j^asitihe*- lil actie bij Van der Lely Schiedam scherpt standpunt over Zestienhoven aan CDA gaat verder zonder Sonneveld, Taverne en Rosman VLAABDSNGS DAGBLAD SCHEEOAMSCHE GOUÜANT NIEUWE WATERWEG COURANT Voorzitter wil uit beheerscommissie Oost 'Tijdig begroting inleveren? Prima!' ai m 'Commissie stadsherstel kan door als werkgroep"' Hulpsecretarie Hoek van Holland voor helft dicht De Meerkoet half .maart open D£ PORlg Compositie foto's geven geen houvast Tijdschriften op microfiches in bibliotheek □MTÏRWÏG DINSDAG 16 FEBRUARI 1982 j Ridderhof is vandalisme zat Vlaardingen „De disco's op de vrijdag-avond moeien stoppen, of ik leg mijn werk als voorzitter van de be heerscommissie van het wijkcentrum Oost neer." Met deze eis confronteerde PvdA-raadslid Ronald Ridderhof gisteravond de leden van de commissie sociaal-culturele activiteiten en de stafkracht van het buurthuis, Gerard van Gurp. De beweegredenen van Ridderhof werden door zijn partijgenoot Leo ten Have èn Gerard van Gurp met een fiks aantal korrels zout genomen. Ridderhof repte over vernie- Schiedam Met de stemmen van de VVD en zes CDA'ers tegen heeft de Schiedamse gemeenteraad gisteravond zijn standpunt aangescherpt, dat Zestienhoven moet worden ge sloten, ongeacht de locatie van een eventueel nieuw te scheppen luchthaven, in een toelichting op de door hem in gediende motie hierover uitte PvdA-raadslid Jan Simons enige kritiek op het Rotterdamse gemeentebestuur, dat vol gens hem te lang heeft gedraald met het maken van (wo- ningbouw)plannen op de huidige locatie van Zestienhoven. Was dat wel gebeurd, aldus Simons, dan was de sluiting van de luchthaven al veel eerder te bewerkstelligen ge weest. lingen in en rond van het buurthuis aan de Ooster straat van boven de tweedui zend gulden per weekend. De schertsende opmerking van Leo ten Have („Het eni- Ideetje wethouder Maarleveld: Vlaardingen De Vlaarding- se wethouder Ary Maarleveld. voelt er niets voor de commis sie stadsherstel, stadsverfraai ing en stadsverzorging op te heffen. In de nieuwe, noodza kelijke. bezuinigingsoperatie worden de zogenoemde func tionele raden meer dan ooit ter discussie gesteld. Maarle veld ziet er veel in 'zijn' com missie als een soort werkgroep door te laten gaan. „Er worden in deze commissie vaak heel zinnige dingen ge zegd. Ik zou het graag behou den". zei Maarleveld eind vo rige week. Hij heeft zelf wel ideeën over een mogelijke voortgang van de commissie, waarin raadsleden en burgers zitting hebben. Daarbij wordt door de wethouder gedacht aan een werkgroep onder de, dan inmiddels sterk ingekrom pen, culturele raad. Hij zal dan die raad voorzitten, terwijl de verantwoordelijke secretaris voortdurend bij de vergaderin gen van de werkgroep aanwe zig is. Wellicht zouden ook nog meer van dat soort groepen in het leven geroepen kunnen worden. Uit de commissie stadsherstel kwam er al kritiek op dit voornemen. „Waarom onder de culturele raad?", was één van de vragen. Hei leek diver se leden eerder logisch een dergelijke werkgroep onder bijvoorbeeld de commissie stadsvernieuwing (wethouder Goudriaan) te laten fungeren. Maarleveld stond hier bij na der inzien niet geheel onwel willend tegenover en besloot het 'mee te nemen'. Rotterdam Ook voor de deelgemeente Hoek van Hol land dreigt, evenals voor de andere Rotterdamse wijken, een gedeeltelijke sluiting van de secretarieën. Dit advies kreeg gisteravond de raads commissie voor wijkaangele- genheden onder ogen. Raadslid H. Simons (PvdA) v°nd dat gedeeltelijke sluiting van hulpsecretarieën in de Rotterdamse wijken inderdaad serieus overwogen moet wor den. Hierdoor wordt veel geld bespaard. Vlaardingen Het nieuwe 'gebouw van De Heipaal gaat op zaterdag 13 maart officieel jopen. Die naam zal de stich- fting sociaal en cultureel op bouwwerk Viaardïngen-Holy vanaf dat moment niet meer het gebouw en de activi- ijftèiten kunnen geven en zal ^.waarschijnlijk doorgaan onder I de naam van de straat en het ^voormalige schoolgebouw Waarin men dan gehuisvest is: iDe Meerkoet. week voor de officiële o- pening worden de wijkbewo ners al in de gelegenheid ge steld een kijkje te nemen. ge dat ik nu gehoord heb zijn twee kapotte ruiten. Dat is bij elkaar vijftig gulden.") werd niet geapprecieerd door wethouder Cees Bot. Ten Have drong aan op een rapport van dc wethouder waarin stond wat er nu de laatste maanden was voorge vallen. „Ik kom er niet meer uit. Ik hoor twee verhalen die me heel geloofwaardig in de oren klinken. Ik zie door de bomen het bos niet meer", mo tiveerde de socialist. Wethou der Bot liet weten inderdaad een dergelijk rapport te (laten) realiseren. De VVD'er Jan van Hemen noemde het sluime rende conflict tussen staf krachten en beheerscommissie „gewoon een verschil van in terpretatie". Gerard van Gurp is van me ning dat het met de baldadig heid van de discobezoekers, zeker de laatste maanden, enorm meevalt. Hij begrijpt ook niet hoe Ridderhof aan die bedragen komt. „En als je de boel sluit, krijg je de proble men elders. In het verleden waren er veel klachten van omwonenden. Maar nu is de disco naar de achterruimte ge gaan, de boel is geïsoleerd en ik moet zeggen de jeugd ge draagt zich voorbeeldig. Bij ons vinden ze op de vrijdaga vond tenminste nog een vorm van vertier." Ronald Ridderhof is het echter zat: „Ik voel er weinig meer voor om iedere veertien dagen te vergaderen over de schade die er is. Wij komen als be heerscommissie niet meer aan de zaken toe die we moeten doen." Met moeite konden vier CDA- leden (Rosman, Taverne, Hell- wig en Van Raalte) met de motie-Simons instemmen. De voorgenomen woningbouw in Spaland, die gebaseerd is op een streekplan zonder lucht haven, gaf voor hen de door slag. Maar het was VVD- woordvoerder Cor van Til- borg, die zich het meest op wond. Hij noemde Simons schijnheilig: „Dc PvdA heeft Zestien hoven de gort in ge werkt. Wie gaat er nu investe ren in een toko. waarvan ie dereen zegt dat ie dicht moet? Simons behandelt Zestien ho ven als een renpaard, dat tien jaar lang op stal blijft staan en waarvan men dan zegt dat hel beest niet zo hard meer mee kan." Van Tilborg was laaiend over de complimentjes, die Simons en wethouder Zijdeveld elkaar toezwaaiden: „Nu moeten wij zeker verrast zijn, hè? Nu moeten wij zekc-r ook serieus ingaan, hè, op deze bliksemac tie van Jan Simons? Je kunt willekeurig welke wethouder wel willekeurig welke maand vragen van wat hij van wille keurig welk punt vindt en el kaar dan dikke pluimen ge ven. dat ze zo'n consistent be leid voeren. Het is toch wel toeval dat die motie op dit mo ment komt." Na afloop van de actie praatte Wim Thijssen (rechts) nog even na met ondernemingsraadslid Cock van Aalst. Maassluis Bij het Maaslandse bedrijf Van der Lely hielden zo'n 150 personeelsleden vanmorgen een prolestbijeenkomst te gen de plannen met het ziekengeld. FNV-d is t rietsbest uurder Wim Thijssen zei na afloop de indruk te hebben dat het perso neel van de fabriek van landbouwmachines op de grens met Maassluis bereid is over te gaan tot stakingen tegen dc kortingen op het ziekengeld. Thijssen mocht aanvankelijk van de bedrijfsleiding het terrein niet op, maar toen het personeel daarop bleef aandringen, werd hem uiteindelijk toestemming gegeven een toespraak in dc kan tine te houden. Het persGneel werd pas een uur van tevoren op de hojgte ge bracht van de komst van de FNV-bestuurder. „Daarom viel het mij ook reuze mee dat de actiebereidheid zo groot is." verklaar de Thijssen na afloop. „Hei is hier een bedrijf waar eigenlijk nooit acties zijn gevoerd. Maar het is duidelijk dat ook het perso neel van Van der Lely de aanslag op het ziekengeld niet pikt." Thijssen kondigde voor morgen een actie bij de Vereenigde Glasfabrieken in Schiedam aan. Schiedam Drie fractiele den van het CDA keren niet terug in de Schiedam se gemeenteraad. Het zijn wethouder Riet Taverne, met haar 64 jaar op de rand van haar pensioen ge komen, en Siem Rosman en Ad Sonneveld, die aan de 'hogere' Rijnmond-poli tiek de voorkeur geven. De gisteren kenbaar gemaakte CDA-kandidateniijst is geba seerd op de traditie, dat men sen die naar welbevinden functioneren ook een nieuwe kans krijgen. Daarom bestaan de eerste zeven plaatsen op de lijst uit de overblijvende frac tieleden van die partij, met op de tweede plaats Els Hellwig (43), die evenals lijsttrekker Aad van Lingen (54) een dui delijke claim op een wethou derszetel legt. Zij is stafmede werkster plastische chirurgie van prof.dr.J.C. van der Meu- len en dr.J.M. Ramselaar. Nummer drie op de CD A-lijst is de Gorzense fysiotherapeute Rita van Lambalgen (55), A. Sonneveld (links) en S.J. Ros kam (rechts) Rien van Raalte nummer vier de voor Rijn mond onverkiesbaar geplaatste Rein van Raalte (53). directeur van de sociale werkplaats in Den Haag, en nummer vijf Piet Roosen, rijksambtenaar voor financiën in Vlaardingen. Blijft het CDA in Schiedam op tien zetels gehandhaafd, dan zijn de nieuwkomers Johannes Prins. Jaap van Katwijk en Theo Schoenmakers Jan Prins is de 49-jarige voor zitter van de hervormde jeugdraad in Kethel en rayon manager van beroep. Jaap van Katwijk is door het CDA- Zuid-Holland afgedankt als lid van provinciale staten, na een lange politieke carrière die in Schiedam begon als fractielei der van de ARP. Hij is in hei dagelijks leven lid van de juri dische staf van de Shell. Theo Schoenmakers gaf tot vorige week leiding aan de Schie damse CDA-jongeren, waar hij is opgevuld door Monique Snel. dochter van CDA-raads lid Luud Snel. en tevens was hij voorzitter van de jongeren- raad van de Europese Bewe ging (JEB). Hij studeert in Lei den Nederlandse taal ea letter kunde en zijn broer is mr. Hans Schoenmakers van het A dvoka te ncol 1 ectie f Sc h iedam Schoenmakers is tevens het enige rechtstreeks gekozen CDA-lid bij de eerste tien en ook de enige twintiger in de CD A-top. Mr. Bert Janssen, voorzitter van de commissie die de lijst samenstelde, zei gisteren dat hij, ondanks herhaald aandrin gen, opnieuw heeft afgezien van een verkiesbare plaats. De oud-KVP-voorzitter zegt te veel maatschappelijke functies te bekleden om voldoende tijd over te kunnen houden voor het raadswerk. Vlaardingen De afgekondige sanctiemaatregelen tegen instellingen die niet tijdig hun begroting voor het socuplan inleveren zijn gisteravond in de commissie sociaal-culturele activiteiten op weinig problemen gestuit. De commissieleden konden zich massaal er in vinden en alleen in het het spre kershalfuur liet buurtcentrum De Haven de noodklok lui den. Annie Attema liet namens Vlaardingen-Centrum ernstige bezwaren door zaal 10 van het raadhuis galmen. „We wer ken met vrijwilligers en hebben nog veel meer te doen. Hoe kunnen we nu in maart '82 besluiten wat we in september 1983 op het programma hebben staan?" Wethouder Cees Bot liet hierop welen dat het zeker niet zo zal zijn dat instellingen die in juli met iets nieuws komen te horen krijgen dat ze in april van het volgend jaar nog eens terug kunnen komen. Hij kreeg de spontane steun van alle fracties, enkele kanttekeningen daargelaten. Floor Quast (VVD) met name was louter positief. Hij vindt ook dat ver traging bij het inleveren van begrotingen met meer nodig is: ..Het gaat dan weliswaar vaak om vrijwilligers, maar ze kunnen altijd steun van de gemeente krijgen. Daar zullen ze op den duur aan moeter; wennen. Zo niet, dan merken ze het wel!" Schiedam De Schiedamse politie begint te twijfelen aan de deugdelijkheid van de com positiefoto's van de vermoede moordenaars van de 45-jarige Schiedammer Bcrnhard van Hek. Uit nieuwe tips denkt men op te maken, dat dc ver dachten uit het Middellandse- Zeegebeid afkomstig zijn. De foto's, die de politie op ruime schaal heeft verspreid, wijzen in dc verste verte niet in deze richting. Volgens hoofdinspec teur Piet van den Hengel blijft het maken van compositiefo to's altijd een gok. „Wat dat betreft zijn wij natuurlijk enorm afhankelijk van wat mensen aan tips aandragen." zei hij gisteren. Volgens informanten van de politie zouden de verdachten, die na de moord in de bus werden gesignaleerd. Engels met elkaar gesproken he'nben. Vlaardingen Als de ge meenteraad akkoord gaat. zal men binnenkort in de leeszaal van de gemeente bibliotheek oude tijd schriften alleen nog maar op microfiches kunnen le zen. Voorlopig zal hei microfi che-systeem als proef al leen in de leeszaal aan de Fransenstraat worden in gevoerd. Zijn de resultaten Vifvrodigpnf! dan zullen ook de andere vestigingen ermee worden uitgerust. Ruimtebesparing noemt de bibliotheek het grootste voordeel van de microfi ches. Een kaartenbak met vijfhonderd microfiches neemt evenveel plaats in als vier meter gebonden tijdschriften en vier kaar tenbakken met microfi ches vervangen 25 meter hangmappen met knipsels uit tijdschriften. Builen ruimtebesparing stelt de bibliotheek dat ook de kosten worden ge drukt. Een gebonden tijd schrift jaargang kost circa 25 gulden, terwijl diezelfde jaargang op microfiche een gulden of zes kost. Op jaarbasis is daardoor een besparing van 3.200 gul den mogelijk. Daarnaast wordt het werk van het bibliotheekpersoneel een stuk eenvoudiger, waar door tijd vrijkomt voor an dere werkzaamheden. ADVERTENTIE

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 1