Afgetreden PvdA bestuur eist duidelijke uitspraak 15 E3 BRIEVEN Gijs de Jong ziet Jan van Altena niet meer zitten Intelligent sparen. Met de Meesrente rekening. 'J Patiënten kunnen buitenstaanders niet vertellen wat reuma is TV REPARATI Schiedam kan nog degraderen BankMees Hope nv Post hoorn: Van mij 'hoeren ze niet weg Onbereikte groepen ^{]s mensen dat bevoogding aanraking brengen UOeiMe/l, dcill HlOet dat III a ai' ook met cultuur in c? Belten telefoon 346000 Ton Sluimer weer actief Oefenmenu Olympus r 'fa- De Meesrente-rekening. Wij durven elke vergelijking aan. Wachtlopers moeten het doen met één dode pad Schiedam „Vooruit, pad den zoeken!" De twee hon den van mevrouw Van Hoek speurden vergeefs. De Schiedamse padden werk groep stroopte gisteravond, met zaklantaarns in de hand, de Harreweg, Woud weg en een deel van de Scheepvaartweg af. Klaar om iedere gesignaleerde pad netjes de weg over te hel pen. Om half twaalf liepen de pad den wachters werkelijk te verkleumen. „We hebben één pad gevonden. Een dooie", zei de oprichtster van de Schiedamse werk groep, mevrouw Van Hoek, rond dat tijdstip. Volgens haar stond er te veel wind en om die reden bleven de padden liever nog - een nachtje in de berm en werd de paringsdrift even 'opge spaard'. De groep padden wachters was, verdeeld in drie groe pen, van half acht tot onge veer middernacht in touw. Mevrouw Van Hoek had enkele jeugdige dierenlief hebbers naar een veiliger stuk weg gestuurd. De Har reweg mag dan officieel voor verkeer zijn afgeslo ten, maar daar trekt niet ie dereen zich iets van aan, bleek gisteravond weer. Ze ven auto's telden de mensen van de paddenwerkgroep. Spoeddebat over Arcade uitgesteld Schiedam Het werkcomité instandhouding Arcade heeft het aangevraagde spoeddebat met de rooms-katholieke Volksbond noodgedwongen moeten uitstellen tot aanstaan de vrijdagavond. Dan vindt in een strikt besloten zitting be raad plaats met de bond, die eigenaar is van het met slui ting bedreigde zalencomplex Arcade aan de Lange Haven 71. Het werkcomité, waarin de. vaste zaalhuurders van Arcade vertegenwoordigd zijn, zal de Volksbond ook ongetwijfeld aan de tand voelen over het onderhoud over de toekomst van Arcade, dat de bond mor gen met de gemeente Schie dam heeft. Het besloten debat zou aanvankelijk vorige week dinsdagavond hebben plaats gevonden. Schiedam Van PvdA-lijst trekker Herman Posthoorn mag het plaatselijk partijbe stuur best blijven zitten, on danks dat de achterban over duidelijk in het bestuursvoor stel voor de kandidatenlijst heeft zitten schrappen. Het be stuur, dat zondag een week ge leden is afgetreden, maar dat de lopende zaken blijft behar tigen, heeft Posthoorn ge vraagd over een nieuwe be stuurssamenstelling de leden te adviseren. De lijsttrekker- wethouder heeft er echter vooralsnog geen behoefte aan om tot een heel nieuw bestuur te komen. voelt, maar hij neemt het de wethouder zeer kwalijk dat deze een onjuiste beschuldi ging aan het adres van het be stuur niet weersproken heeft. Het bestuur moest zich nu zelf uit een narrige situatie zien te door Kor Kegel redden, hetgeen door de sfeer op de vergadering volgens Bakker niet meeviel. 'Ontoe laatbaar', noemt het Schie damse PvdA-bestuur Post hoorns handelswijze in een vo rige week verstuurde brief aan de leden. Men had meer soli dariteit verwacht. Met de kandidaten zal hij hier - de komende maanden over Mening spreken. „Ik ga ervan uit dat alle leden de uitspraak van donderdag 18 februari onder schrijven. Dat past tenslotte in de democratische lijn van onze partij. Dat geldt ook het be stuur, het lijkt mij dus onjuist hij later pas op de ledenver gadering toch met wijzi gingsvoorstellen kwam, noemt men 'een zwaar schoonheids foutje'. Afdelingsvergadering Gevraagd om commentaar zei Posthoorn vorige week eerst de brief van het bestuur aan de leden te willen lezen, maar ook gistermiddag bleek hij er nog geen behoefte aan te heb ben om alle problemen tot op de bodem uit te diepen: „Er is een duidelijke uitspraak van de leden en daarmee moeten we verder, zonder elkaar van alles te blijven verwijten," Zou hij gevraagd worden zich te verantwoorden, dan wil Post om te zeggen: blijf maar weg. Wel kan ik mij voorstellen dat het bestuur er na zo'n verga dering behoefte aan heeft zijn mandaat te checken, dat is te recht. Het heeft er veel pijn aan gehad, maar er is meer te doen, wij moeten verder met de partij. Koek en ei is het echter nog niet tussen Posthoorn en het afdelingsbestuur. Het partij conflict blijft actueel. De lijst trekker 2ou een omstreden rol hebben gespeeld in de 'coupe' van de achterban tegen het af delingsbestuur. Voorzitter Hans Bakker ontkent dat hij zich door Posthoorn 'verraden' Het bestuur kreeg de kritiek naar het hoofd geslingerd, als zou Posthoorns mening over het bestuursvoorstel voor de kandidatenlijst van tevoren niet gevraagd zijn. De wethou der liet dat zo. Bakker echter: „Ik heb van tevoren minstens vier gesprekken met Post hoorn gehad, waarin zijn me ning gevraagd is. Hij" heeft nooit gezegd dat hij zo geluk kig met onze lijst was, maar het tegendeel kwam er ook niet uit. Hij heeft het zelfs niet eens in het midden gelaten: hij verklaarde zich akkoord onze oorspronkelijke lijst aan te willen voeren, terwijl hij alle nuances daarin vroegtijdig kende." Volgens enkele bestuursleden heeft het Posthoorn kennelijk niet uitgemaakt wat voor lijst hij zou gaan aanvoeren. Dat Hans Bakker hoorn dat liever in een afde- lingsvergadering doen. De wethouder/lijsttrekker wil zich ook geen uitspraak laten ontlokken over de kandida tenlijst voor de gemeenteraad, zoals deze tot stand is geko men. „De kandidatenlijst voor de gemeenteraad is klaar, punt uit. Het is niet interessant om te vragen wat ik ervan vind. We moeten met die lijst ge woon aan het werk. En, die verantwoordelijkheid wil ik dan wel op mij nemen, wij zul len er ook aan gaan werken en hard ook." Partij kiezen Een aantal opgestapte be stuursleden voelt er niets voor om bij nieuwe verkiezingen aan te blijven, als er onvol doende tegenkandidaten zijn. De redenering is, dat de ach terban of duidelijk partij voor het afgetreden bestuur moet kiezen, of anders zelf maar an dere bestuursleden moet aan wijzen. Men is er uiterst ver bolgen over, dat Tiny Krikke twee weken geleden het be stuur omschreef ais 'een stelle tje jongens en meisjes dat niet beter weet' en dat Jan Simons het bestuur beschimpte als 'on ervaren en onwetend in de ge meentepolitiek'. Het afgetre den bestuur zou het te gemak kelijk vinden om dan toch ge woon te blijven zitten. „We zijn 2eker alleen goed genoeg om boerenkoolmaaltijden te organiseren, om vervolgens zó behandeld te worden?" aldus één van de gebelgde bestuurs leden. Rotterdams Nieuwsblad dinsdag 2 maart 1982 Vlaardingen Wie niet werkt zal ook niet eten. Ledig heid is des duivels oorkussen. Zes dagen zult gij arbeiden en al uw werk doen. Dat 2ijn volgens wethouder Arlj Maarleveld nog altijd de kenmerken van de Vlaarding- se levensstijl. „Dat zit in Vlaardingen tot op het bot." Dat leidt er volgens hem toe dat veel mensen geen gebruik maken van de culturele voor zieningen in de stad. In een nieuwe ontwerp-nota over kunst en cultuur noemt Maarleveld hen „mensen in een achterstandssituatie" en het beleid zou erop gericht moeten zijn die mensen meer Tennispark Woudhoek In het artikel 'Tennispark Woudhoek voorziet in be hoefte' in uw krant van 28 Ja nuari en in het artikel 'TSN na jaren zoeken eindelijk on derdak' van 11 februari, wor den gegevens betreffende onze vereniging onjuist weer gegeven, Uit beide artikelen maakt men op, dat ook onze vereniging op het nieuwe park gaat spelen. Reeds in november 1981 heeft onze ledenvergadering besloten, met algemene stemmen, om op tennispark van Vliet aan de Stadhou derslaan te blijven, daar wij op dat park onze vele clu bactiviteiten op zeven banen, onafhankelijk van anderen, kunnen uitvoeren. Daar we nu steeds meer telefoontjes van ongerust geworden leden ontvangen, verzoeken wij u de berichtgeving te herstel len. G. Oithof, voorzitter TSF met cultuur in aanraking te brengen, De wethouder: „Dit is echt de revolutie niet. We zijn millimeter voor millime ter bezig om de stijl v. n dit vissersdorp te veranderen." Wie echter die mensen in ach terstandssituaties zijn. die be reikt zouden moeten worden, staat niet duidelijk in de nota. Daar moet nog onderzoek naar gedaan worden. Duidelijk is alleen, dat de gemeente hen. alle mogelijkheden wil bieden om deel te hebben aan de cul tuur. „Mensen die altijd pils drinken moeten ook eens in de gele genheid worden gesteld om wijn te drinken", was de ver gelijking van Maarleveld. „En als ze dat niet lekker vinden, dan kunnen ze altijd nog terug naar het bier. Maar ze hebben dan in ieder geval kunnen kiezen." Een voorbeeld van onbereikte groepen die met cultuur in aanraking komen is volgens de wethouder het eenacterfes- tival, waar vrouwen uit de VOP toneel maakten. „Daar had je bovendien een ander publiek dan gewoonlijk, door dat het in een buurthuis ge houden werd, in plaats van in de Harmonie." door Aad Rietveld Maarleveld wil de bevolking een scala van mogelijkheden geven. Van experimenteel to neel in de Harmonie tot Andrê van Duin in de Stadsgehoor zaal. Van orgelconcerten in de Grote Kerk tot pop- en jaz- zmanifestaties. Hij beseft, dat hij van bevoogding beschul digd kan worden, als hij zegt dat groepen in achterstandssi tuaties bereikt moeten wor den. „Dat moet dan maar. De smaak van de mensen is ge vormd door de kapitalistische consumptiemaatschappij, om het eens in de woorden van Remi Poppe te 2eggen. Het is onze taak om in de Stadsge hoorzaal ook stukken te bren- fen die geen volle zaal trek en." Daar wil hij mensen voor interesseren, bijvoorbeeld door de prijsstelling. Voor de mocratisering, waarbij alleen gebracht wordt wat de meeste mensen willen, voelt Maarle veld niets. Dat heet in de nota de anti-cuiturele overdaad, de vervlakking in de samenle ving. Het tegengaan van die ver vlakking zal financieel niet zo gemakkelijk zijn. want zei Maarleveld: „Als gezagheb bende critici iets formidabel vinden, krijg je 45 mensen ïn de zaal." Kwaliteit levert dus meestal geen geld op. En de bezuinigingswoede gaat ook aan de cultuur niet voorbij. Al heeft de wethouder wel ge zegd, dat cultuur het laatste is waar in gehakt gaat worden. Wat nu precies kwaliteit is in de kunst staat niet in de nota. Daar is de schrijfgroep die het ontwerp heeft gemaakt niet uitgekomen. De enige sugges tie die Maarleveld deed was dat te laten bepalen door een 'gezaghebbend forum'. Zulke forums, waar de discussies over kwaliteit gevoerd moeten worden, zijn ook al in de maak. Volgens de ontwerp- nota moeten er, onder de Cul turele Raad, overleggroepen en werkgroepen en ad hoe werkgroepen komen die daar over gaan adviseren. De nota moet nog de inspraak in en komt waarschijnlijk in juli in de raad. Het voorlopig bestuur van de vereniging van reumapati*en ten in het Waterweggebied. Waterweg „Als je die pijn hebt, denk je dat je de enige bent. En toen zei mijn zoon: Mam, waarom zoek je niet meer mensen op die reuma hebben?" Zo stond de zoon van me vrouw C. van Hoogdalem aan de wieg van de eerste vereni ging van reumapatiémen in het Waterweggebied. In no- i ussen negen uur en half tien gebeld, Als regel: De2elfdedag uwT.V, hersteld! vember stond er een oproep m de krant, in december kwa men er dertig mensen op een bijeenkomst, en in februari waren dat er al zestig. De vereniging wil reumapa tiènten uit hun isolement ha len. Mevrouw J. van Hoek, ook lid van het voorlopig be stuur: „Je kunt niet zeggen wat je voelt. Als je al eens te gen iemand zegt dat je je slecht voelt zeggen ze: maar je ziet er toch goed uit! En dan wordt het verschrikkelijk gemakke lijk om dan maar niet meer naar buiten te gaan, om maar binnen te blijven zitten." Dan begint het isolement dat de vereniging wil opheffen. Mevrouw Van Hoogdalem: „Het ziekteverloop gaat erg langzaam. De eerste paar jaar ga je gewoon door met alles, want je wil niet weten dat je reuma hebt. Maar op een gege ven moment kan dat ^niet meer. Dan moet je thuis blij ven," Reumapatiémen ertoe brengen om in beweging te blijven is een ander doel van de vereni ging. „Wij willen ons niet meer laten betuttelen", zegt mevrouw R. Jansen. „Als je iets aan het doen bent wat een beetje moeilijk gaat willen mensen het uit handen nemen. door Aad Rietveld Dat is verkeerde vriendelijk heid, Mensen die reuma heb ben moeten 2ell dingen doen." Het voorlopig bestuur vindt, dat alleen al het feit dat zij sa men een bestuur hebben ge vormd bewijst, dat ze nog iets kunnen. De zelfwerkzaamheid staat hoog in het vaandel. De vereniging is enthousiast over de ontvangst die ze tot nu toe gehad heeft. Huisartsen en wijkverpleegsters uit de steden in het Waterweggebied sturen reumapatiènten nu al naar hen door. De leden komen maandelijks bij elkaar, soms om iets over hun ziekte te ho ren, maar ook gewoon voor de gezelligheid. Elke dinsdagmid dag kunnen reumapatiènten van kwart voor drie tot kwart voor vier zwemmen in Bad Zuid aan de Maasboulevard in Schiedam. Op dinsdagavond dertig maan om half acht houdt de vereni ging de eerste officléle feeste lijke bijeenkomst in de Vier Molens in Schiedam. Daar treedt het bestuur af en wordt een nieuw bestuur gekozen. En om het geheel in stijl te houden treedt de muziekgroep Happy Music op; die bestaat uit allemaal bezigheidsthera peuten uit verschillende; zie kenhuizen in het gebied. Maassluis VDL kan geen gebruik meer maken van de diensten van Jan van Altena. De flegmatie ke vleugelspits was voor het duel tegen De Hollan- diaan door trainer Gijs de Jong gepasseerd en dat is de aanvaller in het ver keerde keelgat geschoten. De trainer van VDL, net terug van wintersport, kwam tot zijn besluit om dat Jan van Altena in het veld een negatieve uit werking heeft op zijn me despelers. Het is een publiek geheim, dat de VDL-er, die ooit betaald voetbal speelde bij SVV, tij dens een wedstrijd graag en veel praat. Dat was niet altijd positief en zijn medespelera begonnen zich steeds meer aan het gedrag van Jan van Altena ergeren. Jan van Altena in actie voor VDL. Die tijd lijkt nu achter de rug. Vlaardingen Na bijna een jaar afwezigheid op het korf- balveld heeft Oranje Nassau- speler Ton Sluimer zijn ren tree gemaakt. Eind vorig sei zoen liep hij in een oefenwed strijd een gescheurde achilles pees op en was daardoor lang durig uitgeschakeld. Juist op het moment, waarop het team van Maartern Goetsch ging oogsten moest de routinier af haken. Na het verblijf in het zieken huis en de revalidatie was Ton Sluimer weer langzaam begon nen. Zaterdag stond hij Reser ve bij het vierde team van Oranje Nassau. Het werd een hele wedstrijd voor Ton Slui mer, omdat er op het laatste moment een zieke was. De rentree stemde een ieder te vreden. Daarmee heeft Ton Sluimer zijn eerste schreden gezet op de weg terug. In de thuiswedstrijd tegen Feyenoord Gijs de Jong was toen al op vakantiekwam het tot een uitbarsting. Gijs de Jong: „Het is een zaak die al heel lang speelt. Het negatieve gedrag van Jan werkt door op de andere spelers. Zij gaan aan zichzelf twijfelen. Er is veel over het gedrag in het veld ge praat, maar het heeft helemaal niets geholpen. Voetbal is nog steeds een teamsport en ik heb voor het team gekozen. Jan door Chris Woerts heeft in het veld een veel te negatieve werking op de spe lers". Gevolgen En vol realiteitszin: „Ik accep teer volledig de gevolgen van mijn besluit. Het is een uiterste maatregel, maar ik kan niet aan de gang blijven. Ik ben als trainer verantwoordelijk voor de spelvreugde van mijn spe lers en die kwam behoorlijk in het gedrang". Jan van Altena ziet het zeif ook niet meer zitten: „Het is Schiedam De schakers van Schiedam zijn nog steeds niet vrij van degradatiezorgen. Tegen Volmac 4 uit Rotterdam hadden de Schiedammers genoeg aan één puntje om zich te handhaven. Het ging echter niet best met Schiedam. Alle partijen zijn welis waar nog niet uitgespeeld, maar vermoedelijk wordt de wed strijd met 4,5-5,5 verloren. Schiedam zal zich dus in de laatste competitiewedstrijd veilig moeten spelen. Theo van Zessen had zijn partij vooruit gespeeld en was niet erg op dreef. Hij verloor dan ook. Cees Jan de Groot won zijn partij echter probleemloos. Frans Groene weg en Mario van Kleef kwamen remise overeen. De tegenstander van Peter Schotman had het te moeilijk met zichzelf en liep weg van het bord. Van de Akker had een off-day en zelfs Ron Heusdens wist zijn partij niet te winnen. Hij brak af in een verloren positie. Ook met Guust Homs wilde net niet lukken. Hij kwam in tijdnood na een gewonnen positie en moest zelfs afbreken. Ook hier is winst nog maar zeer de vraag. Michel Hockx won snel en Jacques van Oijen staat in het eindspel vrijwel gewonnen. zeer waarschijnlijk, dat ik niet meer voor VDL speel. Ik word gezien als zondebok. Steeds heeft Jan het gedaan en daar word ik spuugziek van. Als het goed gaat, hoor je ze niet, maar zodra het even minder gaat heeft iedereen kritiek". Een definitieve beslissing heeft Jan van Altena evenwel nog niet genomen: „Ik slaap er eerst nog een paar nachtjes over. Ik ben tenslotte een ech te VDL-er. Ik weet echt wel, dat ik in het veld een moeilij ke jongen ben, maar dit had ik niet verwacht". Jan van Altena is zonder twij fel de meest getalenteerde spe ler, die VDL momenteel rijk is. Hij is in staat om in zijn eentje de wedstrijd naar zijn hand te zetten en te beslissen. Het wegvallen van Jan van Altena is zondermeer een groot verlies voor VDL. Toch staat de deur voor de spits nog op een kiertje. Gijs de Jong: „Het initiatief moet nu van Jan uit gaan. Ik ben altijd be reid om te praten, maar ik zal niets in die richting onderne men. Iedereen is bereid om Jan in de groep terug te ne men. Zijn voetbalcapaciteiten staan buiten kijf, maar hij zal moeten sleutelen aan zijn mentaliteit. In het verleden heeft nooit iemand het lef ge had om hem er naast te zetten. Misschien dat hij nu de reali teit wel onder ogen ziet". Schiedam Het oefenpro gramma van de Schiedamse afdelingsvereniging Olympus is rond. Het elftal van de scheidende trainer Hennie Kuiten begint zaterdag 31 juli thuis legen Rhoon. Het verde re programma ziet er als volgt uit: 4 augustus FC Elanken- burg-Olympus, ,8 augustus OVV-Olympus, 10 augustus Satelliet-OIympus, 15 augustus Olympus-IFC, 18 augustus Olympus-SVV-2, 22 augustus Olympus-St. Lodewijk en 25 augustus Olympus-TDC. Intelligent sparen. Dat is: hoge rente, en toch veel vrijheid. Ruime mogelijk heden om direct over Uw geld te beschikken. Daarom hebben de reken meesters van Bank Mees Hope de JVleesrente-rekening gecreëerd. Hoge rente. Hel percentage wordt maandelijks vooraf vastgesteld. In maart 1982 bedraagt het 9V4%. Een uiterst florissante rente, die éénmaal per jaar wordt bijgeschreven. Hoge vrije opname. U kunt elke maand tot f 3.00Ö,- opnemen. In de dure decembermaand zelfs tol f6.000,-. Méér geld opnemen? Zoals U wilt. Maar dan geidt een opzeg termijn van 24 maanden. Anders betaalt U 2üo opnamekosten over het bedrag boven de vrije opname. Onroerend goed. Geld nodig voor de aanschaf van onroerend goed? Uw Meesrente-rekening is er goed voor. Zonder opzegtermijn, /onder opnamekosten. Loop binnen of bel op. Wij informeren U gaarne persoonlijk over de Meesrente-rekening Ook over demogelijkheid om thuis tesparen, gewoon via Uw postgiro-of bankrekening. Schiedam, Oranjestraat 64; (010) 34 02 22; Vlaardingen, Schiedamseweg 53; (010) 34 02 22.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 3