cent voor ipSS^s^sa* p I s<> Nieuwe school achter archief Verkeerscon trole heeft resultaat Midden -Delfland sneller bebossen C/ tfj| J a S?V^«. I'S"»!-, -•c*,-»<~ i 1 Buurthuizen tegen kortingen van Bot Schiedam Burgemeester en wethouders van Schiedam vinden verplaatsing van de Rotterdamse luchthaven Zestienhoven niet nodig, omdat Schiphol dichtbij genoeg ligt. Voor een eventuele verplaatsing van Zes tienhoven zal Schiedam dan ook geen cent betalen, zo antwoordt het college op vragen van PvdA-raadslid Hans van Kleef. Man vecht met buscontroïcurs Omwonenden kondigen bezwaarschrift aan Vandalisme 1981: 51 ruiten bij lts Rijnmond weigert toelichting op wegschuiven Yan Raalte Raad akkoord niet verlaging koopprijsgrens DONDERDAG 4 FEBRUARI 1982 Sehiedam geelt geen I 1 ^ëhHBEs®£?53sS ■i *s~* v a» '•■fCT i* nieuw Zestienhoven Een uitgebreide verkeerscontrole var» auto's bij de afslag Hoek van Holland van rijksweg 20 heeft gisteren een resultaat opgeleverd van veertig wagens, die niet in orde waren. De rijkspolitie van De Lier hield van half negen tot half twaalf een uitgebreide controle in samenwerking met douane, dienst motorrijtuigenbelasting, de rijks verkeersdienst en de verkeersgroep. Enkele motoragenten pikten in totgpl 33 personenwagens en twaalf vrachtwagens op. Veertig daarvan werden niet in orde bevonden. De gebreken variëerden van kapotte uitlaten, veringen en remmen tot gladde banden. In twee wagens werden wapenstokken gevonden. Eén vrachtwagen was met zes ton overbeladen. Een mevrouw uit Maassluis deed ter plaatse afstand van haar wagen, toen bleek, dat het chas&ls was doorgeroest. Vlaardingen De wel- zijnsinsteÏLingen gaan half februari om de tafel zitten met wethouder Cees Bot om te praten over de be zuinigingen, waar de Tweede Kamer deze week over praat. De gemeente heeft al een stuk geschre ven, waar de mogelijkhe den in staan om de beno digde zestig mille te be zuinigen. „Bot is weer eens te vroeg", zegt Ron Koevoet van wijk centrum 't Nieuwelant. „Een beetje typisch dat hij zijn praatstuk al klaar heeft voor dat die kortingen er door zijn. Zeker gezien alle amendemen ten die de Tweede Kamer heeft ingediend." De eerste mogelijkheid die de gemeente noemt is 1,3 procent weghalen bij alle instellingen. Ook de wethouder vindt dat heel erg drastisch: „Dan blijft er langzamerhand niet veel geld over voor de instellingen om activiteiten van te beta len." Zo'n bezuiniging zou voor sommige buurthuizen.-be tekenen dat ze vijftien procent minder hebben in het potje ac tiviteiten, voor anderen zelfs wel vijftig procent. Dat ligt aan de hoogte van de vaste lasten: kosten yan het gebouw en-personeelskosten. „We spelen nu al met pijn en moeite kiet", zegt Koevoet. „Als die grap doorgaat zou bij voorbeeld de publiciteit zo goed als wegvallen. Bewoners- groepen zouden niet meer met folders naar buiten kunnen treden, en daardoor lamgelegd worden." De bezuinigingen zijn structureel, 2e zullen ook in de volgende jaren doorwer ken. Een tweede mogelijkheid is het geld weghalen bij het jetigdservicebureau, de vakan- tiebesteding in de wijken, en een eenmalige subsidie aan het Plaatselijk Educatief Centrum te schrappen. Dat levert bij el kaar ook de benodigde zestig mille op. Niet alleen de buurthuizen moeten terug, ook de maat schappelijke dienstverlening en het bejaard en werk krijgen klappen. Van de Raad voor het Ouderenwerk wordt ruim twintig mille gevraagd, de helft van het geld dat ze 'heb ben voor activiteiten. „Wij gaan op die bijeenkomst met Bot natuurlijk niet zeggen: alsjeblieft, hier heb je het. Ei genlijk zien we geen kans om te bezuinigen. Dan moeten we alles meer dan kostendekkend maken en kunnen we de tent wel sluiten." programma van de PPR vermeldt echter iets heel anders. De radicalen twij felen aan de noodzaak van de voorgenomen massale woningbouw in Spajand en zijn van mening dat eerst alle gaten in de stad opge vuld moeten worden. raadslid Hans van Kleef college evenmin problemen onlangs stelde. met de realisering van Spa- Om dat aanvankelijke be- land. zwaarschriften tegen wo- Het college zet hiermee op ningbouw in de andere toe- voorhand de PPR huiten komstige nieuwbouwwijk spel. Alle betrokkenen zou- Woudhoek op den duur de den vplgens het college woningbouw niet konden voor realisering van Spa- tegenhouden, verwacht het land zijn. Het verkiezings- Schiedam Alle betrokke nen zijn volgens het Schie- damse college van B en W overtuigd van de noodzaak van de bouw van 3100 wo ningen in Spaland. Dat staat in de beantwoording op vragen over luchthaven Zestienhoven, die PvdA- B en W vinden het helemaal uit den boze, dat de verplaat singskosten omgeslagen wor den over de geplande nieuw bouw binnen de invloedssfe ren van Zestienhoven. Het col lege zal zich ertegen verzetten, als Rijnmond de verplaatsing wil doorberekenen in de bouwkosten voor de 3100 wo ningen in de toekomstige Schiedamse nieuwbouwwijk Spaland. Met de plannen voor Spaland hebben B en W. volgens hun antwoorden steeds rekening gehouden met het verdwijnen van luchthaven Zestienhoven, hetgeen overeenkomstig het streekplan Rijnmond is. Schie dam heeft zijn beleid afge stemd op dit streekplan, waar in van een nieuwe luchthaven niet gesproken wordt Om die reden heeft het stads bestuur het aangedurfd reeds 39 miljoen gulden te investe ren in Spaland, een bedrag dat vooral besteed werd aan ontei geningen en opspuitingen met havenslib. Het zou inconse quent zijn, zo redeneert het college van B en W nu, als Schiedam dan onverwachte extra kosten krijgt gepresen teerd, die veroorzaakt worden omdat enkele instanties voor verplaatsing van Zestienhoven zijn. Het lijkt B en W meer lo gisch „dat de beijveraars van verplaatsing van de luchtha ven de kosten van een nieuw vliegveld voor hun rekening nemen". Maar, zo schrijven B en W ook: „Vooralsnog blijven wij ervan uitgaan dat de luchtha ven zal worden gesloten en dat het aankaarten van de ver plaatsingskosten -p roblem atie k slechts een theoretische discus sie zal blijken te zijn, die wel licht wetenschappelijk interes sant, maar tegen de achter grond van de voorgeschiedenis niet terzake is." Omdat Schiphol dankzij de Schiphollijn nu bereikbaar is binnen een uur, gerekend vanuit Rotterdam-Centrum, en omdat Zestienhoven wat genoemd wordt „een minimale inbreng" heeft, is Schiedam tegen een nieuwe luchthaven. Ben W noemen de afstand tot Schiphol vergelijkbaar met de afstanden Parijs-Orly, 'Lon- den-Heathrow en New York- Kennedy Airport. „Ook hier uit blijkt dat Rotterdam geen vliegveld nodig heeft om in de internationale vergelijking concurrerend te zijn," aldus B en W van Schiedam. Het college hecht waarde aan een recent rapport van Eerste- Kamerlid Jan Simons, waarin handhaving van Zestienhoven financieel en economisch niet aantrekkelijk wordt genoemd. Simons, die ook Pvd A-ge meenteraadslid in Schiedam is, heeft hiermee volgens het col-, lege een pleidooi geleverd voor continuering van het be leid. Schiedam De politie heeft gistermiddag op de Boerhaa- velaan eën 23-jarige man uit de bus gehaald, nadat deze met drié buscontroleurs had geworsteld. De jongeman bleek bij een controle geen afgestempelde strippenkaart bij zich te hebben en hij trachtte daarom ijlings de bus te verlaten, wat hem door de controleurs verhin derd werd. Zonder kleer scheuren kwam de man er niet af. De worsteling lever de hem een kapotte jas op. Nadat op het politiebureau proces-verbaal was opge maakt, kon de zwartrijder huiswaarts keren. Schiedam Een snelheids controle, die gistermiddag van kwart voor vier tot half vijf op de Hargalaan werd gehouden, heeft tien bekeu ringen tot gevolg gehad. De politie noteerde als hoogste snelheid 90 kilometer per uur. Schiedam Bij de lagere technische school aan de Mgr Nolenslaan hebben de leer krachten een jaar lang alle ingegooide, ingeslagen en in geschoten ruiten geturfd en uiteindelijk kwam men op een totaal van 51. Met het to taal van de vernielingen is de lts nu naar de politie ge stapt. Het werk der vandalen heeft een schadepost van 5800 gulden veroorzaakt. De eerste grondwerkzaamheden voor de Van-Dam-wonlngen rijn al verricht gaardingen Voor Jioopwo- nwgen met een koopprijs van 21L000 gulden en lager is- voortaan geen woonvergun ning meer nodig. Dat bedrag op 234.QOO gulden. De maatregel gaat met terugwer kende kracht in vanaf 1 janua ri van dit jaar. In de huursector verandert er 2 V°°r eengezinswoningen bhjft de greris liggen op 750 Sulden per maand en voor de andere huurwoningen op 550 Aannemer Van der Waal heeft inmiddels de eerste grond werkzaamheden verricht, De, bedoeling is dat de eerste paal nog deze maand geslagen zal worden. Aan het eind van het iaar moeten de woningen klaar zijn. Volgens project-ambtenaar Jan Landsheer gaat het om een oud plan, dat enkele jaren geleden door een particulier was ontwikkeld maar dat uit eindelijk toch in de la is ver dwenen. Woningbouwvereni ging Samenwerking heeft het plan nu overgenomen en gaat de kleine woningen realiseren. Door allerlei oorzaken is de bouw behoorlijk duur, hetgeen er in zal resulteren dat de toe komstige huren 310 gulden per maand zullen bedragen. „Veel te hoog natuurlijk," meent Vera Streuper, een van de bewonersleden uit de pro jectgroep. „En ik vraag me af, of er behoefte aan die wonin gen is, als je ziet hoe ver schrikkelijk veel moeite het heeft gekost om mensen te vinden voor de tweekamerwo ningen in de nieuwbouw op de kaalslag. Zeker voor tweeka merwoningen is nauwelijks in teresse, is toen wel gebleken. Zeker niet voor die enorme huurprijs." Maasland De reconstruct!ecommissie gaat op korte termijn plannen uitwerking voor een versnelde eerste bebossing van Midden-Delfland. Dit gebeurt op initia tief van de voorzitter, gedeputeerde drs. J. Borgman, naar aanleiding van een noodkreet van de'Nederland se Bond van Boomkwekers. Omdat de aanleg van re creatiegebieden achterblijft bij de oorspronkelijke plannen zitten de boomkwekers met grote hoeveelhe den plantmateriaal, dat moet worden vernietigd als het niet snel genoeg ergens kan worden geplant De tweede kamer heeft enige jaren geleden al bepaald, dat ex in de Randstad meer groen moet komen. In het gebied van Midden-Delfland zal eveneens uiteindelijk enkele honderden hectare boei komen. De reconstruc tiecommissie kan op korte termijn over de nodige grond beschikken, omdat in Midden-Delfland al veel grond is aangekocht De commissie heeft het voorstel van voorzitter Borgman uiterst positief ontvangen. Be sloten is om dit idee op korte termijn verder uit te werken.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 1