Bibliotheek kan oude boeken niet kwijt Carnaval eindigt goed Te Loo sust oude vete Historische vereniging presenteert 5e jaarboek PvdA-bestuur ^mUctop'- nieiutwe "veldslag'- Maasvlakte-terrein steenkooloverslag ligt verkeerd Deelname afhankelijk van kosten VLAAR0IN6S DAGBLAD SCHIEDAMSCHE COURANT NIEUWE WATERWEG COURANT Dieven houden Konings hof domein van jonge musici Tuintjes in Woudhoek door auto's kapot TNO-onderzoek stelt: van antiek W Man verwondt zich na kroegbezoek Man weigert bloedproef Vier vuurwapens in beslag genomen DINSDAG 23 FEBRUARI Vlaardingen De gemeentebibliotheek mag van de gemeente afgeschreven boeken in de verschillende vestigingen gaan verkopen buiten de openingstijden. Tot nu toe gebeurde dat op braderieën aan de Van Hoogendorplaan. Maar de voorraad afgeschreven boe ken is te groot geworden om ze op die manier allemaal kwijt te raken. Bovendien scheelt verkoop in de filia len de bibliotheek veel gesleep met boeken. Om de kwaliteit van de col lectie op peil te houden zou er elk jaar zo'n twaalf pro cent afgeschreven moeten worden. Een populair weten-' schappelijk werk onder de ti tel 'Zo is Mozambique nu" uit 1952 moet de deur uit, en zo 2ijn er meer voorbeelden te noemen. Voor romans geldt die veroudering minder, maar na veel keren uitlenen zijn die boeken soms uiterlijk niet meer om aan te zien. Voorlopig is de bibliotheek nog niet aan de verkoop toe. Volgens waarnemend direc teur H. van Wamelen heeft' het personeel daar onvol doende tijd voor. „Er gaan Schiedam Het bestuur van de PvdA-Schiedam heeft lijst trekker Herman Posthoorn verzocht de achterban te advi seren over de nieuwe be stuurssamenstelling, waarvoor de verkiezingen in april ge houden 2ullen worden. Het Pvd A-bestuur eist een duide lijke uitspraak van de leden over hoe het in de partij nu verder moet. Het bestuur stelt de leden direct verantwoorde lijk voor de onverantwoord genoemde besluitvorming over de PvdA-kandidatenlijst voor de gemeenteraad. „De richtlij nen over representativiteit, van de nieuwe fractie zijn door de leden met voeten ge treden," aldus voorzitter Hans Bakker, Mochten de bestuursleden her benoemd worden, dan' zullen zij elk individueel overwegen of zij daarmee akkoord gaan. Zij zullen echter in elk geval weigeren, als er geen tegen kandidaten komen. De achter ban dient zich duidelijk en consequent uit te spreken, vindt het bestuur. Men beseft dat dit kan uitdraaien op een tweede 'veldslag' binnen de PvdA-afdeling. In een brief aan de achterban keurt het bestuur de handel wijze van de op vorige week donderdag aanwezige leden af. Ook Posthoorn krijgt een veeg uit de pan, omdat hij het be stuur in de kou liet staan en niet weersproken heeft dat er met hem overleg over de oor spronkelijke kandidatenlijst is geweest. Het bestuur acht dat „ontoelaatbaar". nogal wat administratieve handelingen overheen, voor dat een boek uit de collectie en de catalogus is. ons stre ven is wel om daar meer tijd voor vrij te maken, maar wanneer dat gaat lukken is nog onduidelijk." De verkoopprijs voor dunne en slecht ogende boeken wordt twee kwartjes, die voor dikke boeken die er nog wel goed uitzien een gulden. Om te voorkomen dat men sen die de boeken voor een prikje kopen die met winst gaan verkopen komt er in de boeken een stempel te staan, dat wederverkoop verboden is. Het blijft mogelijk om gro te partijen ineens op een bra derie te verkopen, maar dat is bij lange na niet voldoende om van de voorraad af te ko men, Van de opbrengst van de verkoop mag de gemeen tebibliotheek duizend gulden vrij besteden. Als het meer geld oplevert moet daar een afzonderlijk besluit over worden genomen. Drie dagen lang Is de Konfngshof in Maassluis het domein van jonge musici. Jongens en meis jes In de leeftijd van ze ven tot achttien jaar doen er hun uiterste best om een prijs In de wacht te slepen op de Maassluise muzlekweek. Wanneer morgenmiddag de juryrapporten worden uitgereikt heeft de jury- 134 optredens aange hoord. De muzlekweek, die al weer voor de 23e maal plaats vindt, .wordt vrijdagavond afgesloten met een groot feest. Be halve de prijsuitreiking zal op het slotfeest ook een concert worden ge geven door een gelegen- heidsorkest van deelne mers dat is samengesteld door de Maassluise dirl- ,gent Meeuwls Rebel. .Schiedam In Woudhoek is een schrijnend gebrek aan parkeerplaatsen. Dat consta teert de huiseigenarenvereni- ging in die wijk na een grote enquête onder de bewoners. Doordat er te weinig ruimte is voor het stallen van de auto's ontstaat grote schade aan de tuinen en worden auto's soms vlak voor de ramen van de Ihuizen geparkeerd. In een alternatief parkeerplan had de vereniging al gevraagd om 54 extra parkeerplaatsen. Een eerste onderzoek van de dienst gemeentewerken heeft jvolgens de Woudhoekers gei ileerd dat een uitbreiding raef<; slechts 16 plaatsen mogelijk is| maar voordat daarover defini tief wordt besloten wil de ge-f, meente nog een eigen telling houden in de wijk, aldus help verenigingsblad van de huisei-j- 'genaren. j [Rotterdam Het terrein' ivan de toekomstige Maas vlakte Coal Terminal ligt, 'met het oog op de lucht verontreiniging, verkeerd. iDat heeft een windtun- |nel-onderzoek van TNO (uitgewezen. Grote behoefte aan kinderopvang Schiedam De antie kliefhebbers die een in braak pleegden bij de oud-ijzerhandel van Van Gelder aan dè Raam heb ben hun kraak niet tever geefs gezet. Zij vonden in het pand een tweehon derd jaar oude koperen kraan met een waarde van tweeduizend gulden. De dieven trokken in het pand van de ijzerhandel bovendien een kast van de muur en sloopten een electrïsche wandklok. In kleuterschool de Zeven sprong was het één grote ra vage toen het personeel 's ochtends arriveerde: bloe men en planten waren kapot gegooid over de vloer, onder- wijsspullen lagen door elkaar gesmeten en de ruiten van het leslokaal waren met gro te klinkers aan scherven ge- fooid. Het werk van inbre- ers vermoedt men, maar er wordt nog niets vermist. De 57-jarige Schiedamse volkstuinder J. de B. heeft ontdekt dat 2ijn tuinhuisje door inbrekers is geplun-j derd. Een raam en de toe-l gangsdeur werden vernield, twee lampen, een regenpak en een heggeschaar werden gestolen. De spullen waren volgens meneer De B. wel vierhonderd gulden waard. Mevrouw G.M. van S. heeft weinig plezier beleefd van het winkelen in de Schie-j damse binnenstad. Uit haar boodschappentas werd haar: portemonnee m-?r 125 gulden] gestolen. Erger is dat ook 15j eurocheques met bijbehorend pasje verdwenen. 1 Een Schiedammer uit de Alphons Arrienstraat kon 's ochtends zijn auto niet ge bruiken doordat dieven 's nachts twee wielen van het voertuig hadden afgesloopt. Vlaardingren De mogelijkheden voor kinderopvang dienen uitgebreid te worden. Om aan de vraag te voldoen moeten er in Vlaardingen twee peuterspeelzalen bijko men. Ook de vraag naar opvangmogelijk heden voor oudere kinderen is groter dan het aanbod. Wanneer het terein een kwart slag zou zijn gedraaid, dan was de stofoveriast min- der geweest. Er moeten nu 'z enkele miljoenen guldens worden uitgegeven om het f opwaaien van kolenstof zo- veel mogelijk tegen te gaan. 1 Het terrein ligt momenteel in een oost-westelijke rich- j ting, maar noord-zuid was j beter geweest. De aanbevo- Jen westelijke wal was in dat geval overbodig geweest Ir, N. Feis van TNO vindt i' dat de gemeente Rotterdam m een veel vroeger stadium een onderzoek had moeten laten uitvoeren naar de in- t vloed van wind op de over- 'slag van steenkool bij MCT n (die in 1985 in gebruik kan worden genomen). (Het onderzoek heeft aange- I toond dat de stofopwaai met de aanleg van een 1600 rae- |ter lange groenwal aan de noordzijde en een 600 meter jlange groenwal aan de west- zijde van het MCT-terrein I imet ruim 25 procent kan jworden terugggebracht Hoe wel de steenkoolbergen een |hoogte hebben van 20 tot 25 jineter, zullen de wallen in fverband met de hoeveelheid wind op de Maasvlakte niet ihoger kunnen worden dan (tien meter. Daar bovenop zal leen half doorlatende begroei ing kunnen komen met éveneens een hoogte van (tien meter. Carnaval: zeker nu de oude ruzie tussen Lentefeest en de Rletzellers door de burgemeester zelf is bijgelegd, kan men er ongenuanceerd vrolijk tegenaan kijken. Ook kinderen vermaakten zich ermee, gistermiddag tijdens het kindercarnaval In de Blauwe Brug. Schiedam Vrolijk Schiedam noemt het een 'hel dendaad'. Burgemeester John te Loo heeft vorige week een huzarenstukje uitgehaald door stichting: Lentefeest en carnavalsvereniging De Rietzeilers nader tot elkaar te brengen. De carnavalsvete, die al jarenlang bestond, zou daarmee eindelijk be slecht zijn zo niet in de kiem gesmoord. Te Loo noemde het gistermid dag een „zeer plezierig ge sprek" en hij had de stellige indruk, dat Schiedam voor taan verschoond zal blijven van nieuwe ruzies tussen de twee. „Alles is goed uitge- Schiedam Een 55-jarige Schiedammer is lelijk gewond ge raakt na een nachtelijk bezoek aan verschillende etablissemen ten m de Schiedamse binnenstad. De man had zoveel drank ge nuttigd dat hij zich op de Broersvest niet langer staande kon, nouden Met een smak sloeg de man tegen de grond waarbij hij f®nfraktuur aan zijn rechteronderbeen opliep. In het Schie tend ziekenhuis heeft men hem behandeld. praat," aldus Te Loo. „Je kunt natuurlijk eindeloos naar het verleden zitten kijken, maar de partijen zijn overeengeko-t men dat men beter vanuit de goede doelstellingen de toe komst tegemoet kan gaan. En het was nu allemaal ook niet zo van, gut, gut, wat erg." De gemeente Schiedam heeft, om de recente goede verstand houding niet te schaden, de vi sie van 'baasje Bannenberg', voorzitter van de Rietzeilers, opgenomen in een schriftelijke mededeling waarin staat d?t in publicaties problemen „gesug gereerd" werden. Men leest, hieruit dat de Rietzeilers doen, alsof zij nooit boos zijn geweest op stichting Lentefeest en Trio Mustang. Maar Bannenberg heeft, zo weten de carnavals kenners, beide dubs wel dege lijk verweten de leus „elluf, 't is te gek" van de jubilerende Rietzeilers afgesnoept te heb ben. Hij spreekt nu van pro-' blemen „suggereren" en de ge meente volgt hem hierin, blij als men is dat het jarenlang slepende conflict nu eindelijk de wereld uit geholpen is. Overigens is Trio Mustang er niet bij geweest De burge meester ging het er in de eer ste plaats om, dat de oude conflicten verholpen zouden, worden. De affaire met Trio Mustang dateert van twee maanden geleden. Het is Te Loo in het gesprek} duidelijk geworden, dat Lente feest carnaval als onderdeel van haar programma voor in validen beschouwt en dat de Rietzeilers zich uitsluitend met het feest voorafgaande aan dé vastentijd bezighouden, met ais bijkomend aspect de liefda digheid. In het gesprek met Te Loo heeft men, aldus de ge meente, „absolute overeen stemming" bereikt om op basis van in 1978 gemaakte afspra ken. Beide instellingen zullen hun bijzonder nuttig genoem de functie blijven vervullen. Vanavond eindigt carnaval met een slotfeest van de Riet zeilers in zaal Irene, waar bur gemeester Te Loo de symbo lische sleutels van de stad Schiedam komt terughalen. Rielje verbaasd Lentefeest-voorzitter Rietje Konings is overigens hoogst verbaasd om de achttiende plaats, die haar onverwachts op de Pvd A-Iijst is toebedeeld nadat Arie Verlinde haar kan didaat had gesteld. Vorige, week zei Rietje Konings nog dat zij van politiek absoluut ;een verstand heeft. Dat blijkt uit een onderzoek, dat door de commissie voor democratische planning in sa menwerking met het peuter speelzaal werk is gehouden. De ondervraagde ouders laten het gebruik van opvangmogelijk heden mede afhangen van de gevraagde bijdragen. Van de ouders van kinderen van nul tot en met drie jaar geeft 71 procent te kennen be hoefte te hebben aan opvang voor hun kinderen. Omgere kend betekent dat dat er voor minimaal 2480 en maximaal 2840 kinderen in die leeftijsca- tegorie behoefte aan opvang bestaat Peuterspeelzalen verzorgen opvang voor twee- en driejari gen gedurende enkele uren 's morgens en 's middags. Aan deze vorm van opvang bestaat in Vlaardingen behoefte voor ongeveer 1080 kinderen, ter wijl er maar plaats is voor 900. De meeste ouders wensen dat de kinderen gemiddeld twee keer per week de speelzaal be zoeken. Als redenenen worden opgegeven de mogelijkheid tot contact en het leren omgaan met leeftijdsgenoten. 23 pro cent van de ouders van nul tot en met driejarigen wil kin deropvang om zelf iets anders te kunnen doen (werk, studie). Belangrijkste redenen waarom ouders geen behoefte aan op vang hebben, zijn dat er thuis altijd iemand aanwezig is en dat men het kind te jong vindt. In de categorie vier- en vijfja rigen heeft een kwart van de ouders behoefte aan kinderop vang. In deze groep geeft 67 procent van de ouders de mo gelijkheid om te werken of te studeren op als reden voor op vang, Van de 230 kinderen geldt het voor 130 alleen tus sen de middag en voor 100 ook nog na schooltijden. Gemid deld wensen de ouders 3,5 maal per week gebruik te ma ken van opvangmogelijkhe den. Op slechts twee kleuter scholen bestaat de mogelijk heid dat kinderen tussen de middag onder begeleiding worden opgevangen. Acht van de 225 ouders van kinderen van zes tot en met elf jaar die meewerkten aan het onderzoek maken gebruik van opvangmogelijkheden. De behoefte aan opvang buiten de schooltijden voor lagere schooljeugd wordt geschat op 820. Voor de meesten 650 geldt dat alleen voor tussen de middag- De rest wil ook op vang na schooltijd. De ouders wensen gemiddeld vier maal per week opvang. Er zijn op dit moment twee lagere scho len waar begeleide opvang tus- sen de middag geregeld is. Vlaardingen Het vijfde jaarboek van de historische vereniging Vlaardingen is deze week verschenen. Loco-burgemeester IJsbrand van der Velden ontving gisteren in het gemeentearchief het eerste exemplaar uil handen van stadsarchivaris Theo J. Poelstra. Vanaf eind deze week ligt het boekwerkje bij de Vlaardingse boekhandel. Behalve jaarkronieken van Vlaardingen over de jaren 1980 en 1930 zijn in het jaarboek een drietal artikelen opgenomen. Zo heeft archivaris Poelstra zelf een bij drage geleverd over de gebeurtenissen in de laatste da gen van 1780. Stuurman Jacob van der Windt voer toen uit om de vissservloten van Maassluis en Vlaar dingen te waarschuwen dat de oorlog met Engeland was uitgebroken en de vissers dus op hun hoede moes ten zijn voor de Engelse marine. Vorig jaar wijdde het Visserijmuseum er een tentoonstelling aan en in het jaarboek laat Poelstra de gebeurtenissen nogmaals de revue passeren. Verder staat in het jaarboek een bijdrage van Gerard A.Vroom over een Vlaardingse visser die in de Napole ontische tijd wordt beschuldigd van smokkel van kou sen, wanten en borstrokken en een artikel van de hand van Dirk.J.van der Veen over de economische groei en modenisering van de Nederlandse haringvis serij rond de laatste eeuwwisseling. Vlaardingen Een 45-jarige Vlaardinger is de afgelopen nacht geverbaliseerd, omdat bleek dat hij teveel had ge dronken, maar hij weigerde de bloedproef. De man is met hij onder invloed een auto een rijverbod van acht uur bestuurde. "Uit de blaas test naar huis gestuurd. Vlaardingen Een aardige collectie wapens vond de politie bij een jonge Vlaardingen twee geweren, twee pistolen, 45 patronen en een degenstok werden in beslag genomen. Een van de wa pens had de jongeman gestolen van een schietvereniging in Vlaardingen. Hij kreeg een proces-verbaal wegens verboden wa penbezit. Wat hii met al dat schiettuig wilde doen is de politie nog niet duidelijk. Daar wordt nog onderzoek naar gedaan.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 1