar valt ten minste niks aan kapot te ma ken. Die beestjes zitten er nog wei een tijdje." Maar dat is niet de bedoe ling. De hoenders en duiven die nu in de volière zitten zijn er voorlopig ingestopt, omdat het gaas nog niet hele maal in orde is; kleine sier- vogels zouden gemakkelijk kunnen wegvliegen. De plantsoenendienst moet dat nog in orde maken. Diezelf de dienst wil ook vast een voorschotje nemen op het buurtpark waarin de toren spits gepland is. Er wordt binnenkort een pleintje met bankjes om de spits annex volière aangelegd. De vogels zitten al enige tijd in hun nieuwe onderkomen, maar zijn nog erg stilletjes. Ze schudden hun veren eens uit, wandelen wat heen en weer, maar blijven toch voornamelijk op hun plaatsje zitten. „Wat die vogeltjes daar nou moeten weet ik niet hoor", zei een voorbijgang ster. Maar als de zon op de gedeeltelijk met goudverf ge schilderde wijzerplaat schijnt is de spits wel een vrolijk ge zicht 3967 Gelukkig is Benson niet ernstig gewond. Terwijl Louise hem verzorgt zegt hij: „Kun je nu van mii geloven, Louise, dat ik volledig met mijn verleden wil breken? BiUy heeft getracht mij te ver leiden tot een smerig zaakje, maar ik heb het verhinderd. Dat jij en Claudia daardoor in gevaar zouden komen, wist ik niet Ik heb pij erg ongerust gemaakt over jullie." Louise stelt hem gerust. „Ik heb geen moment aan je getwijfeld," zegt zij, „heus, het komt alle maal wel in orde. Blijf nu maar rustig liggen." De Tai foen heeft intussen los ge maakt en vaart op volle kracht in de richting van de zee. Maar in de verte nadert ook reeds een patrouilleboot van de politie. Rab roept de boot toe, dat vóór alles belet moet worden, dat de Taifoen er vandoor gaat. Er staan men senlevens op het spel! Vlaardingen In OJC Sum merstreet speelt vrijdag 5 fe bruari de Rotterdamse band District 26, een uit vijf man bestaand orkest dat nog niet zo lang actief is. De soort muziek die de groep speelt is volgens het OJC zelf moeilijk te om schrijven: die loopt van luis terliedjes tot swingende blues- rock met af en, toe een stukje jazz. Het optreden begint om 21.30 uur. Zaterdagmiddag draait het OJC voor jongeren van 10 tot 15 jaar de film 'Night of the Juggler'. De thriller wordt vanaf 14 uur vertoond. Hoek van Holland „Ik be grijp niet wat Hoek van Hol land bezielt om op zo'n manier de hoogste belangen te scha den van de Westlandse ge meenten". Dit zei burgemees ter M. van Prooijen van 's- Gravenzande gisteravond tij dens de vergadering van de gemeenteraad. Hij maakte zich kwaad over het feit dat Hoek van Holland niet de moeite neemt om aan te geven, waarom zij een door de Westlandse gemeente ge wenste tuinvuilstortplaats op haar grondgebied weigert. Het bezwaarschrift dat 's-Gra vezande heeft opgesteld is vol gens de burgemeester zonder duidelijke omschrijving afge wezen. Van Prooijen: „Men zegt dat het ingediende be zwaarschrift geen aanleiding gaf om het verzoek alsnog in te willigen". De 's-Gravezandse burgemees ter vroeg zich af waarom de ontwerp-beschikking, die 'nee' zegt tegen de tuinvuilstort plaats, nooit door het dagelijks bestuur van de deelgemeente Hoek van Holland is vastge steld. Het is volgens hem al leen door de ambtelijke molen gegaan. Schiedam Twee automobi listen zijn gistermorgen door gereden nadat ze een botsing tussen een derde auto en een lantaarnpaal hadden veroor zaakt op de kruising Chur- chillweg, Hargalaan, Sporthal straat. De twee kwamen ge lijktijdig de kruising op, waar door de 31-jarige Schiedamse met haar Mini plotseling uit moest wijken. De auto van de Schiedamse kantelde, zij raakte bekneld en moest door de brandweer wor den bevrijd, Ze werd in het Schielandziekenhuis opgeno men. De politie is op zoek naar de bestuurders van de twee doorgereden auto's. Getuigen kunnen contact opnemen met de afdeling verkeer van de Schiedamse politie, telefoon 260760, toestel 123. Schiedam Zonder in haar nachtrust gestoord te zijn is een 81-jarige vrouw beroofd van een tafelaansteker en een portemonnee met 30 gulden. Terwijl zij in haar slaapkamer op bed lag, is een onbekende vermoedelijk met een valse sleutel de woning aan de Dr. Kuyperlaan binnengekomen. Op het tenniscomplex Spie- ringshoek zijn uit de kantine twee trainingspakken, zeven paar tennisschoenen en een bandrecorder gestolen. Bij Ex celsior '20 verdween voor 250 gulden aan rookartikelen. Ging het hier om inbraken, een 23-jarige loodgieter werd op klaarlichte dag bestolen, terwijl hij zijn werk deed in de Mariastraat. Even lette hij niet op: het kostte hem 2ijn gasfles met brander S 300 gulden. ADVERTENTIE VRAAG DAAROM ONZE VLI EGG IDS Ons dichtstbijzijnde eioen boekingsicentoor IN ROTTERDAM G.J. MULDERSTRAAT 6 TEL.:010 - 77.30.07 GROENE HIILEDJJK 164 TEL..010 - 32.78.99. HOOGSTRAAT 142 TEL.: 010 -11.87.94 •(naast de Bas van der Heijden supermarkt). (Onze adviseuse bezocht vrijwel elk reisdoel en weet er dus véél van. En u vraagt maar gerust!). Rotterdams Nieuwsblad woensdag 3 februari 1982 Schiedam Met versl. genheid nam de select van PPSC gisteravor 'i: kennis van het feit d Arnold Lobman aan h< f einde van dit seizoen c j Schiedamse tweede kla ser gaat veriaten. De kla j kwam voor PPSC des 1 harder aan, omdat het bi stuur in principe met Loll I man had afgesproken oi. i nog een (derde) jaar doe'j te gaan. De in Surinam j geboren trainer gaf echt*, toch de voorkeur aan l Gravenzandse SV. De ambitieuze Arnold Lobmz heeft er nooit een geheim vg gemaakt dat hij hogerop w 's-Gravenzandse SV bood hei die mogelijkheid en gret pakte Arnold Lobman de: kans. Bij de Westlandse ven mging ziet hij nog meer mog«, J lijkheden om zijn talenten ij ontplooien. Het zal Arnold Lobman tocj wel een beetje pijn doen, veij trekken bij PPSC. Het was zijl eerste club als trainer en "h> door Chris Woerts Arnoid Lobman maakt volgend seizoen zijn opwachting bij 's-Gravenzandse SV. Vlaardingen Piet Kattestaart, trainer van de vierdeklasser Hoek van Holland, heeft zijn contract bij de zondagvoetballers mdt een jaar verlengd. „Dat is", aldus voorzitter Eldert Zwart „gebeurd tot volle tevredenheid van bestuur, spelersgroep en trainer Kattestaart zelf". Kattestaart gaat zijn tweede seizoen bij Hoek van Holland, Harry van Haaren gaf eveneens opnieuw zijn 'jawoord* aan de Schiedamse afdelingsclub DRZ, waar hij thans voor het eerste jaar werkzaam is, De Schiedammer Hans Kostense begint 1 juli aan zijn derde seizoen bij de zondagse tweedeklasser Öud-Beijer- land. Oud-SVV-trainer Pim Visser is voor meer dan negentig procent rond met de zaterdafclub Lyra over een derde jaargang in het Westland Vlaardingen De verenigde Vlaardingse zaalvoetbal clubs (Vlaardingen, RKWIK, Zwaluwen VI. DVO'32 en VSV) hebben, na een bijzondere vergadering in het clubgebouw van de Vlaardingse Scheidsrechters Vereniging, een brief laten uitgaan naar de Vlaardingse Raad voor Sport en Recrea tie (VRSK) met het verzoek officieel toegelaten te wor den tot de sectie binnenspor-r ten van deze raad. Op deze wij2e hopen de zaal- voetballers wat meer invloed te kunnen uitoefenen op de verdeling van de beschikbare ruimte in de nieuwe sporthal, waarin, zoals het er nu naar uitziet, geen zaalvoetbal m competitieverband mogelijk is. Uit oogpunt van exploitatie benutten zowel de VRSR als de gemeente liever de oude Lijnbaanhal, die anders geen enkele funktie meer zou heb ben. Voorts is er een schrijven ver zonden aan de Rotterdamse Voetbalbond (RVB) met het verzoek om zich eveneens sterk te maken voor een zo op timaal mogelijke benutting van de nieuwe sporthal. Tot nog toe wordt ieder jaar, zij het moeizaam, dispensatie ver leend voor de Lijnbaanhal, waar slechts de standaard der de klasse en alle reserve klas sen terecht kunnen. Uitwijken Dit heeft elk seizoen tot gevolg dat de hoger spelende zaal voetbalteams voor hun thuis wedstrijden moeten uitwijken naar andere sporthallen, die in de regel niet in de buurt van Vlaardingen liggen. Zo is het niet ongebruikelijk dat Vlaar dingen z'n thuisduels in Hoog vliet speelt. ADVERTENTIE Belasting- en andere financiële adviezen Bureau Drs-A-Vecht ■Z 010215460 Maassluis Vdl doet het in de I Rijnmondcompetitie heel wat 5 beter dan in de gewone com- i petitie. Gisteravond leverde de 1 Maassluise derdeklasser een goede prestatie door op eigen terrein de zaterdagse eerste- kiasser Barendrecht met 3-2 te I verslaan. Jan van Altena zette VDL op voorsprong en omdat Jack van den Berg in eigen doel schoot, werd het 2-0. Uit een straf schop tekende Bas Hokke 2-1 aan, maar opnieuw Jan van Altena vergrootte de marge. Gerrit van der Wal 2orgde voor de 3-2 eindstand. Wo#nsd»g 3 februari: Biljar ten: 19.30 Voonwedstrijden eerste Klasse Hbre In calè Rol- terdam te Vlaardingen. 19.30 Voorwedstrijden vijfde klasse libre In De Waal te Vlaardin gen. 19.30 Voorwedstrijden vijfde klasse Hbre In De Oude Markt te Vlaardingen; Voetbal: 17.00 SW-Nederlands jeug- deffiai; Donderdag 4 februari: Biljar ten: 19.30 Voorwedstrijden vierde klasse Hbre In 't Spinne wiel te Vlaardingen, 19.30 Voorwedstrijden vijfde klasse libre In De Dockplt te Vlaardin gen, 19.30 Voorwedstrijden vijfde klasse llbre In De Kroon te Vlaardingen; Volleybal: 20.15 Nationale Nederlanden- Shell (h), 20.30 Sunllgm-Hou Stand 3 (h). 19.00 Sunltóht- Sheil (d). vierde er onmiddellijk tri on; fen. Toen hij bij PPSC zijn iij trede deed was de club op ste., ven na dood. Net gedegr;* deerd uit de tweede klasse w;'" de motivatie weg, Arnold Lobman begon er j thousiast aan het loodzwaï' karwei en hij slaagde wonde wel. Werd direct, tot vecra- sing van velen, kampioen mil-' zijn elftal. Hij maakte van htf 3 jonge team een eenheid. G«',' jonge spelers verantwoordt-!- lijkheid en vertrouwde op1 dps routiniers Coen Winkelmal en Dick Vos. j'j De selectie en Arnold Lobma*" i groeiden naar elkaar toe. D vereniging leefde op onder d successen van de trainer, dl als voetballer een perfect'-; techniek demonstreerde b1 Zwart Wit '28. J Dolgraag houden jj| „Ach," reageert oud-voorzitte Jan 't Hoen gelaten, „het ,z£.^ er wel een beetje in dat'w .ij hem zouden kwijt raken. heeft ambities en een man me' .ji zijn kwaliteiten kan je nie langer vasthouden dan twet - hooguït drie jaar. We hadde hem dolgraag nog een jaartj I willen houden, maar Arnol': heeft er de voorkeur aangege ven om bij ons te vertrekken.'. Met veel plezier kijkt Jan j£ Hoen terug op de periode Ar'- nold Lobman: „Hij is een kan1 jer op zijn gebied. De samen werking met de selectie, he-;' bestuur en de rest van de ver eniging verliep meer dan Uit j stekend. Natuurlijk is het jam j mer, maar we gaan niet bij d pakken neerzitten. We gaai gewoon op zoek naar eenzelf-; de soort trainer. Een jonge am,j bitieuze vent." En iachenaj „We contracteren gewooi weer een kanjer." Het seizoen verloopt tot op he den voor PPSC erg voorspoe dig. Het draait mee in de toj en heeft al bewezen dat he voor geen tegenstander banjh hoeft te 2ijn. Jan *t Hoen opti mistisch; „Het mooiste dat wi Arnold kunnen aanbieden bi zijn afscheid is een kampioen schap. Laten we daar maa naar toe werken." r Lobman zelf geeft te kennei'-j dat hij na twee jaar PPSC aai' een nieuwe uitdaging toe „Ik ben gewoon aan ietl nieuws toe. Bij 's-Gravenzand 1 se SV is het streven om ergen," naar toe te willen en daar wij'., ik aan meedoen. Niet dat hei' streven er al in korte tijd,za\t uitkomen, ik denk hierbij meer aan een langere leri' mijn." Maassluis Onder leiding van oud-international Johr Moens wordt in Maassluis za terdag met de beoefening var de rugbysport begonnen. He initiatief geldt voorlopig al: een experiment Een aantal jongeren van jon. gerencentrum 'De Toevlught wilde graag rugby gaan spelen John Moens was direct bereic om de training op zich te ne men. Zaterdag is de eersti training op het openbar* sportterrein naast scholenge meenschap 'Juliana' in ,d< Dijkpolder. Momenteel bestaat de groej uit vijftien jongens. Wie me< wil doen kan zich zaterdag on 14.00 uur aanmelden in sqcië teit 'De Toevlught' aan - dt Lange Boonestraat. 1 Mocht het experiment een sue ces worden, dan wordt na drukkelïjk overwogen eei vereniging op te richten.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 3